Jump to content

"Onlar gerçek ateist değil"

Recommended Posts

sen çok mu uyanıksın bakayım?

ne demişim? "yrıca yazmayı unutmuşum ama, forumda istediğin şekilde küfür etmek serbest değil. Yakın zamanda uyarı veya uzaklaştırma almadan direkt atılanlar oldu."

ne olmuş? "Anibal küfür nedeniyle forumdan üç gün uzaklaştırılmıştır."

örnek çok, süresiz atılan da var. merak eden arayıp bulur. bu şekilde saldırmana sebep olacak bir üslup kullanmadım, aksine gayet kibar uyardım. tehdit ettin diyorsun, tehdit edebilmem için yaptırım gücüm olması gerek. görevli değilim.

şimdi o mesajını şikayet edeceğim, o zaman anlarız serbest mi? hakaretlerini de iade ediyorum.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 69
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Tmm da orada Anibalin nasil kufur ettigi kime kufur ettigi vs aciklanmis degil. Belki de anibal bir uyeye kufur etmistir. Boyle bir durumda uzaklastirilmasi gayet dogal. Yav sana kufur etmedigim halde beni zorluyorsun. Yasin kac diye asagiliyorsun. Hasta misin diyorsun. Ayrica konuya attigin ilk mesajda matrix zirvalari diyorsun ki konuya dair en net karsi durusu Richard Dawkinsin tanri yanilgisini gosterdigim halde.zaten kibarca tavsiyede bulundugun zaman kotu birsey demedim ama bana atilabilirsin dersen ozaman sinirlenirim senden bir gerekce beklerim.

Ayrica ateistforum adminlerinin gerekcesiz adam uzaklastirdiklarini dusunmuyorum. Uzaklastirdiklari kisiler illaki "ateistforum kurallari" ndaki bir maddeye aykiri davranmislardir.

Sen bilirsin. Istedigine sikayet edebilirsin. Yalniz ben seni sikayet etmicem. 6. maddeye uymayip tehdit etmene ragmen..

Sitelerde Paylaş

sen çok mu uyanıksın bakayım?

ne demişim? "yrıca yazmayı unutmuşum ama, forumda istediğin şekilde küfür etmek serbest değil. Yakın zamanda uyarı veya uzaklaştırma almadan direkt atılanlar oldu."

İdealistleri ve teistleri pistten alalım.Pozitif ateizm çok saygın bir duruştur ve sizin boyunuz buna yetmez teoloji kafasındasınız çünkü.

Siz ikiniz tam teneke çıktınız. :D

Akıllı, düşünen adam ilk mesajında belli oluyor. Hemen sataşıyor, boş muhabbetlere giriyorsunuz.

Neden, çünkü öyle, kıl olmuşsunuz ama kafanız çalışmıyor, yok küfür ettin yok atılacaksın, yok pistten alalım. Babanızın forumu ya... Alırsınız...

Sizin yüzünüzden millet ateizmden soğuyacak.

Gelmişsiniz burada kendinizi ateist varsayıp fikirlerine karşı duramadıklarınızı da teist yapıyorsunuz.

İki akıllı cümle yazamayan adamlar kendilerini ateizmin babaları sanıp forumda ona buna ayar vermeye çalışıyor. Utanıyorum sizden.

Her boka da itiraz etmeniz gerekmiyor azıcık da öğrenin, en azından düşünmeyi öğrenin.

Adamın kurgusunda sıkıntı var mı bir inceleyin önce, varsa tak tak koyun önüne. Saygı duyalım.

Tek cümlelik, hiçbir karşı argüman içermeyen mesajlarla en büyük ateist sizler oluveriyorsunuz değil mi.

Yemezler.

Sen bilirsin. Istedigine sikayet edebilirsin. Yalniz ben seni sikayet etmicem. 6. maddeye uymayip tehdit etmene ragmen..

Saçma sapan eleştirilere seviyeli cevap vermen ve sabrın fark ediliyor. Ancak iyi niyetin yüzünden konuyu başka yöne çekmelerine izin verdin.

Sana teist diyene hesabını sormalıydın, adam gibi bir karşı argümanla gelene kadar onları zorlamalıydın.

Küfür ettin, etmedin muhabbetiyle üzerlerindeki baskı kalkıverdi şimdi kendilerini ateist varsayıp ona buna sataşmaya devam edecekler. :lol:

Sitelerde Paylaş

zeka geriliği hayaletlere inanan tiplerin ortak özelliği olsa gerek. ya okumadan yazıyorsunuz, ya da okuduğunuzu anlayabilecek kapasite yok. ben kimsenin iğrenç küfürlerine maruz kalmak zorunda değilim. hayranı olduğunuz sözlüklerde yazın kimin yüzüne ne attıracaksanız... iyi niyetten bahsetmek için alıntıladığın bölün bile zeka seviyeni ortaya koyuyor. ortada tehdit içeren hiç birşey olmamasına rağmen, hatasını kabullenmek yerine ortaya bir red herring attı adam. sen de bunu alıntılayarak sabrını tebrik ediyorsun :D

sizin gibilerle ne tartışılabilir ki? duvara konuşmak gibi...

yazık, bir de sevinmiş :)

Sitelerde Paylaş

Bak malta erigi, sana dedim ki benim o kullandigim kufurde ateistforum kurallarina gore hangi maddeye gore yanlis yaptim bunu acikla diyorum. Sen aciz bir dindar gibi kivirtiyorsun da kivirtiyorsun. Ve orada bir ton sey soruyorum sana. Sen sadece yok tehdit etmem sacmaymis da hastaymisim da falan filan savunabilecegin cumlelerimi aradan cimbizlayarak asil konuyu dagitiyorsun.

Demekki kivirtmak sadece dindarlara ozgu degilmis.

Ibret olsun bizlere..

Ayrica neden tehdit olarak algiladigimi aciklayayim. Belki biraz zekan artar, aydinlanirsin flan.

Oncelikle, kendince bana verdigin tavsiye yeterliydi. Bunun cevabini da sana verdim. Sonra sen bana bu hareketler yuzunden atilabilecegimi ima ettin. Neden bunu soyleme geregi duydun? Sanane ulan benim atilip atilmayacagimdan. Sen bu cumleyi soyledin cunku benden rahatsiz oldun. Aklin sira sunu ima ettin. "Bak kufur edip durma yoksa sen de digerleri gibi atilirsin, bi sikayet ederim gorursun":))

Su konuda yazdiklarimin altina kimse adam gibi cevap yazmadi. Sen de aklin sira seksist meksist yazarak uste cikmaya calisiyorsun.

Bak akli kit kardesim benim.

1. Ben en basta kimsenin sahsina kufur etmedim ki bu yasak degil.

2. Bu platformda her gun birbirine karsi onlarca hakaret oluyor. Benim bir uyeye dahi yapmamis oldugum kufur mu konusuluyor.

3. Senin rahatsiz olup olmaman umrumda degil. Eger kurallarda boyle bir yasak yoksa yaparim. Sen de bunu cekmek zorundasin. Cekmezsen de bakmaz gecersin.

4. Sen benim capim degilsin. Once git, rasyonel dusuncenin ne oldugunu ve sorgulama eyleminin hangi kriterlere dayanarak yapildigini arastir. Sen daha sorgulamayi bilmiyorsun.

5. En basta siz orgut musunuz , matrix zirvalari konusmayin vs dedin. Bak en basta ona karsi da bir sey dememistim. Ben bu konuya cok mantikli cevaplar sundum ama senin yaptigin sadece sozlerimize zirva demen. Acaba kim kirletmis konuyu?

6. Eksi sozluge bayagi diyecek kadar aklin korelmis senin. Sadece bu bile sorgulama yetisinden zayif oldugunu dogruluyor.

7. Eziksin ezik. Sikayet edince ne oldu? Biyerlerin goge mi erdi? Ne oldu sonucta?

Admin sana ozelden flan yazdi mi? Kimi hakli bulmus soyledi mi bari?

8. Ateistforum kurallari adli baslikta admin olan hacinin yazisi beni savunuyor.oyuzden benim akli kit kardesim,

Benim o yazdiklarimdan oturu hickimse atmaz beni bu platformdan.

Bildigin tum adminleri cagir hangimizin hakli olduguna dair karar versinler. Hangimiz haksizsa digerinden ozur dilesin.

Ezik ezik hareketler yaa.. Kimlerle ugrasiyoruz yemin ediyorumm.. Haksiz oldugunu kabul etmek bu kadar mi zor arkadas. Nasil bir dindarsin sen?

Sitelerde Paylaş

Sol tarikatlar (Kommunistler, Pkk sempatizanlari) milliyetci bir insanin ateist olamiyacagini savunuyor.

Oysa hem milliyetci hem de ateist bal gibi de olunur.

Bunun en iyi örnegi Mustafa Kemal'dir. Bana göre kendisi aslanlar gibi ateist'ti. Kuranin insan uydurmasi oldugunu o zamanlar anladi.

+1

Tabiki hem milliyetci hem de ateist olunabilir. Birisi dini bir ideoloji digeri ise siyasi bir ideoloji. Bunun tersini savunan kisiler neye gore bu yargiya variyor? Boyle kisiler ya milliyetciligi bilmiyorlar ya da ateizmi ya da her ikisini birden.

tarihinde Frigola tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

zeka geriliği hayaletlere inanan tiplerin ortak özelliği olsa gerek. ya okumadan yazıyorsunuz, ya da okuduğunuzu anlayabilecek kapasite yok. ben kimsenin iğrenç küfürlerine maruz kalmak zorunda değilim. hayranı olduğunuz sözlüklerde yazın kimin yüzüne ne attıracaksanız... iyi niyetten bahsetmek için alıntıladığın bölün bile zeka seviyeni ortaya koyuyor. ortada tehdit içeren hiç birşey olmamasına rağmen, hatasını kabullenmek yerine ortaya bir red herring attı adam. sen de bunu alıntılayarak sabrını tebrik ediyorsun :D

sizin gibilerle ne tartışılabilir ki? duvara konuşmak gibi...

yazık, bir de sevinmiş :)

Sen hiç konuşma. Adam, "Sikik bir tanriyla isim olmaz." diyor peşinden alınan senken, küfür ettin bak atılacaksın diyen senken, teist yaftası yiyien biz oluyoruz. Ya gizli teistsiniz ya da en masum haliyle çok dikkatsizsiniz, itiraz edeyim de neye itiraz edersem edeyim kafasındasınız.

Sitelerde Paylaş

"Bugune kadar gordugumuz butun kugularin beyaz olmasi, siyah kugunun var olmadigi anlamina gelmez"

Deneyimlemedigimiz demekten kastim buydu.

Ayrica herkese sen atesit degilsin diyerek ocaktan dislamaya calisman da gozumden kacmadi .. Da soyle bir durum var. Ateizm, kendi icinde celiskili. Bak ateizm sunu diyor. Dogruluguna inanilan gercekligi inanc yoluyla aciklamayi kabul etmez. Yani ne diyor? Dogruluguna inanilan gercekligi bilgi yoluyla aciklamayi kabul eder. Bilgi yoluyla tanriyi kanitlarsan benim icin problem yok diyor. Ama ayni zamanda tanrilar yok diyor. Bu durum celiskili degil mi?

Zaten bu tanim her ateist icin tatmin edici olsaydi neden negatif ve pozitif olarak ikiye ayrilsin?

Frigola,sen ateist değilsin diyerek seni kırmak/aşağılamak filan istemedim..Önce bunu bir söyleyeyim..Yani öyle dışlamak filan olarak algılama..

Yazdığın cümleleri,bir ateistin kuramayacağını belirtmek istedim..

Sen kafandan tanrı ve benzeri mitolojik figürleri silememişsin..O yüzden ateist değilsin..Öyle tanımlara,pozitifine/negatifine takılmaya gerek yok..Kafanda tanrı veya yaratıcı veya cin veya ruh gibi şeylerden zerre kadar bir kalıntı kalmışsa,bence ateist olamazsın..Benim anladığım ve sana söyleyebileceğim kısaca bu..

tarihinde NOLAN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sen hiç konuşma. Adam, "Sikik bir tanriyla isim olmaz." diyor peşinden alınan senken, küfür ettin bak atılacaksın diyen senken, teist yaftası yiyien biz oluyoruz. Ya gizli teistsiniz ya da en masum haliyle çok dikkatsizsiniz, itiraz edeyim de neye itiraz edersem edeyim kafasındasınız.

onun ettiği bayağı laflar admin tarafından silindi. başka bir mesaja mal bulmuş mağribi gibi atlıyorsun. aynı adilikte küfürleri tekrar yazsın, tekrar şikayet edeceğim.
Sitelerde Paylaş

Adminler yazimi silince hakli oldugunu dusundu pamuk prenses.

Bir tasakli eleman cikip da sen su maddeye gore yanlis yapiyorsun diyemedi ya la ?

Ben uyeler haricinde kufur etmeye devam edecegim. Sen de beni sikayet etmeye devam edersin. Anca sikayet edersin zaten. Paçamda gezin dur.

Adminlere de teessuf ederim. Adaleti saglama tarziniza hayran kaldim. Hakli olani haksiz olarak gostermekte ustunuze yok.

Bu durum, adminlerin gozumdeki sayginligini dusurdu. Ya da belki de hic saygideger degillerdi bilemiyorum.

Varsin haksiz goruneyim. Hata yapacak olan sizlersiniz.

Saglicakla kalin..

Sitelerde Paylaş

Frigola,sen ateist değilsin diyerek seni kırmak/aşağılamak filan istemedim..Önce bunu bir söyleyeyim..Yani öyle dışlamak filan olarak algılama..

Yazdığın cümleleri,bir ateistin kuramayacağını belirtmek istedim..

Sen kafandan tanrı ve benzeri mitolojik figürleri silememişsin..O yüzden ateist değilsin..Öyle tanımlara,pozitifine/negatifine takılmaya gerek yok..Kafanda tanrı veya yaratıcı veya cin veya ruh gibi şeylerden zerre kadar bir kalıntı kalmışsa,bence ateist olamazsın..Benim anladığım ve sana söyleyebileceğim kısaca bu..

Benim ateist olup olmamam onemli degil. Ateistlikten dislanmak da derdim degil. Orada senin herkese karsi sen ateist degilsin demeni elestirdim ben.

Pozitif/negatif ateizmin tanimlari icin neye gore bunlara takilma diyebiliyorsun?

Bir dusuncenin cesitleri olamayacagini mi iddia ediyorsun? Herkesin ateist olup olmadigina karar vermeye calisan birisi ateizm kavramina takilan birisidir. Ateizmin kavramsalligina benden fazla takiliyorsun ama icindeki kavramlari yok sayiyorsun bu nasil bir celiski?

Kafamda tanri veya yaraticidan zerre kadar kalmis ne demek? Onlarin varligina inanmak mi? Yoksa varlik kavraminin bilgiye ihtiyac duydugunu soyleyip yoklugun taniminin da bilgiye ihtiyac duydugunu soylemek mi?

Negatif ateizm denen bir kavramin neden ortaya ciktigini ve bahsettigi "prensip olarak mumkunluk" tanimini aciklayabilir misin?

Ben kisaca yokluk taniminin varligin bilgisinden gectigini savunuyorum. Olabilir demekle olduguna inanmak ayni sey degil.

Yani sen sunu diyorsun; Bir insan dusun, her turlu metafizik olguya karsi ciksin, onlarin varligina asla inanmasin. Mumkun olmayacagini savunsun. Ama bunun icin herhangi bir dayanak noktasi olmasin. Tek dayanak noktasi "yok mk iste gormuyom etmiyom, hepsi yalan dolan" denilen bir temel dusunce olsun. Bu kisi hicbir bilim daliyla da ilgili olmasin. Felsefe dahi yapmayi bilmesin. Sorgulamadan olmadigini dusunsun.

Bu insan senin deyiminle: aklinda tanriya,ruhlara vs dair zerre birsey kalmamis olsun.

Sen bu kisi icin ateist diyorsun.

Rasyonalizmi kuallanmayan bir insanin ateist olmasi birinin dindar olmasi gibidir. Sorgulamadan olduguna inanmak veya sorgulamadan inkar etmek ayni seydir. Cunku aslinda bu da inanc olur. Iste bu tarz atesitler yuzunden, dindarlar su lafi edebiliyor: " ateizm de bir inanctir"

Fakat ateizmin asil temel iddiasi: varligin bilgisine inanc ile ulasilamayacagidir. Bu yuzden, inanc ile ulasilan tanri varligini kabul etmez.

Bir odada oksijen yoksa bir cihaz araciligiyla odayi tararsin ve olmadigini soylersin. Ama o cihaza oksijeni tanimlatmak icin oksijenin varligina ihtiyac vardir.

Varligi bilgi ile kanitlanmamis birsey icin yok diyemezsin. Cunku varlik da yokluk da bilgiye tabidir.

Sitelerde Paylaş

Ben uyeler haricinde kufur etmeye devam edecegim.

Üyelere edemediğin gibi, ulu orta küfür de edemezsin... Seni yukarıda uyardım, uymazsan gereğini yaparım...

Unutulmasın; burası dingonun ahırı değil... Herkes kelimelerine dikkat etmeli, küfür ve hakaretten uzak durmalıdır...

Sitelerde Paylaş

Üyelere edemediğin gibi, ulu orta küfür de edemezsin... Seni yukarıda uyardım, uymazsan gereğini yaparım...

Unutulmasın; burası dingonun ahırı değil... Herkes kelimelerine dikkat etmeli, küfür ve hakaretten uzak durmalıdır...

Neye gore geregini yaparsin. Buranin bir tuzugu var ve kurallarini siz koymussunuz. Adam olsaydiniz da adam gibi kural koysaydiniz. Benim buraya girmem hayat memat meselesi degil ama senin burada haksizlik yapman hepimizin meselesi.

Iki dk erkek ol da bana kafana gore degil kurala gore cevap ver.

Ayetlere gore degil de kendi istegine gore cevap veren muslumler gibisiniz.

Yazik sana..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...