Jump to content

Forumdaki Troller ve Veda

Recommended Posts

Forumda dindarr gibi troller yüzünden eskisi gibi üye kalmadı bizim saatlerce araştırma yapıp üzerinde  düşündüğümüz yazıları bok etme haslağındaki bu şahıs ve yardakçıları nedeniyel forum sessizleşti ama adminler hala bizi suçluyor ve bu adamları herhalde işlerine geldiği için banlamıyorlar gib, NOLAN gibi forumun emektarlarından olanları banlıyorlar. Ben de üyeliğimi sonlandırıyorum bu toller bu forumda var oldukça asla eskisi gibi çok tutulan bir ortam olmayacak umarım adminler bunu farkediyordur. Bugüne kadar burda yazdıklarım umarım misafir ziyaretçilere ve üyelere  yardımcı olmuş ve onları bu çöl yazmalarından kurtarmıştır.dindarr ve yardakçları ve maalesef forum admini benim gitme nedenimdir. TD Forum'u da bastı bu troll dindarr ama orda adminler  sıkı olduğu için burdaki gibi kamon ahaha diyemiyor bu troll  o yüzden orda yazmaya devam edeceğim ve sosyal medyada da sayfamızda sizi bekliyorum.Hoşçakalın.

tarihinde Tanah tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...

Ben de aktif kullanicilardan biriydim, simdi anca ayda bir iki post atiyorum cunku forumun kalitesi yerlerde resmen. Ayrica admine bildirdigim bazi sıkıntılar var forumun isleyisinde. Tanah da gitti, sevdigim birkac arkadasim forumdan ya uzaklastirildi ya da uyeliklerini sonlandirdi. Tanah hakli, burasi ateist forum degil mi? Ateistlerin forumu. Bu dindarr malı yuzunden uzunca bir sure ugramamistim zaten. Hayir yani adam gibi sohbet edilecek bir insan degil, geri kafali mollanin onde gideni. Bir insan bu kadar yobaz olamaz. Birisi birsey yaziyor, gelir insan gibi kendi argumanini sunarsin, oturur tartisiriz degil mi? Kamoooon evrybadi oooooyeeee felan aptal aptal kelimeler yaziyor her yorumunda, dayatmalar yapiyor ayrica, ne uyarildigini gordum ne de mudahale edildigini. Karsisindaki insani irite ediyor, tahrik ediyor, kötü sozler duymak istiyor resmen.

Guzel insanlar birer birer gidiyorlar. Kulak verin bu foruma emek veren insanlarin sozlerine sn. yoneticiler..

Sitelerde Paylaş

Arada bir foruma asılan bazı iletilerin ateistforum için görmek istediğimiz minumum bir standarda ulaşmadıklarını bizler de gözlemliyoruz ama, onları beğenmesek ve içeriklerine katılmasak bile, çoğunun özgür düşünce platformu olan forumumuzun doğası ile bağdaşdıklarını düşünüp, üzerlerinde fazla durmuyoruz. Bazı aşırı iletileri de ya siliyoruz, ya da Tavanarasına kaldırıyoruz. Düşünce özgürlüğünün temelinde, bize absürd, kaba, çağ dışı, vahşi hatta iğrenç gelen, onaylamadığımız ve kendi yaşamımıza adapte etmediğimiz düşünce ve inançların belirtilmelerinin tolerans ve hoşgörü ile karşılanması ilkesi vardır. Bu temel ilkeyi kabul etmeden düşünce özgürlüğünü kabul etmek mümkün değildir. Aynı davranışı katılımcılardan da bekliyoruz ve burada yazanların ilkelerimizi ve yıllardır bu konuda hemen hiç değiştirmeden izlediğimiz tutumumuzu bildiklerini ve kabul ettiklerini farzediyoruz.

Sitelerde Paylaş
On 14.01.2017 at 02:52, Mindsurfer yazdı:

Bu arada, @Güven nicki üye niye gönderildi... pek anlam veremedim.

"sebepsiz yollanmıştır" filan demiyorum tabii ama, bir bilgi verirseniz de iyi olur?  

güven nikli üye gönderilmemiştir, sizin bu iletinizi görüp hesabını inceleyince üyeliğinin sonlandırılmış olduğu görülmüştür. Buna neden olan şey ise, foruma dadanan trolün IP'leri spam olarak tanımlandığında, güven nikli kullanıcının IP'leri arasında banlanan IP'lere denk düşen bir IP olmasıdır. Bu teknik hata düzeltilmiş, güven'in engeli kaldırılmıştır... Kendisinden özür diler, siz de gündeme getirip farketmemizi sağladığınız için teşekkür ederiz.

Sitelerde Paylaş
On 14.01.2017 at 01:52, Mindsurfer yazdı:

Bu arada, @Güven nicki üye niye gönderildi... pek anlam veremedim.

"sebepsiz yollanmıştır" filan demiyorum tabii ama, bir bilgi verirseniz de iyi olur?  

Sağol dostum senin bu iletini okudum  takip ettim tabi aktif deyildim giriyorum önümde bir reklem hiç bir şey göremiyorum mesaz kutum  başlılklar hiç bir şey görünmüyor site onarımda desem aktif olmayınca bakıyorum herkes yazıyor beş dakika vs önce felan senden önceden çok uğraştım bilgi sayara format atırdım  olmadı başaka isimle  üye oldum yine aynı yöneticilere o kadar mesaj gönderdim tık yok en son sen imadadıma yetiştin ve dikatli takip aden admin arkadaş benim ipimi kopardı geldim:))) çok oldu girmeyeyeli bana yazalara cevap veremiyorum çok zor oldu benim için..tekrar sağol dustum.üyeliyi sonrandırılan üyelre bakıyorum yokum.  çok uğraştım bigisayar tamircisi çağrdım. tekarar. ateist siteye giremiyorum deyince tamirci bana baktı tuaf tuaf şöyle sanki ne var ateist siteye girince. neyse başını ağrıttım. kusura bakma çok şükür :)))  kurtuldum

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 16.01.2017 at 14:42, administrator yazdı:

güven nikli üye gönderilmemiştir, sizin bu iletinizi görüp hesabını inceleyince üyeliğinin sonlandırılmış olduğu görülmüştür. Buna neden olan şey ise, foruma dadanan trolün IP'leri spam olarak tanımlandığında, güven nikli kullanıcının IP'leri arasında banlanan IP'lere denk düşen bir IP olmasıdır. Bu teknik hata düzeltilmiş, güven'in engeli kaldırılmıştır... Kendisinden özür diler, siz de gündeme getirip farketmemizi sağladığınız için teşekkür ederiz.

Sağolun kurtardığınız için beni. ne çektirdiniz bana çok mesaj gönderdim iletişimden gelmiyormu mesaj tek çarem iletişimdi ondanda cevap alamayordum. başaka isimlede  üye oldum giremedim. aslında neden  atıldım idye düşünmek benim aklımı beynimi yordu suçumu bilsem. tamam yav suçum buymuş der geçer  giderdim. suçumu bilmek istiyordum en çok buna üzüldüm. özür dilemenize gerek yok boş ver olan olmuş geri hiç bir şeyi getiremeyiz. umarım bundan sonra bana dikkat edersiniz ben öyle teknolojiyi iyi bilen birisi deyilim damdan kovsanız bacadan girmesini bilmiyorum. bu atılanlar tekrar nasıl beceriyorlar buraya girmeyi hayret ediyorum. neyse sevgiyle kalın.

Sitelerde Paylaş

Son mesajlara baktım, bir sorun göremeyince acaba dedim, özelden adminlerle küfürleşme filan mı oldu:)

Sonuçta hallolmuş, sevindim. ben de teşekkür ederim. 

Neticede samimiyetle din eleştirisi yapan bir üye de eksilse, moral motivasyon kaybı oluyor.  

tarihinde Mindsurfer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 18.01.2017 at 08:04, güven said:

Sağol dostum senin bu iletini okudum  takip ettim tabi aktif deyildim giriyorum önümde bir reklem hiç bir şey göremiyorum mesaz kutum  başlılklar hiç bir şey görünmüyor site onarımda desem aktif olmayınca bakıyorum herkes yazıyor beş dakika vs önce felan senden önceden çok uğraştım bilgi sayara format atırdım  olmadı başaka isimle  üye oldum yine aynı yöneticilere o kadar mesaj gönderdim tık yok en son sen imadadıma yetiştin ve dikatli takip aden admin arkadaş benim ipimi kopardı geldim:))) çok oldu girmeyeyeli bana yazalara cevap veremiyorum çok zor oldu benim için..tekrar sağol dustum.üyeliyi sonrandırılan üyelre bakıyorum yokum.  çok uğraştım bigisayar tamircisi çağrdım. tekarar. ateist siteye giremiyorum deyince tamirci bana baktı tuaf tuaf şöyle sanki ne var ateist siteye girince. neyse başını ağrıttım. kusura bakma çok şükür :)))  kurtuldum

Aramıza tekrardan hoşgeldin.

Sitelerde Paylaş
On 1/16/2017 at 15:42, administrator yazdı:

Proxy ya da tor kullanmak bazı durumlarda zorunlu olduğundan, ip özelinde ban veya benzeri engeller erişimimizi zorlaştırabiliyor. buna daha farklı bir çözüm bulunabilir mi?

Sitelerde Paylaş
On 22.01.2017 at 13:14, bir_akil_insan yazdı:

Proxy ya da tor kullanmak bazı durumlarda zorunlu olduğundan, ip özelinde ban veya benzeri engeller erişimimizi zorlaştırabiliyor. buna daha farklı bir çözüm bulunabilir mi?

Maalesef IP banlamanın başka bir çözümü yok. Saldırganlar yüzlerce giriş yaparak forumu bloke etmekteler. Bunu durdurmanın tek yöntemi IP banlamaktır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...