Jump to content

Sadece 1 mantık hatası keşfedip dinden cikmak (kisisel bir seruven)

Recommended Posts

5 saat önce, mmmrkl yazdı:

Bütün bunlar, niçin o günün toplumuna etkili olan bir anlatım şekli olmasın?

Kur'an'da 6300 civarında âyet var, bir-ikisine takılıp hepten reddetmek doğru olur mu?

Bir ikisi mi Kuran'ın çoğunluğu  mitolojidir.

tarihinde Tanah tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 73
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

11 saat önce, mmmrkl yazdı:

Bütün bunlar, niçin o günün toplumuna etkili olan bir anlatım şekli olmasın?

Kur'an'da 6300 civarında âyet var, bir-ikisine takılıp hepten reddetmek doğru olur mu?

Bir sinek bir çorbayı kirletir mi? Bir çok insan için kirletir. Bir kısım ise, çorba lan işte der, devam eder içmeye. Önemli olan midenizin ne kadar kaldırdığıdır.

Kaldı ki, islamın sinekten yüzü gözü görünmez halde.

asıl konuya dönersek, özetle: islamın dayandığı temel kaynaklardan olan hadisler korunmamışken, islam nasıl doğru olabilir diyor. haklı.

Daha gülünç bir bağlamsal olguyu da işin içine katalım. Allah sözü olan kuran en az 3 kere yeniden toparlanmış. Yani en az 3 farklı aşamada, birbirinden farklı kuranlar söz konusu. Demek ki allah sözünü ne sıraya koydurabilmiş ne de koruyabilmiş. Diğer yandan, toparlama işlemi, muhammedden gittikçe uzaklaşan bir süreçte gerçekleşiyor. Bu bedeviler, gün geçtikçe, ağızdan ağıza aktarıldıkça daha iyi mi hatırlıyorlar ya da biliyorlar da en sonuncu toparlama gerçek sırasıyla ve en düzgün haliyle oluyor? Belki bu bedeviler uydurma işinde her seferinde daha uzmanlaştıkları için 3.de bu sefer oldu lan diye yetinip bırakmışlardır. Buna rağmen gülünç hatalarla, aynı masalların birbirini tutmayan tekrarlarıyla dolu bir kitap olmuş.

Ortada allah diye bir şey yok. Tutarsızlıkların nedeni, bunların insanlar tarafından günün inançları ve ihtiyaçları doğrultusunda uydurulmuş zırvalar olmalarıdır. adamların elinde bilgisayar vb olmayınca da, binlerce zırva arasından birbiri ile çelişenleri ya da  aynı masalın birbirinden farklı anlatımlarını farketmeleri mümkün olmamış. aradan geçen binlerce yılda da bu zırvaları okuyanlar: ya ondan ekmek yiyenler ya onun ne saçmalık olduğunu merak edenler ya da hazır inançla okumaya başlamış olanlar olmuş. geri kalan milyarlar hayatlarında kabını açmadıkları masal kitabı uğruna ölmüş, öldürülmüş ya da hiç değilse hayatları kirlenmiş.

Sitelerde Paylaş
13 hours ago, Tanah said:

Bir ikisi mi Kuran'ın çoğunluğu  mitolojidir.

Sevgili Tanah,

ne desem bir kulp bulacaksın belli;

Kur'an'ı tefekkürle okuduğunu da sanmıyorum.

Fakat yukarda yazdığın gibi yuvarlak laflar etme, örnekler yaz ki, ben de karşılık yazabileyim.

Sitelerde Paylaş
7 hours ago, bir_akil_insan said:

Bir sinek bir çorbayı kirletir mi? Bir çok insan için kirletir. Bir kısım ise, çorba lan işte der, devam eder içmeye. Önemli olan midenizin ne kadar kaldırdığıdır.

Kaldı ki, islamın sinekten yüzü gözü görünmez halde.

asıl konuya dönersek, özetle: islamın dayandığı temel kaynaklardan olan hadisler korunmamışken, islam nasıl doğru olabilir diyor. haklı.

Daha gülünç bir bağlamsal olguyu da işin içine katalım. Allah sözü olan kuran en az 3 kere yeniden toparlanmış. Yani en az 3 farklı aşamada, birbirinden farklı kuranlar söz konusu. Demek ki allah sözünü ne sıraya koydurabilmiş ne de koruyabilmiş. Diğer yandan, toparlama işlemi, muhammedden gittikçe uzaklaşan bir süreçte gerçekleşiyor. Bu bedeviler, gün geçtikçe, ağızdan ağıza aktarıldıkça daha iyi mi hatırlıyorlar ya da biliyorlar da en sonuncu toparlama gerçek sırasıyla ve en düzgün haliyle oluyor? Belki bu bedeviler uydurma işinde her seferinde daha uzmanlaştıkları için 3.de bu sefer oldu lan diye yetinip bırakmışlardır. Buna rağmen gülünç hatalarla, aynı masalların birbirini tutmayan tekrarlarıyla dolu bir kitap olmuş.

Ortada allah diye bir şey yok. Tutarsızlıkların nedeni, bunların insanlar tarafından günün inançları ve ihtiyaçları doğrultusunda uydurulmuş zırvalar olmalarıdır. adamların elinde bilgisayar vb olmayınca da, binlerce zırva arasından birbiri ile çelişenleri ya da  aynı masalın birbirinden farklı anlatımlarını farketmeleri mümkün olmamış. aradan geçen binlerce yılda da bu zırvaları okuyanlar: ya ondan ekmek yiyenler ya onun ne saçmalık olduğunu merak edenler ya da hazır inançla okumaya başlamış olanlar olmuş. geri kalan milyarlar hayatlarında kabını açmadıkları masal kitabı uğruna ölmüş, öldürülmüş ya da hiç değilse hayatları kirlenmiş.

İslam'ın tek kaynağı Kur'andır; Hadis, eğer Kur'an ile çelişmiyorsa, kabul edilebilir.

Bunu birçok kere duymuş olmalısın, aynı şeyi tekrar tekrar söylemek, samimiyetsizlik değil mi?

Ayrıca;

daha geçen sene o döneme ait Kur'an yaprakları bulundu,televizyonlar,gazeteler duyurdu, birebir, tıpatıp aynı;

zaman zaman bulunan kutsal yazıtlar da Kur'an'ı destekler nitelikte.

Yuvarlak söylemlere cevap yazamam ki.

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, mmmrkl yazdı:

İslam'ın tek kaynağı Kur'andır; Hadis, eğer Kur'an ile çelişmiyorsa, kabul edilebilir.

Bunu birçok kere duymuş olmalısın, aynı şeyi tekrar tekrar söylemek, samimiyetsizlik değil mi?

Ayrıca;

daha geçen sene o döneme ait Kur'an yaprakları bulundu,televizyonlar,gazeteler duyurdu, birebir, tıpatıp aynı;

zaman zaman bulunan kutsal yazıtlar da Kur'an'ı destekler nitelikte.

Yuvarlak söylemlere cevap yazamam ki.

Kuranla çelişen hadis bulamayabilirsiniz. Ya da kuranla çelişmeyen hadis bulamayabilirsiniz. Bakış açınıza bağlıdır. Çünkü kuran kendisi ile çelişmektedir. Aynı konuda farklı hükümlere sahip bu uyduruk kitap -ki mezheplerin varlıklarının temel nedenlerinden biri  de budur- doğal olarak neredeyse bütün hadislerle aynı zamanda hem uyumlu hem de çelişkilidir.

Bahsettiğiniz yazmaların konuyla ilişkisi bulunmuyor.

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, mmmrkl yazdı:

Sevgili Tanah,

ne desem bir kulp bulacaksın belli;

Kur'an'ı tefekkürle okuduğunu da sanmıyorum.

Fakat yukarda yazdığın gibi yuvarlak laflar etme, örnekler yaz ki, ben de karşılık yazabileyim.

Abi bana ayak yapmayın burda Kuran'daki masalları sizde biliyorsunuz yukarda da sana örnekler verdim ki onun 3-4 katı fazla masal var.

Sitelerde Paylaş
19 hours ago, bir_akil_insan said:

Kuranla çelişen hadis bulamayabilirsiniz. Ya da kuranla çelişmeyen hadis bulamayabilirsiniz. Bakış açınıza bağlıdır. Çünkü kuran kendisi ile çelişmektedir. Aynı konuda farklı hükümlere sahip bu uyduruk kitap -ki mezheplerin varlıklarının temel nedenlerinden biri  de budur- doğal olarak neredeyse bütün hadislerle aynı zamanda hem uyumlu hem de çelişkilidir.

Bahsettiğiniz yazmaların konuyla ilişkisi bulunmuyor.

Dediğinden pek birşey anlayamadım, kusura bakma. Bu yazdıkların benim yazdıklarıma hiçbir mantıkla cevap değil.

Evreni yoktan, üstün bir akıl tarafından yaratıldığını, evrenin genişlediğini, insanın alâktan yaratıldığını, ana karnındaki yaradılış hallerini, insanın sudan yaratıldığını...vs. kimse bilmezken, bu Kitap kendi uslûbunca yazmıyor mu?

Oturup giriş-gelişme-sonuç şeklinde, düzenli değil de, hitap şeklinde yazılmış olması sizi yanıltıyor, sanırım.

Sitelerde Paylaş

Kuran kadar rezil ve insanlık dışı başka bir kitap yoktur.  Hayatımda okuduğum en berbat kitap. Kuran, Muhammed'in günlük siyaset kitabıdır.

Bu kitaptan anladığım özet şu ;

*Sonsuza kadar cehennemde yanacaksın, bana inanmayanı sonsuza kadar sobada yakacam, 

*En kötü ses eşşek sesi,  aşağılık maymunlar olun ! Kafirler,inanmayanlar sonsuza kadar cehennemde. 

*Hiç köle ile hür eşit olur mu?  Köleye köle- dişiye dişi - hüre hür ! 

*Her musluman erkek evlatlığının eski karısı ile evlenebilir.

*Muhammed'e tüm kadınlar helaldir- torpil ! 

*Adet görmemiş kızlar eşiniz olabilir (küçük kızlar dahil) 

*Ahirette erkeklere şarap-kadın hepsi var; kadınlara hiçbirşey yok. ..vs..vs.bla-bla-bla. 

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, mmmrkl yazdı:

Dediğinden pek birşey anlayamadım, kusura bakma. Bu yazdıkların benim yazdıklarıma hiçbir mantıkla cevap değil.

Evreni yoktan, üstün bir akıl tarafından yaratıldığını, evrenin genişlediğini, insanın alâktan yaratıldığını, ana karnındaki yaradılış hallerini, insanın sudan yaratıldığını...vs. kimse bilmezken, bu Kitap kendi uslûbunca yazmıyor mu?

Oturup giriş-gelişme-sonuç şeklinde, düzenli değil de, hitap şeklinde yazılmış olması sizi yanıltıyor, sanırım.

demiştiniz. Kuranla çelişen hadis bulamazsınız ve kuranla çelişmeyen hadis de bulamazsınız. Çünkü kuran pek çok konuda kendisi ile çelişiyor; bu yüzden tüm hadisler kendilerine kuranda bir bağlantı noktası bulabilirler. Bunu algılayamıyorsanız, gerçekte zaten herhangi bir değerlendirme yapabilecek durumda değilsiniz.

Diğer yandan, kuran söylediğiniz şeylerden bahsetmiyor. Kuran ilkçağ kara cahil arabının inandığı şeyler anlatıyor ve bunların, günümüz gerçekleri ile hiçbir ilişkisi bulunmuyor.

İlkçağ kara cahil arabı gördüğü şeyleri, anlamadığı kısımları uydurarak anlatmış. Siz bunları evrenin sırları sanıyorsunuz.  

Sitelerde Paylaş
On 29.07.2016 at 11:53, zeppelin üzeyir yazdı:

10 yil aradan sonra herkese merhaba. 10 yıl önce burada  radikal islamci bir genc olarak bulunmaktaydim. Simdi inancsizligin esigindeyim. Boyle bir baslikta sesli dusunmeye ve desteginize ihtiyacim var. Benim icin dini sorgulama surecini baslatan şey acik soyleyeyim ensar vakfindaki tecavüz olayidir. Tabi bu olay ilk degil tarih boyu belki daha carpici olaylar da oldu fakat bu olayin farki benim ilk defa gercek islam bu degil kolayciligini aşarak dini sorunsallastirmaya girismeme neden olmasidir. Bu baslikta kendi dusunme sureclerimi ve tecrubelerimi tamamen seffaf bicimde ortaya koymak istiyorum ve desteğinizi bekliyorum. 

Gelelim ilk meseleye. Inancli ve inancsiz arasindaki en temel fark dinin iceriginden once orijinine dair sanirim. Inancsiz dinin insan urunu oldugunu inancli ise tanridan geldigini dusunur. 

Islamda bilginin kokenine dair mantik hatasi şurada. Kuran hadisler islam tarihi tefsir kelam fikih gibi bilgi kaynaklarindan sadece kuranin allah sozu oldugunu diger kaynaklarin insan urunu olduğuna sanirim hicbir musluman itiraz etmez. Nitekim sadece kuran diyenlerin islam toplumunda bir itibari yoktur. Peygamber sahabe mezhep imami muctehit fakih alim veli evliya padişah emir ve benzerlerinin insan olduguna bir suphe var mi. Fakat kuran dışındaki kaynaklarin allah tarafindan korunduğuna dair bir kanit yoktur. Bildigim kadariyla boyle bir iddia bile yoktur. Taberinin islam tarihi mesela. Bu kitabin ilahi bir koruma altinda olduguna dair bir iddia ve kanit var midir. Buradan su sonuc cikar. Kuran disindaki kaynaklarin iceriginden bağımsız olarak, isterse en faydali en guvenilir en dogru en ahlakli bilgileri icersin, isterse tum insanligin kurtulusu onlarda olsun,  hicbir baglayici tarafi yoktur. Cunku korunduklarina dair bir iddia ve kanit yoktur. Gelelim kurana. Kuranin tamamen allah sozu oldugunu ve kendisinin iddia ettigi gibi allah tarafindan korundugunu kabul etsek bile diger kaynaklar olmadan bir anlami olmadigi aciktir ki muslumanlar da bunu kabul etmektedir. Mutesabih muhkem nesih mensuh sebebi nuzul tevil tefsir etimoloji tercume gibi dil ve anlama dair meseleler kuran metninin baglamina dair bilgiler olmadan hicbir anlam ifade etmeyecegini ortaya koyar. Baglama dair bilginin insan urunu olduguna ve korunduguna dair bir kanit olmadigina gore daha icerigi bile tartismaya gerek kalmaksizin islamin teorik olarak bir baglayiciligi olmadigi ortadadir. Ne dersiniz?

Kuran tek başına açıklayıcıdır, Kuranı anlayamayacak ölçüde bilgi  yoksunu olanlar anlamaz. Radikal islamcı olmak ancak cahiliyetinin eseridir. Burdanda anlaşılıyor ki cahiliyetin hep aşırıklara meyilli :) 

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, sokullu yazdı:

Kuran tek başına açıklayıcıdır, Kuranı anlayamayacak ölçüde bilgi  yoksunu olanlar anlamaz. Radikal islamcı olmak ancak cahiliyetinin eseridir. Burdanda anlaşılıyor ki cahiliyetin hep aşırıklara meyilli :) 

:D kara cahilin kendini nimetten sanması.

Masalı bilir misiniz? Hani yalnızca akıllıların görebildiği kumaştan elbise diken terziler ve kendini akıllı sanan kral ile ilgili olan? Sizin kitap da yalnızca akıllıların anlayabileceği hikmetlerle mi doluymuş meğer?

Masaldaki terziler dolandırıcı, akıllıların görebildiği kumaş yok ve kral da kerizin tekidir; varın bunu kendi gerçekliğiniz ile uyuşturun.

Sitelerde Paylaş
On 29.07.2016 at 10:53, zeppelin üzeyir yazdı:

"10 yil aradan sonra herkese merhaba. 10 yıl önce burada  radikal islamci bir genc olarak bulunmaktaydim. Simdi inancsizligin esigindeyim. Boyle bir baslikta sesli dusunmeye ve desteginize ihtiyacim var. Benim icin dini sorgulama surecini baslatan şey acik soyleyeyim ensar vakfindaki tecavüz olayidir."

Sevgili Zeppelin

Beni Benden alanda "Beni Kureyza Katliamı" dır

tarihinde AteCafe tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 14.12.2016 at 15:47, Tanah said:

Abi bana ayak yapmayın burda Kuran'daki masalları sizde biliyorsunuz yukarda da sana örnekler verdim ki onun 3-4 katı fazla masal var.

Öyle deme, masal dediğin şeyler, o günün Nasranî ve Yahudî topluluklarına hitap etmek için inen mecazi kıssalar olsa gerek.

Balığın karnından insan çıkması,sanırım, geçen asırda da yaşanmış bir olay.

950 yıl yaşam değil, ibare şöyle: ''50 yılı hariç bin yıl''. Bildiğim kadarıyla 'bin yıl' çokluk ifade ediyor, 'çok uzun yıllar' demek, Kur'an'ın başka yerlerinde de var.

''Karıncayla konuşma''; bugün dahi hayvanların dilinden anlayan insanlar var, bu çok anormal değil!

''Çamurdan kuşun canlanması'' na gelince, orada ''Allah'ın izniyle'' ibaresi var,yani bu işi yapan bir insan değil, Allah'ın kendisi.

Sonuçta hepsi Allah'ın müdahalesiyle; Kur'an'ın birinci ilkesi, Allah'ın varlığı, birliği değil mi? Senin kafanı taktığın bu şeyler önemsiz şeyler.

Sitelerde Paylaş
On 15.12.2016 at 11:10, Tatarka said:

Kuran kadar rezil ve insanlık dışı başka bir kitap yoktur.  Hayatımda okuduğum en berbat kitap. Kuran, Muhammed'in günlük siyaset kitabıdır.

Bu kitaptan anladığım özet şu ;

*Sonsuza kadar cehennemde yanacaksın, bana inanmayanı sonsuza kadar sobada yakacam, 

*En kötü ses eşşek sesi,  aşağılık maymunlar olun ! Kafirler,inanmayanlar sonsuza kadar cehennemde. 

*Hiç köle ile hür eşit olur mu?  Köleye köle- dişiye dişi - hüre hür ! 

*Her musluman erkek evlatlığının eski karısı ile evlenebilir.

*Muhammed'e tüm kadınlar helaldir- torpil ! 

*Adet görmemiş kızlar eşiniz olabilir (küçük kızlar dahil) 

*Ahirette erkeklere şarap-kadın hepsi var; kadınlara hiçbirşey yok. ..vs..vs.bla-bla-bla. 

Yazdıklarını bilgim, aklım ölçüsünde cevaplamaya çalışayım:

Cennet-Cehennem sonsuz mu? Olamaz, çünkü sonsuz olan ancak Allah'tır. Sonsuzluğu ifade eden ''ebedî'' kelimesi, o günlerde ''kesinlikle,katiyen'' gibi bir anlamda olsa gerek, Kur'an'ın başka yerlerinde benzer anlamda kullanımlar var.Dillerin canlı olduğunu, 'etimoloji' diye bir blm dalı olduğunu biliyoruz.                                                                                           Kafirlerin, inanmayanların sonsuza kadar Cehennem'de kalması diye birşey yok, Kur'an'da kastedilen kafirler, inananlara saldıranlardır; zaten Cennet- Cehennem çeşitli derecelerde, sadece bir yangın olarak algılamak saçma.

''Hür-köle'' konusuna gelince: Bunlar, o günün toplumunda önceden yerleşmiş bir kurum, İslam bunu kaldırmaya çalışıyor. Böyleyken, bu insanlıkdışı uygulamayı İslam'a maletmek çok insafsızca.

*Muhammed'e tüm kadınlar helaldir- torpil ! Nikah yapmadıkça ve nikah çağında gelmedikçe kimseyle evlenemezsin, evlenmenin nesi kötü?!

*Adet görmemiş kızlar eşiniz olabilir (küçük kızlar dahil) Yanlış anlam veriliyor ''Adet görmeyen'' derken, birşekilde adet göremeyen kadınlar kastediliyor olsa gerek, orada 'kızlar' ibaresi yok.

*Ahirette erkeklere şarap-kadın hepsi var; kadınlara hiçbirşey yok. ..vs..vs.                                 Hayır kadın-erkek ayırımı yok; ''Huri'' kelimesi hem erkeği hem de dişiyi ifade ediyor, erkek için ne varsa kadın için de o var.''Şarap'' kelimesi de lezzetli içecek demek, şerbet gibi, sarhoş edici, sufli içecek değil.

tarihinde mmmrkl tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
4 saat önce, mmmrkl yazdı:

Yazdıklarını bilgim, aklım ölçüsünde cevaplamaya çalışayım:

Cennet-Cehennem sonsuz mu? Olamaz, çünkü sonsuz olan ancak Allah'tır. Sonsuzluğu ifade eden ''ebedî'' kelimesi, o günlerde ''kesinlikle,katiyen'' gibi bir anlamda olsa gerek, Kur'an'ın başka yerlerinde benzer anlamda kullanımlar var.Dillerin canlı olduğunu, 'etimoloji' diye bir blm dalı olduğunu biliyoruz.                                                                                           Kafirlerin, inanmayanların sonsuza kadar Cehennem'de kalması diye birşey yok, Kur'an'da kastedilen kafirler, inananlara saldıranlardır; zaten Cennet- Cehennem çeşitli derecelerde, sadece bir yangın olarak algılamak saçma.

''Hür-köle'' konusuna gelince: Bunlar, o günün toplumunda önceden yerleşmiş bir kurum, İslam bunu kaldırmaya çalışıyor. Böyleyken, bu insanlıkdışı uygulamayı İslam'a maletmek çok insafsızca.

*Muhammed'e tüm kadınlar helaldir- torpil ! Nikah yapmadıkça ve nikah çağında gelmedikçe kimseyle evlenemezsin, evlenmenin nesi kötü?!

*Adet görmemiş kızlar eşiniz olabilir (küçük kızlar dahil) Yanlış anlam veriliyor ''Adet görmeyen'' derken, birşekilde adet göremeyen kadınlar kastediliyor olsa gerek, orada 'kızlar' ibaresi yok.

*Ahirette erkeklere şarap-kadın hepsi var; kadınlara hiçbirşey yok. ..vs..vs.                                 Hayır kadın-erkek ayırımı yok; ''Huri'' kelimesi hem erkeği hem de dişiyi ifade ediyor, erkek için ne varsa kadın için de o var.''Şarap'' kelimesi de lezzetli içecek demek, şerbet gibi, sarhoş edici, sufli içecek değil.

Her birine defalarca yanıt verilmiş olsa da, yalanlara sarılmaktan vazgeçmiyorsunuz. Bir tanesine değinelim: Kurandaki kafirler inananlara saldıranlar değil, islama inanmayanlardır.

Nisa 150

Onlar, öyle kişilerdir ki Allah'ı ve peygamberlerini inkâr ederler, Allah'la peygamberlerinin arasını ayırmak isterler ve bâzısına inandık, bâzısına inanmadık derler ve imanla küfür arasında bir yol tutmak isterler.

Nisa 151

İşte onlardır gerçekte kâfirler ve biz kâfirler için, aşağılatıcı bir azap hazırlamışızdır.

Maide 44

... Kim allahın indirdiği ile hükmetmezse işte onlardır kafir olanlar.

İnandığınız kitap bunlar gibi bir sürü ayetle dolu. Siz bunları okumak yerine, kafanızdan bir hikaye tutturmuşsunuz; onu anlatıp duruyorsunuz. Bakınız kimmiş kafirler?

Okumadığınız kuranınızda ve islamın diğer bütün kaynaklarında anlatılan şudur: muhammed ilk önce tatlı dille, haticenin kaynakları ile düşkünleri ve kandırabildiklerini yanına çakmiş. Onu koruyan kollayan amcası ölene kadar diğerlerinin inançlarına sövmüş durmuş. Amcası öldükten sonra, can korkusuyla, kandırdıklarını da yanına alarak köyünü terketmiş. Gelmeyenlere lanet okumuş ve öldürülmelerini emretmiş. Medinede destek bulunca mekke kervanlarını soymaya başlamış. Diğer kabileleri talana ortak ederek dğer köyleri basmış. İslama inanmayan, yani muhammede boyun eğmeyenler talan ve baskın yemişler. İslama inanan yani muhammedin askeri olanlar da baskınlarla, talanlarla muhammedin gücüne güç katmışlar. Muhammed kendine boyun eğmeyen, zırvalarına inanmayanları kafir diye yaftalamış ve allaha karşı geliyorlar diye öldürtmüş.

Bunları savunmak için kendi kendinize yalanlar üretiyorsunuz.

tarihinde bir_akil_insan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 15.12.2016 at 12:55, bir_akil_insan said:

demiştiniz. Kuranla çelişen hadis bulamazsınız ve kuranla çelişmeyen hadis de bulamazsınız. Çünkü kuran pek çok konuda kendisi ile çelişiyor; bu yüzden tüm hadisler kendilerine kuranda bir bağlantı noktası bulabilirler. Bunu algılayamıyorsanız, gerçekte zaten herhangi bir değerlendirme yapabilecek durumda değilsiniz.

'Kuranla çelişen hadis bulamazsınız ve kuranla çelişmeyen hadis de bulamazsınız' demişsin, pek anlamadım; neyse.

İşte sana Kur'an'la çelişen bir hadis:

Hz. Ebû Hüreyre r.a. Anlatıyor: “Resûlullah a.s.v. buyurdular ki: Sizden biri kardeşiyle dövüşünce yüze vurmaktan sakınsın.” (Buhari, Itk 20, Müslim, Birr, 112, (2612). )
Müslim’in ifadesinde şu ziyade var. “... Zirâ Allah Âdem’i kendi sûretinde yaratmıştır.” ( K.S. 3483 Cilt 10 Baskı 1990)

Ve işte sana Kur'an'la çelişmeyen bir hadis:

Bir hayra vesile olan, o hayrı işleyen gibidir. (Tirmizi)

Sitelerde Paylaş
On 15.12.2016 at 12:55, bir_akil_insan said:

Diğer yandan, kuran söylediğiniz şeylerden bahsetmiyor. Kuran ilkçağ kara cahil arabının inandığı şeyler anlatıyor ve bunların, günümüz gerçekleri ile hiçbir ilişkisi bulunmuyor.

İlkçağ kara cahil arabı gördüğü şeyleri, anlamadığı kısımları uydurarak anlatmış. Siz bunları evrenin sırları sanıyorsunuz. 

''Evreni yoktan, üstün bir akıl tarafından yaratıldığını, evrenin genişlediğini, insanın alâktan yaratıldığını, ana karnındaki yaradılış hallerini, insanın sudan yaratıldığını...vs. kimse bilmezken, bu Kitap kendi uslûbunca yazmıyor mu?'' demiştim.

İşte âyetler:

O, gökleri ve yeri örnekleri yokken yaratandır. O, gökleri ve yeri örnekleri yokken yaratandır. (Enam 101)        

Göğü gücümüzle biz kurduk ve onu biz genişletmekteyiz. (Zariyat 47)                                                     

İnsanı bir alaktan yarattı. (Alak 2)                                                                                                      

O kâfir olanlar, görmediler mi ki, göklerle yer bitişik bir halde iken biz onları ayırdık. Hayatı olan her şeyi sudan yarattık. Hâlâ inanmıyorlar mı?(Enbiya 30)

tarihinde mmmrkl tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
6 saat önce, Yeremya yazdı:

Bir bağlama ihtiyaç olduğunu da nereden cikardiniz. Bu bastan çürüyen bir argüman, kuranin bir çok yerinde "aciklanmis olarak" indirildiği yazar.

Allahin dinini siz bizden isitin diyen sahte alimleri bi kenara birakip objektif olalim.

Sanki Kuran'ı o alimler getirmedi bugüne kadar Kraliyet ailesi korudu?

tarihinde Tanah tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İslam'ın "herşeyi bilen bir varlıktan geldiği" iddiası, insanlık tarihinin en cahil, karanlık ve ilkel zihniyetine aittir.

İslam, katliamcı, tecavüzcü, işkenceci ve talancı Emevi eşkiyalarının... ve "islam uleması" denilen yobazların iddiasından başka birşey değildir !

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...