Jump to content

Tayyip Anayasası

Recommended Posts

11 minutes ago, Bitburger said:

Karqmsarmisiniz , karalama sevicilerimisiniz tövbe anladiysam sizleri.

Tarihe bakıyorum, Nazi Almanyasına bakıyorum, komşumuz İrana bakıyorum,

Ne tarafa gittiğimize bakıyorum, bilimden, özgürlüklerden nasıl ayrıldığımıza bakıyorum.

Evet, karamsarım.

Karamsar olmamam için

"Bizde olmaz" dan başka bir neden duymadım.

Bilen varsa yazsın rahatlayayım.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 80
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Büyük ihtimalle yeni referandum olacak gibi görünüyor.

Karamsar olmak yerine, herkesin yaptığı gibi, "Bu hale nasıl geldik?" diye düşünmeliyiz.

Batı medyasında herkes bunu tartışıyor.

Muhafazakarlık, daha fazla muhafazakarlık getirir. İran'da da böyle oldu. Bir noktada "Bu halka bu bile fazla" dediğinde, zaten döngüye girmişindir. O noktadan sonra işler sadece kötüye gidebilir.

70'lerde, 80'lerde olanlar unutulmamalı. Sanki Diyarbakır cezaevinde insanlara fikirleri yüzünden işkence edilmemiş gibi saf saf "ama biz demokrasiydik" diyemeyiz. O dönemde halkı zaten daha Osmanlıcı bir çizgiye sokmuşsun. Bunu yaptıktan sonra bu tür eylemlerin bir sonucu olamayacağını düşünmek saflıktır.

İran da öyle. İran şahı ileri görüşlü olup demokrasiye yönelseydi belki devrim filan olmayacaktı.

Sitelerde Paylaş
21 saat önce, poiuz yazdı:

Tam anlaşılacak şekilde yazamadım galiba.

Birinci referandum "yetmez ama evet" cilerin yargıyı verdiği referandumdu.

İkinci referandum şimdi yapılan referandum.

Üçüncü referandum ilerde yapılacak ve Türkiye İslam Cumhuriyetinin anayasası olacak.

diye düşünüyorum.

Turkiye cümhuriyet kalir. Parlamenter sistem yerine baskanlik sistemi gelecek okadar. Yine partili secimler olacak. Sadece güc , baskanin elinde olacak. O baskanin istediklerini ise parlamentoda , partiler evet veya hayir diyecek ona görede gerceklesecek baskanin dedikleri. Yani tam tek adam olayi yok. Eger parlamentoda cogunluk ''hayir'' derse , baskanin dedigi olmayacak.

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, leonardo18 yazdı:

Iran da öyle. İran şahı ileri görüşlü olup demokrasiye yönelseydi belki devrim filan olmayacaktı.

Iranda devrim oldu , ve bu devrim sakat bir devrim. Tmm Amerikan kolonistlerin elinden kurtuldu Iran sadece tam demokrasi olamadi. Ayatollah denilen zat , secimsiz iktidarda duruyor. Ve bütün güc bu kisinin elinde.

Türkiye'de ise bütün gücü elinde tutacak olan kisi , secimlerle gelecek isbasina. Turkiye o yüzden tam bir demokrasidir. Herkez baskan olabilir. Amerikadan bile daha demokrasi. Neden mi? Cunku Amerikada 2 partili diktatörlük sistemi mevcut. Bu 2 partiden baska bir parti yok.

Sitelerde Paylaş
On 17.01.2017 at 21:59, Kuranınizinde yazdı:

İç savaş tehlikeli.

Bizim yapmamız gereken Atatürkçü-Milliyetçi-Cumhuriyetçi-Solcu güçlerle birleşerek bir direniş cephesi oluşturmak. Yani Mustafa Kemalin askeri olmak!

Atatütkün kurduğu bu ülkede Atatürke ve onun devrimlerine asla dokundurtmayız! Alırız elimize sopamızı orağımızı çıkarız sokağa savunuruz atamızı savunuruz bu vatanı! Ben inanıyorum yakında direniş başlayacak. Amerikasıda Avrupasıda bu direnişi gördüler ve bir daha görecekler! 

Tabii bu direniş cephesine sızması, hatta, bir tür sanal Atatürkçü/yurtsever oluşumu bizzat oluşturması olası Feto'nun kırıntıları konusunda da dikkatli ve uyanık olmak gerekiyor. 

Ağır darbe alan, Tayyip'in tabiriyle inlerinden çıkmak için fırsat kollayan Fetoş'un artıkları Atatürkçü, milliyetçi, solcu vb. kesimi kendi ideaları için hedef almak durumda; buna yeltenebilecek kadar iğrenç ve ikiyüzlü olduklarını da, darbe bildirisinin içeriğinden anlamış, deneyimlemiş olduk.

Bu İkiyüzlü, takiyyeci pisliklerin içerisinde olduğu bir organizasyonun içerisinde yer almak, kurtuluştan çok felakete götürür. 

tarihinde Latte tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
11 hours ago, Ateistali said:

Turkiye cümhuriyet kalir. Parlamenter sistem yerine baskanlik sistemi gelecek okadar. Yine partili secimler olacak. Sadece güc , baskanin elinde olacak. O baskanin istediklerini ise parlamentoda , partiler evet veya hayir diyecek ona görede gerceklesecek baskanin dedikleri. Yani tam tek adam olayi yok. Eger parlamentoda cogunluk ''hayir'' derse , baskanin dedigi olmayacak.

Seçime katılanların yüzde 50.01 oyuyla seçilebilecek Cumhurbaşkanı, halkın yüzde 100’ünü temsil eden Meclis’i feshetme yetkisine sahip.

Buna karşılık yüzde 100’ü temsil eden Meclis’in, Cumhurbaşkanı’nı görevden alıp seçime götürmesi o kadar kolay değil.

AKPnin ileri demokrasisinin bizi nereye götürdüğünü biraz dünya ile ilgilenen, okuyup yazabilen, biat kültürü değilde sorgulayıcı kültüre sahip olan herkes rahatlıkla görebilir.

Onlarca, yüzlerce örnek varken, eğitimin bilimden ayrılması bile bizim nereye doğru gittiğimizi anlamak için yeter. 

Sen paralı asker misin? 

Bizim bunları göremediğimizi mi sanıyorsun?

Küçük bir değişiklikmiş...

Türkiye, bu imam hatip kafalılar yüzünden en kötü günlerini yaşıyor ama olsun, bizi bu hallere düşüren adamı başkan yapalım.

Müslüman AKP seçmeni gibi biat edelim yeter. Düşünüp fikir yürütmek, diğer görüşlere kulak vermek de neyin nesiymiş. Allahın her sıfatı üzerinde olan o adam herşeyi en iyi bilir.

Biz g*tünün kılı olalım yeter.

Değil mi?

Sitelerde Paylaş

Meclis'i fesh etme yetkisine sahip sadece oyle birsey yaptigi an , hem yeni bir meclis secilecek hem yeni bir baskan. Bunu unutma. Bir baskan neden kendi ayagina kursun sIksin ki?

Ve sana bir sorum daha var, meclisi fesh etme yetkisi var derken , neden diger kismi hakkinda birsey demiyorsun? Yani bu yetkiyi kulanan bir baskan , baskanligini kaybediyor ve tekrar secimlere girmesi gerekiyor. Hem meclis hem baskanlik secimleri tekrarlaniyor.

tarihinde Ateistali tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
13 saat önce, Ateistali yazdı:

Durum o kadar güzel değil.

Dış basında da "diktatörlük fermanı" deniyor ve uzmanlar yargıyı bu değişikliği ret etmeye çağırıyor. Bence sokağa dökülmemiz lazım. Tam bir skandal:

https://www.yahoo.com/news/turkish-parliament-resumes-voting-erdogans-powers-093831212.html

13 saat önce, Ateistali yazdı:

Iranda devrim oldu , ve bu devrim sakat bir devrim. Tmm Amerikan kolonistlerin elinden kurtuldu Iran sadece tam demokrasi olamadi. Ayatollah denilen zat , secimsiz iktidarda duruyor. Ve bütün güc bu kisinin elinde.

Türkiye'de ise bütün gücü elinde tutacak olan kisi , secimlerle gelecek isbasina. Turkiye o yüzden tam bir demokrasidir. Herkez baskan olabilir. Amerikadan bile daha demokrasi. Neden mi? Cunku Amerikada 2 partili diktatörlük sistemi mevcut. Bu 2 partiden baska bir parti yok.

Tam doğru sayılmaz. Bende eskiden öyle düşünüyordum. Tabi Avrupa kadar demokratik değil. Ama hukuk üstünlüğü ve bireysel özgürlükler ABD'de daha fazla. Onların iki partili sistemi de çok köklü bir sistem. Bir de 3üncü 4üncü partiler de var. Ama halk öyle alışmış. Bir de çok büyük bir ülke. Koskoca kıta orası.

O yüzden ABD için uygun. TR'de de olur. Da bu başkanlık sisteminin ABD sistemi ile alakası zaten yok. "İslamlaşma" adımlarını rahat atabileceği bir sisteme geçmek istiyor. Hilafet istiyor.

Bu yapılan iş iş değildir.

13 saat önce, Latte yazdı:

Tabii bu direniş cephesine sızması, hatta, bir tür sanal Atatürkçü/yurtsever oluşumu bizzat oluşturması olası Feto'nun kırıntıları konusunda da dikkatli ve uyanık olmak gerekiyor. 

Ağır darbe alan, Tayyip'in tabiriyle inlerinden çıkmak için fırsat kollayan Fetoş'un artıkları Atatürkçü, milliyetçi, solcu vb. kesimi kendi ideaları için hedef almak durumda; buna yeltenebilecek kadar iğrenç ve ikiyüzlü olduklarını da, darbe bildirisinin içeriğinden anlamış, deneyimlemiş olduk.

Bu İkiyüzlü, takiyyeci pisliklerin içerisinde olduğu bir organizasyonun içerisinde yer almak, kurtuluştan çok felakete götürür. 

İç savaş değil. Avrupada bunlar olsa millet şimdi sokakta yatıp kalkıyor, yemeğini tuvaletini sokakta hallediyor olurdu. Bunun medeni olanı böyle.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Ateistali said:

Meclis'i fesh etme yetkisine sahip sadece oyle birsey yaptigi an , hem yeni bir meclis secilecek hem yeni bir baskan. Bunu unutma. Bir baskan neden kendi ayagina kursun sIksin ki?

Ve sana bir sorum daha var, meclisi fesh etme yetkisi var derken , neden diger kismi hakkinda birsey demiyorsun? Yani bu yetkiyi kulanan bir baskan , baskanligini kaybediyor ve tekrar secimlere girmesi gerekiyor. Hem meclis hem baskanlik secimleri tekrarlaniyor.

Milletvekilleri baktılar kendi işlevleri kalmadı, "başkanlık kaldırılsın" demeye başladılar, ne olacak? 

Başkan, meclisi fesh edecek. AKPnin de genel başkanı olan CB kendi seçtiği, kendi başkanlığını onaylayan, biat eden milletvekilleriyle seçimlere girecek.

Seçimleri kazanabilecekler mi?

Tabiiki kazanacaklar. Sistem zaten ona göre kuruluyor. Bir daha seçim kaybetmek yok. Bugün bile karşı görüşe tahamül yok. Yazarlar, laiklik isteyenler vs. çok büyük baskı altında veya hapisanedeler. Aykırı görüşü olanlar otomatikmen ya vatan haini ya da terörist. 

İlerde, AKP başkanı Tayyip beğenmediği herkese hakaret edebilecek, hedefgösterecek. Tayyipe karşı birşey diyen ise CBye hakaretten yargılanacak.

İleri demokrasinizi yesinler sizin.

Demokrasinin ne olduğunu bile bilmiyorsunuz siz. Bir kaç yılda bir seçimler olmasını demokrasi sanıyorsunuz.

Bu adamı seçildikten sonra gelecek seçime kadar (5 yıl) kim kontrol edecek, ülkenin aleyhine bir şey yapıyorsa kim durdurabilecek???

Bu sistemin zararları daha sayfalarca yazılabilir... 

ama 

bu başkanlık sisteminin ŞİMDİYE göre Türkiye için ne gibi bir faydası var?

Tayyip ŞİMDİ yapamadığı neyi başkanlık sistemiyle yapabilecek?

Parlamenter sistemden başkanlığa geçen bir tek Nazi Almanyası aklıma geliyor, Ondan başka bir devlet var mı acaba?

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, leonardo18 yazdı:

Durum o kadar güzel değil.

Dış basında da "diktatörlük fermanı" deniyor ve uzmanlar yargıyı bu değişikliği ret etmeye çağırıyor. Bence sokağa dökülmemiz lazım. Tam bir skandal:

https://www.yahoo.com/news/turkish-parliament-resumes-voting-erdogans-powers-093831212.html

Tam doğru sayılmaz. Bende eskiden öyle düşünüyordum. Tabi Avrupa kadar demokratik değil. Ama hukuk üstünlüğü ve bireysel özgürlükler ABD'de daha fazla. Onların iki partili sistemi de çok köklü bir sistem. Bir de 3üncü 4üncü partiler de var. Ama halk öyle alışmış. Bir de çok büyük bir ülke. Koskoca kıta orası.

O yüzden ABD için uygun. TR'de de olur. Da bu başkanlık sisteminin ABD sistemi ile alakası zaten yok. "İslamlaşma" adımlarını rahat atabileceği bir sisteme geçmek istiyor. Hilafet istiyor.

Bu yapılan iş iş değildir.

İç savaş değil. Avrupada bunlar olsa millet şimdi sokakta yatıp kalkıyor, yemeğini tuvaletini sokakta hallediyor olurdu. Bunun medeni olanı böyle.

Sokaga mi döküleceksin? Dökülsen ne yazar ki. Karsi taraf armut mi toplayacagini zannediyorsun? Diktatorluk ile secimler yan yana koyulamaz. Baskan olanda , meclise girende secimler ile is basina gelecek. Yani bu milletin kendisi sececek. Kisacasi , diktatorlukle alakasi yok.

Avrupa kadar demokratik. Ordada secim var burdada. Hemde cok partili secimlerden bahsediyoruz. Amerikada ki gibi 2 parti diktatorlugu yok Turkiye'de. Isteyen herkez secimlere katilabiliyor. Amerikada 3üncü parti falan hikaye. En son ki secimlere 2 parti katildi. Halbuki bu ülkede 350 milyon nüfüsü var. Normal birsey degil 2 parti. Resmen iki partili diktatörlük.

Islamlasma her türlü devam edecek. Cunku artik darbe dönemleri sona erdi. Ordu , polis ve MIT gibi cok güclü kürümlar ele gecirildi ve bundan sonra batili ülkeler icin calisan ajanlara musade edilmeyecek. Darbe olabilme olasiligi sifir olduguna göre bu millet ne istiyorsa o olacak. Tabi , demokratik bir sekilde , secimlerle.

O sana göre is olmaya bilir. Baskasina göre ise olabilir. Bu ülkede 80 milyonun üzerinde bir nüfüs var. Yurt disi vatandaslarimizi katdigimiz an 86 milyonu geciyor nüfüsümüz. Herkez ayni düsünecek diye bir kural yok.

Avrupada hic birsey olmaz. Milletin reylerine saygi diye birsey var avrupada. Demokratik olmak boyle birseydir.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, leonardo18 yazdı:

Bunlar olsa derken? Ne demek istediğini anlamadım...

Sitelerde Paylaş
34 dakika önce, poiuz yazdı:

Milletvekilleri baktılar kendi işlevleri kalmadı, "başkanlık kaldırılsın" demeye başladılar, ne olacak? 

Başkan, meclisi fesh edecek. AKPnin de genel başkanı olan CB kendi seçtiği, kendi başkanlığını onaylayan, biat eden milletvekilleriyle seçimlere girecek.

Seçimleri kazanabilecekler mi?

Tabiiki kazanacaklar. Sistem zaten ona göre kuruluyor. Bir daha seçim kaybetmek yok. Bugün bile karşı görüşe tahamül yok. Yazarlar, laiklik isteyenler vs. çok büyük baskı altında veya hapisanedeler. Aykırı görüşü olanlar otomatikmen ya vatan haini ya da terörist. 

İlerde, AKP başkanı Tayyip beğenmediği herkese hakaret edebilecek, hedefgösterecek. Tayyipe karşı birşey diyen ise CBye hakaretten yargılanacak.

İleri demokrasinizi yesinler sizin.

Demokrasinin ne olduğunu bile bilmiyorsunuz siz. Bir kaç yılda bir seçimler olmasını demokrasi sanıyorsunuz.

Bu adamı seçildikten sonra gelecek seçime kadar (5 yıl) kim kontrol edecek, ülkenin aleyhine bir şey yapıyorsa kim durdurabilecek???

Bu sistemin zararları daha sayfalarca yazılabilir... 

ama 

bu başkanlık sisteminin ŞİMDİYE göre Türkiye için ne gibi bir faydası var?

Tayyip ŞİMDİ yapamadığı neyi başkanlık sistemiyle yapabilecek?

Parlamenter sistemden başkanlığa geçen bir tek Nazi Almanyası aklıma geliyor, Ondan başka bir devlet var mı acaba?

Tamam farz et ki fesh etdi. Yeniden baskanlik secimleri yapilacak. Ve bir baskan en fazla 2 kez baskan secilebiliyor. Yani meclisi fesh eden bir baskan , her türlü kendi ayagina kürsün sIkmis oluyor. Baskanlik süresini kisaltiyorsun resmen.

Secimleri kazanacak derken , ona bu millet karar verir. Kazanirsa kazanir , millet bilir. Millet isterse kazanir yapacak birsey yok. Suan Turkiye'de büyük bir temizlik var. Sira orduda. En büyük temizlik orduda yapiliyor suan. Darbecilerin önünü kesmek adina bu yapilmasi gereken birsey. Demokratik bir ülkede, askeri darbe yer almaz. Anca Burkini faso misir gibi boktan ülkelerde asker darbe yapar. Zaten yapilan darbelerin cogunlugu batili ülkelerin emirleri ile yapilmistir. Turkiye'dede boyle oldu zaten.

Evet bu boyle. Eger sen gidip Tayyibe oy verip onu baskan yaparsan , olacagi o. Ne bekliyorsun ki? Baskasina oy ver ki senin düsüncen ile hem fikir olan birisi baskan olsun.

Demokrasi o dur. Cok partili secimler = demokrasi. Bu boyle oldugu sürece Turkiye bir demokratik ülkedir ve güc milletin elindedir.

Meclis durdurabilir. Eger mecliste ki 600 milletvekillerin , baskanin istegine ,  cogunlugu HAYIR oyu verirse baskanin dedigi gerceklesmeyecek. Yani bütün güc baskanin elinde diye birsey yok. Meclis hayir derse , bitti.

Baskanlik sistemi ile kesin bir iktidar oluyor. 2015 haziran secimlerinden sonra ülke tikandi. Cunku iktidar yoktu ortada. Bidaha boyle birsey olamayacak. Artik ya herro ya merro olacak. Tikanma diye birsey olmayacak bundan sonra. Ve tabi darbecilere karsi kendini dahada güclendirecek Tayyip. Darbecilerin kürdüklari tuzaklari tek tek imha edecek bu sistem ile.

Sitelerde Paylaş
18 dakika önce, Latte yazdı:

Bunlar olsa derken? Ne demek istediğini anlamadım...

Yeni Anayasanın bir "diktatörlüğe geçiş anayasası" olduğu dış basında geçiyor. Yani büyük bir şey oluyor. Çoluk çocuk herkes sokakta olmalıydı (tabi normal şartlarda)

18 dakika önce, Ateistali yazdı:

Tamam farz et ki fesh etdi. Yeniden baskanlik secimleri yapilacak. Ve bir baskan en fazla 2 kez baskan secilebiliyor. Yani meclisi fesh eden bir baskan , her türlü kendi ayagina kürsün sIkmis oluyor. Baskanlik süresini kisaltiyorsun resmen.

Secimleri kazanacak derken , ona bu millet karar verir. Kazanirsa kazanir , millet bilir. Millet isterse kazanir yapacak birsey yok. Suan Turkiye'de büyük bir temizlik var. Sira orduda. En büyük temizlik orduda yapiliyor suan. Darbecilerin önünü kesmek adina bu yapilmasi gereken birsey. Demokratik bir ülkede, askeri darbe yer almaz. Anca Burkini faso misir gibi boktan ülkelerde asker darbe yapar. Zaten yapilan darbelerin cogunlugu batili ülkelerin emirleri ile yapilmistir. Turkiye'dede boyle oldu zaten.

Evet bu boyle. Eger sen gidip Tayyibe oy verip onu baskan yaparsan , olacagi o. Ne bekliyorsun ki? Baskasina oy ver ki senin düsüncen ile hem fikir olan birisi baskan olsun.

Demokrasi o dur. Cok partili secimler = demokrasi. Bu boyle oldugu sürece Turkiye bir demokratik ülkedir ve güc milletin elindedir.

Meclis durdurabilir. Eger mecliste ki 600 milletvekillerin , baskanin istegine ,  cogunlugu HAYIR oyu verirse baskanin dedigi gerceklesmeyecek. Yani bütün güc baskanin elinde diye birsey yok. Meclis hayir derse , bitti.

Baskanlik sistemi ile kesin bir iktidar oluyor. 2015 haziran secimlerinden sonra ülke tikandi. Cunku iktidar yoktu ortada. Bidaha boyle birsey olamayacak. Artik ya herro ya merro olacak. Tikanma diye birsey olmayacak bundan sonra. Ve tabi darbecilere karsi kendini dahada güclendirecek Tayyip. Darbecilerin kürdüklari tuzaklari tek tek imha edecek bu sistem ile.

- Bunların geyik muhabetti olduğunu ben sağdan soldan okuyorum. Konunun ciddiyetle bile alakası yoktur. Salafistlerin saçma sapan işleri.

Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, leonardo18 yazdı:
34 dakika önce, Ateistali yazdı:

.

- Bunların geyik muhabetti olduğunu ben sağdan soldan okuyorum. Konunun ciddiyetle bile alakası yoktur. Salafistlerin saçma sapan işleri.

Ciddiyetini yakinda referendum secimlerinden sonra ögreneceksin. Bu arada ben salafist falan degilim

Sitelerde Paylaş

Bu anayasayı savunan insanlar neye dayanarak bunu yapıyorlar anlamıyorum. Bu anayasayın savunucak tek bir yanı bile yok. Savunan da demokratik birisi felan değildir. Bu tam bir diktatörlük anayasası. Amerika da ses çıkarmıyor veriyor gazı. Boka gidiyoruz resmen.

Ben darbe bekliyorum. Şuan yapılacak bir darbe antidemokratik felan da değildir. Sanki demokrasi varda. Çevik Bir'in 28 Şubatta "demokrasiye balans ayarı yapıyoruz lafı geldi aklıma" :) Ordu bu müdahaleyi bu ülkenin birliği bütünlüğü için yapmalıdır. Yoksa bu ülkenin sonu felaket..

Sitelerde Paylaş

Dikkat ederseniz 

Şu madde şu için iyidir..

Bu maddenin ülkeye ve millete şöyle yararı vardır...

Şunları şunları yapamıyorduk, şu maddelerle artık yapabileceğiz

gibi bir şey diyemiyorlar.

Hani biz Kuranda "kafiri öldür" yazıyor dedik mi, "ama orda teslim olmazsa öldür" yazıyor diyerek ayeti yumşatmaya çalışırlar ya...

İşte onun gibi "Tayyip diktatör olmaz" , "Tayyip her istediğini yapamıyacak" gibi sözlerle yumşatmaya çalışıyorlar.

Tayyibin her boka kendi karar vereceği kabak gibi ortada, zaten bu anayasa değişikliğinin nedeni bu. 

Afrika kabilelerinin başkanlığını, Suriyeli Esadın anayasasını bize Türk tipi başkanlık diye yuturmaya çalışıyorlar.

Ayrıca iktidarda Kılıçtaroğlu olsaydı veya beğendiğim bir politikacı, ben yine de bu başkanlığa karşı olurdum.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, poiuz yazdı:

Bu salak millet referandumda başkanlığa evet diyecektir kesin. O zaman anlarlar belki ama iş işten çoktan geçmiş olur. Şu maddeleri okuyan insan bu anayasaya nasıl evet der anlamıyorum. Bir de televizyonlarda koca koca adamlar hukukçu olmuş ama utanmadan bu anayasayı savunabiliyor. Kafayı yemiş bu millet. Demokrasi felan umrunda değil bunların. Tek dertleri Tayyibi başkan yapmak. Bu ülke bu işte artık kabullenmemiz lazım. Bu noktaya geliceğimiz belliydi.

Biz eğer Laikler olarak evde oturmaya devam edersek bu şerefsizler bu ülkenin anasını bellicekler. Pezevenkler...

tarihinde ateistfikir tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
43 dakika önce, ateistfikir yazdı:

Bu salak millet referandumda başkanlığa evet diyecektir kesin. O zaman anlarlar belki ama iş işten çoktan geçmiş olur. Şu maddeleri okuyan insan bu anayasaya nasıl evet der anlamıyorum. Bir de televizyonlarda koca koca adamlar hukukçu olmuş ama utanmadan bu anayasayı savunabiliyor. Kafayı yemiş bu millet. Demokrasi felan umrunda değil bunların. Tek dertleri Tayyibi başkan yapmak. Bu ülke bu işte artık kabullenmemiz lazım. Bu noktaya geliceğimiz belliydi.

Biz eğer Laikler olarak evde oturmaya devam edersek bu şerefsizler bu ülkenin anasını bellicekler. Pezevenkler...

Herifleri göndermenin bir yolunu bulmak lazım. Şimdi Anayasa geçmese bile bir sonraki seçimde MHP-AKP koalisyonu filan olabilir.

İmam hatipleri / dini okulları / TV kanallarını filan komple kapatmak lazım.

Bunun ufak bir azınlığın mollacılık planı olarak anlayan ve ona göre davranan bir zihniyet lazım.

Komplesini kast ediyorum. Fetosu Çitosu hepsi içinde.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, leonardo18 yazdı:

Herifleri göndermenin bir yolunu bulmak lazım. Şimdi Anayasa geçmese bile bir sonraki seçimde MHP-AKP koalisyonu filan olabilir.

İmam hatipleri / dini okulları / TV kanallarını filan komple kapatmak lazım.

Bunun ufak bir azınlığın mollacılık planı olarak anlayan ve ona göre davranan bir zihniyet lazım.

Komplesini kast ediyorum. Fetosu Çitosu hepsi içinde.

Göndermek mi? Anayasa rederandumdan geçer. Adamlar Fetöyüde Pkkyıda halletti. Önlerinde bir engel kalmadı. Tayyip ne isterse yapılıyor. Kusura bakmada hayal görüyosun, İmam hatipler felan nasıl kapatılacak? Biz halifeliği tartışıyoruz sen ottan böcekten bahsediyorsun. Darbe olursa ancak o zaman kapatırlar. 

Ben Trumpı merak ediyorum. Bakalım neler olacak. 

tarihinde ateistfikir tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...