Jump to content

Erkekler için Hijap / Burka caiz değil midir?

Recommended Posts

32 dakika önce, democrossian yazdı:

Müslümlerin aptal oldukları konusu kesin. Ha ama bunun nedeni müslüm olmaları mı, yoksa aptal olmaları mı müslüm olmalarının nedeni, kesin belli olmayan bu!

En beyinsiz bir embesil bile anlar ki bir herifin kalkıp bir çocuğu ilerde kafir olur diye öldürmesi tüyler ürperten korkunç bir cinayettir. Ülen böyle hikaye mi olur geri idyot embesil! Bunu savunacak, olur böyle şeyler normal diyecek kadar salaklıkta vuracağı bir dip bulunmayan böyle embesillerle bir arada yaşamak zorunda olduğumuz için kendimizi Walking Dead'in içinde hissediyoruz. Katlanamıyorum bu embesillere artık, bu kadar embesillik sineye çekilmiyor. Ne yapalım elimizde olan bu diyerek de gidemiyorum. Zombi gibiler, öğürtü geldi artık bunlardan! Çürüdükçe çürüyor, iğrençleşiyorlar.

Elin vahşi, cahil çöl yağmacıları zırva sayıklamış, bunlar savunacağız diye yırtınıyor!  Bu iş tahammül sınırını aştı, bu zombilere eh ne yapalım demek olanaksız artık!Sorun şu ki her yerdeler. Elini değil neyini sallasan ellisine değiyor. Iğrençlikle kuşatıldık.

Sizler çok zekisiniz söylenmek isteneni anlamamakta ısrarcı cahillerdensiniz. Hakaret edip kendini bilgili kabul eden cahelet ehline lanet olun. Bir kez daha açıklıyorum ayetlerin tamamını iyi okuyun, peygamber olan Hz. musanın bile (sonuçta o da beşeri bir kuldur ona söylenmeden gaybı bilemez ) ilk başta karşı çıktıklarına sizin gibi cahillerin anlaması biraz zor. Olayda çocuk dediğiniz 5 yaşında değil bülug olmuş ve ne yaptığını bilen çocuktur orada geçen çocuk, anne babasına merhametsiz davranıp eziyetlerle onları dinden çıkarabilecek kadar kendini bilecek yaşta. Ayetlerin bütünlüğüne baktığınızda çocuğun direkt öldürülmediği dolaylı yoldan kaza unsuru yaratılarak öldürüldüğü anlaşılıyor zaten. Gemi delinerek el konmasının engellenmesi , duvar onarılarak hazinenin bulunmasının sağlanması, belki anne babasının bedduası üzerine kaza yaratılarak öldürülen çocukları ve bu mümin anne babaya merhametli onlara bakabilecek onları mutlu edecek bir çocuk bağışlanması. Sizler bunları kavrayacak zeka seviyesinde olmadığınızdan hakaretlerle cehaletinizi ortaya koymaktan başka bir şey yapmıyorsunuz. ey ateist cehalet peki sizin kitabınız nerde bizde ona bakalım nedir ne değildir.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 43
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

4 dakika önce, sokullu yazdı:

peki sizin kitabınız nerde bizde ona bakalım nedir ne değildir.

Ateizm bir inanç değil, bir din de değil.  Bu daha önce belirtildi. Ateizmin kitabı diye birşey yok.  Ateizm,  teizmi reddeder; bu kadar basit. Yani, bir bilinç seviyesidir.Teizm bir palavradır,başka birşey değil. Ateizm en üst seviye bilinçtir. Örneğin,  dindar ile ateist bir birey arasında en önemli farklardan biri >>>>>><  bilinmezlikle karşılaşıldığında dindar kişi bunu hemen tanrıya bağlar,kolaya kaçar;  ancak ateist birey bu durumu sorgular araştırır ve bilimsel bir temele oturtmak ister. Bu arada ciddi ateist bireylerden bahsediyorum.Ayrıca çoğu dindar'ın yaptığı >>>>>>>>>>>>>> tanrı inancını riske atmamak. 

9 dakika önce, sokullu yazdı:

Olayda çocuk dediğiniz 5 yaşında değil bülug olmuş ve ne yaptığını bilen çocuktur orada geçen çocuk, anne babasına merhametsiz davranıp eziyetlerle onları dinden çıkarabilecek kadar kendini bilecek yaşta. Ayetlerin bütünlüğüne baktığınızda çocuğun direkt öldürülmediği dolaylı yoldan kaza unsuru yaratılarak öldürüldüğü anlaşılıyor zaten. Gemi delinerek el konmasının engellenmesi , duvar onarılarak hazinenin bulunmasının sağlanması, belki anne babasının bedduası üzerine kaza yaratılarak öldürülen çocukları ve bu mümin anne babaya merhametli onlara bakabilecek onları mutlu edecek bir çocuk bağışlanması. 

Burada, bir çocuğun öldürülmesinden bahsediyorsunuz ve olayı gayet normal görmek istiyorsunuz ; ayrıca basite indirgeyip Allah putunun kafa yapısının normal oldugunu göstermeye çalışıyorsunuz.  Bunları yapmaya çalıştıgınızın farkındasınız değil mi ?

Ya, bir çocuğu sırf ileride anne babasını dinsiz yapmasından korkuldugundan dolayı, öldürülmesinden bahsediyorsunuz. Bir çocuğu öldürmek ne demek biliyor musunuz ? Böyle çağdışı, ilkel bir düşünce olabilir mi ?   Çocuklar,  günahsız masum değil midir  size göre ? Bu nasıl bir çelişki? Bunun bir insan yazımı olduğunu neden anlamak istemiyorsunuz ? Yani size göre, bir çocuğun ileride anne babasını yoldan çıkaracağını tahmin ederseniz, o çocuğu öldürebilirsiniz; bunu onaylıyorsunuz yani ? 

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, Tatarka yazdı:

Ateizm bir inanç değil, bir din de değil.  Bu daha önce belirtildi. Ateizmin kitabı diye birşey yok.  Ateizm,  teizmi reddeder; bu kadar basit. Yani, bir bilinç seviyesidir.Teizm bir palavradır,başka birşey değil. Ateizm en üst seviye bilinçtir. Örneğin,  dindar ile ateist bir birey arasında en önemli farklardan biri >>>>>><  bilinmezlikle karşılaşıldığında dindar kişi bunu hemen tanrıya bağlar,kolaya kaçar;  ancak ateist birey bu durumu sorgular araştırır ve bilimsel bir temele oturtmak ister. Bu arada ciddi ateist bireylerden bahsediyorum.Ayrıca çoğu dindar'ın yaptığı >>>>>>>>>>>>>> tanrı inancını riske atmamak. 

Burada, bir çocuğun öldürülmesinden bahsediyorsunuz ve olayı gayet normal görmek istiyorsunuz ; ayrıca basite indirgeyip Allah putunun kafa yapısının normal oldugunu göstermeye çalışıyorsunuz.  Bunları yapmaya çalıştıgınızın farkındasınız değil mi ?

Ya, bir çocuğu sırf ileride anne babasını dinsiz yapmasından korkuldugundan dolayı, öldürülmesinden bahsediyorsunuz. Bir çocuğu öldürmek ne demek biliyor musunuz ? Böyle çağdışı, ilkel bir düşünce olabilir mi ?   Çocuklar,  günahsız masum değil midir  size göre ? Bu nasıl bir çelişki? Bunun bir insan yazımı olduğunu neden anlamak istemiyorsunuz ? Yani size göre, bir çocuğun ileride anne babasını yoldan çıkaracağını tahmin ederseniz, o çocuğu öldürebilirsiniz; bunu onaylıyorsunuz yani ? 

Yani diyorsunuzki Tengri yok, dinleri ret et oldun bir ateit kim olursan ol, gel bize sen inkarcıın gel bize, bizim kuralımız yok, biz bilgiliyiz ya kitaba kurallara gerek yok naıl bir mantık sizinki , çocuk bile güler bu mantığa :) 

Zaten üstte yazdığım nedenlerden dolayı hala kavrayamıyorunuz siz ilmi değil inkarcılıkizm temeliniz :) aç interneti trafik kazasında ölen bir çocuk , veya dereye düşüp ölen bir çocuk veya denizde boğulan bir çocuk hemen dersinizki Katil Tengri neden o öldürdü ee size göre olmayan nasıl öldürür :) oda ayrı bir konu tabii ki. siz nasıl bilime ilme inanmışınız cehalet diz boyu ayetlerde geçenleri bile öldürme diyince ne anlıyorunuz sizin düşündüğünüzü ilkel cehalet düşünür :) sizlere acıyorum sadece cehaletinize acıyorum.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, sokullu yazdı:

Yani diyorsunuzki Tengri yok, dinleri ret et oldun bir ateit kim olursan ol, gel bize sen inkarcıın gel bize, bizim kuralımız yok, biz bilgiliyiz ya kitaba kurallara gerek yok naıl bir mantık sizinki , çocuk bile güler bu mantığa :) 

Tengri kelimesini neden kullanıyorsunuz ? Benim dedeler tengri derdi, tengrici idiler :rolleyes: . Siz bu kelimeyi kullanmayın, olmuyor ! Siz arapça allah kelimesini kullanın bence. İnandığınız dinin mensupları sırf bu yüzden size şiddet kullanabilirler. Hatta sizi kafir ilan ederler, benden söylemesi. :lol:

Tanrı'yı rededince birşey olmuyor? Ne olması gerekiyor sizce ? Tanrının olmadığını anlasanız ne yapacaksınız ? Neden siz dindarlarda, tanrı yoksa herşey mübahtır gibi bir mantık var ? Ve çoğu dindar, ateistlere bu sebepten dolayı neden ahlak konusundan yükleniyor ? 

8 dakika önce, sokullu yazdı:

inkarcılıkizm temeliniz 

Hayır,böyle birşey yok. Kanıt ortaya koyun, tamam diyelim, bu kadar basit. Desteksiz herkes sallar. 

9 dakika önce, sokullu yazdı:

trafik kazasında ölen bir çocuk , veya dereye düşüp ölen bir çocuk veya denizde boğulan bir çocuk hemen dersinizki Katil Tengri neden o öldürdü 

Tengri değil konu burada.  Trafik kazasında veya başka bir sebeple dışarıda ölen bir çocuğun sorumlusu yine yetişkin insanlardır. allah,zeus,yahova, süper zenci veya diğer 300 bin tanrı değil.  Suçlu hepimiziz. Suçlu yetişkinler ! 

11 dakika önce, sokullu yazdı:

siz nasıl bilime ilme inanmışınız cehalet diz boyu ayetlerde geçenleri bile öldürme diyince ne anlıyorunuz sizin düşündüğünüzü ilkel cehalet düşünür :) sizlere acıyorum sadece cehaletinize acıyorum.

Bilime inanmak diye saçma bir cümle ! böyle saçma cümle olabilir mi ? inanmak ? Bakın bu inanmak kelimesi problemli bir kelimedir. Öyle her yerde kullanılmaması gerekir. 

Mesela,  bugün yağmur yağacağına inanıyorum ,o yüzden sabah şemsiye ile dışarı çıktım.  ;  yani tahmini olaylarda kullanılır.

Bilimsel konularda,  inanmak-inanç gibi saçma kelimeler kullanılmaz.  Termodinamik1 kanununun  e=m.c2  olduğuna inanıyorum >>>>>>>>>>>burada herhangi bir kişinin inanıp inanmaması önemli değil, önemli olan buradaki formülün muhakeme ve test edilmiş olması.

Bence, siz kendinize acıyın. Neyi savunduğunuzun farkında değilsiniz.  Katliamı,vahşeti,pedofiliyi,terörü savunuyorsunuz ama farkında değilsiniz. 

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, Tatarka yazdı:

Tengri kelimesini neden kullanıyorsunuz ? Benim dedeler tengri derdi, tengrici idiler :rolleyes: . Siz bu kelimeyi kullanmayın, olmuyor ! Siz arapça allah kelimesini kullanın bence. İnandığınız dinin mensupları sırf bu yüzden size şiddet kullanabilirler. Hatta sizi kafir ilan ederler, benden söylemesi. :lol:

Tanrı'yı rededince birşey olmuyor? Ne olması gerekiyor sizce ? Tanrının olmadığını anlasanız ne yapacaksınız ? Neden siz dindarlarda, tanrı yoksa herşey mübahtır gibi bir mantık var ? Ve çoğu dindar, ateistlere bu sebepten dolayı neden ahlak konusundan yükleniyor ? 

Hayır,böyle birşey yok. Kanıt ortaya koyun, tamam diyelim, bu kadar basit. Desteksiz herkes sallar. 

Tengri değil konu burada.  Trafik kazasında veya başka bir sebeple dışarıda ölen bir çocuğun sorumlusu yine yetişkin insanlardır. allah,zeus,yahova, süper zenci veya diğer 300 bin tanrı değil.  Suçlu hepimiziz. Suçlu yetişkinler ! 

Bilime inanmak diye saçma bir cümle ! böyle saçma cümle olabilir mi ? inanmak ? Bakın bu inanmak kelimesi problemli bir kelimedir. Öyle her yerde kullanılmaması gerekir. 

Mesela,  bugün yağmur yağacağına inanıyorum ,o yüzden sabah şemsiye ile dışarı çıktım.  ;  yani tahmini olaylarda kullanılır.

Bilimsel konularda,  inanmak-inanç gibi saçma kelimeler kullanılmaz.  Termodinamik1 kanununun  e=m.c2  olduğuna inanıyorum >>>>>>>>>>>burada herhangi bir kişinin inanıp inanmaması önemli değil, önemli olan buradaki formülün muhakeme ve test edilmiş olması.

Bence, siz kendinize acıyın. Neyi savunduğunuzun farkında değilsiniz.  Katliamı,vahşeti,pedofiliyi,terörü savunuyorsunuz ama farkında değilsiniz. 

Tengri Türkçe yüce yaratan Allah demek , bunda hata var diyenin Türkçe bilmemesidir, benim Türk olmam Türkçe konuşmam arapça bilmemem Tengri veya Allah a Türkçe dua edemem anlamı çıkarıyorsa , onların sizden  farkı yoktur. Allah ı cahillikle suçlemektır, Allah diğer kitabları arapça mı verdi şimdi yahudilere arapça mı Tevrad ve zebur geldi , işte cehalet terimi burdan kaynaklanıyor, Kuran bilgili olanların elinde güzeldir, ilkokul mezunu bile olamayan cehalet timsali hoca şeyh  gibi insanların oluşturmaya çalıştığı dinle benim Kuranda Allah tarafından verilenlerin ayrı olması kabul edilemez. cehaletleride aynı size benzer Tengri cehaletten yobazlıktan beni korusun.

Çocuk dere kenarında oynarken kazayla dereye düştü ve öldü veya yolda yürürken düştü başını kaldırıma çarptı düştü ve öldü şimdi katil Tengri mi diyeceksiniz , siz hala öldürülme olayını anlayamamışınız ki , yazık ya , anlaşılmayacak bir şey yok, kuranda öldürülmeyi ne anladığınızdan cehalet derecenizi anlayabiliyorum.

İnanmaya alerjiniz olduğu anlaşılıyor :) yani siz demekki kimseye inancınız güveniniz yok, evlendiğinizde veya işinizde size bir şey dendiğinde yok inanmam hayır olamaz siz yalancısınız olaylarına mı gireceksiniz her zaman :) ben hiç bir şeye inanmıyorum ya cahillikkkkkkkkk te sınır yok. 

inanma yerine tahmin :) ya öğretmenim siz bana 2 kere 2  4 eder diyorunuz ama benim tahminlerime göre 5 eder :) valla bravo size :) 

peki 0 ın her şeyi 0 yapar nasıl kanıtlanmış sonsuzluk 0 ile çarpılırsa ne olur hadi bakalım ne yapacaksın.

tatarka benim açıklamalarımı iyi dinle ve insanın zeki yaratıldığını zekanı kullanman gerektiğini hatırla ve gerçeğe dön.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, sokullu yazdı:

Olayda çocuk dediğiniz 5 yaşında değil bülug olmuş ve ne yaptığını bilen çocuktur orada geçen çocuk, anne babasına merhametsiz davranıp eziyetlerle onları dinden çıkarabilecek kadar kendini bilecek yaşta. Ayetlerin bütünlüğüne baktığınızda çocuğun direkt öldürülmediği dolaylı yoldan kaza unsuru yaratılarak öldürüldüğü anlaşılıyor zaten.

Bütün bunları sen uyduruyorsun. Elinde hiç böyle bilgiler yok. Ne kadar aciz ve aptal durumuna düştüğünü göremiyor musun? Vaziyeti kurtarabilmek, elin cahil çöl yağmacılarının zırva hikayelerini aklayabilmek için yırtmadık yerini koymadın. Ben Kuran'ın tamamını her kelimesine kadar okudum. Yoksa bu kadar rahat konuşmazdım. Bu cahil çöl yağmacısının cep ajandası kepazelikte ne yazıyor ne yazmıyor çok iyi bilirim. Bu kitap olduğu iddia edilen şey, insanlığın yüz karası lkel ve vahşi bir cehalet manifestosudur.

Ayrıca bu uydurduğun bilgiler kitabını aklamanı sağlamaz da. Ne yani, inanmadı diye insanları mı öldüreceksiniz? Ne eziyeti etmiş anne babasına, hızır mıdır ne boktur, o da yazmaz kitabında, gözüyle babasını döverken gördüğünü yazsaymış madem cahil çöl yağmacıları? Kafir olmasından korktuk yazılır mı be! Bunu aklın kesmeyecek kadar mı salaksın! Babasını dövüyorduysa kısas olarak o da çocuğu dövsün. Can karşılığı olmadan can alınır mı, şimdi bir bunu aklın kesmeyecek kadar embesilsin öyle mi! Öldürülenin yetişkin olması seni daha çok zora sokar. Yırtınıyorsun cahil çöl yağmacılarının zırvalarını kurtarmak için ama daha çok batıyorsun. Acınacak haldesiniz ama acınmaya da layık değilsiniz. Umarım insanlık size zerre acımaz. Acınmayı hiç hak etmiyorsunuz.  

Sitelerde Paylaş

Bana bu öldürülenin çocuk değil yetişkin olduğunun, anne babasına eziyet ettiğinin ve cinayetle değil kaza ile öldüğünün Kuran'da yazdığını biri kanıtlasın, ben forumu değil ülkeyi terkederim. Hodri meydan.

Ben bunların tam tersinin yazdığını kanıtlarsam bir şey yapın bile demiyorum salak ötesi embesil Müslümler. Ne bok yerseniz yeyin, beni hiç ilgilendirmez. Zaten sizden elini değil neyini sallasan elli tanenize değecek kadar çok var. Bot yığını gibi her yeri doldurdunuz. Bir ikinizin eksilmesi hiç bir şeyi değiştirmez. Üç sinek öldürmekle sinek soyuna bir şey olmayacağı kadar değersizsiniz. Sizin ne bok yiyeceğiniz beni hiç alakadar etmiyor. Ama ben yine de öldürülenin çocuk olduğunu ve ilerde kafir olup anne babasını da yoldan çıkarmasından korkan bir katil tarafından öldürüldüğünün yazdığını açıkça kanıtlarım. Bu katilin adının Hızır olduğu da yazmaz cehalet ve vahşet manifestonuzda.

Sitelerde Paylaş
55 dakika önce, democrossian yazdı:

Bana bu öldürülenin çocuk değil yetişkin olduğunun, anne babasına eziyet ettiğinin ve cinayetle değil kaza ile öldüğünün Kuran'da yazdığını biri kanıtlasın, ben forumu değil ülkeyi terkederim. Hodri meydan.

Ben bunların tam tersinin yazdığını kanıtlarsam bir şey yapın bile demiyorum salak ötesi embesil Müslümler. Ne bok yerseniz yeyin, beni hiç ilgilendirmez. Zaten sizden elini değil neyini sallasan elli tanenize değecek kadar çok var. Bot yığını gibi her yeri doldurdunuz. Bir ikinizin eksilmesi hiç bir şeyi değiştirmez. Üç sinek öldürmekle sinek soyuna bir şey olmayacağı kadar değersizsiniz. Sizin ne bok yiyeceğiniz beni hiç alakadar etmiyor. Ama ben yine de öldürülenin çocuk olduğunu ve ilerde kafir olup anne babasını da yoldan çıkarmasından korkan bir katil tarafından öldürüldüğünün yazdığını açıkça kanıtlarım. Bu katilin adının Hızır olduğu da yazmaz cehalet ve vahşet manifestonuzda.

18/KEHF Suresi 65. âyet tefsiri için tıklayın
Âyet Meâli: Böylece katımızdan, kendisine rahmet verdiğimiz ve ledun (gizli) ilmimizden öğrettiğimiz kullarımızdan bir kul buldular.
18/KEHF Suresi 66. âyet tefsiri için tıklayın
Âyet Meâli: Musa (A.S) ona şöyle dedi: “Rüşde ulaşmak üzere, sana öğretilen (ilmi ledun) den bana öğretmen için, sana tâbî olabilir miyim?”
18/KEHF Suresi 67. âyet tefsiri için tıklayın
Âyet Meâli: (Hızır A.S): “Muhakkak ki sen, benim maiyetimde (iken vuku bulacak olaylara) sabretmeye asla güç yetiremezsin.” dedi.
18/KEHF Suresi 68. âyet tefsiri için tıklayın
Âyet Meâli: Ve haberdar edilmediğin cihetle, ihata edemediğin şeye nasıl sabredeceksin?
18/KEHF Suresi 69. âyet tefsiri için tıklayın
Âyet Meâli: (Musa A.S): “İnşaallah (Allah dilerse), beni sabırlı bulacaksın. Ve sana emirlerde asi olmayacağım.” dedi.
18/KEHF Suresi 70. âyet tefsiri için tıklayın
Âyet Meâli: (Hızır A.S): “Bana tâbî olduğun taktirde, sana anlatmadığım konularda (anlatmadıkça) bana bir şey sorma.” dedi.
18/KEHF Suresi 71. âyet tefsiri için tıklayın
Âyet Meâli: Böylece ikisi (yola) çıktılar. Gemiye bindikleri zaman onu deldi. (Musa A.S): “Onun ehlini (gemide bulunanları), boğmak için mi onu deldin? Andolsun ki sen, (vebali) büyük bir iş yaptın.” dedi.
18/KEHF Suresi 72. âyet tefsiri için tıklayın
Âyet Meâli: (Hızır A.S şöyle) dedi: “Muhakkak ki sen, benimle beraber sabırlı olmaya asla güç yetiremezsin, demedim mi?”
18/KEHF Suresi 73. âyet tefsiri için tıklayın
Âyet Meâli: (Musa A.S): “Unutmam sebebiyle beni muaheze etme (azarlama), (bana verdiğin) emirlerinde, bana zorluk çıkarma.” dedi.
18/KEHF Suresi 74. âyet tefsiri için tıklayın
Âyet Meâli: Böylece bir (erkek) çocuğa rastlayıncaya kadar gittiler. (Hızır A.S), onu (çocuğu) öldürdü. (Musa A.S): “Sen, temiz (masum) bir kişiyi (başka) bir nefse karşılık olmaksızın mı öldürdün? Andolsun ki sen, kötü (şeriate uymayan) bir şey yaptın.” dedi.
18/KEHF Suresi 75. âyet tefsiri için tıklayın
Âyet Meâli: (Hızır A.S şöyle) dedi: “Sana, ‘muhakkak ki sen, benimle beraber sabırlı olmaya asla güç yetiremezsin.’ demedim mi?”
18/KEHF Suresi 76. âyet tefsiri için tıklayın
Âyet Meâli: (Musa A.S) şöyle dedi: “Eğer bundan sonra sana bir şey sorarsam artık benimle arkadaşlık etme! (Benimle arkadaşlık etmemen için) benim tarafımdan (kabul edilebilir) bir özüre ulaşmış oldun.”
18/KEHF Suresi 77. âyet tefsiri için tıklayın
Âyet Meâli: Böylece ikisi yola çıktılar. Bir kasabanın halkına geldikleri zaman onun (şehrin) halkından, yemek istediler. Fakat onları (ikisini), misafir etmekten (şehirdekiler) çekindiler. Orada yıkılmak üzere bir duvar buldular. (Hızır A.S), hemen onu düzeltti. (Musa A.S) dedi ki: “Eğer sen dileseydin, elbette onun (bu hizmetin) için bir ücret alırdın.”
18/KEHF Suresi 78. âyet tefsiri için tıklayın
Âyet Meâli: (Hızır A.S) şöyle dedi: “Bu, benimle senin aranda ayrılıktır. Sabırlı olmaya güç yetiremediğin şey(ler)in tevîlini (yorumunu) sana haber vereceğim.”
18/KEHF Suresi 79. âyet tefsiri için tıklayın
Âyet Meâli: Lâkin gemi, denizde çalışan fakirlerindi. Onu kusurlu yapmak istedim. Onların arkasında, bütün gemileri gasbederek (zorla) alan bir melik (kral) vardı.
18/KEHF Suresi 80. âyet tefsiri için tıklayın
Âyet Meâli: Fakat çocuğa (çocuk meselesine) gelince, onun anne ve babası mü’minlerdi. Onları azgınlık ve küfre (inkâra) sürüklemesinden korktuk.
18/KEHF Suresi 81. âyet tefsiri için tıklayın
Âyet Meâli: Böylece onların Rabbinin, onu (öldürülen genci) ondan daha hayırlı, temiz ve merhamete daha yakın olanla değiştirmesini istedik.
18/KEHF Suresi 82. âyet tefsiri için tıklayın
Âyet Meâli: Ve duvar ise şehirde iki yetim (erkek) çocuğa aitti. Onun altında, onlara ait bir define vardı. Ve onların babası salih (bir kimse) idi. Bu sebeple Rabbin, o ikisinin gençlik çağına erişmesini ve Rabbinden bir rahmet olarak, defineyi çıkarmalarını istedi. Ve ben, onu kendi emrim ile (kendi isteğimle) yapmadım (Allah’ın emriyle yaptım). İşte bu, sabırlı olmaya güç yetiremediğin şeylerin (olayların) yorumudur.
5:32 - Bunun içindir ki, İsrâiloğulları'na: "Kim, bir cana kıymayan veya yeryüzünde bozgunculuk çıkarmayan bir nefsi öldürürse, bütün insanları öldürmüş gibi olur. Kim de bir nefsin yaşamasına sebep olursa, bütün insanları yaşatmış gibi olur" hükmünü yazdık (farz kıldık). Şüphesiz ki onlara peygamberlerimiz açık delillerle geldiler. Yine de bundan sonra onların birçoğu yeryüzünde aşırı gitmektedirler.
blank.gif
6:151 - De ki: Rabbinizin size neleri haram kıldığını okuyayım: O'na hiçbir şeyi ortak koşmayın, ana babaya iyilik edin, fakirlik korkusuyla çocuklarınızı öldürmeyin, sizin de onların da rızkını biz veriyoruz. Kötülüklerin açığına da, gizlisine de yaklaşmayın. Haksız yere Allah'ın haram kıldığı cana kıymayın. Düşünesiniz diye Allah size bunları emretti.
blank.gif
17:33 - Haklı bir sebep olmadıkça, Allah'ın öldürülmesini haram kıldığı canı öldürmeyin. Kim haksız yere öldürülürse, biz onun velisine bir yetki verdik. O da öldürmede aşırı gitmesin. Çünkü ona (dinin kendisine verdiği yetki ile) yardım olunmuştur.
blank.gif
25:68 - Yine onlar ki, Allah ile beraber başka bir tanrıya yalvarmazlar, Allah'ın haram kıldığı cana haksız yere kıymazlar ve zina etmezler. Bunları yapan günahı(nın cezasını) bulur.
blank.gif

Democrasian efendi hakaretlerin cahaliyetinin eseridir, Kuran tümdür ve ayrı ayrı değerlendirilmez, Kuran ne diyor suçsuz öldürmek yasaklanmış ve acı bir azap vardır öldürene der. ayetleri baştan aşağıya yazdım şimdi sen hangi deliğe sıçacan bilmiyorum :) pardon kaçacan diycektim. Çocuk un anne babası mümindi onları azgın ve küfre sürüklemesinden korktuk demekle 5 yaşında bir çocuğun onları azgınlığa itmesi mümkün mü, onlara merhametli çocuk diledik derkende öldürülen bülug çağını geçmiş çocuğun merhametsiz ve anne babasına eziyet eden birisi olduğunu görmüyormusun , Ey bre cahil okuduğunu nerden anlıyorsun, kaza ile öldürülme olayında baştaki ayetlerde iyi okuman gerekliydi Tengri nin ilmiyle yapıldığı yazılıdır , kazayla öldürüldüğü burdan sabittir , Allah ın ilminden öldürmesinden hesap mı soruyorsunuz , siz vallahi cahillerin yalancıların önde gidesiniz.

Sitelerde Paylaş

bak cahil efendi kazayla yaratılarak öldürüldü çocuk, geminin delinmesi olayıda , duvarın kaldırılarak defineyi bulmalarının istenmesi olaylarına bak , onlara gemidekilere haber verilip sizin gittiğiniz yolu değiştirin ilerde melik var denmiyor, yada duvarın altında define var denilip çocuklara haber edilmiyor ne yapılıyor onlara hissetirmeden haberleri olmadan yapılan şeyler bunlar, ey bre cahil sen bilim insanı değil kilim insanı bile olamazsın. Kazayla öldürülenlerin nasıl orada olduklarını ne için öldüklerini biz bilemeyiz Gayp yalnızca Allah ındır, O her şeyi bilendir. 

Sitelerde Paylaş

Çocuğu ailesini inkara sürüklemesinden korktuğumuzdan dolayı öldürdük diyor işte.Çocuk için ayrı bir parantez açmış,çocuğu bu nedenden dolayı öldürdük diyip,açıklama yapıyor.Çocukları inkara sürükleyecek diye öldürüyorsan,tüm inkara sürükleyecek çocukları öldürmen gerekir.Yok öldürmüyorsan,bu senin kimilerine kıyak geçen,adaletsiz bir put olduğunu gösterir.Hayır birde utanmadan sınav dünyası diyor,şeytana yeniden dirilme gününe kadar süre veriyor,şeytana süre veren put ne yapıyor peki,çocuğu öldürtüyor,bırakta anası babası çoçuklarıyla sınav olsunlar.Ama putun emir eri,çocuğu inkara sürüklemesinden korktuğumuzdan dolayı öldürdük diyor.Bu insanlar tarafından oluşturulmuş,düşsel putun kafası güzel,kendi içinde çelişiyor,tutarsız bir put,ne kullanıyorsa artık.Ayrıca bu put,anlatılan yaratılış masalında,adem ile adı olmayan eşinin biletini çok önceden kesmiş bir put.Şeytan kendine,bana yeniden dirilecekleri güne kadar süre ver diyor,putta bunu kabul ediyor.Şeytan bunların yeryüzüne sürüleceğini nerden biliyor ki,daha adem ile adı olmayan eşi,cennete yerleşip,yasak meyveyi bile yememişlerken.Demek ki bu put,şeytana bunların yeryüzüne sürüleceğini,bunların yasak meyveyi yiyip zıkkımlanacağını çok önceden söylemiş,şeytanda rolünü oynamış yalnızca.Bu düşsel put,şeytanın ta kendisidir.Böyle kafası güzel bir put varken,şeytan aramaya da gerek yok.Putun kafası güzel,ona inananların,kutsal uyuşturucu bağımlılarının kafası ondan da güzel.

Kutsal uyuşturucu bağımlılarının,kutsal uyuşturucuyu kaybetme korkusu yaşayanların,islam hakkındaki görüşlerinin,yorumlarının bir önemi yoktur.Çünkü bu kişiler,kutsal uyuşturucularını kaybetmemek için aka kara da der,elmaya armutta der,eğer,büker,kıvırır,gerçek islam bu değil der,sağı solu ayrı oynar,yeter ki kafa bulduran,kutsal uyuşturucusu elden uçup gitmesin.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
4 hours ago, sokullu said:

Her zaman derim cahil kendini savunmaya geçtiğinde hep hakaret ve küfürlere savunmaya çalışır. milyarlarca insan mal bu arkadaş akıllı ya, Peki kardeşim bizde böyle inanmadığın dinler böyle , sen ateistsin sizin kitabınız nerde, varmı kitabınız birde ona bakalım bak yok deme , neye göre yaşıyorsunuz, serbestliğiniz sınırsızmı yani olmayan şeyleri burada varmış gibi dinleri çocuk katili yapan sen sizin inandığınız ateistlikte çocukların öldürülmemesi hakkında ne yazıyor, yoksa çocukları öldürün mü onlara tecavüz edin diyemi yazıyor kitabınızda, kitabınız yok mu kafaya göre takılıyoruz bizmi diyorsunuz :) yani hani çok üstün kültürünüz ve bilginizle ateistliğin bir kitabını kurallarını yazamadınız mı yok biz kuralsız yaşıyoruz diyorsanız, Ahlak kurallarımız yok, kafamız ne eserse o diyorsanız , bir devlet kurduğunuzda her kafadan bir ses çıkarsa ne yapacaksınız. kitabı bile kuralları bile oluşmayan bir kavram mı ateistlik, dinlere söv TENGRİ yok de tamam sende bizdensin olayımıdır.

Senin gibi çocuk öldürmeyi bile savunanlara hakaret ve küfür az bile. Ulan geri zekalı salak, çocuk öldürmeyi aklamaya çalışıyorsun, böyle bir pisliği savunduktan sonra daha ne bekliyorsun? Evet, söz konusu din olunca milyarlarca insan maldır, koyundur, düşünmez, sorgulamaz, aklını kullanmaz, robot gibi ne denirse kabul eder, ne denirse itaat eder, ne tarafa güdülürse o tarafa gider.

Hiç aklı başında, düşünen ve sorgulayabilen birisi bir arap bedevisine inanmadığı için sonsuza kadar yanacağını sanar mı? Buna ancak düşünmeyen, aklını kullanmayan aptallar inanır.

Sitelerde Paylaş

Kehf/74. Yine yola koyuldular. Nihayet bir erkek çocukla karşılaştıklarında, adam (hemen) onu öldürdü. Mûsâ, “Bir cana karşılık olmaksızın suçsuz birini mi öldürdün? Andolsun çok kötü bir iş yaptın!” dedi.

Musa ve akıl hocası birlikte yola çıkmışlar. Bir çocuğa rastlamışlar. Musa'nın akıl hocası Musa'ya bir ders vermek için karşılaştıkları bu çocuğu öldürmüş. Musa da cılızca masum bir çocuğu öldürerek kötü bir iş yaptığını söylemiş, ama adam kızınca Musa hemen sesini kesmiş. Arap putunun seçtiği tiplere bak! Biri öğrencisine bir ders vermek amacıyla yolda karşılaştıkları masum bir çocuğu öldürüyor, diğeri de bu adam bana bir şeyler öğretecek diye masum bir çocuğun öldürülmesine bile seyirci kalıyor. Böyle psikopat, sapık, çatlak ve manyak tipleri de müslümanlar kutsayıp peşinden gidiyorlar.

Kehf/80. “Çocuğa gelince, anası babası mü’min insanlardı. Onları azgınlığa ve küfre sürüklemesinden korktuk.”

Bu ayete göre Musa'nın akıl hocasının masum bir çocuğu öldürmesinin nedeni ilerde ana babasını dinden çıkarabilir korkusuymuş.

Kasas/15. Mûsâ, halkın habersiz olduğu bir sırada şehre girdi. Orada biri kendi tarafından, diğeri düşmanı tarafından; kavga eden iki adam gördü. Kendi tarafından olan, düşmanına karşı ondan yardım istedi. Mûsâ da ona bir yumruk indirip onu öldürdü. Mûsâ, “Bu şeytanın işidir. O, gerçekten apaçık bir saptırıcı düşmandır” dedi.

Bir de 3 yahudi-arap dininin en önemli şahsiyetlerinden Musa'nın yediği haltlara bakalım. Bu psikopat manyak gittiği bir şehirde iki kişinin kavga ettiğini görüyor ve kendi tarafındaki adamdan yana yer alıp karşısındaki adamı öldürüyor. Normalde bir insan iki kişinin kavga ettiğini görünce ayırmaya çalışır, nedir derdiniz, neden kavga ediyorsunuz diye sorular sorup durumu anlamaya, bunların arasını düzeltmeye çalışır. Musa hiç düşünüp taşınmadan bu adam benim milletten deyip hemen rakibine saldırıp öldürüyor, sonra da utanmadan kendi suçunu şeytanın üstüne atıyor, tipik dinci davranışı. Her pisliği yap sonra da şeytanı suçla.

Sitelerde Paylaş

Putlarınız yıkılacak diye odunuz kopuyor, kıvırdıkça kiviriyorsunuz. Ac youtube'u, yobaz alimlerden (!) istediğini dinle. Tümü hikayeyi çocuk olarak anlatıyor. Yok yetişkinmiş de buluğa ermiş de... hepsi palavra. Her zamanki gibi müslümler sıkıştirılınca yalan-dolana sarılıyor. 

Tabularinız can çekişiyor!

Sitelerde Paylaş
17 saat önce, malta erigi yazdı:

Putlarınız yıkılacak diye odunuz kopuyor, kıvırdıkça kiviriyorsunuz. Ac youtube'u, yobaz alimlerden (!) istediğini dinle. Tümü hikayeyi çocuk olarak anlatıyor. Yok yetişkinmiş de buluğa ermiş de... hepsi palavra. Her zamanki gibi müslümler sıkıştirılınca yalan-dolana sarılıyor. 

Tabularinız can çekişiyor!

beni hiç bir alim alakadar etmez, ben kuranı açınca okuyup anlayacak kadar zekiyim, Allah bana akıl vermiş onu kullanma yetisine sahibim. Allah ın ilmi verilmiş birisi her türlü öldürme gücüne sahiptir, isterse kaza yaratır, isterse kalp krizi ile öldürür, ayetlere baktığımızda doğrudan bir iletişim yok, geminin delinmesi ve duvarın onarılması ayetlerine baktığımızda bunu görüyoruz . ayetlere baktığımızda azgınlık geçiyor küçük bir çocuk anne babasını nasıl azgınlığa götürür , öldürülen genci daha merhametlisi ile değiştirilmesini diledik derkende merhametli olmadığı ve eziyet eden birisi olduğu görülür. Bu konulara bir daha girmeyeceğim , çünkü sizlerde aynı cehalet kafası var, tıpkı cehalet içindeki islama inananlardan sizin farkınız yok, eksi kutuplar ama aynı cehalet .  

tarihinde sokullu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu insan ürünü olduğu belli olan kitabı bu kadar körü körüne, noktası ve virgülüne kadar, sorgusuz/sualsiz kabullenmek ne istir ?

Tanrınızın gazabından mı korkuyorsunuz ?

Yahu; Tanrı olsa bile, böyle dandik masallarla, mitlerle, nesilden nesile onun bunun anlattığı hikayelerle uğrasmaz.

İnanacaksanız eğer, Tanrı ile direkt iletisime geçiniz.
Yani aradaki bütün peygamberleri, kitapları, hacıları, hocaları, din alimlerini vs. çöpe atınız.

Sizlerin peygamberlerden ne eksiğiniz var ki ?

Varsa sayet, elbette Sizlerle muhabbet edecektir.:D 

Bunları yapmak için öyle fazla bir zekaya gerek yok aslında.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, democrossian yazdı:

:lol::lol::lol:çocuk yetişkindi

Sayın D. ; Zaten yetişkin olsaydı çocuk demezdi. Çocuk dedigi için , çocugu öldürdügü için, ölen de çocuk olmuş oluyor. :lol:ahhahaaa. Yanlış anlamayiniz, size açiklama yapmiyorum. Acaba siz bu pasajı  Papua yeni gine dilinde açıklasanız daha iyi mi anlar okuyanlar (muslumanlar ozellkle) ? :lol:ahahahaha.

Sitelerde Paylaş
38 dakika önce, Tatarka yazdı:

Papua yeni gine dilinde açıklasanız daha iyi mi anlar okuyanlar (muslumanlar ozellkle) ? :lol:ahahahaha.

Arapça mı anlatsak ki! "El veledu la baliğu ve la mate kazaen illa kutilehu hızırül manyakül psikopati vallahu aliyyül aziiiimm..." :lol:

Bir laf Arapça olunca bir bot oluyor sanıyor ya bunlar, o bakımdan! :D

Bunlara Arapça bir kağıda yazarak söv, allahını kitabını dinini iteyim yaz ver eline, muska diye boynunda taşır. :D

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 hours ago, sokullu said:

beni hiç bir alim alakadar etmez, ben kuranı açınca okuyup anlayacak kadar zekiyim, Allah bana akıl vermiş onu kullanma yetisine sahibim. Allah ın ilmi verilmiş birisi her türlü öldürme gücüne sahiptir, isterse kaza yaratır, isterse kalp krizi ile öldürür, ayetlere baktığımızda doğrudan bir iletişim yok, geminin delinmesi ve duvarın onarılması ayetlerine baktığımızda bunu görüyoruz . ayetlere baktığımızda azgınlık geçiyor küçük bir çocuk anne babasını nasıl azgınlığa götürür , öldürülen genci daha merhametlisi ile değiştirilmesini diledik derkende merhametli olmadığı ve eziyet eden birisi olduğu görülür. Bu konulara bir daha girmeyeceğim , çünkü sizlerde aynı cehalet kafası var, tıpkı cehalet içindeki islama inananlardan sizin farkınız yok, eksi kutuplar ama aynı cehalet .  

Sen Kuran'ı okuyup anlayacak kadar zeki değilsin, olsaydın müslüman kalmazdın.

Kehf/74. Yine yola koyuldular. Nihayet bir erkek çocukla karşılaştıklarında, adam (hemen) onu öldürdü. Mûsâ, “Bir cana karşılık olmaksızın suçsuz birini mi öldürdün? Andolsun çok kötü bir iş yaptın!” dedi.

Kehf/80. “Çocuğa gelince, anası babası mü’min insanlardı. Onları azgınlığa ve küfre sürüklemesinden korktuk.”

Daha şu iki ayette yazılanları okuyup anlamıyorsun, ayette çocuk yazmasına rağmen yok orada çocuk yazmıyor diyecek kadar aptallaşmışsın. Bu aptallıkla hangi ayeti anlayabilirsin?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...