Jump to content

Islam pisliginin bitmesi pek kolay olmayacak...

Recommended Posts

21. yuzyilda en cok para geliri; petrol-Islam-silah etrafinda donuyor.. Zaten petrol, silah, terorizm = Islam demektir.

Silah sektoru icin Islam muthis bir objedir hatta ben inaniyorum ki sirf Islam uzerine ar-ge bile gelistirip bunu proje haline getirmis sirketler bile var. Dusunseniz dunyanin hangi bolgesine, kitasina seri olarak silah satabilirsiniz? Kuzey Amerika'da ic savas gibi bir olay goremezsiniz ayni sekilde Avrupa da oyle, Avustralya'da zaten huzurlu sekilde yasiyorlar.. Guney Amerika desen Meksikali Karteller silah sirketini doyurmaz :lol: birde Asya kitasina bakalim orda zaten mumkun degil boyle bir pazar olsa Çin ilgilenecektir Japonya-Guney Kore zaten teknolojiyle ugrasiyor Kuzey Kore zaten kendi basina takiliyor... Afrika kitasinda zaman zaman olaylar cikartiyorlar zaten ama Orta dogu dedigim zaman muthis bir cehalet ile karsi karsiya kaliyoruz.. Cehalet demek == kavga, ahlaksizlik, karsi fikre tahammul edememe, gericilik, ofke demektir bu beraberinde siddeti getirir.. Biraz daha bastirirsaniz kan bile rahatca akitabilirsiniz..

Islam'in kendi kitabinda muthis bir siddet baskisi zaten var, cihat ile ayetler dolu birde tabikide sehitlere 72 huri cennet ile odulendiren bir dindir. Silah pazarlamacilari disardan ortadogu halkina yalan falan soylemesine hic gerek yok sadece bunlara kuran'i okutmalari ve destek vermeleri yeterlidir.. Birde mezhepler arasi farkli kucuk detaylar ekledigi zaman ve bunlari alttan alttan birbirine kiskirttigi zaman ufak tartismalara sebep olacaktir... Bu da sirf ayni dinden olmasina ragmen bu ahmaklar arasi kan dokmek icin yeterli bir sebeptir.. :D

Alin size muthis bir pazar.. B) Hem petrollerini alin hem silahinizi dayatin ya da teror saldirisi mi yapmak istiyorsunuz? Cennet ugruna kendi patlatacak tonlarca ahmak piyasada olmus olacak..

Dedigim gibi is adamlari bu isten ekmek yiyorlar niye Islam'i bitirmek istesinler ki? Ustelik ben bu yaptigim silah olayi disinda bu adamlarin bu ahmaklari ve pislik, hastalik fikirli bu dini kullandiklari farkli farkli pazarlarda, siyasi olaylarda var.. 

Bati, bunlarin hem yukselmesini engellerken hemde bunlari firsati olsa bile yok etmeyecektir kisacasi bu muslumanlarla top gibi oynayacak salak gibi muamele yapacak it gibi kullanip somurecektir.. Sebepleri ise para... Sadece para da degil ustelik bircok sebeplerde mevcut. Peki ebediyen bu din yok olmayacak mi? Tabikide bir gun bizim bugun mit olarak kabul ettigimiz gibi yeryuzundeki herkes bunuda mit olarak kabul edecek ama daha vakti var..

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
  • İleti 43
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

On 03.08.2016 at 21:30, Asisvénia said:

21. yuzyilda en cok para geliri; petrol-Islam-silah etrafinda donuyor.. Zaten petrol, silah, terorizm = Islam demektir.

Silah sektoru icin Islam muthis bir objedir hatta ben inaniyorum ki sirf Islam uzerine ar-ge bile gelistirip bunu proje haline getirmis sirketler bile var. Dusunseniz dunyanin hangi bolgesine, kitasina seri olarak silah satabilirsiniz? Kuzey Amerika'da ic savas gibi bir olay goremezsiniz ayni sekilde Avrupa da oyle, Avustralya'da zaten huzurlu sekilde yasiyorlar.. Guney Amerika desen Meksikali Karteller silah sirketini doyurmaz :lol: birde Asya kitasina bakalim orda zaten mumkun degil boyle bir pazar olsa Çin ilgilenecektir Japonya-Guney Kore zaten teknolojiyle ugrasiyor Kuzey Kore zaten kendi basina takiliyor... Afrika kitasinda zaman zaman olaylar cikartiyorlar zaten ama Orta dogu dedigim zaman muthis bir cehalet ile karsi karsiya kaliyoruz.. Cehalet demek == kavga, ahlaksizlik, karsi fikre tahammul edememe, gericilik, ofke demektir bu beraberinde siddeti getirir.. Biraz daha bastirirsaniz kan bile rahatca akitabilirsiniz..

Islam'in kendi kitabinda muthis bir siddet baskisi zaten var, cihat ile ayetler dolu birde tabikide sehitlere 72 huri cennet ile odulendiren bir dindir. Silah pazarlamacilari disardan ortadogu halkina yalan falan soylemesine hic gerek yok sadece bunlara kuran'i okutmalari ve destek vermeleri yeterlidir.. Birde mezhepler arasi farkli kucuk detaylar ekledigi zaman ve bunlari alttan alttan birbirine kiskirttigi zaman ufak tartismalara sebep olacaktir... Bu da sirf ayni dinden olmasina ragmen bu ahmaklar arasi kan dokmek icin yeterli bir sebeptir.. :D

Alin size muthis bir pazar.. B) Hem petrollerini alin hem silahinizi dayatin ya da teror saldirisi mi yapmak istiyorsunuz? Cennet ugruna kendi patlatacak tonlarca ahmak piyasada olmus olacak..

Dedigim gibi is adamlari bu isten ekmek yiyorlar niye Islam'i bitirmek istesinler ki? Ustelik ben bu yaptigim silah olayi disinda bu adamlarin bu ahmaklari ve pislik, hastalik fikirli bu dini kullandiklari farkli farkli pazarlarda, siyasi olaylarda var.. 

Bati, bunlarin hem yukselmesini engellerken hemde bunlari firsati olsa bile yok etmeyecektir kisacasi bu muslumanlarla top gibi oynayacak salak gibi muamele yapacak it gibi kullanip somurecektir.. Sebepleri ise para... Sadece para da degil ustelik bircok sebeplerde mevcut. Peki ebediyen bu din yok olmayacak mi? Tabikide bir gun bizim bugun mit olarak kabul ettigimiz gibi yeryuzundeki herkes bunuda mit olarak kabul edecek ama daha vakti var..

...sehitlere 72 huri cennet ile odulendiren bir din...

Kitap'ın neresinde? 

Sitelerde Paylaş
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Bütün din kitapları doğmalara dayanır.Bu açıdan bakılırsa şayet aralarında hiç bir fark yoktur.Ama İslamı teizmin vahşetinin doruguna çeken berbat uygulamaları ve yasaklamalarıdır.Hayatı zindan eder ama farkına varamaz İslam dininin teisti.Sekiz yaşında sünnetmi istersiniz,(Yahudi hiç olmazsa sekiz günlükken yapar)Günde beş vakit namaza ne demeli?Birde seher vakti insanı uykusundan Sabah vakti namazı diye uyandırır,Ramazan orucu bir bela aydır,Yediğinede karışır hele hele şimdi Midye, Kalamar ,Karidesi dahi Yahudilere özenip yasaklamaya basladılar,Kendi halinde içtigin içkine dahi  gözünü diker,İki reşit bekar insanın ilişkisine,Bankadan aldığın üç kuruşluk faizine ,Yemek yeme biçimine dahi Yerde bagdaş kurup Yer sofrasında dizlerin agrıya ağrıya yiyeceksin,Kadınsan Giyimine sarımsak kafa türbanlı olacaksın buna mukabil hiç bir iyi günü falanda yoktur Ne Karnavalı ne paskalyası!Sanata musikiye Heykele Resme hep karşıdır!Ne gülümsemesi nede hoş görüsü!Yoktur efendim,Ve sonuçta istediğiniz kadar tahsil yapın İyi bir Hödük olur çıkarsınız.

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, NoOneCares yazdı:

+1. Pedofiliyi, sapıklığı, gün ve toplumumuzun ahlak anlayışina göre Ahlaksızlığı Caniliğin, Vahşetin, Adaletsizliği Meşrulaştırma çabasındaki dine "Pislik" demek çok ayıp...

Çok saçmalıyorsun bir şey bildiğin yok!

Sitelerde Paylaş
On 14.08.2016 at 13:02, mmmrkl said:

...sehitlere 72 huri cennet ile odulendiren bir din...

Kitap'ın neresinde? 

Sehitler direk cennetin en ustun mertebesine gitmiyor mu? Ayrica hadisler olmadan kuran anlaşılmaz diyen de sizsiniz. Sorularinizla ilgili hadisler var..

Sitelerde Paylaş
  • 3 months later...
  • 8 months later...
On 03.08.2016 at 22:30, Asisvénia yazdı:

şimdiye kadar okuduğum en mantıklı yorumlardan birisi olmuş kardeşim :) çok ince noktalara değinmişsin 

bana göre dinler yavaş yavaş eriyor. çünkü hristiyan anneler binlerce yıl önce ateist yada agnostik evlat doğurmuyordu.

ama şimdi bilim ve aydınlanma çağında olduğumuz için artık doğuruyor. 

işte bu yeni doğan ateist ve agnostik bebekler geleceğinde inanç ve mantık  temelini oluşturucaktır. sevgili kardeşim :)

daha şimdiden 50 yılda milyarı bulduk. :) buda aslında bu sürecin gittikçe dahada hızlandığının ispatıdır. 

Sitelerde Paylaş
29 dakika önce, agnostik tanrı yazdı:

şimdiye kadar okuduğum en mantıklı yorumlardan birisi olmuş kardeşim :) çok ince noktalara değinmişsin 

bana göre dinler yavaş yavaş eriyor. çünkü hristiyan anneler binlerce yıl önce ateist yada agnostik evlat doğurmuyordu.

ama şimdi bilim ve aydınlanma çağında olduğumuz için artık doğuruyor. 

İnsanların bir Tanrı inancına zorlanmaları ne kadar yanlışsa inandıkları için aşağılanmaları ve alay edilmeleri de o derece yanlıştır. İnanca saldırdığınızda "dindar" olarak nitelenen insanlara mantıklı düşünmeleri için bir kapı açmaz; aksine, dogmalarına daha ziyâde sarılamalarına sebep olursunuz. Dindarlara yapabilceğiniz en büyük "iyilik" ürettiğiniz mantıklı ve kaynakları sağlam sorular ile onlarını zihnine kurt düşürmektir. Çünki o "kurt" kişiyi rahatsız eder, düşünmeye, cevap aramaya yönlendirir.

Siz, bu başlığın nesini beğendiniz bilemem de inançlara bu şekilde bodoslama ve de çirkince saldırmak esas pisliktir.

Sâhibinin egosunu tatmin dışında kimseye bir yararı yoktur.

tarihinde Vefik Sâmi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Vefik Sâmi yazdı:

İnsanların bir Tanrı inancına zorlanmaları ne kadar yanlışsa inandıkları için aşağılanmaları ve alay edilmeleri de o derece yanlıştır. İnanca saldırdığınızda "dindar" olarak nitelenen insanlara mantıklı düşünmeleri için bir kapı açmaz; aksine, dogmalarına daha ziyâde sarılamalarına sebep olursunuz. Dindarlara yapabilceğiniz en büyük "iyilik" ürettiğiniz mantıklı ve kaynakları sağlam sorular ile onlarını zihnine kurt düşürmektir. Çünki o "kurt" kişiyi rahatsız eder, düşünmeye, cevap aramaya yönlendirir.

Siz, bu başlığın nesini beğendiniz bilemem de inançlara bu şekilde bodoslama ve de çirkince saldırmak esas pisliktir.

merhaba vefik hocam siz anlayışlı ve iyi bir insansınız. :) sanırım yine beni yanlış anladınız. bir insanı inancından  dolayı

hakaret edilmesine bende son derece karşıyım. 

taktir edersinizki her bireyin naçizane düşünceleri farklıdır. ama bu arkadaşın hakaret dışındaki konuları oldukça mantıklı ve reeldir.

bana göre dindarlara iyilik yapmak imkansızdır. çünkü her bireyin farklı algılama kapasitesi vardır. mantığını ve zekasını doğru kullanan zeki müslümanlar er yada geç rahatsız oluyor zaten. ve dini terk ediyor. ve farklı arayışlara yöneliyor. agnostık ateist ve deist gibi :)

kapsitesi düşük bir müslümana sizde takdir edersinizki ne ? kadarda gerçekleri hakırsanızda ona hiç birşey anlatamasınız. bir atasözü vardır. arkadaşım :)  sen ne anlatırsan anlat karşındakinin anladığı kadardır. bundan daha fazlasını beklemek boşunadır. amaçsızlıktır. ben bu düşüncenin kalitesini beğendim. realitesini beğendim yoksa hakaretler var tabi hiç hoş değil. ama konunun özü oldukça mantıklı. 

tarihinde agnostik tanrı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
4 saat önce, Vefik Sâmi yazdı:

Çok iyimsersin. İslam düşünce olarak hastalıklıdır ve bu düşünceyle muzdarip insanlara hasta muamelesi yapmak en mantıklısıdır. Bir müslümanı karşınıza alıp mantıklı konuşamaZsınız. Müslğmanlara nasıl davranılmalı gibi bi sorunun en iyimser cevabı onlara acımak olur bence. Hastalıklı bir zihniyeti ciddiye alıp o ciddiyette konuşmak ozihniyete prim vermek anlamına gelir ki anlamsızdır. 

Tersinden düşünelim şu anda ben müslüman birinin olmayan şeylere inandığınınve hayatını buna göre diZayn ettiğini biliyorum. Kendine ait hiç bir düşüncesinin olmadığını, sahip olduğu düşüncelerin hepsinin de saçma sapan bir kitaptan köken aldığını da biliyorum. Aynı zamanda müslümanlar dışındaki herkesten nefret ettiklerini, ellerinden gelirse herkesi bu sapık zihniyetin bir üyesi yapmak istediklerini, olmazsa öldürmek istesiklerini ya da kölelwştirmek istediklerini, bunları yapamadıkları takdirde ise bunlara gücü yetene kadar da kendilerini bir şekilde gizleyeceklerini biliyorum. Bu durumda bu insana saygı göstermek bir yana, işler çok kötüye giderse kendimi koruma adına silahlanmam bile gerekebilir. 

İslami zihniyet öz itibiraiyle iğrençtir. Tiksinç bir düşünceye sahip birine nasıl davranılmalı sorusunun cevabını sana bırakıyorum.

Sitelerde Paylaş
51 dakika önce, Hiçkimse... yazdı:

slami zihniyet öz itibiraiyle iğrençtir. Tiksinç bir düşünceye sahip birine nasıl davranılmalı sorusunun cevabını sana bırakıyorum.

Saygı duymuyor olmak, saldırmanın bir gerekçesi değildir. Düşünmeden, sorgulamadan inanmış insanlara hakâret ettiğinizde bu tavrınız, onların inaçlarına daha sıkı sarılmalarına ve kendi aralarında kenetlenmeleine yol açmkatadır. Yobazlıkla böyle mücadele edilmez.

3 saat önce, agnostik tanrı yazdı:

bana göre dindarlara iyilik yapmak imkansızdır. çünkü her bireyin farklı algılama kapasitesi vardı

Ben iyilik yapılmasından söz etmiyorum. 

İslamla ilgili bir olumsuz niteleme yaptığınızda haklı olduğunuzu ıspatlayacak argümanlar koyun ortaya.

Yoksa, karşılıklı küfürleşmeler geyik muhabbetinden öte bir anlam taşımaz.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Vefik Sâmi yazdı:

Saygı duymuyor olmak, saldırmanın bir gerekçesi değildir. Düşünmeden, sorgulamadan inanmış insanlara hakâret ettiğinizde bu tavrınız, onların inaçlarına daha sıkı sarılmalarına ve kendi aralarında kenetlenmeleine yol açmkatadır. Yobazlıkla böyle mücadele edilmez.

İslamla ilgili bir olumsuz niteleme yaptığınızda haklı olduğunuzu ıspatlayacak argümanlar koyun ortaya.

hocam size 2 adet uzun uzun ileti yazmıştım. yazılarım silinmiş :)  yani şunumu? demek istiyorsunuz haklı olan taraf haklı olduğunu 

ispatlamalı yani diyorsunuzki. muhamedde yaşamamış olabilir. önce muhammedin yaşadığını ispatlasınlar yoksa geyik muhebbeti

asla bitmez yanlış anlamayın ama benım anladığım bu  :)  bana göre asıl geyik muhabbeti ispatı olmuyan peygamberi tartışmaktır.

hocam saygılarımla . 

Sitelerde Paylaş
17 dakika önce, Vefik Sâmi yazdı:

Bunlar denenmiş şeyler. Adam gibi karşına alıp konuşsan da, tane tane anlatsan da aynı kafa, aynı mantalite. Bi süre sonra sıkılmaya başlıyorsun. Ve sürekli sürekli aynı aptallıklara maruz kalınca da iğrenmekten başka seçeneğin kalmıyor. Çünkü istemesen de muhattap oluyorsun bu bokla sürekli. virüs gibi bişey. Beyne yerleşti mi iğrenç bi insan haline getiriyor seni. Gerçekçi olmak laZım diyorum. Neyle karşı karşıya olduğumuzu bilelim. 

Sen sanıyor Musun ki bu insanların beyni islamla programlı olmasaydı bu kadar iğrenç olurlardı. Ben hiç zannetmiyorum. En aZından oturup mantık çerçevesi içinde konuşurdun. Adam bok yiyor ve iftiharla bunu anlatıyor. Şimdi sen bu adama ne diyecen? Bok yeme mi:))

Sitelerde Paylaş
39 dakika önce, agnostik tanrı yazdı:

hocam size 2 adet uzun uzun ileti yazmıştım. yazılarım silinmiş :)  yani şunumu? demek istiyorsunuz haklı olan taraf haklı olduğunu 

ispatlamalı yani diyorsunuzki. muhamedde yaşamamış olabilir. önce muhammedin yaşadığını ispatlasınlar yoksa geyik muhebbeti

asla bitmez yanlış anlamayın ama benım anladığım bu  :)  bana göre asıl geyik muhabbeti ispatı olmuyan peygamberi tartışmaktır.

hocam saygılarımla .

Yahu iki satır şeyi sabahten beri anlatamadım ya.

Devlet bana boşuna maaş ödemiş sanki.

Görünen bu.

Anlatmak istediğim; Muhammed'in yaşayıp yaşamadığı değil.

Ayrıca iddia sâhibi iddiasını ıspat ile mükelleftir. "

Yaşamadı" diyen bu savını kanıtlayacak argümanlar koymalıdır ortaya.

Benim dikkat çektiğim husus şu:

"İslâm" ile "pislik" kelimesinin aynı cümle içinde kullanılıp sinkaf edilmesi.

Sana basit bir soru sorayım.

Başlık cümlesi sana ne öğretiyor ?

İslâm"ın "pislik" olduğunu mu ?

Muhtemelen sen zâten böyle düşünmektesin.

Peki müslümanlar ne tepki gösterir ?

Ya da hüviyetinde "Dini İslâm" yazıp da din ve diyânet ile ilgisi olmayanlar ?

Ama; söz gelimi "İslam vahşet dinidir" dedin. Hemen akabinde İslâmi kaynaklarını vererek, Ben-i Kureyzâ katliamını yazarsan neden İslâmı olumsuz olarak nitelediğine dair bir kanıt koymuş olursun ortaya. Aksi takdirde karşılıklı küfürleşmeler ve silinen mesajlar ile karşı karşıya kalırsın. Ya da "Muhammed pedofilidir" dersen, onu seven insanların doğrudan tepkileri ile karşılaşırsın. Muhammed'in yaşadığı dönem Arap kültüründe, küçük yaştaki kızlarla evlenmek bir gelenekti. Muhammed'in yaptığı, o geleneğe uymaktır. Dikkat lütfen !.. Dokuz yaşındaki bir kız ile gerdeğe girmesini doğru bulmuyorum. Muhammed'i pedoıfili olarak nitelediğinde dönem kültürü ile aynı şeyi yapan herkesin pedofili olması gerekir. Pedofili bireysel bir davranış bozukluğudur. Toplumsal pedofili olmaz. Yani, İslam Peygamberinin çocuk yaşta bir kızla evlilik yaptığını yazdığında, zâten bir gerçeği ifâde etmiş olacaksın. Bunu çok daha olumsuz nitelemelerle anlatınca haklılığını kaybedersin.

Sitelerde Paylaş
34 dakika önce, Hiçkimse... yazdı:

Bunlar denenmiş şeyler. Adam gibi karşına alıp konuşsan da, tane tane anlatsan da aynı kafa, aynı mantalite. Bi süre sonra sıkılmaya başlıyorsun.

Diyelim ki kardiyologsun ve kâlp ameliyatı yapacaksın.

Eindeki tek ameliyat metodu ile gerçekleştirdiğin ameliyatlarda hastalar ameliyat masasından kalkamadı.

Daha işe yarar bir metod bulunaana kadar;

"Öncekiler öldü" diye yeni hastayı ameliyat etmekten vaz mı geçeceksin ?

Ya da "Neden bu kadar sigara içtin" diye azarlayıp, evine geri mi göndereceksin ?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...