Jump to content

İSLAMI NASIL YOK EDERİZ

Recommended Posts

Geçmişten bugüne din adına ne varsa ve tamamı vahiy ürünü yani bir Tanrı ile bağlantılı değilse, tüm kötülüklerin sorumlusu insan, yok eğer vahiy ürünü ise sorumlusu Tanrı olmalı.

Öyle değil mi?  Olmayan bir şey nasıl sorumlu tutulur.

Fakat benim anlayamadığım bundan sonrası.

Bir ateist, tanrıya inanmıyor fakat suçlu olarak dini gösteriyor.

Diğeri ise Tanrının varlığına inanıyor fakat din adına yapılanlar için insanı suçluyor.

Burada bir saçmalık yok mu?

Tam tersi olmalı değil mi?

Saygılar 

tarihinde Rookie Explorer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
21 hours ago, Şatşat said:

Arkadaşlar bu islam denen ayak bağını nasıl yok edebiliriz fikirlerinizi paylaşırmısınız

Din denilen batakliktan kurtulmak kolay degil. Fakat Atatürk ilke ve inkilaplarina bagimli, laik bir yonetim ve toplum egitimi ile ustesinden gelinecegini dusunuyorum..

Sitelerde Paylaş

Bu tür başlıkların her biri bende sosyalizm çağrışımı yapıyor.

Normal siyasette fakir/ ezilen sınıfların etrafında toplandıkları (ve toplanmaları gereken) bayrak sosyalizm bayrağıdır. Türkiye ve ABD gibi ülkelerde sosyalizmin çok zayıf olması, kitleler memnun olmadığında hemen dine veya ırkçılığa yönelmelerinden kaynaklanmaktadır.

Bazı başlıklarda "laik dikatatörlük mü? Müslüman demokrasi mi?" başlıkları açılmıştır. Bu iğrenç bir şeydir. Orta doğau halklarının da, dünyadaki bütün halkların da iki seçeneği vardır:

Ya liberal demokrasi, ya da sosyal demokrasi. farklı olan her şey vadesi dolmuş bir bilgisayarı kullanmak ya da 1920'lerde üretilmiş bir otomobile binmek gibidir.

- Niye bizde de olmasın? Çok saçma 1), Başka yolu da yoktur 2)

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Şatşat yazdı:

ben ilaç istiyorum

İlaç İŞİD. İslamı yok edecek odur. Hem de İslam'ı, İslami yöntemle yok ediyor...
Bence bu güne kadar en etkili yol o oldu, yaptığı vahşetlerle İslam'ın insanlığın zıttı bir yerde yer aldığını gösterdi. Tüm dünya İslam'ın ne olduğunu anladı...

Sitelerde Paylaş

Evet ben iciyorum dogrudur

Akli olan beninhakli bulur

Icecegimi biliyormus tanri

Ben icmesem tanri yanilmismolur

Ö.hayyam

,...........................

ICI,orsam ben ici,orum,sana ne oluyor Leo ??

Hayirdir haram mi di,ecektin??

Yoksa sagligimi mimdüsünüyorsun ??

Tarihi yokmetmekten söz edenler acaba ne zikimlaniyorlar??

Sitelerde Paylaş

İlaç yok dedik ya. Daha ne kadar net olayım ? Ne olacak islamı yok edince ?  barış, herkes mutlu mesut yaşayacak mı ? 

Üzgünüm herkes o kadar zeki değil eğer olsaydı zaten kurtulmaya çalıştığımız sorun ortaya çıkmazdı. Belki bir 1500-2000 yıl sonra tükürdüğümü yalarım, olabilir.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Cercis Hz Circis yazdı:

İslam laik içerikten uzaklaştıkça, yok olma istikametine ivmelenecektir.

İslamda laiklik yoktur, hiçte olmadı. İslam sadece bir din değil bir yönetim biçimidir. Türkiye için böyle boş bir cümle belki oda BELKİ işe yarar ama islamın asıl ana vatanı için komik bir cümle............... Zaten laiklik yok çünkü.

Sitelerde Paylaş

Zorunlu laiklik var. Arap şeyhlerinin çoğunda türban yok, başları açık geziyorlar ama müslüman veya mümine inançlarını terk etmiyorlar. Irak Kürtleri yine laiktir, içki ve başörtüsü konusunda ve islami fetvaları yoktur. Erbil'de veya Dubai'de kırbaşlanan kadın ve recmedilen kadın gördünüz mü? göremezsiniz. Bu bölgelerde zorunlu laiklik vardır. Kuala lumpur ve cakarta yine örnektir buna.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...