Jump to content

15 Temmuz 2016 Darbesi Çelişkileri!

Recommended Posts

7 minutes ago, haci said:

Hacı abi mevzuyu batı basınından takip ettiği için biraz hayal aleminde. Konuyu gözlerden gizlemeye çalışan batı basını sürekli yalan bombası patlatıyor. Hacı abiden başka olayı Kemalistlere ihale eden kimse yok.

Yanılıyorsun.. Darbeye Kemalistlerin teşebbüs ettiği teorisi burada yaygın. Batı da sizin yalanlarınıza inanmıyor. Batı basını daha dürüst ve adil. Siz bir itin dümen suyunda gidiyor, kafanızı kuma gömüyorsunuz... Ben olayı hem batı basınından hem de Türk basınından izliyorum. Çoğunuzdan çok daha bilgiliyim bu konularda..

Tayyip azılı bir Atatürk ve Atatürkçü düşmanı..

Atatürkçülerin yapmış olduğu bir darbeyi es geçip hedef şaşırtacak biri değil..

Atatürk düşmanlığını kendini tutamayıp açıkça söyleyen birisi..

Bu adam "başarısız" darbe sonrası tek bir Atatürkçüye dokunmadı,muhalif basın da da böyle bir girişim rapor edilmedi.

Halbuki bu Tayyip için bulunmaz fırsattı..

Hacı abi bizim bilmediğimiz neyi biliyorsun?Öğrenmek istiyorum.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 70
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1 dakika önce, Tremor yazdı:

Tayyip azılı bir Atatürk ve Atatürkçü düşmanı..

Atatürkçülerin yapmış olduğu bir darbeyi es geçip hedef şaşırtacak biri değil..

Atatürk düşmanlığını kendini tutamayıp açıkça söyleyen birisi..

Bu adam "başarısız" darbe sonrası tek bir Atatürkçüye dokunmadı,muhalif basın da da böyle bir girişim rapor edilmedi.

Halbuki bu Tayyip için bulunmaz fırsattı..

Hacı abi bizim bilmediğimiz neyi biliyorsun?Öğrenmek istiyorum.

Sorun benim bilmemden çok sizin cehaletiniz ve bilgi ufkunuzu genişletmekten korkmanız... Düşünmek istemiyorsunuz. Yalanlara inanıyorsunuz.

Herşeyden önce Tayyip'in tek bir Atatürkçü'ye dokunmadığı iddiası yanlış. Atatürkçüler her zaman namlunun ucundalar. Bu yıllardır değişmedi. Tayyip iti ve AKP, CHP'nin ve uyuz liboşların gözünü boyamak için Atatürk posteleri astırdı ve Atatürk hakkında övgülerde bulundu. Ama o kısa bir süre içindi ve artık yok. Atatürkçüler de tutuklanıyorlar. Bunu basın yazmıyor olabilir. Benim yakından ilişki kurduğum bir internet kuruluşu bu konuya açıklık getiriyor. Onun ne olduğunu yazmayım her ihtimale karşı. Gerekirse yazarım..

Sitelerde Paylaş

Vay vay vay hacı, tutuklu bir binbasi neler demiş:

“Bu süreçte yalan yanlış bir çok şey duyacaksınız. Sakın bunlara itibar etmeyin. Televizyonlarda anlatılanların büyük çoğunluğunun yaşananlarla alakası yok... O gece Karargâhtaki maskeli ve silahlı personel kim? Herkes hakkında yayın yapan medya, bunların kim olduğu hakkında en ufak birşey söylemiyor. Ben bunların özel kuvvetlerden olduğuna bile inanmıyorum.”

“Suriye harekâtı, NATO, FETÖ hepsini birbirine bağlı olarak değerlendir. Bugün 3. Dünya Savaşının başlangıcıdır abi. Bu bir NATO operasyonu bana göre. TSK içinde ki FETÖ üyeleri ve MİT eliyle uygulandı. Siyasi iktidarın ve Cumhurbaşkanının haberi olduğunu düşünmüyorum. Asıl darbe onlara yapılıyor farkında değiller. Bundan sonra onlara karşı yapılacak olaylarda onları koruyacak kimse kalmadı dışarıda.”

http://odatv.com/darbe-gecesi-genelkurmay-karargahinda-olan-askerden-hulusi-akar-hakan-fidan-ve-yasar-guleri-zora-sokacak-ifade-2109161200.html

tarihinde albatillademir tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Medyadaki bu spekülasyon olayını hala anlamıyorum.

Atatürkçü darbe iyi olurdu. (o laf da ağzımdan çıktı sonunda) Ama okuduğum herkes darbenin çok acemice, adeta tezgah gibi yapıldığı görüşünde.

Fettulah Gülen Cemaatini hiçbirimiz o kadar iyi tanımıyoruz. Batı medyası komplocu olabileceklerini kabul ediyor. Ama çoğu yerde okullar, hayır kurumları ve AKP ile ittifak üzerinde duruluyor. Bilmeden de konuşmayayım. Devlete hatta mason teşkilatlarına sızdılarsa orduya niye sızmasınlar?

Ama benim endişem her zaman demokrasi ve laiklikle ilgili.

"Gülenci Darbe" - ya ben askerlik yapmadım, yaparken filan hepten halüsinasyon gördüm. Ya da bu Ergenekon filan dedikleri derin olaylar gerçekten var.

- Ama öyle olması da normal değil. Bu kadar gizli örgüt, yer altı örgütü, İslami örgüt bu ülkede nasıl cirit atıyor o zaman? Gizli servisler filan çalışmıyor mu? 90'larda da bir Susurluk olayı olduydu. Bunları gerçekten takip edip anlayabiliyor musunuz?

Sitelerde Paylaş
49 minutes ago, leonardo18 said:

Medyadaki bu spekülasyon olayını hala anlamıyorum.

Atatürkçü darbe iyi olurdu. (o laf da ağzımdan çıktı sonunda) Ama okuduğum herkes darbenin çok acemice, adeta tezgah gibi yapıldığı görüşünde.

Fettulah Gülen Cemaatini hiçbirimiz o kadar iyi tanımıyoruz. Batı medyası komplocu olabileceklerini kabul ediyor. Ama çoğu yerde okullar, hayır kurumları ve AKP ile ittifak üzerinde duruluyor. Bilmeden de konuşmayayım. Devlete hatta mason teşkilatlarına sızdılarsa orduya niye sızmasınlar?

Ama benim endişem her zaman demokrasi ve laiklikle ilgili.

"Gülenci Darbe" - ya ben askerlik yapmadım, yaparken filan hepten halüsinasyon gördüm. Ya da bu Ergenekon filan dedikleri derin olaylar gerçekten var.

- Ama öyle olması da normal değil. Bu kadar gizli örgüt, yer altı örgütü, İslami örgüt bu ülkede nasıl cirit atıyor o zaman? Gizli servisler filan çalışmıyor mu? 90'larda da bir Susurluk olayı olduydu. Bunları gerçekten takip edip anlayabiliyor musunuz?

Önyargısız dinlersen, sana olayların genel çerçevesini çizebilirim.

Son 20 senedir derin devlet diye bir söz dolanıyor. Nedir derin devlet? İddia sahiplerine göre, seçilmiş hükümetlerin denetimi dışında kalan, onu yönlendiren, hatta tehdit edip gerekli gördüğü durumlarda hükümeti devirebilecek güçte gizli ve esrarengiz bir yapı. Tabii bu derin devlet boş zamanlarında solcuları falan öldürüyor. Şeytani bir örgüt.

Böyle bir örgütün var olması, varlığını sürdürebilmesi mümkün müdür?

Mantık yürütelim. Bu örgütün bir lideri olması gerekiyor değil mi? Kim olabilir bu adam? İddiayı kaynatanlara bakılacak olursa bu bir asker olmalı. Bir general ya da albay falan. Tamam ipin ucunu bulduk gibi. Karanlık, pis bir albay. Mağara gibi bir yerden emirler yağdırıyor. Peki emir verdiği insanlar niye bu emirleri dinliyor? Çünkü onların hepsi kötü adam. Kötü adamlar, kötü adamların emirlerini sorgusuzca uygularlar. E, bu albay emekli olunca ne oluyor? Emekli albay bir yandan Posta gazetesinin bulmacalarını çözüyor, bir yandan da mel'un işlerine devam ediyor. Buraya kadar güzel geldik. Ya bu adam ölürse? Öyle ya eğer adam vampir falan değilse ölecek. Yerine gelen kişi aynı kararlılık ve hunharlıkla aynı işi devam mı ettiriyor? Halbuki böyle gizli örgütlerin lideri öldü mü, örgüt genelde dağılır ya da parçalanır. Ama derinnn devlett kesintisizce kötülüklerine devam edebiliyor. O kadar kötü yani, hesap edin.

Bunlar çocuk masalı. Öyle bir örgüt yok. Yukarıda çerçevesini çizdiğim komik hikayeye Ergenekon masalı diyebilirsin. Çünkü tam olarak bu şekilde anlatıldı.

Peki o örgüt yok da ne var? Hah, Gladyo var. Gladyo, sadece Türkiye'de değil bütün Nato üyesi ülkelerde var. İtalya'da ucunu yakaladılar. Gladyo İtalya'da P2 Mason locasında örgütlenmişti. Komplo teorisi anlatmıyorum beyler. İtalyan devletinin savcılarının sözlerini tekrar ediyorum. Peki Türkiye'deki Gladyo nerede yuvalanmış? Hah. O da Fethullahçı örgütün içinde yerleşmiş durumda idi!

Gladyo nedir? Gladyo, gizli bir hükümettir. Gladyo hükümetlerin ABD menfaatleri aleyhine davranışlarda bulunmasını engellemek amacı ile çalışır. Bu faaliyetler medya, üniversiteler, yayın grupları gibi kanaat oluşturan kurumların denetimi, bürokrasinin ele geçirilmesi ve tabii ki hükümet içine sızılması şeklindeki faaliyetlerdir. Amaç ne? Amaç ülkenin ABD menfaatlerine uygun hale getirilmesi.

Fethullah örgütü, bütün faaliyetlerini Türkiye'yi Amerikan çıkarlarına uygun şekilde yönetilmesi amacı ile yaptı. Tayyip Erdoğan Amerikan çıkarları için tehdit unsuru haline gelince, onu indirmeye çalıştılar. Gülenci darbe diye birşey yoktur, Amerikancı darbe vardır. AKP hükümetinin darbe sonrası ABD karşıtı sözlerine dikkat et. Binali Yıldırım "Fethullah deşifre oldu, bunu artık kullanamazsınız, buna boşuna ekmek su vermeyin" diye meclis kürsüsünden söyledi. Bunlar boş laflar değil. Dünya parlamentolarının çok azında böyle cümleler kurulur.

Batı medyasının sürekli olarak kafa karıştırmaya çalışmasının sebebi bu. Sobelendiler. Moralleri bozuldu, zırvalıyorlar.

Diğer sorularına gelecek olursak, Türkiye'deki gizli örgütlerin tamamı Avrupa'da da var. Afganistan'dan gelip Türkiye üzerinden Avrupa'ya giden uyuşturucuyu kim dağıtıyor, parayı kim yiyor? Uyuşturucu piyasası gizli servislerin ekonomisidir. Bu kadar büyük bir sektör varsa, o kadar büyük de bir yapı vardır. Hadi Türkiye'de devlet beceriksiz, gevşek, ahlaksız, rüşvetçi falan diyelim. O uyuşturucu kargosu Kapıkule'den çıkınca ne oluyor? Avrupa'nın istihbaratı, emniyeti bunları niye tutamıyor? 

Sitelerde Paylaş
13 saat önce, Robespierre yazdı:

Mantık yürütelim. Bu örgütün bir lideri olması gerekiyor değil mi? Kim olabilir bu adam? İddiayı kaynatanlara bakılacak olursa bu bir asker olmalı. Bir general ya da albay falan. Tamam ipin ucunu bulduk gibi. Karanlık, pis bir albay. Mağara gibi bir yerden emirler yağdırıyor. Peki emir verdiği insanlar niye bu emirleri dinliyor? Çünkü onların hepsi kötü adam. Kötü adamlar, kötü adamların emirlerini sorgusuzca uygularlar. E, bu albay emekli olunca ne oluyor? Emekli albay bir yandan Posta gazetesinin bulmacalarını çözüyor, bir yandan da mel'un işlerine devam ediyor. Buraya kadar güzel geldik. Ya bu adam ölürse? Öyle ya eğer adam vampir falan değilse ölecek. Yerine gelen kişi aynı kararlılık ve hunharlıkla aynı işi devam mı ettiriyor? Halbuki böyle gizli örgütlerin lideri öldü mü, örgüt genelde dağılır ya da parçalanır. Ama derinnn devlett kesintisizce kötülüklerine devam edebiliyor. O kadar kötü yani, hesap edin.

Liderin tek bir kişi olduğunu kim söyledi. Birden çok birimle çaalışan bir yapı olduğu düşünülüyor. Yani tek bir kişi yok.

tarihinde albatillademir tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tayyip bu olaylardan 3-4 gün önce Marmaris'e çekildi ve kendisi hiç televizyona çıkmadı.

Bazı gazeteler Marmaris'te kaldığı yeri yazdılar ama darbeci subaylar ellerindeki o kadar istihbarat elemanına ve cihaza rağmen cumhurbaşkanının yerini halka sordu :) 

Hepsi kıl payı kurtuldu, tek bir akp kurmayının burnu bile kanamadı. Adam gökyüzü f16 doluyken sivil ucakla İstanbul'a geçti, basın açıklamasını yanında sırıtan damadıyla birlikte yaptı :) 

Bu işten tayyip kesin haberdardı. 

Sitelerde Paylaş

Açık birşey var ki, o da bu olayın göründüğü kadar basit olmadığı. İşin içinde birşeyler var, ama ne olduğunu bilmiyoruz.

Bir yandan, ordu eski alışkanlığı ile darbe yapmaya kalktı, başarısız olunca da Tayyip bunu Fethullahçıların üstüne yıkmaya çalıştı gibi gözüküyor, bazıları (haci gibi) öyle düşünüyor, bir yandan da olay hakikaten Fethullahçıların bir işi gibi gözüküyor. Ergenekon, Balyoz döneminde kilit kademelere getirildiler bunlar hakikaten. Daha önemlisi, Tayyip ısrarla bunlarla uğraşıyor. Kendi çevremden bile duyum alıyorum. Fethullahçı olduğu çevresinde bilinen pek çok kişi tek tek toplanıyor. Arada kurunun yanında yaş da yanıyordur elbette, ama bu adamların hedeflendiği açık. Ateş olmayan yerden duman çıkmaz. Neden bunları hedef alsın adam eğer Atatürkçülerin kalkıştığı bir darbe olsa bu? Çekinecek neyi var? Atatürkçülerin çekinilecek bir gücü yok ki artık.

Eğer bu iş Fethullahçıların başının altından çıktıysa, o zaman bu pek çok başka olasılık da ortaya çıkartıyor. Bu işte CIA'in parmağının olması gibi, işin içinde hakikaten Suriye, NATO, Türk-Rus ilişkileri, vs gibi pek çok faktör olması gibi.

Tepede dönen o işlerin hepsi her zaman doğru dürüst yansımıyor kamuoyuna. Büyük ülkelerin usta politikacıları bu işlerin kurdu zaten.

Netflix'de House of Cards diye bir dizi var. Türkiye'de çıkıyor mu, seyrediliyor mu bilmiyorum. Ama onu seyretmiş olan kişi, en tepede ne tür politik entrikalar döndüğünü daha da iyi görecektir. Uyutuluyoruz resmen. Ama kazara, ya da bilinçli olarak sızdırılmazsa bazı haberler, o zaman haberimiz de olmuyor.

Kukla gibi oynatılıyoruz çoğu zaman. Bilinçli olanlarımız bile bazen ne olup ne bittiğini anlayamıyor. Bilgi yetersizliğinden dolayı.

Yansıtılmıyor çünkü herşey. Bu olayda da öyle birşey var. Orası kesin.

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, mantik yazdı:

Açık birşey var ki, o da bu olayın göründüğü kadar basit olmadığı. İşin içinde birşeyler var, ama ne olduğunu bilmiyoruz.

Bir yandan, ordu eski alışkanlığı ile darbe yapmaya kalktı, başarısız olunca da Tayyip bunu Fethullahçıların üstüne yıkmaya çalıştı gibi gözüküyor, bazıları (haci gibi) öyle düşünüyor, bir yandan da olay hakikaten Fethullahçıların bir işi gibi gözüküyor. Ergenekon, Balyoz döneminde kilit kademelere getirildiler bunlar hakikaten. Daha önemlisi, Tayyip ısrarla bunlarla uğraşıyor. Kendi çevremden bile duyum alıyorum. Fethullahçı olduğu çevresinde bilinen pek çok kişi tek tek toplanıyor. Arada kurunun yanında yaş da yanıyordur elbette, ama bu adamların hedeflendiği açık. Ateş olmayan yerden duman çıkmaz. Neden bunları hedef alsın adam eğer Atatürkçülerin kalkıştığı bir darbe olsa bu? Çekinecek neyi var? Atatürkçülerin çekinilecek bir gücü yok ki artık.

Eğer bu iş Fethullahçıların başının altından çıktıysa, o zaman bu pek çok başka olasılık da ortaya çıkartıyor. Bu işte CIA'in parmağının olması gibi, işin içinde hakikaten Suriye, NATO, Türk-Rus ilişkileri, vs gibi pek çok faktör olması gibi.

Tepede dönen o işlerin hepsi her zaman doğru dürüst yansımıyor kamuoyuna. Büyük ülkelerin usta politikacıları bu işlerin kurdu zaten.

Netflix'de House of Cards diye bir dizi var. Türkiye'de çıkıyor mu, seyrediliyor mu bilmiyorum. Ama onu seyretmiş olan kişi, en tepede ne tür politik entrikalar döndüğünü daha da iyi görecektir. Uyutuluyoruz resmen. Ama kazara, ya da bilinçli olarak sızdırılmazsa bazı haberler, o zaman haberimiz de olmuyor.

Kukla gibi oynatılıyoruz çoğu zaman. Bilinçli olanlarımız bile bazen ne olup ne bittiğini anlayamıyor. Bilgi yetersizliğinden dolayı.

Yansıtılmıyor çünkü herşey. Bu olayda da öyle birşey var. Orası kesin.

Bazı komplo teorileri var, cemaat yazarı Emre Uslu ise darbeden ordunun haberi olduğunu ve bilerek göz yumduğu ve darbeyi 'doğurttuğu' yönünde şeyler yazıyor. Başka bir teori de işin içinde bazı derin devlet artıklarının bulunduğu veya kemalıst-ulusalcı komplosu oldğu yönünde.

Sitelerde Paylaş

Emre Uslu (asıl adı Emrullah bu a.cık ağızlının. Daha cincon görünmek için Emre diyor kendine) cia ajanı bir Fethullahçıdır. Bunun her kıçından salladığını ciddiye alıp niye tartışıyorsunuz?

Emre Uslu şöyle demiş, böyle demiş. Kim bu Emre Uslu? Amerika'ya kaçmış bir adam. Polisken bir şekilde Amerika'ya kapağı atmış, sonra okyanus ötesi uçamaz diye raporlar alarak sürekli olarak Amerikaya yerleşmiş, devletten para alarak casusluk yapmış bir adam. Hiçbir dayanağı olmadan, kıçından salladığı şeyleri niye ciddiye alıyorsun?

Her ağzı olanın söylediği herşey tartışılmaya layık mıdır? Ben de diyorum ki darbeyi Sirius'dan gelen uzaylılar yaptı. Hadi bakalım. Ne farkı var benim söylediğimin bu ibnenin söylediğinden? Niye benim söylediğimi ciddiye almayorsun da bu herifin hezeyanlarını, beyleer acayip şeyler dönüyor haa diyerek hafızana kaydediyorsun?

Ordu biliyordu. Kim bu ordu? Hulusi Akar mı? Kim kardeşim ordu? Ordu diye bir adam mı var?

Ortada açıklanmayan bazı şeyler olduğu ortada. Hulusi Akar'ın durumu muallak. Kafasında akıl olan herkes bunun farkında. Peki ama ortada muğlak durumlar varsa, her götünden senaryo sallayanı "bir de şöyle bir teori var" diye tekrarlamayın kardeşim. 

Kemalist-ulusalcı komplosu olduğu yönde "teoriler" varmış. Hay o teorinin...

Teori ne demektir, önce onu öğren. Teori, kanıtları ve dayanakları ile ortaya konulan bir fikirdir. Darbenin "Kemalist komplosu" olduğunu kanıtlayan hangi veri var? Ne acayip insanlarsınız ya. Nesi teori bunun? Bunu söyleyen kişi, destekleyici veri olarak ne koyuyor ortaya?

Darbeyi gelecekten gelen yeşil antenli adamlar yaptı. Al bir de böyle bir teori var. Götten sallayınca teori mi oluyor? Her boka inanıyorsun da buna niye inanmayacaksın. Al bunu da bir yere yaz "bir de şöyle bir teori var" diyerek..

Hey allaım ya.

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, albatillademir yazdı:

Darbeyi cemaat yapti diyenler:

Konseyin isminin cemaatle ne alaka si var?

Darbe bildirisinin içeriğinin cemaatle ne alaka si var?

Buyurun bu sorulara mantikli bir cevap bekliyorum, mantikli bir cevap.

Atatürkçüleri arkalarına alabilmek için. .

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, albatillademir said:

Darbeyi cemaat yapti diyenler:

Konseyin isminin cemaatle ne alaka si var?

Darbe bildirisinin içeriğinin cemaatle ne alaka si var?

Buyurun bu sorulara mantikli bir cevap bekliyorum, mantikli bir cevap.

O konseyin üyeleri yakalandı. Adamlar ortada. Atatürkçü falan değiller. Hala o bildiriyi referans gösteriyorsunuz. Ne bildiriymiş arkadaş.

Bu darbe Tayyip Erdoğan karşıtlığı üzerinden kendini inşa etmeyi planladı. Cemaat şeriatçı ama şeriatçı bir iktidara darbe yapmayı İslami tabana açıklama imkanı yok. Ne diyecek İslamcılara? İslamcıları iktidara getiriyoruz mu diyecek? E adamlar zaten iktidarda. O yüzden laik ve cumhuriyetçileri kendi yanlarına çekmek için minik bir manevra yaptılar. 

Hayır, bildiriyi yazan adam ortada iken hala bildiriyi tartışmaya çalışmak çok komik değil mi?

Gelelim bildirinin içeriğine. Bildiride etnik temelde yeni bir anayasa yapılacak deniyor. Bu amerikancıların/liberallerin ve tabii ki Amerikan köpeği olan Fethullahçıların talebidir. Bir Atatürkçünün, cumhuriyetçinin etnik temelli bir anayasa yapmayı düşünmesi mümkün değil. Açın bildiriyi dinleyin. Her kökenden insanın temsil edildiği yeni bir anayasa yapılacaktır deniyor. Bunu bir Atatürkçü der mi?

Darbeyi uzaylılar demek ile darbeyi Atatürkçüler yaptı demek arasında ne fark var? Niçin uzaylılar yaptı "teorisini" tartışmıyoruz da Atatürkçüler yaptı "teorisini" tartışıyoruz? İkisi de götten sallama. Niye bir tanesi size bu kadar önemli görünüyor? 

Atatürkçüler yaptı demek için, götten sallamak dışında herhangi bir somut veri ortaya koyabilmeniz gerekiyor. Hmm! Ben düşündüm ve darbeyi Atatürkçülerin yaptığına karar verdim demekle olmuyor bu işler.

Sitelerde Paylaş

Bir Atatürkçü bu kadar vizyonsuz oturaksız kelimelerle cümle kuramaz zaten. Filanca konseyiymiş. Tok bir asker sesi değil, titrek bir kadın sesi, hıhh hadi ordan. Yobaz kitleye cesaret vermekten başka bir işe yaramasın diye yapılmış bir yazım ve ayrıca darbenin başarısız olması, darbe bildirgesindeki akp ve tayyibin suçlarını aklamaz ! akladı. ehehh. Keşke bende ahraz yobaz tek hücreli bişey olsaydım, hüloo diyebilseydik hep beraber.

tarihinde xRibellax tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Fethullah Gülen : Tayyip Erdoğan 170 ülkedeki okullarımızı kullanıp İslam aleminin emiri olmak istedi, izin vermedik. Bize düşmanlığı oradan başladı. 

Fethullah Gülen'in ZDF röportajından bir demeç.

tarihinde Engse Hohol tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Atatürkçüler yaptı demek için, götten sallamak dışında herhangi bir somut veri ortaya koyabilmeniz gerekiyor. Hmm! Ben düşündüm ve darbeyi Atatürkçülerin yaptığına karar verdim demekle olmuyor bu işler.

Peki ya sizin götünüzden salladıklarınıza ne demeli? Düşünmeniz bile götten. Bu forumda sana doğru düşünmeyi öğretemedik.

Darbeyi Atatürkçülerin yaptığını savunanlar bunu sizin gibi düşünerek değil, delillerle yapıyor. Ortada bildiri var. Somut bir delil var yani. Onu götten reddedenler sizlersiniz.

Sitelerde Paylaş

Bütün dünyada menfaatler, ortak düşmanlar  doğrultusunda her kesim yanyana gelebilir, gelir.

Kemalist mi dersiniz,ulusalcı mı her ise fetoyla da yanyana gelir, rusla da, natoyla da.

Ha darbeye gelince her iki grup ta yukarıdan gelen gazla birleşip teşebbüste bulunmuş, fakat yukarıya göre daha tehlike arz eden feto ve grubu (sivil + asker) okka altına gitmiştir.

Bilinçli olarak yanlış yönlendirilmiş, tuzağa düşürülmüşlerdir.

2007 çok uzak bir tarih değil, nasıl ki fetocular kullanılıp bir kısım ordu mesubu tasfiye edildiyse, 15 temmuz da diğerleri kullanılıp fetocular tasviye edilmiştir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...