Jump to content

BU ALLAH DENEN PUTU KİM ZORLUYOR İKİ YÜZLÜ KONUŞMYA YALAN KONUŞMAYA

Recommended Posts

Çalap, Viracocha, Vişnu, Yahveh, Allah, Umay, Ülgen... hepsini diyebilme hakkın var, belliki inancın da var. Demekki bu durumda yeteneğini doğrulttuğun her tanrının adını sevabına anabilirsin yalnızca Tengri'yi Tanrı diye anamazsın çünkü Tengri kutsuz anlaşılmaz, kutsuz Tengri'nin anlamı olmaz. İnancın olabilir, saygı duyarım ama belliki sende kut yok kut. Kut olmaksızın Tengri sana çare olmaz. Dolayısıyla başka bir yol bulmalısın inancını doğrultabileceğin. Ki karar kıldığın allah, umutlarını diri tutmanda işini görür. 1450 yıldır gerçek islamı bir türlü yürürlüğe geçirememiş bir tanrıdır allah ama ısrar etmeye devam etmeniz işinize yarayabilir, denemeksizin bilemezsiniz. Allah'a devam. 

Sitelerde Paylaş
  • İleti 97
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bir saat önce, Engse Hohol yazdı:

Çalap, Viracocha, Vişnu, Yahveh, Allah, Umay, Ülgen... hepsini diyebilme hakkın var, belliki inancın da var. Demekki bu durumda yeteneğini doğrulttuğun her tanrının adını sevabına anabilirsin yalnızca Tengri'yi Tanrı diye anamazsın çünkü Tengri kutsuz anlaşılmaz, kutsuz Tengri'nin anlamı olmaz. İnancın olabilir, saygı duyarım ama belliki sende kut yok kut. Kut olmaksızın Tengri sana çare olmaz. Dolayısıyla başka bir yol bulmalısın inancını doğrultabileceğin. Ki karar kıldığın allah, umutlarını diri tutmanda işini görür. 1450 yıldır gerçek islamı bir türlü yürürlüğe geçirememiş bir tanrıdır allah ama ısrar etmeye devam etmeniz işinize yarayabilir, denemeksizin bilemezsiniz. Allah'a devam. 

Virococho, Vişnu :) . Tengri nin Tanrı deyişinden farkı nedir. Tanrı hangi ırkın dilidir, Tengri hangi ırkın dilidir . Türkçe Tanrı kelimesini Allah olarak kabul ediyormusunuz onu açıklayında Tengri kelimesine geçelim. Türkçe Tanrı sonradan üretilen bir sözmüdür :) onu inceleyelim. Kökü nedir, havadan mı indirdik bu kelimeyi Türkçeye :) , valla gülmekten karnıma ağrılar girdi her yazı yazışınızda. Çünkü senin Tanrı kelimesini Tengri olarak alamazsın diyince :) Tanrı kelimesini Türkçeye sen mi getirdin diye çok güldüm Engse.   kut inancı Gök Tanrı ile ilgilidir. onuda ele alırız siz merak etmeyin.

İlk Türkçe Kuran çalışmasında kullanılan bu Türkçe dini terimleri yine o dönemlerde yazılmış Kutadgu Bilig ve Divan-ı Lügat-it Türk gibi Türk edebiyatının başyapıtlarında da görülebilmektedir.Nitekim Yusuf Has Hacip’in Kutadgu Bilig’inin açılışı ‘’Tengri Azze Ve Celle Ögsidin Ayur.’’ sözleriyle başlar.  Eski dönemden kalan  Tengri ve Çalab’ın  dahi müslüman Türk şair din adamları tarafından kullanıldığı da bilinmektedir.Karahanlılar döneminde yaşamış Pir-i Türkistan Hoca Ahmet Yesevi’nin 12  dörtlüğü bu gerçeği göstermektedir.Ve Kaşgarlı Mahmud Tengri ile Allah’ı sözlüğünde eş anlamlı olarak vermiştir.

Sitelerde Paylaş

Iyi de müslüm olduğunu söyleyen biri muhammedi elçi seçerek ona Kuranı indiren  tanrıya inanmaktadır. Bu tanrıya ise allah adı verilmektedir. Bu adı kafana göre değiştirdiğinde ne oluyor yani, bir iş mi oluyor. Yok eğer muhammed değil elçi diyeceksen o başka. Bu din böyle yaratılmış, allahı beğenmiyorsan muhammedi ve Kuranı beğenmiyor olursun. Beğenmiyorsan müslümüm demezsin. Bu kadar net.

Böyle mevzu mu olur yahu! Dinin islam, kitabın Kuran peygamberin muhammetse tanrın niye ve nasıl allah olmayacak. Sebep ne yani,  Kuranı muhammedi beğendin de allahı niye beğenmedin!

Bu nasıl bir saçmalamak yahu!

Sitelerde Paylaş

Türkçe Allah ı ma Tengri demem neden zorunuza gitti anlamadım. sizin inanmadığınız  Yaradana istediğim gibi ulaşırım. Yaratan Tengri atalarımın deyişidir. Atalarım Türkçesi Yaradan Allah ın adı Tengri dir demiş. Bende onu kullanıyorum , sorun nedir hem ateist hemde Türk düşmanımısınız, Türkçe düşmanımısınız nesiniz sizler , kendinizi bile tanımlayamayacak kadar acizsiniz.

Sitelerde Paylaş

Futbol iyi hoş da, elle oynamama kuralı kötü denmez. Elle oynayacaksan hentbol oynarsın. Yok ben elle de ayakla da oynamak istiyorum dersen oynadığın futbol olmaz. Yeni bir oyun icat etmiş olursun. Et ne çıkar oynayacak kimse bulursan  oyna da...

Ama bu futbol diye ısrar saçma olur. Buna bir isim vermelisin. Futelbol gibi filan.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, democrossian yazdı:

Futbol iyi hoş da, elle oynamama kuralı kötü denmez. Elle oynayacaksan hentbol oynarsın. Yok ben elle de ayakla da oynamak istiyorum dersen oynadığın futbol olmaz. Yeni bir oyun icat etmiş olursun. Et ne çıkar oynayacak kimse bulursan  oyna da...

Ama bu futbol diye ısrar saçma olur. Buna bir isim vermelisin. Futelbol gibi filan.

bu deyişle senin deyişin çok farklı futbola ben ayaktopu dedim , yooo ayaktopu başka futbol başka şeyler demen gibi bir şey sizin dediğiniz. senin örneğin tamamen saçmalık. 

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, democrossian yazdı:

Boş lafa gerek yok. Açıklama lazım. Muhammedi beğendin islamı beğendin kuranı beğendin de allahı niye beğenmedin! :D

"Beni beyenmiyür müsün"!!! :lol:

:) saçmalamışsın yine :)  Allah tekdir, biz onun kuluyuz, Yaradanın Türkçesini söylemem O nu küçük düşürmez, sizler gibi acizmidir ki yarattığı kulun dilini anlamıyacak mı zannındasınız. işte sizin arap dini dediğiniz din diyemiyeceğiniz için mi karşısınız Türkler Tengri nin yardımıyla islamı inşallah kıyamete kadar taşırlar. Yaradanıma Allah demişim , Tengri demişim önemli değil, önemli olan kalbimdeki Yaradanımın odudur.

tarihinde sokullu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, democrossian yazdı:

Futbol federasyonu FIFA ise. sen yok ben AYFA demek istiyorum demen saçmalık olur. Horoza horoz dememek için bir neden göstereceksin. Tavuk tamam tavuk civciv tamam civciv ama horoza gelince niye bayşefkuş! :lol:

:) democrasian :) vallahi güldürüyorsun beni :) futbol Türkçemizdeki yabancı kelimelerden birisidir. Keşke ayaktopu dense idi. Türkçemiz o kadar zengin bir dildir ki bunu kullanamıyoruz, Atatürk  Türk Dili Tetkik Cemiyeti adı ile dilimizi Türkçeleştirme çabalarına girdi. şimdiki Tdk. Atatürkten sonra başarılı olduğu söylenemez, dilimiz ortada. Türkçeyi keşke daha iyi kullansak , Türkçe kadar zengin bir dil dünyada yoktur. Bir çok sesi kaybetmemize rağmen. Bunu anlama kapasitesinde değilsiniz sanırım. siz ne derseniz diyin ne kadar komiklik yaparsanız yapın :). Türk kimliğini yaşatacak bizler işin ciddiyetini bilen Türkmen yörükler sonuna kadar Türk kimliğine sahip çıkacaklardır. 

Sitelerde Paylaş

Ünlü Türk bilgin ve alimlerinin kitablarında Tengri dedikleri Yaradan Allah ı , sizin yok olmaz dediğinizi duysalardı, siz Türkmüsünüz diye sorgularlardı. Bu atamın dili, büyük imparatorluklar kurulurken onların İslam alimliklerini yapmış kişiler veya onların öğrencilerinin yardımı ve adaletli İslam anlayışı  Kuran a bağlı ilimleri ile Türkler bu imparatorlukları büyütmüşlerdir. Arap örfünü Kurandan uzak tutmuşlardır, işte bu büyük Türk alimlerinin Yaradana Tengri demeleri Allah ın Türkçe deyişi budur demeleri beni bağlar.sizin gibi inanmayanların ne dediği benim için önemli değildir. 

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, Tatarka yazdı:
10 saat önce, democrossian yazdı:

Ben de merak ediyorum, neden allah demiyor tengri diyor papağan gibi. Hem dinci hem de ırkçı :)

9 saat önce, Tatarka yazdı:

Hem Araplara tapmak hem de Türkçü olmak nasıl bir kız acaba? MHP gibi mı? Tengricilik farklıdır, İslam'la alakası yoktur.

Tatarka cım :) senin ateist olmana şaşırmıyorum artık :) senin anlama kapasiten yok :) ateistlik beyin hücrelerine zarar vermiş :) illa da budur da budur :) Türk alimlerinin bilginlerinden örnekler verdim hala inatla aynı şeyler. ispatla bana Tanrı ile Tengri kelimleri farklı köklerden gelmiş farklı Türkçe kelimeler diye. hadi bakalım tatarkacım bilim insanı ateisstlerim benim :) boş boş konuşup durmayın, :) beni güldürüyorsunuz. çok acayipsiniz siz bilim üzerine değil boş konuşmalardan oluşuyorsunuz :) hadi bilimsel açıklamanı bekliyorum. Tanrı ve Tengri Türkçede ayrı köklerden gelmiş ayrı kelimlerdir diyorsunuz bu açıklamlarınızda , İSPAT TATARKACIM BEKLİYORUM ACİL. :):):):) 

bu siteye bilimsel tartışma için gelmiştim ama nerde bekliyoruz daha.cahilce ithamlar dışında bişi yok. :) yalnızca gülüyorum bunun için DEVAMMMM. :):) 

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, sokullu yazdı:

Arap örfünü Kurandan uzak tutmuşlardır

:D Denizi sudan uzak tutmak ha! :lol:

Şimdi sizin yapacağınız bu Tengri'ye bir Kutadgu elçi seçtirip bu elçiye bir Orhun diye kitap indirtmek.

Öbür türlü tengrinin muhammede indirdiği kuran at goduna kelebek konmuş gibi! :lol:

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, democrossian yazdı:

:D Denizi sudan uzak tutmak ha! :lol:

Şimdi sizin yapacağınız bu Tengri'ye bir Kutadgu elçi seçtirip bu elçiye bir Orhun diye kitap indirtmek.

Öbür türlü tengrinin muhammede indirdiği kuran at goduna kelebek konmuş gibi! :lol:

4 dakika önce, democrossian yazdı:

Bu müslümler artık bu cahil çöl yağmacısı zırvalarını savunmak, aklamak için daha ne soytarılık icat edecekler bakalım! :lol:

:):):) democrasian özde değil sözde talk showcu gibisin :) bilimsel veri kaynak yok :) laf var :) Tengri ve Tanrı Türkçe kelimeleri farklı kökten geldiği senin konuşmalarından da verilen mesaj buydu , ispat yok, sözde talk showculuk yaptığın iş :) olsun sizlerin bilim değil ne ile uğraştığınızı öğreniyoruz :) 

Sitelerde Paylaş

Kızıyorum ama. Yukarda Tumagü ve Engse Hohol açıkladılar ya tengricik olayını. Daha neyin ispatı? Sen ilkönce tanrini ispat et. Ayrıca o ne öyle, hem bilim kelime kullanıyorsun hem de inanç araya sokuyorsun? Anlamadığım bu tanrı bağlantı nereden kuruyor sunuz? Havaya baktın aha orda kuş var, bundan dolayı tanrı kuşu çamurdan yaratmış mı oluyor?

Hayret birşey ya. Arabin tanrısını ve cahil çöl zirvalarini savunmak için yok istersem tengri dermişim de yok god dermişim.İntikam konusunda, Köleye köle dişiye dişi hüre hür diyen bir vahşi kitabı savunmak için bu kadar şekilden şekle girip tengricilige hiç siginmayin. Çünkü kızmaya başladım.

Sitelerde Paylaş

Günlük konuşma dilinde futbola ayaktopu demekte de allaha tengri demekte de sakınca yok. Ama kurumsallaşmış FIFA gibi islam dini gibi kavramları aynen almak gerekiyor. Ya almayacaksın, kendin geliştireceksin, adını da kendin koyacaksın, ya da alıyorsan aynen alacaksın. FIFA'ya "Ey AYFA, benim cezamı kaldır" diye dilekçe verirsen sana iyi bir gülerler. Allaha da "eyy tengri, bana son model bir araba ver" dersen duanı kabul etmez!!! :lol:

Hayır tengriye dua edeceksen niye arabın dinini kabul ettin! O zaman şaman olacaksın. Şaman olursan istediğin gibi tengriye yalvarabilirsin. Müslüm olup da yok öyle deveyim uçamam kuşum yük taşıyamam...

Sana islamı zorla mı kakalıyorlar arkadaş, alma! Allahını istemiyorsan muhammedini de isteme, kuranını da isteme. Pazarda domates mi seçiyorsun be! :D Bak domatesi bile seçtirmezler öyle, herkes domatları mıncırırsa biz ne halt edelim ulan diye seni mıncırırlar bak! Mala bak yahu! "Kuran iyi, Muhammet de hoş, ama allah... Sarmadı yaaa... Allah ne ulan?" :lol:

Sana muhammedi Kuranı gönlünü yapıp verdiler de allahı zorla mı kakaladılar ülen! Türksen elin muhammedinden Kuranından sana ne o zaman?

Sitelerde Paylaş

Şimdi bizim düşünce yapılarımız farklı tabii ki. Bu teist kafalılar yukarda bir zımbırtı var, adı ne olursa olsun var diyorlar. Adını ne koyduğunun önemi yok diyorlar. Senin son model Porsche'yi kimden hangi tanrıdan istediğinden bize ne, nasıl olsa sana bir bot verecek değil de... Ülen kendinde yok dingilin Porsche, arşını meleklere taşıtıyor! :lol: Sana nerden versin! :D

O ayrı tabi de, bu islam denen dini Araplar yaratmış, "buna ne kitap uyduralım, tamam Kuran olsun. Buna bi de peygamber lazım, kim olsun, buldum muhammed olsun. E tabi illa bunun bir tanrısı da olacak ne olsun ne olsun hmmm allah olsun bari" demişler. Hayır bunun oluşu böyle yani, beğenmiyorsan almazsın!

Bak biz beğenmedik almadık. Öyle yaa tamam da Kuran değil Müren olursa, Muhammed değil Oğuz olursa, Allah değil yallah olursa olur demedik!

Ha, keyif benim değil mi kardeşim, hem Kuran, hem muhammed hem de tengri olacak sana ne dersen e bize ne tabii. Keyif senin keyfin elbet. Ama bizim seni küçümseyip alaya almaya hakkımız doğar. Salağa bak yahu, sanırsın aşure yapıyor dingil deriz yani...

E iyi "tanrım Manitu, peygamberim Buddha, kitabım Avalon, dinim de Çattarak dini" de... Biz seni hapse atmayız, Müslümler öldürür o ayrı... Bize göre özgürsün ama dalgamızı geçeriz. Bundan kurtuluşun yok! :lol:

Müslümler öyle kuruyemişçi gibi "şurdan yüzelli, şurdan elli, şurdan beşyüz gram... Şurdan da iki üç at, beş altı da şundan koy" nazına gelmezler. Seni cırt... Hallediverirler. :lol: İşite işittir sen derdini... Onlar senin derdine kökten çözüm getirir! :D

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...