Jump to content

Ben insan ve cinleri, yalnızca bana

Recommended Posts

10 hours ago, democrossian said:

:lol: Ya aman sakın yanlışlamaya filan şunu forumdan atayım filan demeyin ya! :D Safi eğlence bu yahu!

Nasıl yani, hani köpekler ezan okununca uluyor ya, "uuuuu uuuu ulan damına papucumu attımın allahı! Ne bağırtıyon lan şu gırtlağını ittiğimin kodoşunu! Uuuu uuuu uuuu!" diye mi uluyorlar! :D

Nasıl mahlukatın tesbihlerinde küfür oluyor yahu! :lol:

Demokrosyan ulemalarımız ilgili ayeti açıklarken mahlukatın tesbihinde masiyet küfür isyan vardır. O yüzden ayette "herşey hakkı tesbih eder ama siz (herkes değil) anlayamazsınız" denmiştir. Hayvanlar küfür etmezler .Ezan okunurken bazı yerlerdeki köpeklerin yükse sesle sanki bir şey giriyormuş gibi, acaip bir şekilde uluması (nasıl nasıl bağırıyor hayvan :Dasa) işte belkide küfredenlere böyle acaip girecek auuuuuuu :D diye böyle bağıaracaklar :DASa manasınada olabilir diyerekten kesinül beşer demiyim ama kanaatdeyim ben bilmiyorum en doğrusu rabbül alemin bilir :Dasa

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 93
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

2 dakika önce, Dindarr yazdı:

mahlukatın tesbihinde masiyet küfür isyan vardır.

Ciddi doğru düzgün bir şey yazmayacağını bildiğim halde seni bir kez daha geçici olarak muhatap almaya karar verdim. Bir örnek vermelisin şu mahluk şu şekilde küfür isyan masiyet eder diye. Ayrıca bunu Süleyman mı tesbit etmiş, hani hayvan dillerini bilirmiş ya, allah mı bildirmiş, hangi ayette, yoksa hadis mi var?

Amacım Müslüm zırvalarından deştikçe ne saçma sapan zırvalar dökülecek, bunu görmek. Deşmeye değmez iğrenç bir leş ama tepemize diktiler yobaz embesil halk, yapacak bir şey yok. Bu iğrenç kokuşmuş leş ile didişmek zorundayız.

Sitelerde Paylaş
41 minutes ago, democrossian said:

Ciddi doğru düzgün bir şey yazmayacağını bildiğim halde seni bir kez daha geçici olarak muhatap almaya karar verdim. Bir örnek vermelisin şu mahluk şu şekilde küfür isyan masiyet eder diye.

Sayın demokcum ulemamız "Herşey hakkı tesbih eder" ayetinde "herşey" dendiği için, herşeye "kafir mümin herkes dahil" olduğundan diyor  ki "Mahlukatın tesbihinde masiyet küfür isyan olduğundan"  "lakin Siz onların tesbihini anlayamazsınız" deniyor. Kafir nasıl hakkı tesbih eder. Kafirin küfretmesi, günah işlemesi, isyan etmesi nasıl hakkı tesbih olur dersiniz bilemezsiniz" diyor. Yoksa hayvanların bağırışmaların da şu şekilde küfür bu şekilde üfür vardır, yoktur onun bilinmememesi zaten  malumdur. Anladın mı? Hayvanlar küfrediyor denmiyor yani

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
16 saat önce, poiuz yazdı:

"Bilimist" degil, senin anlayabilecegin sekilde:

Ateistler (cin, melek, Allah gibi)  hayalî yaratıkları ve olayları reddeder. 

Sen cocugunu neden "cezalandirirsin"? Bir seyler ögrensin, dogrulari bulsun diyedir sanirim.

Allah ise her sey bittikten sonra "cezalandiriyor". Cehennemde ebedi kalanlarin bu "ceza"dan bir sey ögrenmeleri, bir ders cikarmalarina imkan yok.

Allah cehenneme ebedi atacak insanlari "ceza"landirmiyor. Allah intikam aliyor!

Ayrica cehennemde ebedi kalacaklar sadece Allahi inkar edenler degil, sandigindan daha fazla:

Kimlerin de tartıları hafif gelirse, işte onlar da kendilerini ziyana uğratanların ta kendileridir. Onlar cehennemde ebedî kalacaklardır. Muminun-10

hayali nedir görmediğin mi , görmediğin inandığın o kadar çok şey var ki, örneğin zekan görmüyorsun ama olduğunu biliyorsun dimi yoksa bilmiyormusun , hayalileri ret ediyordun dimi pardon :) 

Sitelerde Paylaş

Bunların bir ara yerlere göklere sığdıramadıkları Said denen adam kaplanı allahın leş yemekle görevlendirdiğini, o tutar ceylanı avlarsa allah ceza olarak onu avcıya avlattırdığını filan zırvalar saçma sapan. Böyle bir mevzu çıkacak mı acaba Müslüm sayıklamalarından demiştim ama çıkmadı! :D Bu kez işler kesat gitti, iyice gülemedik! :lol: Bu kadarı yeter gerçi...

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, sokullu said:

hayali nedir görmediğin mi , görmediğin inandığın o kadar çok şey var ki, örneğin zekan görmüyorsun ama olduğunu biliyorsun dimi yoksa bilmiyormusun , hayalileri ret ediyordun dimi pardon :) 

Hayali:
Hayâlle ilgili, hayâle ait, gerçek olmayan. 
Hayâl tarafından üretilen, hayâl mahsulü olan

Cin, peri, melek, deniz kizi vs. gibi.

Bir seyin hayali olmamasi icin ilk önce gözlemlenebilir, ölcülebilir olmasi gerek.

Sonra test edilebilir, tekrarlanabilir olmasi gerek.

Zeka:
Zekâ ölçerleri (testleri) çocukların yapabilecekleri işlere, becerilerine, yanıtlayabilecekleri sorulara, yaşlarına uygun sayı, söz bilgisine ve biçim ilişkisine dayandırılarak hazırlanır. Zekâ standardize edilmiş bu zekâ testleri ile ölçülür. Bu testlerdeki sorular her yaşa göre özel olarak hazırlanır. 

Sitelerde Paylaş

Allah kendini peygamberlerle , Kitapları ile duyuruyor, zeka testleri ile göremediğin hayali bir şeyi ölçüyorsun. Ruh bilmi psikoloji, heyecanı yaşıyorsun ama göremiyorsun, akıl var ama göremiyorsun, ne farkı var. hayali dediğin peri olabilir , denizkızı olabilir, onlar efsanelerde geçer, efsanelerinde gerçek olaylardan abartılarak aktarıldığı bilinen bir gerçek. Kutsal kitabları belge olarak almayan sizler, hayali zeka testlerine mi inanıyorsunuz bu nasıl bir çelişkidir.

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...
On 31.12.2016 at 15:54, sokullu said:

Ve o melek, onun (göğün) çevresi üzerindedir. Ve izin günü Rabbinin arşını üstlerinde taşıyanların sayısı sekizdir. Hakka-17

Zekayı "hayali" birşey sanan...

Tanrılarının sekiz melek (zeka gibi hayali değil gerçek!) tarafından taşındığını yazan...

Atalarından kalma bir kitapta gerçeklerin yazılığı olduğunu sanan...

birisine ben ne anlatayım...

Sitelerde Paylaş
On 12/31/2016 at 20:59, sokullu said:

Allah kendini peygamberlerle , Kitapları ile duyuruyor,

1. Peygamber dediğin kişiler arap ve yahudilerin insanlara kakaladığı tanrılarla iletişime geçtiğini ileri sürdükleri sahtekar karakterlerdir.

2. Kitaplar da insanların kendi çıkarları için yazdıkları ilkel kurallarla, masallarla dolu sıradan metinlerdir.

Bir tanrının falanca insanı seçip bu kişiye inanmayan herkesi sonsuza kadar yakarım diyeceğine inanmak kadar ahmakça, salakça bir tutum olamaz.

Şimdiye kadar seninle iletişime geçen bir tanrı oldu mu? Benimle olmadı. Seninle de olmamıştır tabii psikolojik olarak hasta değilsen, vardır öyle akli dengesi yerinde olmayan ve falan tanrının kendisi ile temasa geçtiğine inanan tipler.

Bu ne demektir? Senin Allah adındaki bir tanrı ile ilgili bildiğin her şey arapların ürünü demektir. Bu da açıkça Allah'ın arapların uydurduğu bir tanrı olması demektir, tıpkı Zeus'u yunanlıların, Brahma, Vişnu ve Şiva'yı hintlilerin, Ra'yı mısırlıların, Odin'i iskandinavların uydurması gibi.

Sitelerde Paylaş

İnsanın zorlandığı ön yargı ile baktıkları bir ayettir.

Allah insanları sevdiği için yaratmıştır, bu dünya hayatında sıkıntılar olduğu içinde insanlara yardım etmek istemektedir.

Hiçbirşeye ihtiyacı yoktur bizim ona ihtiyacımız vardır.Babası çocuğunu nasıl yetiştirir aynen benzer durumdur, fark tüm insanların rabbi gibi düşünebilirsiniz.Daha çok çalışana rızık verir daha çok inandığı için daha çok vermez mesela.

İnsan yeterli değildir geleceği bilemez sıkıntı çeker bu hayatta.

Sistem olarak şöyle bakmak lazım dünya insan için yaratılmıştır,herşey  insan içindir Bundan dolayı sevmemiz gerekmektedir.

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, M3CSL yazdı:

İnsanın zorlandığı ön yargı ile baktıkları bir ayettir.

Allah insanları sevdiği için yaratmıştır, bu dünya hayatında sıkıntılar olduğu içinde insanlara yardım etmek istemektedir.

Hiçbirşeye ihtiyacı yoktur bizim ona ihtiyacımız vardır.Babası çocuğunu nasıl yetiştirir aynen benzer durumdur, fark tüm insanların rabbi gibi düşünebilirsiniz.Daha çok çalışana rızık verir daha çok inandığı için daha çok vermez mesela.

İnsan yeterli değildir geleceği bilemez sıkıntı çeker bu hayatta.

Sistem olarak şöyle bakmak lazım dünya insan için yaratılmıştır,herşey  insan içindir Bundan dolayı sevmemiz gerekmektedir.

islam kavramları ile uyduruk bir başka din yaratmışsınız.

sizin dinin allahı, henüz yaratmadığı insanları sevmiş bir şekilde ve yaratmış; nasıl oluyorsa?

sonra bu insanlara yardım etmek istemiş, çünkü hayat sıkıntılarla doluymuş. sıkıntılarla dolu hayatı başka bir allah mı yaratmış ki, sizinkisi ona karşı insanlara yardım etmek istemiş ?

:D üşendim gerisini yazmaya, ama tümden zırva dolu iletiniz. ancak  en sondaki kısım, nasıl bir acınası delilik durumunda olduğunuzu gösteriyor: sevmemiz gerekmektedir...

Sitelerde Paylaş

Zeka görünmüyor o halde inanmayın 

On 31.12.2016 at 20:59, sokullu yazdı:

zeka testleri ile göremediğin hayali bir şeyi ölçüyorsun. 

Hayali demek görülmeyen demek değil. Tersine hayal. görülür. Yerçekimi de görülmüyor ama hayali değil. Kimse yerçekimi görülmüyor, hayali deyip onuncu kattan atlamaz.

Tanrı ise hayaldir, görüle de bilir. Ama gerçek değildir. Zeka 476 ile 548 i çarpabilir, açıkça görülür. Tanrı ise hiç bir şey yapmaz. Varlığı da olanaksızdır.

Sitelerde Paylaş
On 31.12.2016 at 19:59, sokullu yazdı:

Ruh bilmi psikoloji, heyecanı yaşıyorsun ama göremiyorsun, akıl var ama göremiyorsun, ne farkı var.

Farkı, aklın ve psikolojinin bilimsel ve mantıksal açıklamasının bulunmasıdır.

Akıl, sonuçlarıyla da bilinir. Bilinçli bir davranış ortaya koyabiliyorsan, aklın var demektir. bunun test edilmesi bu kadar net bir şey.

Doğanın ve insanın varoluşundaki akıl faktörünün tanrıyı işaret ettiğini ispatlaman için, aklı olup da tanrı olan bir canlı göstermen gerekiyor. çünkü doğadaki "akıl/tanrı" oranı kesinlikle "0" dır. 

Bununla da kalmayıp, evrenin doğanın ve canlıların, insan aklı ile çözülemeyecek kadar üst düzey bir yapı olduğunu ispatlaman gerekiyor.

Bilim adamları, neredeyse bütün sırları çözmek üzere ve önümüzdeki yüz binlerce yılda bunların hepsi çözülecek.... İnsanlar ise, yaklaşık 14 milyar yılda oluştu.

Ayrıca bu bahsettiğin varlığın, neden algılanamaz ve ölçülemez olması gerektiğini de açıklaman gerekir?

ölümsüzlük, hiçbir şeye ihtiyaç duymama, evrendeki her canlıya hükmedebilme, tek olma gibi temelsiz iddialara da mantıklı bir açıklama getirmen şarttır?

Hepsinden önemlisi, bu iddia ettiğin varlığın, cahil ve ilkel adamların uydurduğu, katliam ve işkence emreden tanrı bozuntusu olduğunu ispatlamak zorundasın?

Sitelerde Paylaş
On 31.12.2016 at 19:59, sokullu yazdı:

Kutsal kitabları belge olarak almayan sizler

Kutsal kitapları belge olarak kabul etmediğimizi kim söyledi....?

Bu kitaplar, cehaletin, karanlığın, tecavüzün, yağmacılığın ve diktatörlüğün bir belgesidir...!

Kuran başta olmak üzere, saltanat ve ganimet için ortaya konulmuş bir cepheleşmenin apaçık delilidir bu kitaplar.

Tarihi, gelenekleri, şeriat kanunları, ulema yorumları ve hadisleriyle birlikte, kuran da, tüm bu gerçekleri onaylayan bir belge niteliğindedir.

Sitelerde Paylaş
12 saat önce, bir_akil_insan yazdı:

islam kavramları ile uyduruk bir başka din yaratmışsınız.

sizin dinin allahı, henüz yaratmadığı insanları sevmiş bir şekilde ve yaratmış; nasıl oluyorsa?

sonra bu insanlara yardım etmek istemiş, çünkü hayat sıkıntılarla doluymuş. sıkıntılarla dolu hayatı başka bir allah mı yaratmış ki, sizinkisi ona karşı insanlara yardım etmek istemiş ?

:D üşendim gerisini yazmaya, ama tümden zırva dolu iletiniz. ancak  en sondaki kısım, nasıl bir acınası delilik durumunda olduğunuzu gösteriyor: sevmemiz gerekmektedir...

Cevap

12 saat önce, bir_akil_insan yazdı:

Siz diyorsunuzki muhtemelen, biz Allaha dua etmeyiz kendimize yeteriz,Kimseye ihtiyacımız yok bu hayatta.Elinizden bir şey gelmeyen sıkıntılı durumlarda nasıl davranıyorsunuz onu mrk ettim.

tarihinde M3CSL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
7 saat önce, M3CSL yazdı:

Siz diyorsunuzki muhtemelen, biz Allaha dua etmeyiz kendimize yeteriz,Kimseye ihtiyacımız yok bu hayatta.Elinizden bir şey gelmeyen sıkıntılı durumlarda nasıl davranıyorsunuz onu mrk ettim.

elinizden bir şeyin gelmediği durumlarda, sıkıntı çekmenin anlamı var mıdır? elinizden bir şey gelmiyor diye, bir tanrı uydurup ona sığınmanın anlamı var mıdır?

elinizden bir şey gelmiyor diye, uydurduğunuz tanrı islamın tanrısı olmak zorunda mıdır? çünkü islamın tanrısı terör, talan ve tecavüzün tanrısıdır. elinizden bir şey gelmiyor diye, bu üç rezaletin tanrısına sığınmanın bir anlamı var mıdır?

inandığınızı sandığınız ama hiç okumadığınız kitap -kuran- türkçe olarak her yerde erişilebilir durumdadır. internette de bulabilirsiniz. açın, okuyun. bu dinin muhammed'in altına yatıracak kadınlar, karnını doyuracak talanlar ve önünde eğilecek köleler edinmek için diğer dinlerden de çalıp çırpıp uydurduğu bir zırvalar yığını olduğunu göreceksiniz.

Sitelerde Paylaş
22 dakika önce, bir_akil_insan yazdı:

bu dinin muhammed'in altına yatıracak kadınlar, karnını doyuracak talanlar ve önünde eğilecek köleler edinmek için diğer dinlerden de çalıp çırpıp uydurduğu bir zırvalar yığını olduğunu göreceksiniz.

Sayın bir_akil_insan,

Sonuç olarak şunlar söylenebilir mi?

- Eldeki Kur'an, eğer yaşadıysa Muhammedin, sonrasında bundan nemalanan herkesin çıkarı için kullanabileceği bir kaynaktır (tıpkı diğer dinlere ait kitaplar gibi)
- Tanrının varlığı yada yokluğu konusunda kesin olarak söylenebilecek bir şey varsa onun,  mevcut dinlerle alakası olamayacağıdır
- Yapılan tüm bu kötülüklerin kaynağının tanrı değil insan olduğu gerçeğidir

- tanrının varlığı yada yokluğu konusunda tahminde bulunulamaz.

tarihinde Rookie Explorer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, Rookie Explorer yazdı:

Sayın bir_akil_insan,

Sonuç olarak şunlar söylenebilir mi?

- Eldeki Kur'an, eğer yaşadıysa Muhammedin, sonrasında bundan nemalanan herkesin çıkarı için kullanabileceği bir kaynaktır (tıpkı diğer dinlere ait kitaplar gibi)
- Tanrının varlığı yada yokluğu konusunda kesin olarak söylenebilecek bir şey varsa onun,  mevcut dinlerle alakası olamayacağıdır
- Yapılan tüm bu kötülüklerin kaynağının tanrı değil insan olduğu gerçeğidir

- tanrının varlığı yada yokluğu konusunda tahminde bulunulamaz.

tanrı diye bir varlık yoktur. tanrı diye bir kavram vardır ve bu kavram, insanlar tarafından yaratılmıştır; gerçeklikle hiçbir ilişkisi yoktur.

eldeki kuran, yaşadıysa, muhammed'in oradan buradan duyduğu dini zırvaları anlatarak: bakın ben ümmiyim, sizin kitaplarınızı okumayı bilmediğim halde sizin hikayelerinizi anlatıyorum, işte bunları bana sizin de tanrınız olan allah anlattığı için biliyorum,  savı ile insanların aklını çelip, günlük siyasetini de tanrı ağzından emirler olarak bu masalların arasına katması ile oluşturduğu kitaptır. bir ilk çağ insanı veya insanları tarafından oluşturulmuş bu kitap, doğal olarak bu insanların cehaletini, dogmalarını ve inandıkları zırvalarla birlikte, siyasetlerinin günümüz gerçekleri ile hiç uyuşmayan emirlerini taşır.

tüm iyilikler gibi, tüm kötülüklerin kaynağı da insandır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...