Jump to content

Artık Değiştim Haci ve ateistforum

Recommended Posts

1 hour ago, cezayakın2 said:

hacının dediği gibi olgunlaşmıssın.

büyük ihtimalle hala müslümansın.

sadece görüşlerin değişti.

dini inancından bir farklılık yok.

ama buda guzel bir gelişme optimum.;)

Teşekkürler.

Müslümanlığı aştım.. Yukarıda belirttim biraz. 

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, cezayakın2 said:

optimum...

kibriti yaktın artık.

bu saatten sonra tek yapman gereken yorganı ateşe vermen.

anlıyorsun değilmi???

Anlıyorum dostum. Niyetim yorgan yakmak değil ama. Yorgan yanınca yerine yenisi getirilir insanlar tarafından. Sorunu kökten çözmek daha mantıklı. İnsanlar huzuru öteki taraflarda aramamalı..

Sitelerde Paylaş
On 14.09.2016 at 02:04, optimum yazdı:

Bir zamanlar bu sayfaya çok uğrardım müslüman olarak. Sonra başka sebeplerden ara verdim girmedim pek. 

Neyse , son bir yılda ülkede bölgede olan biten ve yaşadığım bazı şeyler fikirlerimi değiştirdi. Ne bu ülkeden ne ortadoğudan ne bu Müslümanlardan adam çıkmaz.. Partizan ateistler bir kenara diğerlerinin görüşlerini eleştirmem artık. Sizin haklarınızı ve insan olan herkesin haklarını savunma kararı aldım.. 

Geçmişte kırdığım kim varsa kusuruma bakmasın lütfen. 

Tebrikler ve teşekkürler.

Sitelerde Paylaş
On 14.09.2016 at 02:04, optimum said:

Müslümanlardan adam çıkmaz.

Yazılarını okurdum eskiden. Böyle bir değişim beni şaşırttı.Ateşli islam savunucusuydunuz.

On 15.09.2016 at 00:01, optimum said:

Sadece insani evrensel değerleri savunuyorum.

Dünya barışı için en önemli olan bu. Evrensel değerleri savunduğumuz zaman huzurlu bir hayat yaşarız.

Sitelerde Paylaş
On Saturday, September 17, 2016 at 14:02, ateistdusunce said:

Çok hızlı bir değişim gibi geldi. Bu ani değişimi nasıl sağladınız?

15 temmuz ve sonrasında müslüman gördüklerimin ikiyüzlülükleri son nokta oldu.. Yok böyle birşey.. Sildim hepsini..

Sitelerde Paylaş
On Saturday, September 17, 2016 at 16:49, zeus- said:

Yazılarını okurdum eskiden. Böyle bir değişim beni şaşırttı.Ateşli islam savunucusuydunuz.

Dünya barışı için en önemli olan bu. Evrensel değerleri savunduğumuz zaman huzurlu bir hayat yaşarız.

İnanın ötesi yok..

Cihatçılar en tehlikeli insan türü. Namaz kılmamak bile onlar için öldürülme sebebi.. Ben böyle birşeye önayak olmak istemem. Şerefimle insanca ölürüm daha iyi. Ben onların inandığı yolun tozu bile olmak istemiyorum. 

Evrensel değerler bizi birarada tutabilir ancak. İnsan değilsem neye inandığımın hiçbir önemi yok..

Ben artık iyi insanların tarafındayım. İdeolijisi, rengi, kültürü vs ne olursa olsun..

Kendinize iyi bakın..Sevgiyle kalın..

Sitelerde Paylaş

Yok şimdi ben bu derece değişimden şüphelensem mi ki diyorum, şüpheli bir şey görmüyorum. Sonuçta umut verici bir değişim, kutlamak lazım yani, diyecek bir şey bulamıyorum. Ben de optimumla çok tartıştım ve islamı çok savundu. Şimdi yazdıklarını okumak gerçekten müslümlerin de aklı başına gelebiliyormuş dedirten, umut veren sözler. Kutlamaktan başka söylenebilecek söz yok...

Yazdıklarını okuyunca samimi olduğunu görebiliyorum optimum. Bu yüzden seni dostça uyarmak isterim. Ben de müslümken ateist oldum. Yaşadığım bazı tereddütler ve acabalar oldu. Senin de illa olacaktır. Bu acabaların seni yıpratmasına ve performansını düşürmesine izin verme. Her şeyden önce korkuya yenik düşme. Ben ya allah varsa diye korkmadım ama, şundan korktum: Eğer sevdiğim birinin başına kötü bir şey gelirse yakınlarım "bu senin ateist olman yüzünden başımıza geldi. Allah ailemizden sen çıktın diye ailemizi cezalandırdı" derlerse ki kesin derlerdi, bu saçmalığa çok sert karşı çıkar ve ailemi terkedip giderdim. Yepyeni bir hayata başlamam gerekirdi. Bu olasılık beni bir süre korkuttu.  O zamanlar her şeye yeniden başlamayı göze alamayacağımı düşünüyordum.

Sitelerde Paylaş
11 hours ago, democrossian said:

Yok şimdi ben bu derece değişimden şüphelensem mi ki diyorum, şüpheli bir şey görmüyorum. Sonuçta umut verici bir değişim, kutlamak lazım yani, diyecek bir şey bulamıyorum. Ben de optimumla çok tartıştım ve islamı çok savundu. Şimdi yazdıklarını okumak gerçekten müslümlerin de aklı başına gelebiliyormuş dedirten, umut veren sözler. Kutlamaktan başka söylenebilecek söz yok...

Yazdıklarını okuyunca samimi olduğunu görebiliyorum optimum. Bu yüzden seni dostça uyarmak isterim. Ben de müslümken ateist oldum. Yaşadığım bazı tereddütler ve acabalar oldu. Senin de illa olacaktır. Bu acabaların seni yıpratmasına ve performansını düşürmesine izin verme. Her şeyden önce korkuya yenik düşme. Ben ya allah varsa diye korkmadım ama, şundan korktum: Eğer sevdiğim birinin başına kötü bir şey gelirse yakınlarım "bu senin ateist olman yüzünden başımıza geldi. Allah ailemizden sen çıktın diye ailemizi cezalandırdı" derlerse ki kesin derlerdi, bu saçmalığa çok sert karşı çıkar ve ailemi terkedip giderdim. Yepyeni bir hayata başlamam gerekirdi. Bu olasılık beni bir süre korkuttu.  O zamanlar her şeye yeniden başlamayı göze alamayacağımı düşünüyordum.

Teşekkürler güzel insan..

İçi boş müslümanları görünce ben ne yapıyorum dedim.. Artık müslüman gibiyken bana bile baskı uygular konuma gelmişlerdi son aylarda. Bu insanlar ne yapıyor dedim artık.. Bunlarla asla aynı tarafta kalamazdım zaten.. 

İnsan olsun, ahlaklı olsun, iyi olsun boyle olan herkesle dost olurum artık.. Etiketler umurunda değil. 

Sitelerde Paylaş
37 dakika önce, optimum yazdı:

Etiketler umurunda değil. 

Olması gereken de bu. İnsanlar neye inandıkları veya inanmadıkları ile değil, davranışları, kişilikleri, karakterleri ile değerlendirilirler. Ateistim ama karakterli, düzgün bir müslüm, eğer varsa ve olabiliyorsa benim için sakıncasızdır. Pek olası görmüyorum, en azından saftır, kötü biri değilse de. Saflık da iyi değil, saf kişi iyilik yapayım derken istemeden kötülük yapabilen insandır.

Diğer yandan ahlaksız, kötü niyetli, bozuk karakterli kişinin ateist olmasının hiç bir değeri yoktur. Tersine ateizmin yüz karası olduğu için müslüme gösterdiğim tepkiden fazlasını gösteririm. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...