Jump to content

Dinlere cahiller ve korkaklar inanır !!

Recommended Posts

Ölmekten korkanlar ve cahiller bir dine ve bir yaratana ihtiyaç duyar.

Akıllı bir insanın dine ve yaratana ihtiyacı yoktur bu iki şey sadece avutmadır.

İhtiyacı olduğu şey beynidir beyni olan her insan her istediğini yapabilir yeterki pes etmesin.

Sitelerde Paylaş

Evvelki gün rüyamda doktor bana bir hafta içinde öleceğimi söyledi. Cenazem için hazırlık başladı. Kefen filan alınacak, nasıl bir şey alalım diye sordular. Gülmeye başladım. Ülen takım elbise mi alıyorsunuz manyak mısınız dedim. Ne bileyim nasıl bir şey, daha önce hiç kefen beğenmedim diyorum. Bilmem parçalı mı olurmuş bir şeyler olurmuş, hangisini alalım diyorlar. Artık sinirleniyorum. Siz kafayı yediniz galiba, ülen ölecek benim, siz niye kafayı yiyorsunuz diyorum. Bazıları hiç allahtan korkmayışıma sinir oluyorlar. Dönüyorlar bu sefer mezara girince nasıl hesap vereceksin diye soruyorlar. Ülen şunların allahına bir okkalı söveyim diyorum içimden, ama düşman kazanmanın hiç sırası değil diye düşünüyorum. Bir yandan da aslında tam sırası, korkacak bir şeyim yok artık diyorum.

Uyandığımda bu gerçek mi diye kendime gelene kadar da hala hiç korkmuyordum. Bu rüya gerçek de olsa olaylar aynen böyle olurdu. Rüyamda espri yapıyordum. Şu şu işleri yapacak birini aramaya başlayın ben haftaya yokum ona göre diyordum. Biri iyice sinir oldu bu kadar pervasız oluşuma, dedi seni gömer gömmez unuturuz merak etme! Ele aldım bunu, yok canım üç gün yas ilan et, ağıtlar yak diye alay etmeye başladım. Bu sinirinden konuşmayı kesti.

Sitelerde Paylaş

O değil de hatırladım tam olarak, biri kefen üç parça mı olsun beş parça mı diye sordu! Bunu hatırlayınca merak edip netten baktım. O ne? Laaan! Kadınların beş parça olurmuş, heriflerin üç! Vay deyyus, benlen taş ak parti geçmiş lan! Eğer bi daha göreyim bu rüyayı, sorarım ben o bez hevenge! Üç parça olsun olum daha ucuzdur dediydim rüyamda! İsabet etmişim netekim!

O değil de ben bunu bilmiyordum. Bilmediğim bir şeyi rüyamda nasıl gördüm? Bilgilendirici rüya! :D Lan şu rüyayı bir daha görsem de anana al olum sen o beş parça kefeni desem deyusa! :lol: 

Sitelerde Paylaş
16 dakika önce, democrossian yazdı:

O değil de hatırladım tam olarak, biri kefen üç parça mı olsun beş parça mı diye sordu! Bunu hatırlayınca merak edip netten baktım. O ne? Laaan! Kadınların beş parça olurmuş, heriflerin üç! Vay deyyus, benlen taş ak parti geçmiş lan! Eğer bi daha göreyim bu rüyayı, sorarım ben o bez hevenge! Üç parça olsun olum daha ucuzdur dediydim rüyamda! İsabet etmişim netekim!

O değil de ben bunu bilmiyordum. Bilmediğim bir şeyi rüyamda nasıl gördüm? Bilgilendirici rüya! :D Lan şu rüyayı bir daha görsem de anana al olum sen o beş parça kefeni desem deyusa! :lol: 

Ne acayip rüya görmüşsün ? bende güzel bi rüya gördüğümde uyanırsam bidaha yatıp aynı rüyayı göriyim diyodum bikeresinde rüyam kaldığı yerden devam etmişti ?

Sitelerde Paylaş

Evet bana da ertesi gün devam eden rüyalar bir kaç kez oldu. Birini çok iyi hatırlıyorum, ilkinde işgal edildik ve savaşa katıldım, ertesi gün savaş devam etti ve kazandık, işgal sona erdi. Bir tankı lav silahıyla imha ettiğimi çok iyi hatırlıyorum. Tank patlayınca heyecandan uyandım. Parantez dışı, askerde tank avcısıydım. Hiç tank avlamadım ama silahları çok iyi tanırım.

Çok ayrıntılı ve uzun rüyalar görüyorum. Var bende bir yamukluk, peygamber mi olacam ne... :lol: Bazısı tüm gece sürmüş gibi oluyor ve uyanınca gerçeğe dönmekte zorlanıyorum. Bir ara halisünasyon sorunum da olmuştu. Anlattığımda e bi de ateistim diyorsun şeklinde tepkiler alıyorum ama iyi de o zaman ateist değildim ki diyorum, bazısı anlamak istemiyor, bunu bana karşı koz olarak kullanmaya kalkışıyor. Hiç umrum değil tabii, anlamadın galiba, kafan mı kalın, o zaman ateist değildim dedim kulağın mı sağır diyorum. Bazısı da ne içiyordun, ben de böyle görsem diyor! :D

Koyu sohbetlerde halisünasyonlarımı uzun uzun anlatırım. Mutlaka tepki alıyorum, olumlu ya da olumsuz. Herkes heyecanlanıyor, aman dur anlatma ben korkarım diyen oluyor! :D Halisünasyon kesinlikle tedavi gerektirir, bunu atlattım hem de dramatik bir şekilde ama bu uzun rüya görme ve dolayısıyla uyanınca gerçeğe dönmekte zorlanma sakıncalı mı bilemiyorum. Böyle bir sorundan bahsedildiğini hiç duymadım. Sorun olmasa gerek.

İşin enteresan yanı, rüyalarım çok gerçekçi oluyor. Rüya olduğunu açık edecek bir saçmalık hiç olmuyor. Bir saçmalık olsa hemen anlarım rüya gördüğümü, ittir lan rüya bu derim. Daha uyanmadan, rüyanın içinde anlarım rüya gördüğümü. Rüyaların bu kadar önem kazanması bir yandan hoşuma gidiyor, bir yandan niye ben de herkes gibi saçma olmayacak şeyler görmüyorum diye canım sıkılıyor.

Farklı hissetmek bazen onore eden, bazen batan bir durum.

Sitelerde Paylaş
28 minutes ago, Glock said:

Ne acayip rüya görmüşsün ? bende güzel bi rüya gördüğümde uyanırsam bidaha yatıp aynı rüyayı göriyim diyodum bikeresinde rüyam kaldığı yerden devam etmişti ?

Lucid dreaming diyorlar ona. Kendini eğitip sürekli yapan insanlar var.

Sitelerde Paylaş

Son zamanlarda bende uyuduğumda bir rüya görüyorum uyanıyorum bidaha yatıyorum bu sefer başka rüya görüyorum kaç kez uyanıp yatsam rüya değişiyor sanki tv izliyorum ?

Eskiden rüyamda kız görüyodum öpüşüyorduk ama o hissi bizzat yaşıyordum ama rüya olduğu belli değil gerçek gibiydi o rüyayı gördüğümde önceden kimseyle öpüşmemiştim o rüyada öpüşme hissini taddım bi kaç oy sonra gerçek hayatta öpüşmüştüm aynı histi rüyalar hakikaten ilginç.

Eyer güzel bir rüya gördüysen uyandığına lanet ediyosun keşke hiç uyanmasaydım dediğim rüyalar oluyor.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, malta erigi yazdı:

Lucid dreaming diyorlar ona. Kendini eğitip sürekli yapan insanlar var.

Bazen bir şeyi çok düşününce de onla ilgili rüya görüyosun bazen saçma bir rüya olabiliyor.

Bide şu rüyalarda mekan değiştirken ışınlanıyosun mesela dışardasın birden kendini evde buluyosun ?

Sitelerde Paylaş

Yok yaaa, nerde öyle ışınlanma filan. Lan çocukken ne güzel rüyamda uçardım, şimdi uçsam hemen anlarım rüya olduğunu. Tadını alamam. Bir tane sürrealist rüya görmüyorum. Görsem bile rüya olduğunu anlıyorum. Lan ben rüya görüyorum ya neyse görmeye devam edeyim diyorum, bazen de uyanıyorum. Bazen bunun rüya olduğu ortaya çıktı deyip başka rüyaya geçiyorum.

Bir de böyle bütün gece boyunca rüya görmüş gibi çok uzun olaylar görünce dinlenemiyorum. Beynim fazla yükleme olmasın diye olsa gerek, bir kısmını siliyor. Bu da biraz iyi olmuyor, gün içinde hatırlamaya çalışıyorum yine kafamı meşgul ediyor.

Bazen bir rüyada bir ömrü dolduracak olaylar görüyorum. Bu kadar da olmaması lazım. İnception gibi bu ne ya!

Sitelerde Paylaş
On 19.12.2016 at 15:07, Glock said:

Ölmekten korkanlar ve cahiller bir dine ve bir yaratana ihtiyaç duyar.

Akıllı bir insanın dine ve yaratana ihtiyacı yoktur bu iki şey sadece avutmadır.

İhtiyacı olduğu şey beynidir beyni olan her insan her istediğini yapabilir yeterki pes etmesin.

İnançlıların ölmekten daha az korktuğunu dünüşünüyorum

Dine inanmanın genelde sebebi kendini yormamaktır. Genelde insanlar en rahat edecekleri şekilde inanırlar.

Beyinsiz insanın ihtiyacı olmaz.

Her istediğini yapmak imkansızdır.

Sitelerde Paylaş

Bende rüyamda otobüs durağında silahla tarandığımı görmüştüm. Adamlar siyah bir arabadan ateş açıp hızlıca önümden geçmişlerdi. Çok gerçekçi idi, çevremdeki 2 kişi  hemen uzaklaşmıştı, vurulduğumu gördüm ama yere düşmemiştim hemen, bir yere sığınmak istiyordum kendimi çok zorladım ama bütün bedenim katılaşmıştı ve sanki çok ağırdı hareket edemiyordum, acı hissetmiyordum ama korkuyordum    ve öleceyimi anladığım için üzülüyordum. 5 sn uğraş sonunda yüzümü 45 derece sola çevirip yere yavaşça düştüğümü hatırlıyorum.

tarihinde Cesed tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bi keresinde evdeydim odamdaki camdan bakıyordum birden bire camı açtım ve atladım sanki uçaktan atlamış gibi uzun süre aşağıya düşüyodum tam yere çakılcam uyandım bu rüyayı 2 3 kez gördüm daha sonra dedimki niye yere çakılmadan uyanıyorum sonraki rüyada gene aynı camdan atlıyodum bu sefer yere çakıldım bir baktım cesedim yüz üstü yerde yatıyor filmlerde filan olurya ruh gelir cesedini görür aynı öyle oldu ?

Bide rüyada kavga ettiğim zaman adama yumruk atıyorum ağır çekimde gidiyor adama bir şey olmuyor.

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, Cesed yazdı:

İnançlıların ölmekten daha az korktuğunu dünüşünüyorum

Dine inanmanın genelde sebebi kendini yormamaktır. Genelde insanlar en rahat edecekleri şekilde inanırlar.

Beyinsiz insanın ihtiyacı olmaz.

Her istediğini yapmak imkansızdır.

Ama çoğu korkuyor beyni yıkanmış cihatçılar hariç.

Çok imanlı dört dörtlük biri bile ölmemek için her şeyi yapar cennete gitçek ama ölmek istemiyolar.

O senin dediğin inançlılar cihatçı tipler onlar korkmaz ama diğer tatlı su olsun hacı hoca tayfası olsun bu tipler herkesden daha çok korkuyor.

Zaten dine inanan adam sorgulamaz küçüklükten dayatılan dine hep bağlı kalır bu tatlı su müslümanları en rahat olanlar namaz oruç ibadet etmezler sade inanrlar.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Cesed yazdı:

İnançlıların hepsini aynı katagoriye sokamazsın

inançsızlar arasında da sorgulamayanlar vardır.

Sorgulamadan olsa olsa tatlı su müslümanı olur sorgulamadan ateist olamaz çokda az olsa ateist kişi sorgulamıştır.

Sorgulamayan adam ben dinlere tanrılara inanmıyorum dediğinde zaten kafasında sorgulamış oluyor kitap mitap okumayada gerek yok her şey kafada biter.

Sitelerde Paylaş

İnanç olmayınca elle gelen düğün bayram anlayışı devreye girer. Ölmeyecek kimse olmadığına göre sorun yok. Birileri ölmüyor olsalardı ölmek zorumuza giderdi. Şunlar ölmüyor, biz niye ölüyoruz derdik ama böyle bir durum yok.

Ölmekten korkmak saçmadır. Çünkü ölüm diye bir şey yoktur. Neden, çünkü yaşarken ölüm yok, yaşıyorsun. Öldüğünde ise tüh laaan öldük işte iyi mi diyemeyeceğin için ölüm yine yok. Ölüm diye bir şey yoktur. Sadece bir başkası öldüğünde öldü deriz, Kendimizin öldüğümüzü bilemeyiz.

Sitelerde Paylaş

"Geçenlerde ne oldu iyi mi, öldüm. Laan şimdi ölünür müydü beee dedim, canım sıkıldı. Neyse sonra telefon çaldı. Açtım, Ne var ne yok dedi, hiiiç öldüm ben dedim. Yaaa sorma dün ben de öldüm dedi. Neyse bugün maça gidelim mi diye sordum. Yok yaaa öldükten sonra maça gitmek iyi olmuyor dedi. Geçen öldüğümde ertesi gün pikniğe gittiydim, laan şimdi kene ısırır kırım Kongo olur yine ölüsem diye canım sıkıldı, bir şey anlamadım dedi. Sonra iyi lan o zaman ittir et maçı dedim."

Böyle bir muhabbet olur mu, olmaz. "Sonra neyse gömdüler beni, hooop iki melek damladı. Ne o dedim. Öldün ya sorgulayacağız seni dediler. E ama ben hiç çalışmadım, insan bir haber verir dedim. Yok biz haber vermeyiz dediler. Ya siz yarın gelin, daha hazır değilim dedim. Lan olum mezarda kitap mı okuyacan, ne hazırlanması dediler. Yok öyle değil psikolojik olarak hazır değilim dedim. Küçükken mahalle hocasına gittiydim ama böyle birden hatırlayamam. Biraz kafamı toplayım olum, aceleniz ne? Daha kıyamete en az elli sene filan vardır, allağınızın günü mü tükendi dedim. Melekler bundan hoşlanmadı. Kıyametin vakti saatini anca allah bilir ne elli senesi olum, yarın da kopabilir dediler. Var mısınız lan bahse, yarın kıyamet kopmayacak, bire bin koyuyorum, hadi yiyorsa bahse girin dedim. Lan botu çıktı bu işin bu ne yaaa diye söylene söylene gittiler. Valla ben istifa edecem arkadaş, kps den iyi puan gelirse zebani kadrosuna geçecem dedi biri. Ne lan bu, ikide bir biri ölüyor, hadiii, sorguya git. Geçen birine rabbin kim dedim, o ne lan rabia hatunu duydum ben, mübarek karıymış tanışsam alırdım dedi. Öbürü de al benden de o kadar, allaha dedim merkeze al beni biraz, sürmenaj olacam valla, günde benim bölgemde elli kişi filan ölüyo, ya valla depresyona girdim, beylik beylik sorular, günde elli kere sormaktan gına geldi dedim. Ne merkezi lan, yürü git dedi. E ama o zaman maaşın yanında bi de ikramiye ver bari dedim, ne ikramiyesi lan, sigortanızı ödemekten gına geldi. Lan bu kadar çok insan yaratmayayım dediydim ama yaratmadan da duramıyom işte, allah olunca... Ya valla allah benden dertli baktım, koydum gittim. La valla zebani değil, huri kadrosuna bile geçerim, herif haklı, allah söylemiyor ama yakın zamanda kıyamet kopacağı yok. Gerçi bir de kopuverirse cennete dolar bi sürü bi kucak sakallı iğrenç iğrenç dinciler, habire şehit olup duruyolar, şeyi yeriz de... Öbürü de lan dellenme olum, bu zamanda iş bulmak kolay mı, dur bak yine biri öldü. Gel gidelim şunu sorgulayalım. Laaan, rabbin kim senin bakayım? Alla alla, şoka girmiş bu, olum söylesene rabbin kim lan? Hay iteyim yaaa... Olum allah de, peygamberin kim diye soracaz yaa! Muhammet diyecen, dinin ne diye soracaz! Konuşsana be adam! Gidik bu, mal mal bakıyor. Laaan uğraşma, cehennemliklere yaz geç git yaaa!"

Böyle muhabbet de olmaz inanç olmayınca. Yani sorun yok.

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, democrossian yazdı:

"Geçenlerde ne oldu iyi mi, öldüm. Laan şimdi ölünür müydü beee dedim, canım sıkıldı. Neyse sonra telefon çaldı. Açtım, Ne var ne yok dedi, hiiiç öldüm ben dedim. Yaaa sorma dün ben de öldüm dedi. Neyse bugün maça gidelim mi diye sordum. Yok yaaa öldükten sonra maça gitmek iyi olmuyor dedi. Geçen öldüğümde ertesi gün pikniğe gittiydim, laan şimdi kene ısırır kırım Kongo olur yine ölüsem diye canım sıkıldı, bir şey anlamadım dedi. Sonra iyi lan o zaman ittir et maçı dedim."

Böyle bir muhabbet olur mu, olmaz. "Sonra neyse gömdüler beni, hooop iki melek damladı. Ne o dedim. Öldün ya sorgulayacağız seni dediler. E ama ben hiç çalışmadım, insan bir haber verir dedim. Yok biz haber vermeyiz dediler. Ya siz yarın gelin, daha hazır değilim dedim. Lan olum mezarda kitap mı okuyacan, ne hazırlanması dediler. Yok öyle değil psikolojik olarak hazır değilim dedim. Küçükken mahalle hocasına gittiydim ama böyle birden hatırlayamam. Biraz kafamı toplayım olum, aceleniz ne? Daha kıyamete en az elli sene filan vardır, allağınızın günü mü tükendi dedim. Melekler bundan hoşlanmadı. Kıyametin vakti saatini anca allah bilir ne elli senesi olum, yarın da kopabilir dediler. Var mısınız lan bahse, yarın kıyamet kopmayacak, bire bin koyuyorum, hadi yiyorsa bahse girin dedim. Lan botu çıktı bu işin bu ne yaaa diye söylene söylene gittiler. Valla ben istifa edecem arkadaş, kps den iyi puan gelirse zebani kadrosuna geçecem dedi biri. Ne lan bu, ikide bir biri ölüyor, hadiii, sorguya git. Geçen birine rabbin kim dedim, o ne lan rabia hatunu duydum ben, mübarek karıymış tanışsam alırdım dedi. Öbürü de al benden de o kadar, allaha dedim merkeze al beni biraz, sürmenaj olacam valla, günde benim bölgemde elli kişi filan ölüyo, ya valla depresyona girdim, beylik beylik sorular, günde elli kere sormaktan gına geldi dedim. Ne merkezi lan, yürü git dedi. E ama o zaman maaşın yanında bi de ikramiye ver bari dedim, ne ikramiyesi lan, sigortanızı ödemekten gına geldi. Lan bu kadar çok insan yaratmayayım dediydim ama yaratmadan da duramıyom işte, allah olunca... Ya valla allah benden dertli baktım, koydum gittim. La valla zebani değil, huri kadrosuna bile geçerim, herif haklı, allah söylemiyor ama yakın zamanda kıyamet kopacağı yok. Gerçi bir de kopuverirse cennete dolar bi sürü bi kucak sakallı iğrenç iğrenç dinciler, habire şehit olup duruyolar, şeyi yeriz de... Öbürü de lan dellenme olum, bu zamanda iş bulmak kolay mı, dur bak yine biri öldü. Gel gidelim şunu sorgulayalım. Laaan, rabbin kim senin bakayım? Alla alla, şoka girmiş bu, olum söylesene rabbin kim lan? Hay iteyim yaaa... Olum allah de, peygamberin kim diye soracaz yaa! Muhammet diyecen, dinin ne diye soracaz! Konuşsana be adam! Gidik bu, mal mal bakıyor. Laaan uğraşma, cehennemliklere yaz geç git yaaa!"

Böyle muhabbet de olmaz inanç olmayınca. Yani sorun yok.

Rüyayı aşmışsın sen başka şeye dönüşmüş ? ben rüya gördüm mü 5 6 cümle konuşuyorlar demekki sen 24 saat uyusan 1 senelik rüya görüceksin.

Bide yatmadan önce şunu görücem diye yatınca onla ilgili bişey görebiliyormusun mesela pariste filan olucam diyince orda oluyormusun ?

tarihinde Glock tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Glock yazdı:

Rüyayı aşmışsın sen başka şeye dönüşmüş 

Anlamamışsın, alıntıladığın kısım rüya değil artık. O ayrı bir mevzu. Ismarlama rüya ise göremem ama kafamı meşgul eden bir konuyu rüyamda düşünmeye devam edebilir hatta bir çözüm bulabilirim.

Sitelerde Paylaş

Korkunun Dinle yada dinsizlikle alakası olduğunu sanmıyorum.Korku Vücudumuzdaki hormonlarla alakalı kimyasal bir olaydır.Keza Korkusuzlukta yoksa Cehennemmiş ,Hiçlikmiş,Dünyaya reenkarnasyonla hayvan olarak gelmekmiş bunlarla alakası olamaz.Dinlere gelince Onlar başta Devlet ve diğer tali güçler tarafından insanlara lanse edilir .Ve Halka malolduklarında Devletede bela olurlar.Dinler Dini Ortaya koyan Devletler tarafından yok edilebilirler.Ancak Hiç bir Devletde buna tam yanaşmak istemez.Askerseniz Komutanınız Ateist dahi olsa "Şahadet mahadet yoktur "derseniz Linç edilirsiniz.Ve Toplumunuzdan dışlanıp  Hain ilan edilirsiniz.İşte bundanda korkulur.Korkulmasada Çekinilir.O zaman Din bir inançtan ziyada Mensubiyettir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...