Jump to content

Okuldaki Din

Recommended Posts

İlk olarak  özel bi okuldayım dinci bi okul, dayım okutuyo 8.sınıf öğrencisiyim bugün derste din öğretmeniyle tartıştık evrende herşeyin mükemmel olduğunu söyledi ben ise olmadıgını v.s  klasik din dersi öğretmeni herneyse hoca yok öyle şey dedi sustu  ve bu canımı sıkıyo alevinin hıristiyanın yahudinin ateistin sunni inancını zorla öğrenmesi ve ateizm yani bu görüsü daha iyi anlatabilcek bi kitap tarzı bilgi kaynağı söylermisiniz kitabı ailem yüzünden alamayabilirim çevrede ok sadece netten oda ailemin kredi kartıyla yardım ederseniz sevinirim iyi günler.

Sitelerde Paylaş

Kitap al oku tamamda din hocasına arkadaşlarına gidip gösterme siktir et sonra öğrenciler sana kafir mafir dicek daha çok yalnızlaşcan.

Sana tavsiyem kimsenin düşüncesiyle hareket etme o şu demiş bu şu yapmış boşver her şeyi.

Dindarlara altın tepsidede kanıt sunsan gene bildiğini kabul eder onun için boşver hiç tartışma bile din sohpeti açıldımıda he he öyle tamam de boşver.

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, Doremi yazdı:

İlk olarak  özel bi okuldayım dinci bi okul, dayım okutuyo 8.sınıf öğrencisiyim bugün derste din öğretmeniyle tartıştık evrende herşeyin mükemmel olduğunu söyledi ben ise olmadıgını v.s  klasik din dersi öğretmeni herneyse hoca yok öyle şey dedi sustu  ve bu canımı sıkıyo alevinin hıristiyanın yahudinin ateistin sunni inancını zorla öğrenmesi ve ateizm yani bu görüsü daha iyi anlatabilcek bi kitap tarzı bilgi kaynağı söylermisiniz kitabı ailem yüzünden alamayabilirim çevrede ok sadece netten oda ailemin kredi kartıyla yardım ederseniz sevinirim iyi günler.

Benim sana tavsiyem şudur insanlar ile reelde tartışma, bu tip tartışmaları internet üzerinden yap bir sürü müslüman var bul ve onlar ile tartış bir sonuca varmadığını görünce gerçek hayatda bu tip uğraşlara girmezsin.Heleki öğretmen ile senin aranda bir otorite farkı falan var bu tip tartışmalar reelde bu nedenle uygun değil, zaten zamanla bunu fark edersin ama ben söyleyeyim dedim. Benim lisede kuran , hz muh hayatı, temel din bilgiler, din kültrü dersleri alıyordum, hoca saçma sapan şeyler anlatıyordu hepsine evet diyordum, yasinin 5 sayfasını ezberlemiştim, cumaya gitmediğimden sınıftakiler kızlarla birlikte bana saldırmışlardı aileme söylediğimde sende cumaya gitseydin dediler, tabi bütün arkadaşlarımla aram bozuldu ama şimdi düşünüyorum da olan bana oldu lise hayatım çok depresif geçti üniversite sınavı yalan oldu mezunum halen daha sınava çalışıyorum (psikolojim düzelmedi), lisede psikolojim çok bozuldu bu yüzden tabi yaşadığım şehir Erzurum olduğunu belirteyim, kendine dikkat et psikolojik sağlığına çok dikkat et az konuş az hata yap. 

tarihinde charm tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Berbat bir durum.,

Ben olsam dersi geçmeye bakarım. Ama örneğin din dersinin vaktinden çalıp matematik, Türkçe filan çalışabilirsin. Soran olursa da "Aynı fikirde değilim" diyebilirsin. Okuldan atarlarsa atsınlar. Arkadaşların baskı yaparsa da direk okul müdürüne git. "Din dersinde söylenenlere katılmıyorum, benim inancım bu yönde değil" filan de yani. Hakkın. Hatta bu durumu hemen öğretmenlerinden birisiyle konuş.

- Senin derdin din filan değil, Üniversite sınavına hazırlanıyorsun. Bunu da belirt elemanlara, psikolojimi bozacak, Eğitim hayatıma engel olacak bir şey yapmayın filan de.

Sonra Üniversite'de bol bol tartışırsın dinmiş, siyasetmiş. Benim bir arkadaşımın o şekilde psikolojisi bozulduydu. İyice olmuyorsa söyle, laik bir okula alsınlar seni. 1 sene filan kaybet. sorun olmaz.

Sitelerde Paylaş

Yani şimdi geçmişe gitsem çok manyak rol yapardım hiç göze batmazdım, göze bir battın mı hayatın kararır, özel okuldasın belki müdür bir şeyler yapabilir. Tabi senin yaşadığın şehir, ailen falan daha düzgün olabilir o nedenle benim dediklerimden işine yarayanları çek al.

tarihinde charm tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Müdürde bi bok yapmaz dinci okul diyo müdürü sen hayal et ;)

Tek yol charmın dediği gibi rol yap kısa zaman çabuk geçer hem rol yapınca içlerinde olunca nasıl aptal olduklarını daha güzel izlersin hoşuna bile gider.

Lisede ise arkadaş bulman kolaylaşcak atatürkçü , solcular ve tatlı su müslümanlarıyla takıl diyerlerini boşver.

Bi bakmışın zaman geçmiş fazla kasma. Bide liseyi dinci okulda okuma.

Benim zamanımda ne ilkokulda ne lisede böyle din baskısı yoktu imam hatiplerden sonra artmış demekki.

Sitelerde Paylaş
20 saat önce, Doremi yazdı:

Yaşınız forumda bulunmak için küçük olduğundan üyeliğinizi sonlandırmak zorundayız. Bu vesileyle 15-6 yaş öncesi kişilerin üyeliğini kabul etmeme eğiliminde olduğumuzu bir kere daha hatırlatmış olalım ki yaşı sizin gibi genç okurlarımız görsün ve üyelik almasın. 

Size önerimiz, okulda din hocalarıyla tartışmamanız yönünde olacaktır. Bu, özellikle sizin gibi dinci bir okulda okuyan biri için hem zaman kaybıdır hem de öğrencilik hayatınızı zora sokar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...