Jump to content

Barbaros Şansal...

Recommended Posts

Bu ülkenin yetiştirdiği en iyi entelektüellerden biri.

Sapına kadar ateist.

Söyleyeceğini saklamadan gizlemeden tak diye söyleyen cesur yürek.

Son yıllarda Kıbrıs'ta yaşıyordu. Sınırdışı edilip İstanbul'a gönderilmiş, Havaalanında bir grup gericinin saldırısına uğrayıp linç edilmek istenmiş.

Yetmemiş, 'Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama' suçlamasından tutuklanmış.

Böylece hapisteki o kadar 'iyi insan'a katılmış oldu. 

Geçmiş olsun Barbaros. Sabret, bu günler de geçecek.

"Bokunda boğul Türkiye!" isyanın gökkubbede çınlıyor. 

Sitelerde Paylaş

Bir söylemin, halkı kin ve düşmanlığa teşvik etmesi için, mesela "filanca mezhepten olanların hepsi alçaktır, öldürülebilir " gibi faşist iddialar içermesi gerekir.

Bunun gerçekleşmesini istediği, birçok söyleminden de anlaşılıyorsa, hapis cezasıyla yargılanır. onun dışında her lafı suç kabul etmenin hukukla bir ilgisi olamaz.

Eğer topluma zararlı buluyorsan, tekzip yayınlamasını istersin..., olmadı tazminat davası açarsın.

Habere göre, B.Şansal, Reina katliamı hakkında "sunnilerin, alevilere yönelik düşmanlığı" gibi bir şeyler söylemiş.

İçerik olarak bence de yanlış. Ancak linç girişimi, bundan bin kat daha fazla halkı kin ve düşmanlığa teşvik eder.

Peki sadece bir söyleminden dolayı, bir insanı linç etmeye kalkan, bu faşist ilkel adamlar, hapis cezasıyla yargılanacak mı...... Hayır.   

İşte bu, ülke adına ciddi bir sorundur. Hukuk ve adalet, ülke için en temel değer kabul edilmeliydi.   

tarihinde Mindsurfer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Barbaros Şansal ilginç bir adam. Yüksek burjuvaziye yakın olması sebebiyle mahrem bilgilere temas edebiliyor. Belki daha derin temasları da vardır. İlginç.

Reina'nın sahibinin Alevi olduğunu Şansal söylemese hiç gündeme gelmeyebilirdi. Bu bilginin ortaya konulma şekli çirkin. Bir gizli servis katliamını, toplumsal fay hatlarını hareketlendirmeye yönlendiriyor.

Bokunda boğul Türkiye sözünü de hiç yakıştıramadım. Hele de Ergenekon'un en azgın zamanlarında Aydınlık gazetesinde yazma yürekliliğini gösteren bu insana hiç yakışmayan bir ifade oldu. O zor zamanda o cesareti gösterdiği için, bu sözünü sineye çekiyorum. Ama her ne kasıtla söylenmişse söylensin, incitici ve ayıp bir ifade.

Darp edilmesi ve gözaltına alınması ise tam bir rezalet. Söylediği sözler buna gerekçe olamaz. Tabii ki Reina meselesini bir mezhep zeminine oturtmaya çalışması, açıklanmaya muhtaç. Normal yönetilen bir ülkede, bu sözlerinden dolayı bir ifadesi alınabilirdi. Tehlikeli ve nahoş sözler etmiş.

Şeriatçı davarlara ülke yönettirirsen olacağı bu. İfadesini almak yerine adamı sokak ortasında linç etmeye kalkıyorlar. Şeriatçılar sadece insanları taciz etmek, insanları gıcık etmek, alay konusu olmak ve insan öldürmek için varlar. Bu barbarlara ülke yönettirilmez.

Sitelerde Paylaş

''Hepsini içicem, size tek kuruş yok hepsini İsviçre bankalarına yatırıcam...'' İroniye bak ironiye, ironi nedir bilmesek yeriz de... Görgüsüz... 

tarihinde Latte tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Just now, Boyla Kutlug said:

Kıbrıs birleşik devlet şeklinde Türkiye'den bağımsızlığını kazanmış olsaydı bu adam şu rezil linç olayını yaşamayacaktı. Kendisinde de kabahat var ama KKTC'yi tanımadan aptal cesaretini kullanması en büyük suçluyu yine kendisi yapıyor.

Oha! Konuyu bağladığın yere bak be. Kıbrıs'ı satalım kurtulalım diyorsun yani.

Konunun KKTC ile bir ilgisi yok. Şansal, Kıbrıs beni iade etmez diye düşünerek böyle sözler etmemiştir. Öyle bir niyeti olsa Avrupa'ya falan giderdi. 

Arada Kıbrıs için söylediklerin ibretlik. Kıbrıs Türkiye'nin parçasıdır. Avrupa'ya vermeyiz.

Sitelerde Paylaş

KKTC kendi ayakları üzerinde duramayan Yalova kadar bir yer. Bütçesi Ankara tarafından desteklendiği için Ankara'nın taleplerini geri çevirme özgürlüğü yok. AKP falan ilgisi yok, hep böyledir bu. KKTC'nin Türkiye'den kurtulması kendi yararınadır ama buranın konusu değildir o konu.

Barbaros Şansal olayın büyüyeceğini tahmin etmemiştir. Etseydi kaçardı mutlaka.

Sitelerde Paylaş

Ülkeye kedi boku kadar faydası olmayan insanların yaptığı linç girişimine gelsin bu fotoğraf. Kimse kimseyi kandırmasın adamın ne demek istediğini hepimiz çok iyi biliyoruz. Barbaros Şansal bize ülkenin ne hale geldiğini çok keskin bir çizgiyle göstermiştir. Bu sebeple hırsız ve tecavüzcüye gösterilen iyi niyet ona gösterilmemiştir. Taksim gezisinde en başta olan ve Türkiyeyi pek çok vatan sever diye geçinen insandan daha fazla vatan sever biridir.  Dağdaki çobanla benim oyum bir mi diyen Aysun Kayacıyı daha sonraki zamanlarda  nasıl haklı gördüysek ki ben o an haklı olarak bulmuştum. Bir gün iş işten geçtiğinde Şansalı da haklı görecek çok insan olacaktır.

_20170111_003911.JPG

Sitelerde Paylaş

Bitburger; 

Sen buraya insanlari provoke etmeye mi geliyorsun? Yukaridan beri okuyorum adam gibi bir yorumun yok, konuyla alakali tek bir yorumun yok! Hep ateistlere saldirmak, tartisma cikarmak icin yaziyorsun. Senin ateistlerle derdin nedir kardesim? Baska konularda da dikattimden kacmadin, hep bir tartisma ortami pesindesin. Fikirlere saygim sonsuz, elestiriye de oyle fakat sen ikisini de beceremiyorsun. Birilerinin fikirlerine saygisizlik pesindesin. Senin beynin yokmu gerizekali herif, konuya dair birseyler dusunebiliyorsan yaz, insanlarin dusuncelerini sabote etmekten vaz gec. Bu foruma surekli senin gibi igrenc insanlar geliyor ve gidiyor. Kendini gelistir, beynini gelistir biraz, bu forum senin gibi geri kafali yobazlar icin altin degerinde..

tarihinde NotFound tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, NotFound yazdı:

Bitburger; 

Sen buraya insanlari provoke etmeye mi geliyorsun? Yukaridan beri okuyorum adam gibi bir yorumun yok, konuyla alakali tek bir yorumun yok! Hep ateistlere saldirmak, tartisma cikarmak icin yaziyorsun. Senin ateistlerle derdin nedir kardesim? Baska konularda da dikattimden kacmadin, hep bir tartisma ortami pesindesin. Fikirlere saygim sonsuz, elestiriye de oyle fakat sen ikisini de beceremiyorsun. Birilerinin fikirlerine saygisizlik pesindesin. Senin beynin yokmu gerizekali herif, konuya dair birseyler dusunebiliyorsan yaz, insanlarin dusuncelerini sabote etmekten vaz gec. Bu foruma surekli senin gibi igrenc insanlar geliyor ve gidiyor. Kendini gelistir, beynini gelistir biraz, bu forum senin gibi geri kafali yobazlar icin altin degerinde..

Aynen ya adam çöplüğe çeviriyor forumu. Benim AKPKK ile ilgili başlığımı da kirletti. AKP ve PKK'yı savundu.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...