Jump to content

TürkSolu'na ne oldu?

Recommended Posts

15 Temmuz'dan sonra TürkSolu'nu karalamak için havuz medyasında haberler yapıldı. Gökçe Fırat'ın Ekrem Dumanlı ile sohbet ederken, Fethullah Gülen'in kitabını hediye olarak alırken resimleri gösterildi.

FETÖcü Gökçe Fırat hakkında çarpıcı iddia

Halbuki bu dergiden birisi zamanında Fethullah Müslüman mı diye bir kitap yazmıştı. Aynı şekilde şike kumpası olduğu zaman Gökçe Fırat Fenerbahçe'nin yanında yer aldı.

Siyasi görüşüm en çok bu adamla uyuşuyordu ama Fetoşçuk olup çıktı. Ne oldu bu adama kafasına taş mı düştü acaba? Güvendiğim dağlara karlar yağıyor.

Sitelerde Paylaş

Ah benim kardeşim. Senin görüşün Gökçe Fırat denen bu soytarı ile değil, aslında bizimle uyuşuyor ama bunu bir türlü kabul etmek istemiyorsun. Bunun tek sebebi de, biliyorsun ki Doğu Abi'nin Apo'nun uzattığı çiçeği tutarken çekilmiş o meşhur fotoğraftır. Senin bize muhalefetin aslında tek fotoğraf üzerinedir. 

Gökçe Fırat ajan olduğu için bizden atılmıştır. Sonra CHP'ye gitti, orada da tutunamadı. Sonra o ırkçı dergiyi yayınlamaya başladı.

O meşhur "ordu göreve" pankartını bunlar açtı ama Ergenekon sürecinde bir tane soruşturma dahi geçirmediler.

Bizim gazete bir ara ağır bir vergi saldırısına uğramıştı. Tam o sıralar bunların dergisinin billboard'larda reklamı yayınlandı. O billboard yayınlarının ücreti birkaç yüz bin TL'dir. Nerden buldu bunlar o parayı? Bunlarda para ne gezer. Fethullahçılar, bize karşı bunları güçlendirmeye çalıştı. Bunlar baştan beri Amerikancı/fethullahçıların kanatları altında idi. Aydınlık çöküyor, hadi buraya yönelin der gibi bunları öne sürdüler. 

Bunlar ulusalcılığın Işid'idir. Ulusalcılığın itibarını sarsmak, ulusalcıları eleştirmek isteyenlere malzeme vermek için çalışırlar. Başka da bir boka yaramazlar.

Sitelerde Paylaş
15 hours ago, Türk Torunu said:

Lahmacun konusunda haksız sayılmaz. Mutfak da kültürün bir parçası sonuçta.

Höh! Ayıp be. Türkiye'nin ortak kültürü Orta Asya, Ortadoğu, Kafkasya ve Balkanlar'ın karışımıdır. Sadece Orta Asya kültürü kalsın dersen Türkiye'den 40 tane devlet çıkar. 

Lahmacunu çıkarırsan baklavayı, yaprak sarmayı, mantıyı, tencere yemeklerini, deniz ürünleri ile yapılan yemekleri ve aklıma gelmeyen birçok şeyi de çıkarman gerek. Olur mu böyle ya...

Bir Türkçü ırkçı olmamalıdır. Orta Asya yazıtlarında, Türk komutanlardan bir tanesi çevre kavimleri boyunduruğu altına alıp hepsini Türk yaptım diye yazıyor. Türklük bir ırk değil bir kültürdür. Atatürk de bunu bu şekilde anlamıştır.

Irkçılığın PKK bölücülüğünden hiçbir farkı yok. 

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, Robespierre yazdı:

Höh! Ayıp be. Türkiye'nin ortak kültürü Orta Asya, Ortadoğu, Kafkasya ve Balkanlar'ın karışımıdır. Sadece Orta Asya kültürü kalsın dersen Türkiye'den 40 tane devlet çıkar. 

Lahmacunu çıkarırsan baklavayı, yaprak sarmayı, mantıyı, tencere yemeklerini, deniz ürünleri ile yapılan yemekleri ve aklıma gelmeyen birçok şeyi de çıkarman gerek. Olur mu böyle ya...

Bir Türkçü ırkçı olmamalıdır. Orta Asya yazıtlarında, Türk komutanlardan bir tanesi çevre kavimleri boyunduruğu altına alıp hepsini Türk yaptım diye yazıyor. Türklük bir ırk değil bir kültürdür. Atatürk de bunu bu şekilde anlamıştır.

Irkçılığın PKK bölücülüğünden hiçbir farkı yok. 

3'üncü paragrafı yorumlayacağım. Önemli bir konu. Bir defa farklı kültürler birlikte olamazlar diye bir şey yok. Orta Asya komutanı muhtemelen onu kastetmiştir. Azınlıklar, ezilen gruplar her ülkede vardır. Fransa'da da Fransızca dili güneydeki, doğudaki ve Batıdaki bazı topluluklara dayatılmıştır. Almanya bile Hitler'den sonra federasyon olma yoluna gitmiştir. "En sağlamı bu" diyerek. Kürtlerin bir ulus olma isteği batı medyasında da tartışılan bir konu. Ben normalde karşıyım. Çünkü sonuç ne olur onu bilmiyorum. Yukarısı Putin/Ermenistan, Sağ tarafı İran, Aşağısı arap-çorap, Daha aşağısı İsrail, Batısı da Tayyip ve AKP'nin ne yapmak istediğinin bile belli olmadığı bir ülke oldu. Balkanlarda filan olmuş olsak Kürt devletini savunurdum. Burada ne olduğunu bilmediğim için, bilip bilmeden "evet olsun" diyemem.

İlk mesajdaki "Kitap" konusu: Fettulah Gülen, Benim okuduklarıma göre, Tasavuftan filan etkilenmiş, dinler arasında dayanışmayı teşvik eden, sözüm ona "modern" veya modern görüntülü bir dini liderdir. Sağcı veya solcu, böyle bir adamın kitabını okumaya zaman ayırmak bence yanlış değildir. Hele başımızda İslami bir diktatörlük varken. Adamı tanımıyorum ama okursa okusun. Bana ne?

Sitelerde Paylaş

Türk solu kalabalık bir grup değil ve komünist ideoloji taşımıyorlar. Türkiye'ye herhangi yararları olmayabilir ama zararları da yok. O yüzden takılmamak lazım. Rektör Alemdaroğlu’nun üzerine "Maocu rektör istemiyoruz" pankartı açarak yürümüşlerdi. Renkli geçmişlerinin hatırı vardır ve davalarında samimidirler. Zaten samimi olmasalar ırkçılık etiketiyle etiketlenmekten çekinirlerdi.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, leonardo18 said:

İlk mesajdaki "Kitap" konusu: Fettulah Gülen, Benim okuduklarıma göre, Tasavuftan filan etkilenmiş, dinler arasında dayanışmayı teşvik eden, sözüm ona "modern" veya modern görüntülü bir dini liderdir. Sağcı veya solcu, böyle bir adamın kitabını okumaya zaman ayırmak bence yanlış değildir. Hele başımızda İslami bir diktatörlük varken. Adamı tanımıyorum ama okursa okusun. Bana ne?

Biz o adamı tanıyoruz, tartışma oradan çıkıyor. Mesele kitap okuması değil, belli bir fotoğraf karesi içine girmesidir. Siyasi lider olma iddiasındaki bu kişi, iddialarına uymayan bir fotoğraf vermiş. Mesele bu.

F. Gülen bir entelektüel, düşünür falan değildir. Bir soytarıdır. Bunun zırlayarak anlattığı hurafeler dışında bütün fikirleri belli merkezlerde üretilmiş olan siyasi argümanlardır. Dinler arası dayanışma değil, dinler arası diyalogdur onun doğrusu. Sadece bu soytarı tarafından değil, ABD ile kucak kucağa olan birçok farklı soytarı figür tarafından savunulmaktadır. Amacı ipleri ABD tarafından tutulan yeni bir din oluşturmaktır.

Sitelerde Paylaş
  • 2 months later...

Türk Solu Gazetesi yazarı Gökçe Fırat Çulhaoğlu Feto - Paralel devlet yapılanmasının sol kanat üyesi olduğu iddiası ile gözaltına alındı. Halen tutukludur ama asıl gerekçe Feto'da görevli "abi" olması değildir. Asıl gerekçe Tayyip'in sahte diploması üzerine fazla gitmesidir bence.

Gökçe Fırat, Ergenekon Davası'nda da gündeme gelen "Ordu Göreve pankartı"nı bir eylemde açmıştı ki başını yakan 2nc olay budur.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...