Jump to content

Ateistlere bir soru

Recommended Posts

4 hours ago, Strong Agnostik said:

Tanri oglum bu.. senin gibi anlamsiz bir varolusun urettigi ossuruk degil onun ki...

Icindeki sevgi dolup tasiyor, onun patlamasiyla sen varoluyorsun. Ne oldu yine begenmedin mi bu anlami?

Ne gerzek adamsin sen ya puhahhahahaha

Olmamış yine. Anlam değil bu. Bu sadece senin tanrının kıçından sevgi olarak taşmış bir osuruk olduğunu ifade ediyor.

Daha çoook çalışman lazım evladım. Diyeceksin ki: "Ben, Strong Agnosstruk, iddia ediyorum ki ben tanrının kıçından sevgi olarak dolup taşmış bir osuruk olarak çok anlamlıyım, çünkü ........................." (ipucu: ..... olan yere osuruğun anlamını yazacaksın).

Agnosstruk: Hayatın anlamı tanrının osuruğudur.

Ateist: Tanrının osuruğu sadece bir tanrı osuruğudur. Anlamı yoktur.

felsefe-karikatur-Selçuk-Erdem.jpg

tarihinde delibekir tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 402
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

11 hours ago, delibekir said:

Olmamış yine. Anlam değil bu. Bu sadece senin tanrının kıçından sevgi olarak taşmış bir osuruk olduğunu ifade ediyor.

Ne demek anlam degil lan ahahah. Senin icin sevgi bir anlam degil mi? Onun ossurugunun anlami da sevgi. Senin ki hormonlarin bir illuzyonu oldugu icin yanilsama. Onun ki herhangi bir materyalin yanilsamasi degil halen anlamadin mi ahahaha

Sitelerde Paylaş
20 dakika önce, Strong Agnostik yazdı:

Anlamin sadece tanriyla varolabilecegini anlayamayan dangalaklari sonsuza kadar yakacak bir tanri olamaz tabiki ahahahah

Dangalak derken,bu sözü bana demiyorsun değil mi? Gediğine fena koymuşsun lafı da. ! Üstüme alınmıyorum, kız :lol:

22 dakika önce, Strong Agnostik yazdı:

Tanriya ben de inanmiyorum

Agnostik birinin, tanrıya inanmıyorum sözünü pek doğru bulmuyorum.Sonuçta agnostik bir zihne sahip kişi, tanrıya olasılık verir;  değil mi agnostik arkadaşım ? yoksa, yanılıyor muyum? 

Sitelerde Paylaş
30 minutes ago, Tatar-Hatun said:

Dangalak derken,bu sözü bana demiyorsun değil mi? Gediğine fena koymuşsun lafı da. ! Üstüme alınmıyorum, kız :lol:

Agnostik birinin, tanrıya inanmıyorum sözünü pek doğru bulmuyorum.Sonuçta agnostik bir zihne sahip kişi, tanrıya olasılık verir;  değil mi agnostik arkadaşım ? yoksa, yanılıyor muyum? 

Tanri varsa anlam vardir dedigine gore sana soylememisim, ama bunu anlamayarak istemeden de olsa ustune birazcik almissin(:

Olasilik vermek onun varligina inanmayi gerektirmezki, onun olmadigina da olasilik veriyorsun sonucta degil mi?

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Strong Agnostik yazdı:

Tanri varsa anlam vardir dedigine gore sana soylememisim, ama bunu anlamayarak istemeden de olsa ustune birazcik almissin(:

Olasilik vermek onun varligina inanmayi gerektirmezki, onun olmadigina da olasilik veriyorsun sonucta degil mi?

Şimdi tam saçmaladın ama agnost. Bak şimdi kızım:lol:;  tanrının varlıgına olasılık vermek ona inanmaya da olasılık verir. Mesela sen %49ateist %51 teistsin. Oranlar değişebilir.Kendinle çelişme kızım. Tanrı varsa,bizi yaratmasinin elbette anlami var. Bu anlamlar kişiden kişiye değişir.Bana göre programlanmiş robotlarin birbiriyle iliskili zihin yanilsamalarini test eden ve onlari izlemekten keyif duyan,açliktan ölenleri kaale almayan dangalak bir tanri elbette cok anlamli bir yaratiliş gerceklestirmiş olabililir,tabii ki varsa.Besin zinciri de ayri bir zeka ürūnü.

Sitelerde Paylaş
57 minutes ago, Tatar-Hatun said:

Şimdi tam saçmaladın ama agnost. Bak şimdi kızım:lol:;  tanrının varlıgına olasılık vermek ona inanmaya da olasılık verir. Mesela sen %49ateist %51 teistsin. Oranlar değişebilir.Kendinle çelişme kızım. 

Ben simdi hem tanrinin olduguna hem de olmadigina mi inaniyorum yani ahhhahaah ellere deliye hasret biz akilliya

Sitelerde Paylaş
7 hours ago, Strong Agnostik said:

Ne demek anlam degil lan ahahah. Senin icin sevgi bir anlam degil mi? Onun ossurugunun anlami da sevgi. Senin ki hormonlarin bir illuzyonu oldugu icin yanilsama. Onun ki herhangi bir materyalin yanilsamasi degil halen anlamadin mi ahahaha

Olmamış yavrucuğum. Annen seni patates püresi ile mi büyüttü tosuncuğum benim?

Diyeceksin ki: "Hayatın anlamı tanrının osuruğudur, osuruğun anlamı sevgidir, sevginin anlamı ...... dır" Hadi canım, bi daha dene ...

Agnosstruk: "Hayatın anlamı tanrının osuruğudur"

Ateist : "Anlamın tanrısı hayatın osuruğudur."

jesus-fart.jpg

tarihinde delibekir tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
9 minutes ago, Strong Agnostik said:

Sizi bana sayiyla mi verdiler ya ahahahah sevginin anlaminin anlamini da soracak misin ahahahah

Tanrinin zatina ait seylerin, zatinin disindaki olgulara dayali bir aciklama iceren anlami yok, buna kafan basmiyor mu?

Bu yuzden senin sevgi anlamin yanilsama, onunki gercek kapis..

Ne tanrısından bahsediyorsun? Kıçından tanrı uydurunca hayat anlam mı kazanıyor yani?

Sitelerde Paylaş

3 hours ago, Strong Agnostik said:

Tanrinin zatina ait seylerin, zatinin disindaki olgulara dayali bir aciklama iceren anlami yok, buna kafan basmiyor mu?

Biraz yaklaşmışsın gibi sanki... "Tanrinin zatina ait seylerin, zatinin içindeki olgulara dayali anlami" nedir, açıklarsan olacak. Az kaldı.

3 hours ago, Strong Agnostik said:

Bu yuzden senin sevgi anlamin yanilsama, onunki gercek kapis..

industry-box-shipping-direction-idiot-damage-bstn632_low.jpg

Sitelerde Paylaş
On 07.08.2016 at 10:08, Tatar-Hatun yazdı:

İyi de şimdi, sana göre ; doğada gözlemlediğimiz  ve zihnimizin yorumlaması olan >  ahlak,annelik iç güdüsü ve buna benzer birçok soyut kavram var mı yok mu? ilk önce bunu bilelim. tam anlatabildim mi bilmiyorum, yani şöyle birşey..  ahlak  ya da ahlaka olan inanç .  Çünkü  ahlaka olan inancımız onu gerçek yapmıyor. Kafam karıştı.... :)

Annelik iç güdüsünü evrimin neresine koyduğunuzu merak ediyorum. :)

Sitelerde Paylaş
9 hours ago, Yeremya said:

Annelik iç güdüsünü evrimin neresine koyduğunuzu merak ediyorum. :)

Evrimle gelişen diğer içgüdülerin yanına. Peki sen bu içgüdüyü bir tanrının neresine koyuyorsun?

Yakmak için insan yaratan bir tanrı ile annelik içgüdüsünü nasıl bağdaştırıyorsun?

Yeryüzündeki onca acıya, adaletsizliğe, vahşete seyirci kalan, seyirci kalmakla yetinmeyip bir de bunların sebebi olan bir tanrı ile annelik içgüdüsünü nasıl bağdaştırıyorsun?

Sitelerde Paylaş

Düşünceler izdüşümlerdir.

İzdüşümler ancak orijinal yansımayla birebir eşleştirildiklerinde gerçeklik değerine sahip olabilir.

Canlılık oluşurken çevrenin bir izdüşümünü yansıtmayı başardı. Yani çevresini yansıtarak gelişiyordu.

Bu çevrenin izdüşümünü oluşturma özelliği başlarda ayna gibiydi. Yani ne görünüyorsa o yansıtılıyordu.

Ancak bazı canlılar izdüşümü orijinale bağlı kalmadan oluşturabilmeyi başardı.

İlk düşüncelerin temelleri ortaya atıldı.

Bizdeki beyin sistemi maddenin orijinaline bağlı kalmayan izdüşümlerini de oluşturuyor. Tasarlıyor.

Şimdi bu başlıktaki agnostik, deist, teist, kısaca idealist gurubu oluşturdukları izdüşümün (düşüncenin) gerçeğin bir yansıması olduğunu veya olabileceğini söylüyor.

:D:D:D

Konunun özeti bu.

Sitelerde Paylaş

Hayatın anlamı üremektir.

En büyük problem, insanların bir cenin olarak doğması ve aklı bir şeylere ermeye, çalışmaya başladığında dünyaya gelmesinin üzerinden epey vakit geçmiş olmasıdır. Bu nedenle,insan, hiç bir insan, nerden geldiğini bilmez, hatırlamaz.

Oysa geldiğimiz yer bellidir, malum anamızın....

Süreci daha bariz ele alırsak, babamızın azgıp, anamızın tepesine çıkması (tabiri caizse) ve kendi kromozomlarını ona malum yolla aktarmasının başlattığı bir sürecin sonucuyuz. Hani yok şu güdüsü, yok bu güdüsü falan diye kasanlar olmuş ya, hah işte, en temel içgüdümüz olan üreme içgüdüsü. Ve hepimizin şu an hayatta olmamızın tek sebebi ve tek anlamı, ana babamızın üreme güdüsü. Gözönünde, apaçık bir şekilde meydanda olan bu hakikat varken, böyle kıçtan sallamalar, osuruktan teyyareler falan ile iştigal etmekten başka bir iş yapmışlığınız yok.

Hayatın elbette bir anlamı vardır: Üremek.

Diğer yanda, birisi amanda analık içgüdüsünü nereye sokacaksın falan gibi gevelemiş. Hayatı aptalca ve kıçtan uydurma bir takım anlamlarla anlamlandırmaya çalıştığınız için bu gibi ebleh laflara takılıp kalıyorsunuz. Hayatın anlamı üremek. Yani, yaşayan her canlının her eylemi üremek amacına hizmet eder. Tanrı uydurmak dahil, hepsi. Analık güdüsü denen şeyde üreme amacını taşır, doğan yavruyu korumak, savunmasız döneminde onu kollamaktır.

Meraklısı, mesela, peygamber devesine bakabilir. Erkek, dişiyi döller ve kendini ona sunar, yemesi için. Dişide afiyetle yer doğacak yavruların babasını. Bu iki amaca hizmet eder, birisi, dişiyi beslemek, böylece yavruların geleceğini garantilemek, diğeri ise dişiyi bir süre meşgul ederek başka erkeklerin onu döllemesini engellemek.

Bir canlı hayatını böyle memnuniyetle ve afiyetle feda ediyorsa, hayatın bundan farklı bir anlamı olabilir mi?

Analık güdüsü mü? Gidip surinam kurbağalarına bakabilirsiniz, "Suriname toad" olarak ararsanız, sürüyle şey bulursunuz. Sizce nedir bu mahluğun derdi, analık yapacam derken, milletin içini titreten alabildiğine gıcıklık yapmak mı?

Sitelerde Paylaş
On 19.08.2016 at 20:06, Strong Agnostik yazdı:

Ben simdi hem tanrinin olduguna hem de olmadigina mi inaniyorum yani ahhhahaah ellere deliye hasret biz akilliya

Ateistlere bir soru diye başlık açan sensin. Demek ki, kendini ateist (teist veya deist tanrı vs..tanrıları reddeden; basitçe tanımı) tanımının dışında tutuyorsun. Bak kızım şimdi ; sen evrimsel olarak geride kalmışsın bizden. Agnostizmin yetersizliğini oldukça iyi biliyorum,ayrıntıya girmeye gerek yok. Sonuçta tanrıya olasılık vermenle ona inanman olasılığını aynı görüyorum. ben sana agnostik takılmanın anlamını söyliyeyim. Ben bir ateist olarak agnostik takılırım ! neden mi ? Agnostizmi kullanırım ! neden mi ?  bir teist veya deistle tartışmak için. Senin de bu tarz yönetemler kullandığını düşünüyorum. Yoksa yanılıyor muyum ? 

Asla agnostik değilim,hiç olmadım, direkt pozitif ateistim. belki 5 yaşımdayken agnostiktim ; ahahahahha :lol: Çok geri kalmışsın yazık, Hatta bi ara deist olmaya karar verdim diye bir başlık aç da, neşelenelim :lol: ahhahahaaaa. 

Sitelerde Paylaş
On 6 Ağustos 2016 at 00:02, Strong Agnostik yazdı:

Şimdi size göre hayatın mutlak bir anlamı yok degil mi? Herşey fizik kanunları gereği anlamsız ve amaçsız bir şekilde işliyor ve hayatımızdaki anlamlar zihnimizdeki yanılsamalardan ibaret. Öyleyse bir müslümün hayatindan daha anlamlı bir hayata sahip olduğuzu nasıl söyleyebilirsiniz? Tercih edilmesi gereken anlamın sizinkiler olduğunu neye dayanarak savunabilirsiniz?

Sana göre hayatın mutlak bir anlamı var mı ? 

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...