Jump to content

Tayyip Anayasası

Recommended Posts

Halifelik demeyelim. Halife kim olacak?

Şeriat'ın da Türkiye'de olmayacağını herkes söylüyor.

Daha çok Azerbaycan benzeri, muhafazakar bir tek adam cumhuriyeti olur.

- Ben beni tatmin edecek şeyi söylüyorum. 1 tane 5 tane, çok yobaz ailelerin çocukları için sağda solda dini okul olsun. Ama o kadar. Kızların başörtüsü ile derse gittiği okul mu olur? Pakistan gibi töbe töbe.

- Yani öyle de olmaz, böyle de olmaz. Demokrasiden başka çare de yoktur. brezilya bile demokrasi oldu bunlar neyle uğraşıyor?

- Ben azınlık olabilirim. Ama hayali siz görüyorsunuz. Ben değil.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 80
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

5 hours ago, Ateistali said:

Meclis'i fesh etme yetkisine sahip sadece oyle birsey yaptigi an , hem yeni bir meclis secilecek hem yeni bir baskan. Bunu unutma. Bir baskan neden kendi ayagina kursun sIksin ki?

Ve sana bir sorum daha var, meclisi fesh etme yetkisi var derken , neden diger kismi hakkinda birsey demiyorsun? Yani bu yetkiyi kulanan bir baskan , baskanligini kaybediyor ve tekrar secimlere girmesi gerekiyor. Hem meclis hem baskanlik secimleri tekrarlaniyor.

La yürü dümbük,Saray pezevengi..

Meclis fesh edilince o Meclis'in aldığı tüm kararlarda fesh edilmiş olur,

Diyelimki o başkan 50 tane komisyondan! geçip yargılanacak hale geldi..

Hoop ne yapıyor meclisi fesh ediyor,bir nevi aklanıyor ..

çok güzel lan it.

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, leonardo18 yazdı:

- Ben beni tatmin edecek şeyi söylüyorum. 1 tane 5 tane, çok yobaz ailelerin çocukları için sağda solda dini okul olsun. Ama o kadar. Kızların başörtüsü ile derse gittiği okul mu olur? Pakistan gibi töbe töbe.

Kizlar tanga giyip okula gidince iyi , basortu takinca iyi degil. Boyle olmaz. Eger sen yasaklayici zihniyet ile laikligi tanimlarsan , hükümet ve ona oy verenlerde ISID mentalitesine bas vurup , sizin annenizi bacinizi zorla musluman yapip kara carsaf giydirir.

Ben sahsen özgürlükten yanayim. Tangayi götlerin arasina takanlara nasil birsey demiyorsam , basortu takanlarada demiyorum.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, NoOneCares yazdı:

La millet, adam ateist ismini kullanıyor ki Akp gibi bir parti ile sevgi pitircigi diye kakalamaya calistiklari islam yan yana durmuyor-duramıyor.

Yani bir musluman akpyi özgür platformda savunamaz. Bu nedenden dolayı adam ateistim deyip akp propagandası yapma derdinde!

Özgür platform olan bir yerde ister akp ister chp ister mhpli olursun ve yorumunu yaparsin. Adi üstünde , ''özgür''. Kemalist zihniyeti herzamandan beri yasaklayici zihniyet oldugunda dolayi ,kemalistlerin cok oldugu bir yerde özgürlük aramam. Bi bakarsin ''sapka takmadigim icin idam edilirim''. Belli olmaz.

Sitelerde Paylaş
6 hours ago, Ateistali said:

Özgür platform olan bir yerde ister akp ister chp ister mhpli olursun ve yorumunu yaparsin. Adi üstünde , ''özgür''. Kemalist zihniyeti herzamandan beri yasaklayici zihniyet oldugunda dolayi ,kemalistlerin cok oldugu bir yerde özgürlük aramam. Bi bakarsin ''sapka takmadigim icin idam edilirim''. Belli olmaz.

KEMALİSTLERİN çok olduğu bir sitede ÖZGÜRCE düşüncelerini yazabiliyorsun

Ben sizin mahallede Cumhurbaşkanı veya peygamberiniz hakkında kaç sitede özgürce yazı yazabilirim acaba?

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, poiuz yazdı:

KEMALİSTLERİN çok olduğu bir sitede ÖZGÜRCE düşüncelerini yazabiliyorsun

Ben sizin mahallede Cumhurbaşkanı veya peygamberiniz hakkında kaç sitede özgürce yazı yazabilirim acaba?

Kemalistler hic bir zaman özgür insanlar olmadilar. Herzaman bu ülkede cok sayida zülüm gerceklestirdiler. Artik onlarin zülüm devri kapandi.

Sitelerde Paylaş

Başlığı bulamadım, 339 Evet'e 142 Hayır oyu var, 5 oy da geçersiz.

Referandum olmadan geçmesi için 360 mı gerekiyordu?

"Zafer" kelimesi geçiyor.

https://www.washingtonpost.com/world/middle_east/turkish-assembly-passes-polemic-bill-to-boost-erdogan-powers/2017/01/20/2bb7a90a-df79-11e6-8902-610fe486791c_story.html?utm_term=.5a6ff28d3384

Olaylar da çıkmış. Tayyip 2029'a kadar Cumhurbaşkanı (Ben o kadar yaşayacak mıyım acaba?)

http://edition.cnn.com/2017/01/20/europe/turkey-parliament-brawl/index.html

tarihinde leonardo18 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
22 saat önce, Ateistali yazdı:

Tamam farz et ki fesh etdi. Yeniden baskanlik secimleri yapilacak. Ve bir baskan en fazla 2 kez baskan secilebiliyor. Yani meclisi fesh eden bir baskan , her türlü kendi ayagina kürsün sIkmis oluyor. Baskanlik süresini kisaltiyorsun resmen.

Secimleri kazanacak derken , ona bu millet karar verir. Kazanirsa kazanir , millet bilir. Millet isterse kazanir yapacak birsey yok. Suan Turkiye'de büyük bir temizlik var. Sira orduda. En büyük temizlik orduda yapiliyor suan. Darbecilerin önünü kesmek adina bu yapilmasi gereken birsey. Demokratik bir ülkede, askeri darbe yer almaz. Anca Burkini faso misir gibi boktan ülkelerde asker darbe yapar. Zaten yapilan darbelerin cogunlugu batili ülkelerin emirleri ile yapilmistir. Turkiye'dede boyle oldu zaten.

Evet bu boyle. Eger sen gidip Tayyibe oy verip onu baskan yaparsan , olacagi o. Ne bekliyorsun ki? Baskasina oy ver ki senin düsüncen ile hem fikir olan birisi baskan olsun.

Demokrasi o dur. Cok partili secimler = demokrasi. Bu boyle oldugu sürece Turkiye bir demokratik ülkedir ve güc milletin elindedir.

Meclis durdurabilir. Eger mecliste ki 600 milletvekillerin , baskanin istegine ,  cogunlugu HAYIR oyu verirse baskanin dedigi gerceklesmeyecek. Yani bütün güc baskanin elinde diye birsey yok. Meclis hayir derse , bitti.

Baskanlik sistemi ile kesin bir iktidar oluyor. 2015 haziran secimlerinden sonra ülke tikandi. Cunku iktidar yoktu ortada. Bidaha boyle birsey olamayacak. Artik ya herro ya merro olacak. Tikanma diye birsey olmayacak bundan sonra. Ve tabi darbecilere karsi kendini dahada güclendirecek Tayyip. Darbecilerin kürdüklari tuzaklari tek tek imha edecek bu sistem ile.

akp bu yasayı gerçekten korkunç güçle donatmış, başkan bakanların, başbakanın c.başkanının tüm yetkilerini kendinde toplamış, partili c.başkanı olması ise, mecliste çoğunluğu bulunan iktidardaki partiye çok büyük güçler veriyor. bu yasa kişiye özel çıkmış, bunun ilerisini görmek gerek, rte hadi bu kadar oy alıyor, bu adam ölümsüz değil, hastalık geçiremez değil, rte ye bir şey oldu, akp eski oylarını alamadı, mecliste milletvekili dağılımı, koalisyon gerektirdi, NE OLACAK, tam bir kaos ortamı. bu sistem orta sağ lider sultasına göre güzel bir yasa, yetkisi gerçekten çok aşırı, meclis denetlemesi falan filan boş, ama sonra sonrası tam bir kaos, nasıl kaos meclis ile başkan kavgası ülkeyi götüreceği durumu düşünmek bile istemiyorum. bu kaoslar eski sistemde azınlık hükümetleri ile çözülmeye çalışılırdı,  şimdi çok fazla yetkili bir başkanla meclis kavgasının ülkeyi götüreceği kaosu düşünemiyorum bile.Bu sistem ülkeyi direkt bölmeye ve anarşiye sürükleyeceği açık ve nettir.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Ateistali yazdı:

Kemalistler hic bir zaman özgür insanlar olmadilar. Herzaman bu ülkede cok sayida zülüm gerceklestirdiler. Artik onlarin zülüm devri kapandi.

kemalistler özgürlükleri kısıtladı diyelim, bunlar çok mu demokratik yani, konuşmaya korkan,yazmaya korkan bir insan kitlesi oluşmuşsa, bu ülkede birlikte yaşama güvencesi yoksa, böyle fikirler üretilemiyorsa bu ülkede gerçekten sorunlar vardır.bir taraf diğer tarafı ezdik geçtik, nasıl geçirdik naraları ile sistem değiştirilmez, sistem mutlaka çöker, o ezilenler bir gün iktidarda olur sizleri ezmeye çalışır, karşılıklı restleşmelerin bizi getireceği noktalar anarşidir, her kesimin kendi önüne bakıp kendi hatalarını görmesi gerekir, kendi hatasını göremeyen karşısındakinin hatalarını gören kendisini kusursuz sanır.

Sitelerde Paylaş

Ak partili olmayan insanlar artık islam eksenine yaklaştıkça ölüm tehlikesinin arttığını iyi akıllarına yerleştirdiler. RTE öldükten sonra başkanlık sistemini tekrar parlementer sisteme getirmek için uğraşacak olanlar akpartililer olacaklar. Başkanlık sistemi gibi tekil kuvvetler her canlıyı basitleştirir, tek düzelik sıkıcı bir yaşama alıştırır ve dış tehlikelere karşı aciz yapar.

Sitelerde Paylaş
27 dakika önce, sokullu yazdı:

kemalistler özgürlükleri kısıtladı diyelim, bunlar çok mu demokratik yani, konuşmaya korkan,yazmaya korkan bir insan kitlesi oluşmuşsa, bu ülkede birlikte yaşama güvencesi yoksa, böyle fikirler üretilemiyorsa bu ülkede gerçekten sorunlar vardır.bir taraf diğer tarafı ezdik geçtik, nasıl geçirdik naraları ile sistem değiştirilmez, sistem mutlaka çöker, o ezilenler bir gün iktidarda olur sizleri ezmeye çalışır, karşılıklı restleşmelerin bizi getireceği noktalar anarşidir, her kesimin kendi önüne bakıp kendi hatalarını görmesi gerekir, kendi hatasını göremeyen karşısındakinin hatalarını gören kendisini kusursuz sanır.

Sertlik sertliği davet etti işte. Benim okumalarımda sorulan soru: "Bu hale nasıl gelindi?"

İnönü'den sonra neredeyse her gelen (özellikle darbeciler) demokrasiden bir şeyler eksiltti. 70'lerde ve 80 darbesinde sol görüşlüler resmen katledildi. O kadar ki Sol'un temsilcisi olarak PKK'dan başka bir şey kalmadı. Osmanlı kafası işte. Her şeyi kaba kuvvetle halledeceğini sanan bir zihniyet var. ve ne ekersen onu biçersin. Özellikle devlet terörü ile,, gerici unsurlar sürekli desteklendi, ilerici unsurlar (mesela devrim arabaları dahil) sürekli engellendi. Yani 35 sene öncesi bu olanlar. ya da yarım asır öncesi. Ama bugüne etkisi var işte.

Al işte şimdi Meclis sosyete pazarına dönmüş, baş örütülü gacılar filan var. Dİktatör anayasasına %80 destek var, Referandumda da halk kendisi oylayacak.

Biz de suçsuz değiliz. Ben yoktum o zamanlar ama. Halkın geneli de o Deniz Gezmişler ipe giderken susmuş ya da susmak zorunda kalmıştır.

- Olumlu bir şey şu olurdu: Şimdi yapılan şeyin 40 sene sonrasını 50 sene sonrasını belirleyeceğini anlamaya başlarsak, tüm bu olumsuzluktan olumlu bir şey çıkartmış oluruz.

-

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, leonardo18 yazdı:

Sertlik sertliği davet etti işte. Benim okumalarımda sorulan soru: "Bu hale nasıl gelindi?"

İnönü'den sonra neredeyse her gelen (özellikle darbeciler) demokrasiden bir şeyler eksiltti. 70'lerde ve 80 darbesinde sol görüşlüler resmen katledildi. O kadar ki Sol'un temsilcisi olarak PKK'dan başka bir şey kalmadı. Osmanlı kafası işte. Her şeyi kaba kuvvetle halledeceğini sanan bir zihniyet var. ve ne ekersen onu biçersin. Özellikle devlet terörü ile,, gerici unsurlar sürekli desteklendi, ilerici unsurlar (mesela devrim arabaları dahil) sürekli engellendi. Yani 35 sene öncesi bu olanlar. ya da yarım asır öncesi. Ama bugüne etkisi var işte.

Al işte şimdi Meclis sosyete pazarına dönmüş, baş örütülü gacılar filan var. Dİktatör anayasasına %80 destek var, Referandumda da halk kendisi oylayacak.

Biz de suçsuz değiliz. Ben yoktum o zamanlar ama. Halkın geneli de o Deniz Gezmişler ipe giderken susmuş ya da susmak zorunda kalmıştır.

- Olumlu bir şey şu olurdu: Şimdi yapılan şeyin 40 sene sonrasını 50 sene sonrasını belirleyeceğini anlamaya başlarsak, tüm bu olumsuzluktan olumlu bir şey çıkartmış oluruz.

-

leonardo geçmişteki yanlışlıklar fazlasıyla var, sol sosyal demokrasi değil komünizm eksenine kayması asıl sorun.o zamanın şartları ve sscb nin yayılmacı faktörünün etkileri ile sosyal adalet yerine komünizm tarafının şiddetlerinin sonuçlarıdır eski tarihimiz. Eskiler tamamen hataydı her iki taraf içinde, keşke iletişim bu kadar ileri seviyelerde olsaydı.insanlar özgürce tartışabilseydi, anarşi olmasaydı, benim özlemim budur herkes fikirlerini söylesin, fikir özgürlüktür, eyleme geçmeden herkes fikirlerini ortaya koysun, özgürce, fikirler bölcülük vatana ihanet içerebilir ama bunu söyleyemezse içinde kalırsa anarşiye yönelir insan, özgür platformlarda insan tartışırsa, bu gerçekten bizi ülkemizi üst seviyelere sürükler. insan insanı anlaması gerek , aynı ülkede yaşıyorsan bu şart zaten. şiddet ve anarşi olmadan tartışmak fikir sunmak herkesin birbirini anlamasını sağlar zaten önyargı olmadan, şiddet olmadan fikir savaşsın, insanlar değil.

Sitelerde Paylaş
15 saat önce, Ateistali yazdı:

Kizlar tanga giyip okula gidince iyi , basortu takinca iyi degil. Boyle olmaz. Eger sen yasaklayici zihniyet ile laikligi tanimlarsan , hükümet ve ona oy verenlerde ISID mentalitesine bas vurup , sizin annenizi bacinizi zorla musluman yapip kara carsaf giydirir.

Ben sahsen özgürlükten yanayim. Tangayi götlerin arasina takanlara nasil birsey demiyorsam , basortu takanlarada demiyorum.

2 saat önce, Ateistali yazdı:

Ateist nicki almış İslamcı, saray köpeği. Gelmiş de burada Tayyip'in başkanlığının ne süper bir şey olacağını anlatıyor paralı Aktroll.

Sitelerde Paylaş

Kizlar tanga giyip okula gidince iyi , basortu takinca iyi degil. Boyle olmaz.

...

Tangayi götlerin arasina takanlara nasil birsey demiyorsam , basortu takanlarada demiyorum.

:D

Affedersiniz ama hadi mini etek deseniz neyse de, bu tanga muhabbetti ne istir ?

Onlarin tanga giydiklerini nereden biliyorsunuz ?

Bizzat kendiniz mi dikizleme yöntemi ile bu bilgiye ulastiniz, ki teknik olarak bu mümkün degil, yada sehir efsanelerine veya rivayetlere mi kulak astiniz ?

Vay be, millette ne göz varmis. Röntgen gözü mübarek.:D

Sitelerde Paylaş
57 dakika önce, sokullu yazdı:

leonardo geçmişteki yanlışlıklar fazlasıyla var, sol sosyal demokrasi değil komünizm eksenine kayması asıl sorun.o zamanın şartları ve sscb nin yayılmacı faktörünün etkileri ile sosyal adalet yerine komünizm tarafının şiddetlerinin sonuçlarıdır eski tarihimiz. Eskiler tamamen hataydı her iki taraf içinde, keşke iletişim bu kadar ileri seviyelerde olsaydı.insanlar özgürce tartışabilseydi, anarşi olmasaydı, benim özlemim budur herkes fikirlerini söylesin, fikir özgürlüktür, eyleme geçmeden herkes fikirlerini ortaya koysun, özgürce, fikirler bölcülük vatana ihanet içerebilir ama bunu söyleyemezse içinde kalırsa anarşiye yönelir insan, özgür platformlarda insan tartışırsa, bu gerçekten bizi ülkemizi üst seviyelere sürükler. insan insanı anlaması gerek , aynı ülkede yaşıyorsan bu şart zaten. şiddet ve anarşi olmadan tartışmak fikir sunmak herkesin birbirini anlamasını sağlar zaten önyargı olmadan, şiddet olmadan fikir savaşsın, insanlar değil.

- Ben işin bu yönünü de tartıyorum. Ne kadar düşünsem çok fazla şiddet kullanıldığı sonucuna varıyorum. Ülkeyi Varşova paktı eksenine kaymaktan alıkoymaya çalıştılar veya can güvenliğini sağlamaya çalıştılar. Tamam.

- Peki okullara din dersi koyup, Anayasayı "insan haklarına dayalı" dan "insan haklarına saygılı" hale getirdiler. Uyarıldıkları halde imam hatiplerin mantar gibi türemesine izin verdiler ve bu okullarda başörtüsünü serbest bıraktılar.

Ve en önemlisi: Türkiye'de niye Yunanistan'daki gibi sağlam bir sol yok? Cevap: - o yıllarda elektrikleri kesip insanları evlerinden aldıkları için, bok yedirip, tecavüz edip, işkence edip, devlet terörü uyguladıkları için. Aşırı miktarda güç kullandıkları bir sürü idealist genci öldürdükleri için.

- Ben derin siyaseti anlamam. Ama Kenan Evrenden sonra bu ülkede neden sosyal demokrasi harici bir sol oluşum hiç var olamadı? Ve yine bu dönemde sonra halk neden siyasal islama her sene biraz daha yaklaşmaya devam etti.

Yani: - Peki, darbe şarttı diyelim. Ama darbe yapılırken demokrasi güç kaybetti, ve darbe, darbeden sonra sol siyasetin yaşamaya devam edeceği şekilde de yapılabilirdi. Güney-Amerika'da, İspanya'da Portekiz'de de faşist iktidarlar ve benzer katliamlar yaşandı. Ama onların solu diktatörler gittikten sonra yeniden canlandı. Bizde ise milliyetçilik ve dincilik güçlendi. Darbe'Yi yapanın bunu öngörmesi gerekirdi. Zaten öngördüğü ve bilerek böyle yaptıklarını düşünüyorum.

59 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Ateist nicki almış İslamcı, saray köpeği. Gelmiş de burada Tayyip'in başkanlığının ne süper bir şey olacağını anlatıyor paralı Aktroll.

- Bir de para alıyor dimi bunlar?

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, leonardo18 yazdı:

- Ben işin bu yönünü de tartıyorum. Ne kadar düşünsem çok fazla şiddet kullanıldığı sonucuna varıyorum. Ülkeyi Varşova paktı eksenine kaymaktan alıkoymaya çalıştılar veya can güvenliğini sağlamaya çalıştılar. Tamam.

- Peki okullara din dersi koyup, Anayasayı "insan haklarına dayalı" dan "insan haklarına saygılı" hale getirdiler. Uyarıldıkları halde imam hatiplerin mantar gibi türemesine izin verdiler ve bu okullarda başörtüsünü serbest bıraktılar.

Ve en önemlisi: Türkiye'de niye Yunanistan'daki gibi sağlam bir sol yok? Cevap: - o yıllarda elektrikleri kesip insanları evlerinden aldıkları için, bok yedirip, tecavüz edip, işkence edip, devlet terörü uyguladıkları için. Aşırı miktarda güç kullandıkları bir sürü idealist genci öldürdükleri için.

- Ben derin siyaseti anlamam. Ama Kenan Evrenden sonra bu ülkede neden sosyal demokrasi harici bir sol oluşum hiç var olamadı? Ve yine bu dönemde sonra halk neden siyasal islama her sene biraz daha yaklaşmaya devam etti.

Yani: - Peki, darbe şarttı diyelim. Ama darbe yapılırken demokrasi güç kaybetti, ve darbe, darbeden sonra sol siyasetin yaşamaya devam edeceği şekilde de yapılabilirdi. Güney-Amerika'da, İspanya'da Portekiz'de de faşist iktidarlar ve benzer katliamlar yaşandı. Ama onların solu diktatörler gittikten sonra yeniden canlandı. Bizde ise milliyetçilik ve dincilik güçlendi. Darbe'Yi yapanın bunu öngörmesi gerekirdi. Zaten öngördüğü ve bilerek böyle yaptıklarını düşünüyorum.

- Bir de para alıyor dimi bunlar?

Ülkedeki islami yapı tamamen tarikat,şeyhlik,cemaat üzerine dayalı, okumadan islamı bilmeden çeşitli soytarılardan sözde dini aldık zannediyorlar, islamı bilmeden, mesela hanifiyim diyor hanifilik ne diyor bilmeden yaşamak, kısacası islamsın müslümansın ama Kuranda ne yazıyor bilmiyorki halk, imam hatipli olduklarında aman biz bilmedik bunlar öğrensin bari diyorlar, öğreniyorlarmı peki hayır, dahada radikal bir nesil yetişiyor, çünkü bunlar daha çabuk cemaat,tarikat v.b. lerinin ellerinde oyuncak haline geliyorlar.Allah korkusu , Allah sevgisi yerini bu cemaat ve tarikat şarlatanları kendilerini koyup adeta kendilerini putlaştırıyorlar. Din eğitimini nerden alacaksın , işte sorun burda başlıyor, bence din eğitimi sıfırdan başlanmalı islam ülkelerinde, ilkönce bu cemaat,tarikat v.b. şarlatanlar ortadan kaldırılmalı, devlet yapılarında bu yetiştirdikleri kendi yandaşları ile belli bir güce erişmeleri ve siyasi güç elde etmeleri engellenmelidir. enson fetö olayında gerçekten ülkenin okumuş aydın bir kesiminin nasıl kandırıldığını gözlemleyen hükümet hala benzeri yapılanmaların içerisinde olmasını nasıl kabul ediyor , çünkü bu hükümet islamdan besleniyor ve oy alıyor bunu kaybetmek istermi, hayır. sonuçlarına bakarsak orta sağ ideolojisi yok nerden oy alabilecek islamı kullanacak, akp liler boşu boşuna demiyor bize aydın değil, fikir üretemeyecek koyunlar lazım diye. fikir üretene izin vermezsen bu ülke gelişebilir ama asla asla sorunlar bitmez, kin ve nefret bitmez, geleceğimiz hiç bir zaman güven altında olmaz, her zaman birbirini boğazlamaya hazır kıta bekleyen gruplar oluşturursun.

askeri darbe şartmıydı, ben inanmıyorum askeri darbenin şart olduğuna, ama yapıldı , asker çok aşırı güç kullandı bunda ülkücüler de çekti diğerleride, herkes çekti, 1960 darbesinide karşıyım, ülkede darbelerin hepsi hatadır, insana uygulanan baskı insanı düzeltirmi sanıyorlar, baskı insanı teröre iter, bunu hep görüyoruz zaten.ama ülkücü kesim asla bir daha silahı eline almadı, komünist kesim hala pkk,dhkpc gibi yapılanmalar ile etnik kökenleri kullanıp ayakta durmaya çalışıyor.bunlar neden bu halde akp nin açılım planı neden tutmadı, pkk oylarında patlama oldu, kürt faşistliğini aşıladı akp ve kürtler en yakın gördüğü aslında marksist ve komünist militarist olan gruba destek verdi.müslümanından,ümmetçisine kadar, sol görüşlü zaten veriyordu. ben Türküm ama belli konularda faşistliğe itildiğim durumlar oluyor, neden çünkü kürtler terör üretiyor, kürt müziği çalınca tepkilerim oluyor, neden çünkü vatanım tehlikedemi acaba diyorum, çerkes müziği,çeçen müziğinde neşelenen ben neden kürt müziğine tepki duyuyorum terör yüzünden ve geleceğize karşı duyduğum endişelerden. çeçen çerkes,arnavut vatanı tehlikeye sokacak adımlar atmıyor , beraber neşelenebiliyoruz,çoğu kürtlede öyle ama içimizde yinede diğer ırklar gibi samimiyet kurmak istemiyorum. bunu çözmemeiz gerek. 

aslında tüm sorunların kaynağı cehalet, okumuş olmak cehaletin önüne geçemiyor maalesef, ne lazım bizlere kültürümüzü nesillere tam aktaramıyormuyuz,buda eğitim ders müfredatları konusunda sıkıntılıyız demek ki, çocuk yetiştirmeyi nesli yetiştirmeyi bilemiyoruz anlamına geliyor. buda acı tabii ki.

aslında sol diğer ülkelerde incelediğinde farklıdır, sol islamla uğraşmaktan politika üretemediki, strateji yanlış, islama karşı bir hava estirilmesi yanlış, yaşar nuri nin chp ye katılmasına sevinmiştim, aslında chp gerçekten bazı ilahiyatçıları içine almaları gereklidir, sol islamla beraber neden yaşamasın, batıda bu var, Türkiyede neden olmasın ki. 

tarihinde sokullu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...