Jump to content

Recommended Posts

Just now, anibal said:

Senin dinin yalan. Allah bir masal, aslı astarı yok ve tek hakikat zöttürü.. Zöttürü öttürür, şüphesiz o öttürücülerin en öttürücüsüdür ki kazıkları inkar edilemez...

öyle mi? sen öle san :D seni öyle bi öttürücekler ki.. bunları dediğin için.. o demin yukarıda bahsettiğim kazığı :D ömrün boyunca unutamıycak  inkar artık kapanacak senin için 

ben artık bir şey demiyorum kendine iyi bak kazıklı güne kadar :D kasubulete

Sitelerde Paylaş
  • İleti 54
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Uçamayan kanatlı hayvanlar başımızın üzerinde uçabilseler zaten ortaya tanrı beceriksizliğini yansıtan usulsüz görüntüler çıkmazdı. Allah hayvanların kanatlarını ağırlığınca uçabilmeleri usulüne göre yaratsaydı tavuklar sabahtan akşama kadar fasulye hereklerinin dibini eşelemezlerdi.

Sitelerde Paylaş

Bazı kuşlar neden uçamıyor......?

"çiftlik hayvanı olarak yaratılmış" desek .....; peki o zaman pengeunler neden uçamıyor, diye sormak lazım.

"İnsanlar çok mudahele ettiği için uçma yetenekleri zayıfladı" dersek....; bu cevap zaten yapay seçilimi, yani evrimi doğrulamaktadır.

Ağırlığından diyelim..... uçaklar nasıl uçuyor, insan yapısı olduğu halde...?

İnsanların uçabilen araçlar geliştirmesi, zaten kuşları oluşturmanın insandan daha üstün bir zeka gerektirmediğini gösteriyor.

Doğanın çok uzun süreçlere ihtiyaç duyması ve hatalı üretimler de bunu doğrulamaktadır. 

Bunun haricinde, tavukların dinazor ırkından geldiği tespit edilmiş. uçamaması bununla da ilgili olabilir.

Gelecekte uçması mümkün belki ama, tavuk ördek gibi hayvanları insanlar büyütürken uçmayı öğrenmeleri biraz zor.

Sitelerde Paylaş

Yerçekimi diye bir zirzopluk yaratıp, sonra kuşlar uçsun diye kanat koyup, hatta lan uçamadı bunlar diye bir de onları havada tutmaya çalışmak...

Bu ancak moronlok, salaklık, embesillik, gerzeklik diyecem d, değil. Bu ancak bir tımarhane kaçkının işi olabilir. Yazık, böyle bir tımarhane kaçkınınından medet bekleyenlere.

Sitelerde Paylaş

Buradaki bazı yanlış bilinen şeyleri de düzeltmek lazım.

Hindi, tavuk gibi saydığınız bazı kuşlar uçabilir. Hemde normal bir kuş gibi hatta, çoğu zaman. Tavuk mevzusunda bilinmeyen, günümüz tavuklarının tıpkı köpekler gibi, yapay seçilim yoluyla, hatta bir GDO faaliyeti olarak insan eliyle üretilmiş canlılar olduğudur. Doğal, normal tavuk gayet doğal olarak uçabilir. Hindilerde mesela, aynı şekilde.

Burada mesele, bu kuşların uçabildiği halde, neden uçmadıklarıdır. Çünkü, uçmak ciddi şekilde enerji gerektirir, zor iştir.

Sitelerde Paylaş

Ördek ve kazı da kümese kapat besle, uçamaz hale gelmesi bir iki nesil ancak sürer.

Insan türü kurdu yapay seçilimle ne hallere sokmuş. Minicik fino bile yapmış. Ama kediyi önemli ölçüde değiştirememiş. Evcil kediler vahşi kedilerden neredeyse farksız. 

Ben kediye çok saygı gösteririm. Kedi bambaşka bir hayvan.  Başına buyruk, bildiğini okuyan, özgür bir hayvan. 

Çok da güçlü, o zerafetine rağmen. Dört misli köpeği rahat perişan eder. Ama riske değerse... Değmeyecek durumda kaçar. Çok hesapçıdır. Matematik, fizik, dinamik bildiğinden kuşkulanıyorum. Kendinden iri fareden kaçıyor diyorlar. Hikaye... Başka yiyecek olmasın, üç misli fareyle baş başa kalsın, kesin halleder. Aç olmadığı için koca fareyle uğraşmıyor.

Sitelerde Paylaş
  • 2 months later...

Ahmedinejad'a göre İran'ın Kahir-313 savaş uçağı, test uçuşları sırasında en yüksek irtifaya çıkan savaş uçağı olmuştu. Ahmedinejad sanıyorduki en yükseğe tırmanan uçak, en güçlü uçaktır. Halbuki bir uçağın irtifası, yakıt-hava karışımının yanmasıyla ilgilidir. Yani havadaki oksijeni verimli kullanmakla ilgilidir. Uçuş sahasında oksijen, motorda yakıt-hava karışımını yaparak, motorun ateşlenmesini sağlayan tek öğe olduğu için uçma süresince güzergahta mutlaka oksijenin bulunması gerekir ve kanatlara kaldırma kuvveti vermesi bakımından hava yoğunluğunun da olması gerekir. 55 km'den sonra hava yoğunluğu inceliyor - azalıyor. 160 km'den sonra tamamen yok oluyor. İrtifanız 160 km'yi geçtikten sonra kanatlarınız olsa bile çırptığınızda hiçbir hava yoğunluğu, kanatlarınıza kaldırma kuvveti sağlamayacağı için kanatlar artık işinize yaramaz. Melekler 160 km irtifadan sonra 12.000 tane kanadı hangi amaçla kullanıyorlar merak ediyorum. 160 km'den sonra kanatlar nafiledir. Nasa roket motorlu uzay araçlarını ve bu araçlarda oksijenini kendi taşıması boşuna değildir.

İran'ın Kahhir 313 adlı savaş uçağı Rus Sukhoi'den motor alacaktı Rusya vermedi. Sukhoi'nin yaptığı savaş uçaklarındaki motorlar 20 km irtifa ile sınırlandırılmış olarak buna göre ayarlıdır ama Ahmedinejad'ın sözlerine bakarsak Kahhir 313 dünyanın en gelişmiş savaş uçağı imiş. Hiç havalanmayan ve Rus Sukhoi'den motor isteyip alamayan bu uçak nasıl dünyanın en gelişmiş savaş uçağı olabilir? Daha da gülünç olan durum, Ahmedinejad'dan sonraki hükümet Hasan Ruhani'nin Çin’den 150 adet J-10 tipi savaş uçağı satın almak için antlaşma kovalaması. Allahım yarabbim sana geliyorum. Dünyanın en gelişmiş savaş uçağını yapmışsın ama gidip Çin'den J-10 savaş uçağı almaya kalkışıyorsun hem de 150 tane. Halbuki dünyanın en gelişmiş savaş uçağı İran'da, İran'ın satman lazım!

İran kahhir 313'den önce Saige adlı savaş uçağının seri üretimini başlatmıştı. öyle demişlerdi ama o da yalan. Emekli Albay Pilot Memduh Kayışbudak, İran'ın Kahhir 313 savaş uçağını şöyle değerlendirmiş;

"Hava alıkları yanlış yerde, burnu kalkınca oradan giren hava yeterli olmaz, hava alıklarının önü kapanır. Uçağın sağlıklı uçabilmesi için hava alıklarından giren havanın yakıtla ateşlenip egzozdan çıkması gerekir. Bu akış sağlanamazsa uçak uçamaz. Levye kabzası Amerika'nın 1960'dan beri kullandığı standart kabzalardan. Bu uçağın bu kanat boylarıyla fazla yük taşıyabileceğini sanmıyorum. F-16 uçaklarının aldıkları yakıtlarla 1 saat uçabildiklerini düşünürsek, bu uçağın havada kalma süresi oldukça az olacak. Pilotun oturduğu görsele bakarsak pilotun sığamayacağı kadar küçük. Dizleri dışarıda kalmış. Radar anteninin burun kısmında olması lazım, prototipe bakarsak orası radar anteni sığacak kadar büyük tasarlanmamış. Küçük bir uçak, uçacağından bile şüpheliyim. Bu uçak bence hiçbir iş yapmaz."

Bence Kahhir 313 bir maket uçak ve o maketi yapan yüzde yüz İranlı mühendisler, uçak motorunun çalışır durumunu sürdürmesi için pervanelerin toplaması gereken hava akımına ve hava akımının sıkıştırılarak oksijenle tepkimeye girerek ateşleme yapmasının şart olduğu hakkında fikileri yoktu. Çünkü motora giden hava alığını, uçağın üstüne koymuşlar ve bu hava alığının geometrisi, havayı uçağın 2 motoruna da yöneltmiyor. Uçağın 2 motoruyla da ilgisiz duran hava alığını süs diye koymuşlar. Uçak kalkış yaparken, dışarıdan motora girmesi gereken havanın kapısı olan hava alığının konumu, kalkışlarda dikine olacağı için motora hava akışı sürekli sağlanamayacaktır. Akaryakıtlı motorlar yakıt-hava/oksijen karışımını sağlanmadan çalışmazlar. Ahmedinejad cahil iran halkını kandırmış. Ve uçağın radara yakalanmama teknolojisi var ama o teknolojiyi nereye sığdırmışlar görünürde yok. Uçağın boyutları zaten 12 metre falan. Bu kadar küçük bir mekana radara yakalanmama teknolojisi sığdırdıysan, uçağın 8 tonluk yakıt tankını nereye koydun?

Sitelerde Paylaş

İran'ın Kahir-313 savaş uçağı projesi başkanı Hasan Pervane : Radarlara yakalanmayan uçak yapımında İran dünyada ilk beş sıradadır.

İran Savunma Bakanı General Ahmet Vahidi : İran’n Kahir 313 savaş uçağının öne çıkan özelliği yüksek saldırı gücüdür. Kahir-313 dünyanın en modern savaş uçakları ile rekabet ediyor.

Homemade Qaher-313 stealth fighter.

İran'ın Savaş Uçağı قاهر 313  Montaj Çıktı.

İranlı "Burhan" adlı savaş uçağı Ulusal Rüzgar Tünel'inde test edilerek onaylandı.

İran Hava Kuvvetleri en güçlü, çağdaş Hava Kuvvetleri (Fars Haber).

Sitelerde Paylaş

ran'ın Kahir-313 savaş uçağı projesi başkanı Hasan Pervane : Radarlara yakalanmayan uçak yapımında İran dünyada ilk beş sıradadır.

İran'da Pervane adları ve soyadları yaygındır.
Pervane Masumi (پروانه معصومي) Pervane Necati, Pervane Selahşor gibi...
Ama en çok Hasan'a yakışmış. Hasan Pervane !

Sitelerde Paylaş
On ‎11‎/‎4‎/‎2016 at 22:54, Engse Hohol yazdı:

İran'ın Kahir-313 savaş uçağı projesi başkanı Hasan Pervane : Radarlara yakalanmayan uçak yapımında İran dünyada ilk beş sıradadır.

İran Savunma Bakanı General Ahmet Vahidi : İran’n Kahir 313 savaş uçağının öne çıkan özelliği yüksek saldırı gücüdür. Kahir-313 dünyanın en modern savaş uçakları ile rekabet ediyor.

Homemade Qaher-313 stealth fighter.

İran'ın Savaş Uçağı قاهر 313  Montaj Çıktı.

İranlı "Burhan" adlı savaş uçağı Ulusal Rüzgar Tünel'inde test edilerek onaylandı.

İran Hava Kuvvetleri en güçlü, çağdaş Hava Kuvvetleri (Fars Haber).

Çin'İn de yeni nesil savaş uçakları filan var. Rusya'da da SU-37'ler filan var. Bence Eurofighter ve Raptorlar bunlardan üstündür. Hatta F-16 bu İran savaş uçağından mutlaka daha iyidir.

tarihinde leonardo18 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

İran'ın havacılık dünyasında hayaller Montreal, gerçekler Çekmeköy... ABD Hazine Bakanlığı, geçen eylül ayında, Airbus firmasının Tahran’a 17 sivil uçak satışına onay verildiğini duyurmuştu. İran Hava Yolları da Amerikan uçak üreticisi Boeing ile 737 ve 777 serisi yolcu uçakları alınmasına ilişkin geçen haziran ayında anlaşma imzalandığını açıklamıştı.

http://t24.com.tr/haber/abdden-irana-ucak-ambargosu,371638

Ama ne değiştiyse (Donald Trump geldi) ABD Kongresi’nde İran’a sivil uçakların satışını yasaklayan yasa tasarısı kabul edildi. Temsilciler Meclisinde, ABD’nin İran’a sivil uçak satışının önünü kesmeye yönelik tasarı 174’e karşı 243 oyla kabul edildi.

İran artık Amerikan Boeing 777'yi unutmaya çalışacak ve Rus İrkut MC21'in müşterisi olmaya bakacaktır muhtemelen veya Çinli Comac C919'a bakacaktır. Gerçek olarak bir yolcu uçağını veya savaş uçağını kendisi uçuramayacağı anlaşılmıştır. Ve bu fiyaskonun sebebinde islam dini vardır. Kanat çırparak yerçekimini yenen ve bu sayede uçan kuşları allah'ın uçurduğuna inanıyorlarsa, çırpacak kanatları olmasına rağmen uçamayan kanatlı kuşları allah uçuramıyorsa, bunun fiziğini görmezden gelen müslümanların gerçek bir uçuş mühendisi olmaları mümkün olamazdı zaten. Evrensel kozmik barkod, böylesine riyakar müslümanları gördüğünde alarm öttürerek mistik seciyenin dünya insanlarına musallat olmalarını önlüyor.

Sitelerde Paylaş
On 8/12/2016 at 14:54, Tumagü said:

Sürüngen ve yürüngen canlılardan farklı olarak kuş iskeletlerinde, omuz kemiği, kalça kemiği ve göğüs kemerleri birbiriyle kaynaşmış şekilde birleşiktirler. Böylece kemiklerin birarada durması için kullanılan kas miktarı azalarak uçabilen kuşların daha hafif bir kalkış ağırlığında, ilk sıçramayla uçuşa havalanmaları mümkün olabilmektedir. Bu ilk sıçramayı yapamayan hindi, tavuk, devekuşu, tavuskuşu, ördek ve penguenler, yani uçamayan bu kanatlı kuşlar, daha büyük kanat genişliği (wingspan) ve daha iri kanat kasları ile yaratılsalardı, sahip oldukları kanatlarıyla uçabileceklerdi.

Biraz fazla atıp tutmak olmuş...

Tavuk, hindi gibi bir üsür "uçamayan" olarak bilinen kuş, aslen gayet güzel uçabilecek fizyolojiye sahiptir. Mesela tavuklar, gayet her türlü uçabilir yapıdadır. Temel mevzu, uçmaya ihtiyaç duymamalarısadece.

Sitelerde Paylaş

Haklısın Anibal, yokuş aşağı uçabiliyorlar, evet; Chickens can Fly.

https://www.youtube.com/watch?v=mhvyLPskX4w

Bir tavuğun en uzun uçuş süresi 13 saniye ve 92 metre olarak tutulmuş kayıtlarda. Kanatlarıyla uçabilen diğer kuşlar gibi uçma yetenekleri, fizyolojik olarak uygun değildir. Çünkü tavuğun fizyolojik şekli ve tüy yapısındaki uçmaya elverişsizlik, bir tavuğun 92 metreden daha uzun mesafelere uçmasını engelliyor. Mülk 19 ayetinde allah'ın; Kanat çırparak uçan kuşları havada allah tutuyor iddiasını çürütmeye yetecek sayıda içerik eklediğimi düşünüyorum ben, birinci sayfadaki 1, 4, 10, 15, 17 sayılı mesajlarımda.

Sitelerde Paylaş

Jungles adlı Planet Earth belgeselinin 10:55 - 11:32nc dakikalarında bir Kertenkele tek sıçramada 30 metre uçabilir deniliyor ve Kertenkele uçuyor gerçekten. Ejderhalar gibi uçan kertenkelelere cangıllarda rastlarsınız. Cengel, Madagaskar'da gür bir Orman çeşiti.

tarihinde Engse Hohol tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 20.11.2016 at 12:43, Tumagü said:

Haklısın Anibal, yokuş aşağı uçabiliyorlar, evet; Chickens can Fly.

:) puahahhahahha.   Tavuklar, demek yokuş aşağı uçabiliyorlar :) amma güldüm haa.ilahi Tümagü; Allah belanı vermesin :)  Anibal de, uçmaya ihtiyaç duymuyorlar diye amma sallamış :) Neden ihtiyaç duymuyorlar kine? 

Sitelerde Paylaş

Benim aklım yine evrim meselesine kayıyor. Şimdi Dinci okullarda harbi harbi "Canlıları Allah yaratmıştır, evrim yoktur" diye mi öğretiyorlar. Testler filan şöyle mi:

13- Canlılar nasıl meydana gelmiştir?

a) Evrimleşmişlerdir

b ) Allah yaratmıştır

c) Leylerler getirmitir

d) Hem evrimleşmişlerdir hem allah yaratmıştır.

e) Hiçbiri.

- O zaman Matematik dersinde ben kalkıp "Pitagor kafirdir, bilmiyom", "Allah yaratmıştır, ben Allahın işine karışmam" diyemez miyim?

- ya da böyle bir öğrenci olursa ne yapıyorlar? (çünkü para da alıyorlar) - Hocam rüyamda ak sakallı dede söyledi, "derse gitme atari salonuna git" dedi, filan desem ne olur?

Yani eğitim artık öğrenciden yana gibi anlamaya başladım ben.

Sitelerde Paylaş
56 dakika önce, leonardo18 yazdı:

Benim aklım yine evrim meselesine kayıyor. Şimdi Dinci okullarda harbi harbi "Canlıları Allah yaratmıştır, evrim yoktur" diye mi öğretiyorlar. Testler filan şöyle mi:

13- Canlılar nasıl meydana gelmiştir?

............

Daha çok insan yaratılmış hayvanlar evrimleşmiş şeklinde öğretiliyor.  F şıkkı diye yazakcaktım ama silmeye üşendim..

tarihinde NotImportant tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Planet earth 4nc bölümde (Belgeselin 26 ila 28nc dakikalarında) Çöl tavuğu, tüylerine su biriktirerek yuvadaki yavrularına su taşıyor. Çöl tavuğunun göğüs tüyleri, göl suyunu sünger gibi emiyor ve böylelikle o su yuvaya taşınıyor. Bu şekilde emilerek biriktirilen kargo suyun ağırlığı, Çöl tavuğunun ağırlığına 400-500 gram ekliyor ama yuvaya varıyor o şekilde, uçarak!

tarihinde Engse Hohol tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...