Strong Agnostik

Ateistlere bir soru

Bu konuda 55 ileti var

Çocuğunuz günlerce tecavüze uğrayıp işkence görse, tarifsiz acılar falan cekse..

Size "tanrının olmadığı bu lanet dünyaya beni niye getirdin" diye sordugunda ne cevap verirdiniz?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, Strong Agnostik said:

Ben dunyaya getiririm, gerisine karismam, basina gelenlerden sorumlu degilim mi diyorsun?

Sorumlu olsan ne, olmasan ne?

Doğru cevabı vermekten başka bir yolun var, evladına yalan söylemek, göz göre göre kandırmak onu.

Doğru cevap belli, biyolojin, onu dünyaya getirmeye programlı. Biyolojinin gereğini yaptın.

Asıl soru, işkence edilen oğlun, "böyle işkencelere göz yuman bir tanrının olduğu yere beni neden getirdin?" diye sorarsa, ona ne cevap vereceksin?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
5 minutes ago, Strong Agnostik said:

Ben dunyaya getiririm, gerisine karismam, basina gelenlerden sorumlu degilim mi diyorsun?

Başka birisi tecavüz etti ise ben bundan nasıl sorumlu tutulabilirim ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Just now, anibal said:

Sorumlu olsan ne, olmasan ne?

Doğru cevabı vermekten başka bir yolun var, evladına yalan söylemek, göz göre göre kandırmak onu.

Doğru cevap belli, biyolojin, onu dünyaya getirmeye programlı. Biyolojinin gereğini yaptın.

Çocuk yapmak istemezsen yapmazsin. Onu tanrinin olmadigini bile bile bu kaos dunyasina getiriyorsun. Basina gelebilecek her turlu kotulugun bas sorumlusu sensin. Onu var eden sensin(:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Just now, Adelia said:

Başka birisi tecavüz etti ise ben bundan nasıl sorumlu tutulabilirim ?

Onun dunyaya gelmesine sebep olan sensin, sen onu yapmasan boyle bir acida cekmeyecekti(:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Just now, Strong Agnostik said:

Çocuk yapmak istemezsen yapmazsin. Onu tanrinin olmadigini bile bile bu kaos dunyasina getiriyorsun. Basina gelebilecek her turlu kotulugun bas sorumlusu sensin. Onu var eden sensin(:

Öyle bir şansın yok. Çocuk yapmayı istemek ya da istememek senin tercihin değil. Önce bir bunu bil, dangalak ayağına yatma burada. Ne dedik, genetik olarak programlı olduğun şeyi yaptın. Yeterince açık değil mi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Just now, anibal said:

Öyle bir şansın yok. Çocuk yapmayı istemek ya da istememek senin tercihin değil. Önce bir bunu bil, dangalak ayağına yatma burada. Ne dedik, genetik olarak programlı olduğun şeyi yaptın. Yeterince açık değil mi?

Ben istemedigim icin bu zamana kadar yapmadim, istersem yapabilecegimi deneyelim istersen (:

tarihinde Strong Agnostik tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, Strong Agnostik said:

Onun dunyaya gelmesine sebep olan sensin, sen onu yapmasan boyle bir acida cekmeyecekti(:

Anibal yazmış ama bende yazıyım senin elinde olan bir şey olduğunu mu zannediyorsun ? Programlı bire robotuz biz sadece..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

4 dakika önce, Adelia yazdı:

Anibal yazmış ama bende yazıyım senin elinde olan bir şey olduğunu mu zannediyorsun ? Programlı bire robotuz biz sadece..

Programlı robotuz diyorsun.Programlayan nedir?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, Adelia said:

O zaman cocuguna "biz programlanmis birer robotuz, benim seni dunyaya getirmem elimde olmadigi gibi, sana tecavuz ve iskence edenlerin de elinde degildi. Tecavuz kacinilmazsa zevk almaya bak diyecemde bunu secip secmemen de elinde degil" diyeceksin ahahahahhaha

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
20 minutes ago, Strong Agnostik said:

Ben istemedigim icin bu zamana kadar yapmadim, istersem yapabilecegimi deneyelim istersen (:

Çünkü istemek elinde değildi, tek seçeneğin istememekti.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Just now, anibal said:

Çünkü istemek elinde değildi, tek seçeneğin istememekti.

O zaman cocuguna "hic kimse eylemlerinden dolayi sorumlu degil, onlar seni becermek zorundaydilar" diyeceksin puahahaha

Yaw bu ateizm beni gulmekten oldurecek

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
10 minutes ago, Strong Agnostik said:

O zaman cocuguna "biz programlanmis birer robotuz, benim seni dunyaya getirmem elimde olmadigi gibi, sana tecavuz ve iskence edenlerin de elinde degildi. Tecavuz kacinilmazsa zevk almaya bak diyecemde bunu secip secmemen de elinde degil" diyeceksin ahahahahhaha

Burada komik olan ne onu anlamadım ! Ya birine tecavüz eden birini dünyaya getirdiysen ne olacak oda aynısını sormayacak mı sana sen beni dünyaya getirmeseydin ben gidip birine tecavüz etmeyecektim diye ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Just now, Adelia said:

Burada komik olan ne onu anlamadım ! Ya birine tecavüz eden birini dünyaya getirdiysen ne olacak oda aynısını sormayacak mı sana sen beni dünyaya getirmeseydin ben gidip birine tecavüz etmeyecektim diye ?

Diyecek..

Sen de "benim elimde degil ben bir robotum, tecavuz etmemek senin de elinde degildi rahat ol" diyeceksin komik degil mi ahahahha

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
19 minutes ago, experimental said:

Programlayan  Chuck adlı bir tanrıdır ve bir de kız kardeşi amara var birisi ışığı diğeri karanlığı temsil eder..Ayrıntılara super natural adlı diziden bakabilirsin..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, Adelia yazdı:

Programlayan  Chuck adlı bir tanrıdır ve bir de kız kardeşi amara var birisi ışığı diğeri karanlığı temsil eder..Ayrıntılara super natural adlı diziden bakabilirsin..

1 dakika önce, Adelia yazdı:

soru ateistlere sorulmuş tanrın varsa soruya ne cevap veriyorsun?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, Strong Agnostik yazdı:

Diyecek..

Sen de "benim elimde degil ben bir robotum, tecavuz etmemek senin de elinde degildi rahat ol" diyeceksin komik degil mi ahahahha

Olay şu: Kişilerin karakteri onları dünyaya getirenlerin değil daha çok onların dünyada karşılaştıkları kişilerin sorumluluğundadır bu da önce aile çevresi ve sonra sosyal çevredir. Yani herhangi bir kişi eğer sağlıklı bir beyne sahipse çevresi tarafından şekillendirilir. Tecavüz edilen kişi bu soruyu soramaz çünkü onu dünyaya getiren kişinin yaşadığı olaya etkisi yoktur öyle ki güllik gülistanlık bir hayat da sürebilirdi ama olasılıklar evreninde yaşadığımız için dünya tarihinde birçok insanıın başına kötü şeyler de geliyor senin gibi itler de ''ahaha'' diye gülmek için programlanmış mesela.

tarihinde Tanah tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, Strong Agnostik said:

Diyecek..

Toplumsal ahlak neyi gerektiriyorsa onu söylerim ama sen bundan sorumlu tutulursun gibi bir şey gevelemeye çalışıyorsun.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Strong Agnostik said:

Çocuğunuz günlerce tecavüze uğrayıp işkence görse, tarifsiz acılar falan cekse..

Size "tanrının olmadığı bu lanet dünyaya beni niye getirdin" diye sordugunda ne cevap verirdiniz?

Çocuğa bir şey denmez susulur ben sana cevap veriyorum 

Buna verilecek cevap şudur?

Size bu dünyaya gelirken "beyefendi dünya denilen acaip bir alem vardır. Güzel günleri pek kısadır, çooook kısa. diğer günleri acaipdir. fecaialar gizlenmiştir. Burada çok sıkılır çok ağarsın, tuhaf bir yerdir, burada nefes alıp vermek öyle kolay değildir. hem çok kolay hem çok zordur. nasıl bu acaip aleme gelmek ister misiniz buyurmaz mısınız?

hanım efendi siz teşrif etmez misiniz? diye sordular mı ?

sormadılar? hayır!

o halde hiç bir şeyi de sormaz kapa ceneni :) anladın mı hiiiç bir şeyi sana danışmaz sormaz.

başına gelicekse gelir.

ve buradan alırkende sormuyor 

mahzı esirsin! kulsun kölesin!

o halde bundan ne çıkar, bir teslimiet mevzuu çıkar. bunu mevzuu yapmada teslim olmaya bak.

teslim olursan rahat edersin, teslim olmazsan, teslim olmazsan işte böyle inim inim inlersin. hiç bir şey yapamazsın

"saadet hayatı olduğu gibi kabul edip halini ıslaha çalışmaktır" buyurmuşlar peygamberimiz

İbni mesudu görmüşler

Ya ibn-i mesut kalbinden o kederi atmadıkça mesut olamazsın" buyurmuşlar

kalb ile kalıbın vazifesini ayır

kalıba ait şeyi kalbine koyma, cebine koy.

Allah ne demişse o olur hiç bir şey yapamazsın

kendini kendinin midir? oda senin değildir. eğer kendin kendininse İhtiyarlama neden çürüyorsun allah işte o bedeni ben ihtiyarlattırıyorum diyor. hala anlamıyorlar mı diyor. vakıa suresinde

benim diyecek elinde hiç bir şeyin yok

ne güzel söylemişler "nen vardı ki elinden aldı, hangi mertebeden aşağı saldı" doğduğunda sineğini koavamıycak akdar acizdin

ne kadar düşsen iflas etsen ilk doğdun andan daha aşağıa düşemezsin hayatta iflas yoktur. 

nen vardı ki elinmden eldı hangi mertebeden aşağı saldı

Allah alır verir değildir. veriri alır.

hiç bir şeyini bırakmazi herşeyi alır.  "bir tek imanına ilişmiyor" diyor peygamberimiz.

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Strong Agnostik yazdı:

Cevap veremezdim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, Strong Agnostik yazdı:

Onlar da cevap veremedigi icin tavanarasina aldilar (:

Diyelim ki cevap veremediler,

Peki,bu soruyu sen sorduğunda nasıl bir cevap aldın?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.