Jump to content

Konunun içeriği kendinde

Recommended Posts

5 dakika önce, sağduyu yazdı:

Be geri zekalı madem ateizm saçmalık, o zaman bunu akla, mantığa ve bilime dayanarak göster. Var mı sende bu kapasite? Ve ayrıca arabın putunun varlığını da göster.

Tek yapman gereken şey Allah adında bir tanrı olduğunu kanıtlamak, bunu yaparsan ateizm de, agnostizm de, deizm de, hinduizm de, panteizm de boşa çıkmış olur.

hem yok diyorsun hemde kanıtla diyorsun ben bir şeye yok desem çıkıpta birinin kanıtlamasını beklemem

mesela sende beyin olduğu kanıtlansa bile ben yok diyosam yoktur

Sitelerde Paylaş
  • İleti 145
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

2 dakika önce, sağduyu yazdı:

Hemen söyleyeyim, ben de senin gibi kıvırma yoktur. 

1. Bana inanmayan herkes sonsuza kadar yanacak diyen arap bedevisi benim için sahtekar ve yalancının tekidir.

2. Bu tek tanrılı din zırvalığının kaynağı olan yahudiler de falan tanrı bizlerden şunu, şunu elçi seçti derken yalan söylemişlerdir.

3. Bu yaşıma kadar hiç bir tanrı benimle iletişime geçmedi, bu yaşıma kadar ortada tanrı manrı görmedim.

Yeter mi bu cevaplar?

güzel senden sağlam ateist olur ama kıvırma konusunda düşünürüm delikanlılık konusunda biraz duraklama oldu

Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, ReligionPhilosophy said:

ayrıca dünyada yüzde 60 Allah inancı varken yüzde 2 de kalarak sağlam bir gerizekalı olduğunu ispatlamış oluyorsun özelsiniz yani

Şu iddiana kısaca hastir denir, Dünyada %60 Allah inancı varmış, hem şu salakça lafı söylüyorsun, hem de ben salak, mal, geri zekalı dediğimde alınıyorsun.

Allah hangi dinin tanrısıdır? Allah'a inananlara ne denir? Dünyadaki müslüman sayısı nedir, tüm dünya nüfusuna oranı nedir?

Bu soruların cevaplarını verdiğinde ne kadar salakça bir laf ettiğini belki sen bile anlayabilirsin.

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, ReligionPhilosophy said:

hem yok diyorsun hemde kanıtla diyorsun ben bir şeye yok desem çıkıpta birinin kanıtlamasını beklemem

mesela sende beyin olduğu kanıtlansa bile ben yok diyosam yoktur

Bir de bu mesajı yazan adam mal, geri zekalı dediğim zaman kızıyor.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, sağduyu yazdı:

Şu iddiana kısaca hastir denir, Dünyada %60 Allah inancı varmış, hem şu salakça lafı söylüyorsun, hem de ben salak, mal, geri zekalı dediğimde alınıyorsun.

Allah hangi dinin tanrısıdır? Allah'a inananlara ne denir? Dünyadaki müslüman sayısı nedir, tüm dünya nüfusuna oranı nedir?

Bu soruların cevaplarını verdiğinde ne kadar salakça bir laf ettiğini belki sen bile anlayabilirsin.

Allah semavi dinlerin ilahıdır

bütün semavi dinler aynı Allaha inanır

bu güne kadar yanlış biliyorsan şimdiden sonra bilgini değiştir salakçım

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, sağduyu yazdı:

gerizekalı mısın

yoksa

Hristyianların başka bir Allahı olduğuna

yahudilerin başka bir Allahı olduğuna

ve

Müslümanların başka bir Allahı olduğuna inanıyordun

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, sağduyu yazdı:

ben senin neden ateist olduğunu anladım 3 Allah var sanıyormuşun haliyle kafan karışık sende haklısın

bide Hz.Davud var neyse bişey demedim

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, ReligionPhilosophy said:

gerizekalı mısın

yoksa

Hristyianların başka bir Allahı olduğuna

yahudilerin başka bir Allahı olduğuna

ve

Müslümanların başka bir Allahı olduğuna inanıyordun

Sen bana bir tane yahudi ve hristiyan göster Allah adlı bir tanrıya inanan, ben geri zekalı, salak, aptal vs. olduğumu kabul edeceğim.

Sitelerde Paylaş
Just now, ReligionPhilosophy said:

tüh açığını buldum şimdi yerden yere de vururum ben bu salağı

sanki yeni din gelince Allah değişiyor

ne tarih biliyor ne bişey

ateist ol sen bence burdan sonra toparlayamazsın kardeş

Kedi götünü görünce yaram var sanırmış. 

Evet, bekliyorum göster bana bir tane Allah adında bir tanrıya inanan yahudi veya hristiyan?

Sitelerde Paylaş

Sadece aklıma gelen kısa bir hisse anlatıcam orda yürüsün konu bilinir

Hz. Muhammed çocuktur ve bir yerden bir yere göç ederler ve sırtında mührü vardır

bir klisede durduklarında rahip onun gelecekte bahsi geçen son peygamber olduğunu anlar ve kafileyi geri göndertir

şimdi bu Allahlar ayrı ise aralarında bilgi alışverişimi yapmıştır

aah aaah konular burdan sonra nasıl toparlanır bilmem kii

Sitelerde Paylaş

Bağımlısı olduğun kutsal afyonunu kaybedip,boşluğa düşme korkusu yaşıyorsun,bu yüzden gerçeklerin üstünü örtüyor ve gizliyorsun.Bence daha fazla saçmalıklar dini islamı savunup,kendine acı çektirme.O dini bir an önce terket,kutsal afyonun tutsaklığından kendini kurtar.Bu çağrıma kulak ver.

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, ReligionPhilosophy said:

Admin mod yada görevli bir arkadaş yok mu burda biri her dine ait başka bir Allah var sanıyor bi yardım etsek

Her dine ait başka bir allah yok mal, başka bir put var. Utanmıyor musun elalemin putuna sarkmaya?

Evet, bekliyorum göster bana bir tane Allah adında bir tanrıya inanan yahudi veya hristiyan?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...