Jump to content

Gerçek İslam o değil bu değil ama ne ?

Recommended Posts

Yahu arkadaşlar kafa kesiyorlar.''''GERÇEK İSLAM O DEĞİL''''

Bebeğe tecavüz ediyorlar. ''''GERÇEK İSLAM O DEĞİL''''

Anneden kız çocuğundan tahrik oluyorlar. ''''GERÇEK İSLAM O DEĞİL''''

Ölüyle ilişki olabilir diyorlar. ''''GERÇEK İSLAM O DEĞİL''''

40 erkek çocuğuna tecavüz edilir. ''''GERÇEK İSLAM O DEĞİL''''

.

.

.

Örnekleri yazmaya üşendim fakat bu gerçek islam nerde biri lütfen açıklasın....!!!

Sitelerde Paylaş
  • İleti 42
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

"Gerçek islam bu değil" söylemi doğruların, ancak akıl ile belirlendiğinin bir kanıtı ve itirafı niteliğindedir.

Gerçek islamın bu olmadığına ne ile karar verdin....?

Kuran bunu demiyor, şunu diyor...  Peki bunu nasıl tespit ettin..?

Şu hadisler uydurmadır... şu din adamı yanlış konuşuyor... bunları hangi özelliğinle buluyorsun?

İyiyi doğruyu, din sana değil de, sen dine öğreteceksen... peki o zaman dinin manası nedir....?

İşte burda sorgulanması gereken bu.

Sitelerde Paylaş

İslam Kuran'da yazandır.

Müşrikler pistir, bulduğunuz yerde öldürün, din allahın olana kadar savaşın, parmaklarına kadar doğrayın o kafirleri, kadınları dövün, küçük çocukları nikahlayabilirsiniz, hür ile köle hiç bir olur mu, katliamdan sonra maktullerden kalan mallar olan ganimetler allahındır, allahın elçisi ne derse yapın, bokunuzu yeyin dese yemeniz gerekirdi, iyi ki dememiş yoksa boku yemiştiniz, siz elçiye bakmayın, onun yaptığını yapmayın, o özel, allahtan torpilli, ne kadar kadın varsa mehirsiz götürebilir, istediğini becerir istediğini sonra canı isterse becerir, o bütün bu bokları yerken inkar edenler iyi insanlar da olsalar ebedi cehennemliktir...

İslam Kuran'da yazdığı üzere kısaca bu.

Sitelerde Paylaş

İslam dini eskiden beri en sevilmeyen, popülerliği azalan bir din haline geldi. Bugün Ankara'da da adamın biri şort giydi diye otobüste kadına tekme atmış. Gözaltına alındıktan sonra da salınmış.

Gerçek İslam nedir?

1) İslamın ortaçağdaki, yozlaşma başlamadan önceki hali.

2) İslamın TC'de modernizm ile birleştirerek anlaşıldığı hali.

3) İnsanların bireysel olarak, okuyup araştırarak, mantık kullanarak, dini hoşgörüye dayalı biçimde yorumladıkları hali.

Sitelerde Paylaş

Bir sürü tanım çıktı yok ılımlı İslam, yok Radikal İslam, cart İslam, curt İslam, Müslümanların kendileri neredeyse İslam'dan kaçar hale geldi, en kökten çözüm de ateist olmak. Her şeyi ret etmek daha sonra mantıklı olan aramanın en iyi yoludur. Ama dini fanatizm denince akla ilk gelen de İslam'dır. Diğer dinlerde bu olgu kalmamış. Belki de İslan "en son din" yani gerçekten de diğer bütün dinlere göre en yeni büyük çaplı din olduğu için böyle bir olgunlaşmamışlık ya da provokatör kişilerin rahatlıkla içeri dalabildikleri açık kapılar var.

Ve bu kapılar çok da net değil. Ben "Cihat etmek savunmaya yönelik bir tutumdur" dediğimde biri çıkıp "Hayır hiç de öyle değildir" diyebiliyor. Ama dini konulardan az-çok anlayan kişilerin hepsi İslam'ın bir barış dini olduğunu sürekli tekrar ederler. Bende öyle inanıyorum. Ama bütün bunların üstüne, Bizler nasıl birçok açıdan cunta ve darbe kurbanı olmuş bir milletsek, İslam coğrafyasının geneli baskıcı rejimlerin, kral ailelerinin, sömürgeciliğin, diktatörlüğün kurbanı olmuştur. Bir de Bosna'daki soykırımlar, Çeçenistan/Afganistan'da olanlar bir de İsrail'in gelip bunların üstüne tüy dikmesi, zaten cahil, fakir çaresiz olan insanları terör örgütü kurmak isteyenler açısından çok kolay bir hedef haline getiriyor.

Adam fakirlikten kurtulayım diye ülkesini bırakıp Fransa'lara geliyor, Sonra orada da dışlanıp-eziliyor, öfkesini dışa vurabileceği tek şey de radikal İslamcı öğretiler oluyor. Bir filmde izlemiştim, Fettulah Gülen örgütü, niyeti ne olursa olsun, bu gerçeği yani bu fakirlik, cehalet ve ayrımcılık döngüsünü çok iyi görmeyi ve kendine göre buna çözüm bulmayı hedeflemiş bir örgüt. Yani bu "kilit noktaya yerleşme" meselesini bilmiyorum ama eğitim ve yardım faaliyetleri ile örgüt biraz da bunu hedefleyen ve dini hoşgörüyü savunan bir örgüt (Hiçbirinin Atatürk Cumhuriyetinde yeri yok, bu da benim görüşüm).

Yani Afrikalılar ya da Güney-Amerikalılar gibi düşünelim. Gelişmemişlik sorunu var. Ve çelişkili biçimde bunlar gelişime karşılar ("bunlar" derken terör örgütlerini kast ediyorum). Yok ben artık iyice Mısır darbesi taraftarıyım. Bir şey olursa Mısırlıların Tahrir meydanına çıkmaları gibi çıkıp "Asker gelsin" diye bağırırım. O kadar şey oldu geçmişte ama Siyasal İslam büyük bir illettir.

Sitelerde Paylaş

Olaya genel bağlamda çok yanlış yerden bakıyorsunuz.

Olayda iki yapı sözkonusudur. Birisi ve gerçek anlamıyla önde gideni, islamın ne olduğunu bilenlerdir. İsalmda takiyye denen bir husus söz konusudur. Yapılan da budur, güçlenebilmek için millete takiyye yapıp, amanda islam bu değil falan filan. 

İşte birde bu takiyyecilere kananlar vardır doğal olarak. Ama işin ilginç tarafı onların sesi çıkmaz. 

Basitçe, o laflar ancak, takiyye yapanların saftirik malum insanlara oyandıkları bir hileden ibarettir. Cihadın bir parçasıdır. 

Sitelerde Paylaş

(Takiyye=ikiyüzlülük, İng: Hypocrisy)

Evet, mantıklı.

Ama ben yine eski düzenin iyiliği sonucuna varıyorum. İslam dininde bozulma olduğundan yıllardır söz edilir durulur. TSE onaylı Kuran mealini de savunmuyorum. Ama laiklikle uyumlu olmasa da laik okullarda bilimsel bir din eğitimi olmasını da mantıklı bulmaya başladım.

Ama Cihat demeyim. Yerli yabancı kaç tane Müslüman tanıyorum. Dinin kendisi barış dinidir (bunu Obama, Washington'un en önemli camisinde konuşma yaparken söylemiştir). "Provokatör" kişileri de bulup ayıklayacaksın ve cezalandıracaksın. Kanunda böyle hükümler olmalı.

Provokatör'Ün anlamı: İnsanların arasına girip onların savundukları, inandıkları şeyleri onlara karşı kullanıp kitleyi manipüle etmektir.  

Sitelerde Paylaş

İşte o dinin kendisi barış dini falan ayakları, takıyyenin ağababasıdır. Müslüman zayfı kalınca bu yalanla takıyye yapar.

İstanbul'dan, Endülüs'ün işgaline, Viyana kapısından, Talkan ve Curcandaki Türk katliamına... Müsloşun eli güçlü olunca neden ortada bir barış dini falan olmadığı sorgulanmalıdır. 

Sitelerde Paylaş

Islam, her zamanki islam. İslam degismiyor, kişiler degişiyor.

Fatihin iyi bir padişah olmasinin islam ile hiç bir ilgisi yok. İyi yönetici, kötü yönetici var. 

Müslümanlarin "önceden şöyle, böyle iyiymiş, GERÇEK müslümanlik yaşaniyormuş" demeleri saçma.

Muhammed zamaninda bile "ılımlı" ve radikal" uclar vardi.

Kuran, insanlarin kutsal sandigi bir kitap, içinden ne çikarirsan çikar. İçinde herşey var ;)

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, poiuz yazdı:

Islam, her zamanki islam. İslam degismiyor, kişiler degişiyor.

Fatihin iyi bir padişah olmasinin islam ile hiç bir ilgisi yok. İyi yönetici, kötü yönetici var. 

Müslümanlarin "önceden şöyle, böyle iyiymiş, GERÇEK müslümanlik yaşaniyormuş" demeleri saçma.

Muhammed zamaninda bile "ılımlı" ve radikal" uclar vardi.

Kuran, insanlarin kutsal sandigi bir kitap, içinden ne çikarirsan çikar. İçinde herşey var ;)

Çook haklısınız tutun ki Fatih Mehmet eşcinsel bir hristiyan aşığı ama yaptığı başarılı icraatlarla iyi müslüman kılıfına uyuyor ama Muhammed aşığı halife 1 milyona yakın aleviyi katletmiş Yavuz da iyi müslüman olarak tanımlanabiliyor gerçek islam aslında ne biliyormusunuz bardağın dolu tarafı türkiye müslümanların islama tek ve net şekilde baktığı açı tam bu 

Sitelerde Paylaş
On ‎9‎/‎20‎/‎2016 at 21:05, anibal yazdı:

İşte o dinin kendisi barış dini falan ayakları, takıyyenin ağababasıdır. Müslüman zayfı kalınca bu yalanla takıyye yapar.

İstanbul'dan, Endülüs'ün işgaline, Viyana kapısından, Talkan ve Curcandaki Türk katliamına... Müsloşun eli güçlü olunca neden ortada bir barış dini falan olmadığı sorgulanmalıdır. 

Ortaçağdan konuşuyoruz. Avcı toplayıcı toplumlardan çıkıldıktan sonra, 20yy'ın ortalarına kadar bütün ülkelerin derdi genişlemek olmuştur.

Çok fazla tartışmaya girmeden şöyle bir makale ekleyeceğim:

http://www.huffingtonpost.com/entry/dalai-lama-muslim-terrorist_us_57e17038e4b0071a6e09d2cb

Şöyle diyor: Budist terörist/ Müslüman terörist. Bu kelimeler yanlıştır. Şiddete yönelen kimse her kimse bu kişi İslam dininden de Budist dininden de çıkmış demektir.

(Ki Müslüman lakaplı kişler Afganistan'da Buda heykellerini patlatmıştır ve Myamar'da hala Budist ve Müslüman toplulukları arasında gerginlik var)

-Feto'ya herkes düşman, Bunu anladık. Ama ben Türkiye'den olmasa bile Mısırdan filan böyle dünyaca ünlü barış/hoşgörü mesajı veren eli yüzü düzgün, mesela Y.N. Öztürk gibi adamlar çıksın ve bütün dünyada tanınsın istiyorum. Ben Hilafet'i hemen kaldırmak konusunda acele ettiler.

Din bu işte abicim. Elin Sakallı İŞİD'ci latin alfabesi bilmeyen, anası babası belli olmayan internetin en acayip psikiyatrik sorunu olup da psikiyatra gitmeyen ve kendine "Müslüman" deyip de sizin de bunu kabul ettiğiniz kişileri bulup çıkartıyorsunuz.

Alın işte dini otorite. Ben dini otorite değilim, hiçbirimiz değiliz. Dalai Lama böyle söylüyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...