Jump to content

Kemalist Aydınların Şaşkınlığı...

Recommended Posts

Kanun Hükmünde Kararnamelerle işten atılan, büyük çoğunluğu üniversitelerden aydınlar "Ama biz Fetöcü değiliz ki. Bizi niye atıyorsunuz?" diye feryat ediyorlar.

Tabii bunlara aldırış eden yok. AKP işini işliyor. Önüne kim gelirse; Fetöcü, Kemalist, sosyalist, sosyal demokrat, liberal vb. kim olduğuna bakmadan kadroları boşaltıp kendi adamlarına yer açıyor. Ortalık toz duman. Bu durum böyle birkaç dönem daha sürecek gibi görünüyor.

Zamanında, "Bu OHAL maddeleri çok tehlikeli, zinhar Anayasaya konulmamalı" diyenlerin sözleri dinlenemediği için "Bir an önce demokrasiye geçelim de, gerisini sonra düşünürüz" aculluğu 30 yıl sonra gelip ümüğümüze çökünce bir feryat, bir figan. Ama artık geçmiş ola.

Sitelerde Paylaş

Bu arada:

Erdoğan'ın 'güvenlikçi' politikalarına olanca güçleriyle destek veren, sırf bu yüzden dokunulmayan Perinçekçi-Aydınlıkçı personel de sırasını beklesin. Çok kalmadı.  

Hele bir Halep'i, İdlib'i, Bağdat'ı, Nahçıvan'ı güvenlik kuşağımıza saralım; AKP onların da ipini çekecek. Unutulduk sanmasınlar

Sitelerde Paylaş
Just now, satsuma57 said:

Hele bir Halep'i, İdlib'i, Bağdat'ı, Nahçıvan'ı güvenlik kuşağımıza saralım; AKP onların da ipini çekecek. Unutulduk sanmasınlar

Yok yok. Hiç öyle birşey sanmıyoruz şekerim. Bizim için üzülme. Bizim derimiz kalın. 

Atılanların %90'ı Fetöcü. Arada haksızlığa uğrayanlar olmuştur. Umarım onlar haklarını geri alırlar ama Fetöcülerin ebelerinin rahmine kadar yolu var.

İnsan aklı kuş misali zaten. Ulan bu akademisyen denilen gudik sürüsü, "bu suça ortak olmayacağız" diye PKK taraftarı bir belge yayınlamamış mıydı? 1000 küsür insan. Bunlar üniversitlerde ne arıyordu?!! Kimdi bunlar? Nasıl üniversitelere alınmıştı?

Şimdi minik bir alıntı:

“Bu kasıtlı ve planlı kıyım Türkiye’nin kendi hukukunun ve  Türkiye’nin taraf olduğu uluslararası antlaşmaların, uluslararası teamül hukukunun ve uluslararası hukukun emredici kurallarının da ağır bir ihlali niteliğindedir.”

Maaşını Türk halkından alan, üniversitelerimize yerleştirilmiş 1.128 tane kelle bu metnin altına imza atmıştı. Uluslararası hukuğun emredici kurallarının ihlali imiş! Hangi mahkemeden karar çıkarttınız da emredici bir pozisyona geldiniz acaba?

Devam edelim;

”Barış isteyenlerin hain ilan edilmesi de aynı bütünün parçalarıdır. Bütün bunlara karşı örgütleneceğiz. Barış ve direnme hakkını savunacağız. Muhalif kimlikleri nedeni ile tutuklanan arkadaşlarımız ve öğrencilerimizle dayanışmaya devam edeceğiz.”

Hadi örgütlenin. Buyrun örgütlenin görelim biz de büzzüğünüz kaç okka!

Şimdi alenen devlete meydan okuyan ve teröristlerin yanında yer alan bu kelleler biz Fetöcü değiliz diyormuş. Peki o zaman. Hangi bokçu iseniz, gidin o size maaş versin. Türk halkının meslek sahibi olsun, vatana, insanlığa faydalı insan olsunlar diye üniversiteye gönderdiği çocuklar size mahkum değil. Siz o çocukları eğitmeye layık değilsiniz. Bu milletin size verdiği parayı da hak etmiyorsunuz. 

Sktirin gidin Kandil'den alın maaşınızı!

Sitelerde Paylaş

Önce Liboşlar Tayyipçi oldu, şimdi kendine sosyalist diyen bu şahsiyetsizler Tayyipçi oldu. İste örneği bir üstümde yazan şahıs... Ha AKP yandaşlarının söylemi, ha onunki.. Zaten biz çocukluğumuzdan beri bu perinçekçilerden bir bok olmayacağını, Sosyalistiz diyerek solun içine sızmış acemi ajanlar olduğunu söyler dururuz.. Zaman da bizim haklılığımızı bu ne idüğü belirsiz, kıçtan motorlu ideolojisine bu ülkede hiç bir dönem dokunulmayarak gösterdi.

Satsuma, bu dönek yandan çarklı güruha inat söylediklerinin altına imzamı atıyorum. Dönem AKP faşizmini oturma dönemi. MHP ile birlikte bu şuursuz kaypakların desteği ile AKP ülkenin aydınlarını demokratlarını ve muhaliflerini yemekle meşgul, ama elbet bunların hesabının sorulacağı günler de gelir...

Sitelerde Paylaş
Just now, Kaunos said:

Önce Liboşlar Tayyipçi oldu, şimdi kendine sosyalist diyen bu şahsiyetsizler Tayyipçi oldu. İste örneği bir üstümde yazan şahıs... Ha AKP yandaşlarının söylemi, ha onunki.. Zaten biz çocukluğumuzdan beri bu perinçekçilerden bir bok olmayacağını söyler dururuz.. Zaman da bizim haklılığımızı onun ne idüğü belirsiz ideolojisine bu ülkede dokunulmayarak gösterdi.

Satsuma, bu dönek yandan çarklı güruha inat söylediklerinin altına imzamı atıyorum. Dönem AKP faşizmini oturma dönemi. MHP ile birlikte bu şuursuz kaypakların desteği ile AKP ülkenin aydınlarını demokratlarını yemekle meşgul, ama elbet bunların hesabının sorulacağı günler de gelecek...

Bekliyorum hayatım. Gel sor hesabını. Ne hesabın varsa artık!

Senden ne bok oldu ki bizi beğenmiyorsun lan? Ne skime derman oldunuz bugüne kadar? Hayır ne işe yarıyorsunuz da sağa sola böyle havalar basıyorsunuz? Ülkenin okumuş sınıflarını HDP bokuna bulamak dışında ne gibi bir icraatınız oldu? Ben göremedim.

Sen ancak ABD ordusu kanatları altında bizden hesap soracak hale gelirsin. Irak'da böyle yandan yemiş bir komünist parti vardı. Saddam Hüseyin devrilince ABD'ye domalmıştı. Senin hayallerin de ancak öyle gerçek olur. Yoksa bu ülkenin devrimcilerinin gölgesine dokunamazsın gölgesine!

Fetö ile ABD ile işbirliği yapıp bizi içeri tıktınız. Üstüne de akıllara ziyan palavralar uydurdunuz. İşte oyun döndü. Yapıp yapabileceğiniz buydu. Devriniz bitti, ipiniz çekildi!

Bu arada, Aydınlıkçılar son 25 senedir PKK ve onun peşine takılmış kabileciler ile kavga ediyor. Bu işin AKP ile ilgisi yok. PKK ilk yaptığı eylemde bir Aydınlıkçıyı vurmuştu. PKK ile savaşımız yeni değil.

Sitelerde Paylaş

Senden ne hesap soracağım düdük.. Sen boş bir çuval tın diye ses çıkaran bir tenekesin. AKP politikasına paralel taşeronluk yapan bir gürhun temsilcisisin. Hepinizi toplasan bir adam etmez...

Unutmadan Senin perinçeğinin Apo ile çektirdiği fotorafları unutmadık, al o fotoğrafı bir yerine monte et... Hadi şimdi defol git  Fetö ile ortaklık yapıp sizi içeri tıkan, ben bu davanın savcısıyım diyen Tayyibin kıçını öp... 

Sitelerde Paylaş
Just now, Kaunos said:

Senden ne hesap soracağım düdük.. Sen boş bir çuval tın diye ses çıkaran bir tenekesin. AKP politikasına paralel taşeronluk yapan bir gürhun temsilcisisin. Hepinizi toplasan bir adam etmez...

Unutmadan Senin perinçeğinin Apo ile çektirdiği fotorafları unutmadık, al o fotoğrafı bir yerine monte et... Hadi şimdi defol git  Fetö ile ortaklık yapıp sizi içeri tıkan, ben bu davanın savcısıyım diyen Tayyibin kıçını öp... 

Sormayacan mı yani hesap? E, o kadar hazırlanmıştım ben ya.

Doğu Abi Apo'ya gidip "adam ol" diye nasihat çekmişti. Şimdi ben de aynısını sana yapıyorum. Adam ol adam. Hesap soracam deyip iki dakka sonra vazgeçme. Çok istiyorsan birlikte bir fotoğraf da çektiririz.

Sitelerde Paylaş

İkinci cümlede senden hesap sormamamın nedeni yazıyor, hazmetmişsin bakıyorum...

Ağzınla kuş tutsan perinçeğin Apo ile çektirdiği fotoğrafları izah edemezsin. Suç üste yakalandınız. Aynen şimdi Tayyibin kıçını yalarken yakalandığınız gibi...

Dedim ya sizden bir booook olmaz, siz üstelerine sifon çekilecek zavallı bir azınlıksınız. Tayyip sizinle liboşlarla uğraştığı kadar bile uğraşmayacak, çünkü o da sizin bir bok olmadığınızı biliyor. Caarrt diye televizyonunuzu kapadı, gıkınız çıkmadı, şimdi da Tayyibin kıçını yalamaya soyundunuz. Yala yala nereye kadar?

Sitelerde Paylaş

Hangi cümle lan o? Öyle açıklayıcı bir cümle yok. En azından ben tatmin olmadım. Hala hesap soracaksın diye gelmeni bekliyorum.

Sen Doğu Abi gazeteci kimliği ile gidip Apo ile ropörtaj yaptığı için mi soğudun bizden? Sen okudun mu o ropörtajı? Yoksa yazıları okumayıp sadece fotoğraflara mı bakıyorsun? O dönem Mehmet Ali Birand da gidip ropörtaj yaptı. Birand'dan da bir soğuma geldi mi sana? Yoksa sadece Doğu Abi'den mi soğudun?

Hangi televizyonumuz kapandı oğlum? Bizim kalan Ulusal Kanal. E, bakıyorum yayında. Hangi kanalımız kapanmış? 

Sen asıl yalama ve emme görmek istiyorsan bize değil o aydın maydın sandığın Cia ajanlarının olduğu tarafa bak. Asıl emme gömme orda.

Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, Robespierre said:

Hangi cümle lan o? Öyle açıklayıcı bir cümle yok. En azından ben tatmin olmadım. Hala hesap soracaksın diye gelmeni bekliyorum.

Sen Doğu Abi gazeteci kimliği ile gidip Apo ile ropörtaj yaptığı için mi soğudun bizden? Sen okudun mu o ropörtajı? Yoksa yazıları okumayıp sadece fotoğraflara mı bakıyorsun? O dönem Mehmet Ali Birand da gidip ropörtaj yaptı. Birand'dan da bir soğuma geldi mi sana? Yoksa sadece Doğu Abi'den mi soğudun?

Hangi televizyonumuz kapandı oğlum? Bizim kalan Ulusal Kanal. E, bakıyorum yayında. Hangi kanalımız kapanmış? 

Sen asıl yalama ve emme görmek istiyorsan bize değil o aydın maydın sandığın Cia ajanlarının olduğu tarafa bak. Asıl emme gömme orda.

14_subat.jpg

Bu fotou sen gördün mü? Eğer görüp hala bu dönek, vatan satan, adam satan,dava satan perinçeği savunuyosun demektir.Perinçek kemalizme karşı çıkan, Seyit Rıza Şeyh Said gibileri yani Kürdü Ermeniyi Rumu savunuyor, kürtlere federasyon istiyor, Apo serbest bırakılsın diyor. Kemalist gençlere maceracı anarşistler diyor. Solun içerisine kürtçülüğü ve maoculuğu sokmaya çalışıyor. Hatta Türk diye bir mikletin olmadığını iddia ediyor. Şimdide Tayyipçi olmuş tayyip yıkayıp yağlıyor. Perinçek siyaset sahnesinde hiçbir başarısı olmamış beceriksizin tekidir.

Söyle perinçeğe Apoya gitsin gül vermeye devam etsin. Orkide versin yada oalatya versin. Hatta yatağa davet etsin ex aşkını. Nasıl olsa ikiside iyi bilir hainliği, dönekliği, vatanı satmayı...

Sitelerde Paylaş

Çuval, Boş teneke dedim.. Tenekeden ne diye hesap sorayım? Bizim için sen ve senin ideolojin ossuruktan tayyare, Hesap sorulmaya değmez sotarılıklar. Şimdi MHP ve AKP ile aynı safta olmanız gerçekte ne mal olduğunuzu gösteriyor. 

Doğu abine biz taa üniversite yıllarında sktir çekerdik, onun ürettiği ayak takımını Solcu gurupların arasına almazdık. Revizyonist soytarılar terimini de taaa o zamanlarda koymuştuk. Hala soytarılık peşinde olduğunuzdan, ne kadar isabetli bir lakap seçtiğimiz bugün anlaşılıyor..

Televizyonunuzu lütfedip seyretmediğimden, kapanan çuval dolusu televizyonların arasında sanıyordum, demek ki Tayyibe yalakalık yapmanın bedelini kanala dokunmayarak ödemişler. Bu sizin için daha da aşşağılayıcı durum.. Bana dokunmasınlar diye iktidarı yala, şerefinden taviz ver. Tam da perinçekçilere yaraşır tavır.

Sitelerde Paylaş
Just now, Kuranınizinde said:

14_subat.jpg

Bu fotou sen gördün mü? Eğer görüp hala bu dönek, vatan satan, adam satan,dava satan perinçeği savunuyosun demektir.Perinçek kemalizme karşı çıkan, Seyit Rıza Şeyh Said gibileri yani Kürdü Ermeniyi Rumu savunuyor, kürtlere federasyon istiyor, Apo serbest bırakılsın diyor. Kemalist gençlere maceracı anarşistler diyor. Solun içerisine kürtçülüğü ve maoculuğu sokmaya çalışıyor. Hatta Türk diye bir mikletin olmadığını iddia ediyor. Şimdide Tayyipçi olmuş tayyip yıkayıp yağlıyor. Perinçek siyaset sahnesinde hiçbir başarısı olmamış beceriksizin tekidir.

Söyle perinçeğe Apoya gitsin gül vermeye devam etsin. Orkide versin yada oalatya versin. Hatta yatağa davet etsin ex aşkını. Nasıl olsa ikiside iyi bilir hainliği, dönekliği, vatanı satmayı...

Ben o ropörtajın ve fotoğrafın ilk yayınlandığı 2000'e Doğru dergisinin dağıtımında yer aldım. Çok gençtim o zamanlar. 

O fotoğraf 1988 yılında çekildi. ABD henüz ortadoğuya böyle sirayet etmemişti. PKK bu kadar can almamıştı. Sol bir örgüt görünümünde idi. Göstergeler ABD'nin ortadoğuya yöneleceğini gösteriyordu. Aydınlıkçılar PKK'nın ABD kontrolüne girebileceğini tespit etti. Doğu Abi Apo'ya gidip "Türkiyeli bir güç olun, yabancı servislerin eline düşmeyin" diye öğüt verdi.

Sen Vatan Partisi'nin yayınlarını hiç okumadın değil mi? Doğu Abi'nin "Og'dan Oğur'a" diye bir kitabı var. Samimi isen o kitabı okumanı tavsiye ederim. Türklüğün böyle zarif bir övgüsü az yapılmıştır.

Sol içine Maoculuğu sokmaya çalışıyor falan. Bunlar çok cahilce cümleler. Mao Zedong bir sosyalist devrimcidir. Bugünkü Çin'in kurucusudur. Mao'yu sola sokmak ne demek ya? Kusura bakma, kalbini kırmak istemiyorum ama aşırı cahilce konuşmuşsun.

Sitelerde Paylaş
Just now, Kaunos said:

Çuval, Boş teneke dedim.. Tenekeden ne diye hesap sorayım? Bizim için sen ve senin ideolojin ossuruktan tayyare, Hesap sorulmaya değmez sotarılıklar. Şimdi MHP ve AKP ile aynı safta olmanız gerçekte ne mal olduğunuzu gösteriyor. 

Doğu abine biz taa üniversite yıllarında sktir çekerdik, onun ürettiği ayak takımını Solcu gurupların arasına almazdık. Revizyonist soytarılar terimini de taaa o zamanlarda koymuştuk. Hala soytarılık peşinde olduğunuzdan, ne kadar isabetli bir lakap seçtiğimiz bugün anlaşılıyor..

Televizyonunuzu lütfedip seyretmediğimden, kapanan çuval dolusu televizyonların arasında sanıyordum, demek ki Tayyibe yalakalık yapmanın bedelini kanala dokunmayarak ödemişler. Bu sizin için daha da aşşağılayıcı durum.. Bana dokunmasınlar diye iktidarı yala, şerefinden taviz ver. Tam da perinçekçilere yaraşır tavır.

Hah. Tamam lan işte. Revizyonist de ciğerimi ye. Revizyonist ya. Ohh be, billurlarım rahatladı resmen. Özlemişim bunları.

Kaunos, sana zahmet bir de oportünist desene. Biraz arsızlık oluyor ama, sosyal şovenist de desene lan.

Oğlum sen ne minnoş çıktın ya. Çuval ve boş teneke deyince, ben hesap vermekten yırtmış mı oldum? E, devrimci şiddete ne oldu? Bak ben de sana bunu hatırlatayım. Hadi Kaunos, eski günlerdeki gibi.

Kaunos, arada bir kanalımızı seyretsene be. Oğlum seyretmiyorsunuz seyretmiyorsunuz adam gibi reklam vermiyorlar sonra bizee. Dandik reklam seyretmekten içim bulandı ya. Hadi aslanım, arada bir aç bizim kanalı.

Sitelerde Paylaş

Tabi öyledir. Ulan ABD İsrailin kurulduğundan beri Ortadoğu'da. Ona sormadan orada kimse adım atamaz. Sallıyorsun bari temelsiz sallama. Perinçek denen soytarı Apo'nun yanına saygılarını iletmek, onun yanında olduğunu göstermek için gitti. Elindeki çiçekler samimiyetinin göstergesidir.

Ha Alpaslan Türkeş'in 9 ışığı, ha perinçeğin ossuruktan oğura kitabı... İkisi de fosseptiğe layık, ırkçı kitaplar.. Türklük hakkında okunacak son kitaplar...

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Robespierre yazdı:

Hah. Tamam lan işte. Revizyonist de ciğerimi ye. Revizyonist ya. Ohh be, billurlarım rahatladı resmen. Özlemişim bunları.

Kaunos, sana zahmet bir de oportünist desene. Biraz arsızlık oluyor ama, sosyal şovenist de desene lan.

Oğlum sen ne minnoş çıktın ya. Çuval ve boş teneke deyince, ben hesap vermekten yırtmış mı oldum? E, devrimci şiddete ne oldu? Bak ben de sana bunu hatırlatayım. Hadi Kaunos, eski günlerdeki gibi.

Kaunos, arada bir kanalımızı seyretsene be. Oğlum seyretmiyorsunuz seyretmiyorsunuz adam gibi reklam vermiyorlar sonra bizee. Dandik reklam seyretmekten içim bulandı ya. Hadi aslanım, arada bir aç bizim kanalı.

Sen iste sana "yalaka aydınlıkçı", "faşist", Ya da Kemal Sunal'ın dediği gibi "ibne" veya "puşt" bile derim. Ağzımın kilidi mi var?

Bre lale, sen hesap sorulacak zurnanın son deliği bile değilsin.. Kendini adamdan saydın o hesap sorma mevzusunu sana söylenmiş sandın. Söz sana değildi yavrum, o öbür amcalaraydı. 

O televizyonu sen gibi salaklar seyreder, haa yanında MHP'nin kanalını da seyret, iyi gider, eksikleri tamamlar...

Sitelerde Paylaş
Just now, Kaunos said:

Tabi öyledir. Ulan ABD İsrailin kurulduğundan beri Ortadoğu'da. Ona sormadan orada kimse adım atamaz. Sallıyorsun bari temelsiz sallama. Perinçek denen soytarı Apo'nun yanına saygılarını iletmek, onun yanında olduğunu göstermek için gitti. Elindeki çiçekler samimiyetinin göstergesidir.

Ha Alpaslan Türkeş'in 9 ışığı, ha perinçeğin ossuruktan oğura kitabı... İkisi de fosseptiğe layık, ırkçı kitaplar.. Türklük hakkında okunacak son kitaplar...

Lan bir sosyalist taklidi yapıyorsun sonra dönüp Doğu Abi niye Apo'nun verdiği çiçeği aldı diyorsun? Senin familya yıllardır Apo'nun uzattığı hıyarın üzerinde oturmuyor mu?

Og'dan Oğur'a devletin oluşumu ile dil arasında bir ilişki kuran akademik bir çalışma. Siyasi bir kitap değil. Çok ayıp bu söylediğin. O kitap batılı bir düşünür tarafından yayınlansa, Gramsci'nin yazdıklarına denk bir saygı görürdü. Terbiyesizlik yapıyorsun.

Sitelerde Paylaş

Bu arada ABD 1990 yılında Irak'a bir saldırı düzenledi. Bilmem haberin oldu mu? İsrail tabii ki Ortadoğu'da idi ama can derdinde idi. Sovyetler'in yıkılmasını fırsat bilen ABD Ortadoğu'ya fiilen saldırdı. O saldırı halen sürüyor ve PKK resmen ABD askeri oldu. Biz bunu 25 sene önce tespit ettik. O kıro Apo'ya da anlattık.

Sitelerde Paylaş
Just now, Kaunos said:

Sen iste sana "yalaka aydınlıkçı", "faşist", Ya da Kemal Sunal'ın dediği gibi "ibne" veya "puşt" bile derim. Ağzımın kilidi mi var?

Bre lale, sen hesap sorulacak zurnanın son deliği bile değilsin.. Kendini adamdan saydın o hesap sorma mevzusunu sana söylenmiş sandın. Söz sana değildi yavrum, o öbür amcalaraydı. 

O televizyonu sen gibi salaklar seyreder, haa yanında MHP'nin kanalını da seyret, iyi gider, eksikleri tamamlar...

E, ben de sana sikimin antifirizi diyeyim de ödeşelim bari. Çok seviyorum lan bu sözü. Komik değil mi?

Cia kamışı yalamaktan beyniniz iyice ufaldı sizin. Yaratıcı küfür bile edemiyorsun lan.

Sitelerde Paylaş

Türk,Atatürk düşmanı,arabın diniyle kafa bulan,araptan daha arapçı,arabın yaşantısını,kültürünü dayatan,osmanlı çocukları,içimizdeki araplar bu kadar çokken,güç ve yönetim de bunların ellerindeyken,hiçbir sözün anlamı yok aslında.Başımızda hainin gücü ve yönetimi ele geçirmişi var.Bunları destekleyen milyonlarca hain de tabanda var.Bunların olduğu yerde sorun da bitmez.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...