Jump to content

Din mi satanizm mi ?

Recommended Posts

öncelikle ilk ricam lütfen çözüm odaklı cevaplamaya çalışın :

ben buginun sabahında satanist oldum. hayatımda çok büyük acı ve üzüntü yaşadım. dün gece de oturup düşündüm ben dedim artık dünyevi hayatı istiyorum bunun için şeytana yaklaşmaya karar verdim (bunu tartışmayalım lütfen ).

sabah kalktım ve inancımı değiştirdim. şimdi size gün içersinde başıma gelenleri anlatacağım..

1) sivas kangalı

(şeytan bir cindir ve cinlerin hayvanların silüetine girdiğini biliyoruz )arkadaşımla sessiz bir çimenlikte piknik tarzı bir şey yapıyoruz daha doğrusu kuru takılıyoruz :) bizim olduğumuz bölgeye de bazen sahipli köpekler geliyor. bir kaç defa denk geldim ama köpekler çok yaklaşmamıştı bize uzaktan bakıp gitmişlerdi. ben büyük köpek fobisi olan biriyim daha önce hiç yakından sevmedim bile bir pitbull u veya kangalı. kaçmışımdır hep. ve bu sivas kangalı bırakın bana yaklaşmayı geldi beni yalamaya başladı. korkudan titriyordum. sahibi bisey yapmaz dese de hikaye yani, betim benzim attı. paçalarımı üstümü yaladı iyice snra gitti. diğer arkadaşı sadece kokladı.

teori 1) tanrı satanist olduğum için beni en büyük korkumla sınadı.

teori 2) şeytan satanist olduğum için kopek kılığına girip köpek diliyle bana "hos geldin" dedi.

2) pes de Allah ismi.

ordan çıktïk pes yapmaya gittik. oturduk koltuklara. karsıya takım seçerken hiç daha önce almadığım bir takımı aldım ve hayatımda ilk kez içinde allah ismi geçen bir futbolcu gördüm.

teori yok..

3) bire üç

benim işim tv programı muhabirliği. roportaj için anlaştığım her firmadan da para alıyorum. urfada bir adamla garanti anlaşmıştım. kesindi yani olacağı. aksam eve geldim adam beni aradı ve sansür vercek parası olmadığını ve roportaji yapamayacağımızı söyledi (teori 1 tanrı satanist oldugum için bu garanti işime engel oldu )
fakat adam bunun için kendini suçlu hissettigini beni de çok sevdigini soyledi ve kendi roportaj yapmasa da roportaj yapmak isteyen 3 kisi buldugunu ve bunların numaralarını bana vermek istediğini söyledi (teori 2 şeytanın safına geçtiğim için bana daha hediye verdi )

objektif yorumlarınıza ve yardımlarıza açığım arkadaşlar. bu gunun özeti nedir sizce benim için ?

Sitelerde Paylaş

3 saat önce, Satanist adam yazdı:

ben buginun sabahında satanist oldum. hayatımda çok büyük acı ve üzüntü yaşadım. dün gece de oturup düşündüm ben dedim artık dünyevi hayatı istiyorum bunun için şeytana yaklaşmaya karar verdim (bunu tartışmayalım lütfen ).

sabah kalktım ve inancımı değiştirdim. 

Dünyevileşmekten bahsediyorsun fakat kendine alternatif bir inanç sistemi (din) yaratıyorsun. 
İnancını değiştirerek veya mevcut inancını daha farklı bir forma sokarak dünyevileşemezsin.

3 saat önce, Satanist adam yazdı:

(şeytan bir cindir ve cinlerin hayvanların silüetine girdiğini biliyoruz )

Şu ifadenden hareketle anlaşılıyor ki Satanizm (Şeytan) algını İslami kaynaklar üzerinden şekillendirmişsin. Kafan bir hayli karışmış sanırım.

Günün özeti ideal anlamda almış olduğun keskin bir kararın, günlük yaşantında bir karşılığı; yansıması olduğuna inanman. 
Yani gerçekleştirmiş olduğun bu değişimin günlük hayatına etki edeceğini düşünüyor ve bu doğrultuda anlamlandırma çabası altına giriyorsun. 
Örnek olarak o gün sana araba çarpsa bu durumun Tanrı'ın gazabı (ceza yöntemi) olduğunu düşüneceksin.
Aynı şekilde o gün sana piyango vursa bunu da Şeytan'ın 'hoşgeldin hediyesi' olarak algılayacaksın.
Komplo teorileri üretmeye gerek yok; yaşadığın durum psikolojik.

Günün asıl anlam ve önemi ise "tesadüf" kavramı ile açıklanabilir. 

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, Satanist adam yazdı:

öncelikle ilk ricam lütfen çözüm odaklı cevaplamaya çalışın :

Sizin varsayımınıza göre tanrı bir köpekle mesaj iletecek kadar sizinle ilgili. ancak dünyada milyonlarca yıldır haksızlık gören insan ve hayvanlarla en ufak birşekilde ilgilenmeye gerek görmüyor !

Size mesaj gönderdiğini düşündüğünüz tanrı, "hayvanlarla, dijital oyunlarla size nasıl mesaj yollayabilirim" diye uğraşıyor ama masanızın üzerine bir mektup bırakmaktan aciz.

Peki tanrı denen şeyin mesajları bu kadar önemliyse, neden bu kadar belli belirsiz ve sağa sola çekilebilir niteliktedir?

Bütün meşgalesi insanları hayaletlerle uğraştırmak mıdır bu tanrının..?  

Yoksa ne istediğinin farkında mı değildir...?

Ayrıca, yukarıdaki mesaja da katılıyorum(SatanaS) Bunlar sadece gündelik olaylardır.

tarihinde Mindsurfer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Öncelikle bu güzel cevaplar ve üslup için teşekkür ederim..

Satanas arkadaşım :

Haklılık payın var. Bu psikolojik bir dönemde olabilir ancak tesedüf kısmı tuhaf geliyor.  Çünkü hayatım boyunca büyük bir köpeğe hiç yaklaşmamıştım. Hayatım boyunca hiç allah ismi gecen bir futbolcu ismiyle karşılaşmadım ve %100 garanti olacak işim aynı anda hem iyi hem kötü yönde tuhaflasmamıstı. Bu kadar ilk, bir günde olması kafamı karıştırdı. Din değiştiren insan psikolojisi tipik, 1 hafta önceye kadar müslümandım(malta erigi'nin de sorusunu cevaplamış olayım) simdi satanist. Belki de bu yüzden tesadüfleri işaret olarak algılıyorum.

Ama mindsurfer arkadaşımda haklı "neden tanrı daha belirgin bir işaret gönderemesin ? Buna gücümü yetmiyor ? Veya ben büyük işaret göndericek kadar değersiz miyim onun gözünde ?

Kafam çok karışık..

Çok değişik bir zaman dilimi yaşıyorum.

Bu hayatta huzurlu mutlu ve rahat yaşamanın illegal yolu nedir ? Cinlerle anlaşmak mı şeytanla anlaşmak mı veya başka bir varlıkla mı iletişim kurmak ?

Sitelerde Paylaş

Eh, bir zırvadan diğerine gecilmişse sorun yok. Ateistken satanist oldum deseydin tuhaf olurdu :)

Musloşların dogmalarından kendini kurtarabildiysen, ilerisi için bir ışık var demektir. Bedevi palavralarını reddetmişsin, sıra metafizik denen abukluğa da gelebilir gelecekte. ;)

Sitelerde Paylaş

1400 yıl önce yaşamış bir arabın zırvalarına sırf inanmazsam, sonsuza kadar cehennemde yanacağına inanmaktan, kendini kurtarmışsan bu iyi bir başlangıç. Mistisizmi yaşayanlar (dindar zihinler), genelde hep Tanrı'dan mesaj beklerler. Bu durum bazen psikolojik rahatsızlık boyutlara ulaşabilir. Ki, mesela, uyku felci geçiren biri, bilinç altında sürekli kendine tekrar edilmiş cin yalanından dolayı , o uyku felci esnasında beyni, cinleri gerçekmiş gibi ona gösterir. Bu tarz mistik örnekler çok. Sen biraz mistik takılıyorsun, karmakarışık birşey yapmısşın galiba. neyse, sıkıntı değil. Körü körüne hiçbirşeye inanmayacaksın, herşeyden şüphe duyacaksın;  dinden,bilimden herşeyden ! 

tarihinde impressivo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 27.11.2016 at 21:31, Satanist adam yazdı:

Öncelikle bu güzel cevaplar ve üslup için teşekkür ederim..

Satanas arkadaşım :

Haklılık payın var. Bu psikolojik bir dönemde olabilir ancak tesedüf kısmı tuhaf geliyor.  Çünkü hayatım boyunca büyük bir köpeğe hiç yaklaşmamıştım. Hayatım boyunca hiç allah ismi gecen bir futbolcu ismiyle karşılaşmadım ve %100 garanti olacak işim aynı anda hem iyi hem kötü yönde tuhaflasmamıstı. Bu kadar ilk, bir günde olması kafamı karıştırdı. Din değiştiren insan psikolojisi tipik, 1 hafta önceye kadar müslümandım(malta erigi'nin de sorusunu cevaplamış olayım) simdi satanist. Belki de bu yüzden tesadüfleri işaret olarak algılıyorum.

Ama mindsurfer arkadaşımda haklı "neden tanrı daha belirgin bir işaret gönderemesin ? Buna gücümü yetmiyor ? Veya ben büyük işaret göndericek kadar değersiz miyim onun gözünde ?

Kafam çok karışık..

Çok değişik bir zaman dilimi yaşıyorum.

Bu hayatta huzurlu mutlu ve rahat yaşamanın illegal yolu nedir ? Cinlerle anlaşmak mı şeytanla anlaşmak mı veya başka bir varlıkla mı iletişim kurmak ?

Sallantılı bir süreçten geçiyorsun. İnanç bir çeşit meditasyon aracı ve aynı zamanda bağımlılık yaratan bir çeşit uyuşturucu gibidir. 
Bıraktığın zaman psikolojik bir çöküntü içine girmen kaçınılmaz olur; bunda anormal bir durum yok. 
Kafan allak bullak olur, bakış açın değişir, olaylara daha farklı yaklaşmaya başlarsın. 
Bu duruma adapte olman birkaç ayını alabilir. Daha uzun veya daha kısa da sürebilir; bu sana bağlı.

Fakat oluşan bu boşluğu kendi kafanda tasarladığın absürd bir başka inançla doldurmak zorunda değilsin.
Eğer satanizm ilgini çekiyorsa, Aleister Crowley, Anton Szandor LaVey gibi isimlerin hayat hikayelerini, kitaplarını bulup okuyabilirsin.
Mesela; LaVeyan Satanizm ateizm temelli bir hayat felsefesi gibidir. Sağlam kaynaklardan araştırabilirsin; ilgini çekecektir.
Ya da dünyevileşmek ve kafanda oluşan birtakım soru işaretlerini giderebilmek adına bilime yönelebilirsin. 
Önünde birçok seçenek var; bu süreçte seni mutlu edecek şeylere yönel, hayattan keyif almaya bak.

2 saat önce, Satanist adam yazdı:

Herşeyden şüphe duymak mantıklı ama şüphe duyduğun olay ve olguları bir sonuca bağlayamamak veya kökenini bulamamak çok yorucu, tükeniyor insan..

O yüzden düşünen, kafa yoran ve şüphe duyandan çok; inanan var.

Sitelerde Paylaş

İşin aslı , böyle böyle şizofrene bağlamandan korkarım. 

Durumun çok çok çok ciddi bir psikolojik probleme dönüşebilir.

Şeytanın safına geçmek ne demek ? bugün sana köpek vasıtasıyla hoş geldin diyen şeytan , yarin kedi vasıtasıyla şu iki çocuğu öldürmeni istemeyecegine nasıl emin olalım ? 

Hayatındaki gündelik olayları metafizik bir şeylere bağlamak istiyorsan kimseye zararı dokunmayacak kendi icinden anlamladira bileceğin bir şeylere sarıl.

Mesela uzaylılar , ya da tüm bu evrenin simülasyon olması gibi şeylere sarıl 

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Satanist adam said:

Evet arkadaslar inancımı değistirmemin 3. Günündeyim ve hic beklemedigim bir baska "tesadüf" daha gerceklesti. Severek yaptigim ve tutkuyla bagli oldugum isimden cikartildim. 

Tum bu olaylar bir cesit cezalandirma mi ?

İş olayından dolayı geçmiş olsun. Ancak mantıken şöyle düşünürsen ; sonsuz güçl bir tanrı varsa, ki sen onun karşısında bir toz zerresi bile değilsin, O da senin seviyene inip ilkokul bebesi tarzında sana ceza verecek değildir herhalde, değil mi satanist ? Ha bu arada, kedi medi kesme haa :D 

Sitelerde Paylaş
4 hours ago, Satanist adam said:

Evet arkadaslar inancımı değistirmemin 3. Günündeyim ve hic beklemedigim bir baska "tesadüf" daha gerceklesti. Severek yaptigim ve tutkuyla bagli oldugum isimden cikartildim. 

Tum bu olaylar bir cesit cezalandirma mi ?

Söylediklerinin hepsi palavra ve tesadüf. Şu an bir şey yok ama böyle giderse şizofren olmandan endişe ediyorum. Bence şeytanmış, cinmiş, periymiş, öcüymüş bunları bırak ve kendine güzel bir iş bul ve uğraşlar edin. Mesela para biriktir, ev al, araba al, evrimi araştır vs vs

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...