Jump to content

Recommended Posts

Şu anda Forumun en son version'u yüklenmiş durumda. Yıllar içince yaptığımız tüm tercümeler de uçmuş, forum tamamen İngilizce hale gelmiş durumda. Admin panelinde de önemli değişiklikler yapıldığından, henüz admin panelin çözümünü halletmiş durumda değiliz. Biraz zamana ihtiyacımız olacak...

Sitelerde Paylaş

Herkese tekrar merhaba... Yeni forum, öncekinden güzel olmuş. emeği geçenlere teşekkürler.
 bence ingilizce kalabilir. böyle de gayet iyi anlaşılıyor.
 Forumda bu tarz sorunlar olduğunda, face veya twitter sayfasından durum hakkında kısa bilgi verirseniz iyi olur. bazen "açılmayacak mı acaba" diyoruz. 

Sonuçta yobazlar amacına ulaşamadığı gibi daha iyi bir forum ortaya çıkmış görünüyor. 
bence artık herkes foruma daha fazla değer vermeli. yani öncelikle fikir odaklı tartışmalıyız ve farklı görüşleri zenginlik olarak kabul etmeliyiz.

Sitelerde Paylaş

Yazı editörüne font gelmemiş ama ben verdana font kullanıyorum. Nasıl yapıyorum? Duası yok, TM forumundaki yazı editöründen alıyorum.

[font=verdana]
[/font]

Democrossian da  verdana font kullanıyordu onun için paylaşmak istedim. Tabi bu arada code işlevi de yok bu editörde, onu da başka yerden arakladım. Önceki sürümün daha işlevsel olduğunu söylemem gerekiyor. Sandığım gibi profil logosuna tıklayınca konunun son iletisine gidilemiyor bu sürümde, kişinin profiline gidiliyor.

Sitelerde Paylaş
<codevar> Tumagü

Smiley ifadesinin yanında.

[size=4][font=lucida sans unicode] 
[/font][/size]

Ben kullandığım lucida sans unicode fontunu, masüstümde notepad şeklinde bulundururum. Başka forumlarda da kullanıyorum bunu. Ekşisözlük bu font ile güncelleştikten sonra bana kullanışlı ve güzel göründü.

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

Sağol Engse, gördüm... 
Ben turkish-media yazı editöründen almıştım code işlevini. 
Sonuçta aynı yazılım farklı sürüm. Burada da çalışıyor.

Ayrıca; Gece mavisi font ile yazmak isteyenler kullanabilir 80 kodunu. 

[font=verdana][color=#000080]
[/color][/font]

Sitelerde Paylaş
  • 2 months later...

İğneli başlıkların sayısı çok fazla. Forumu Telefondan takip eden birisi, ekranın dibinde bile iğneli başlık görüyor. Orta boy bir telefonda güncel forum başlığına ekranı kaydırarak ulaşmak olumsuz bir durum. 

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...
On 01.12.2016 at 18:02, Tumagü yazdı:

Beğendiğim bir yazı fontu tutturamadım.
Segoe UI 4 ile yazıyorum küçük,
Segoe UI 5 ile yazıyorum büyük,
Meiryo 4 cırtlak,
Verdana ile Dindarr yazdığı için bayağı...

"Segoe UI" de font boyutunu, kod'dan "size" olarak girmek yerine, forumda bir kademe arttırarak yaparsanız, şu an yazdığım ideal boyuta gelir (Sag üst köşede boyutu 14'ten>16'ya getiriyorsunuz.)

Yeni forumda, font seçenekleri olmayınca ben de bazen arayışa giriyorum;
"Myriad Pro" ve "Ebrima" bence ideal sayılabilir. "Corbel" de güzel ama rakamları biraz garip.

Segoe UI'nin tek olumsuz tarafı;  italic'lerinin biraz zor okunuyor olması ......   veya bana öyle geliyor? 

Palatino Linotype de, düz kullanılırsa güzel.  

Ebrima, harf genişliği açısından Verdana ile Tahoma arasında. ve biçim olarak da benziyor.

Meiryo, bence kaliteli bir font. ama italic'de "yumuşak g" yatmıyor.  

Ona benzer "roboto" var mesela. ama forum desteklemiyor herhalde?   PC'de kullanmak için şu linkten yükleyebilirsiniz.    

Sitelerde Paylaş
  • 3 months later...

Mindsurfer'ın kullandığı Segoe UI fontunu ateistplatform'da kullandım.
Lucida sans unicode kadar hacim ve satır arası mesafe sunuyor. Bu da yeğ tutulası anlamına geliyor.

[font=Segoe UI][color=#000000][size=120] Font Yazı [/size][/color][/font]
[font=lucida sans unicode][color=#000000][size=115] Font Yazı [/size][/color][/font]

Biraz  da Segoe UI deneyeceğim ama hacim sıkıntısı oldu ateistplatform'da. Hacimsiz Segoe UI çok küçük görünüyordu. Kendim hacim değeri vererek bu sıkıntıyı giderdim. Ateistplatform gibi phpBB forumlarında Segoe UI ile size=120 kullanılabilir ve Lucida sans unicode ile de size=115 kullanılabilir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...