Jump to content

Birçoğunuz ahlaklısınız

Recommended Posts

Kimsenin özel hayatı beni ilgilendirmiyor. Bu konudan bahsetmiyorum. Burada bulunduğum ve islamı savunduğum süre içinde bir noktayı atlamışım sonradan farkettim.

Ateistlerin (kaliteli olanlar) ahlak anlayışı evrensel değerleri içeriyor. Kölelik,cariyelik, küçük yaşta evlilik, bireysel özgürlükler, kadın hakları, insan hakları vs gibi birçok konuda hassas olmaları onların sağlam karakterli olduğunu gösteriyor. Zaten olması gerekenler bunlar değil mi insanlık adına.. Herkesin savunması gereken ortak değerler bunlar. Milyonlarca ahlak yoksunu müslüman yerine iyi bir ateist ile çok güzel işler başarılacağına inanıyorum. Tek şart hırsların bir kenara bırakılması.. 

Son olarak eğer bir tanrı varsa bence cennete bu ahlaklı insanları almalı. Çünkü  insanı ateist yapan ve kendisini inkar ettiren tek şey teistlerin ahlaksızlıkları olduğunu biliyor olacak..

tarihinde optimum tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 101
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

3 saat önce, optimum yazdı:

Son olarak eğer bir tanrı varsa bence cennete bu ahlaklı insanları almalı. Çünkü  insanı ateist yapan ve kendisini inkar ettiren tek şey teistlerin ahlaksızlıkları olduğunu biliyor olacak..

Ateistlerin tanrıyı inkar etme sebebinin başlangıcı teistlerin ahlaksızlığı olabilir ama tek sebep bu değil.

Asıl sebep tanrıyım diyen birinin kitabının düzgün olmaması bu kitapda sadece tanrının peygamberinin hayatı ve yaşadığı olaylar geçiyo.

Tanrı evrensel bi kitap gönderecek ve sadece çöl hayatı geçecek hadi onuda geçtim bu kitap parça parça sayfa halinde indi tanrı neden tek seferde göndermedi. Farkındaysan muhammed yaşadığı olaylarda pat diye ayet iniyo allah önceden biliyosa yaşayacağı olayı önceden tek seferde gönderirdi.

Bu kutsal saydığınız kitapların hepsi insan yazmasıdır bu apaçık bellidir.    Siz bunu görmek istemiyosunuz çünkü size küçüklükten beri dinleri korkuyla empoze ettiler. 

Bizede ettiler yok allah çarpar cin çarpar cehennemde yanıcaksın falan filan ama gel görki bugüne kadar kim çarpıldı kimse ve bugüne kadar allah insanlara yardım etmedi heleki müslümanlara.

Sitelerde Paylaş

Ateizm ahlakı hicbir sekilde temellendiremez.Ahlakla ilgili her turlu terorinizi cürütürüm.Bir ateist; dogada ahlak yoktur demeli ! Aksi halde kendisiyle çelişmiş olur. Kafanız basmıyor. Strong Agnostikten biraz biseyler ogrenin.Ne mal adamlarsiniz ya.

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, dindar07 yazdı:

Ateizm ahlakı hicbir sekilde temellendiremez.Ahlakla ilgili her turlu terorinizi cürütürüm.Bir ateist; dogada ahlak yoktur demeli ! Aksi halde kendisiyle çelişmiş olur. Kafanız basmıyor. Strong Agnostikten biraz biseyler ogrenin.Ne mal adamlarsiniz ya.

Merhaba strong agnostik. Siktir git şimdi 

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, dindar07 yazdı:

Mal sensin dingil ateistler sizden daha ahlaklı angut .

Tecavüz taciz pedofili seri katil pezevenk ensest hepsi sizde gelmiş atıp tutuyon.

Sitelerde Paylaş
9 minutes ago, dindar07 said:

Peki senin aşağılık, rezil, pislik arap dinin ve kurucusu nasıl temellendiriyor? Mesela 9 yaşında bir çocukla, evlatlığının karısı ile evlenen, 9-10 kadından oluşan bir harem kuran bir arabın peşine takılınca ahlakı temellendirmiş mi oluyorsun?

Çocuk katilinin, katilin, ensest yapanların, yağmacıların peşine takılan birisi ahlaktan bahsetmesi çok komik oluyor.

Adem'in çocukları birbirleri ile çiftleşmiş.

Hızır masum bir çocuk öldürmüş.

Musa bir insan öldürmüş.

Lut kızları ile yatmış.

İbrahim yarı kız kardeşi ile evlenmiş. 

Muhammed 9 yaşındaki çocukla, evlatlığının karısı ile, kocalarını ve ailesini öldürdüğü kadınlarla evlenmiş, yağmacılık ve talan yapmış.

Adamın örnek aldığı din karakterleri bunlar işte.

tarihinde sağduyu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Tanah-Gospel Theologist yazdı:

Merhaba strong agnostik. Siktir git şimdi 

Ne saçmalıyorsun aptal çakma teolog ? Strong Agnostik'in ahlak söylemlerini destekliyorum. Size çok güzel geçirmiş. Aynı şekilde ben de geçiriyorum. ahahhahaha. Sen sosyal bilimlerle anlamlandırmaya çalıştığın ahlak kavramına nasıl doğada var diyorsun ? sen ne gerzek bi herifsin ya ! puhahhahahaa. 

Sitelerde Paylaş
54 dakika önce, dindar07 yazdı:

Ne saçmalıyorsun aptal çakma teolog ? Strong Agnostik'in ahlak söylemlerini destekliyorum. Size çok güzel geçirmiş. Aynı şekilde ben de geçiriyorum. ahahhahaha. Sen sosyal bilimlerle anlamlandırmaya çalıştığın ahlak kavramına nasıl doğada var diyorsun ? sen ne gerzek bi herifsin ya ! puhahhahahaa. 

millete küfredecegıne su avatarındakı resmi değiştir.

top yumusak herif.:lol:

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, cezayakın2 yazdı:

millete küfredecegıne su avatarındakı resmi değiştir.

top yumusak herif.:lol:

ben küfretmiyorum. Bana hakaret ettikleri için, aynı tonda cevap veriyorum, gerzek çakma ate ! ben top değilim; istiyorsan gel ispatlıyayım sana; nonoş ! İnsanlara küfreden sensin. Git biraz annenden bişeyler öğren. Anne sözü dinle. Burada ateistlik oynayıp, annene karşı ikiyüzlü söylemlerde bulunma, tamam mı çocuğum ? 

Sitelerde Paylaş
16 saat önce, optimum yazdı:

Ateistlerin (kaliteli olanlar) ahlak anlayışı evrensel değerleri içeriyor.

Senin gibi saçmalayan birisi yoktur. Saçmaladıgının farkında değilsin. Şimdi söyle bakalım ; ateizm bakış açısına göre nasıl bir ahlak var? açıkla da biz de öğrenelim ? 

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, dindar07 said:

Senin gibi saçmalayan birisi yoktur. Saçmaladıgının farkında değilsin. Şimdi söyle bakalım ; ateizm bakış açısına göre nasıl bir ahlak var? açıkla da biz de öğrenelim ? 

Kendi dogrularini dayatamadigin icin neden burada insanlarin ozgurluklerine saldiriyorsun? Tum forum ahalisine neden kufur ediyorsun göt herif! Dusuncelerini foruma dogru duzgun aktaracak bi beynin yokmu senin? Bok herifin tekisin.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, bhdr yazdı:

Kendi dogrularini dayatamadigin icin neden burada insanlarin ozgurluklerine saldiriyorsun? Tum forum ahalisine neden kufur ediyorsun göt herif! Dusuncelerini foruma dogru duzgun aktaracak bi beynin yokmu senin? Bok herifin tekisin.

ben kimseye küfretmiyorum. Savunma hakkımı kullanıyorum, dangalak sığır ! Bana hakaret edene karşılık veriyorum. Hiç yazılanları okumuyor musun, moloz ? 

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, dindar07 said:

Peki senin aşağılık, rezil, pislik arap dinin ve kurucusu nasıl temellendiriyor? Mesela 9 yaşında bir çocukla, evlatlığının karısı ile evlenen, 9-10 kadından oluşan bir harem kuran bir arabın peşine takılınca ahlakı temellendirmiş mi oluyorsun?

Çocuk katilinin, katilin, ensest yapanların, yağmacıların peşine takılan birisi ahlaktan bahsetmesi çok komik oluyor.

Musa bir insan öldürmüş.

Lut kızları ile yatmış.

Muhammed 9 yaşındaki çocukla, evlatlığının karısı ile, kocalarını ve ailesini öldürdüğü kadınlarla evlenmiş, yağmacılık ve talan yapmış.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, sağduyu yazdı:

Musa bir insan öldürmüş.

Lut kızları ile yatmış.

mış mış da mış mış ! hikaye anlatma.. Soruya soruyla karşılık verip, karşı soru sorma taktiğine geçme. Soruyu ben sordum. Cevap vermek istemiyorsan ve cevap veremiyorsan, soru soramazsın. Ateizme göre şu ahlak durumunu bi temellendirin bakalım. Nasıl yapacaksınız bunu ?

Sitelerde Paylaş
5 minutes ago, dindar07 said:

mış mış da mış mış ! hikaye anlatma.. Soruya soruyla karşılık verip, karşı soru sorma taktiğine geçme. Soruyu ben sordum. Cevap vermek istemiyorsan ve cevap veremiyorsan, soru soramazsın. Ateizme göre şu ahlak durumunu bi temellendirin bakalım. Nasıl yapacaksınız bunu ?

Be geri zekalı sen temellendirdin mi de başkalarına ahlakı temellendirin diye vıdı vıdı ediyorsun?

Ateistler ahlakı bilime, akla ve tecrübelerine göre temellendiriyorlar, senin gibi 7. yy. araplarının zırvalarına, ilkel anlayışına göre değil. Herife bak, bir arap bedevisinin kuyruğuna takılarak ahlakı temellendirdiğini sanıyor.

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, dindar07 yazdı:

Sosyal bilim dediğin evrimsel psikoloji beyin kivrimlarini caner Taslaman pompiklesin .

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...