Jump to content

Konunun içeriği kendinde

Recommended Posts

1 dakika önce, Buzul yazdı:

Baskın düzenleyin,bizim gibi düşünmeyen şu toplumu kesin,biçin,kılıçtan geçirin, mallarına,karılarına,kızlarına,oğullarına çökün,onları köleleştirin,cariye yapın,kendi aranızda bölüştürün.

Bunu biri dese,herkes ona karşı çıkar,ne kadar acımasız bir düşünce der,bunu söyleyen kişiyi ve kişileri de linç ederler.

Ama bu düşünceye kutsallık zırhını giydirirseniz,sonsuz güce dayandırırsanız,kutsal afyonun tutsağı,bağımlısı olan yığınla kişi,bu düşünceyi destekler,bu düşünceyi destekleyenler tvlere çıkarlar,bunu anlatanların milyonlarca seveni,takipçisi olur.Kutsal afyonun bağımlısı olan kişi,utanmıyor musun sözünü kaldıramaz,ama bunları kaldırır,destekler,ölümüne savunur,buraya gelip konu açar birde.

Bağımlılık yapan kutsal afyonun büyüsü böyle birşey işte.Kutsallık büyüsünden kurtulamayanların düşüncelerinin,görüşlerinin ve yorumlarının hiçbir değeri,hiçbir önemi yoktur.Çünkü onun beyni kutsal afyon tarafından ele geçirilmiştir.

bu yazın kale alınır bir formda ve konu ile alakalı tamam bu okunur...

ama şu an akıl yarışına giren bir tip yüzünden dikkatim dağılıyor..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 145
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Bir saat önce, ReligionPhilosophy yazdı:

tamamda bu kanıtla manıtla durumu neden oluştu ben yazımda böyle bir iddia mı ortaya attım , neden sizin bu konudan şaşmış sapmıış hallerinizle uğraşim

Konu neden sapsın ki.

Baz aldığın şey palavra,her palavrayı ciddiye mi alacağız.

Bu yazıları ben mi yazdım

Alıntı

ve şunu asla unutmayın

Allah

sokakta kavga ettiğiniz insanlara benzemez

bir üst kademede

Kavga etmenize rağmen karnınızı doyuran cebinize para koyan aileniz gibidir

ona boşu boşuna bencillik atfetmeyin onun yarattığı bir üst sahibiniz bile ondaki özellikten faydalanıyorlar

Allah varlık olarak birdir fakat bencillik duygusuna sahip değildir çünkü Allahın bir nefsi yoktur

nefsin ile yazı yazıp muhatabında da bunlar var sanıyor olabilirsin

Cenneti huriler ile doldurması Allah'a sapıklık sıfatını atfettirmez bu evlenme yaşına gelince ailenin seni evlendirmesi gibi hayırna bir şeydir aslında

şeytanı yaratmış olması Allahın kötü olduğu manasına gelmez yada kötülük dolu olduğuna çünkü ailen durduk yere seni cezalandırmaz

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, strong yazdı:

Konu neden sapsın ki.

Baz aldığın şey palavra,her palavrayı ciddiye mi alacağız.

Bu yazıları ben mi yazdım

bir şeye inanmışınız aksi söylenince ne olursa olsun palavra diyorsunuz tamamda

ben çıkıp size içinde bulunduğunuz durum palavra demiyorum

böylemi anlaşmalıyız ?

ateizm palavradır. oldumu şimdi..

Sitelerde Paylaş

Konunun özeti;Sorgulamayın,araştırmayın,soru sormayın,düşünmeyin,tutarsızlıkları,çelişkileri,mantıksızlıkları,saçmalıkları görmezden gelin,gerçeği örtün,kutsal afyonun tutsağı olun,kutsal afyon ne demişse onu ölümüne savunun,destekleyin.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, ReligionPhilosophy said:

işte tam olarak ta yapmayın dediğim şeyler bunlardı

bu uslub ile benle bir programda, sempozyumda, televizyonda bir tartışma programında tartışabilirmisin ? Hayır

doğru şeyler söylediğini düşünüyorsan söyleminde doğru olmak zorunda yoksa o bahsettiğim ortamlardan terbiyesiz biri olarak kovulursun

her ne anlatmaya çalışıyorsan bunu binler , milyonlar önünde izah edebilceğin bir tarzda ifade etmeye çalış

bu uslup ile her ne anlatmaya çalışıyorsan dışlanırsın...

Arkana İslam'ı eleştirenleri yok etmeyi, sindirmeyi, hayatını zehir etmeyi görev edinmiş ilkel, saldırgan ve vahşi insan sürülerini alıp bunları benle tv'de, sempozyumda tartışabilir misin diye kuru kabadayılık yapmak kolay. Asıl gerçek özgürce, insanın düşüncelerini dile getirdiği için zarar görmeyeceği, tehditle sindirilemeyeceği ortamlarda tartışılarak bulunur. İnternet bu işler için iyi bir ortamdır. 

Asıl cevap vermen kısım şu kısım:

Araptapar çakma filozof arap putunu savunmak için bayağı çaba sarf etmiş. 

Putu Kuran'da ben bana inanmayanları sonsuza kadar yakarım, yani ben sadist, psikopat manyağın tekiyim diyor, kölesi çakma filozof putumun öyle dediğine bakmayın aslında o çok cici, şeker bir puttur, içi temizdir diyor.

Putu Kuran'da ben rızkı dilediğime az dilediğime çok veririm, ben dilediğimi saptırır, dilediğimi de doğru yola iletirim, benden adalet falan beklemeyin diyor, kölesi çakma filozof yine bakmayın putumun öyle dediğine, aslında o öyle demek istemiyor, kendisi biraz salaktır, aslında o çok adildir diyor.

Putu Kuran'da her boku ben yaparım, iyilik de benden, kötülük de benden, her şeyin kaynağı benim diyor, kölesi çakma filozof yok canım olur mu öyle şey benim putum bir tanedir, bütün suç aslında onun yarattığı insanda, şeytanda falandır, onun hiç bir suçu yoktur, o sütten çıkmış ak kaşık gibidir diyor.

Beyin fırtınası mı istiyorsun, al şu soruların cevabını düşünmekle başla:

Neden müslümansın? Elinde Allah adında bir tanrı olduğuna dair ne var?

Sitelerde Paylaş

Şimdi bu arapçı çakma filozof arap dinini eleştirenlerin üslubundan rahatsız olduğunu söylüyor ama tapındığı kitabındaki üsluba tek bir kelime bile söyleyemiyor.

Allah onları kahretsin (gebertsin, öldürsün)! (Tevbe 30 - Munâfikûn 4) Akılsızlar! (Bakara 13 ve 142 - Şuarâ 224) Yalancılar! (Zâriyat 10, 12 - Nahl 39 ve 105 - Mucâdele 18 - Munâfikûn 1- Mu'minûn 90 ve ali imrân, vâkıa, tevbe gibi bir çok sûre de geçmekte ) Maymunlar! (A'râf 166 - Bakara 65 - Mâide 60) Domuzlar! (Mâide 60) Hayvanlar hatta hayvandan'da aşağılıklar! (A'râf 179) Onlar, ancak hayvanlara benzerler, hattâ hayvandan'da sapıktır onlar (Fûrkan 44) Eşeğe (merkep) benzerler! (Muddessir 51 - Cuma 5) Pislikler! (En'âm 125 - Yunus 100 - Tevbe 125) Aşağılıklar! (A'râf 168, A'râf 166 - Kalem 10 - Bakara 65 - Mucâdele 18 - Nahl 27 - Munâfikûn 4 - Mu'min 60 v.s gibi daha bir çok sûre de geçmekte.) Geberesiceler! (Muddessir 19-20) Alçaklar (Mucâdele 18) Yabani eşekler (Muddessir 51) Susamış develer (Vâkıa 55) Dilini sarkıtıp soluyan köpekler (A'râf 176) Lânet olsun geberesi yalancılara (Zâriyat 10) Reziller (Tevbe 14 - Nahl 27 - Tevbe 2 - Hûd 93 - Haşr 5 v.s gibi bir çok ayette geçmekte) Sapiklar (Vâkıa 51, 92 - Fâtihi 7 - Kasas 50 v.s gibi bir çok ayette geçmekte) Beyinsizler ("Sefih"; fıkıh'ta, beyinsiz-beyinsizlik anlamına gelir) (Bakara 13, 142) Onlar sanki elbise giydirilmiş Kütükler (huşubun) gibidirler. (Munâfikûn 4) Soysuzlar (Kalem 13) Kahrolasılar (Abese 17 - Burûç 4 - Zâriyât 10, 12) Kahrolun, elleri kurusun (Tebbet 1).

Şu üslüba bakın, koskoca evreni ve tüm canlıları yarattığını iddia ettikleri şu tanrıdaki üsluba bakın. Hadi biz insanız, zaaflarımız, var, öfkeleniyoruz falan da bu puta ne oluyor? Yahu nasıl bir tanrı kendi yarattığı insana böyle hitap eder ki? İddiaya göre bunca hakaret ettiği insanı bu arap putu yaratmadı mı? Kendi yarattığı insana hakaret etmekle aslında kendine hakaret ettiğini bile anlamayacak kadar salak bir tanrı işte.

tarihinde sağduyu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bir şeye inanmışınız aksi söylenince ne olursa olsun palavra diyorsunuz tamamda

ben çıkıp size içinde bulunduğunuz durum palavra demiyorum

böylemi anlaşmalıyız ?

ateizm palavradır. oldumu şimdi..

Ateizmin ne olduğunu bilmiyorsun.

Teizm, yani ahmakizm olmasa ateizm diye bir şey olmaz.

Ateizm ahmakların iddia ettiği şeyi reddeder,

yani ahmaklar olmasa ateizm diye bir şey olmaz.

Ateizimin palavra olduğu iddiana gelirsek,

ateizmin palavra olması için,ahmakların iddia ettiği allah/tanrıyı kanıtlamaları lazım.

Olay bu kadar basit,

Anlayabildin mi sayın ahmak arkadaşım.

Sitelerde Paylaş
17 dakika önce, sağduyu yazdı:

Arkana İslam'ı eleştirenleri yok etmeyi, sindirmeyi, hayatını zehir etmeyi görev edinmiş ilkel, saldırgan ve vahşi insan sürülerini alıp bunları benle tv'de, sempozyumda tartışabilir misin diye kuru kabadayılık yapmak kolay. Asıl gerçek özgürce, insanın düşüncelerini dile getirdiği için zarar görmeyeceği, tehditle sindirilemeyeceği ortamlarda tartışılarak bulunur. İnternet bu işler için iyi bir ortamdır. 

Asıl cevap vermen kısım şu kısım:

Araptapar çakma filozof arap putunu savunmak için bayağı çaba sarf etmiş. 

Putu Kuran'da ben bana inanmayanları sonsuza kadar yakarım, yani ben sadist, psikopat manyağın tekiyim diyor, kölesi çakma filozof putumun öyle dediğine bakmayın aslında o çok cici, şeker bir puttur, içi temizdir diyor.

Putu Kuran'da ben rızkı dilediğime az dilediğime çok veririm, ben dilediğimi saptırır, dilediğimi de doğru yola iletirim, benden adalet falan beklemeyin diyor, kölesi çakma filozof yine bakmayın putumun öyle dediğine, aslında o öyle demek istemiyor, kendisi biraz salaktır, aslında o çok adildir diyor.

Putu Kuran'da her boku ben yaparım, iyilik de benden, kötülük de benden, her şeyin kaynağı benim diyor, kölesi çakma filozof yok canım olur mu öyle şey benim putum bir tanedir, bütün suç aslında onun yarattığı insanda, şeytanda falandır, onun hiç bir suçu yoktur, o sütten çıkmış ak kaşık gibidir diyor.

Beyin fırtınası mı istiyorsun, al şu soruların cevabını düşünmekle başla:

Neden müslümansın? Elinde Allah adında bir tanrı olduğuna dair ne var?

ben bir şeye cevap verme ihtiyacı hissetmiyorum zaten yazımda genel bir tavırdan bahsettim

hatalar , eksikler , kusurlar dedim

aramayın sizde de var dedim

var sa var bencede senin hayatında yada inancında yada inançsızlık inancında hatalar var ama yermiyorum

senide bu tarafa davet etmiyorum

var sen o hatalar yüzünden o tarafta kalmaya devam et...

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, sağduyu yazdı:

Şimdi bu arapçı çakma filozof arap dinini eleştirenlerin üslubundan rahatsız olduğunu söylüyor ama tapındığı kitabındaki üsluba tek bir kelime bile söyleyemiyor.

Allah onları kahretsin (gebertsin, öldürsün)! (Tevbe 30 - Munâfikûn 4) Akılsızlar! (Bakara 13 ve 142 - Şuarâ 224) Yalancılar! (Zâriyat 10, 12 - Nahl 39 ve 105 - Mucâdele 18 - Munâfikûn 1- Mu'minûn 90 ve ali imrân, vâkıa, tevbe gibi bir çok sûre de geçmekte ) Maymunlar! (A'râf 166 - Bakara 65 - Mâide 60) Domuzlar! (Mâide 60) Hayvanlar hatta hayvandan'da aşağılıklar! (A'râf 179) Onlar, ancak hayvanlara benzerler, hattâ hayvandan'da sapıktır onlar (Fûrkan 44) Eşeğe (merkep) benzerler! (Muddessir 51 - Cuma 5) Pislikler! (En'âm 125 - Yunus 100 - Tevbe 125) Aşağılıklar! (A'râf 168, A'râf 166 - Kalem 10 - Bakara 65 - Mucâdele 18 - Nahl 27 - Munâfikûn 4 - Mu'min 60 v.s gibi daha bir çok sûre de geçmekte.) Geberesiceler! (Muddessir 19-20) Alçaklar (Mucâdele 18) Yabani eşekler (Muddessir 51) Susamış develer (Vâkıa 55) Dilini sarkıtıp soluyan köpekler (A'râf 176) Lânet olsun geberesi yalancılara (Zâriyat 10) Reziller (Tevbe 14 - Nahl 27 - Tevbe 2 - Hûd 93 - Haşr 5 v.s gibi bir çok ayette geçmekte) Sapiklar (Vâkıa 51, 92 - Fâtihi 7 - Kasas 50 v.s gibi bir çok ayette geçmekte) Beyinsizler ("Sefih"; fıkıh'ta, beyinsiz-beyinsizlik anlamına gelir) (Bakara 13, 142) Onlar sanki elbise giydirilmiş Kütükler (huşubun) gibidirler. (Munâfikûn 4) Soysuzlar (Kalem 13) Kahrolasılar (Abese 17 - Burûç 4 - Zâriyât 10, 12) Kahrolun, elleri kurusun (Tebbet 1).

Şu üslüba bakın, koskoca evreni ve tüm canlıları yarattığını iddia ettikleri şu tanrıdaki üsluba bakın. Hadi biz insanız, zaaflarımız, var, öfkeleniyoruz falan da bu puta ne oluyor? Yahu nasıl bir tanrı kendi yarattığı insana böyle hitap eder ki? İddiaya göre bunca hakaret ettiği insanı bu arap putu yaratmadı mı? Kendi yarattığı insana hakaret etmekle aslında kendine hakaret ettiğini bile anlamayacak kadar salak bir tanrı işte.

o zaman inanma kardeşim...

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, strong yazdı:

Ateizmin ne olduğunu bilmiyorsun.

Teizm, yani ahmakizm olmasa ateizm diye bir şey olmaz.

Ateizm ahmakların iddia ettiği şeyi reddeder,

yani ahmaklar olmasa ateizm diye bir şey olmaz.

Ateizimin palavra olduğu iddiana gelirsek,

ateizmin palavra olması için,ahmakların iddia ettiği allah/tanrıyı kanıtlamaları lazım.

Olay bu kadar basit,

Anlayabildin mi sayın ahmak arkadaşım.

ahmak falan sanki yüzüme söyleyebileceğin şeyler yada bir ortamda asıl ahmaklık işte bu saklılık duygusunun verdiği güven bence

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, ReligionPhilosophy said:

o zaman inanma kardeşim...

Zaten inanmıyoruz geri zekalı, eleştiriyoruz, arabın, yahudinin yalanını ortaya koyuyoruz.

Üslup üslup diye zırlayıp duruyordun, ne oldu? Putunun üslubunu gösterince hemen dut yemiş bülbüle döndün.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, sağduyu yazdı:

Zaten inanmıyoruz geri zekalı, eleştiriyoruz, arabın, yahudinin yalanını ortaya koyuyoruz.

Üslup üslup diye zırlayıp duruyordun, ne oldu? Putunun üslubunu gösterince hemen dut yemiş bülbüle döndün.

ne oldu Allahın kötü olduğunumu ispatladın onları yazınca

ayrıca

televizyonda bunu deseydin bana gerizekalı diyebilcekmyidin

cesaretini saklı kalmaktanmı alıyorsun

bana öyle geliyor

Sitelerde Paylaş

2 dakika önce, ReligionPhilosophy yazdı:

ayrıca

bana öyle geliyor

ayrıca hem inanmıyorum diyorsun hemde Allah bunları diyor diyorsun madem Allah yok var olduğunu kabul edermiş gibi davranmanın sebebini sorabilirmiyim sağduyu

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, ReligionPhilosophy yazdı:

ayrıca

bana öyle geliyor

bizim inancımıza göre Allah kötü sözü hak edene diyor sen inanmadığın Allahın sözlerini tasdikliyormusun ?

Sitelerde Paylaş

ahmak falan sanki yüzüme söyleyebileceğin şeyler yada bir ortamda asıl ahmaklık işte bu saklılık duygusunun verdiği güven bence

Aynen dediğin gibi,reelde bunları aydın insanların içinde söylesen götleriyle gülerler.

Nasılsa klavye arkasından seni kimse tanımıyor,salla sallayabildiğin kadar palavrayı.

karşındakini de görmüyorsun,kabadayılık da beleş.

Sana tavsiyem,buraya üye olmuşsun madem,faydalanmaya bak,

Hayır ,ben palavralarımın arkasından koşacağım diyorsan da,

o da senin bileceğin şey,

ömrün boyunca  odun olarak kalırsın.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, strong yazdı:

Aynen dediğin gibi,reelde bunları aydın insanların içinde söylesen götleriyle gülerler.

Nasılsa klavye arkasından seni kimse tanımıyor,salla sallayabildiğin kadar palavrayı.

karşındakini de görmüyorsun,kabadayılık da beleş.

Sana tavsiyem,buraya üye olmuşsun madem,faydalanmaya bak,

Hayır ,ben palavralarımın arkasından koşacağım diyorsan da,

o da senin bileceğin şey,

ömrün boyunca  odun olarak kalırsın.

yazdıklarıma palavra diyorsan bence senin hayatın palavra

bu yüzden bu uslübü kullanmayın diyorum

kim ne kadar hakaret edebiliyor yarışmasımı yapıyoruz

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...