Jump to content

Konunun içeriği kendinde

Recommended Posts

15 minutes ago, ReligionPhilosophy said:

ayrıca hem inanmıyorum diyorsun hemde Allah bunları diyor diyorsun madem Allah yok var olduğunu kabul edermiş gibi davranmanın sebebini sorabilirmiyim sağduyu

Sana arabın kitabındaki üsluptan, arapların uydurduğu karakter ağzından söylenen üsluptan bahsediyorum, bunu dile getirmem Allah adında bir tanrı olduğuna inanmam mı demek oluyor?

Sen mesela Süperman şöyledir, böyledir desen bu senin Süperman adlı bir insanın olduğuna inanman mı demek olur?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 145
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1 dakika önce, sağduyu yazdı:

Sana arabın kitabındaki üsluptan, arapların uydurduğu karakter ağzından söylenen üsluptan bahsediyorum, bunu dile getirmem Allah adında bir tanrı olduğuna inanmam mı demek oluyor?

Sen mesela Süperman şöyledir, böyledir desen bu senin Süperman adlı bir insanın olduğuna inanman mı demek olur?

uydurma ise neden Allah öyle söylemiş gibi kale alıyorsun takma arkadaşım

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, sağduyu yazdı:

ayrıca bu örnek yanlış olmuş Allahın gerçek olduğuna inanan bir kitle var ama süperman in gerçek olduğuna inanan yok

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, sağduyu yazdı:

sen gerçekliği makul bir Allahı kale alıyorsun ve benden tamamen sanal biri için aynısını yapmamdan bahsediyorsan ben süpermanı yok sen Allahı var kabul etmiş olursun yada sallamicaksın arakdaş

Sitelerde Paylaş
23 minutes ago, ReligionPhilosophy said:

bizim inancımıza göre Allah kötü sözü hak edene diyor sen inanmadığın Allahın sözlerini tasdikliyormusun ?

Ben de bu aşağılık rezil, ilkel ve pislik arap dininin her türlü hakareti, aşağılamayı hak ettiğini söylüyorum, üstelik benimki inanç falan değil, gerçeğin ta kendisi. Ve bunları kanıtlarıyla ortaya koyuyorum, sizin gibi işkembeden veya arabın götünden sallamıyorum.

Kehf/74, 80. Yine yola koyuldular. Nihayet bir erkek çocukla karşılaştıklarında, adam (hemen) onu öldürdü. Mûsâ, “Bir cana karşılık olmaksızın suçsuz birini mi öldürdün? Andolsun çok kötü bir iş yaptın!” dedi. “Çocuğa gelince, anası babası mü’min insanlardı. Onları azgınlığa ve küfre sürüklemesinden korktuk.”

Al, masum bir çocuğu öldürmeyi bile örnek alınacak bir davranış gibi anlatan bu aşağılık din yerin dibine sokulmayı hak etmez mi?

Bakara/178. Ey iman edenler! Öldürülenler hakkında size kısas farz kılındı. Hüre karşı hür, köleye karşı köle, kadına karşı kadın kısas edilir. Ancak öldüren kimse, kardeşi (öldürülenin vârisi, velisi) tarafından affedilirse, aklın ve dinin gereklerine uygun yol izlemek ve güzellikle diyet ödemek gerekir. Bu, Rabbinizden bir hafifletme ve rahmettir. Bundan sonra tecavüzde bulunana elem dolu bir azap vardır.

Bir de şu ayete bak, köleliği resmileştirme var, kadını 2. sının insan yerine koyma var, adaletsizlik var, ilkellik var. Tek bir ayette bu kadar rezillik var.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, sağduyu yazdı:

Ben de bu aşağılık rezil, ilkel ve pislik arap dininin her türlü hakareti, aşağılamayı hak ettiğini söylüyorum, üstelik benimki inanç falan değil, gerçeğin ta kendisi. Ve bunları kanıtlarıyla ortaya koyuyorum, sizin gibi işkembeden veya arabın götünden sallamıyorum.

Kehf/74, 80. Yine yola koyuldular. Nihayet bir erkek çocukla karşılaştıklarında, adam (hemen) onu öldürdü. Mûsâ, “Bir cana karşılık olmaksızın suçsuz birini mi öldürdün? Andolsun çok kötü bir iş yaptın!” dedi. “Çocuğa gelince, anası babası mü’min insanlardı. Onları azgınlığa ve küfre sürüklemesinden korktuk.”

Al, masum bir çocuğu öldürmeyi bile örnek alınacak bir davranış gibi anlatan bu aşağılık din yerin dibine sokulmayı hak etmez mi?

Bakara/178. Ey iman edenler! Öldürülenler hakkında size kısas farz kılındı. Hüre karşı hür, köleye karşı köle, kadına karşı kadın kısas edilir. Ancak öldüren kimse, kardeşi (öldürülenin vârisi, velisi) tarafından affedilirse, aklın ve dinin gereklerine uygun yol izlemek ve güzellikle diyet ödemek gerekir. Bu, Rabbinizden bir hafifletme ve rahmettir. Bundan sonra tecavüzde bulunana elem dolu bir azap vardır.

Bir de şu ayete bak, köleliği resmileştirme var, kadını 2. sının insan yerine koyma var, adaletsizlik var, ilkellik var. Tek bir ayette bu kadar rezillik var.

o zaman inanma

Sitelerde Paylaş

bunlar uydurma ise neden bu kadar ciddiye alıyorsun

Sitelerde Paylaş
7 minutes ago, ReligionPhilosophy said:

ayrıca bu örnek yanlış olmuş Allahın gerçek olduğuna inanan bir kitle var ama süperman in gerçek olduğuna inanan yok

Ne yani arap putunun gerçek olduğuna inanan kitle olması putu gerçek mi yapıyor? Böyle salakça bir mantık mı olur?

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, ReligionPhilosophy yazdı:

işte tam olarak ta yapmayın dediğim şeyler bunlardı

bu uslub ile benle bir programda, sempozyumda, televizyonda bir tartışma programında tartışabilirmisin ? Hayır

doğru şeyler söylediğini düşünüyorsan söyleminde doğru olmak zorunda yoksa o bahsettiğim ortamlardan terbiyesiz biri olarak kovulursun

her ne anlatmaya çalışıyorsan bunu binler , milyonlar önünde izah edebilceğin bir tarzda ifade etmeye çalış

bu uslup ile her ne anlatmaya çalışıyorsan dışlanırsın...

Sen uslubu falan bırak şimdi. Uslubun arkasına sığınma.. Sana sorulan soruyu erkekçe yanıtla.. Laf kalabalığı yapmadan...

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, ReligionPhilosophy said:

he bu tarz hakaretleri görünmeden kolay edebiliyorum diyorsun anladım iyimiş

Hem içinde sürüyle hakaret olan bir kitaba tapıp hem de hakaretten yakınmak ikiyüzlülüğe güzel bir örnek.

Sen her tartışmada ama bana hakaret ediyorlar diye sızlanır mısın? Bu kadar aciz, fikirlerine güvenemeyen bir zavallı mısın?

Sitelerde Paylaş

Hem içinde sürüyle hakaret olan bir kitaba tapıp hem de hakaretten yakınmak ikiyüzlülüğe güzel bir örnek.

Sen her tartışmada ama bana hakaret ediyorlar diye sızlanır mısın? Bu kadar aciz, fikirlerine güvenemeyen bir zavallı mısın?

hakaret senin gibi tipler için var benim yakındığım hakareti ben almıyorum

yakındığım hakaret insanın insana ettiği hemde durduk yere ve klavyelere güvenerek

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, ReligionPhilosophy said:

onları sen hakettiğin için ben alınmıyorum sen zaten alındığın için onları bulmuşun

Alınmıyorsan ne diye bana hakaret ediyorlar diye zırlayıp duruyorsun?

Kehf/74, 80. Yine yola koyuldular. Nihayet bir erkek çocukla karşılaştıklarında, adam (hemen) onu öldürdü. Mûsâ, “Bir cana karşılık olmaksızın suçsuz birini mi öldürdün? Andolsun çok kötü bir iş yaptın!” dedi. “Çocuğa gelince, anası babası mü’min insanlardı. Onları azgınlığa ve küfre sürüklemesinden korktuk.”

Al, masum bir çocuğu öldürmeyi bile örnek alınacak bir davranış gibi anlatan bu aşağılık din yerin dibine sokulmayı hak etmez mi?

Bakara/178. Ey iman edenler! Öldürülenler hakkında size kısas farz kılındı. Hüre karşı hür, köleye karşı köle, kadına karşı kadın kısas edilir. Ancak öldüren kimse, kardeşi (öldürülenin vârisi, velisi) tarafından affedilirse, aklın ve dinin gereklerine uygun yol izlemek ve güzellikle diyet ödemek gerekir. Bu, Rabbinizden bir hafifletme ve rahmettir. Bundan sonra tecavüzde bulunana elem dolu bir azap vardır.

Bir de şu ayete bak, köleliği resmileştirme var, kadını 2. sının insan yerine koyma var, adaletsizlik var, ilkellik var. Tek bir ayette bu kadar rezillik var.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...