Jump to content

Allah'dan Neden Korkulur?

Recommended Posts

ALLAH'DAN NEDEN KORKULUR? KORKULMALI MIDIR?

Butun Musluman'larda bir Allah korkusudur gider. O'nun adini bile besmelesiz agizlarina almazlar.. Onlarin bu hallerini gozlemleyen, o garibanlari korkularindan Musluman olmus sanir.. Islam Allah'a teslimiyet degil midir? Oyleyse onlar Allah'a teslim olmuslardir. Kendi kisiliklerini Islam'a adamislardir.. Ama neden? Kur'andan dolayi mi Allah'dan korkarlar? Bu nasil bir korkudur? Sevgi ve korku birlikte olur mu?

Dogrusunu isterseniz, Allah'dan korkmanin nedenini anlamaya olanak yoktur.. Allah'dan korkmak, Allah'a inanmak ile bagdasmiyor.. Asla bagdasmiyor.. Insan ana-babasindan korkar mi? Yoksa Musluman'lar Allah'in kalbini kirmaktan mi korkuyorlar? Cocugunu kaybettigi icin Allah'a isyan eden biri O'nun kalbini mi kirmis oluyor? Allah'a kufreden onu rencide mi ediyor? Nasil bir Allah bu.. Bize mi benziyor ki bizim insansal davranislarimizdan etkileniyor?

Musluman'ligin en sakat taraflarindan birisi de Allah korkusudur..
Ben Musluman olsaydim, Allah'dan korkmazdim..
Musluman'larin Allah'dan korkmasi, ateistlerin dogadan korkmasi gibi bir sey degil.. Ateistlerin dogadan korkmasi icin bir neden var. Doga suursuz. Deprem, firtina ve diger felaketler ayrim yapmiyor. Ama Musluman'larin Allah'i onlara gore ayrim yapiyor. O halde Allah suurlu.. bilincli.. Yoksa O da mi ayrim yapmiyor? O da mi suursuz.. Oyle gibi duruyor. Belki de Musluman'lar Allah'a inanmiyor.. İçlerindeki kuşkudan kurtulamıyorlar.

Her ne ise, bence Allah'dan korkmak icin bir neden yok... Yalniz cahiller ve bagnazlar Allah'dan korkar. Yalniz cilginlar kabul ettikleri yaraticilarindan korkarlar... Yalniz yari inanir kafirler Allah'dan korkarlar..

Arada bir Allah'a isyan etmeyen, hosnutsuzlugunu belli etmeyen, hirslarini, ofke, izdirap ve elemlerini, ozlem, istiyak ve deliliklerini gostermeyen, hatta ona kufretmeyen insan, Allah'a inanan insan degildir..

Insan bilmedigi, dogasini kesin olarak anlamadigi, inanmadigi ve sevmedigi varlik, olgu ve sureclerden korkar....Allah onlardan biri midir?

KORKUTAN ALLAH GERCEK BIR TANRI OLAMAZ.

Allah gercekten var olsaydi, korkutmaz ve tehdit etmezdi. Dolayisiyla Allah'dan korkmak icin bir neden yoktur. Islam Allah korkusu uzerine kuruldugu icin Allah'in dini degildir. Islam'in Allah'i var olamaz.

Tanri yoktur.. Tanri inanci, diger inanclar gibi ogrenilir, babadan ogula, anadan kiza gecer.. Nesilden nesle intikal eder. Korkutan Allah gercek bir Tanri olamaz. O, insan imajinasyonundaki kudreti sonsuz bir yaraticiyi simgeleyen, aslinda gucsuz ve zavalli bir puttan baska bir sey degildir.. Elde mevcut delil ve gozlemlerin tumu Allah'in boyle olmasi gerektigini kanitlamaktadir.. Bunu nasil goremiyorsunuz Müslümanlar.. Şasiyorum.

Sitelerde Paylaş

Turkiye'de kurandan dolayi diye kimse allah'tan korkmaz cunku halkin cok rahat %95'i Turkcesini bile okumuyor. Peki ne diye korkuyorlar ona itaat ediyorlar? Sebebi kultur, gelenek ve goreneklerdir. Bu uzun yillardan sonra meydana gelmis sacma sapan aliskanliklardir ve bu aliskanliklarin icinde korkuda vardir siddetde vardir eger sorgulamaya baslayip, allah ile ilgili supheli sorular sorarsan dislanmada gorursun. Cunku buyukler bunun boyle oldugunu soyluyor ve sende inanmak zorundasin. Bu cehalettir, sacmaliktir ve islamin Anadolu kulturuyle yozlasmasidir. Hic kurani okumadigi halde agzindan ne zaman allah ciksa besmele getirenler cok basit = kultur ve gelenekler sayesinde bu hale gelmistir bunlar zavalli mahlukatlardir. Okuyan adamda zaten korkar cunku kuranda full tehdit, gaddarlik vardir.

Dinlerdeki tanrilar olmadigi gibi deizmdeki yaratici ya da sanildigi gibi bir gucde yoktur. Yaratici olayi tipki peygamberler gibi ucuk-kacik bir seydir, hatta biz suan yasadigimiz bu sartlardan dolayi herhangi bir yaraticiya ihtiyac duymuyoruz boyle bir duzende gerekte yok olmasini hayal etmek bile delice bir seydir.

Sitelerde Paylaş

Dindarlar Tanrılarına onu sevdikleri için değil, ondan korktukları/çekindikleri için inanırlar.

Onları ödülden çok, başlarına gelecek cezalar ilgilendirir. Ödüller ikinci plandadır, hatta bence pek önemsizdir.

Birilerini olmayan bir şeye nasıl inandırmaya çalışırsınız ?

Her fırsatta yemin ederek ve korkutarak, çünkü elde Tanrının olduğuna dair somut bir veri  olmayınca, böyle yöntemlere sık sık başvurulur.

Bu yöntemler dindarların kitaplarında bolca vardır ve bu bir tesadüf değildir.

Cehennemde insanların başına gelecekler o kadar şirin anlatılmış ki, Tanrıdan korkmamak elde değil.:D

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 saat önce, haci yazdı:

Butun Musluman'larda bir Allah korkusudur gider. O'nun adini bile besmelesiz agizlarina almazlar.. Onlarin bu hallerini gozlemleyen, o garibanlari korkularindan Musluman olmus sanir.. Islam Allah'a teslimiyet degil midir? Oyleyse onlar Allah'a teslim olmuslardir. Kendi kisiliklerini Islam'a adamislardir.. Ama neden? Kur'andan dolayi mi Allah'dan korkarlar? Bu nasil bir korkudur? Sevgi ve korku birlikte olur mu?

Dogrusunu isterseniz, Allah'dan korkmanin nedenini anlamaya olanak yoktur.. Allah'dan korkmak, Allah'a inanmak ile bagdasmiyor.. Asla bagdasmiyor.. Insan ana-babasindan korkar mi? Yoksa Musluman'lar Allah'in kalbini kirmaktan mi korkuyorlar? Cocugunu kaybettigi icin Allah'a isyan eden biri O'nun kalbini mi kirmis oluyor? Allah'a kufreden onu rencide mi ediyor? Nasil bir Allah bu.. Bize mi benziyor ki bizim insansal davranislarimizdan etkileniyor?

Musluman'larin Allah'dan korkmasi, ateistlerin dogadan korkmasi gibi bir sey degil.. Ateistlerin dogadan korkmasi icin bir neden var. Doga suursuz. Deprem, firtina ve diger felaketler ayrim yapmiyor. Ama Musluman'larin Allah'i onlara gore ayrim yapiyor. O halde Allah suurlu.. bilincli.. Yoksa O da mi ayrim yapmiyor? O da mi suursuz.. Oyle gibi duruyor. Belki de Musluman'lar Allah'a inanmiyor.. İçlerindeki kuşkudan kurtulamıyorlar.

Her ne ise, bence Allah'dan korkmak icin bir neden yok... Yalniz cahiller ve bagnazlar Allah'dan korkar. Yalniz cilginlar kabul ettikleri yaraticilarindan korkarlar... Yalniz yari inanir kafirler Allah'dan korkarlar..

Arada bir Allah'a isyan etmeyen, hosnutsuzlugunu belli etmeyen, hirslarini, ofke, izdirap ve elemlerini, ozlem, istiyak ve deliliklerini gostermeyen, hatta ona kufretmeyen insan, Allah'a inanan insan degildir..

Insan bilmedigi, dogasini kesin olarak anlamadigi, inanmadigi ve sevmedigi varlik, olgu ve sureclerden korkar....Allah onlardan biri midir?

Allah gercekten var olsaydi, korkutmaz ve tehdit etmezdi. Dolayisiyla Allah'dan korkmak icin bir neden yoktur. Islam Allah korkusu uzerine kuruldugu icin Allah'in dini degildir. Islam'in Allah'i var olamaz.

Tanri yoktur.. Tanri inanci, diger inanclar gibi ogrenilir, babadan ogula, anadan kiza gecer.. Nesilden nesle intikal eder. Korkutan Allah gercek bir Tanri olamaz. O, insan imajinasyonundaki kudreti sonsuz bir yaraticiyi simgeleyen, aslinda gucsuz ve zavalli bir puttan baska bir sey degildir.. Elde mevcut delil ve gozlemlerin tumu Allah'in boyle olmasi gerektigini kanitlamaktadir.. Bunu nasil goremiyorsunuz Müslümanlar.. Şasiyorum.

hersey cocukken yasadıklarımıza baglı hacı.

ben ıslamdan coktan cıktım ama ateıst olamıyorum.

kucukken nasıl beynımı hasladılarsa..

Sitelerde Paylaş

Evet, bu önemli bir konu. Kendisinden korkulmasına ihtiyaç duyan tanrı zavallıdır, bir hiçtir.

O yüzden böyle bir tanrının olması mümkün değil.

Gerçekten herşeye gücü yeten biri, sözünü dinletebilmek için tehditlere muhtaç olamaz.

Tehditle iş yaptırmak, mafyalara ve eşkiyalara ait bir yöntemdir.

Kendi yapacağı kötülüklerden korumak isteyen sözde bir tanrı... 

Korumak için de tarihte yaşamış ve tanışma imkanımızın olmadığı bir adama itaat etmemizi istiyor.

Böyle bir saçmalık ancak masallarda olabilirdi ve oldu !

tarihinde Mindsurfer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
6 hours ago, haci said:

Sonsuz gücü olan, hiç bir şeyden zarar görmeyen, hiç bir şeye hesap vermeyen, her istediğini yapan bir tanrıdan korkmak gayet doğal bir tepkidir. Düşünenize bu tanrı size istediği şeyi yapar ve senin elinden hiç bir şey gelmez, hatta ölmek bile kurtuluş değildir. Böyle bir tanrıdan tabii ki korkulur.

Neden korkutan bir Allah gerçek bir tanrı olamazmış? Gerçek tanrı da ne demekse!!! 

Aslında şu dünyaya bakınca asıl korkutan, zalim, sadist, adaletsiz ve manyak bir tanrı ancak gerçek olabilir.

Sitelerde Paylaş
4 minutes ago, sağduyu said:

Sonsuz gücü olan, hiç bir şeyden zarar görmeyen, hiç bir şeye hesap vermeyen, her istediğini yapan bir tanrıdan korkmak gayet doğal bir tepkidir. Düşünenize bu tanrı size istediği şeyi yapar ve senin elinden hiç bir şey gelmez, hatta ölmek bile kurtuluş değildir. Böyle bir tanrıdan tabii ki korkulur.

Neden korkutan bir Allah gerçek bir tanrı olamazmış? Gerçek tanrı da ne demekse!!! 

Aslında şu dünyaya bakınca asıl korkutan, zalim, sadist, adaletsiz ve manyak bir tanrı ancak gerçek olabilir.

Bir şeyi seviyorsanız o kişiden neden korkuyorsunuz? onu içinizde barındırıp ondan geliyorsanız? ve bu sevdiğiniz hiçbir korkacağınız belirti size sunmuyorsa bu korkunun sebebi nedir?

Yukardaki suallerin sonucunda bu şeye tanrı diyebilirmisiniz?

Sitelerde Paylaş
45 dakika önce, sağduyu yazdı:

Hahahahaha doğru demişsin ahahahahaha prometheus filmini izlemiştim tanrıyı rahatsız ediyordu adam tanrı sinirlenip kafasını kopartıyordu o hesap yani :D Ben müslümanken   korkudan beş vakit namaz kılıyordum tabi sonradan anladık amaçlarının korkutmak olduğunu sonrada inada bindim artık inada korkmuyorum.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Abdul Alhazred said:

Bir şeyi seviyorsanız o kişiden neden korkuyorsunuz? onu içinizde barındırıp ondan geliyorsanız? ve bu sevdiğiniz hiçbir korkacağınız belirti size sunmuyorsa bu korkunun sebebi nedir?

Yukardaki suallerin sonucunda bu şeye tanrı diyebilirmisiniz?

Bir şeyi sevdiğimi kim söyledi?

Sitelerde Paylaş
14 saat önce, sağduyu yazdı:

Gerçek Tanrı evreni ve içindeki herşeyi yaratan Tanrı'dır. Düşlerdeki Tanrı değildir. Fizik olarak vardır. Tanrı'yı bir yaratıcı olarak düşün... Yarattıklarına işkence yapan bir Tanrı'nın varlığı bizim anlayışımızla bağdaşmıyor. Bize lanse edilen Tanrı'nın üstün niteliklere sahip bir yaratıcı olduğu iddia edliliyor  ama, o Tanrı insanlara işkence yapabiliyor. Bu Tanrı ile ilgili bir çelişki. Göremiyor musun?

Sitelerde Paylaş
13 saat önce, charm yazdı:

Sağduyu yazdı:

Biz de bunu vurguluyoruz zaten. Dünyada var olduğu söylenen Tanrı aslında zalim, sadist, adaletsiz ve manyak bir Tanrı...

Oysa O'nun bencil olmayan, sevgi dolu bir Tanrı olduğu söyleniyor.  Ya o, ya diğeri. İkisi birden olamaz. Ama oluyor. Bu da işaret ediyor ki bu inanılan Tanrı var olamaz. Tanrı yoktur. Çünkü Tanrı olmadan da insanlar bu zalim ve adaletsiz dünyada birbirlerini kırabiliyorlar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...