Jump to content

Tecavüz oranları

Recommended Posts

Sizin aksinize fimleri değil, tuikin sunduğu gibi kanıta dayalı çalışmaları referans alıyorum. Tabii ki bir hekim olarak,kadına şiddet ve kadın süisidleri üzerine araştırma ve sunumlar yapmış biri olarak sizin filmlerden ve googledan elde ettiğiniz birikime ulaşmam mümkün değil.

Ülkemizde cariyelik olmadığının farkındayım,bahsettiğim müslümlerin bazı kadınları cariye olarak görmesi.

Bozuk yapılı cümlelerinizden anladığım kadarıyla bir adamın karısının,bir başkasının kardeşi olmasından bahsetmişsiniz. Bağlantıyı kuramadım. Açıklayıp söz konusu bilimsel verileri paylaşırsanız sevinirim.

bozuk yapılı cümleler olabilir hızlı bir şekilde yazıyorum o zaman sizden ricam lütfen ülkelerdeki bildirilmemiş gizli tecavüz vakalarınıda ortaya koyun onlarıda inceleyelim.aslında tahminim şu muhtemelen nüfusa göre bir araştırmaya tabi tutulsa ülkelerdeki tecavüz oranlarının birbirinden çok farklı olmadığı görülecektir.

gizli kalmış tecavüz vakaları açığa çıkartılsa ortalamalar en fazla eşitlenir veya en fazla 1-2 puan oynar.

bunun kesinlikle dinle bir alakası yoktur dinsizliğede bağlamak saçma olur tecavüzcüler ateisttir veya tecavüzcüler müslümandır gibi bir iddia çok komiktir ve bu iddiayı ileri sürenin kariyeri ne olursa olsun aklından ve mantığından şüphe ederim.

cariyelik konusunda bir iddiada bulunuyorsunuz ancak altını dolduramadıktan sonra iddianız havada kalır Türkiyede yaşıyoruz şimdi merak ettim acaba kaç kişi bir kadına cariyedir diye tecavüz etmiştir veya cariye hükmündedir diye kaç tecavüz vakasına rastlanmıştır araştırmak lazım.

anlamadığınız mevzuya gelince

Müslümlerin çoğuna göre bir olayın tecavüz olarak adlandırılması için analarına bacılarına yapılması gerekir.Kendilerinin eşlerine ya da cariye gördüklerine uyguladıkları cinsel şiddet,onların gözünde cinsel şiddet değil,haktır.

böyle bir iddada bulunmuşsunuz analarına ve bacılarına yapılması gerekir demişsiniz bende diyorum ki çok saçma bir tespit çünki bir adam eşine tecavüz ediyorsa tecavüz edilen kişi mutlaka ya bir müslümanın annnesi veya bir müslümanın kardeşidir yani burda saçmalık diz boyu ama sizin dediğinizi hekimsiniz akademik kariyeriniz ve bu konuda çok fazla çalışmalarınız var diye kabul etmiş olsak bile bu defa iddianız birbiriyle çelişiyor müslümanlar için tecavüz suçunun cezası bellidir böyle bir durum olsa millet babasını veya eniştesini katleder doğrar.

ve şunada inanıyorum ki evlilik içi cinsel baskı sadece müslümanlarda değil dünyanın her yerinde vardır bu dinle alakalı bir durum değil insanlıkla alakalı bir durum nasıl ki her toplumda aynı türden suçlar işleniyorsa cinsel baskı suçuda gene her toplumda nüfus oranına göre orantılı olarak işleniyordur.

veriler sağlıklı değildir verileri nüfus sayısına göre yeniden hesaplayarak açıklamalı belki o şekilde çok daha net bir sonuç elde edebliriz diye düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş

bunun kesinlikle dinle bir alakası yoktur dinsizliğede bağlamak saçma olur tecavüzcüler ateisttir veya tecavüzcüler müslümandır gibi bir iddia çok komiktir ve bu iddiayı ileri sürenin kariyeri ne olursa olsun aklından ve mantığından şüphe ederim.

Emin olduğumuz, tecavüz suçunun şiddete eğilimli, psikopat insanlar tarafından işlendiği...

Kişinin bu suçu işlemesini tetikleyen unsurlara din de, herhangi bir x olgu gibi dahil edilebilir. İllaki dindir demiyorum ama, din baskısıyla cinselliği törpülenmiş birinin işlediği tecavüz suçunun altında, en temel sebep olarak dini inancı gösterilecektir.

Her kesimden, her yaştan, eğitimli/eğitimsiz ayırt etmeden, kısaca her toplumdan bu tür suçları işleyecek potansiyelde sapıklar çıkabilir. Ama nedense geri kalmış ülkeler her türlü rezillikte olduğu gibi tecavüzde de daha iddialılar sanki...

tarihinde Mırnaw tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

domuz etiyle, çocuk tecavüzünün aynı kategoride olması da büyük problem. imanın yerinde olsun, allah affeder. şirk koşmadıktan sonra problem yok. sevaplar ve ibadetlerle dengeleyemezsen bile, cezanı çektikten sonra cennet garanti. adam benim çocuğuma tecavüz edip cennete gidecek, yok ya?

Sitelerde Paylaş

Her kesimden, her yaştan, eğitimli/eğitimsiz ayırt etmeden, kısaca her toplumdan bu tür suçları işleyecek potansiyelde sapıklar çıkabilir. Ama nedense geri kalmış ülkeler her türlü rezillikte olduğu gibi tecavüzde de daha iddialılar sanki...

sizin adınıza üzülerek söylüyorum zaten tartıştığımız konuda buydu istatistikler tam tersini söylüyor :)

Sitelerde Paylaş

sizin adınıza üzülerek söylüyorum zaten tartıştığımız konuda buydu istatistikler tam tersini söylüyor :)

istatistikler gerçekler değil, sadece sayılardır. İslamın kirlettiği topraklarda, tecavüzü kolayca belgeleyemezsiniz; bu yüzden sayılara yansımaz.

Siz, istediğiniz kadar allah yallah diye dövünün durun, islamın insanları ne hale getridiğini, ensar vakfı denilen kubur en güzel örnekleri ile ortaya koymaktadır. Ardı ardına tecavüz haberleri islami ilim yuvalarından gelmektedir. Yine müslümanlar, bu haberleri yapmayın diye basını ve bunları duyurmayın diye aileleri, kurbanları tehdit etmektedir.

Size örnek olarak mısırdaki durumu gösteren haberler ekledim. ama kafa islamla çürümüş olunca, kendiniz çalıp kendiniz oynamaya devam ediyorsunuz. bu kafaya sahip güruhtan her türlü pislik çıkmaz da, başka ne olur?

Sitelerde Paylaş

istatistikler gerçekler değil, sadece sayılardır. İslamın kirlettiği topraklarda, tecavüzü kolayca belgeleyemezsiniz; bu yüzden sayılara yansımaz.

Siz, istediğiniz kadar allah yallah diye dövünün durun, islamın insanları ne hale getridiğini, ensar vakfı denilen kubur en güzel örnekleri ile ortaya koymaktadır. Ardı ardına tecavüz haberleri islami ilim yuvalarından gelmektedir. Yine müslümanlar, bu haberleri yapmayın diye basını ve bunları duyurmayın diye aileleri, kurbanları tehdit etmektedir.

Size örnek olarak mısırdaki durumu gösteren haberler ekledim. ama kafa islamla çürümüş olunca, kendiniz çalıp kendiniz oynamaya devam ediyorsunuz. bu kafaya sahip güruhtan her türlü pislik çıkmaz da, başka ne olur?

yok o konuda kesinlikle haklısın yani ben o bahsettiğin konularda seninle hemfikirim hatta gerçekten tüylerim ürperiyor tiksiniyorum onu örnek dahi vermemeniz gerekir onun adı iğrençliktir.

fakar daha geçenlerde çıkmıştı ingilterede bir baba kızlarına tecavüz ede ede hem çoğaltıyordu hemde bodrum katlarında tecavüze devam ediyordu.

bunun islamla alakası yok gelişmişliklede alakası yok kaldı ki Türkiyede bu verilere çok rahat ulaşabiliyoruz yani Türkiye sonuçta islam ülkesi ve bu konudaki suçlar çok çok geride ancak ben gene bir konuda katıloyrum size Türkiyede gizlilik oranı mutlaka fazladır ama iddiamda ısrarcıyım gizli tecavüz vakalarınıda çıkartalım 3-5 aynı sonuçlar ele edilecektir.

burda sadece tecavüzüde ele almamalıyız aslında suçlar genel olarak yakındır yani bilmiyorum bir araştırma varmı ancak şu aklıma geliyor tecavüzün olduğu yerde öldürmelerde vardır, mafyalaşmada vardır diğer adi suçlarda vardır yani sadece tecavüz olayı değil konu bence olay genel olarak toplumun bozulmasıyla alakalı malesef öyle bir zamanda yaşıyoruz ki dünya toplumları ciddi manada bozulmaya başladı.

insanlık gün geçtikçe yozlaşıyor bunun eğitimlede alakası olduğunu sanmıyorum.

Sitelerde Paylaş

istatistikler tam tersini söylüyor :)

İstatistiklerin kabarık olduğu yerler, o ülke vatandaşlarının başlarına gelenleri sineye çekmeyip şikayetçi olabilecek kadar cesaretli olduğu, öyle ya da böyle hukukun bir şekilde işlediği, suçun cezasız kalmadığı yerlere işaret edebilir ki, liste başı olan bazı ülkeler için bu söylediğim şey geçerlidir.

Suçun resmi olarak kayıtlara geçiyor olması bu açıdan bakarsan iyi bir şey aslında...

tarihinde Mırnaw tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Özellikle müslüman toplumlardaki etiketlenmeden dolayı tecavüz vakalarının bildirilmediğinden bahsettim. Bildirilmemiş vakaları siz gösterin diyorsunuz. Bu söylediğiniz son derece mantıksız.

Gizli tecavüz vakaları ortaya çıksa en fazla 1-2 puan oynar diyorsunuz, peki bunu neye dayanarak söylüyorsunuz?

Bir kere islam ülkelerindeki tecavüz tanımı çok farklı. İslama göre erkek karısıyla ya da cariyesiyle birlikte olmak istediğinde rıza şartı aranmaz. Anal seks hariç istediği her şeyi yapmakta ve yaptırmakta özgürdür.

İslamda cariyeler savaş esiri olan kadınlara denirdi. Bu cariyeler alınır,satılır,diğer müslümlere sunulabilirdi. Yani köle oldukları için hiçbir hakları yoktu ve efendileri onları azat etmediği sürece hayatlarının sonuna kadar seks kölesi ve hizmetçi olarak kalırlardı. Cariyelerin, hür kadınlardan farklı olarak erkekler gibi diz kapağıyla göbeklerinin arasının örtündüğü de islami kaynaklarınızda mevcut. Açık gezen kadın cariye hükmündedir diyen islami kaynaklar mevcut. Tesettürlü kadın hür, tesettürsüz kadın cariyedir anlayışı mevcut. Cariye kadının vücuduna bakmak günah değildir, onunla seks yapmak, onu pazarlamak günah değildir. Siz açık kadınları cariye olarak görmüyorsunuz diye müslüman erkekler de görmüyor değil, bkz. IŞİD' in uygulamaları.

''çok saçma bir tespit çünki bir adam eşine tecavüz ediyorsa tecavüz edilen kişi mutlaka ya bir müslümanın annnesi veya bir müslümanın kardeşidir yani burda saçmalık diz boyu ama sizin dediğinizi hekimsiniz akademik kariyeriniz ve bu konuda çok fazla çalışmalarınız var diye kabul etmiş olsak bile bu defa iddianız birbiriyle çelişiyor müslümanlar için tecavüz suçunun cezası bellidir böyle bir durum olsa millet babasını veya eniştesini katleder doğrar.''

Üzücü olan okuduğunuzu anlamamanız. KENDİ annesi,kızkardeşine vs. bir BAŞKASI tecavüz ederse sorun haline getirir. Ama kendisi bir başkasının kızına,annesine,oğluna tecavüz edebilir.Çünkü tecavüz ettiği kişinin bir BAŞKASININ annesi,akrabası olması fikrini UMURSAMIYOR. Müslümanların,kendilerine yapılmadıkça cinsel şiddeti sorun olarak görmemesinden bahsediyorum.

tarihinde yobazsavar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

yobazsavar ben okuduğumu gaye tügzel anlıyorum ancak siz durumu çözememişsiniz.

şimdi iki müslüman aileyi örnek alalım iki tarafta müslüman biri kız diğeri erkek tarafı evlenmiş olsunlar şimdi dediniz ya bir müslüman ancak kendi kızkardeşine veya annesine tecavüz edilirse sorun haline getirir ancak kendisi hertürlü cinsel şiddeti yapar şimdi bu konunun geldiği nokta aile içindeki gizli tecavüzlerdi yanikarısı kastediliyordu ordan yola çıkarsak diyorum ki adam karısına tecavüz ediyorsa o adamın karısı aslında bir başka müslümanın annesi veya kızkardeşi olmuyormu?

o zaman siz haklı olsaydınız müslümanlar bu eylemleri devamlı yapmış olsalardı evliliklerinde devamlı çok büyük sorunlar çıkar ve bu sorunlar gizlenemezdi.

islama göre evlilik içi tecavüz olmaz onu genelde modern insanlar yaparlar çünki evlilik islama göre kutsaldır özellikle cinsellik çok önemlidir eğerki erkek veya kadın cinsel olarak doymazsa aklı başka yerlere gidebilir ve tatmin olmayan bir kişi zinaya kayabilir.

bunun olmaması için hem erkeğe hem kadına cinzel zaruriyetlik getirilmiş ve cinsellikte bir tür ibadet sayılmıştır kadında erkekte islama göre cinsel ilişki isteğine hayır diyemez elbette bu kurala her daim uyulacak diye bir şey yoktur malesef bu kuralda devamlı çiğnenen yasaklardandır ama vay sen bu yasağı çiğnedin bende sana tecavüz ederim böyle bir şey yok tekrar ediyorum bu suçlar her toplumda eşit seviyede vardır eskidende vardı şimdide var ve gelecektede olacak.

şiddet araştırmalarına bakın işte hatta iddialarınızın aksine en çok şiddeti yüksek tahsilli kişiler uyguluyor yani gidip araştırın hatta batı medeniyetie dahil aslında sizler gibi mana veremiyorlar bu işe ama gerçek bu aslında bu doğanın yapısına ve ateizmede aykırı bir düşünce değil ki.

darwine görede güçlü olan zayıf olanı yok eder veya ezer erkek güçlüdür kadını ezer ezmemesi için mecburi yasalar çıkarılmıştır ama yasalar işe ne kadar yarıyor görüyoruz.

cariyelik meselesine gelirsek kardeş ben bir müslümanım Allahın yasaklarını kabul eden ve bu yasaklara uymaya çalışan birisiyim senin dediğin doğru olsaydı açık kadınlar cariye hükmünde olsaydı emin ol ilk ben koşa koşa zinaya giderdim :)

benim zina yapmamamın sebebi Allah zinayı yasakladığı ve büyük günah saydığı içindir yani yok cariyeler sunulurmuş yok şu olurmuş bu konu şuan bile islam dünyasında derinlemesine tartışılıyor var yok hala net değil kaldı ki dediğim gibi kölelere iyi davranmak ve onları serbest bırakmak için çok keskin ayet ve hadisler mevcut o sebeple bu konu o kadar rahat değil birde cariyelik sadece araplara göre birşeyde değildi ki avrupada dahil dünyada uygulanan uygulamalardan bir tanesiydi.

Sitelerde Paylaş

yobazsavar ben okuduğumu gaye tügzel anlıyorum ancak siz durumu çözememişsiniz.

şimdi iki müslüman aileyi örnek alalım iki tarafta müslüman biri kız diğeri erkek tarafı evlenmiş olsunlar şimdi dediniz ya bir müslüman ancak kendi kızkardeşine veya annesine tecavüz edilirse sorun haline getirir ancak kendisi hertürlü cinsel şiddeti yapar şimdi bu konunun geldiği nokta aile içindeki gizli tecavüzlerdi yanikarısı kastediliyordu ordan yola çıkarsak diyorum ki adam karısına tecavüz ediyorsa o adamın karısı aslında bir başka müslümanın annesi veya kızkardeşi olmuyormu?

Anlamıyormuş gibi yaptığınızı düşünmeye başladım.

o zaman siz haklı olsaydınız müslümanlar bu eylemleri devamlı yapmış olsalardı evliliklerinde devamlı çok büyük sorunlar çıkar ve bu sorunlar gizlenemezdi.

islama göre evlilik içi tecavüz olmaz onu genelde modern insanlar yaparlar(kanıt?) çünki evlilik islama göre kutsaldır özellikle cinsellik çok önemlidir eğerki erkek veya kadın cinsel olarak doymazsa aklı başka yerlere gidebilir ve tatmin olmayan bir kişi zinaya kayabilir.

bunun olmaması için hem erkeğe hem kadına cinzel zaruriyetlik getirilmiş ve cinsellikte bir tür ibadet sayılmıştır kadında erkekte islama göre cinsel ilişki isteğine hayır diyemez elbette bu kurala her daim uyulacak diye bir şey yoktur malesef bu kuralda devamlı çiğnenen yasaklardandır ama vay sen bu yasağı çiğnedin bende sana tecavüz ederim böyle bir şey yok tekrar ediyorum bu suçlar her toplumda eşit seviyede vardır eskidende vardı şimdide var ve gelecektede olacak.

şiddet araştırmalarına bakın işte hatta iddialarınızın aksine en çok şiddeti yüksek tahsilli kişiler uyguluyor yani gidip araştırın hatta batı medeniyetie dahil aslında sizler gibi mana veremiyorlar bu işe ama gerçek bu aslında bu doğanın yapısına ve ateizmede aykırı bir düşünce değil ki.(kanıt?)

darwine görede güçlü olan zayıf olanı yok eder veya ezer erkek güçlüdür kadını ezer ezmemesi için mecburi yasalar çıkarılmıştır ama yasalar işe ne kadar yarıyor görüyoruz.

cariyelik meselesine gelirsek kardeş ben bir müslümanım Allahın yasaklarını kabul eden ve bu yasaklara uymaya çalışan birisiyim senin dediğin doğru olsaydı açık kadınlar cariye hükmünde olsaydı emin ol ilk ben koşa koşa zinaya giderdim :)

benim zina yapmamamın sebebi Allah zinayı yasakladığı ve büyük günah saydığı içindir yani yok cariyeler sunulurmuş yok şu olurmuş bu konu şuan bile islam dünyasında derinlemesine tartışılıyor var yok hala net değil kaldı ki dediğim gibi kölelere iyi davranmak ve onları serbest bırakmak için çok keskin ayet ve hadisler mevcut o sebeple bu konu o kadar rahat değil birde cariyelik sadece araplara göre birşeyde değildi ki avrupada dahil dünyada uygulanan uygulamalardan bir tanesiydi.

Kölelik araplara özgüdür demiyorum,köleliliği din üzerinden meşru kılmaya çalışanlar araplardır diyorum. Köleleri serbest bırakmak için keskin ayet yok.

Sitelerde Paylaş

demekki neymiş tecavüzün ve sapıklığın sizin ileri sürdüğünüz tezlerle alakası yokmuş :)

hatta ırakta dahi tecavüz olaylarını yapanlar amerikalı askerlerdi.erkeklere kadar tecavüz ediyorlardı.

hertürlü pislik özgürlüğün çok olduğu yerlerde olur.

liste konusuna gelince akıllılık etmeye kalktın aklınca bazı şeyleri ispatlayacaktın ama gerçekler tokadı vurunca afalladın.

ben o listeye 1-2 ay önce bakmıştım hemde sağlam bir listeydi yabancı avrupalı bir siteydi ordada amerika 1 numaradaydı :)

Salak.

Sitelerde Paylaş

Gariban Derviş; ben evli biriyim. Bak; karına tecavuz edemezsin.Ayrica anal hariç,istedigini yaptırabilirsin demişsin.Kardeşim kafan iyi mi senin? Yaptıramazsin.Karsında bir insan var. Bu bizim yobaz toplumumuz ne zaman ogrenecek su bakış açısını?

1.Kadın benim annemdir.

2.Kadın benim eşimdir.

3.Kadın benim evladımdır.kızımdır.

4.Kadın benim kızkardeşimdir.

Gelişmiş toplumlar,kadınsın veya erkeksin gibi sacmaliklarla ugraşmiyorlar. Insansın yani ne farkeder ki. Bizim ulkemizde de, yok kadınlar şöyleymiş,yok erkekler boyleymiş gibi saçma sapan ilkel argumanlarla uğraşıyorlar.

Sitelerde Paylaş

Gariban Derviş; ben evli biriyim. Bak; karına tecavuz edemezsin.Ayrica anal hariç,istedigini yaptırabilirsin demişsin.Kardeşim kafan iyi mi senin? Yaptıramazsin.Karsında bir insan var. Bu bizim yobaz toplumumuz ne zaman ogrenecek su bakış açısını?

1.Kadın benim annemdir.

2.Kadın benim eşimdir.

3.Kadın benim evladımdır.kızımdır.

4.Kadın benim kızkardeşimdir.

Gelişmiş toplumlar,kadınsın veya erkeksin gibi sacmaliklarla ugraşmiyorlar. Insansın yani ne farkeder ki. Bizim ulkemizde de, yok kadınlar şöyleymiş,yok erkekler boyleymiş gibi saçma sapan ilkel argumanlarla uğraşıyorlar.

ya istediğini yapabilirsin gibi birşey demedim sadece evlilikte hem erkeğe hemde kadına verilmiş cinsel bir yük vardır erkekte hayır diyemez kadında çünki cinsel doyum sağlanmazsa iki taraftan birinin gözü dışarı kayar aile kavramı sakata düşer.

Sitelerde Paylaş

şiddet araştırmalarına bakın işte hatta iddialarınızın aksine en çok şiddeti yüksek tahsilli kişiler uyguluyor yani gidip araştırın hatta batı medeniyetie dahil aslında sizler gibi mana veremiyorlar bu işe ama gerçek bu aslında bu doğanın yapısına ve ateizmede aykırı bir düşünce değil ki.(kanıt?)

sadece bu sorunuzu cevaplama gereği gördüm diğerleri zaten defalarca tartışıldı bu hacettepe tarafından yapılmış bir araştırma evet beşli eğitimliler arasında kadına şddet oransal olarak düşüyor ancak sonuç hiçte iç açıcı değil

Kadına yönelik aile içi şiddet eğitim düzeyine göre farklılaşmaktadır. Eğitim düzeyi arttıkça
kadınların maruz kaldığı şiddet azalmaktadır. Bu azalmaya rağmen, lise düzeyinde eğitimi olan
kadınların dörtte birinden fazlasının; üniversite ve üzeri eğitimi olan kadınların beşte birinin fiziksel
ve/veya cinsel şiddete maruz kalmış olması dikkat çekicidir (Şekil 5).
k
Sitelerde Paylaş

sadece bu sorunuzu cevaplama gereği gördüm diğerleri zaten defalarca tartışıldı bu hacettepe tarafından yapılmış bir araştırma evet beşli eğitimliler arasında kadına şddet oransal olarak düşüyor ancak sonuç hiçte iç açıcı değil

Kadına yönelik aile içi şiddet eğitim düzeyine göre farklılaşmaktadır. Eğitim düzeyi arttıkça
kadınların maruz kaldığı şiddet azalmaktadır. Bu azalmaya rağmen, lise düzeyinde eğitimi olan
kadınların dörtte birinden fazlasının; üniversite ve üzeri eğitimi olan kadınların beşte birinin fiziksel
ve/veya cinsel şiddete maruz kalmış olması dikkat çekicidir (Şekil 5).
k

İddianızın dayanağı olmadığı bir kez daha ortaya çıktı.

Sitelerde Paylaş

"erkek de hayır diyemez, kadın da"

Nasıl?

insanın sağlığı iyi değildir. duygusal veya bedensel olarak o anda kendini zayıf hissediyordur. hatta muhonun tecavüz ettiği kadın gibi o gün babası tecavüzcüsü tarafından öldürülmüştür. bir sürü farklı sebep olabilir hayır demek için.

Sitelerde Paylaş

"erkek de hayır diyemez, kadın da"

Nasıl?

insanın sağlığı iyi değildir. duygusal veya bedensel olarak o anda kendini zayıf hissediyordur. hatta muhonun tecavüz ettiği kadın gibi o gün babası tecavüzcüsü tarafından öldürülmüştür. bir sürü farklı sebep olabilir hayır demek için.

malta erigi öyle değil kardeş demek istediğim normal şartlarda hani şu başım ağrıyor hikayesi var ya meşhur :)

işte olay bu ya burda sıkıntı şu evliliği bir mutluluk aracı falan olarak görüyoruz biz belli yaşa kadar okursun sonra iş bulursun birde kafana uyan birisini bulur onunla evlenir ve filmlerdeki gibi mutlu bir hayat süreceğini sanırsın ancak evlilik aslında böyle birşey değil evlilik çok ciddi sorunlulukların yüklenildiği iki tarafında birbirini korumakla mükkellef olduğu bir kurumdur.

özellikle evlilikte en büyük pislik ihanettir ihanet o evliliği içerden yer bitirir ve evliliğin bozulmaması için en önemli sorun cinselliktir özellikle cinseliğie alışmış bir insan istediğinde cinselliği paylaşamazsa psikolojiside bozulur ve mutsuz olur ve eğerki bu devam ederse bunun sonucunda aldatmalar başlar o sebeple islam iki taraf içinde buna çok önem vermiştir.

elbette gerçekten hastadır olağanüstü durum vardır buna bişey demem ancak normal şartşarda sadece kadın değil erkek içinde karşı taraf istediğinde cinsel ihtiyacını gidermesi gerekir.

Sitelerde Paylaş

olağanüstü durum nedir? kim karar verecek ki buna? işyerinde birşeyler kötü gitse mesela? veya ev kirası yaklaşıyor olsa ve parayı bir türlü denkleştirmiyor olsam? ben şahsen bu gibi keyfimi kaçıran stresli durumlarda eşimin o tarz bir talebini reddedebilirim. şimdi gidip beni aldatsa haklı mı olacak?

Sitelerde Paylaş
  • 9 months later...

14 yaşındaki zihinsel engelli kız çocuğuna tecavüz davasında, AKP Diyarbakır Kulp ilçe gençlik kolları Başkanı Mehmet Kara "Çocuğun nitelikli cinsel istismarı" ve "Cinsel amaçlı çocuğu hürriyetten yoksun kılma" suçlarından tutuklandı. 

Ben zaten kadın erkek eşitliğine inanmıyorum - Recep Tayyip Erdoğan.
Tecavüzcü, kürtaj yaptıran tecavüz kurbanından daha masum - Ayhan Sefer Üstün, Akp Milletvekili.
Kadın ahlaklı olsun, kürtaj yapmak zorunda kalmasın - Melih Gökçek Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı.
Kadın dışarıda çalışmasın. Evdeki işler yetmiyor mu? - Veysel Eroğlu.
Türk kadını evinin süsüdür - Vecdi Gönül.
Kadınlar iş aradığı için işsizlik yüksek - Mehmet Şimşek
Herkesin içerisinde kahkaha atmayacak - Bülent Arınç
Kadının fıtratında erkeğe köle olmak var - Uğur Işılak
Türbansız kadınları perdesiz eve benzer - Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Özcan.
Hamile kadın sokakta dolaşmasın - Ömer Tuğrul İnançer, islamcı hukukçu. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...