Jump to content

Tayyip Anayasası

Recommended Posts

8 hours ago, Ateistali said:

Kemalistler hic bir zaman özgür insanlar olmadilar. Herzaman bu ülkede cok sayida zülüm gerceklestirdiler. Artik onlarin zülüm devri kapandi.

Zulüm yapma sırası size mi geldi demek istixorsun.

"Ahlaksız", Atatürkçü, ateistlerin sitesinde düşüncelerini özgürce yazabiliyorsun!!!

Allah korkusundan yanıp tutuşan, peygamber ahlakıyla yoğrulmuş, müslüman sitelerde bir karşı görüş yazda gör bakalım ne kadar hakaret ve küfür, ne kadar ölüm tehdidi alıyorsun!!!!

Sitelerde Paylaş
  • İleti 80
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

5 saat önce, leonardo18 yazdı:

- Bir de para alıyor dimi bunlar?

Bu salağı bilmiyorum tabii ama ciddi sayıda bir internet örgütlenmeleri var bunların. Maaşlı troller, evet. Sümeyye ablaları bunlardan esprili yorumlar falan beklerdi hatta. Bu zekalarda ne tür bir mizah anlayışı olursa artık... 

Sitelerde Paylaş

Sokulu:

1) Laik devlette din eğitimi olmaz.

2) Ülkücüler ne çekti darbelerde? Veya dinciler? Asıl hedef her zaman ilerici/Modernist unsurlar oldu.

Alıntı

komünist kesim hala pkk,dhkpc gibi yapılanmalar ile etnik kökenleri kullanıp ayakta durmaya çalışıyor.bunlar neden bu halde akp nin açılım planı neden tutmadı, pkk oylarında patlama oldu, kürt faşistliğini aşıladı akp ve kürtler en yakın gördüğü aslında marksist ve komünist militarist olan gruba destek verdi.müslümanından,ümmetçisine kadar, sol görüşlü zaten veriyordu.

Ben bunu oyun sanıyordum ama değilmiş. Sen elektrikleri kesip insanları evlerinden aldın, kadınlara sistemli olarak tecavüz ettin, işkence ettin, suç işledin. O da çareyi dağa çıkmakta buldu. 80'lerde bu böyleydi, 90'larda da devam etti. Hareketin iyice faşistleşmesi 2000'lerde oldu.

- BU kadar devlet terörü uygulamasaydın, taraf tutmasaydın, insan haklarını ihlal etmeseydin, sokak terörü yerine siyasete teşvik etsekdin bunların hepsi siyasal parti olurdu (bilmiyor işte cehalet)

- Bir de Her hafta darbe yapılan ülkede gençler tabanca ile birbirini nasıl kırıyor? Ben onu anlamadım ki. Fransa'Nın da faşisti var solcusu var. 1 kere bile öldürmek demiyorum, kavga ettiklerini gördün mü? - Polis önceden önlemini alır yada iki tarafın gösterileri farklı günlerde olur. Demokrasi kültürü / devlet kültürü dedikleri de bu.

Tabi bunun kafası başka türlü çalışmıyor ki: "sana benzemiyorsa öldür". O dönemler daha doğmamıştım, konuyu da çok araştırmadım. Ama bilmem gerektiği kadarını da biliyorum.

bunu Susurlukta gördük: Devlet bu ülkücü çetelerle ve mafya ile daima işbirliği içindeydi. Hedefte de bir "komünist düşman" yaratıldı, yıllarca bundan prim yapıldı.

Normalde yapılması gereken: CIA'in istediği gibi ülkücü gençlikle filan işbirliği yapmazsın (kendi insanını kendi insanına kırdırmazsın) Her ikisine de ayarını verirsin, her ikisini de mücadelelerini siyaset arenasında sürdürmeye ve başka yerde sürdürmemeye teşvik edersin.

Ölüm yok, işkence yok.

Da dediğim gibi bu benim 2017, internet gençliği yorumum. Belki de yapamadılar, canları sağ olsun.

Benim dediğim: AKP varsa sebebi var. Gökten filan inmedi. Benim görüşüm: Bunun böyle olacağı o dönemde değilse de 90'larda belliydi. Ne yapıldı? - Hiçbir şey

- Yani millet tomaların önünde gözünü filan kaybetmeden bunları bilsin diye söylüyorum. "İç savaş" diyenler var. Ne iç savaşı? - Devlet bunları bilerek ve isteyerek bu hale getirdiyse, İnönü'den sonra (bir iki siyasetçi hariç) herkes bu yönde çaba harcadıysa, Ben bu yaştan sonra katil mi olayım? - Saçmalık, sorumluluğu üstleneceksin.

1 saat önce, poiuz yazdı:

Zulüm yapma sırası size mi geldi demek istixorsun.

"Ahlaksız", Atatürkçü, ateistlerin sitesinde düşüncelerini özgürce yazabiliyorsun!!!

Allah korkusundan yanıp tutuşan, peygamber ahlakıyla yoğrulmuş, müslüman sitelerde bir karşı görüş yazda gör bakalım ne kadar hakaret ve küfür, ne kadar ölüm tehdidi alıyorsun!!!!

- Ben sizden de bıkmaya başladım yalnız. En iyi arkadaşım Pitburger'i de attınız.

Bu yaşta merak ettiğiniz başka konu yok mu?

-Zibidi sitelerin zibidi İslamcılarını, teröristlerini bulup bulup "aa Müslümanlar ne demiş?" filan diyorsunuz.

Devletin eğitim götüremediği, eğitim yerine medrese açmasının sonucu insanlar. Doğuştan itibaren hem aile hem toplum bunları böyle şekillendirmiş. daha da millet "AKP düzeltir" zihniyetinde üçün birini düzeltir.

Sitelerde Paylaş

Tayyip Anayasasının ABD Anayasasından çok farklı olduğuna dair kısa bir makale:

http://abcnews.go.com/International/wireStory/closer-turkeys-proposed-presidential-system-44947784

Alıntı

WHAT MAKES TURKEY'S PROPOSED SYSTEM DIFFERENT

Turkey's presidential system would allow Erdogan to be the head of state, the head of government and the head of the ruling party.

The model proposed by Turkey lacks the safety mechanisms of checks and balances present in other countries like the United States, observers say. The proposed changes transfer powers traditionally held by national assembly to the presidency rendering it a largely advisory body.

- Yani meclisin güçleri büyük oranda Tayyip'e geçiyor ve kendisi 2029'a kadar iktidar olma hakkı elde ediyor.

Makalenin tamamını öneriyorum. Bu Putinist rejime geçiştir.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, leonardo18 yazdı:

Sokulu:

1) Laik devlette din eğitimi olmaz.

2) Ülkücüler ne çekti darbelerde? Veya dinciler? Asıl hedef her zaman ilerici/Modernist unsurlar oldu.

Ben bunu oyun sanıyordum ama değilmiş. Sen elektrikleri kesip insanları evlerinden aldın, kadınlara sistemli olarak tecavüz ettin, işkence ettin, suç işledin. O da çareyi dağa çıkmakta buldu. 80'lerde bu böyleydi, 90'larda da devam etti. Hareketin iyice faşistleşmesi 2000'lerde oldu.

- BU kadar devlet terörü uygulamasaydın, taraf tutmasaydın, insan haklarını ihlal etmeseydin, sokak terörü yerine siyasete teşvik etsekdin bunların hepsi siyasal parti olurdu (bilmiyor işte cehalet)

- Bir de Her hafta darbe yapılan ülkede gençler tabanca ile birbirini nasıl kırıyor? Ben onu anlamadım ki. Fransa'Nın da faşisti var solcusu var. 1 kere bile öldürmek demiyorum, kavga ettiklerini gördün mü? - Polis önceden önlemini alır yada iki tarafın gösterileri farklı günlerde olur. Demokrasi kültürü / devlet kültürü dedikleri de bu.

Tabi bunun kafası başka türlü çalışmıyor ki: "sana benzemiyorsa öldür". O dönemler daha doğmamıştım, konuyu da çok araştırmadım. Ama bilmem gerektiği kadarını da biliyorum.

bunu Susurlukta gördük: Devlet bu ülkücü çetelerle ve mafya ile daima işbirliği içindeydi. Hedefte de bir "komünist düşman" yaratıldı, yıllarca bundan prim yapıldı.

Normalde yapılması gereken: CIA'in istediği gibi ülkücü gençlikle filan işbirliği yapmazsın (kendi insanını kendi insanına kırdırmazsın) Her ikisine de ayarını verirsin, her ikisini de mücadelelerini siyaset arenasında sürdürmeye ve başka yerde sürdürmemeye teşvik edersin.

Ölüm yok, işkence yok.

Da dediğim gibi bu benim 2017, internet gençliği yorumum. Belki de yapamadılar, canları sağ olsun.

Benim dediğim: AKP varsa sebebi var. Gökten filan inmedi. Benim görüşüm: Bunun böyle olacağı o dönemde değilse de 90'larda belliydi. Ne yapıldı? - Hiçbir şey

- Yani millet tomaların önünde gözünü filan kaybetmeden bunları bilsin diye söylüyorum. "İç savaş" diyenler var. Ne iç savaşı? - Devlet bunları bilerek ve isteyerek bu hale getirdiyse, İnönü'den sonra (bir iki siyasetçi hariç) herkes bu yönde çaba harcadıysa, Ben bu yaştan sonra katil mi olayım? - Saçmalık, sorumluluğu üstleneceksin.

- Ben sizden de bıkmaya başladım yalnız. En iyi arkadaşım Pitburger'i de attınız.

-Zibidi sitelerin zibidi İslamcılarını, teröristlerini bulup bulup "aa Müslümanlar ne demiş?" filan diyorsunuz.

Devletin eğitim götüremediği, eğitim yerine medrese açmasının sonucu insanlar. Doğuştan itibaren hem aile hem toplum bunları böyle şekillendirmiş. daha da millet "AKP düzeltir" zihniyetinde üçün birini düzeltir.

ülkücü kesim nasıl etkilenmedi ben bunu anlayamadım, müslüman kesim derken , tüm müslümanların aydın olamayacağı fikri gayet sığ bir düşüncedir. komünizm asıl aydınlara direkt saldıran bir düzendir, bunu komünist ülkelerde görüyoruz bu yüzden çökmüştür komünizm . kmerde mesela bütün aydın kesim okumuş kesim katledilmişti komünistler tarafından, komünistim diyerek lüks hayat yaşayan kesim aydın mı oluyor  ben onlarıda bizim cahil tarikatçılara benzetirim, ama tarikatçiler bile dini yerine getirmeye çalışır kendine göre, ama komünizmi savunan adamların lüks içinde yaşayıp, sarhoş olup kendine hizmet eden garson işçiye küfür edip aşalaması  bumudur komünizm, leonardo bak hepimiz okumuş belli seviyelere gelmiş insanlarız tek yanlı bakmak yanlış bu konularda, aydın dediğimiz komünistler bu ülkede lüks içinde yaşayıp, yanındaki işçiye nasıl 10 lira eksik veririz diye çalışıp sonra onları aşalamasını hep gördük yaşadık zaten. sol kendi eksenine dünya şartlarına dönmeli hala din ile uğraşıyorsunuz, devlet dini başıboş bırakamaz, böyle mantar gibi cemaat tarikat şeyhlikler türeyiverir. biraz mantıklı konuşmak gerekliliğine inanıyorum. komünist sistemdeki gibi dinleri yasaklayacakmıyız, dünyada çökmüş bir sistemde ısrar etmek kadar saçma bir şey olamaz, k.koremi olucaz bir tek o kaldı, çin bile kapitelistleşti, kübada can çekişiyor zaten. darbelerde nasıl ilerici modernistler etkilendi bana bir tane ilerici modernist ismi versene darbelerde zarar gören.komünist lik ilericilik mi oluyor, lütfen biraz mantıklı olalım.

g.doğudaki olayları anlatmak istediysen bu konuda yanlışsın, devlet belli konularda baskı uyguladı ama darbe döneminde her yerde vardı bu, tecavüz olayları falan filan abartılı ifadeler, bunu demen yanlıştır, ben kürt halkına azınlık statüsü verilmesi taraftarıyım hala aşiretçilik fedeol sisteme bağlı kalan insan yığınları bu dönemde ne demektir, sorun çok fazla , Atatürk ün yapmak istediği Türk kimliğine bürünmek istemediler karşı çıktılar, kürt halkı iyi bilmelidir ki bizimle kaynaşma noktasına girmeleri şart , Türk kimliğine bürünmeleri şart yoksa ilerde çok kötü olayların ve ülkenin bekasının tehlikeye gireceği gayet açıktır. akp nin yaptığı çok büyük hataydı içimizdeki Türkleşmeye başlamış kürtlere bile kimliğini yeniden aşıladı, kürt faşistliğini en doruk seviylere taşıdı. Türkiyede tek yapılması gereken kürtlere azınlık hakkı verilmesi ve kürt olmak isteyenlerin kimliklerinde bunun belirtilmesi ve belli görevlerde bu azınlığın getirilmemesidir. bu sayede azınlık vekili çıkartıp siyasette orta sağın bu kürt oyları için verdiği ödünlerde ortadan kalkacak ve gerçek demokratik bir seçim olacaktır, fedoal ağalık sistemindeki orta sağ oylarda yok olacaktır. azınlık belli vekille temsil edlebilecektir.

Terörle mücadelede Ülkücü kesim ve Alevi vatansever kesim işbirliğine gittiği doğrudur, susurlukta ortaya çıkan devlet terörle mücadelede her ülkenin batıdaki ülkelerin bile yaptığını yapmış ve terörle antiterör savaşı yapmıştır.bunu asla inkar etmem. ama yapılması gerekende buydu.

Sitelerde Paylaş

Tayyib cahil ama salak değil. Yasayı  Referanduma götürmeyebilir veya götüremez! Evet çıkacağını sanmam ama evet çıkarsa bu koltuğa onun değil başkasının oturacağı anlamına gelebilir. Her şey düşündüğü gibi olursa da o zaman bilin ki iç savaş başlayacaktır. Dünya da seçim yolu ile rejim değişikliği görülmüş şey değildir. Bu tarihin Tunç yasasına aykırıdır. Hele ki şu anda Türkiye de... Tayyip en zayıf olduğu bu süreçte böyle bir yolu tercih etmez. Bence bu yasa referandum dan ziyade olası bir erken seçimin zeminini hazırlamak için sahnelendi.

Özet olarak hangi yolu seçerse seçsin, Tayyip yolun sonuna geldi. Çok derin tahlillere gerek yok. Devlet bahçeli'nin yanında yer aldığı adamlardan hiç ayakta kalabilen oldu mu?

Sitelerde Paylaş

AKP'li Zehra Taşkesenlioğlu "100 yıldan fazladır bu topraklarda vurulan prangaları kurtarmaya Rabbil Alemin bizi nasiplendirdi" dedi.

Akp'nin ve Osmanlı'nın kamut ideolojisi Türk milliyetçiliğini aşağıladığını mhp bilmiyor değil biliyor ama gene de destekliyor onları. Tayyip Erdoğan haziran 2011 seçimleri öncesinde Bayburt mitinginde "Ben bozkurtla dolaşmıyorum, ben eşrefi mahluk olan insanlarla dolaşıyorum" diyerek mhp'yi aşağılamıştı. Böyle bir geçmiş tarihe rağmen Osmanlı'nın aşağıladığı Türklerin, osmanlı seviciliği yapmaları gibi, mhp'yi aşağılayan tayyip'i başkan seçmek için mhp seçmeni de referanduma gidip %90 evet diyecektir.  

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, albastı yazdı:

Tayyib cahil ama salak değil. Yasayı  Referanduma götürmeyebilir veya götüremez! Evet çıkacağını sanmam ama evet çıkarsa bu koltuğa onun değil başkasının oturacağı anlamına gelebilir. Her şey düşündüğü gibi olursa da o zaman bilin ki iç savaş başlayacaktır. Dünya da seçim yolu ile rejim değişikliği görülmüş şey değildir. Bu tarihin Tunç yasasına aykırıdır. Hele ki şu anda Türkiye de... Tayyip en zayıf olduğu bu süreçte böyle bir yolu tercih etmez. Bence bu yasa referandum dan ziyade olası bir erken seçimin zeminini hazırlamak için sahnelendi.

Özet olarak hangi yolu seçerse seçsin, Tayyip yolun sonuna geldi. Çok derin tahlillere gerek yok. Devlet bahçeli'nin yanında yer aldığı adamlardan hiç ayakta kalabilen oldu mu?

Diktatörlük anayasası referandumdan geçiçek. Halk diktatörünü seçiyor. Tayyip başkan olmalı. Rejim değişikliği bir ülkede çok şey değiştirir. Bu millet naptığını görmeli. Bu millet adam olmaz başka türlü.

Sitelerde Paylaş
Alıntı

ülkücü kesim nasıl etkilenmedi ben bunu anlayamadım, müslüman kesim derken , tüm müslümanların aydın olamayacağı fikri gayet sığ bir düşüncedir. komünizm asıl aydınlara direkt saldıran bir düzendir, bunu komünist ülkelerde görüyoruz bu yüzden çökmüştür komünizm . kmerde mesela bütün aydın kesim okumuş kesim katledilmişti komünistler tarafından, komünistim diyerek lüks hayat yaşayan kesim aydın mı oluyor  ben onlarıda bizim cahil tarikatçılara benzetirim, ama tarikatçiler bile dini yerine getirmeye çalışır kendine göre, ama komünizmi savunan adamların lüks içinde yaşayıp, sarhoş olup kendine hizmet eden garson işçiye küfür edip aşalaması  bumudur komünizm, leonardo bak hepimiz okumuş belli seviyelere gelmiş insanlarız tek yanlı bakmak yanlış bu konularda, aydın dediğimiz komünistler bu ülkede lüks içinde yaşayıp, yanındaki işçiye nasıl 10 lira eksik veririz diye çalışıp sonra onları aşalamasını hep gördük yaşadık zaten. sol kendi eksenine dünya şartlarına dönmeli hala din ile uğraşıyorsunuz, devlet dini başıboş bırakamaz, böyle mantar gibi cemaat tarikat şeyhlikler türeyiverir. biraz mantıklı konuşmak gerekliliğine inanıyorum. komünist sistemdeki gibi dinleri yasaklayacakmıyız, dünyada çökmüş bir sistemde ısrar etmek kadar saçma bir şey olamaz, k.koremi olucaz bir tek o kaldı, çin bile kapitelistleşti, kübada can çekişiyor zaten. darbelerde nasıl ilerici modernistler etkilendi bana bir tane ilerici modernist ismi versene darbelerde zarar gören.komünist lik ilericilik mi oluyor, lütfen biraz mantıklı olalım.

Güzel yorumlar.

Komünizm konusunu ayrı başlıkta tartışmak gerekir. Komünizmin veya sosyalizmin ne olup ne olmadığı çok tartışmalı bir konudur. Örneğin İngilizler de mesela Fidel Kastro için "popülist" derler.

- Evet Sovyetlerde nomenklatura "elit" kesimi lüks içinde yaşarken halk acı çekerdi. Bunları ayrı başlıkta konuşuruz.

Ben hepten komünist değilim. Sosyalist / halkçı (Chavezci) filan takılıyorum.

- Ülkücülerin o dönemlerde bir şey çektiklerine ben inanmıyorum. 3 kişi 5 kişi belki. Dİyabakır cezaevinde ne işkenceler yapıldı, insanların evleri basılıp teslim olanı bile öldürdüler. Bana tecavüz edilen ülkücü söyleyebilir misin? Veya işkence edilen.

- Ben komünizmi savunmadım. Ama %4, %5 oy alan komünist partiler bütün ülkelerde var (medeni dünyada), ve dikkat edersen sol sendikalar, sosyalist partiler bütün Avrupa ülkelerinde çok güçlüdür. Bizde sosyal demokrata kadar gidiyor. Ötesi PKK. Bu iyi bir şey mi?

80 Darbesini ben arkadaşlarımla da çok tartıştım. yapabildi / yapamadı ben onu tartışmıyorum. Ama 60'ların sonundan itibaren. Polisin ve devlet ihmalkarlığı, taraf tutması, terör uygulaması sorunu var. Ortalığı alevlendiren de bence budur. Onun yerine bu sağ-sol çatışması siyasete yönlendirilmeliydi. Katliam olmamalıydı, devlet terörü olmamalıydı. Ben devlet adamı değilim. O dönemi de yaşamadım. Ama devlet adamından bu söylediğimi de beklerim. Sen Almanya'da Neo Nazilerin solcuları (veya tersini) öldürdüğünü duydun mu?

Yanlış zihniyet.

Alıntı

g.doğudaki olayları anlatmak istediysen bu konuda yanlışsın, devlet belli konularda baskı uyguladı ama darbe döneminde her yerde vardı bu, tecavüz olayları falan filan abartılı ifadeler, bunu demen yanlıştır, ben kürt halkına azınlık statüsü verilmesi taraftarıyım hala aşiretçilik fedeol sisteme bağlı kalan insan yığınları bu dönemde ne demektir, sorun çok fazla , Atatürk ün yapmak istediği Türk kimliğine bürünmek istemediler karşı çıktılar, kürt halkı iyi bilmelidir ki bizimle kaynaşma noktasına girmeleri şart , Türk kimliğine bürünmeleri şart yoksa ilerde çok kötü olayların ve ülkenin bekasının tehlikeye gireceği gayet açıktır. akp nin yaptığı çok büyük hataydı içimizdeki Türkleşmeye başlamış kürtlere bile kimliğini yeniden aşıladı, kürt faşistliğini en doruk seviylere taşıdı. Türkiyede tek yapılması gereken kürtlere azınlık hakkı verilmesi ve kürt olmak isteyenlerin kimliklerinde bunun belirtilmesi ve belli görevlerde bu azınlığın getirilmemesidir. bu sayede azınlık vekili çıkartıp siyasette orta sağın bu kürt oyları için verdiği ödünlerde ortadan kalkacak ve gerçek demokratik bir seçim olacaktır, fedoal ağalık sistemindeki orta sağ oylarda yok olacaktır. azınlık belli vekille temsil edlebilecektir.

Terörle mücadelede Ülkücü kesim ve Alevi vatansever kesim işbirliğine gittiği doğrudur, susurlukta ortaya çıkan devlet terörle mücadelede her ülkenin batıdaki ülkelerin bile yaptığını yapmış ve terörle antiterör savaşı yapmıştır.bunu asla inkar etmem. ama yapılması gerekende buydu.

- Benim bildiğim O dönemde solcuların yarısı Kürttü. Devlet adam öldürmeye başlayında Deniz Gezmiş gibi dağa çıktılar. Yine devletin beceriksizliği.

- Tecavüz ve işkence olayları abartılı değil. Güney Amerika, Portekiz ve İspanya diktatörleri ile aynı şekilde, insanlara işkence edildi, ortadan kaldırıldılar, her şey yapıldı. Bilmemeniz garip. Uğur mumcu'Nun "Vurulduk Ey Halkım" çizgi romanı var. bir ara bakabilirsin.

- Kürt meselesini ben şu aşamada tartışamam. AKP'nin ne yapıp ne yapmadığını bilmiyorum / Anlamıyorum.

Ama Diyabarır'dan Suruç'tan kötü haberler geliyor. Devletin kendi halkına zulüm uygulama hakkı yoktur. Bir tek onu söylerim.

Özet: Geçmişte bu kadar hata yapılmasaydı, şimdi bile değil, 90'Lı yıllarda bu şeriat sevdası bu kadar alevlenmezdi. Ve daha da bir şey yapılmadı. Şimdi de Millet anayasayı onaylayacak. Sebep: "Milleti sürüleştirdin". Bu Aziz Nesinin "Türklerin şu kadarı eşektir" meselesi değil. O kadar imam hatip, dincilik, muhafazarlık, Adam neye alışmışsa onu istiyor.

Ve Demokrasiler kolay kolay diktatörlük olmazlar. Diktatörlük olursa, bil ki daha başında eksik olan bir şey vardır.

Bir tek konu: Atatürk'ü biz unuturuz ama dünya hatırlayacaktır. İşin bir de o tarafı var.

Sitelerde Paylaş

"Die Demokratie ist nur der Zug, auf den wir aufsteigen, bis wir am Ziel sind. Die Moscheen sind unsere Kasernen, die Minarette unsere Bajonette, die Kuppeln unsere Helme und die Gläubigen unsere Soldaten.“ - Erdogan, 2007

Bu sözlerin sahibi çok değil 10  sene evvel gayet net bir sekilde nasil bir zihniyete sahip olduğunu dile getirmis.

Geriye doğru baktigimizda bu görüsünden hicbir zaman sapma olmamistir.

Demokrasiler diktatörlüge dönüsmezmis, sevsinler.

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, kavak yazdı:

"Die Demokratie ist nur der Zug, auf den wir aufsteigen, bis wir am Ziel sind. Die Moscheen sind unsere Kasernen, die Minarette unsere Bajonette, die Kuppeln unsere Helme und die Gläubigen unsere Soldaten.“ - Erdogan, 2007

Bu sözlerin sahibi çok değil 10  sene evvel gayet net bir sekilde nasil bir zihniyete sahip olduğunu dile getirmis.

Geriye doğru baktigimizda bu görüsünden hicbir zaman sapma olmamistir.

Demokrasiler diktatörlüge dönüsmezmis, sevsinler.

Almanca bilmiyorum ama sanırım şurada söylediklerini yazıyor aşağı yukarı:

Sitelerde Paylaş
17 dakika önce, güven yazdı:

Tanımsan dersinki ayet inmiş aynı kuran ağzıyla konuşuyor

Asıl şuna bak... Burada gerçekten Kur'an ağzıyla konuşup "kısasa kısas gelmeli, bizim için aslolan Allah'ın kuralları" diyor resmen. Daha yeni yaptığı bir konuşma. Tayyip anayasası bildiğimiz şeriat anayasası olacak, adamın kafasındaki yapı bu. Olmaz, o ayrı. Ama amacını, kendi ağzından dinlemek gerek.

tarihinde Türk Ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Asıl şuna bak... Burada gerçekten Kur'an ağzıyla konuşup "kısasa kısas gelmeli, bizim aslolan Allah'ın kuralları" diyor resmen. Daha yeni yaptığı bir konuşma. Tayyip anayasası bildiğimiz şeriat anayasası olacak, adamın kafasındaki yapı bu. Olmaz, o ayrı. Ama amacını, kendi ağzından dinlemek gerek.

Çok sinsi birisi gizliden milleti kandırıyor oda biliyor Allah  dedinmi  akan sular durur cahil insanları fakirleri idare etmenin sürü gibi yaşşamasını sağlamak için din  gereklidir. ama bunu idrak edecek akıl yok malesef türüküyerde. hiç merak dahi etmezler bu putperseler madem allah var peygamber var onun kuranı kerim diye bir kitap inmiş bir açıp okuyalım demezler hep birieri bilir  hoca efendiye soralım ulan sende akıl irade yoksa zaten uydurk cennetine gidemsin mantılklı düşündünmü başkaları senin yerine  herşeyi bilir sen nesin bedavadan cennete giderceksin yada hoca efendi senin yerine karar verdiyi için sen  allahın karşısında mızmızlancaksın benim haberim yoktu hoca efendi beni kandırdı.  afedersiniz o zaman karınızıda hoca efendiye verin herşeyden o sormlu çünkü bu dünyada.

3148incit3532910.jpg

Sitelerde Paylaş

"Demokrasi bir trendir bineceğin yerde binersin ineceğin yerde inersin. Camiler süngülerimiz, kubbeler miğferimiz, inananlar askerimizdir"

Video: 90'lı yılların pislik Refah partisi dönemleri. Hepimizi hıyar yerin ekoydular, biz de inandık.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, güven yazdı:

Çok sinsi birisi gizliden milleti kandırıyor oda biliyor Allah  dedinmi  akan sular durur cahil insanları fakirleri idare etmenin sürü gibi yaşşamasını sağlamak için din  gereklidir. ama bunu idrak edecek akıl yok malesef türüküyerde. hiç merak dahi etmezler bu putperseler madem allah var peygamber var onun kuranı kerim diye bir kitap inmiş bir açıp okuyalım demezler hep birieri bilir  hoca efendiye soralım ulan sende akıl irade yoksa zaten uydurk cennetine gidemsin mantılklı düşündünmü başkaları senin yerine  herşeyi bilir sen nesin bedavadan cennete giderceksin yada hoca efendi senin yerine karar verdiyi için sen  allahın karşısında mızmızlancaksın benim haberim yoktu hoca efendi beni kandırdı.  afedersiniz o zaman karınızıda hoca efendiye verin herşeyden o sormlu çünkü bu dünyada.

Tayyip sinsi falan değil güven kardeşim. Adam başından beri açık açık söyledi ne istediğini, hiç gizlemedi. Sinsi olup gizleyenler başkaları. Parayla beslediği, palazlandırdığı, satın aldığı köpekler o gizleyenler. Bizler, yani ilk günden beri aynı şeyleri söyleyip duranlar, bu adamın ne olduğunu iyi bildiğimize göre ortada gizli saklı bir şey yoktu.

Türkler Kur'an okumaz, "okusak da bizi aşar, biz anlamayız, alimler bilir doğrusunu" der ve çıkar. Kur'an okunmasın diye bir dolu psikolojik bariyer konmuştur. Adetliyken el sürülmez, abdest almadan okunmaz, en iyisini hocalar bilir, Arapçasını okumadıkça yararı olmaz vs vs deyip uzak tuttular milleti. Onların da ilgisini çekmedi zaten. 

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Tayyip sinsi falan değil güven kardeşim. Adam başından beri açık açık söyledi ne istediğini, hiç gizlemedi. Sinsi olup gizleyenler başkaları. Parayla beslediği, palazlandırdığı, satın aldığı köpekler o gizleyenler. Bizler, yani ilk günden beri aynı şeyleri söyleyip duranlar, bu adamın ne olduğunu iyi bildiğimize göre ortada gizli saklı bir şey yoktu.

Türkler Kur'an okumaz, "okusak da bizi aşar, biz anlamayız, alimler bilir doğrusunu" der ve çıkar. Kur'an okunmasın diye bir dolu psikolojik bariyer konmuştur. Adetliyken el sürülmez, abdest almadan okunmaz, en iyisini hocalar bilir, Arapçasını okumadıkça yararı olmaz vs vs deyip uzak tuttular milleti. Onların da ilgisini çekmedi zaten. 

Syın türk ateist benim sisi dememin nedeni adam erbakan  dinin gerektirdiyi şavar  uzun entari gibi giyinmiyor. atatürkün getirdiyi medeni  şekilde giyiniyor bunu etkisi çok önemli  üste bahsetim arapalar gibi giyinse inanın kiğmse ona itibar etmez en fazla alcağı oy taş çatlasa yüzde yirmidir. adam ne diyor gerekirse  din için papaz elbisesi giyerim. dönek yalancı sahtekar birisi. sisi dememin nedeni bunlar. birde atatürkle kendini özdeştiren yalaka takımı peygamber yerine koyulan. ama hiç sesini çıkarmıyor beni nasıl peygamber  yerine koyarsınız diye çıkışmıyor. atatürkü net bir şekilde eleştiremiyor. chp üzerinden saldırıyor. yeri geliyor atatürçü oluyor yeri geliyor eleştiriyor ama halkımızın anlamdığı dilden eleştiriyor halkımız anlamıyor örnek lozan üzerinden eleştiriyor, yoksul fakir anadolu insanı ne anlar lozandan sorsan lozan ne  sopadır derler buda bu cahil halkı kandırıyor yiyecek içecek veriyor millete diyor ula chp gelse hepsini elimizden alır.  zaten agıyla yılardır chp dnsiz damgasını yemiş dinciler tarfından. tam net diyemiyor atatürkü ben sevmiyorum onun düzenini bozmak için elimden ne galirse yapacağım diyemiyor keza 15 temuzda  akp binasına atarkün resmini asmıştı sinsi dememin nedeni bunlar. atatürkü tam net hedef haline alamıyor korkuyor çünkü ataürkü çok seven insan var  akpye oy veren insanların küsmesinden korkuyor.

6761incia5431765.jpg

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, leonardo18 yazdı:

"Demokrasi bir trendir bineceğin yerde binersin ineceğin yerde inersin. Camiler süngülerimiz, kubbeler miğferimiz, inananlar askerimizdir"

Video: 90'lı yılların pislik Refah partisi dönemleri. Hepimizi hıyar yerin ekoydular, biz de inandık.

Bir önceki iletinizde, Demokratik bir düzenin diktatörlüge dönüsemeyeceginden bahsettiginiz icin, buna istinaen cumhurun basinin o sözlerini hatirlatma geregini gördüm. Acikcasi üsendigim icin Türkceye cevirmeden yazdim, Almanca bilmeyenler kusura bakmasin.

Kendisi hicbir zaman gizli sakli konusmamistir, o eskiden neyse, simdi de odur.

Demokrasi onun icin, hedefine ulasana kadar sadece bir aractir. 

Türkiyedeki demokrasiyi korumak ve gelistirmek onun hicbir zaman hedefi olmamistir.

Hala da öyledir.

Bakmayin siz onun Cemaat ile ilgili demeclerine ve onlara veryansin etmesine. Hepsi palavra.

Cemaatin amacini ve hedefini bal gibi de biliyordu. Kimse kimseyi kandirmamistir.

Bütün mesele güc kavgasidir, Cemaat zamanla güclenmistir ve gizli kapilar ardinda daha fazlasini talep etmistir.

Cumhurun basi "Ne istediniz de vermedik" derken bunu alenen itiraf etmistir ve suc isledigini kabul etmistir.

Gelinen noktada Cumhurun basinin ve partisinin artik Cemaate ihtiyaci kalmadigi icin, Cemaat öcü olmustur.

Sadece Cemaate degil, Abdullah Güle, Bülent Arinca, Davutogluna vs. ihtiyaci kalmamistir.

Onlari da bir kenara ativermistir, hicbirinin de giki cikmadi.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
22 dakika önce, kavak yazdı:

Bir önceki iletinizde, Demokratik bir düzenin diktatörlüge dönüsemeyeceginden bahsettiginiz icin, buna istinaen cumhurun basinin o sözlerini hatirlatma geregini gördüm. Acikcasi üsendigim icin Türkceye cevirmeden yazdim, Almanca bilmeyenler kusura bakmasin.

Kendisi hicbir zaman gizli sakli konusmamistir, o eskiden neyse, simdi de odur.

Demokrasi onun icin, hedefine ulasana kadar sadece bir aractir. 

Türkiyedeki demokrasiyi korumak ve gelistirmek onun hicbir zaman hedefi olmamistir.

Hala da öyledir.

Bakmayin siz onun Cemaat ile ilgili demeclerine ve onlara veryansin etmesine. Hepsi palavra.

Cemaatin amacini ve hedefini bal gibi de biliyordu. Kimse kimseyi kandirmamistir.

Bütün mesele güc kavgasidir, Cemaat zamanla güclenmistir ve gizli kapilar ardinda daha fazlasini talep etmistir.

Cumhurun basi "Ne istediniz de vermedik" derken bunu alenen itiraf etmistir ve suc isledigini kabul etmistir.

Gelinen noktada Cumhurun basinin ve partisinin artik Cemaate ihtiyaci kalmadigi icin, Cemaat öcü olmustur.

Sadece Cemaate degil, Abdullah Güle, Bülent Arinca, Davutogluna vs. ihtiyaci kalmamistir.

Onlari da bir kenara ativermistir, hicbirinin de giki cikmadi.

Mantıklı buluyorum. 15 Temmuz sonrasında Feto hakkında yalan haberler çıktıkça bende sürekli bu gerçeği hatırlatmaya çalıştım.

Sitelerde Paylaş
On 21.1.2017 at 19:09, leonardo18 said:

....

....

Biktiysan okumazsin olur biter. Ayrica Bitburgerin gönderilmesiyle benim ne alakam var anlamis degilim!?!

Baska sayfalarda herkesin yeterli sekilde egitilemedigini söyledik, bir özelestiri yaptik. Ama bütün sucu laiklere (CHP-Kemalist-demokrat vs) atmakta biraz fazla oluyor, artik “hirsizin da sucu yok mu?” deme zamani geldi. 
Batida hangi “Hristiyan Parti” daha cok kilise acmaya calisiyor? Demokrasi düsmani yetistiriyor? YOK!
Türkiyede bunu isteyen insanlar egitimli kisiler. Batida egitim görmüs (Türk) bakanlar, yazarlar, bilim adamlari(?) var. Bu siteye gelip Tayyip trollugu yapan adam bile belli bir egitim almis, genelde neyin ne oldugunu biliyorlar. Kisisel cikarlari icin yapiyorlar bunu. Cogu kendi cocuklarinin, torunlarinin gelecegini bile satabiliyorlar. 
Evrim dersi okullardan cikartilirken “Big Bang, Kurana uyuyor” diyen bilim adami(!?) nerde?
Olanlari görüp bilenlerin, “Baskanlik gelse de bir sey olmaz”, ”hersey oldugu gibi devam eder” demeleri neyin nesi? 
Gittigimiz yeri görmemek icin gözlerimizi kapamak gerek artik. Ne yazikki bu da müslümanlarin en iyi yapabildigi sey. Gözlerini kapamak, görmezden gelmek!

Kemalistlere “baskici” demeden önce kendi tarafina bakmak aklina gelmez mi? Bu sitede özgürce fikirlerini yazabildigini ne cabuk unutur?
Diger düsüncelere tolerans gösteren bir tane müslüman site bulamazsiniz ama o baskadir. Sorsan, bu sitelerin hepsi de “gercek” müslüman degildirler. “Zibidi”dirler.  
Islam icin kelle kesenler de “gercek” müslüman degildirler. 
Mezhep savaslarinin da “gercek” islamla bir ilgisi yoktur.
Islam adina islenen bütün suclari görme. “Zibidi siteler”, “öfkeli cocuklar”, “gercek islam bu degil” diye üzerine gitme. 
Sus!

FETÖnün Tayyiple beraber gittigini, kimsenin kimseyi kandirmadigini... 
Ayakkabi kutularindaki paralari gözleriyle görüp, bunun bir yolsuzluk oldugunu 
gören “gercek/vicdanli/adil müslümanlar” neden buna bir sey diyemediler? 
Neden güzel dinlerini istismar eden ISIDe karsi bir yürüyüs yapmadilar? 
Neden susuyor bu (AKPli) “gercek” müslümanlar?

Simdi, islam ülkelerinde en gelismis demokrasiyi yasayan Türkiyenin demokrasisini yikmaya sira geldi.
Insanlar arasinda ayirim yapan (kafir-müslüman), kadin ve erkegi esit görmeyen bir kitabi “degismez ve en dogru” olarak gören müslümanlar ülkemizde demokrasiyi yok edeceklerdir. 
“Gercek” müslümanlar ne yapacak? Kimler “gercek” müslüman sayilacak? 
Görecegiz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...