Jump to content

Cumhurbaşkanına Tayyip Erdoğana Açık Mektup.

Recommended Posts

Sayın Cumhurbaşkanı,

Ülke olarak hepimiz çok zor günlerden geçiyoruz. Bu ülkenin Cumhurbaşkanı olarak eminim ki yaşananlardan en çok siz etkileniyorsunuzdur.

Siyasi hayatınızın belki de en zor günlerini yaşıyorsunuz. Yanlızsınız, ne acıdır ki en yakınınızda ki yaveriniz bile sizi arkanızdan vurmuş. Düşünsenize, belki darbe akşamı yanınızda olsaydı sizi öldürücekti! 

Korkunuz çok büyük farkındayım. Bir rüzgara kapılıp geldiniz bugünlere kadar. Sizi destekleyenler bir anda bıraktı geri çekti kendilerini. Şunu sizde görüyosunuz ki, artık hiç kimse sizi istemiyor ve sevmiyor. ABD, Rusya, Batı, Avrupa ne derseniz deyin. İstenmiyorsunuz artık.

"Uluslararası dünyayı takmam” diyemezsiniz.

Çünkü artık açık bir ekonominiz var. Bakın dolarla baş edemiyorsunuz.Lütfen şunu demeyin; “bizim güçlenmemizi istemiyorlar.”

Elbet istemeyecekler, niye istesinler?

Bize şunu söyleyin; sizin güçlenmenizi istemeyenleri alt edecek gücünüz var mı?Yoksa susun.

Ekonomiyi idare etmek basını idare etmeye benzemez.Doların kurunu torba yasayla belirleyemezsiniz.

10 milyon kişi sokağa dökülse belki onu bastırabilirsiniz ama 10 tane dolar milyarderi borsadan paralarını çekse, o saniye yıkılırsınız.

Üstelik Sayın Cumhurbaşkanı öylesine safsınız ki.

Size oy oranınızı gösterip hep şişiriyor çevreniz.

O çevrenize sorsanıza bir, Menderes asıldığında oy oranı kaçtı?

Yüzde 52 mi?

Ve öyle safsınız ki, sizin etrafınızdakiler, kendilerinin dost ama tüm ülkenin size düşman olduğunu anlatıp duruyorlar.

Bir sorun o zaman, niye bu insanlar size düşman.

Ve daha önemlisi, etrafınızda niye bu kadar az seveniniz var.

Sakın sevenleriniz aslında sizi sevmiyor olmasın!

Ve hala tutturmuşsunuz başkanlık başkanlık diyorsunuz. Başkanlık gelince herşey bitecek bana kimse dokunamayacak mı sanıyosunuz? Çok geriye gitmeye gerek yok. Siz benden daha iyi bilirsiniz, Esad'ı Saddam'ı Kaddafi'yi.. Hepside başkandı ama kurtaramadılar kendilerini. Kurtaramazlar. Sizde kurtaramayacakınız.

Sizden ricam şudur. Ülkemizi yeterince kutuplaştırdınız, Bu halkı yeterince kandırdınız, Ülkenin milli değerleriyle yeterince oynadınız. Kısacası söylemek istediklerim çok nettir:

Bu ülkeyi bölmeyin.

Bu ülkeyi iç savaşa sürüklemeyin. 

Bu ülkeyi dünyanın açık hedefi haline getirmeyin. 

Efendice çekilin.

Size önerim şu:

Bugüne kadar edindiğiniz tüm mal varlıkları sizin olsun.

Villalarınıza da, gemiciklerinize de, şirketlerinize de dokunmayacağız, hepsi sizin olsun.

Nakitleriniz de sizin olsun, altınlarınız da, mücevherleriniz de…

Hatta istiyorsanız, size yargılanamazlık güvencesi verelim.

Korkmayın, asılmazsınız, hapse girmezsiniz.

Lütfen bu ülkeyi batağa sürüklemeden.

Çekin gidin, Sayın Cumhurbaşkanı…

Sitelerde Paylaş
On 26.12.2016 at 16:36, leonardo18 yazdı:

Duygularını anlıyorum.

Ama o halk kitlesi ile ne yapacağız? bana asıl onu söyle sen. 30-40 senedir "TC değil Osmanlı isteriz" diyen adamları ne yapalım?

Onu çözersen zaten bütün mesele çözülmüş demektir.

Ben iç savaşı bekliyorum. Başkanlığın gelmesini de destekliyorum. Ateistler referandum da başkanlığa evet desin. Bu salak millet de ne yaptığını görmeli.

Olası bir iç savaşta sokağa çıkıp bu vatanı savunucaz. En azından ben Atatürk için çıkıcam ve ölümü göze alıcam. Bir tane canım var oda Atam ve bu ülke için feda olsun.

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, ateistfikir yazdı:

Ben iç savaşı bekliyorum. Başkanlığın gelmesini de destekliyorum. Ateistler referandum da başkanlığa evet desin. Bu salak millet de ne yaptığını görmeli.

Olası bir iç savaşta sokağa çıkıp bu vatanı savunucaz. En azından ben Atatürk için çıkıcam ve ölümü göze alıcam. Bir tane canım var oda Atam ve bu ülke için feda olsun.

Fedakar salak !!

Sen kimsin??

Vatan,Miller,sakarya,Atatürk !!

Cok cabukngaza geliyorsun !!

Sitelerde Paylaş

(gelmeye mi başladılar ne?)

- Atatürk'ün mesajı "Yurtta barış, Cihanda Barıştır"

- Ben bu rezaleti tam olarak anladığımı sanmıyorum. Ama iç savaş isteyen birileri varsa Feto/AKP tayfasındandır. Darbe tamam, da iç savaş ne yaw?

Sana da aynı şeyi sorayım:

- Bu ülkede 90'Lı yıllardan beri milliyetçilik ve yobazlıkta artış var. Bu nasıl bir şeydir? Biri bana bunu açıklasın.

Sitelerde Paylaş

Milliyetcilik  = Yobazkil ??

Sen miliyetciligi,sagci,solch ,sucu,bucu olma. Saniyorsun !

YANILIYORSUN !!

Miliyetciligin,sagci,solch,kuzeyci,güneyci olma gibii bir tenezülü yoktur.

Milliyetcilik siyasin bir konum degildir (semsiye olusturp Altina girenler var)  Millet sevgisidir!!

Ayip bir sey degildir!!

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, Bitburger yazdı:

Milliyetcilik  = Yobazkil ??

Sen miliyetciligi,sagci,solch ,sucu,bucu olma. Saniyorsun !

YANILIYORSUN !!

Miliyetciligin,sagci,solch,kuzeyci,güneyci olma gibii bir tenezülü yoktur.

Milliyetcilik siyasin bir konum degildir (semsiye olusturp Altina girenler var)  Millet sevgisidir!!

Ayip bir sey degildir!!

- Ben bıktım. Belli oranda milliyetçi olunur da bu ne kardeşim. Şeyimi sallasan bayrak affedersin. Bunun Romanyalısı var, İtalyanı var, Ommanlısı var, Papua Yeni Ginelisi var.

Belli oranda normal de, bu kadarını ben sığırlık olarak kabul ediyorum. Her insan ülkesini/toprağını sever, sevmelidir de, her şeyin bir sınırı/ölçüsü var. kimse sana , ekonomi, turizm, tekstil, beyaz eşya sanayisi, sağlık sistemi, hukuk devleti, eğitim sistemi, işi gücü bırak da milliyetçi ol demedi. Bir noktadan sonrası zibidiliğe girer.

Sitelerde Paylaş
On 26.12.2016 at 17:36, leonardo18 yazdı:

Duygularını anlıyorum.

Ama o halk kitlesi ile ne yapacağız? bana asıl onu söyle sen. 30-40 senedir "TC değil Osmanlı isteriz" diyen adamları ne yapalım?

Onu çözersen zaten bütün mesele çözülmüş demektir.

On 27.12.2016 at 23:15, ateistfikir yazdı:

Gözünüzde büyümesinler bunlar çok azınlıklar. Sadece her kanalda destekli olarak bunlar var, destekli olarak bağırıyorlar serbest serbest konuşabildiklerinden onları çok zannetmeyin.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...