Jump to content

Tahkim 9 - Tevbe 73

Recommended Posts

Bildiğiniz üzere, müslümancıklar: yaa onun öncesine, sonrasına bakmak lazım; hem orada kendisi ile anlaşılma yapıp da sonra ihanet etmiş olanları diyyor diye gerdan kırmayı, kalça vurmayı pek seviyorlar.

Sözcüğü sözcüğüne aynı olan  bu ayetler (gene birbirine sokmuşlar) bu konuda hiçbir şekilde zennelik yapamayacakları, islamın nasıl bir pislik olduğunu temiz biçimde ortaya koyan ayetlerdendir. Yorum gerektirmez.

Tahkim 9, Tevbe 73:

Ey Peygamber! Kâfirlere ve münafıklara karşı cihad et, onlara karşı sert davran. Onların varacağı yer cehennemdir. Ne kötü varılacak yerdir orası!

yâ eyyuhâ           : ey
en nebiyyu          : nebî
câhid(i)            : cihad et, savaş
el kuffâre          : kâfirler
ve el munâfikîne    : ve münafıklar
ve igluz            : ve galiz ol, sert davran
aleyhim             : onlara
ve me'vâ-hum        : ve onların barınacağı yer, sığınacağı yer
cehennemu           : cehennem
ve bi'se            : ve ne kötü
el masîru           : varış yeri, ulaşılacak yer

Tahkim suresi pek de eğlenceli bu arada. Allah dedikleri arap, içip de çıkmış gibi: kısacık surede muhammedin karılarını da, kafirleri de tehdit etmiş; müslümanlara kefaret karşılığı her türlü yalanı söylemeye izin vermiş. islamın mini özeti olmuş bu sure: seks, savaş, güç, korku.

Sitelerde Paylaş

"Ey Peygamber! Kâfirlere ve münafıklara karşı cihad et, onlara karşı sert davran. Onların varacağı yer cehennemdir. Ne kötü varılacak yerdir orası! "

Gülmeli miyim, ağlamalı mı bilmiyorum. :D

Daha önce Kuranın kaç yılda indirildiğini duymuş muydun? Mesajına göz gezdirince, duymadığını düşünmem gerekiyor. Bu ayetin hangi ortamda-zamanda indirildiğini araştırdın mı? Yoksa burada bilgisizce bilgi hakkında mı konuşuyorsun?

Sitelerde Paylaş
4 hours ago, _Force-Awakens_ said:

"Ey Peygamber! Kâfirlere ve münafıklara karşı cihad et, onlara karşı sert davran. Onların varacağı yer cehennemdir. Ne kötü varılacak yerdir orası! "

Daha önce Kuranın kaç yılda indirildiğini duymuş muydun? Mesajına göz gezdirince, duymadığını düşünmem gerekiyor. Bu ayetin hangi ortamda-zamanda indirildiğini araştırdın mı? Yoksa burada bilgisizce bilgi hakkında mı konuşuyorsun?

Bir müslonun en meşhur kıvırma yöntemi: O ayetin hangi ortamda-zamanda indirildiğini biliyon mu bi kerem hacı?

İlahi ve zamanlar üzeri iddiasında olan bir kitap/öğreti bir şeyi bir kerede anlatmayı beceremediğinden olsa gerek; kendini tekzip de etmek sureti ile aynı boku kırk türlü, kırk farklı şekildeyönden-tersinden-düzünden söylemiş. E biri tutar nasıl olsa. :)

Her satırları ayrı bir beyin ölümü bu yobazların.

Hayır öyle bir kitap ki, kendisi tek başına yeterli değil. Tarihi de beraberinde getirmek gerekiyor. Aciz, muhtaç. Tarihe, insana, ek açıklamalara, parantezlere, dip notlara..vb..Elin dünyanın bi ucundaki, dünyadan bi haber eskimosunun eline geçse de okusa şu kitabı poku yedi.

Ha bunlar yetmiş mi? Hayır. 80 müslonun sekseni farklı anlamış, farklı çevirmiş. Yeri gelmiş bu uğurda birbirlerini becermişler. Kuran insana değil, insanın zaafiyeti kurana hükmetmiş. İnsan için, insana yönelik inen kuran, insanı hesap edememiş. Gerçek müslümanlık bu değiiil...yersen. Ha gerçek gerçekten de bu ise, kuran da "bu" işte..

Evet, önemli bir zaafiyet.

Sitelerde Paylaş
On 20.07.2016 at 00:21, teflon yazdı:

Bir müslonun en meşhur kıvırma yöntemi: O ayetin hangi ortamda-zamanda indirildiğini biliyon mu bi kerem hacı?

İlahi ve zamanlar üzeri iddiasında olan bir kitap/öğreti bir şeyi bir kerede anlatmayı beceremediğinden olsa gerek; kendini tekzip de etmek sureti ile aynı boku kırk türlü, kırk farklı şekildeyönden-tersinden-düzünden söylemiş. E biri tutar nasıl olsa. :)

Her satırları ayrı bir beyin ölümü bu yobazların.

Hayır öyle bir kitap ki, kendisi tek başına yeterli değil. Tarihi de beraberinde getirmek gerekiyor. Aciz, muhtaç. Tarihe, insana, ek açıklamalara, parantezlere, dip notlara..vb..Elin dünyanın bi ucundaki, dünyadan bi haber eskimosunun eline geçse de okusa şu kitabı poku yedi.

Ha bunlar yetmiş mi? Hayır. 80 müslonun sekseni farklı anlamış, farklı çevirmiş. Yeri gelmiş bu uğurda birbirlerini becermişler. Kuran insana değil, insanın zaafiyeti kurana hükmetmiş. İnsan için, insana yönelik inen kuran, insanı hesap edememiş. Gerçek müslümanlık bu değiiil...yersen. Ha gerçek gerçekten de bu ise, kuran da "bu" işte..

Evet, önemli bir zaafiyet.

Yazın  kazak giymek mi doğrudur, yoksa kışın tişört giymek mi?

Sitelerde Paylaş
On 27.07.2016 at 16:43, _Force-Awakens_ said:

Yazın  kazak giymek mi doğrudur, yoksa kışın tişört giymek mi?

Yahu bu kadar mı basit mantığın?

Kuran sana öyle bir elbise verecem ki, yaz kış giyeceksin, zamanlar üzeri diyor. Ama gel gelgelelim müslüman dünyası arap saçına dönmüş vaziyette; kışın mayo giyen mi dersin, jartiyer mi, yazın kaşkol falan..Hatta daha da öteye götürelim, bu benzetmeye göre artık o zamanlarda bildiğimiz şekilde yaz kış dahi yok. Durum bambaşka bir hale gelmiş..Kuranda yazanlar artık tamamı ile boş küme.

Kuranın yazın giyeceksin dedikleri sadece 1500 sene önceki yaz ve kışlara uyuyor. Ki o da tartışılır. Modern zamanlarda ise açık seçik şapa oturuyor. Bunu farkeden müslüman aklı (ya da kuran savunuru diyelim senin ucube durumunu hesap edecek olursak)ise kalkıp zamanlar üzeri olduğu iddiasındaki kitabı zaman kesitleri yönelik savunmaya çalışıyor. Onların o zamana yönelik olduğunu belirtirken de, bu zamana uymadığını açıkça itiraf ediyor. Peki bu zamanların karşına ne koyuyor? Hiçlik.

Arkadaş, kuranda o zamanlar için dediğinden başka bir şey yazmıyor ki zaten? Bu zamanlar için yazılanlar nerde göstersene...? Mesela kölelik ve kadına dayak örneğin..

Kuran zamanlar üzeri ise eğer, öğretisinin her bir parçası da zamanlar üzeri olmak zorunda. Aksi tek bir örnek yeterli ki, kuran savunurları da bunun  farkında.

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
46 dakika önce, teflon yazdı:

Yahu bu kadar mı basit mantığın?

Kuran sana öyle bir elbise verecem ki, yaz kış giyeceksin, zamanlar üzeri diyor. Ama gel gelgelelim müslüman dünyası arap saçına dönmüş vaziyette; kışın mayo giyen mi dersin, jartiyer mi, yazın kaşkol falan..Hatta daha da öteye götürelim, bu benzetmeye göre artık o zamanlarda bildiğimiz şekilde yaz kış dahi yok. Durum bambaşka bir hale gelmiş..Kuranda yazanlar artık tamamı ile boş küme.

Kuranın yazın giyeceksin dedikleri sadece 1500 sene önceki yaz ve kışlara uyuyor. Ki o da tartışılır. Modern zamanlarda ise açık seçik şapa oturuyor. Bunu farkeden müslüman aklı (ya da kuran savunuru diyelim senin ucube durumunu hesap edecek olursak)ise kalkıp zamanlar üzeri olduğu iddiasındaki kitabı zaman kesitleri yönelik savunmaya çalışıyor. Onların o zamana yönelik olduğunu belirtirken de, bu zamana uymadığını açıkça itiraf ediyor. Peki bu zamanların karşına ne koyuyor? Hiçlik.

Arkadaş, kuranda o zamanlar için dediğinden başka bir şey yazmıyor ki zaten? Bu zamanlar için yazılanlar nerde göstersene...? Mesela kölelik ve kadına dayak örneğin..

Kuran zamanlar üzeri ise eğer, öğretisinin her bir parçası da zamanlar üzeri olmak zorunda. Aksi tek bir örnek yeterli ki, kuran savunurları da bunun  farkında.

Demeye çalştığım şey şuydu, doğru metin okuması yapın. Kuranda bir ayet, "Onları bulduğunuz yerde öldürün" savaş zamanında vahyedilmiştir. Geçen darbe oldu ya hani, milletin askere yaptığı buydu. O askerlerin bir de tamamen katletmek için orada olduklarını ve avlamak için insan aradıklarını düşünün. O zaman onlara beyaz bayrak mı sallanırdı? Hem de güçler eşitken? BARIŞ ya hani!!! Adamsan seni öldürmeye gelen birine sevgi, barış, kardeşlik adına karşılık vermezsin! Yani diyorum ki, kışın kazak giyilir, yazın tişört. Savaş zamanı barış zamanına benzemez. Farklı ortamlardır, farklı tutumlara ihtiyaç duyarlar.

Ya siz savaş zamanını bilmez misiniz yaa? Muhkem-müteşabih ayetlerine de cahilsiniz.

Sitelerde Paylaş
48 minutes ago, _Force-Awakens_ said:

Demeye çalştığım şey şuydu, doğru metin okuması yapın. Kuranda bir ayet, "Onları bulduğunuz yerde öldürün" savaş zamanında vahyedilmiştir. Geçen darbe oldu ya hani, milletin askere yaptığı buydu. O askerlerin bir de tamamen katletmek için orada olduklarını ve avlamak için insan aradıklarını düşünün. O zaman onlara beyaz bayrak mı sallanırdı? Hem de güçler eşitken? BARIŞ ya hani!!! Adamsan seni öldürmeye gelen birine sevgi, barış, kardeşlik adına karşılık vermezsin! Yani diyorum ki, kışın kazak giyilir, yazın tişört. Savaş zamanı barış zamanına benzemez. Farklı ortamlardır, farklı tutumlara ihtiyaç duyarlar.

Ya siz savaş zamanını bilmez misiniz yaa? Muhkem-müteşabih ayetlerine de cahilsiniz.

.....şu savaş ayetleriniz bir bitemedi zaten. Öğreti değil bildiğin ordunun el kitabı resmen. Nasıl ve ne zaman hangi şekilde öldürülürün güncesi.

Doğru metin okuması ne demek arkadaş? Kime neye göre doğru? Her insanın aklı bir mi? O yüzden muhkem/kesin olmalı diyoruz ya. Savaş ayetleri ver bir çoğıunun cevabı buralarda sayısız kere verildi. Al bak aklımdaki son örnek Oku bak iyice oku kafana girene kadar oku:

Ayrıca kuranın tamamı bu örnekten mi oluşuyor be mübarek? Seni daha da rezil duruma düşüren bu savaş ayeti ile durumu kurtadın mı sanıyorsun? Geriye kuranın tamamı kaldı..ellerinizden öper :) Forumu biraz karıştır, senin kafadakilerin nasıl rezil edildiğini göre. Fazla uzağa gitmene gerek yok.

Bulduğunuz yerde öldürün, "bulduğunuz yerde" açık ve seçik vandallıktır. Vahşiliktir. Özrü yoktur. Savaş esrlerinin dahi hakları vardır. Bu rezilliği bize örnek olarak getiriyorusunuz ya diyecek başka bir şey yok. Milletin askere yaptığı buydu. Kesinlikle haklısın. Kılavuzu kuran olanın yapacağı budur. Ondan sonra gerçek müslümanlık bu değilll. Bunu rica ediyorum gerçek müslümanlık bu değir diyenlere de anlatın.Haklısınız gerçek müslümanlık ve gerçek kuran budur. Hem de güçler eşitken demek..vay vay vay..Güçler eşitken ne yapacaz demek ki: acımayacaz. Öldürecez.

Adamsan seni öldürmeye gelen birine sevgi, barış, kardeşlik adına karşılık vermezsin!

bu laf tam da işid lafı. Lafın sözün insanlığın bittiği yer. Tek bir şey söyleyeyim: şiddetin özrü yoktur. Nefsi müdafa dışında. Ama ne o askerleri öldürmek, ne de "bulduğunuz yerde" lafı, nefsi müdafaya karşılık gelmez. Barbarlığa klarşılık gelir.

Ha bir de o savaş ayetlerinin diğer kısımları da geçerli mi hala :)

Mesela kölelik cariyelikle ilgili olan kısımlar?

doğru metin okumasıymış..

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, teflon yazdı:

.....şu savaş ayetleriniz bir bitemedi zaten. Öğreti değil bildiğin ordunun el kitabı resmen. Nasıl ve ne zaman hangi şekilde öldürülürün güncesi.

Doğru metin okuması ne demek arkadaş? Kime neye göre doğru? Her insanın aklı bir mi? O yüzden muhkem/kesin olmalı diyoruz ya. Savaş ayetleri ver bir çoğıunun cevabı buralarda sayısız kere verildi. Al bak aklımdaki son örnek Oku bak iyice oku kafana girene kadar oku:

Ayrıca kuranın tamamı bu örnekten mi oluşuyor be mübarek? Seni daha da rezil duruma düşüren bu savaş ayeti ile durumu kurtadın mı sanıyorsun? Geriye kuranın tamamı kaldı..ellerinizden öper :) Forumu biraz karıştır, senin kafadakilerin nasıl rezil edildiğini göre. Fazla uzağa gitmene gerek yok.

Bulduğunuz yerde öldürün, "bulduğunuz yerde" açık ve seçik vandallıktır. Vahşiliktir. Özrü yoktur. Savaş esrlerinin dahi hakları vardır. Bu rezilliği bize örnek olarak getiriyorusunuz ya diyecek başka bir şey yok. Milletin askere yaptığı buydu. Kesinlikle haklısın. Kılavuzu kuran olanın yapacağı budur. Ondan sonra gerçek müslümanlık bu değilll. Bunu rica ediyorum gerçek müslümanlık bu değir diyenlere de anlatın.Haklısınız gerçek müslümanlık ve gerçek kuran budur. Hem de güçler eşitken demek..vay vay vay..Güçler eşitken ne yapacaz demek ki: acımayacaz. Öldürecez.

Adamsan seni öldürmeye gelen birine sevgi, barış, kardeşlik adına karşılık vermezsin!

bu laf tam da işid lafı. Lafın sözün insanlığın bittiği yer. Tek bir şey söyleyeyim: şiddetin özrü yoktur. Nefsi müdafa dışında. Ama ne o askerleri öldürmek, ne de "bulduğunuz yerde" lafı, nefsi müdafaya karşılık gelmez. Barbarlığa klarşılık gelir.

Ha bir de o savaş ayetlerinin diğer kısımları da geçerli mi hala :)

Mesela kölelik cariyelikle ilgili olan kısımlar?

doğru metin okumasıymış..

Sana sordum, seni öldürecek olan birine kaşılık verir misin? Cevap yok.

Ayetin bir bölümünü alıyorsun, barbarlık yakıştırması yapıyorsun. Olmuyor.

O zaman sana göre PKK'ya da zulmediliyor değil mi? Işid buraya evlerimizi yakıp sevdiklerimizi öldürmeye gelse, "Barış taraftarıyım ben. Savaşa karşıyım." demeyeceksin heralde. Ya da bana dokunmayan yılan bin yaşasın deyip gözlerinin önünde masumların katledilmesine izin vereceksin? Ama barışı savunuyorsun ya. "Sen beni öldürmek için elini kaldırsan da, beni seni öldürmek için elimi kaldırmayacağım" diyen Habilin sözü kalbimizde yaşıyor. Kısası emreden, ama bağışlamayı tavsiye eden, Rabbimiz Allahın sözü de.

Sitelerde Paylaş
25 minutes ago, _Force-Awakens_ said:

O zaman sana göre PKK'ya da zulmediliyor değil mi? Işid buraya evlerimizi yakıp sevdiklerimizi öldürmeye gelse, "Barış taraftarıyım ben. Savaşa karşıyım." demeyeceksin heralde. Ya da bana dokunmayan yılan bin yaşasın deyip gözlerinin önünde masumların katledilmesine izin vereceksin? Ama barışı savunuyorsun ya. "Sen beni öldürmek için elini kaldırsan da, beni seni öldürmek için elimi kaldırmayacağım" diyen Habilin sözü kalbimizde yaşıyor. Kısası emreden, ama bağışlamayı tavsiye eden, Rabbimiz Allahın sözü de.

Verdim. Nefsi müdafa dedim. Kasten yapmıyorsan biraz dikkatli ol. Beni öldürecek birine elbet karşılık veririm. Ama amacım onu öldürmek olmaz. Sadece ve öncelikli olarak engellemek olur. Engellediğim zaman, etkisiz hale getirdiğim zaman ise orada işim biter. Çünkü ben barbar değilim. Vahşi değilim. Çünkü adalet ve intikam biririnden farklı şeylerdir. Farklı şeyler olmak zorundadır. Yeterince açık oldu sanırım.

Ama kuran, ya kuran öyle mi ya. Bu kurandaki şiddet ve öldürme konularında sakın fazla iddialı gitme, altından kalkamazsın. Şiddet ve öldürme opsiyonunun kurandaki yönergesi ve sunuluş şekli açık ve seçik barbarlıktır. Vandallıktır. Bu ayetler ayrı diğer savaş şiddet ve öldrüme ayetleri apayrı.

Bğışlamayı tavisye etmek? bu kimsenin haddine değildir. Bir tanrının bile. Bir de etmeseydi? Bağışlamayı opsiyonel olarak sunan insan uydurması vahşi bir kabile resinin peşinnde koştuğunun farkında değil misin? Yahu biraz düşün. Ama gerçekte düşün? Varolacak gerçek bir tanrı hakikaten böyle birşey olabilir mi? Söylesene aynı şeyleri, hatta daha uygarcasını akıl edebiliyorken, kuranı neden yol gösterici olarak seçeyim? enin yazdıklarından da anlaşıldığı üzere, kuranın sonu işid. Bağışlamak opsiyonel. Çok bonkörce.

Ayetin bir bölümünü falan almıyorum. Kuranın tamamını getir, daha da zor durumda kalırsın. Açık ve net.

Hem biliyor musun, dünya tarihinde işi seni öldürecek bile olsa onu öldüremezsine kadar götürecek öğretiler var biliyor rmusun? Nedir bu, belki enayilik ama aslında sadece bir tercih. Doğru ya da yanlışlığı temellendirilemeyecek izafi bir kavram.,

Pkk ile ilgili kısma da cevap vermiş oldum sanırım. Tavır ve uygar insanlığın, aklın gereği belli. Ha, kuran olaya daha barbarca yaklaşmış diyecek birşey yok. Sen ona da inanabilirsin. Olayı abartıp, iyicene dramatik hale getirmeye çalışman seni haklı hale getirmiyor. Evime kadar kesmeye biçmeye gelenler falan..

Kuranda yazamış mı, nefs-i "müdafa dışında öldürmek yasaktır "diye.. siz kimsiziniz de bağışlamayı bir opsiyon haline getiriyorsunuz diye?

Sana önceki mesajda verdiğim şu savaş ganimeti peşinde koşan allah başlığına dair linki defaatle okumanı tavsiye ediyorum.

Sitelerde Paylaş
On 7/19/2016 at 19:18, _Force-Awakens_ yazdı:

Bu, şu demektir: kurandaki bazı ayetler artık geçersizdir. 

Hangileri geçersizdir, listeler misiniz? Kuranda neden geçersiz ayetler var? Allahınız bunları kaldırmayı ya da gençler bunlar artık geçmez demeyi becerememiş mi?

Sitelerde Paylaş
10 minutes ago, bir_akil_insan said:

Bu, şu demektir: kurandaki bazı ayetler artık geçersizdir. 

Hangileri geçersizdir, listeler misiniz? Kuranda neden geçersiz ayetler var? Allahınız bunları kaldırmayı ya da gençler bunlar artık geçmez demeyi becerememiş mi?

Bak force-awakens,..

Asıl bu ve bunun gibi sorulara cevap veremediğin zaman küçümseniyorsun. Küçümsenmek zorunda kalıyorsun.

Yazdıkların için değil, yazmadıkların-yazamadıkların için küçümesniyorsun.

Sitelerde Paylaş
On 15.07.2016 at 07:06, bir_akil_insan said:

Bildiğiniz üzere, müslümancıklar: yaa onun öncesine, sonrasına bakmak lazım; hem orada kendisi ile anlaşılma yapıp da sonra ihanet etmiş olanları diyyor diye gerdan kırmayı, kalça vurmayı pek seviyorlar.

Sözcüğü sözcüğüne aynı olan  bu ayetler (gene birbirine sokmuşlar) bu konuda hiçbir şekilde zennelik yapamayacakları, islamın nasıl bir pislik olduğunu temiz biçimde ortaya koyan ayetlerdendir. Yorum gerektirmez.

Tahkim 9, Tevbe 73:

Ey Peygamber! Kâfirlere ve münafıklara karşı cihad et, onlara karşı sert davran. Onların varacağı yer cehennemdir. Ne kötü varılacak yerdir orası!

yâ eyyuhâ           : ey
en nebiyyu          : nebî
câhid(i)            : cihad et,
el kuffâre          : kâfirler
ve el munâfikîne    : ve münafıklar
ve igluz            : ve galiz ol, sert davran
aleyhim             : onlara
ve me'vâ-hum        : ve onların barınacağı yer, sığınacağı yer
cehennemu           : cehennem
ve bi'se            : ve ne kötü
el masîru           : varış yeri, ulaşılacak yer

Tahkim suresi pek de eğlenceli bu arada. Allah dedikleri arap, içip de çıkmış gibi: kısacık surede muhammedin karılarını da, kafirleri de tehdit etmiş; müslümanlara kefaret karşılığı her türlü yalanı söylemeye izin vermiş. islamın mini özeti olmuş bu sure: seks, savaş, güç, korku.

Dikkat edilirse Ayette CİHAT edin diyor KITAL edin demiyor Yani  Öldürün demiyor CİHAT edin diyor

Arapçada cihad sözcüğü c-h-d kökünden türemiştir. Cehd, "gayret etme", "bütün gücünü kullanma" mânâsındfıt bak vikipedi

Cihatın geleneksel manası islam dinini bağlamaz. (kuranda bahsedilen kafirlerin ta kendisi olan Emeviler Ebu süfyan sülelesinin kurduğun saltanatın geleneksel manası bizi İslam dini bağlamaz... biz lugata bakarız.. neye bakarız? LÜÜÜÜÜ GAAA TAA okey Nokta kamooon :D ) 

Lugatta Cihat demek mücadele etmektir Gayret etmek demektir  Onlar  nasıl dinsizliği ahlaksızlığı yaymaya gayret ediyorlar islam aleyhine bin türlü demogojilerle propaglandalar yapıyorlarsa  Sizde onlarla her türlü her sahada cihat edin  Demğojilerini batıl sözlerini  yıkın demektir kamon :D anlatabildim mi yem :D

Onlara karşı edebli olmayın Müminler birlerine karşı tevazu gösterip mütevazi olurken,kafirin münafıkın yanında edeb başkadır diyor 

onlara karşı mütevazilik taslamayın Onlar size ve dininize karşı nasıl edebsiz nasıl edebsiz nasıl edebsiz oluyorlarsa sizde onlara karşı sert olun edebsiz olun diyor Ayette kamon :D anlata biliyem mi 

Ve Yine Dikkat edilirse ayette kafirler bir yere sığınıyorlar Me'va sığınmak demek:  Onların  Sığındıkları yer Cehennemdir diyor hemen (Şehvet gadab hırs kibr riya ve Kin)

bunlara sığınıyorlar diyor  bu sıfatlar cennnemden bir cüzdür.  Ve o ne kötü varılacak bir yerdir diyor

Müminler ise Cennete sığınıyorlar bir ayette Me'va: sığındıkları cennete girecekler diyor.. anlatabiliyem mi :D

Yoksa Ayette Kafirlere münafıkları ölüdürün onlara sert olun demiyor Allah kuranı kerim çarpsın ki

Ama Ateist görünümle Hıristiyan kardeşler Kuran ve islama hased ettiklerinde Türk Çocuğunu kandırmaya çalışıyorlar yer mi be 

E be hıristiyan kardeşim ayetin orjinal metnini okumuyon mu  KITAL yazıyor CİHAT yazıyor. istersin git başka ayetelere bak KITAL etmek öldürmek savaşmak öldürüsiye savaşmak demek iken Cihat ise Bir mücadeledir gayret göstermektir  seni gidi insanları kandıran din yankesicisi atesit seni  Kıtal başka Cihat başka kardeş kimi kandıryon Din yankesicisi Kimi kandırıyorsun Ey ateist görününlü Hıristiyan hee :D başka sorum yok teşekkür ederim. Kİme ? Allaha :D kamon

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 11 months later...

Dostum hala aynı yerden giriyorum.adam diyorki büyük pencereden bak.ilahi bi kitap tüm insanlığa ve kıyamete kadar gelmişse ne zaman hangi şartlarda indiğinin önemi yoktur.eğer o zaman sıkıntıysa bunu ayet olarak değil hadis olarak peygamber söyleseymiş inanmazlarmıydı müminler.yani 1500 yada 3000 yıl sonra sorgulanacağını bilmiyormuydu allah..

Kuran ı okuduysan şunu da bilmelisin ki sen müslüman değilsin çünkü kuranda adaletinizi bu kitaba göre yapın yoksa kaybedenlerden olursunuz diyor fakat biz anayasaya göre yönetiliyoruz.yani kusura bakma kardeşim..bu arada müslüman olmayanla dost olmayın falan da var ve daha bunun gibi 100 ayrı AYET..

Sitelerde Paylaş
  • 4 weeks later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...