Jump to content

Ben insan ve cinleri, yalnızca bana

Recommended Posts

20 minutes ago, sokullu said:

bensana internet üzerinden ezber öğretiler öğrenmeni istemiyorum  ben seni düşünmeye ve yargıya varmaya itiyorum.

Bunu araplara tapan birisinin söylemesi çok komik olmuş. Yahu sen ve senin gibiler araplar dedi diye taşı öpen insanlarsınız, taş öpüyorsunuz yahu, daha ötesi mi var?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 93
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bir saat önce, sokullu yazdı:

örneklemene çok güldüm  neden dersen sen var olanı bildiğin canlı kavramını o kadar varsayımlarla komikleştirmişin ki anlatamam  birinci hipotez fil var ama yanımda yok, hayvanat bahçesine gidersen selfi bile çekebilirsin :) 

Şunu anlaman gerek niye yaşam başlangıcı bir çok gezegende değilde , yani bizim tarafımızdan tanımlanan gezegenlerde de yokda dünyada oluşmuş, canlı için illa dünya gibi bir gezegenmi oluşturulması gerek, nasıl oluşturulmuş, neden oluşturulmuş, canlı varolması için şartlar dünya şartlarımıdır, bu soruları kendine sorman gerekli.yani benim dediklerim çok basit şeyler düşünmen gerekli bu konuda ön yargıdan uzaklaşarak düşün bakalım.

bensana internet üzerinden ezber öğretiler öğrenmeni istemiyorum  ben seni düşünmeye ve yargıya varmaya itiyorum.

anlamayacağınız kesin olduğundan yazmıştım, doğrulamışsınız. kafanız çalışmıyor.

neden dünya sorusu saçma bir sorudur. "dünyada yaşam ortaya çıktığı için" biz buradayız, "yaşam dünyada ortaya çıktığı için" değil. yani, dünya yaşamın ortaya çıktığı yerlerden bir tanesidir, yaşamın ortaya çıktığı veya başladığı tek yer değildir. uygun şartlarda kendini sürdürebilen ve çoğaltabilen yapılar ortaya çıkmıştır ve olaylar gelişmiştir. sorunuzda bile kibir var: neden burası, neden biz şeklinde.

her neyse, yukarda verdiğim bir sürü konu başlığı var, gerçekten ilgileniyorsanız araştırırsınız. kendi küçük dünyanızda kafa tuttuğunuz gerçek, siz ve sizler gibi tavuk kibirlilerin ağzına mamasını, altına arabasını, eline telefonunu, önüne bilgisayarını veren ülkelerin milyarlar, trilyonlar harcayarak araştırmakta ve hergün yeni bir detayını keşfetmekte olduğu gerçektir. ulan ben çok biliyorsam, bunlar malsa, bu elime verdiklerini, önüme koyduklarını neden bunlar değil de ben üretmiyorum diye merak etmiyor olmanız bile  durumu özetliyor.

Sitelerde Paylaş

Hayretler içindeyim, bu embesillerin içinde mi yaşıyoruz biz yahu!

Hayır Vatikan bile evrimi artık kabul etmek zorunda kaldı be! Evrimi bilmeyen anlamayan malların içinde yaşıyoruz!

Kabus yani, karabasan... Yok yani zombilerin içinde yaşamak bu kadar korkunç olmazdı. Zombi lan bunlar deyip kafalarına sıkardım.

Ama bunlar insanmış gibi görünüyorlar. Bu daha korkunç.

Sitelerde Paylaş
12 saat önce, bir_akil_insan yazdı:

anlamayacağınız kesin olduğundan yazmıştım, doğrulamışsınız. kafanız çalışmıyor.

neden dünya sorusu saçma bir sorudur. "dünyada yaşam ortaya çıktığı için" biz buradayız, "yaşam dünyada ortaya çıktığı için" değil. yani, dünya yaşamın ortaya çıktığı yerlerden bir tanesidir, yaşamın ortaya çıktığı veya başladığı tek yer değildir. uygun şartlarda kendini sürdürebilen ve çoğaltabilen yapılar ortaya çıkmıştır ve olaylar gelişmiştir. sorunuzda bile kibir var: neden burası, neden biz şeklinde.

her neyse, yukarda verdiğim bir sürü konu başlığı var, gerçekten ilgileniyorsanız araştırırsınız. kendi küçük dünyanızda kafa tuttuğunuz gerçek, siz ve sizler gibi tavuk kibirlilerin ağzına mamasını, altına arabasını, eline telefonunu, önüne bilgisayarını veren ülkelerin milyarlar, trilyonlar harcayarak araştırmakta ve hergün yeni bir detayını keşfetmekte olduğu gerçektir. ulan ben çok biliyorsam, bunlar malsa, bu elime verdiklerini, önüme koyduklarını neden bunlar değil de ben üretmiyorum diye merak etmiyor olmanız bile  durumu özetliyor.

7 saat önce, democrossian yazdı:

Hayretler içindeyim, bu embesillerin içinde mi yaşıyoruz biz yahu!

Hayır Vatikan bile evrimi artık kabul etmek zorunda kaldı be! Evrimi bilmeyen anlamayan malların içinde yaşıyoruz!

Kabus yani, karabasan... Yok yani zombilerin içinde yaşamak bu kadar korkunç olmazdı. Zombi lan bunlar deyip kafalarına sıkardım.

Ama bunlar insanmış gibi görünüyorlar. Bu daha korkunç.

Vatikanın bilmem nerenin evrime inanması beni ilgilendirmez, adaptasyon vardır, canlılar adaptasyon ile belli değişimler geçirmiştir, insanların adaptasyonu akılladır, bilimledir,teknoloji iledir, insan varedilmiştir, Allah akıllı canlı yaratmıştır, insanlar maymundan vs. bilahereden meydana gelmemiştir, insanların evrimi bilgi iledir. yok ben buna karşıyım diyen bana bilgi ile gelsinler , yaratılıştan verilen bilgi ile , maymundan geldiğini iddia edenler maymun akıllarıyla bana gelmesinler, maymun aklıyla biz yaratılmış insanların arasında fark var tabii ki .

Bu dünyada canlı oluşması , dünyanın bu şekilde yaratılması ile açıklanabilir, dünya insanlar için hazırlanmış bir gezegen bunu oluşturanda olmalı , düşünen insan bunun böyle olduğuna hükmeder . Bilimde insanı aslında buna sürüklüyor, son yıllardaki gen araştırmaları insanın akıl varlığı olarak yaratılmış olduğunu kanıtlıyor.

Sitelerde Paylaş

Insanın şempanze ile aynı soydan geldiği son derece kesindir. Bu konuda en küçük bir kuşku bile yoktur. Bunu ya cahiller, ya aptallar kabul etmez.

Içinde yaşadığın toplumun büyük oranda cahil ve aptallardan oluşması çok vahim ama yapacak bir şey yok. Bu kabusa katlanmaktan başka...

Hayır çevrede bu gerçeği anlatmayı denemeye bile değmeyecek bir yığın beş kuruşluk zekası olmayan kişi var. Bunlar şempanze bizimle en yakın akraba tür desen aptallaşacak, manyaklaşacak kişiler. Bunların çok sayıda olmaları gerçek bir karabasan.

Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, democrossian yazdı:

Insanın şempanze ile aynı soydan geldiği son derece kesindir. Bu konuda en küçük bir kuşku bile yoktur. Bunu ya cahiller, ya aptallar kabul etmez.

Içinde yaşadığın toplumun büyük oranda cahil ve aptallardan oluşması çok vahim ama yapacak bir şey yok. Bu kabusa katlanmaktan başka...

Hayır çevrede bu gerçeği anlatmayı denemeye bile değmeyecek bir yığın beş kuruşluk zekası olmayan kişi var. Bunlar şempanze bizimle en yakın akraba tür desen aptallaşacak, manyaklaşacak kişiler. Bunların çok sayıda olmaları gerçek bir karabasan.

bana birisi ingilizcen varmı okuyabiliyormusun diye viki den burada örnekler sunmuştu, oradaki belgelerde en yakın goril diye bahsediliyor :) sen şempanze demişsin :) karar verin artık :) . 

Düşünen insan ,aklını kullanabilen insan , yaratıldığına hükmeder, biz nasıl bu kadar akıllı olmuşuz, sanki dünya bize hizmet vermesi için oluşturulmuş, bizim beslebilmemiz , hayatta kalmamız için her türlü şey hazır var, bu nasıl olabilir, nasıl bir şartta yaratılmış bu dünya ki, biz akıl sayesinde teknoloji ile ilerlemişiz, diğer canlılar neden ileryememiş mesela evrimle fil akıllı olamazmıydı, yada başka bir canlı, papağan akıllı bir canlıya dönüşememziydi,yada köpek, onlarda evrimle akıllı canlılar olup, türler arasında savaş olamazmıydı, ben yaratılmışım, Allah beni akıllı bir canlı varlık insan olarak yaratmış, başka canlılar ancak insana hizmet ve tabiatın insanlar için, insanların bu dünyada yaşaması için varedilmişlerdir. hemde en küçük canlısından en büyüğüne kadar.

Sitelerde Paylaş

Şempanze, goril, orangutan, insan... Bunlar kuzen türler. Hangi kuzen daha yakın çok bir önemi yok. Bunlara göre örneğin sincapın çok daha uzak bir akraba olduğu kesin.

Başka kesin olan bir gerçek, çok uzaktan da olsa akraba olmayan hiç iki canlının olmadığı. Marul mu, evet çok çok uzaktan ama yine de akraban. Avustralya kıyılarındaki bir deniz yosunu ile Alaska'daki bir Eskimo mu, elbette ve kesinlikle akraba. Çok çok çok uzaktan olmakla akrabalık düşmez.

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 21.1.2017 at 08:13, sokullu said:

zeka ölçülebilir :) neye göre :) duygularıda mı ölçeceksin, bilinci :) hisediyorum, hissini nasıl ölçeceksin :) ilkönce Yaratıcıya inanıyormusun onu anlaman gerek, buna inancın var mı, HEMEN melek cin kavramlarına girdin , Kuranda tekrarlar sizin gibilerin anlayamayanlara bir daha bir daha anlatmak içindir. zeka ölçümü hangi kıstasa göre yapılır, göremediğin bir kavramı nasıl ölçüyorsun, neye göre kime göre ölçüyorsun, zeka seviyesi ölçüldü :) neye göre ölçtün, sen aslında neyi ölçtün, zekayımı ölçtün :) birde test etmiş :) hayali bir kavramı ölçmüş oluyorsun, asıl ölçülen nedir, beyin gelişimi, zeka gelişimi :) beyin çalışmıyor, zekasız :) gerizekalı, nasıl bir beyin var sende :) zeka ölçüldümü beyin gelişimi, beyin fonksiyonellerimi ölçüldü ne ölçüldü , Allah ın varlığınıda insanın ölçtüğü :) zeka ile bulabilirsin , evrene bakarak bile bu düzen nasıl oluşmuş, herşeyin bir düzen içinde işlemesi nasıl oluyor diye sorarak bulabilirsin, zeka ölçer gibi :) 

10307242_673121359391685_879746756924415

Sitelerde Paylaş
13 minutes ago, sokullu said:

çok güzel bir karikatür, cahil islamiyeti yaşayanla, aydın müslümanın farkını gördüm ben burada, herkes bir kıssa çıkarabilir.

Ben de zekayi gözlemlenemeyen, ölcülemeyen, test edilemeyen bir sey sanan insanlara degisik bir bakis acisi göstermeye calistim.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, poiuz yazdı:

Ben de zekayi gözlemlenemeyen, ölcülemeyen, test edilemeyen bir sey sanan insanlara degisik bir bakis acisi göstermeye calistim.

olabilir fikirler ve görüşler insanın bakış açısında farklılıklar doğurabilir, herkes bu karikatürden bir kıssa üretebilir.

Sitelerde Paylaş

Aslında zombiler de evrim gećirdiklerinden dolayı zombiler zaten. Ama zombilerde evrimi anlayabilecek zeka yok. Adı üstünde, zombi yani. 

Poiuz Bey'in resmi çok güzel . Sağda bir Müslüman var.  Musluman=cahil, cahil=müslüman,. Solda ise normal bir insan-naturalist.

Sitelerde Paylaş

Sal sadece bir kişiye yetecektir. O salak allahın dualarıyla salı kafire yaptırdığını düşünebilir. Bunların ne manyaklıklar düşünebilecekleri, nasıl psikopat bir tanrıya inanmalarından belli. Sal suya inerken allahının dualarıyla bir gemi göndereceği umudunu yitirip salı yapanı öldürüp kendisi biner o manyak.

Ben olsam çok dikkatli olur salı suya indirirken o manyağa sırtımı dönmezdim.

Sitelerde Paylaş

Hastalik gibi hallerde dua kisiye psikolojik olarak huzur verebilir, yardimci olabilir ama duanin dis dünyaya hic bir etkisi yoktur!!! Allah ta kendisine dua edenlere yardim edecegini söyler ama adam ömrü boyu dua etsede kendi kendine bir sal hic bir zaman olusmayacaktir.

@sokullu daha sorgulayamiyor. “Kurani inanarak okursan Allahi bulursun” modunda. INANMADAN düsünemiyor, ÖZGÜR düsünemiyor. Düsünürken INANACAK ki sonunda Allah ciksin.
Bana bol gülücüklü iletisine cevap olarak gönderdigim karikatürde sal yapan adami her nedense “aydin müslüman” olarak görüyor. Karikatürde onu müslüman gösteren bir belirti yok ama olsun, beyni böyle isliyor.
Dua eden diger adami “cahil müslüman” olarak tanimliyor. Zeka gözlemlenemez, ölcülemez vs dedigi halde bir karikatürle bile zekayi ölcebiliyor.
Aslinda “Allah ın varlığınıda insanın ölçtüğü zeka ile bulabilirsin..” diyen @sokulluya göre, dua eden ve dindar olan adam Allahi bulduguna göre, sal yapan adamdan daha zeki olmasi gerek. Ama O bu karikatürden tam tersini cikariyor.

Özgür düsünemeyen beyin eninde sonunda (dinin ördügü) duvarlara carparak kendi kendisiyle celismek zorundadir ve celisiyorda! Gercekleri oldugu gibi görebilmek icin önyargisiz ve özgürce düsünebilmek bir ZORUNLULUKTUR!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...