Jump to content

El Bab'da Ne İşimiz Var?

Recommended Posts

• İleti 72
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

On 18.12.2016 at 11:28, satsuma57 yazdı:

Şehit diye, vatanı düşmana karşı korurken yaşamını yitirenlere deniyor.

Ancak bu kavramın zemini son yıllarda iyice kaydı. Artık terör, yangın ya da depremde ölenlere de -resmi görevli ya da sivil yurttaş demeden- deniyor. Benim diyeceğim bu değil. 

Ağustos ayından beri TSK, kuzey Suriye'de ÖSO militanlarıyla birlikte İŞİD'e karşı bir savaş yürütüyor. Şimdiye kadar 17 askerimizin öldüğü söyleniyor.

El Bab'ı alırsak, Suriye Demokratik Güçleri (SDG) adlı Kürt savaşçıların Afrin ve Kobani kantonlarını birleştirmelerine engel olup o bölgelerde bir Kürt devleti kurulmasını önleyecekmişiz. Haritaya bakıyorum: Bir aydan beri iki adım ötedeki El Bab kasabasına girilememiş.

El Bab İŞİD'in elinde, İŞİD'in bayrağında Arapça "La İlahe İllallah Muhammeden Resulullah" yazıyor. Buradan anladığımız, İŞİD'çiler Müslüman. Peki, onların öldürdüğü bizim askerlerimiz neden/nasıl şehitlik statüsüne sokuluyor?

1) İlk olarak El Bab vatan toprağı mı? Değil.

2) İkincisi, İŞİD düşman mı? Müslüman olduğuna göre, değil.

Bu sorunun acilen çözülmesi gerek.

Belki bundan da önemli olan soru şu: Bizim el Bab'da ne işimiz var? 

Bön herif, sınırlarımızın güvenliğini sağlamak için el Bab'dayız, başka neden olacak? Sorulara bak bak bak... 

Sen ayrıca memleketin çıkarlarını düşünen bir vatan evladı mısın da T.C.'nin derdi, şehitleri vs. seni geriyor?

Şimdiye kadar açtığın başlıklarda kimlerin bayraktarlığını yaptığını ortada, deşifre oldun deşifre... 

Sitelerde Paylaş
15 saat önce, Glock yazdı:

Yazdığımdan ister ders çıkar ister çıkarma benim anlatmak istediğim fazla vicdan yapmadan önce ileriki zamanda olucakları düşün körü körüne iyilik yapma onuda sorgula ?

Bizim buradaki kapıcı çocukları da öyle konuşuyordu. O zamanlar buralarda dilencilik yapan Yezidi kadınları filan vardı. Bir tanesi bunlar hakkında "Şu karı yıkayıp da ...seler" filan demişti.

- Size kimse öğretmemiş demekki. Olur öğretelim.

Eğer Türk'sen, Türk aile kurallarını öğren. "Misafir" ne demek, zulümden kaçıp ülkene sığınan insana biz nasıl davranırız öğren (dediğim gibi "Türk" geçinen birçok insanın Türklüğünü ben kabul etmiyorum.)

Eğer Müslümansan, kendi din kardeşinin durumunu önemsemeyi öğren. Diğer tarafta Tanrı'ya "benim komşumu gece gelip öldürdüler, ben maçın sesini daha çok açıp umursamadım" diye açıklamanın ahiretteki karşılığı nedir onu öğren.

- Kaldı ki bana bundan sonda "ben ateistim/ben solcuyum" filan zaten deme. Hani gençsin diye hesap etsek bile, kendin söyledin. Hümanizm ile zaten alakan yok. Söylediğin hiçbir şeyi de mantık yürüterek söylediğini zannetmiyorum. Ondan bundan duyup, marifetmiş gibi sağa sola tekrarlayıp belki de ilgi çekiyorsun.

O zaman kendini geliştireceksin (yani ateist / Solcu olma niyetin varsa, ben zannetmiyorum, ama niyetin varsa / özeniyorsan diye söylüyorum)

İlk ders İnsan hakları Evrensel Beyannamesi:

https://www.unicef.org/turkey/udhr/_gi17.html

Bu da Madde 3 Al oku, "Yaşamak haktır" yazıyor:

Alıntı

Madde 1

Bütün insanlar hür, haysiyet ve haklar bakımından eşit doğarlar. Akıl ve vicdana sahiptirler ve birbirlerine karşı kardeşlik zihniyeti ile hareket etmelidirler.

Madde 2

Herkes, ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir akide, milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin işbu Beyanname’de ilan olunan tekmil haklardan ve bütün hürriyetlerden istifade edebilir.

Bundan başka, bağımsız memleket uyruğu olsun, vesayet altında bulunan, gayri muhtar veya sair bir egemenlik kayıtlamasına tabi ülke uyruğu olsun, bir şahıs hakkında, uyruğu bulunduğu memleket veya ülkenin siyasi, hukuki veya milletlerarası statüsü bakımından hiçbir ayrılık gözetilmeyecektir.

Madde 3

Yaşamak, hürriyet ve kişi emniyeti her ferdin hakkıdır.

- Beni iyice kızdırmak için bu sefer Alevi, Kürt, laz yezidi vs. gibi konulara yönelirsen onlar hakkında da aynı şekilde cevap veririm.

Sitelerde Paylaş
47 minutes ago, satsuma57 said:

İnsanlığını kaybetmiş olanlara: Analar sürekli ağlıyor, haberiniz var mı? 

Memleketi sınırlarımızı koruyoruz bahanesiyle Ortadoğu batağının içine attınız. Nasıl çıkacaksınız bakalım?

Nedir senin buna çözümün? The Big Kurdistan'ın kurulması mı? Böyle mi güldüreceksiniz anaları?

AKP'den nefret ediyorum ama bütün bu olup bitenlerin suçu tamamen onların üzerinde değil. ABD ortadoğu sınırlarını kendi kafasına göre düzenlemek istedi. Bunu da açıkça deklare etti ve işe başladı. AKP'yi bu iş için dizayn etti ve iktidara yerleştirdi. İslamcılar iktidara ve paraya olan açlıkları ve olanca embesillikleri ile her isteneni yapıp ABD'nin işini kolaylaştırdılar. Ama baştan beri plan projenin patenti ABD'nin elinde idi. 

Bu durumda AKP ne yaparsa yapsın, biz bir kan havuzuna atılacaktık. Gönül isterdi ki en azından ortalama bir insan zekasına sahip olsaydılar ve bu kadar aciz durumlara sokmasaydılar bizi. Ama artık yapacak birşey yok. Vatanımızı savunmak için ne gerekiyorsa onu yapacağız!

Ne gerekiyorsa o Satsuma! Ne gerekiyorsa o!

Sitelerde Paylaş

Dinciler durmadan sorun üretiyor.Bak bugün ülkeye milyonlarca,oldukça hızlı üreyen suriyeli aldılar,bunların 10 yıl sonra sayısı ne kadar olur,bir düşünün bakalım.Yıllardan beri etnik sorunlarla uğraşan ülkeye,üç milyonun üzerinde suriyeli arap alınıyor ve milyonlarca kişi de buna neden olanları destekliyor hala.Araptan daha arapçı,arabın diniyle kafa bulan,kutsal uyuşturucu bağımlısı,sürekli sorun üreten bu kadar dinci varken,başka düşman aramaya gerek var mı,yok.Bu arapçı dincilere karşı duygusal bağım yok,bunlarla hiçbir ortak noktamda yok.Bunları Türk ulusunun bir parçası,Türk olarak olarak görenlere de,diyecek bir sözüm yok.İçimizdeki araplar varken,kürtçüler,kürdistanı kurmak isteyenler felan hep hikaye.Sen bu içimizdeki araplarla ne yapacaksın,onu düşün bir bakalım.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Suçun tamamı dincilerde değil biraderim. Onlar gerek barbarlıkları ile gerekse hesap yapılırken sıfır kabul edilebilecek zekaları ile bu işi daha içinden çıkılmaz hale getiriyorlar ama sorunun kaynağı başka.

2002 yılında Condeeleza Rice diye bir karı, ortadoğuda sınırları değiştireceğiz dedi. Açıkça dedi bunu. Dediğini de yaptı kevvaşe!

Suriye'lilerin Türkiye'ye gelmesinden rahatsızız. Sadece güvenlik sorunu yaratmalarından dolayı değil, ülkenin kültürel yapısını bozmalarından da endişe ediyoruz. Peki ama onlar bu halden mutlu mu? Durup dururken evlerinden barklarından ayrılmayı çok mu istedi bu insanlar?

Suriye'de durup duruken niye iç savaş çıktı? Işid nerden çıktı? El Ci-Ay-Ey pardon El Ka-İ-De nedir? Di mi? Bu soruların da bir cevabı olması lazım.

Ayrıca Arap düşmanlığı da ırkçı boyuta gelmesin. Özellikle bu süreçte görüp tanıdığım Suriye'lilerin oldukça zarif ve kültürlü insanlar olduğunu gördüm. Bizim Konya dükalığının çomarları gibi değiller.

Sitelerde Paylaş

Suriyelilerin mutlu,mutsuz olması açısından bu sorunlara yaklaşacaksak işimiz  var.Emevi caminde namaz kılmak isteyen,esad üç beş ayda giderciler,içimizde ki araplar öso ve türevlerini destekleyip,suriye iç savaşını körüklediler,sonra ne idüğü belirsiz milyonlarca arabı ülkeye aldılar.Bak ne diyorum içimizdeki araplar varken,hiçbir sözün anlamı yok aslında.Senin ülkeni yönetenler ve onları destekleyenler Türk değil bir kere.Sen bunlardan nasıl kurtulacaksın.Kürdistanın kurulması senin açından oldukça kötü ya hani,içimizdeki araplara bakıp,biz bu içimizdeki atatürk düşmanı,türk düşmanı,araptan daha arapçı,şeriat isteyip,arap gibi yaşamak isteyen,arabın yaşantısını dayatan,arap emperyalizmi yapan araplarla,nasıl yaşayacağız,bunlarla nasıl bir ortak gelecek kuracağız diyip,bu konu üzerinde hiç düşünmüyor musun,içimizdeki araplara bakıp umutsuzluğa kapılmıyor musun?İçimizdeki araplar derken,gerçek araplardan söz etmiyorum,bu arada.

Ayrıca o işid ve türevlerini kim çıkarttı bilmiyorum ama,nedense adamların yaptıkları tüm uygulamalar,eylemler İslamla %100 örtüşüyor.Batının,amerikanın,islamla %100 örtüşen örgütler kurabilmesi de ilginç,senin dediğin gibiyse eğer,islamda iyi malzeme var gerçekten.Müslüman olmayanlar,müslüman olanlardan,islamı hakkıyla uygulayabilen oluşumlar yaratabiliyor ve kullanabiliyor.Bir tuhaf denklem.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 saat önce, leonardo18 yazdı:

Bizim buradaki kapıcı çocukları da öyle konuşuyordu. O zamanlar buralarda dilencilik yapan Yezidi kadınları filan vardı. Bir tanesi bunlar hakkında "Şu karı yıkayıp da ...seler" filan demişti.

- Size kimse öğretmemiş demekki. Olur öğretelim.

Eğer Türk'sen, Türk aile kurallarını öğren. "Misafir" ne demek, zulümden kaçıp ülkene sığınan insana biz nasıl davranırız öğren (dediğim gibi "Türk" geçinen birçok insanın Türklüğünü ben kabul etmiyorum.)

Eğer Müslümansan, kendi din kardeşinin durumunu önemsemeyi öğren. Diğer tarafta Tanrı'ya "benim komşumu gece gelip öldürdüler, ben maçın sesini daha çok açıp umursamadım" diye açıklamanın ahiretteki karşılığı nedir onu öğren.

- Kaldı ki bana bundan sonda "ben ateistim/ben solcuyum" filan zaten deme. Hani gençsin diye hesap etsek bile, kendin söyledin. Hümanizm ile zaten alakan yok. Söylediğin hiçbir şeyi de mantık yürüterek söylediğini zannetmiyorum. Ondan bundan duyup, marifetmiş gibi sağa sola tekrarlayıp belki de ilgi çekiyorsun.

O zaman kendini geliştireceksin (yani ateist / Solcu olma niyetin varsa, ben zannetmiyorum, ama niyetin varsa / özeniyorsan diye söylüyorum)

İlk ders İnsan hakları Evrensel Beyannamesi:

https://www.unicef.org/turkey/udhr/_gi17.html

Bu da Madde 3 Al oku, "Yaşamak haktır" yazıyor:

- Beni iyice kızdırmak için bu sefer Alevi, Kürt, laz yezidi vs. gibi konulara yönelirsen onlar hakkında da aynı şekilde cevap veririm.

Ateistle solcuyu aynı kefeye koyman senin cahil olmanı gösterir.

İkincisi insan hakları beni bağlamaz bak bakalım zengin birinin oğlu birini öldürünce insan hakları bi boka yarıyor mu ?

Türklük taslamışsın ama merhametli misafir perver geleneği müslüman türklerle başladı.

Eski türkler barbardı unutma türkleri bozan arapın dinidir türkler savaşçıdır sizin gibi korkak arap yalakaları türklükten bahsedemez.

Sizin gibiler türk tarihini karahanlı ve ilerisinden ibaret sanıyorsunuz bana ilk okulda öğrendiğin tarihle gelme.

Dönelim solcu konusuna şimdiki zamanda kendini solcu diyenler teröristlik yapar oldu gerçek solcu milliyetçi ve eşitlikten yanadır.

Ben solcu değilim hiç bir ideolojiyide benimsemem benim içim önemli olan kendimdir gerisi önemsizdir.

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, Buzul yazdı:

Dinciler durmadan sorun üretiyor.Bak bugün ülkeye milyonlarca,oldukça hızlı üreyen suriyeli aldılar,bunların 10 yıl sonra sayısı ne kadar olur,bir düşünün bakalım.Yıllardan beri etnik sorunlarla uğraşan ülkeye,üç milyonun üzerinde suriyeli arap alınıyor ve milyonlarca kişi de buna neden olanları destekliyor hala.Araptan daha arapçı,arabın diniyle kafa bulan,kutsal uyuşturucu bağımlısı,sürekli sorun üreten bu kadar dinci varken,başka düşman aramaya gerek var mı,yok.Bu arapçı dincilere karşı duygusal bağım yok,bunlarla hiçbir ortak noktamda yok.Bunları Türk ulusunun bir parçası,Türk olarak olarak görenlere de,diyecek bir sözüm yok.İçimizdeki araplar varken,kürtçüler,kürdistanı kurmak isteyenler felan hep hikaye.Sen bu içimizdeki araplarla ne yapacaksın,onu düşün bir bakalım.

Ürdün 1,5 milyon, Lübnan 1,5 milyon Suriyeli almış. Bunların ikisi toplanda Türkiye'nin 10'da biri etmez.

Bir de Turgut Özal Zamanından, 20 yılda, yirmi milyon artıp 80 milyon olduk (bir sürü de kayıt dışı insan var)

Hoş bir durum da demiyorum. Ama öyle işte.

Alıntı

Ateistle solcuyu aynı kefeye koyman senin cahil olmanı gösterir.

İkincisi insan hakları beni bağlamaz bak bakalım zengin birinin oğlu birini öldürünce insan hakları bi boka yarıyor mu ?

BU maalesef doğru, Ama AB uyum yasaları filan var. Tayyip intihar edip de NATO ve AB'den uzaklaşmaya başlamasaydı yakın zamanda bizdeki bu tür hukuk devleti konuları da gelişecekti.

Alıntı

Türklük taslamışsın ama merhametli misafir perver geleneği müslüman türklerle başladı.

Eski türkler barbardı unutma türkleri bozan arapın dinidir türkler savaşçıdır sizin gibi korkak arap yalakaları türklükten bahsedemez.

Sizin gibiler türk tarihini karahanlı ve ilerisinden ibaret sanıyorsunuz bana ilk okulda öğrendiğin tarihle gelme.

Sen tanımamışsın. Ama Arapların da çok insancıl yönleri vardır. Bende hiçbir milleti diğerinden üstün tutma yok. Bunu şu yüzden yazdım: Öyle bir MHP'li iki çocuk sahibi bir tanıdığım vardı. Siyasi konuları (kendine göre) gayet de iyi bilir. Açık açık bana "Suriyeliler gelmesin, Suriyeliler ölsün" filan demişti. 2 saat tartıştık. "Sen iki çocuğunla karınla aynı durumda olsan ne yapardın?" diyorum. Adam hala "kurtlar vadisin düşeni yemek kuraldır, sen düşersen seni de yerim" filan diyor (koskoca adam bunu yapan). O yüzden hatırlatmak için öyle yazdım. Sevindirici bir durum da değil. Almanlar da sevinmiyorlar "Suriyeliler geldi" diye. Ama Savaş işte. 2.Dünya savaşından beri böyle bir göç de yaşanmadı.

Alıntı

Dönelim solcu konusuna şimdiki zamanda kendini solcu diyenler teröristlik yapar oldu gerçek solcu milliyetçi ve eşitlikten yanadır.

Ben solcu değilim hiç bir ideolojiyide benimsemem benim içim önemli olan kendimdir gerisi önemsizdir.

- Eski Türklere de ben bir şey demiyorum. Moğollar gibi, Şamanist kabilelermiş işte. Niye barbar deyim?

- Solcu konusunu bizim eski "Sıfır" ve "Nicelizm" forumlarında tartışırdık. Tarihsel olaylar yüzünden bizim solcularımız dağa çıkmak zorunda kaldılar. Maalesef tekrar inmeleri de nasip olmadı. Günümüzde PKK daha etnik milliyetçi bir çizgiye geri döndükçe, Biz de daha siyasal bir sosyalizm/komünizm anlayışını baştan getirmeye çalışıyoruz.

Bir de insan hakları sorunu şöyle: Sence niye o kadar doktor, BM, Yardım konvoyları vs halen Afrika'ya gönderiliyor. En mantıklısı hepsinin ölmesi değil mi? Yiyecek yerine nükleer silah verelim. Kökleri kurusun, gidip biz yerleşelim?

- Asıl mesele bu insanları yaşatmak, insan gibi yaşatmak, geçim kaynağını, sağlık erişimini, eğitim/çalışma erişimini arttırmak. Böyle böyle bu adamlar gelişip insan olur. Deli gibi çocuk yapmak yerine daha insancıl varlıklar olurlar. İnsan hakları Evrensel beyannamesi de buradan gelir.Öldürerek olabilseydi, mesela Orta Çağdan çok tan halledilmişti, Bilemedin, Hitler/Stalin gibi adamlar çoktan her şeyi halletmişti.

- Bir de Suriye'liler öyle dışlanacak kişiler değiller. Ben çok tanıdım. Çevrende varsa da tanışmanı filan öneririm.

Sitelerde Paylaş

Suriye topraklarına girerek askerlerimizin İŞİD militanları tarafından köpek yürüyüşüyle götürüldükten sonra yakılmaları sonucunu verdirecek ne gibi gerekçeleriniz varsa:

hepsinin içine tüküreyim.

Görüntüleri Youtube'de izleyin. İçinizde insanlıktan ufak bir parça kalmışsa, oradan hemen çıkarsınız. 

Sitelerde Paylaş
23 hours ago, satsuma57 said:

Suriye topraklarına girerek askerlerimizin İŞİD militanları tarafından köpek yürüyüşüyle götürüldükten sonra yakılmaları sonucunu verdirecek ne gibi gerekçeleriniz varsa:

hepsinin içine tüküreyim.

Görüntüleri Youtube'de izleyin. İçinizde insanlıktan ufak bir parça kalmışsa, oradan hemen çıkarsınız. 

Tabi tabi. Biz çıkalım, sizin oğlanlar PKK'lılar güle oynaya oraya girsin. Siz de burada gevrek gevrek gülerek yine PKK'nın "zaferini" kutlayın değil mi?

Bu tipine attırdığım PKK'sı sözde hep Işid'le savaşıyor değil mi? Niye hiç PKK'lı yakmadı bu Işid? 

Batı basınına, Türkiye'deki götten kurmalı liberal-solculara bakacak olursak PKK Işid'in en büyük belalısı. Işid'i eze eze toprakları "kurtarıyor". Peki hiç mi PKK'lı yakalamıyor bu Işid? Bu kadar mükemmel savaşçı mı bu PKK'lılar? Türk ordusu karşısında tavuklar gibi kaçışırken Işid'e karşı kartal kesiliyor ve hiç bir militanı Işid'in eline düşmüyor.

Niye PKK'lıyı yakmıyor bu Işid? Yoksa PKK'lılar yanmaz malzemeden mi üretiliyor? Hadi bakalım atayiz, bunu da açıkla!

Sitelerde Paylaş

Yapılması gereken Suriyeyle gidip anlaşacaksın,Suriye uçaklarına kuzey Suriyede angajman kurallarını uygulamayacaksın!Sonrada çekilip kendi sınırlarını PKK ya karşı koruyacaksın.Bu yapılmazsa orada daha çok zayiat veririz.Dümdüz arazide Kabak gibi ortada kalan Tanklarımız avlanırlar.Yazık orada Ölen askerimize 

Sitelerde Paylaş

Suriye meselesi galiba yoluna girmeye başladı. Türkiye-Rusya-İran masaya oturdu. ABD / Avrupa artık karışmıyor.

- O videoların da sadece haberini duydum. Vahşetten başka bir şey değil. Psikolojik açıdan izlememenizi tavsiye ediyorum. Bu tür şiddet görüntüleri (Tıpkı Salı günün suikasti gibi) toplumlardaki korku / şizofreni kültürünü geliştirmeyi hedefler. Aynı sebeple tarihi eserlere filan saldırıyorlar "yanıma gelmeyin yakarım kendimi" hesabı.

- Rusya Esat'ı desteklemeseydi bence yine de iyi olurdu. Eninde sonunda daha demokratik bir düzene geçmeye onların da ihtiyacı var. Bir de Halep'ten geriye zaten bir şey kalmadı diyorlar.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

"Ortadoğu batağına girmeyin" diyen akil adamların haklı olduğunu ben biliyordum da, "Ülke sınırlarını korumak için El Bab'tayız'" diyen gafillere bunu nasıl anlatacağımızı bilemedik. Başımıza gelenler hep tarihten ders almamaktan oldu desek, yanlış olmaz.

Osmanlı askeri Birinci Dünya Savaşında Almanların yanında Galiçya'da da savaştı. Yüzlerce askerimiz öldü orada. "Galiçya neresi?" diye soran olursa haritaya bakabilir. Şimdikilerin ataları "Ülke sınırlarını korumak için Galiçya'dayız" demişler midir acaba? Demişlerse kötü; yüz senedir zihinlerde bir arpa boyu yol almamışız demektir.

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, satsuma57 yazdı:

"Ortadoğu batağına girmeyin" diyen akil adamların haklı olduğunu ben biliyordum da, "Ülke sınırlarını korumak için El Bab'tayız'" diyen gafillere bunu nasıl anlatacağımızı bilemedik. Başımıza gelenler hep tarihten ders almamaktan oldu desek, yanlış olmaz.

Osmanlı askeri Birinci Dünya Savaşında Almanların yanında Galiçya'da da savaştı. Yüzlerce askerimiz öldü orada. "Galiçya neresi?" diye soran olursa haritaya bakabilir. Şimdikilerin ataları "Ülke sınırlarını korumak için Galiçya'dayız" demişler midir acaba? Demişlerse kötü; yüz senedir zihinlerde bir arpa boyu yol almamışız demektir.

İyi diyorsun da Kilis'te IŞİD saldırısıyla kaç vatandaşımızın öldüğünden bahsetmiyorsun. 

Sıcak çatışmaya girmeden IŞİD saldırıları durdurulabilir miydi? Bu biraz tartışmalı elbette ama Türkiye'nin sınır ötesi operasyonu haklı ve meşrudur.

Ne yapalım yani, ülkemizi korumak için savaşmayalım mı?

Sitelerde Paylaş

Türkiye nin El Bab'a girmesi zorunluydu. Artık başka yol kalmamıştı. Sınırımızda ulusal tehdit haline gelen Işid ve Pyd çok önemli yol kat etmişti. Pyd kürt kantonu kurmak isteyerek Türkiyenin bir nevi toprak bütünlüğünü tehdit ediyordu.Işid ise terör saldırılarıyla insanlarımızı şehit ediyordu. Bugün Türkiye suriye politikasında iyi bir noktaya gelmiştir. Yıllarca S. Arabistan Katar ve diğer 100 ülke ile beraber Esad rejimine karşı Işii destekleyen Türkiye artık esad rejimini resmen tanımış ve bölge ülkelelriyle beraber ışide büyük darbe vurmuştur. Kürt koridorunu engelleyerek Abd nin 100 yıllık büyük kürdistan planını gözden geçirmesine sebep olmuştur.

tarihinde Kuranınizinde tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Kuranınizinde yazdı:

Türkiye nin El Bab'a girmesi zorunluydu. Artık başka yol kalmamıştı. Sınırımızda ulusal tehdit haline gelen Işid ve Pyd çok önemli yol kat etmişti. Pyd kürt kantonu kurmak isteyerek Türkiyenin bir nevi toprak bütünlüğünü tehdit ediyordu.Işid ise terör saldırılarıyla insanlarımızı şehit ediyordu. Bugün Türkiye suriye politikasında iyi bir noktaya gelmiştir. Yıllarca S. Arabistan Katar ve diğer 100 ülke ile beraber Esad rejimine karşı Işii destekleyen Türkiye artık esad rejimini resmen tanımış ve bölge ülkelelriyle beraber ışide büyük darbe vurmuştur. Kürt koridorunu engelleyerek Abd nin 100 yıllık büyük kürdistan planını gözden geçirmesine sebep olmuştur.

Aynen katılıyorum.

Ama bunlara göz göre göre neden sessiz kaldı madem? Bunu açıklamak daha zor.

Sitelerde Paylaş
On 3 Jan 2017 at 12:19, satsuma57 said:

Şöyle anlatayım;

Niçin Galiçya'da Almanlar ile birlikte savaştık?

Çünkü Almanlar ile müttefiktik. 

Örneğin Kırım Savaşı'nda da İngiliz ve Fransızlar bizimle birlikte Ruslar'a karşı savaşmıştı. Oluyor yani öyle şeyler.

El Bab'a biz girmesek sizin ortadoğu jönleri girecekti. İki çatışma arası makyajını tazeleyen Cosmopolitan gerillaları var ya, hah onlar. Gözlerini süze süze El Bab'a girecek, oradan yukarı doğru götün götün kıvrılacaktı. Plan buydu. Ama plan patladığı için şimdi bizim şehirlerimizi patlatıyorlar. Neyse son patlayan iyi patlar. Bakalım en son kim patlayacak Satsuma!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...