Jump to content

Merak edenlere sorular

Recommended Posts

Bu pasajda apaçık "zevvecnahum bi hurin în" ifadesi geçiyor. Apaçık zevvece cinsel ilişki demek. Zevc zevce ilişkisi heralde pişpirik oynamak değil! Ya da saklambaç oynamak olacak hali yok!

Kardesler arasinda cinsel iliski?

Allah bütün cennet halkina

üzerlerine karsilikli oturacaklari koltuklar,

en güzel yiyecekler, içecekler... verir

ve onlari pinarlarla eslestirir de verir.

Zevvece (زوج) için

bkz Şûrâ 49-50.

Allah diledigi kimselere kiz, dilediklerine erkek evlatlar verir

yehebu li men yeşâu inâsen ve yehebu li men yeşâuz zukûr

Ya da onlari kizli-erkekli eslestirir

Ev yuzevvicuhum zukrânen ve inâsâ

tarihinde Hasan Akçay tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 101
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Tûr sûresi

Allah'i kâle almis olanlar bahçelerde ve nimetlerin içindedir. (17)

Rableri verdikleriyle onlari mutlu etmis ve ates azabindan sakinmistir. (18)

"Yapmis olduklariniza karsilik saglikla yiyin, için." (19)

Dizi dizi koltuklara kurulmuslardir ve nimetleri tertemiz pinarlarla (zevvec) eslestirmisizdir onlar için. (20)

Sitelerde Paylaş
Tûr sûresi
Dizi dizi koltuklara kurulmuslardir ve nimetleri tertemiz pinarlarla (zevvec) eslestirmisizdir onlar için. (20)

Yani mümin erkekler cennette pınarlarla mı cinsel ilişkiye girecek? Nasıl olacak o?

Sitelerde Paylaş
Tûr sûresi

Bu kıvırmalarınız yok mu?

Eşleştirmek diye bir şey yok. Ha desen "çiftleştirmek" belki.

Zira zevc, çiftleştirmek demek, Kaldı ki türkçeye geçen çiftleştirmek'te zaten arap kökenli lafın çevirisi.

Sitelerde Paylaş

bu müslümanlarda GR akıl olsa...böyle saçma salak savunmaya girmezler ateist forumda...

adam huriyi önce döşek yapıyor.....

başka ayeti veriyoruz...o ayette huriyi döşek dersen - bakire döşek ortaya çıkıyor.....adam onu GÖRMEZDEN GELİYOR.....hala inadım inat...huri demek DÖŞEK demektir diyor....

oha yaw...a utan be.......savunucam derken - kendi elinle kuranını - allahını yerin dibine sokup sokup çıkarıyorsun...

yerin dibi ne ? itin götüne sokuyor çıkarıyor tekrar sokuyorsun.....

resmen yaptığın bu....

kurandaki herhangi bir kelimeyi değiştirdiğinde - aynı kelimenin geçtiği başka bir ayette UCUBE bir anlam çıkıyor....halen daha bunu anlayamadın mı be adam ?

mesela - ...bi yerde geçen "cennette kuşlar var" cümlesindeki KUŞ kelimesini değiştirip de ZEKER dersen.....

başka bi yerde " o kuşları dilediğinizce yersiniz" diye geçen cümlede de KUŞ yerine ZEKER koyman gerekir ki...

cennette bol bol ZEKER YERSİNİZ anlamı çıkar...!!!

eh böyle kurtaracaksanız kuranınızı islamınızı allahınızı....buyurun devam edin...

o durumda allahınız sizi DÖŞEKLE de evlendirir......ZEKER de yedirir ????

hodri meydan ? !!!

buyur kendi elinle itin götüne sokup sokup çıkar ?

Sitelerde Paylaş

Yaw siz şakamısınız yoksa karikatürmüsünüz

Karikatür demişken, aklıma şöyle bir skeç senaryosu geldi;
Bir kafede gayet kibar bir aile, arkadaşlarıyla sohpet ediyor. arasında deistler, ateistler filan da var.
(bunlardan biri de sizsiniz) Sonra inançlar hakkında entellektüel bir sohpete geçiliyor.
Modern, eğitimli ve her düşünceye saygılı olan bir kişi, "o ayet aslında şu anlama geliyor" şeklinde bahsediyor.
Tam o sırada yan masada oturan biri, "sen dolandırıcısın, yalancısın" diye bağırıp çağırmaya başlıyor...
Yuh'lu, be'li konuşan, zerre kadar nezaket görgü bilmeyen, tam bir cahil maganda...!! (bknz: 1. sayfa)
Yanındaki diğer adam müsvettesi ise, "kıç beyinli, g.tten uydurma" diye iğrenç hakaret ve küfürlerini savuruyor.
Ve çok ilginç... bu serseriler kendilerinin aydınlanmış, ilerici ateistler olduklarını, o yüzden böyle konuştuklarını iddia ediyorlar !
Tam o sırada diğer masada, dinlere çok eleştirel bakan, ancak müslümanları düşman olarak değil, aldatılmış dostları olarak gören, sorularla onları düşünmeye teşvik eden duyarlı bir vatandaş şöyle diyor;
"Bir dakka, bu yaptığınız çok yanlıştır, ayıptır. kimseye inancından dolayı böyle saldırgan bir davranış içine giremezsiniz.
zaten, size saygılı davranan birine bu şekilde hitap etmeniz, tersine onun sizi hiç anlamamasına sebep olacaktır"
(bu da ben oluyorum)
Sonra, siz teşekkür edeceğinize, diyorsunuz ki; "şakamısınız !"
(Çünkü emek verip açtığınız başlıkta sağlıklı bir tartışma olması için de, bu itirazları yapıyorum)
Söz konusu vatandaş, sizin yakınınız değil. ama mutlaka sevdiklerinizden müslüman olup, saygılı ve iyi insanlar vardır.
Şimdi anladınız mı, şaka gibi, karikatür gibi davranan kimmiş....?
Şimdi anladınız mı baltayı nasıl taşa vurduğunuzu... ?
Umarım, o ışığınız yanmaya devam ediyordur ve size doğruyu gösterir.
Hadi size iyi günler...
tarihinde Mindsurfer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Karikatür demişken, aklıma şöyle bir skeç senaryosu geldi;
Bir kafede gayet kibar bir aile, arkadaşlarıyla sohpet ediyor. arasında deistler, ateistler filan da var.
(bunlardan biri de sizsiniz) Sonra inançlar hakkında entellektüel bir sohpete geçiliyor.
Modern, eğitimli ve her düşünceye saygılı olan bir kişi, "o ayet aslında şu anlama geliyor" şeklinde bahsediyor.
Tam o sırada yan masada oturan biri, "sen dolandırıcısın, yalancısın" diye bağırıp çağırmaya başlıyor...
Yuh'lu, be'li konuşan, zerre kadar nezaket görgü bilmeyen, tam bir cahil maganda...!! (bknz: 1. sayfa)
Yanındaki diğer adam müsvettesi ise, "kıç beyinli, g.tten uydurma" diye iğrenç hakaret ve küfürlerini savuruyor.
Ve çok ilginç... bu serseriler kendilerinin aydınlanmış, ilerici ateistler olduklarını, o yüzden böyle konuştuklarını iddia ediyorlar !
Tam o sırada diğer masada, dinlere çok eleştirel bakan, ancak müslümanları düşman olarak değil, aldatılmış dostları olarak gören, sorularla onları düşünmeye teşvik eden duyarlı bir vatandaş şöyle diyor;
"Bir dakka, bu yaptığınız çok yanlıştır, ayıptır. kimseye inancından dolayı böyle saldırgan bir davranış içine giremezsiniz.
zaten, size saygılı davranan birine bu şekilde hitap etmeniz, tersine onun sizi hiç anlamamasına sebep olacaktır"
(bu da ben oluyorum)
Sonra, siz teşekkür edeceğinize, diyorsunuz ki; "şakamısınız !"
(Çünkü emek verip açtığınız başlıkta sağlıklı bir tartışma olması için de, bu itirazları yapıyorum)
Söz konusu vatandaş, sizin yakınınız değil. ama mutlaka sevdiklerinizden müslüman olup, saygılı ve iyi insanlar vardır.
Şimdi anladınız mı, şaka gibi, karikatür gibi davranan kimmiş....?
Şimdi anladınız mı baltayı nasıl taşa vurduğunuzu... ?
Umarım, o ışığınız yanmaya devam ediyordur ve size doğruyu gösterir.
Hadi size iyi günler...

buyur....gene NONTEİSTE ÇAKMA ÇABASI !!!

senin ne olduğun ortada.....

tek derdin bu forumda nonteistlere çakmaya uğraşmak....,

bi şekilde fırsat bulayım da - nasıl olursa olsun....nonteiste ÇAKAYIM....

tek derdin amacın bu senin bu forumda....

müslümanın - islamcının açığını değil de - non teistin açığını arama çabası içinde olana ise ne denebilir ?

DİNDAR !!!

sen bir DİNDARSIN !!!

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bazi sitelerde

görüyorum,

yazilarimi alintilamislar.

Beni burada görürlerse

korkarim

"Vah vah! Hasan Akcay buralara düsmüs"

derler her halde.

Sanki

Hasan Akcay bi matahtir... da

hep ulu yerlerde olmalidir.

Onlara da gelsin bu yalellelim.

Hasan Akcay

dogru olduguna inandigi bi bilgisini

müzakere etmek için

Fizan'da bile olur.

Midsurfer, poiuz gibi güzel insanlar

her yerde vardir,

bu ateist forum dahil... mi?

Yok

abartmanin lüzumu yok,

yetmez bu.

En iyisi

"Sus kalbim!" deyip

uzaklasmak.

Sitelerde Paylaş

Bazi sitelerde

görüyorum,

yazilarimi alintilamislar.

Beni burada görürlerse

korkarim

"Vah vah! Hasan Akcay buralara düsmüs"

derler her halde.

he yani burası aslında AŞŞAĞILIK bir forum......takılanlar da aşşağılık, şerefsiz, ahlaksız, ucube insanlar....

burası aslında dünyadaki ahlakın DİBİ.......lağım çukuru bu forum.....ve sen de buraya kadar DÜŞMÜŞSÜN !!! ???

NONTEİST lere....öellikle de ATEİSTLERE bakışını alenen ifşa ettiğin için TEŞEKKÜRLER...!!!!.

bu da MİNDSURFER denen zerzevata KAPAK OLSUN !!!!

savunduğu adamın "nonteistlere ve nonteistlerin forumlarına bakışını" forumca gördük.....

g. kılı....başka da bi b. değil !!!!

Sitelerde Paylaş

:D

"Bir çift eldivenle bir çift çorap alacağım."

"Bak bu cümleye göre sen yeni evli çiftin balayına gittiğini söyleyemezsin! Bu cümleye dayanarak çift kelimesi sadece çorap eldiven için kullanılır! Evli çiftler için kullanılamaz!" :lol:

Müslümüm inadı iyice komikleşti de, müslüm savunusu da oldukça komik! Cahil çöl yağmacılarının cep ajandasını savunacağım diye yırtmadık yerini bırakmayan, şaklabanlıkta soytarılıkta sınır tanımayan müslüm mü "modern, eğitimli ve her düşünceye saygılı"!!! :D

Ben insanların şaklabanlıktan ne anladığını doğrusu çok merak ediyorum. Biri dört arap cahil yağmacısına yaranacağım diye yırtınır, biri bu şaklabana yaranacağım diye şebeklik soytarılık yapar... Bunların derdi sahi ne olabilir?

İnsanlarda gerçeğe duyulan aşk niye çok az görülen bir meziyettir? İnsanlar yalana, dolandırıcılığa, şaklabanlığa, soytarılığa neden çok büyük eğilim gösterirler? İnsanlar çok büyük gerçekleri ucuz basit yalanlara hemen satmak için neden bu kadar heveslidirler?

Ben bunun yanıtını biliyorum. Bir belgeselde Avustralya'da uçsuz bucaksız düzlükleri kaplayan çok büyük koyun sürüleri görmüştüm. Bu sürüler o kadar büyüktü ki, helikopterler ancak toplayıp güdebiliyordu. Avustralya dünyanın en büyük yün üreticisidir. Kullanışlılık... Sömürülebilirlik... Etinden, sütünden, yününden, her şeyinden bol bol faydalanılabilirlik...

Sitelerde Paylaş

Mindsurfer bakın benim burda nacizane üç beş konu başlığım var hepsini açın okuyun bir tane hakaret bulabilecekmisiniz.

Beni neye taptığı ilgilendirmiyor isterse muza tapsın

Ben sadece inancında ki yanlış olduğunu düşündüğüm şeyleri eleştiririm normalde olması gereken bu eleştirel bakış benim en doğal hakkımdır.

Ancak ben şakamısınız derken işin aslına vurgu yapmak için söyledim.

Kısaca şöyle söyliyeyim şimdi burda inancını savunan kişiye hoş görüyle yaklaşmalısınız diyorsunuzya bana veya başkalarına aslında çok doğru söylüyorsunuz olması gereken bu olmalı ancak gidin arabistana veya irana sözüm ona şeriatla yönetildiği idda edilen ülkelere ve allahın olmadını peygamberin her şeyi uydurduğunu hepsinin yanlış bir yolda olduktuklarını gerçekten olabilcek en nazik dille anlatın bakalım beklediğiniz hoş görüyle karşılaşacakmısınız şayet sözünüzde ki gibi bir hoş görüyle karşılaşırsanız sizin hayatımda gördüğüm en ileri görüşlü insan ve her olayı çok iyi analiz edebilen mükemmel bir aydın ve alim bir insan olduğunuzu kabul edeceğim.

Ama tekrar söylüyorum dünya da iki şey vardır biri hayaller diğeri ise gerçekler. Olabildiğince nazik bir dille tekrar dillendiriyorum ve sizi hayaller diyarından çıkıp tekrar gerçek dünyaya dönmenizi temenni ediyorum.

Sitelerde Paylaş

Mindsurfer bakın benim burda nacizane üç beş konu başlığım var hepsini açın okuyun bir tane hakaret bulabilecekmisiniz.

Beni neye taptığı ilgilendirmiyor isterse muza tapsın

Ben sadece inancında ki yanlış olduğunu düşündüğüm şeyleri eleştiririm normalde olması gereken bu eleştirel bakış benim en doğal hakkımdır.

Ancak ben şakamısınız derken işin aslına vurgu yapmak için söyledim.

Kısaca şöyle söyliyeyim şimdi burda inancını savunan kişiye hoş görüyle yaklaşmalısınız diyorsunuzya bana veya başkalarına aslında çok doğru söylüyorsunuz olması gereken bu olmalı ancak gidin arabistana veya irana sözüm ona şeriatla yönetildiği idda edilen ülkelere ve allahın olmadını peygamberin her şeyi uydurduğunu hepsinin yanlış bir yolda olduktuklarını gerçekten olabilcek en nazik dille anlatın bakalım beklediğiniz hoş görüyle karşılaşacakmısınız şayet sözünüzde ki gibi bir hoş görüyle karşılaşırsanız sizin hayatımda gördüğüm en ileri görüşlü insan ve her olayı çok iyi analiz edebilen mükemmel bir aydın ve alim bir insan olduğunuzu kabul edeceğim.

Ama tekrar söylüyorum dünya da iki şey vardır biri hayaller diğeri ise gerçekler. Olabildiğince nazik bir dille tekrar dillendiriyorum ve sizi hayaller diyarından çıkıp tekrar gerçek dünyaya dönmenizi temenni ediyorum.

Neden hoşgörü ile yaklaşalım ki, aslında?

Bir müslümana tamamen kendi kıstası ile yaklaşmak gerekir. Şöyle ki, ya çık islamdan denir, çıkmazsa, güzelce kellesi kesilir, karısı kızı vs. cariye edilerek önce düzülür, sonra da köle olarak satılır. İslamın kıstası budur. Yapılması gereken budur. Ama salak sadece msülümanlar değil, daha ayıkamadı öteki aptal sürüsü bu mevzuya.

Sitelerde Paylaş

İran'da hiç olmazsa Şahı devirdiler de muhalifleri öyle asmaya başladılar. Bahtiyar'ı filan kullanıp işi bitince harcadılar.

Suriye'deki eşkiya katiller ise daha Esad yerinde dururken öldürüşmeye, birbirlerini katliam etmeye başladılar. Esad muhalifleri dediğin birbirine düşman, birbirini boğazlayan katiller sürüsü...

O da alaaakber diye onu boğazlıyor, o da alaaaakber diye öbürünü. Bunlar bu ılık su müslümlerini ele bir geçirseler neler yaparlar! Hele bu "aaa yazııık bu müslüman kardeşciklerime, ateler bunları ağlatıyollaaaaar!" diye zırlayan sözde dinsiz olduğunu iddia eden zırlakları.

Ki bu bataklığa bulaşalım diye çok hevesli olanlar da var. Adım adım bu bataklığa saplanmaya doğru ilerliyorlar. Kendi ellerinle frankeştayn canavarı yarat, sonra bu canavarı tepeleyelim diye savaşa soyun. Allah olsa bunlara bir gram bari akıl vermez miydi! Allahın olmadığının en önemli kanıtı müslümlerdir.

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

dangalağın biri de çıkar....

bu mağara adamlarına "NAZİK OLUN" der....onlara "HAKLISINIZ" diyin der..."KELİMELERİNİZLE onları DÖVMEYİN...." ağlatmayın onları böle.......der.....!!!!

ve üstüne de bunları diyen adam kendisine NONTEİST der ...!!!

ZEUS cümlesine akıl fikir ihsan eylesin !!!!

ulan bu forumda çata çat yazan bir ateist arkadaşı eline geçirse bir dindar...

sırf yazdıkları için adamın anasını beller......fırsat bulsa KELLESİNİ KESER be....

Sitelerde Paylaş

ise...

Benim

huriler kiz hizmetçilerdir

deme olasiligim SIFIR.

Çünkü

açik ve net olarak

belirttim:

Cennet halkina hizmet eden

kizlarin, oglanlarin

huri denen ZIRVA ile ilgisi yok.

Hizmet açisindan

cehennem halkina cezalarini infaz eden zebaniler ne ise

cennet halkina ödüllerini sunan kiz hizmetçiler odur.

Huri diye çarpitilan seylerin hiç biri

örnegin dösekler, pinarlar, meyvalar...

KIZ hizmetçi degildir.

Bu ayetler yalanmı sylüyor yoksa senmi

Vakia Suresi (35-37) Gerçekten biz hurileri apayrı biçimde yeni yarattık. Onları, bakireler kıldık. Eşlerine düşkün ve yaşıt.

Nebe Suresi (31-34) Şüphesiz takvâ sahipleri için umulanı buldukları yer, bahçeler, üzüm bağları, göğüsleri tomurcuk gibi kabarmış turunç göğüslü yaşıt kızlar, içki dolu kâseler vardır.

Durhan Suresi 54- Ayet İşte, böyle. Ve onları, iri gözlü huriler ile evlendiririz.

Tur Suresi 20- Takva sahipleri, sıralanmış tahtlar üzerinde yaslanmış olanlardır ve onları güzel gözlü huriler ile evlendirdik.

Sitelerde Paylaş

yeminlerinin malik oldukları

diye çeviriyor CARİYE yi...

iyi de ayette zaten EŞ diyor...

bir daha neden absürd bir ifade kullanıp da "yeminlerinin malik oldukları" şeklinde yazıyor kuranda allah ??

buna CEVABI YOK !!!!

yeminlerinin malik oldukları : EŞ demekmiş bu arada.....

e birader madem o da EŞ demek...

müminler; eşlerinden ve eşlerinden hariç....namuslarını sakınırlar....

böyle bir cümle kuran allah ?? bebek mi bu ?....konuşmayı felan yeni mi öğreniyor ?....

çağırın gelsin o allah buraya...biz öğretelim cümle kurmayı....kendini en güzel şekilde ifade etme hususları hakkında kurslar verelim ??

nasıl bi allah la bu böle ?

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

Neden hoşgörü ile yaklaşalım ki, aslında?

Bir müslümana tamamen kendi kıstası ile yaklaşmak gerekir. Şöyle ki, ya çık islamdan denir, çıkmazsa, güzelce kellesi kesilir, karısı kızı vs. cariye edilerek önce düzülür, sonra da köle olarak satılır. İslamın kıstası budur. Yapılması gereken budur. Ama salak sadece msülümanlar değil, daha ayıkamadı öteki aptal sürüsü bu mevzuya.

"Gücü elimize geçirirsek, bunları yapalım ki, dinlerinin ne kadar yanlış olduğunu anlasınlar" diyorsun yani
Ne kadar da ilerici ve demokratik yöntemleriniz varmış !!?
"En karanlık kökten dinciler, bize ne öğrettiyse onu uygularız" diyorsun o halde...
Sadece düşünce farkından dolayı insanlara hakareti layık gören zihniyetin ulaşacağı nokta budur, şaşmamak lazım.
Peki sizin annenize, eşinize, kızınıza da yapılabilecek mi bu olay ?
Ve bu toplumda, bu olayı size ne zaman yaptılar da onlar hakkında bu hükmü verebildin ?
Yalnız dikkat et; "ben yapabilecek miyim" demiyorum. o nedenle konuyu bana yönlendirmek gibi saçmalıklara boşuna girme..
Kimsenin annesiyle, kızıyla, eşiyle veya kızkardeşiyle sorunum yok.
Ben inancından dolayı insanlara tecavüz edenlerin değil, faşistlerin ve gaddarların kafasını ezenlerin tarafındayım!
Sizin gibi, ırkçı dincilerin ve faşistlerin bir taraflarını yalayıp, kendi rezilliğini başkasının üzerine atanlardan da değilim.
Ve aynı soru aşadaki vatandaş için de geçerlidir;

Tüm türbanlılar, açık alanlarda, arka mahâlden, tatmin edilmelidir!

İnanın ki, ne yazdığpımdan, son derece emînim!

Önce türbanlıları, sonra da çarşaflıları, arzettikleri biçimde, kamu alanlarında, alabildiğince tatmin etrmeliyiz!

Ya ondan sonra?

Zavallı yaratıklar, ömründe, ilk kez gerçekten tatmin edildikleri için, aynı biçimde giyinmeyi sürdüreceklerdir!

Yâni; dîn, yalandan başka bir şey değildir! Önemli olan, cinsel tatminâttır!

tarihinde Mindsurfer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...