Jump to content

inanmıyorsanız ölümden sonra ne olacak?

Recommended Posts

Herkese iyi geceler arkadaşlar. Son bir kaç haftadır bu tür konularla ilgilenmeye, dinimi ve tanrıyı sorgulamaya başladım. Belli bi yerde kafama bi kaç şey takıldı. Bilgini almak istedim. 

1- Ateistlerin ruhlara inanıp inanmadığını bilmiyorum. Ama öldükten sonra ne olacağını düşünüyorsunuz. Yani öylece yok olucagınıza mı inanıyorsunuz? Ben nedense kabullenemiyorum bunu. 

2- Ateistler dinleri ve tanrıyı direk reddederler. Buna bağlı olarak tabiki şeytan melek vs. de. Peki Cinlere yada başka boyutlarda olabilecek varlıklar olduğuna inanıyor musunuz? 

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER. 

Sitelerde Paylaş

1- Ruh diye bir saçmalık yok. Öldükten sonra karbon olacaksın, vücudun fosilleşecek daha da basit şekilde anlaman için: doğmadan öncesini hatırlıyor musun ? Öldükten sonrada aynısı olacak.

2- Dinlerin kitaplarını okuyan biri hikaye olduğunu anlar tanrı ise; insanlar tarafından bilinmeyen şeylerin tek bir varlığa yüklendiği hayali bir şeydir. Tanrının ya da herhangi bir yaratıcının olma olasılığını düşünürsen kumral Elizabeth'in de yaratıcı olma ihtimalinin olduğunu görürsün işte bu böyle bir saçmalık! Ayrıca biz şuanki bilimle anlıyoruz ki özellikle evrimde canlılarda bilinçli bir müdahale ya da yönlendirme falan yok! İnsanlarda dahil canlılarda o kadar çok saçma hatalar var ki...

Metafizik olayların hepsi kanıtlanmadığı, deneylenmediği sürece hayal ürünüdür. Şeytan-melek-cin... gibi zırvalar ise tıpkı periler, uçan süpürgeli cadılar,  hayalet casper... gibi hayal ürünleridir.

Sitelerde Paylaş
37 minutes ago, dogusmehmetavan said:

Herkese iyi geceler arkadaşlar. Son bir kaç haftadır bu tür konularla ilgilenmeye, dinimi ve tanrıyı sorgulamaya başladım. Belli bi yerde kafama bi kaç şey takıldı. Bilgini almak istedim. 

1- Ateistlerin ruhlara inanıp inanmadığını bilmiyorum. Ama öldükten sonra ne olacağını düşünüyorsunuz. Yani öylece yok olucagınıza mı inanıyorsunuz? Ben nedense kabullenemiyorum bunu. 

Gerçek insanların kabullenip kabullenmemesine bağlı değildir. Ölümden sonra ne olacağını bilmiyorum, ama dinlerin ölümden sonraki iddialarının palavra, zırva olduğuna eminim.

39 minutes ago, dogusmehmetavan said:

2- Ateistler dinleri ve tanrıyı direk reddederler. Buna bağlı olarak tabiki şeytan melek vs. de. Peki Cinlere yada başka boyutlarda olabilecek varlıklar olduğuna inanıyor musunuz? 

Cinler de dinlerde geçen masalsı varlıklardan birisidir, tanrı, melek karakterlerinden bir farkı yoktur.

Başka boyut derken kastettiğin ne? O varlıklardan önce bu "başka boyutlar"ın diye bir şey var mı, onu düşünmekle başlasak daha iyi olmaz mı?

Masal boyutunda her şey olabilir, boyut derken kastettiğin buysa.

Sitelerde Paylaş

Tanri ile konustugunu soyleyen kisilere, hayaletlere inanmiyoruz.

Dunyayi oldugu gibi goruyoruz.

Oldukten sonra ne olacak diye dusunmen aslinda mantiksiz. Sen sadece, yok olmaktan korkan insanlarin, yalniz hissetmemelerini saglayacak hayali varliklar uydurdugu bir toplumda dogan bir canlisin. Boyle bir ortamda yetistigin icin, olumden sonra ne olacak diye dusunmen sana mantikli geliyor. Unutma, "sana" mantikli geliyor. Sana mantikli gelen durumlar gercekten mantikli olacak diye bir kural yok. Neden mantikli geldigi yukarida yaziyor.

Toplumun dusuncelerinin, insanlarin mantigini nasil degistirdigini anladigin zaman, gercekleri daha net goreceksin.

Kisaca, aklina bu tarz dusunceler gelebilir. Bu tarz dusuncelerle oyalanmak yerine, bunlarin neden olabileceginin uzerinde yogunlasirsan senin icin daha iyi olur.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, dogusmehmetavan yazdı:

Kabullenememen normal  insanlık kabullenemediği için dinler var.  Öldükten sonra doğmadan önce nasılsa öyle olacak kısaca bir şey olmayacak. Algılaması güç bir durum. Ayrıca ruh diye bir şey de yok. Olması için bir sebepte yok.

Alıntı

Ateistler dinleri ve tanrıyı direk reddederler. Buna bağlı olarak tabiki şeytan melek vs. de. Peki Cinlere yada başka boyutlarda olabilecek varlıklar olduğuna inanıyor musunuz? 

İnanç kişiye özgü bir durum genel bir cevap verilemez. Yinede kuranda geçen saçmalıklara inanmayacaktır. 

Sitelerde Paylaş

Ruh insanın nefsidir.Nefs ise duygu ve Düşüncelerin toplamıdır. Onlarda Beyinden çıkar.Beyin öldümü duygu ve düşüncede kalmaz.O zaman Ruhda kalmaz. Allahda kalmaz. Hiçlik oluşur. Bırak onu Bir İnsanı kopyalamak mümkün olsa Kopyalanan insanla Kopyalatanın Ruhları farklı olacaktır.İnsanların bedenleri ölmeden Ruhlarının öldüğünüde Alizam er hastalarında müşahade ediyoruz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...