Jump to content

El bab'da büyük operasyon

Recommended Posts

oçları nerede şerefiniz namusunuz onurunuz, o 2 askerin haberi yapılmadı daha önce neden, oç medya hala açıklama yapılmıyor katarın pilotu için daha çok üzüldü bu oçları, tsknın kalleş komutanları ne bok yiyorsunuz acemileri ölüme sürüklemek nedir neden savaş açmıyorsunuz siktiğimin suriyesi 5 yıldır harpte sizden daha onurluca savaşıyor. Neyden çekiniyorsunuz beslediğiz muhalifler bir boka yaramıyor onlarıda vurun. 

Ben orduyu dünyada en iyi sanardım ama paralı toplanan ordudan bir farkı olmadığını görüyorum.

Sitelerde Paylaş
59 minutes ago, satsuma57 said:

Haydi, Erdoğan gibi sözde dindar bir insanlık ve merhamet yoksununun askerlerimizin Suriye'de vahşice öldürülmesine aldırmamasını anlıyorum da;

kendine ateist, agnostik, deist, dinsiz, panteist vb. diyen, din kurallarından azade ve elbette yüreğinde insanlık ve merhamet duyguları taşıması umulan kimselerin "Ordumuz gerekeni yapıyor" vıdıvıdısıyla AKP'nin politikalarını desteklemesini aklım almıyor.  

"Eğer öyleyse, İŞİD de gerekeni yapıyor" mu diyeyim? Yoo hayır, ben insanlıktan çıkmadım. 

(Farkındaysanız, hep 'insanlık' diyorum. Bunun önüne başka bir kavramı koyuyorsanız, kendinizi bir aynanın karşısına geçip sorgulamanızı öneririm.)

Bence o insanlık dediğin yerlere çok rahat Kürtçülük yazılabilir. Çünkü senin gibilerin kafasında bu ikisi birbirine eşit!

Sitelerde Paylaş

Yakılan askerler hakknıda gerçek mi, değil mi kesin bilgi yok. Sefter Taş hakkında ise malesef TSK ne tür girişimlerde bulunmuş onu da bilmiyoruz. IŞİD'in Konstantiniyye dergisinde 4 ay önce bir röportajda Sefter Taş, kendisini kurtarmak için Selahattin Demirtaş, Suriye'nin Kürt lideri Salim Müslim ve Abdullah Öcalan dan yardım istemişti; "beni islam devleti mücahitleri ile değiştirin" demişti. Türk askeri olmasına rağmen Kürt liderlerden yardım istemesi biraz tuhafdı. Ama onun psikolojik dünyasından asla bakamayacağımız için ne desek boş.

http://www.mynet.com/haber/dunya/isid-kacirilan-turk-askeriyle-roportaj-yayinladi-2590061-1

Basının bu şekilde susturulması olayı daha derin kuşkulandırıyor. Ve hükümet, IŞİD’in Türk askeri yaktığını iddia ettiği video'yu incelemekle geçirdiği zamanı, ışid ile iletişim kurarak yapmasını beklerdim ben. Sanki daha önce hiç iletişim kurmamışlar gibi, akp hükümeti asker yakma iddiasını video incelemeyle çözüme kavuşturmaya koyulması da tuhaf.

Sitelerde Paylaş

IŞİD'in infaz görüntülerindeki kişinin ismi Fethi Şahin ancak görüntülerdeki Fethi Şahin'in, Konyalı olduğu ve IŞİD'e de bundan 3 yıl önce katıldığı tespit edildi. Gerçekse bile izlediğiniz görüntülerdeki kişi IŞİD'in elinde rehin bulunan asker Fethi Şahin değil, IŞİD üyesi Konyalı Fethi Şahin dir  

[Image: WhatsApp%20Image%202016-12-23%20at%2007.46.46.jpeg]

Sitelerde Paylaş

Yabancı sitelerdeki videolar bile sansürlenmiş durumda. Gerçek olmasaydı bu denli sıkı bir yasak ile karşılaşmazdık.
 ISIS burns Turkish servicemen alive releases...
Russia Today ve sputnik bile sansürlemişler video'yu.

Thesun, 19 dakikalık video'nun 32 saniyesini yayınlamış ve yalnızca zincirlerin tutuşmasını gösteriyor, ötesini kesmiş.
 Isis two Turkish soldiers burnt alive, olay sonrasını gösteriyor ibtimes.

Neredeyse 24 saat oldu video yayınlanalı, asker ve hükümet yetkililerinden hiçbir açıklama gelmemesinin ardında olasılıkla bölgeye bir taarruz harekatı düşünüldüğünü varsayıyorum.  

Sitelerde Paylaş
20 saat önce, xRibellax yazdı:

Video tam bir probaganda arkadaslar. Tirlarla yardim yapilan bir orgut neden ak partiye karsi olsun ? ayrica goruntuler gercek fakat kesik kesik yani bir filimin fragmani gibi. Tahminimce kotu olan oyunculuk yuzunden. Yakilma sahneside hic gercekci degil atesi koruyucu jel kullanilmis arti makyaj. Tam bir algi operasyonu neyseki inanmayanlar cogunlukta. Bunun gibi tepki ölçerler ile sonunda topyekun ortadoguya girecek ordu ama bu sefer degil

O videoda montaj da vardı, kurgu da vardı.
Sinematik bütün ögeler oldukça profesyonel bir biçimde kullanılmış o infaz videosunda.
Hatta o sahnelerin defalarca kez 'provası' da yapılmış.
Film fragmanı gibi görünmesinin sebebi de bunlar zaten.

“Öyle bir şey aslında olmadı yalnızca gözdağı verme amaçlı propaganda” mı diyorsun?
“Tek amacı algı operasyonu olan sahte bir kısa film" miydi diyorsun?

O zaman izninizle oskarı bu filmi yöneten 'işidli orospu çocuğuna’ takdim etmek istiyorum lakin daha iyisi olamazdı…

Geçmişte de bu vb. eylemlerine tanık olduğumuz; o prodüksiyonu hazırlamaktan kaçınmamış kelle avcısı 'cihatçı' işid, düşman olarak algıladığı iki askeri diri diri yakmaktan neden kaçınsın; öncelikle bu sorunun cevabını sorgulamak ve mantıklı bir biçimde açıklamak gerekir.

Kaldı ki insan bedenin yanma esnasında göstermiş olduğu direnç ve çeşitli reaksiyonlar bahsi geçen görüntülerde gerçekleşenle herhangi bir tezatlık ya da çelişki oluşturmamaktadır; bu da ayrı bir konu.

Yani böyle bir iddia ortaya atabilmen için elinde kesin bir delil veya deliller bulundurmak zorundasın.
Aksi halde algı operasyonunu yapan o eylemi gerçekleştirenler değil; 'sen' olursun.

Bunların dışında hepimizin temennisi tabii ki o görüntülerin sahte çıkması olacaktır; bu olayın psikolojik boyutu.

6 saat önce, ekremaktaş yazdı:

Hadi bu işidliydi, ya öbür çocuk ne olacak

Bazı haber kaynakları bu fethi üzerinden videoyu yalanlamışlar akıllarınca ama öbür ikinci askerden söz etmemişler bile

“Görüntüler gerçek değil yahu öyle alev mi olurmuş, montaj bu montaj” derler.
Tutmadı mı?
Kafalarını kuma gömer ve üç maymunu oynarlar; gündem değiştirmeye çalışırlar.
Köşeye mi sıkıştılar?
“Birisi zaten işid sempatizanı diğeri de pkk sempatizanı bir çeşit ajanmış” derler;
Bak bu 'sayın' amına koyduklarım aynen böyle der.
Toplumun ‘büyük’ bir kısmı da bunları bir güzel yer; sindirir; sıçar; öyle avuturlar kendilerini.

O görüntüleri iyi izleyin. İzleyin ve vicdanınızla yüzleşin. Hesap sorun.

Genelkurmay görüntüleri inceliyormuş. Neredeyse bir gün geçecek; sonuç yok.
Tabii normaldir; o görüntüleri sindirip hazmetmesi kolay değil.
Bunu da BBC’den öğreniyoruz; bizim lağım medyasında tık yok. (En azından 'hiç' denk gelmedim)  
Birçok olayda olduğu gibi buna da sansür.
Muhalefet dışında çıkıp şu konuda açık bir şekilde iki kelime söz söyleyebilen bir bakan yok.
Umursayan yok;
Sorumluluk alan yok.

Peki en son nerede kalmıştık?
“Kimse bizim gücümüzü test etmeye kalkmasın?”
“Vatan millet sakarya?”
“Şehit edebiyatı?”
“Bakın bir daha söylüyorum bizim milli içkimiz ayrandır?”…

Ulan nasıl da güzel uyutuyorlar şu milleti...  

+Bomba mı patlamış? Şehit mi vermişiz? Askerimizi diri diri mi yakmışlar? Şimdi sen onları siktir et de şu ayrandan bir fırt çek bakalım…
-Glup glup glup… Oooooohhhhh…
+Nasıl ama?
-Vallahi dert, sıkıntı kalmadı başkanım çok iyi geldi allah sizden rağzı olsun…

Sahi edebiyat demişken… Neler demiş atalarımız;
Besle kargayı oysun gözünü…
Ne ekersen onu biçersin ya da… zamanında yediğin hurmalar, gün gelir 'malum yeri' tırmalar…
Dur bak bir tane daha geliyor; kılavuzu karga olanın burnu boktan çıkmazmış…

Atalarımız çok şey demiş de bunları pek sallayan olmamış…

Bir bataklığın içindeyiz ve bu halk kendini toz pembe bir rüyanın içinde sanıyor ve ısrarla uyanmak istemiyor.
Tabii ki asıl sorun o toplumda ya da o toplumu yönetenlerde değil; 'ayran'da...

tarihinde SatanaS tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Akşam 21:30 civarı internet kesilmişti, şimdi yeni geldi. Madem hükümet görüntüleri doğrulayamıyor, interneti niçin kesiyorsunuz? Akp'nin bize kendisini tanıtmasına gerek yoktur bu olay ile, biz akp'yi 2002 yılından beri tanıyoruz. Rize'de Atatürk heykelini indiren zihniyet ile, askerlerimizi yakarak öldüren zihniyet aynıdır bundan kuşku yok.

Işid'in ilk defa kafeste insan yakmasına tanık olmadık ki, önceden de defalarca canlı insan yakmışlığı var.  Daha çok sayıda hatta bazıları ABD'li olan insanların kafes içerisinde yakıldıkları video'lara erişim halen varken, 2 Türk askerinin yakılma video'su güncel haber değeri taşımasına rağmen erişime kapalı. Haber bültenleri anmıyorlar bile bu olayı. Hiç yaşanmamış gibi davranmanın iyi bir yordam olduğuna inanmak, aynı acıyı tekrar yaşamamıza neden olabilirliği kimsenin aklına gelmiyor mu?

tarihinde Engse Hohol tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 22.12.2016 at 23:39, malta erigi said:

çomarlar bu videonun sahte olduğunu idda ediyor. Bu millet 17/25'e de montaj demişti. Ne oluyor bu millete? Neden hiçbirşeye inanmak istemiyorlar? Neyin etkisi altında kaldılar da kötü olan hiçbir şeye inanmak istemiyorlar anlamış değilim. Askerlerin rahatlıklarından bahsediyorlar, bu videolar çekilmeden evvel birkaç defa prova yapılıyor, yanmayacaklarını söylüyorlar kurbanlarına sanırım. Tankla ezdikleri suriyeli asker tank ona çok yaklaştığında işidlilere dönüp neden durmuyor demişti. Askerlere de aynısını yaptılar sanırım, rahatlıkları bu yüzden olsa gerek.

Tam bir vahşet!!!

Cihatcılar öldürüldüğünde tüm kanalların haberlerinde olaya yer verilirken askerlerimizin katledilişine kayıtsız kaldılar, yazık. Medya patronlarını tamamen sindirdiler, çoğunluğu hükümet yanlısı zaten. Sansür koyuyorlar en ufak bir olayda, kötü olan hiçbirşeyi millet görsün istemiyorlar. Bokunu çıkardılar resmen!

TSK'dan bu olayla ilgili araştırıyoruz açıklaması yapıldı. Patlamadan birkaç saat sonra paramparça olan teroristin kimliğini hemen açıklıyorlar, kimin azmettirdiğini de, fakat bu olay henüz çözümlenebilmiş değil.

İnsanlar artık uyanacak diyorum ama çomar zihniyeti tüm umutlarımı kökünden söküp götürdü bu sefer malesef..

Sitelerde Paylaş
On 23.12.2016 at 22:48, SatanaS yazdı:

O videoda montaj da vardı, kurgu da vardı.
Sinematik bütün ögeler oldukça profesyonel bir biçimde kullanılmış o infaz videosunda.
Hatta o sahnelerin defalarca kez 'provası' da yapılmış.
Film fragmanı gibi görünmesinin sebebi de bunlar zaten.

“Öyle bir şey aslında olmadı yalnızca gözdağı verme amaçlı propaganda” mı diyorsun?
“Tek amacı algı operasyonu olan sahte bir kısa film" miydi diyorsun?

O zaman izninizle oskarı bu filmi yöneten 'işidli orospu çocuğuna’ takdim etmek istiyorum lakin daha iyisi olamazdı…

Geçmişte de bu vb. eylemlerine tanık olduğumuz; o prodüksiyonu hazırlamaktan kaçınmamış kelle avcısı 'cihatçı' işid, düşman olarak algıladığı iki askeri diri diri yakmaktan neden kaçınsın; öncelikle bu sorunun cevabını sorgulamak ve mantıklı bir biçimde açıklamak gerekir.

Kaldı ki insan bedenin yanma esnasında göstermiş olduğu direnç ve çeşitli reaksiyonlar bahsi geçen görüntülerde gerçekleşenle herhangi bir tezatlık ya da çelişki oluşturmamaktadır; bu da ayrı bir konu.

Yani böyle bir iddia ortaya atabilmen için elinde kesin bir delil veya deliller bulundurmak zorundasın.
Aksi halde algı operasyonunu yapan o eylemi gerçekleştirenler değil; 'sen' olursun.

Bunların dışında hepimizin temennisi tabii ki o görüntülerin sahte çıkması olacaktır; bu olayın psikolojik boyutu.

“Görüntüler gerçek değil yahu öyle alev mi olurmuş, montaj bu montaj” derler.
Tutmadı mı?
Kafalarını kuma gömer ve üç maymunu oynarlar; gündem değiştirmeye çalışırlar.
Köşeye mi sıkıştılar?
“Birisi zaten işid sempatizanı diğeri de pkk sempatizanı bir çeşit ajanmış” derler;
Bak bu 'sayın' amına koyduklarım aynen böyle der.
Toplumun ‘büyük’ bir kısmı da bunları bir güzel yer; sindirir; sıçar; öyle avuturlar kendilerini.

O görüntüleri iyi izleyin. İzleyin ve vicdanınızla yüzleşin. Hesap sorun.

Genelkurmay görüntüleri inceliyormuş. Neredeyse bir gün geçecek; sonuç yok.
Tabii normaldir; o görüntüleri sindirip hazmetmesi kolay değil.
Bunu da BBC’den öğreniyoruz; bizim lağım medyasında tık yok. (En azından 'hiç' denk gelmedim)  
Birçok olayda olduğu gibi buna da sansür.
Muhalefet dışında çıkıp şu konuda açık bir şekilde iki kelime söz söyleyebilen bir bakan yok.
Umursayan yok;
Sorumluluk alan yok.

Peki en son nerede kalmıştık?
“Kimse bizim gücümüzü test etmeye kalkmasın?”
“Vatan millet sakarya?”
“Şehit edebiyatı?”
“Bakın bir daha söylüyorum bizim milli içkimiz ayrandır?”…

Ulan nasıl da güzel uyutuyorlar şu milleti...  

+Bomba mı patlamış? Şehit mi vermişiz? Askerimizi diri diri mi yakmışlar? Şimdi sen onları siktir et de şu ayrandan bir fırt çek bakalım…
-Glup glup glup… Oooooohhhhh…
+Nasıl ama?
-Vallahi dert, sıkıntı kalmadı başkanım çok iyi geldi allah sizden rağzı olsun…

Sahi edebiyat demişken… Neler demiş atalarımız;
Besle kargayı oysun gözünü…
Ne ekersen onu biçersin ya da… zamanında yediğin hurmalar, gün gelir 'malum yeri' tırmalar…
Dur bak bir tane daha geliyor; kılavuzu karga olanın burnu boktan çıkmazmış…

Atalarımız çok şey demiş de bunları pek sallayan olmamış…

Bir bataklığın içindeyiz ve bu halk kendini toz pembe bir rüyanın içinde sanıyor ve ısrarla uyanmak istemiyor.
Tabii ki asıl sorun o toplumda ya da o toplumu yönetenlerde değil; 'ayran'da...

Ben yanan askere takılmıyorum gerçek veya değil önemli değil. Gerçek olduğunu düşünelim. Düşmanın eline geçmiş bir askerede iyi davranılmalı ama davranmamışlar düşmanın taktiri. Savaş acıdır. Konu yanma yakılma değil. Ben Işıd ın tayyibe ve ak partiye karşı bir tutumda olunduğunu duydum videodaki işid ler den ! ve bu gerçek değil. Işıd de tayyip te abd de Türk ordusunun ortadoğuya girmesini istiyormu istemiyormu ? tüm terör örgütleri hükümet ve dış güçler Türkiye Cumhuriyetini yıkmak ortak hedefleri değil mi ? Çomarlar video ya inanmıyorlar diyen insanlar var. İnanan çomarlarda var. Askerimiz yandı yakalım suriyeyi diye bağırıyorlar. Zaten hedefte bu olamazmı ? Ortadoğunun karanlığına dahada çok batmamız. Ben ışıd ile tayyibin arasının bozuk olduğuna inanmıyorum, basit bir danışıklı dövüş. Bu uğurda 2 asker yanmış onlara problem değilki araçlardan bir tanesi sadece. Eğer bu karanlık ile mücadele etmek istiyorsanız, önce düşmanın hedeflerinin ne olduğunu ve düşmanı tanımalıyız. Bölgedeki amacı buradaki çoğu kişi biliyor, malum bop ve mezhepsel çatışma.

Sitelerde Paylaş

Yanan 2 Türk askeri olayını, ekşi sözlük ve ateistforum'dan başka yerde tartışılmaması, internette yazı yazmak için cesaret gerektirir durumlara geldiğimizin kanıtıdır. 10,000 kişiye sosyal medya soruşturması ne demektir, orta ölçekli bir ilçe demektir.  Arıca Rusya'nın bu sabah karadenize düşen sabıkalı Tupolev TU-154 uçağında KızılOrdu Korosu'nun sanatçı üyeleri ölmüş olmalı... onlara da 2 asker kadar üzülüyorum şu an.  

Sitelerde Paylaş

Bu sıradan ilçe kuşatmasına "büyük kuşatma" adını koymak bile garip... Neyin büyüğü? Kime göre, neye göre?

Türk ve Kürt çocuklarının El-Bab'ta işi yoktur. Bu açıkça Suriye Devleti'ni işgaldir. Derhal çcouklarımız buradan çekilmelidir. İktidara çocuklarımız için hesap sorulmalıdır. İşte böyle!

Sitelerde Paylaş
On 25.12.2016 at 07:19, xRibellax yazdı:

Ben yanan askere takılmıyorum gerçek veya değil önemli değil. Gerçek olduğunu düşünelim. Düşmanın eline geçmiş bir askerede iyi davranılmalı ama davranmamışlar düşmanın taktiri. Savaş acıdır. Konu yanma yakılma değil. Ben Işıd ın tayyibe ve ak partiye karşı bir tutumda olunduğunu duydum videodaki işid ler den ! ve bu gerçek değil. Işıd de tayyip te abd de Türk ordusunun ortadoğuya girmesini istiyormu istemiyormu ? tüm terör örgütleri hükümet ve dış güçler Türkiye Cumhuriyetini yıkmak ortak hedefleri değil mi ? Çomarlar video ya inanmıyorlar diyen insanlar var. İnanan çomarlarda var. Askerimiz yandı yakalım suriyeyi diye bağırıyorlar. Zaten hedefte bu olamazmı ? Ortadoğunun karanlığına dahada çok batmamız. Ben ışıd ile tayyibin arasının bozuk olduğuna inanmıyorum, basit bir danışıklı dövüş. Bu uğurda 2 asker yanmış onlara problem değilki araçlardan bir tanesi sadece. Eğer bu karanlık ile mücadele etmek istiyorsanız, önce düşmanın hedeflerinin ne olduğunu ve düşmanı tanımalıyız. Bölgedeki amacı buradaki çoğu kişi biliyor, malum bop ve mezhepsel çatışma.

Öncelikle birtakım siyasi, idari, askeri görüş ve çıkarımlarını (yani iddialarını) söz konusu videoda yakılarak, vahşi bir biçimde katledilen iki asker üzerinden yapman bir hata.
Bu durum seni "videoya inanmayan çomarlar"dan pek farklı yapmıyor maalesef;
Çünkü yakılma sahnesi "hiç gerçekçi değil” demek ile “gerçek veya değil önemli değil” demek bir değildir;
Muhtemelen bunu fark edip düzeltmişsin.

Gözüme çarpan diğer bir hata ise;
“Düşmanın eline geçmiş bir askerede iyi davranılmalı ama davranmamışlar düşmanın taktiri.”
Şu cümleyi kullanman bir terör örgütünün (ISIS); ne şekilde işlediği ve hareket ettiği konusunda yeterli bir bilgi birikimine ve gözleme sahip olmadığını gösterir;
Bu da düşmanını yeteri kadar ‘iyi’ tanımadığını...

Sitelerde Paylaş

Berbat bir dönemde berbat bir hükümet var. Kukla hükümetten çok kararlı bir hükümete ihtiyaç var. Halkın da bir şeyden haberi olmuyor.

Suriye ve Irakta

1) ABD + AB / Rusya çekişmesi

2) Sudi Arabistan + Sünni dünyası / İran ve Şii Dünyası çekişmesi var.

Reçete: Siyasal İslamdan uzak olmak, Cumhuriyet değerlerine yapılarına tutunmak / Saygı duymak.

Birine yakın durulacaksa ABD ve AB'ye yakın durmak. Rusya, İran, Sudi Arabistan tarzı ülkelere karşı mesafeli olmak.

Askerimizi de bilip bilmeden riske atmamak. Girilecekse girilir. Da İŞİD kim oluyor? Nasıl olmuş böyle bir şey?

BU da büyük mantıksızlık.

Hükümet çuvallamaktadır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...