Jump to content

Bakın AKP ülkeyi nereden nereye getirmiş

Recommended Posts

1 dakika önce, Bitburger yazdı:

Abatma!PKK yi akp kurmadi .

Ben ondan bahsetmiyorum. Bir zamanlar PKK'lılara karşı bakış açısı nasıl milletin ona dikkat çekmeye çalışıyorum. Tayyip iti sayesinde şimdi kahraman oldu bu Ahmet Kaya denen şerefsiz herif.

Sitelerde Paylaş

Kuru PKK düşmanlığını anlamıyorum. Eğitim görmüş kişiler olarak Bu sıralar Diyarbakırda ve Doğu illerinde yaşanan olayları takip edebilmeniz gerekir. Ankara Tren Garındaki barış mitingi sırasında patlayan bombayı ve ölenleri filan unuttunuz mu?

- Cidden bazı açılardan AKP gençliğinden betersiniz.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, leonardo18 yazdı:

Kuru PKK düşmanlığını anlamıyorum. Eğitim görmüş kişiler olarak Bu sıralar Diyarbakırda ve Doğu illerinde yaşanan olayları takip edebilmeniz gerekir. Ankara Tren Garındaki barış mitingi sırasında patlayan bombayı ve ölenleri filan unuttunuz mu?

- Cidden bazı açılardan AKP gençliğinden betersiniz.

Hangi barış mitingi? 10 Ekim 2015'te PKK'lı it kopukların gerçekleştirdiği sözde barış mitingini mi diyorsun?

HDPKK'lıların barış söylemlerine gerçekten inanıyor musun sen?

Geçiniz bunları siyasal İslamcılar gibi HDP'liler de biz kemalistlerin ebedi düşmanı olarak kalmaya devam edecek. İç savaş çıkınca onlarla da yarım kalan hesabımızı kapatacağız.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Üçüncü Görüş yazdı:

Hangi barış mitingi? 10 Ekim 2015'te PKK'lı it kopukların gerçekleştirdiği sözde barış mitingini mi diyorsun?

Geçiniz bunları siyasal İslamcılar gibi HDP'liler de biz kemalistlerin ebedi düşmanı olarak kalmaya devam edecek. İç savaş çıkınca onlarla da yarım kalan hesabımızı kapatacağız.

İç savaş çıkınca bu ülke tek parça kalıcakmı sanıyorsun? Nasıl kapatıcaksın hesabı?

Bir saat önce, Üçüncü Görüş yazdı:

Sitelerde Paylaş
11 minutes ago, Üçüncü Görüş said:

Sen taşkafalı sağcı kemalistlerden birisin galiba..

Psikiyatriste gitmeni öneririm.

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, Tremor yazdı:

Sen taşkafalı sağcı kemalistlerden birisin galiba..

Psikiyatriste gitmeni öneririm.

Sağ-soldan anlamam ben. Ben gerçek manada altı oku benimsemiş hakiki bir kemalistim. Her hakiki kemalist gibi HDP'lilere düşmanım ne var bunda?

Sen de sanırım Kılıçdaroğlu gibi kemalist görünümlü Atatürk düşmanı HDP aşığı sosyal demokratlardan birisin.

Sitelerde Paylaş

Atatürk, Demirtaş ve Kılıçdaroğlu gibilerin dedeleri ile de çok uğraştı zamanında. 

Bunlar da tabi ki bizim düşmanımız başka ne olacaktı? Nasıl AKP'lilerin içinde Atatürk ve cumhuriyete karşı derin bir kin ve nefret varsa aynı şekilde Kılıçdaroğlu ve Demirtaş gibilerin de içinde cumhuriyete ve Atatürk'e karşı derin bir kin, öfke ve nefret var.

tarihinde Üçüncü Görüş tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
43 dakika önce, Üçüncü Görüş yazdı:

- Bi de iç savaş diyor. Avatarı değiştir istersen.

23 dakika önce, Üçüncü Görüş yazdı:

Sağ-soldan anlamam ben. Ben gerçek manada altı oku benimsemiş hakiki bir kemalistim. Her hakiki kemalist gibi HDP'lilere düşmanım ne var bunda?

Sen de sanırım Kılıçdaroğlu gibi kemalist görünümlü Atatürk düşmanı HDP aşığı sosyal demokratlardan birisin.

- İyi. Ben de Hizbullahçı / Erbakancıyım o zaman. Kürtlere eziyet etmek dinen günahtır. Allah katında cezası vardır. Sen kafir olduğun için kurtçular gibi konuşup duruyorsun ama bunun bir de ahireti var, onu düşün.

21 dakika önce, Üçüncü Görüş yazdı:

Atatürk, Demirtaş ve Kılıçdaroğlu gibilerin dedeleri ile de çok uğraştı zamanında. 

Bunlar da tabi ki bizim düşmanımız başka ne olacaktı? Nasıl AKP'lilerin içinde Atatürk ve cumhuriyete karşı derin bir kin ve nefret varsa aynı şekilde Kılıçdaroğlu ve Demirtaş gibilerin de içinde cumhuriyete ve Atatürk'e karşı derin bir kin, öfke ve nefret var.

Peki ya Kürt olsaydın? Diyarbakır'da yaşayan insanın anası / babası / Hayalleri / umutları yok mu?

Bu kibir nereden kaynaklanıyor? Seni bu kadar özel yapan ne?

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, leonardo18 yazdı:

Peki ya Kürt olsaydın? Diyarbakır'da yaşayan insanın anası / babası / Hayalleri / umutları yok mu?

En nefret ettiğim sorulardan birisi bu ya Kürt olsaydın, ya Arap olsaydın, ya Ermeni olsaydın vb hiç empati kuramayacağım kusura bakma iyi ki bunlardan birisi değilim işte. 

Bu milletler sıkıntılı ise tarih boyunca hep başka milletlerin maşası oldularsa biz ne yapalım?

tarihinde Üçüncü Görüş tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kürtler feodal bir yapıdır,bu yapıyı, Atatürk eğitim ve toprak reformunu yaparak kırabilecekti..Ama sağcı iktidarlar bu feodal yapının kırılmasına izin vermediler,Oy ve rant kaygısı bu derebeylik sistemini destekledi.

Kürtlerin bu feodalite kurgusu içinde kendilerini aşmalarına imkan olamazdı,anlaşabilecekleri bir güç yoktu.Asileştiler ve çılgınlaştılar.

Anlamak lazım..

Devlet bu derebeyliği niye kıramadı?

Niye bu feodaliteye destek verdi?

Budak aşiret ağası devletle hareket edip niye kendi ırkdaşlarının canına kıydı?

Sorun siyasal islamcılar,sağcı kemalistler,sağ siyasetçiler ve Kürt feodal derebeyleridir..

Sitelerde Paylaş

Kürtlük bilinci ve yeni Kürt dili batıda icat edilmiştir.

Kürt alfabesi diye Latin harflerinden oluşan bir alfabe uydurdular. Daha sonra bu sözde alfabede yer alan W, Q, X harflerini hali hazırda kullanmakta olduğumuz Türkçe alfabenin içine sokmaya çalıştılar. AKP'li hainler, açılım döneminde bu harfleri Türk/Latin alfabesinin içene sokmayı bile düşündüler. Tam bir embesillik. Ulan o uyduruk Kürt alfabesine eklediğiniz harfleri niye Türkçe alfabeye sokmaya çalışıyorsunuz? Aptallığın, hainliğin dibi.

Kürt milliyetçiliğinin 30-35 senelik bir tarihi vardır. Daha önceki hareketler çok marjinal ve daha ziyade din temellidir. Güçlü bir Kürtlük bilinci İsrail'in güvenlik ihtiyacı sebebi ile uydurulmuş ve Ortadoğu'ya şırınga edilmiştir. Meseleye alfabeden geldim. Kürt milliyetçiliğinin tamamen batı ajanlığı olduğunun kanıtlarından birisi bu alfabedir. 

Türkçe Latin alfabesi cumhuriyetten çok daha önce düşünülmüş ve bu amaçla bir alfabe hazırlanıp kullanılmıştır. Türkiye'yi batı düşüncesi ile tanıştırmak isteyen JönTürk'ler Latin alfabesi kullanmak istiyordu. Şeriatçılar bu alfabeyi hiçbir zaman kabul etmek istemedi. Halen AKP iktidarı Arap alfabesine geçmek için fırsat kolluyor. Ancak Kürt milliyetçiliğinde böyle bir durum yok. Kuzey Irak'da yaygın olarak kullanılan alfabe Arap alfabesidir. Ancak Kürt milliyetçiliği "solcu"sundan, şeriatçısına, tamamı Kürt/Latin alfabesini kullanıyor. Fransa'da bir enstitüde tasarlanmış olan bu alfabeye hiçbiri itiraz etmiyor. Kürt milliyetçisi şeriatçılar, Türk şeriatçılar kadar olamıyor.

Bütün zihin yapıları, amaçları ve varlıkları batının çıkarlarına göre dizayn edilmiş. Bizim itirazımız bunadır. Böylesi batıya angaje bir hareket, Ortadoğuda sadece hainlik yapar. Nitekim Irak işgalinde ABD askerlerine av köpekliği yapan Kürt milliyetçiliğidir. Kürt milliyetçiliğine kapı kulu olmuş olan liberal-sol, Türkiye solunu çürütüp yok etti. Varlığını ve geleceğini emperyalizme köpeklik üzerine kurmuş olan hiçbir hareket güzel ve doğru hiçbir şey yapamaz. 

Bugün ülkemiz açık bir faşizme sürükleniyorsa, bunun bir sebebi de hain Kürt milliyetçiliğinin paraleline düşmüş olan Türkiye demokrasi güçleridir. PKK'ya yapıştıkça topluma söyleyecek sözlerini kaybettiler. Giderek tecrit oldular ve bunun suçunu Türkiye halkına yüklediler.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...