Jump to content

15 Temmuz 2016 Darbesi Çelişkileri!

Recommended Posts

Darbeden sonra komutanların ifadelerine bir bakayım dedim, bakmaz olayım. Bu ifadeler olayı basitleştirmekten çok daha da çorba edecek nitelikte tutarsız,detaydan yoksun açıklamalardır. Bu ifadeler tek başına 15 Temmuz vakasının(vaka diyorum, çünkü tuhaf bir hadiseydi) planlayıcılarının kim olduğu konusunu muğlaklaştırır. Ben cemaat yaptı demeyeceğim, cemaatçiler vardır ifadelere göre, ama sadece cemaatçiler de yoktur bu işin içinde yahut başka bir komplonun parçalarıdır bunlar. Yani cemaat planladı, bitti tarzında bir açıklama olayı tutarlı hale getirmiyor, böyle bir açıklama politik bir açıklama, bu işin hukuki,adli yönleri incelenmelidir.

Hulusi Akar'ın açıklamasına göre saat 16:00 gibi askeri birliklerde olağandışı hareketlilik yönünde bir istihbarat alınıyor. 18:30 gibi de istihbarat teyit ediliyor. 'Yaşar Paşa ve Kara Kuvvetleri Komutanı Salih Zeki Çolak ile acilen alınacak tedbirler tartışılmaya başlandı' diyor Hulusi Akar. Ve yine ifadesinde Türkiye üzerindeki tüm hava sahasının askeriyeye kapatılmasını,yeni kalkışlara engel olunması yönünde ilgili komutanlara emir verdiğini söylüyor. Şimdi baştan bir çelişki başlıyor, Saat 18:30 gibi istihbarı alınan bir darbe ve hava sahasının askeri uçaklara kapattılması yönündeki tedbirler işe yaramıyor, hem de saatler sonra başlayacak bir kalkışmaya kadar önlem alınamıyor.Hava konusunda önlem pratiklerine rağmen Hava kuvvetleri komutanı Abidin Ünal'a ise bilgi iletilmiyor, kendisi Moda Deniz klubünde darbeyi 19:30 gibi öğreniyor, daha doğrusu bu saatte eşinin bir komutanın tutuklandığını söylüyor,sonra çeşitli komutanları arıyor ve öğreniyor durumu..Saat 00:00 a doğru da bulunduğu klübü basan askerler tarafından yanlarında birçok askerle  tutuklanıp Akıncılar üstüne götürülüyor. Kendisi zaten konumuz olduğu gibi komutanlar tarafından verilen ifadelere 'güvenmiyor'.

Saat 18:30 gibi teyit edilen ve önlemleri alınmaya çalışılan darbe, her nedense ne başbakana ne cumhurbaşkanına iletilmiyor. Erdoğan bile darbeyi eniştesinden öğrendiğini söylüyor. Hiçbir kimse nedense ne MİT'e ne Genelkurmay başkanlığına ulaşabiliyor. Ve MİT ile darbe istihbaratı konusunda bir görüşme gerçekleştiğine dair ifadeler var, oysaki HULUSİ AKAR bundan hiç bahsetmiyor ifadesinde. Ve Hulusi Akar'da 21:00'a doğru Mehmet Dişli'nin odasına girmesinden sonra tutuklanıyor. Tutarsız olan ise darbe istihbaratının 18:30 alınmasına rağmen Genelkurmay'da önlem alınmaması, Hulusi Akar bile kolayca derdest ediliyor. Sonra ise darbecilerle aynı helikoptere binip Başbakanlığa geliyor :D Nedense darbeci komutanlar kendisine saçmasapan, mantıksız bir şekilde 'sizi kanaat önderimiz Gülen ile görüştürelim' diyor. 

Kuvvet komutanları koskoca darbe istihbratı alınmasına rağmen elini kolunu sallaya sallaya düğüne katılabiliyor :D

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şimdi tartışalım, öğrenelim de ayrıca. Burda tutarsızlıık var mı? VAR ise bu bilgi eksikliğinden mi yoksa gerçekten de yalan ifadelerden mi kaynaklanıyor? Komutanlar yalan söylüyorlarsa neden yalan söylüyorlar? Sizin de bulduğunuz tutarsızlıklar var mı? Var ise nedir :D

tarihinde albatillademir tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 70
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ben cemaat yaptı demeyeceğim, cemaatçiler vardır ifadelere göre, ama sadece cemaatçiler de yoktur bu işin içinde yahut başka bir komplonun parçalarıdır bunlar. Yani cemaat planladı, bitti tarzında bir açıklama olayı tutarlı hale getirmiyor, böyle bir açıklama politik bir açıklama, bu işin hukuki,adli yönleri incelenmelidir.

Sorunun karmaşıklığını, iddiaların tutarsızlığını anlayan nadir düşünürlerdensiniz... Bu forumun sizin gibi düşünenlere acilen ihtiyacı var. Tebrik ederim.

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, haci yazdı:

Ben cemaat yaptı demeyeceğim, cemaatçiler vardır ifadelere göre, ama sadece cemaatçiler de yoktur bu işin içinde yahut başka bir komplonun parçalarıdır bunlar. Yani cemaat planladı, bitti tarzında bir açıklama olayı tutarlı hale getirmiyor, böyle bir açıklama politik bir açıklama, bu işin hukuki,adli yönleri incelenmelidir.

Sorunun karmaşıklığını, iddiaların tutarsızlığını anlayan nadir düşünürlerdensiniz... Bu forumun sizin gibi düşünenlere acilen ihtiyacı var. Tebrik ederim.

Yunanıstan'a kaçan darbeci kemalist olduğunu bildirmiş, buyur burdan yak :D

Sitelerde Paylaş
4 hours ago, albatillademir said:

Yunanıstan'a kaçan darbeci kemalist olduğunu bildirmiş, buyur burdan yak :D

O itler aynı zamanda darbe yapmadıklarını da söylemişlerdi. Darbe yapmadıklarını söylediklerinde inanmıyorsunuz da Kemalist olduklarını söyleyince niçin inanıyorsunuz?

Güzel oluyor öyle olunca deel mi? Kurnaz!

Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, Robespierre yazdı:

O itler aynı zamanda darbe yapmadıklarını da söylemişlerdi. Darbe yapmadıklarını söylediklerinde inanmıyorsunuz da Kemalist olduklarını söyleyince niçin inanıyorsunuz?

Güzel oluyor öyle olunca deel mi? Kurnaz!

Adamların vurguladıkları Kemalistler ile Fetullahçıları ortak çalıştıklarıdır...

Bir karanlık odağın başka bir karanlık odakla ortak hareket etmesi kadar doğal birşey yoktur...

Fetö/Ergenekon, Ergenekon/pkk, pkk/Fetö Dhkpc/Fetö 

Üst akıl dediğimiz yapı asla biraraya gelmez dediğimiz yapıları...

Yeri geldiği zaman ortak hareket ettirebilir...

Sitelerde Paylaş
13 hours ago, haci said:

Hacı Abi, karışıklık dediğin durumu ancak spekülasyonla açıklayabiliriz. Nedir o spekülasyon? Aslında TSK üst yönetiminin de darbeye taraftar olduğu ama kazanılamayacağı anlaşılınca vazgeçtiği iddia ediliyor. 

Peki neden böyle bir oyun oynandı? Cevabı şu: komutanlar darbecilik suçlamasından kurtulup karşılığında hükümetin isteklerini kabul etmişlerdir. Spekülasyon bu. Beğendin mi? Tartışalım mı bunu? Ordunun, devletin ciğerini sökelim, tabutuna çivileri çakalım istersen. Nedir bu garip merak anlamıyorum.

Konuyu ısrarla "Kemalist subaylar da darbenin içinde idi, ah keşke Kemalist subaylar darbe yapsaydı" minvalinde tartışmaya çalışıyorsun. Bu saçma ve garip bir istek. Niçin istiyorsun bunu? 

Yaşar Büyükanıt vardı, arada bir hükümet karşıtı sözler söylerdi. Adam bu sözleri cuma akşamına denk getiriyordu. Niçin biliyor musun? Borsa düşmesin diye. Kemalist genelkurmay başkanı, borsa düşmesin diye lafını yutuyordu. E, darbe yapsa ne olacak? Emperyalist merkezlerin onayını almazsa ikinci gün ülkeden para çekilir, kritik malların sevkiyatı durur, millet sokaklarda birbirini doğrar. Kıbrıs'a İngilizlerin onayı ile gittik ona rağmen adamlar yıllarca bize ambargo koydular. Türkiye ekonomisi bu kadar batıya entegre de olmamıştı üstelik. Bugün öyle kafasına göre darbe yapılabilir mi? Adama etek giydirirler etek.

Ha, emperyalistler Kemalist darbe ister mi? Şuna emin ol ki emperyalistler şeriatçıları sevmiyor ama Kemalistlerden nefret ediyor. Bir daha asla güç kazanmasına müsaade etmezler.

Sitelerde Paylaş
5 minutes ago, nazliyarim said:

Adamların vurguladıkları Kemalistler ile Fetullahçıları ortak çalıştıklarıdır...

Bir karanlık odağın başka bir karanlık odakla ortak hareket etmesi kadar doğal birşey yoktur...

Fetö/Ergenekon, Ergenekon/pkk, pkk/Fetö Dhkpc/Fetö 

Üst akıl dediğimiz yapı asla biraraya gelmez dediğimiz yapıları...

Yeri geldiği zaman ortak hareket ettirebilir...

Di mi? Ne kadar güzel olur. Bütün muhalifleri aynı sepete koyup toprağa gömerdiniz. Kemalistler ile Fethullahçılar ortak hareket ediyormuş. Kanıt? Kanıt götün! Götünden sallıyorsun.

Osur osur ipe diz. 

Ulan itoğlu it! Atatürkçüler karanlık odak mı? Ergenekon diye insanları topladınız da ne sonuç aldınız? Bir tek iddianızı kanıtlayabildiniz mi?

Karanlık odağın başka karanlık odağı haraket ettirmesi falan. Yavşak köpek! Senden daha karanlık odak mı var?

Bu niye hala burada havlıyor ya?

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Robespierre yazdı:

Di mi? Ne kadar güzel olur. Bütün muhalifleri aynı sepete koyup toprağa gömerdiniz. Kemalistler ile Fethullahçılar ortak hareket ediyormuş. Kanıt? Kanıt götün! Götünden sallıyorsun.

Osur osur ipe diz. 

Ulan itoğlu it! Atatürkçüler karanlık odak mı? Ergenekon diye insanları topladınız da ne sonuç aldınız? Bir tek iddianızı kanıtlayabildiniz mi?

Karanlık odağın başka karanlık odağı haraket ettirmesi falan. Yavşak köpek! Senden daha karanlık odak mı var?

Bu niye hala burada havlıyor ya?

Her destekçisi karanlık odaktır babında söylemedim...

Reis-i Cumhur'un Fetullahçılar ile ilgili sözleri aslında bütün yapılar için geçerlidir...

Tabanı ibadet, ortası ticaret, tavanı ise ihanet içerisindedir...

Az çok karanlık yapıların çoğunda bu geçerlidir...

Taban her zaman iyi birşeyler yaptığını zanneder...

Vurgulamaya çalıştığım budur...

Yoksa bütün kemalistler : Karanlık odak'tır değil...

Her halde meramımızı yanlış anlattık...

Sitelerde Paylaş

Kemalistler ile Fethullahçılar arasında ilişki olduğunu iddia etmek deli saçmasıdır. Bu ülkede Kemalistler ile Fethullahçılar tamamen birbirine zıt iki kutbu ifade eder.

Biz bu ülkedeki her siyasi grupla ortak bir zemin bulabiliriz.

İslamcılar ile anti emperyalizm noktasında anlaşırız. Nitekim 1974 koalisyonunda ülkenin toprağını büyüttük.

Milliyetçiler ile zaten anlaşırız.

Sosyal demokratlar ile halkçılık, merkezi ekonomik planlama konularında anlaşırız.

Hatta liberallerle bile insan hakları düzleminde ortak noktalar bulabiliriz.

Fethullahçılar ne ya? Casus bunlar casus. Vatansever ile casus arasında nasıl bir zemin bulunabilinir?

Bir Kemalist casus ile işbirliği yaptığı an zaten Kemalistliği bitmiş, vatan haini olmuştur.

Ne işbirliğinden bahsediyorsunuz siz?

Sitelerde Paylaş

Kemalistler ile Fethullahçılar arasında ilişki olduğunu iddia etmek deli saçmasıdır. Bu ülkede Kemalistler ile Fethullahçılar tamamen birbirine zıt iki kutbu ifade eder.

Ben bunu darbenin ilk gününden beri söylüyorum. Darbeye Kemalistler teşebbüs etmiş, Fethullahçılar  günah keçisi yapılmışlardır.

Yakında hepinizin gözü açılacak...

Hepiniz dediğim bütün Türkiye değil. Çünkü halkın bir kısmı darbeye Kemalistlerin teşebbüs ettiğini çok iyi biliyor. Ama Tayyip itinin baskısı altında bunu söyleyemiyor.

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar konu bunlar değil. Ben sorularını sordum yukarıda:

1-Tutarsızlık var mı?

2-Tutarsızlık neden kaynaklanıyor?

3-Neden hala ortada bir tutarlı tablo yok, 2 ay geçmiş üstelik.

Hadi bir tane de ekleyelim:

4- Hakan Fidan neden hiç konuşmuyor? Bu adamın ifadesi var mı ortalıkta?

Bakın kemalistlerin içlerinde olduğunu söylemiyorum, sürekli buna yoğunlaşıyorsunuz. Ben başka bir komplo olabilir diyorum, o gün ne olduysa söylenmiyor gerçekten, komutanların bu çelişkili açıklamaları da bu olayın üstünü kapatmak için uydurulmuş yalanlar. Ondan tutarsızlar bu ifadeler. Yakında ifadelerin hepsini okuyup bir yazı yazabilirim.

tarihinde albatillademir tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 hour ago, nazliyarim said:

Her destekçisi karanlık odaktır babında söylemedim...

Reis-i Cumhur'un Fetullahçılar ile ilgili sözleri aslında bütün yapılar için geçerlidir...

Tabanı ibadet, ortası ticaret, tavanı ise ihanet içerisindedir...

Az çok karanlık yapıların çoğunda bu geçerlidir...

Taban her zaman iyi birşeyler yaptığını zanneder...

Vurgulamaya çalıştığım budur...

Yoksa bütün kemalistler : Karanlık odak'tır değil...

Her halde meramımızı yanlış anlattık...

Karanlık odak  dediğin Anayasa Mahkemesinin Laiklik karşıtı güçlerin Odak noktası haline geldiğini tesbit ettiği  ve cezalandırdığı  AKP dir.Kemalistler bu Ülkenin Kurucu iradesidir.

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, albatillademir yazdı:

1-Tutarsızlık var mı?

Bakın kemalistlerin içlerinde olduğunu söylemiyorum, sürekli buna yoğunlaşıyorsunuz. Ben başka bir komplo olabilir diyorum, o gün ne olduysa söylenmiyor gerçekten, komutanların bu çelişkili açıklamaları da bu olayın üstünü kapatmak için uydurulmuş yalanlar. Ondan tutarsızlar bu ifadeler. Yakında ifadelerin hepsini okuyup bir yazı yazabilirim.

Tutarsızlık var belki ama, tutarsızlıktan çok bilinmezlik var. Tutarsızlığın  nedeni Tayyip itinin olayı Gülen darbesi yapmaya çalışması... Bütün dünyaya Gülen'in darbeden sorumlu olduğu ilan edildi. Geri adım atılması imkansız bir durum ortaya çıktı. Tutarsızlık işte burada... Gayet açık ve net.

Sitelerde Paylaş
24 minutes ago, albatillademir said:

1-Tutarsızlık var mı?

Yazdım ya işte. Tutarsızlık var. Hakan Fidan halen MİT'in başında değil mi? Sen hiç MİT başkanının basına konuştuğunu gördün mü? Ne anlatsın istiyorsun?

Hacı abi mevzuyu batı basınından takip ettiği için biraz hayal aleminde. Konuyu gözlerden gizlemeye çalışan batı basını sürekli yalan bombası patlatıyor. Hacı abiden başka olayı Kemalistlere ihale eden kimse yok.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, haci said:

Ben bunu darbenin ilk gününden beri söylüyorum. Darbeye Kemalistler teşebbüs etmiş, Fethullahçılar  günah keçisi yapılmışlardır.

Yakında hepinizin gözü açılacak...

Hepiniz dediğim bütün Türkiye değil. Çünkü halkın bir kısmı darbeye Kemalistlerin teşebbüs ettiğini çok iyi biliyor. Ama Tayyip itinin baskısı altında bunu söyleyemiyor.

Hacı abi o okuduğun Amerikalı, Avrupalı gazeteler var ya, yalan söylüyorlar yalan. Onlar PKK'nın da Işid ile savaştığı yalanını söylüyorlardı. Bak, Suriye ordusu Işid'i sıkıştırınca ABD gidip Suriye ordusunu vurdu. Onların söylediği herşey yalan.

Sitelerde Paylaş

Hacı abi mevzuyu batı basınından takip ettiği için biraz hayal aleminde. Konuyu gözlerden gizlemeye çalışan batı basını sürekli yalan bombası patlatıyor. Hacı abiden başka olayı Kemalistlere ihale eden kimse yok.

Yanılıyorsun.. Darbeye Kemalistlerin teşebbüs ettiği teorisi burada yaygın. Batı da sizin yalanlarınıza inanmıyor. Batı basını daha dürüst ve adil. Siz bir itin dümen suyunda gidiyor, kafanızı kuma gömüyorsunuz... Ben olayı hem batı basınından hem de Türk basınından izliyorum. Çoğunuzdan çok daha bilgiliyim bu konularda..

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, haci said:

Yanılıyorsun.. Darbeye Kemalistlerin teşebbüs ettiği teorisi burada yaygın. Batı da sizin yalanlarınıza inanmıyor. Batı basını daha dürüst ve adil. Siz bir itin dümen suyunda gidiyor, kafanızı kuma gömüyorsunuz... Ben olayı hem batı basınından hem de Türk basınından izliyorum. Çoğunuzdan çok daha bilgiliyim bu konularda..

İşte ben de onu diyorum. Bir yalan tutturmuşlar gidiyorlar. Ortada bir tek kanıt yok. Ama Kemalist aşağı Kemalist yukarı. Darbeyi kendileri yaptılar, beceremediler, şimdi de sıvamaya çalışıyorlar. 

Türk medyası yalancılığı batıdan öğrenmiştir. Her tür manüplasyon, yalan, yönlendirme, toplum mühendisliği falan. Batı basını bu konuların uzmanıdır. Senin gibi zeki bir adamı bile saçma sapan birşeye inandırmışlar.

Hacı Abi, Kemalist subaylar darbe yapacak olsa Ergenekon/Balyoz'da, Habur'da, açılım döneminde kışlalardan Türk bayrağı indirilirken yapardı. Niye şimdi böyle birşey yapsınlar? Akıl mantık dışı bir iddia. Türkiye şu an PKK ile göğüs göğüse savaşıyor. Bu Kemalist dedikleriniz ruh hastası mı, vatan haini mi? Niye şimdi darbe yapsın? Sebep yok. Batılılar Tayyip Erdoğan'ı sevmiyor diye Atatürkçüler darbe yapacak değil ya.

Batı medyası Fethullahçıların kullandığı özel mesajlaşma uygulamalarından bahsediyor mu? ByLock. Tübitak'taki hazırlanmış. Sadece Fethullahçılar kullanıyor. Programı yazan yakalandı. Programı kullananlar yakalandı. 40 bin civarında devlet memurunun telefonu tespit edildi. Yazıyor mu bunları batı basını? Önemli detaylar değil mi bunlar? Niçin yazmıyorlar? Kıçlarından öcü uydurmak işlerine geliyor çünkü.

Sitelerde Paylaş

Batı medyası Fethullahçıların kullandığı özel mesajlaşma uygulamalarından bahsediyor mu? ByLock. Tübitak'taki hazırlanmış. Sadece Fethullahçılar kullanıyor. Programı yazan yakalandı. Programı kullananlar yakalandı. 40 bin civarında devlet memurunun telefonu tespit edildi. Yazıyor mu bunları batı basını? Önemli detaylar değil mi bunlar? Niçin yazmıyorlar? Kıçlarından öcü uydurmak işlerine geliyor çünkü.

İşte hepinizin yanıldığı nokta burası.. Batı'da herşey var. İyi kötü, güzel çirkin.. Batı herşeyden bahsediyor elbette. Daha çok kendisini ilgilendiren konulara önem veriyor bizim gibi.. Bizim önceliğimiz farklı, onlarınki farklı.. Ayrıca sizin bildiklerinizin çoğu dezenformasyon. Doğru ve yalan karışık. Bu salatadan doğruları ayıklamak imkansız.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...