Jump to content

Küçük yaşta ölenler cennette de çocuk olarak mı kalacaklar?

Recommended Posts

Cesed ;

Hic olmasa kücük yasta ölenleri ,ateizim_teizim  naniklesmesine alte etmesemeydin sevgilerimizi.

Cok. OK ayipliyorum .

Hic olmass cocokleri Rabat birakin. Ya!

,....,..........................,..

Konu cocok oldugu zaman

Cennetininizinda A ..KOYAYIM_ CEHENNEMKNJZINDE .A ....KOYAYIM

Sitelerde Paylaş

Küçük çocukken ölen biri cennete gidip, keyfine bakıp oyun oynuyor.... Ama 80 yıl ibadet eden bir adam, son gününde kuran mealini okuyor, ve dine söverken ölüp sonsuza kadar cehennemi hakediyor....!

Şu saçmalığa bakar mısınız....? Bir de bu dinin insana vefalı olmayı öğrettiğini iddia ederler.

Ayrıca, bir çocuğun, büyüdüğünde ne yapıp yapmayacağını bilmiyor mu bu tanrı? 

Sitelerde Paylaş

Ben bir ateistim ve kesin olarak cehenneme gideceğim. Çocukları öldürmeye başlarsam beni katil olarak görür ve benden nefret ederler. Halbuki onlara büyük bir iyilik yapıyorum kısa yoldan çocuklarını cennete sokuyorum. Hadi ama sonsuzluğun yanında 80 senenin lafını mı yapıyorlar. 

Bence müslümanlar biraz kafalarını kullanıp, kesin cehenneme gidecek kişilere çocuklarını öldürtmeli. 

►Yapamazlar ! Bu ne kadar mantıklı gözükürse gözüksün yapamazlar. Çünkü sizi tanrının kuralları kitapları değil ! Biyoloji yönetiyor. Her günah işlediğinizde bu yüzünüze tokat gibi çarpan bir gerçektir.

Bence oturup biyolojiye tapalım ayrıntılar @haci da

tarihinde NotImportant tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)
7 hours ago, NotImportant said:

Ben bir ateistim ve kesin olarak cehenneme gideceğim. Çocukları öldürmeye başlarsam beni katil olarak görür ve benden nefret ederler. Halbuki onlara büyük bir iyilik yapıyorum kısa yoldan çocuklarını cennete sokuyorum. Hadi ama sonsuzluğun yanında 80 senenin lafını mı yapıyorlar. 

Bence müslümanlar biraz kafalarını kullanıp, kesin cehenneme gidecek kişilere çocuklarını öldürtmeli. 

►Yapamazlar ! Bu ne kadar mantıklı gözükürse gözüksün yapamazlar. Çünkü sizi tanrının kuralları kitapları değil ! Biyoloji yönetiyor. Her günah işlediğinizde bu yüzünüze tokat gibi çarpan bir gerçektir.

Bence oturup biyolojiye tapalım ayrıntılar @haci da

Çocuk normal bir birey gibi değildir, akli olarak gelişimini tamamlamamıştır. Bir çocuğun cennetteki durumu bir yetişkin gibi olamaz.

Haksız yere öldürülen bir canın cezası ebedi olarak cehennemdir. Bunu sana birisi yaptırırsa sorumluluk her ikinizdedir.

tarihinde Cesed tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
4 saat önce, Cesed yazdı:

Çocuk normal bir birey gibi değildir, akli olarak gelişimini tamamlamamıştır. Bir çocuğun cennetteki durumu bir yetişkin gibi olamaz.

Haksız yere öldürülen bir canın cezası ebedi olarak cehennemdir. Bunu sana birisi yaptırırsa sorumluluk her ikinizdedir.

Tamam, birinin yaptırması şart değil. Sorumlulukta çok umrumda değil zaten her koşulda gitmeyecek miyim neden asıl konuyu görmezden geliyorsun ?

''Haksız yere öldürülen bir canın cezası ebedi olarak cehennemdir.'' şimdi allah yerine karar vermiş oldun bak... 

Sitelerde Paylaş

İslama göre, dine inanmayan biri nasıl olsa sonsuza kadar cehennemi hakediyor. Bu durumda en çok insan öldürenler, dinsiz ve ateistler olmalıydı. ama sonuçlar tam tersi oluyor.

Ayrıca diğer insanlık suçlarında da istatiskler, islam aleyhine görünüyor. 

Acaba neden....?         

Sitelerde Paylaş

İslam 'alimleri'nin görüşü şöyle:"Yaşlı ölenler Cennete 33 yaşında girecek. Daha genç ölenler ise öldükleri yaşta girecekler."

Bu duruma göre çocuklar da çocuk yaşlarında girecekler demektir. Yani hiç büyümeyecekler. Cennette üreme yok ama çocuklar olduğu için ortam gene şimdiki toplumu andıracak. Tabii huriler, gılmanlar vb. artılar var.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, NotImportant said:

Tamam, birinin yaptırması şart değil. Sorumlulukta çok umrumda değil zaten her koşulda gitmeyecek miyim neden asıl konuyu görmezden geliyorsun ?

''Haksız yere öldürülen bir canın cezası ebedi olarak cehennemdir.'' şimdi allah yerine karar vermiş oldun bak... 

Furkan 25/67)
وَٱلَّذِينَ إِذَآ أَنفَقُوا۟ لَمْ يُسْرِفُوا۟ وَلَمْ يَقْتُرُوا۟ وَكَانَ بَيْنَ ذَٰلِكَ قَوَامًا 
Rahmanın kulları, harcadıkları zaman ne savurganlık yapar ne de cimrilik ederler. Harcamaları ikisinin arasında olur. 

(Furkan 25/68)
وَٱلَّذِينَ لَا يَدْعُونَ مَعَ ٱللَّهِ إِلَٰهًا ءَاخَرَ وَلَا يَقْتُلُونَ ٱلنَّفْسَ ٱلَّتِى حَرَّمَ ٱللَّهُ إِلَّا بِٱلْحَقِّ وَلَا يَزْنُونَ ۚ وَمَن يَفْعَلْ ذَٰلِكَ يَلْقَ أَثَامًا 
Onlar Allah ile beraber başka bir ilahı yardıma çağırmazlar. (Kur’ân’ın) Haklı (saydığı) bir sebep[*] yoksa Allahın dokunulmaz kıldığı canı öldürmezler; zina da etmezler. Kim bunları yaparsa cezayı görür. 

[*] Buradaki HAKK kelimesi elif lam’lı olduğundan manası ‘bu kitapta anlatılan o gerekçeler’dir. 

Bunlar kısas (Bakara 2/178), savaşta vuruşma anı (Muhammed 47/4) ve terör (Mâide 5/33) suçlarıdır.

(Furkan 25/69)
يُضَٰعَفْ لَهُ ٱلْعَذَابُ يَوْمَ ٱلْقِيَٰمَةِ وَيَخْلُدْ فِيهِۦ مُهَانًا 
Borçluların borcunu ödediği gün onun cezası katlanır ve orada alçaltılmış olarak ölümsüzleşir. 
Sitelerde Paylaş
2 hours ago, NotImportant said:

Ben alaka kuramadım ? Dediklerimle ne ilgisi var bu yazıların

Cana kıymazlar, zina etmezler kim yaparsa cezasını görür, ahirette cezası katlanır ölümsüzleşirler,

Eski meallerde ebedi olarak geçiyor aklımda öyle kalmış ama şu an emin değilim.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Cesed yazdı:

Cana kıymazlar, zina etmezler kim yaparsa cezasını görür, ahirette cezası katlanır ölümsüzleşirler,

Eski meallerde ebedi olarak geçiyor aklımda öyle kalmış ama şu an emin değilim.

Peki ya zaten ebedi olan biri için ne olacak ? Olabilecek en kötü konumda olan biri için. Yada mesela zaten biri için ? Allahın yazılımdaki bir hata sanırım bu bedavadan cennet çocuklar için.

Sitelerde Paylaş
On 06.01.2017 at 18:19, Bitburger yazdı:

Cesed ;

Hic olmasa kücük yasta ölenleri ,ateizim_teizim  naniklesmesine alte etmesemeydin sevgilerimizi.

Cok. OK ayipliyorum .

Hic olmass cocokleri Rabat birakin. Ya!

,....,..........................,..

Konu cocok oldugu zaman

Cennetininizinda A ..KOYAYIM_ CEHENNEMKNJZINDE .A ....KOYAYIM

sikini cennetteki hurilere sakla.

arabın putu allah  öle diyor

Sitelerde Paylaş

yabancı bir film vardı, intihar ettikten sonra değişecek olayları, hayatları adam melek yardımıyla iziyor ve herşey kaosa dönüşüyo

Belkide 3  5 yaş ölenlerin hayatta bulunma sebebleri 3  5 yıl için geçerlidir

illa Tanrının cennet konusunda adaletini kavramak için hepimiz 3  5  yaşında mı öleydik ? niye güvenmeyelim?

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, kozaN yazdı:

illa Tanrının cennet konusunda adaletini kavramak için hepimiz 3  5  yaşında mı öleydik ? niye güvenmeyelim?

kavramak değil kullanmak için. Güvenmek mi ? Neden riske atasın ki 80 senelik bir ömür ile sonsuz yaşam arasındaki farkı idrak etmek için, 5dk kadar düşün. 

Bu  arada belkilerle yola çıkacak olursak. Ölmeseydim ortalık kaosa dönerdi belki. Bende böyle bir film çekerim, şeytan yardımıyla olacakları izlerken, intihar etmeseydin ortalık kaosa dönecekti bütün planlarımı bozdun filmi.

tarihinde NotImportant tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
8 saat önce, satsuma57 yazdı:

İslam 'alimleri'nin görüşü şöyle:"Yaşlı ölenler Cennete 33 yaşında girecek. Daha genç ölenler ise öldükleri yaşta girecekler."

Bu duruma göre çocuklar da çocuk yaşlarında girecekler demektir. Yani hiç büyümeyecekler. Cennette üreme yok ama çocuklar olduğu için ortam gene şimdiki toplumu andıracak. Tabii huriler, gılmanlar vb. artılar var.

Küçük yaşta ölen erkek çocuklar için huriler biraz sıkıntılı olabilir o zaman. Düşünsene 3 yaşında ölen bir erkek çocuk. 

Allahtan çözüm bekliyoruz nerede benim oğlumun hurisi !! ve ... (nerede oğlumun yeterli potansiyeli mi desem)

Sitelerde Paylaş
9 hours ago, NotImportant said:

Peki ya zaten ebedi olan biri için ne olacak ? Olabilecek en kötü konumda olan biri için. Yada mesela zaten biri için ? Allahın yazılımdaki bir hata sanırım bu bedavadan cennet çocuklar için.

Çocuklar durumun farkında olmazlar, çocuk olarak çevrelerindekileri mutlu ederler. Cennet onlar için ödül olmuyor. Cennette süs oluyorlar.

Sitelerde Paylaş

Küçük yaşta ölenler, cesed olarak kalacaklar, senin nick gibi, cesed. Cennet cehennem kesinlikle yok. Sonsuza kadar yaşayacağını zanneden zavallılara sadece avuntu bunlar. Yok Havva elma yemiş de cennetten atılmış da, dünyaya ceza olarak postalanmiş. İşte teizm budur. Teizm sadece palavra üretir. palavra dan başka birşey yok. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...