Jump to content

Küçük yaşta ölenler cennette de çocuk olarak mı kalacaklar?

Recommended Posts

Bir saat önce, Cesed yazdı:

Çocuklar durumun farkında olmazlar, çocuk olarak çevrelerindekileri mutlu ederler. Cennet onlar için ödül olmuyor. Cennette süs oluyorlar.

Hayır, hayır konu bu değil. Çocukların ödülü farkında olmaları konu değil. Bizim konumuz çocuklarımızı sonsuz hayatlarını (buraya dikkat bak oldukça büyük bir şey) cennette geçirmelerini sağlayacak arka kapı. Eğer yapılmazsa, dediğinin dışına çıkıp farkında olacaklar ve bir ödül sistemine girecekler. Neden onlar kötüyü bile farkında değilken öylece cennete sokmayalım ? Bu senin demene göre ödül bile sayılmaz hoş en azından ceza riskinden yırtmış olurlar. 

Şuan kesin cehenneme girecek olan birini hayal et, durumu geri saralım ve onu 5 yaşındayken öldürelim. Bu durumda yukarıda dediğim gibi ceza riskinden kaçırmış oluyoruz. Üstelik haklı yere, baksana cehenneme gidecekti. ( Haklı kısmı tartışılır elbet ama bu kendi tanrısal bakış açımızdan geleceği bildiğimiz için böyle. Ha insanlık olarak bir karar verip hak etmesini bekleyelim diyebilirsin ama bu ortadaki büyük gediği kapatmaz. Allahın hesabında büyük bir gedik var.)

Farkında değilsin ama şuan kuran üzerinde ki bir tutarsızlık hakkında konuşuyoruz. Bu bir tutarsızlıktır bak, gerçek... iyi bak korkma.

tarihinde NotImportant tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bunlar hep bilincimizde oluşan olayların müteşabih anlatımlarından başka birşey değildir.Yaşam Mücadelesini kaslarımız değil Bilincimiz yapar.Bu Mücadelede bizim Hedefimiz yani Ülkümüz Allahımızdır.İşte bu Mücadeleye girdiğimizde Bilincimizin kötü taraflarını öldürür .(Korkular,Ataletler,Bilgisizlikler,Aşağılık duyguları,Kibirler,Saygısızlıklar yani disiplinsizlikler, Sevgisizlikler...v.s)İyi taraflarını birleştirmeklede  kalmaz yepyeni düşünce ve duygularda kazanırız..İşte bunlar bizim manevi çocuklarımızdır.Yaşam mücadelesini kaybetsek dahi O Yepyeni duygu ve düşünceler kendilerini ortaya çıkaran Bilinç kısmımıza yeniden moral ve metanet verir.O kısmımızı kavrarlar ve adeta "Hadi baba gel cennete gidelim! derler:))" Ve Onların öncülüğünde  Başarı yolunda Öldüğü sanılan bilincimiz yeniden dirilir ve birleşir tekrar O mücadeleyi O Veledlerin önderliğinde yapmaya başlar.Bilincimiz mücadeleler ile bu şekilde zorlamalar vasıtasıyla büyür çoğalır vede güçlenir!Allah yolunda ölenleri siz ölü sanmayın Onlar diridirler!=Galiptir bu yolda mağlup olan! yada Yıkılmadım ayaktayım!Bunlarsa hep canlı insanların bilinçleriyle alakalı olup.İnsan beyninde oluşurlar. Ama İnsan öldümü bunların hepsi biter maalesef!

tarihinde yeniçeri53 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 hour ago, NotImportant said:

Hayır, hayır konu bu değil. Çocukların ödülü farkında olmaları konu değil. Bizim konumuz çocuklarımızı sonsuz hayatlarını (buraya dikkat bak oldukça büyük bir şey) cennette geçirmelerini sağlayacak arka kapı. Eğer yapılmazsa, dediğinin dışına çıkıp farkında olacaklar ve bir ödül sistemine girecekler. Neden onlar kötüyü bile farkında değilken öylece cennete sokmayalım ? Bu senin demene göre ödül bile sayılmaz hoş en azından ceza riskinden yırtmış olurlar. 

Şuan kesin cehenneme girecek olan birini hayal et, durumu geri saralım ve onu 5 yaşındayken öldürelim. Bu durumda yukarıda dediğim gibi ceza riskinden kaçırmış oluyoruz. Üstelik haklı yere, baksana cehenneme gidecekti. ( Haklı kısmı tartışılır elbet ama bu kendi tanrısal bakış açımızdan geleceği bildiğimiz için böyle. Ha insanlık olarak bir karar verip hak etmesini bekleyelim diyebilirsin ama bu ortadaki büyük gediği kapatmaz. Allahın hesabında büyük bir gedik var.)

Farkında değilsin ama şuan kuran üzerinde ki bir tutarsızlık hakkında konuşuyoruz. Bu bir tutarsızlıktır bak, gerçek... iyi bak korkma.

(Kehf 18/65)

فَوَجَدَا عَبْدًا مِّنْ عِبَادِنَآ ءَاتَيْنَٰهُ رَحْمَةً مِّنْ عِندِنَا وَعَلَّمْنَٰهُ مِن لَّدُنَّا عِلْمًا

Sonra kullarımızdan bir kulu buldular. Ona katımızdan bir ilim öğreterek ikramda bulunmuştuk. 

(Kehf 18/74)

فَٱنطَلَقَا حَتَّىٰٓ إِذَا لَقِيَا غُلَٰمًا فَقَتَلَهُۥ قَالَ أَقَتَلْتَ نَفْسًا زَكِيَّةًۢ بِغَيْرِ نَفْسٍ لَّقَدْ جِئْتَ شَيْـًٔا نُّكْرًا

Sonra yola koyuldular. Nihayet bir oğlan çocuğuyla karşılaştılar; o hemen çocuğu öldürdü. Musa dedi ki "Sen cana karşılık olmadan suçsuz birinin canına kıydın ha? Doğrusu, anlaşılmaz bir durum meydana getirdin." 

(Kehf 18/80)

وَأَمَّا ٱلْغُلَٰمُ فَكَانَ أَبَوَاهُ مُؤْمِنَيْنِ فَخَشِينَآ أَن يُرْهِقَهُمَا طُغْيَٰنًا وَكُفْرًا

Oğlana gelince, anası babası inanıp güvenmiş (mümin) kimselerdi. Onları azgınlığa ve nankörlüğe sürüklemesinden korktuk. 

(Kehf 18/81)

فَأَرَدْنَآ أَن يُبْدِلَهُمَا رَبُّهُمَا خَيْرًا مِّنْهُ زَكَوٰةً وَأَقْرَبَ رُحْمًا

İstedik ki Rableri, onun yerine daha[1*] hayırlı ve daha merhametli[2*] bir çocuk versin. 

Bu ayetleri de düşün Allah zaten müdahale ediyor.

Ben seni anladım. Cevabım şöyle islamda hiçkimse hiçkimsenin suçunu çekmez, hiçkimse hiçkimsenin kazancından yararlanmaz, herkes yaptığının karşılığını görür, hesap günü anne ile çocuk arasında, kardeşler arasında, dostlar arasında bir bağ kalmaz.

Sen eğer kendi mantığınla birine faydası olsun diye bir çocuğu öldürürsen, ahirette cezalandırılırsın çünkü sen o çocuktan sorumlu değilsin sen kendinden sorumlusun.

İnsanın en büyük dostu kendisidir.

İnsanın en büyük düşmanı kendisidir.

Tüm dünya iyi olsa sen olmasan tüm dünya cennete gider sen değil.

Tüm dünya kötü olsa sen olmasan tüm dünya cehenneme gider sen değil.

Sitelerde Paylaş
12 saat önce, NotImportant yazdı:

kavramak değil kullanmak için. Güvenmek mi ? Neden riske atasın ki 80 senelik bir ömür ile sonsuz yaşam arasındaki farkı idrak etmek için, 5dk kadar düşün. 

Bu  arada belkilerle yola çıkacak olursak. Ölmeseydim ortalık kaosa dönerdi belki. Bende böyle bir film çekerim, şeytan yardımıyla olacakları izlerken, intihar etmeseydin ortalık kaosa dönecekti bütün planlarımı bozdun filmi.

Bedavadan cennet cocuklar içindir üzerine Tanrının adaletsizliğini anlamam için önce senin adalat anlayışını görmem gerek.

Baktığımda 5 dk değil 80 yıl da düşünsem senden çıkan sonuç en nihayetinde ben neden tanrı olmadıma kadar gider..

Belkisi işte varlığınla  yokluğunla br gereklilik sebeb üzerindesin , 3 ün 80 in hesabını yapıp adalet arayısında herşeyi yerle bir etme...

Sitelerde Paylaş
13 saat önce, Cesed yazdı:

umlusun.İnsanın en büyük dostu kendisidir.

İnsanın en büyük düşmanı kendisidir.

Tüm dünya iyi olsa sen olmasan tüm dünya cennete gider sen değil.

Tüm dünya kötü olsa sen olmasan tüm dünya cehenneme gider sen değil.

Hala anlamıyor ayağına yatıyorsun. Ben zaten suçluyum, ben zaten sorumluyum. Benim sorumlu olmamın çocukla hiç bir ilgisi yok ! Ölüm cezası verilmiş bir insanı düşün. Başkasının yaşaması için yaptığı ve bedeli ölüm cezası olan bir şey neden umurunda olsun ! ?

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, kozaN yazdı:

Bedavadan cennet cocuklar içindir üzerine Tanrının adaletsizliğini anlamam için önce senin adalat anlayışını görmem gerek.

Baktığımda 5 dk değil 80 yıl da düşünsem senden çıkan sonuç en nihayetinde ben neden tanrı olmadıma kadar gider..

Belkisi işte varlığınla  yokluğunla br gereklilik sebeb üzerindesin , 3 ün 80 in hesabını yapıp adalet arayısında herşeyi yerle bir etme...

►Bedavadan cennet tabi ki çocuklar için. Ben aksini hiç iddia etmedim ne dediyseniz onun üstünden gidiyorum. Adalet mi ? Sınav sisteminde ki küçük bir arka kapıdan bahsediyoruz. Benim adalet anlayışımla tanrının ki farklıysa zaten ortada büyük bir sorun var. Bu saçma farkın sonucu benim için tamamen adaletsizliğe gidebilir. Buda farklı bir tanrı ortaya çıkarır adı alllah olamaz. 

►Tabi ki yapacam. İnsanım ben 80 yıl ile 81 yıl arası değersiz görülebilir. Ama 80 yıllık dünya hayatı ile sonsuz ahiret yaşamı arasında ne kadar fark oluşur sen biliyor musun ? Tek yapacağın şey 80 yıldan feda edip sonsuzluğa merhaba demek. ''80 yıl da düşünsem'' böyle bir şeyden hiç bahsedilmedi konuyu anlamamışsın. 

Her şey gözünüzün önünde yerle bir olmuş. Onu gözünüze gözünüze sokmaya çalışıyorum. Yüzlercesi arasından tek bir konuyla....

Sitelerde Paylaş
8 hours ago, NotImportant said:

Hala anlamıyor ayağına yatıyorsun. Ben zaten suçluyum, ben zaten sorumluyum. Benim sorumlu olmamın çocukla hiç bir ilgisi yok ! Ölüm cezası verilmiş bir insanı düşün. Başkasının yaşaması için yaptığı ve bedeli ölüm cezası olan bir şey neden umurunda olsun ! ?

Hayır cezanın sonsuz dereceleri vardır sen işlediğin suçun derecesine göre cezalandırılırsın.

Bu yüzden ne yaptığın her zaman önemlidir.

Sitelerde Paylaş
22 dakika önce, Cesed yazdı:

Hayır cezanın sonsuz dereceleri vardır sen işlediğin suçun derecesine göre cezalandırılırsın.

Bu yüzden ne yaptığın her zaman önemlidir.

Ne yaparsan yap en kötüye ulaşamıyorsun yani ?  En kötü öyle bir yerde ki işime geldiğim zaman kullanır işime gelmediği zaman ulaşılamaz yaparım diyorsun. Sonsuz derece bunu ifade eder çünkü. 

Hoş neyse ki varsayımlar üstünden konuşuyoruz.  Yukarıdaki saçmalığı yapmadığını var sayarak, en kötü dereceye de cezalandırıldığımızı var sayalım.  Peki ya şimdi çocukları bedavadan cennete göndersek ? '' Ölüm cezası verilmiş bir insanı düşün. Başkasının yaşaması için yaptığı ve bedeli ölüm cezası olan bir şey neden umurunda olsun '' hala geçerli yani.

Olay en kötü dereceye ulaşabilmek bile değil onun var olması cennet için basit bir arka kapı yaratır. Sanırım buda allahın sınav sisteminin basit bir hatası he ? 

Bakalım nereye kadar kaçacaksın nerede saçmalayacaksın bekliyorum.

tarihinde NotImportant tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 hour ago, NotImportant said:

Ne yaparsan yap en kötüye ulaşamıyorsun yani ?  En kötü öyle bir yerde ki işime geldiğim zaman kullanır işime gelmediği zaman ulaşılamaz yaparım diyorsun. Sonsuz derece bunu ifade eder çünkü. 

Hoş neyse ki varsayımlar üstünden konuşuyoruz.  Yukarıdaki saçmalığı yapmadığını var sayarak, en kötü dereceye de cezalandırıldığımızı var sayalım.  Peki ya şimdi çocukları bedavadan cennete göndersek ? '' Ölüm cezası verilmiş bir insanı düşün. Başkasının yaşaması için yaptığı ve bedeli ölüm cezası olan bir şey neden umurunda olsun '' hala geçerli yani.

Mevcut hayatındaki tüm zamanı ve imkanı kullarak Allah'ın ölçüsüne göre yanlış olaracak davranışları yaparsan ozaman en kötü yere gidersin.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, Cesed yazdı:

Mevcut hayatındaki tüm zamanı ve imkanı kullarak Allah'ın ölçüsüne göre yanlış olaracak davranışları yaparsan ozaman en kötü yere gidersin.

Buraya kadarmış. Bu benim soruma cevap değil. 

Kaçabilirsin hepinizin ortak özelliği aynen devam.

Sitelerde Paylaş
16 saat önce, NotImportant yazdı:

►Bedavadan cennet tabi ki çocuklar için. Ben aksini hiç iddia etmedim ne dediyseniz onun üstünden gidiyorum. Adalet mi ? Sınav sisteminde ki küçük bir arka kapıdan bahsediyoruz. Benim adalet anlayışımla tanrının ki farklıysa zaten ortada büyük bir sorun var. Bu saçma farkın sonucu benim için tamamen adaletsizliğe gidebilir. Buda farklı bir tanrı ortaya çıkarır adı alllah olamaz. 

►Tabi ki yapacam. İnsanım ben 80 yıl ile 81 yıl arası değersiz görülebilir. Ama 80 yıllık dünya hayatı ile sonsuz ahiret yaşamı arasında ne kadar fark oluşur sen biliyor musun ? Tek yapacağın şey 80 yıldan feda edip sonsuzluğa merhaba demek. ''80 yıl da düşünsem'' böyle bir şeyden hiç bahsedilmedi konuyu anlamamışsın. 

Her şey gözünüzün önünde yerle bir olmuş. Onu gözünüze gözünüze sokmaya çalışıyorum. Yüzlercesi arasından tek bir konuyla....

Malesef senin adalet anlayışınla tannrının ki farklı , yerle bir olmuş gözümüzde hangi konu varsa toparlamaya bir ayet hadis vs yeter yüzlercesi arasından benim için birkaçından en önemlisinden bahsediyosun ki ben rahat bir insan değilim  gördüğüm yanlışı kurandan veya islamdan içimde ben düzeltemezsem şimdi olmasada mutlaka o beni düzeltecek biliyorum...

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, kozaN yazdı:

gördüğüm yanlışı kurandan veya islamdan içimde ben düzeltemezsem

Sen işi bulmuşsun... Kuran'da düzgün olan ne var ki, açtığın her sayfa zaten yanlışlarla dolu. İçinde doğru düzgün bir işe yarar doğru bir bilgi yok ki! Topunu düzeltmeye kalkışırsan kendin yamulursun! :lol: 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...