Jump to content

Recommended Posts

Google aramalarında da çıkmıyor ateistforum. Ateistforum diye aratınca sözlüklerdeki ateistforum konuları, facebook sayfaları ve wordpress ile blogspot yazıları çıkıyor. Windows 10 işletim sistemini kuranlar Microsoft Edge'i kullansınlar, çünkü bunda sorun yok.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 44
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

ben de raporladım ama halen devam ediyor uyarı maalesef...

Ben de ilginç bir durum var;

En üstteki ateistforum logosu chrome'dan girdiğimde gözükürken, Firefox'dan girdiğimde gözükmüyor.

Üye girişi yaparak veya yapmayarak sonuç aynı.

Bilgisayarımın Firefox ayarlarıyla mı oynamışlar diye düşündüm ama kimse dokunmamış.

Sitelerde Paylaş

Firefox'da Options'ın altında, Security kısmına giderseniz, orada "Block reported web forgeries" seçeneği var. Onu kaldırırsanız, siteye doğrudan girebiliyorsunuz.

Diğer browser'larda da böyle bir ayar olmalı.

Google siteyi web forgery yapan siteler listesine almış.

Önce dincilerin şikayet etmesinden olmalı diye düşünmüştüm ama bu listeyi google kendi düzenliyor anladığım kadarıyla. Şikayete göre değil. Belli bazı kriterlere göre, sitelerin güvenli olup olmadığına karar veriyor.

Zannediyorum, bu sorun ayrı bir başlıkta bahsedilen o url4short.info yönlendirmesi sorunu ile ilgili.

Orada biliyorsunuz google arama sonuçlarında çıkan Ateistforum link'ine basıldığında, başka bir yere götürüyordu.

Hala o sorun devam ediyor mu sitede bilmiyorum, çünkü site google'ın ilk sayfalarında çıkmıyor bile artık yukarıda da bahsedildiği gibi. Belki gerilerde çıkıyordur, aramadım.

Bu url4short.info yönlendirmesi sorunu, eğer siteye bulaşan (veya bulaştırılan) bir malware'den kaynaklanıyorsa, onun temizlenmesi lazım.

Ya da bu url4short.info yönlendirmesi sorununun nereden kaynaklandığının anlaşılması ve o konuyla ilgilenilmesi lazım.

Sitelerde Paylaş

yöneticiler bir bilgi verecek mi acaba? çok sinir bozucu bu durum. mesaj yazılmıyor bir türlü. göndermek için 5-6 kere tekrar yazmak gerekiyor aynı mesajı. uzun bir mesaj yazıp, kopyalamadan yanlışlıkla yolla butonuna bastığımda uçup gidiyor. telefonu kıracaktım sinirden birkaç kere. en azından Google ile iletişime geçtik falan deyin.

Sitelerde Paylaş

yöneticiler bir bilgi verecek mi acaba? çok sinir bozucu bu durum. mesaj yazılmıyor bir türlü. göndermek için 5-6 kere tekrar yazmak gerekiyor aynı mesajı. uzun bir mesaj yazıp, kopyalamadan yanlışlıkla yolla butonuna bastığımda uçup gidiyor. telefonu kıracaktım sinirden birkaç kere. en azından Google ile iletişime geçtik falan deyin.

Yukarıda mantık yazmış ya?

Ateistforum'un kurucularındandır, bir süredir aktif olarak yazmadığı ve forum içinde admin olarak görev yapmadığı için tanımıyorsunuz sanırım.

Sitelerde Paylaş

Bu olay çok sık karşılaşılan, iyi bilinen bir mevzu değil. O nedenle bu sorunun nasıl çözüleceği hakkında bilgi sahibi olanların, bilgi sahibi olanları tanıyanların forum yönetimine yardımcı olmaları iyi olur kanısındayım... Her şeyi forum yönetiminden beklememek lazım...

Sitelerde Paylaş

Malta eriği, yandex'in telefon sürümü yok mu? yandex niçin kullanmıyorsun?

Ben yandex kurdum sırf ateistforuma erişim için ki ayrıca ben de sorun yok.

Chrome ve firefox dan girdiğimde bile google açıyor.

bilmiyorum yandexi. iphone'da default olarak safari var, onunla giriyorum.
Sitelerde Paylaş

Firefox 1 taneden fazla arama motoru seçeneği sunuyor.

Şöyle;

Firefox'da seçenekler ayarı var; sağda en üst köşede 3 çizgili ikon içerisinde.

3 çizgili ikona tıklayınca "Seçenekler"i bulun ve tıklayın

Açılan genel ayarlar sayfasının solundaki 8 başlıktan üstten ikincisi olan "Arama" başlığına tıklayın.

Varsayılan arama motorunuzu seçin diyor orada.

Açılır sekmede 3 tane arama motoru var, duckduckgo, yandex, google.

Ben az önce duckduckgo'yu seçtim ve ateistforum araması yaptım ve forum adresi en başta çıktı.

Google'da arayınca çıkmıyordu.

Sitelerde Paylaş
  • 4 weeks later...

Görselden ziyade önemli olan forumun güvenliği benim için. 2-3 haftadır güncel olarak forumu göremediğimde, gitti dedim onca yazılarım ve nice değerli makaleler. Ateistforum bana bir arşiv kaynağı sunuyor. Burayı o yüzden ayrı seviyorum.

tarihinde Engse Hohol tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Önceki yazı editöründeki resim ekleme ikonu üst kısımdan alınmış, sağ alt köşede, insert other media - insert image from URL kısmına eklenmiş.

Önizleme ikonu da editörün üst kısmında ve en sağda yer alıyor. Önizleme yaptıktan sonra çarpı işaretine basıp kapattıktan sonra takrar yazı editörüne dönülebiliyor.

Link ekleme ikonu soldan beşinci...

Bunların dışındaki özellikler pek kullanılmyorlar zaten.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
On 2.7.2016 at 09:19, kavak yazdı:

Foruma yeni üye olmak şu anda mümkün değil gibi...

Yanlıkşlıkla "Sign up"  tuşuna bastım ve karşıma şu bildiri çıktı:

Sorry, there is a problem

The CAPTCHA settings are invalid.

Error code: 4S262/1

Anlaşılan bu sorun çözülmüş sonunda.

Şimdi de başka bir sorunla karşılaştım. Eskiden yorum yazarken, iptal olanağı vardı. Şimdi  bu imkanı göremiyorum. Yorumunuzu yazıp kaydettikten sonra, tekrar düzenlemek isterseniz, o zaman bu mümkün. Ancak bu sadece yorumunuzda yaptığınız değişiklikler için geçerli.  

Ayrıca şimdi ileti sayısı 20 olmadan, yeni konu açmak mümkün galiba.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 10.7.2016 at 09:54, kavak yazdı:

Şimdi de başka bir sorunla karşılaştım. Eskiden yorum yazarken, iptal olanağı vardı. Şimdi  bu imkanı göremiyorum. Yorumunuzu yazıp kaydettikten sonra, tekrar düzenlemek isterseniz, o zaman bu mümkün. Ancak bu sadece yorumunuzda yaptığınız değişiklikler için geçerli.  

Ayrıca şimdi ileti sayısı 20 olmadan, yeni konu açmak mümkün galiba.

Bu forumun yöneticileri izinde mi yoksa aydalar mı ?

Burada yazılanlar hiç umurlarında değil gibi. :(

Ayrıca bu yeni editörde alıntılanan iletiyi parçalara bölmek imkansız, yoksa ben mi beceriksizim ?

Yok mu, sorularımı yanıtlayacak bir babayiğit ?!:D

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...