Jump to content

"Anayasadan Türklüğü çıkaracağız"

Recommended Posts

• İleti 205
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Adam hala aynı şeyleri yapıştırıp duruyor. Arkadaşım ben zaten AKP-MHP-HDP'yi kale bile almıyorum. Benim CHP ile uğraşma sebebim CHP tabanını adam yerine koymam. Türkiye'nin en eğitimli kesimi CHP'liler bu istatistiksel bir gerçek. Ben onları daha çok ciddiye alıyorum o yüzden.

Sitelerde Paylaş

chp nin , mhp nin her yaptığı doğrudur, akp nin her yaptığı yanlıştır diye kimse diyemez, diyen geri zekalıdır, senin anlatmak istediğin nedir, chp pkk ile işbirliği yapıyor diyorsun bre densiz bende belge diyorum, sen çıkmış neler veriyorsun, kardeşim chp pkk yı destekliyoruz diye bir şey mi demiş, chp yi hem fetöcü hemde pkk lı yapıyorsun madem belge getir, chp iktidara gelip apoyu serbestmi bırakmış, pkk ile andlaşmalar mı yapmış, fetöyümü desteklemiş, nasıl desteklemiş, ne demişte desteklemiş, iktidarda olup fetöcüleri devlet kademelerine mi yığmış ne yapmış chp hem pkk lı hemdew fetöcü olarak belgelenmiş sana soruyorum ben nasıl bir ilişki kuruyorsun pkk ile fetö chp ilişkisini . chp ye oy atarmısın diye sor, oy atmam ama chp pkk ilişkisi var dersen orada dur derim, fetö ile ilşikisi var dersen dur derim, chp iktidara gelirse ne yapacağına bakarım, söylemlerle eylemler bir değildir. bakarsın pkk ile onlarda diyaloğa geçer akp gibi, buna yatkın olduklarıda kesin , söylemle eylem aynı değildir, ben muhalefet partisinin söylemlerini değil, iktidara geldiğinde yapacağı icraatlara bakarım, sen bunun daha farkındalığını anlamamışsın, önemli olan söylem değildir, icraattır, chp iktidara geldi ve tıpkı akp gibi pkk ile işbirliğine soktu devleti o zaman chp suçlanır, senin cahil kafan bunları alamıyacak kadar sığ kardeşim, anlama problemin var.

Sitelerde Paylaş

Ben CHP PKK ile işbirliği yaptı demedim. CHP'nin her fırsatta HDPKK'ya sahip çıktığını, bölücülerle arasına gerekli mesafeyi koymadığını söylüyorum.

Yalansa yalan de. Neredeyse her konuda HDP'lilerle aynı düşünüyorsunuz, ortak hareket ediyorsunuz.

Ayrıca;

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, Tatarka said:

Türkiye'nin kaderi dinci akplilerin elinde ne yazık ki. Türklüğü kaldıracaklar, yapacak birşey yok. Ülkede herkes arapcı. 

Bu lafı nasıl edebiliyorsunuz? Türklüğü kaldırmaya kimsenin gücü yetmez!

Böyle bir şeye asla izin vermeyiz. Bu ülke sonsuza kadar Türk kalacak. Hiçbir şerefsiz buna engel olamaz.

Sitelerde Paylaş

chp her türlü görüşten olan bir parti alevi partisine dönüştürüldüğü fikirleri yanlıştır , birden diğer kimliği milliyetçiliğe dönebilir bu dinamikler chp de mevcut, mesela deniz baykal zamanında bunu gördük, mhp den bile daha milliyetçi bir çizgiye geldiği günler oldu, chp nin şu andaki yöneticileri bu çizgide olabilir ama iç dinamikleri chp yi iktidara geldiği vakit bu çizgiye iteceğine inancım tam. chp hdp ile yakın gözükebilir, bu şu andaki yönetimle ilgilidir, chp lider sultalığı değildir ki, bakmışsın kılıçtaroğlu gitmiş bu chp nin sonu değil, mhp de öyledir, ideolojileri olan partiler birden yok olmaz, lider sultalığı orta sağ partilerde görülür, lider gelirse birden parlar ve sonra lider bittiğinde biter. chp yi veya mhp yi şimdiki tavırlarıyla yargılamak yanlış,  onun için diyorum chp zihniyetini yargılamış oluyorsun, kılıçtaroğlu chp için yanlış diyorsan buna katılırım, devlet bahçeli mhp için yanlış diyorsan bunada katılırım ama liderler için chp ve mhp gibi ideolojileri yargılamak yanlıştır. chp ve mhp lider partileri değildir, bunu anlaman gerek.

Sitelerde Paylaş

Ne demek her türlü görüşten olan? O zaman Selefiler, Vahhabiler falan da olsun bari partide.

Tabi ki de bir partideki herkes aynı görüşten olacak. Bu yüzden parti deniyor zaten. Atatürk'ün partisi olduğu iddia edilen bir partide Sezgin Tanrıkulu, Şafak Pavey, Mehmet Bekaroğlu gibi Atatürkçülük ile hiçbir ilgisi olmayan tiplerin barınmasının nedeni nedir?

Sitelerde Paylaş
24 dakika önce, Üçüncü Görüş yazdı:

Ne demek her türlü görüşten olan? O zaman Selefiler, Vahhabiler falan da olsun bari partide.

Tabi ki de bir partideki herkes aynı görüşten olacak. Bu yüzden parti deniyor zaten. Atatürk'ün partisi olduğu iddia edilen bir partide Sezgin Tanrıkulu, Şafak Pavey, Mehmet Bekaroğlu gibi Atatürkçülük ile hiçbir ilgisi olmayan tiplerin barınmasının nedeni nedir?

siyasi parti denilince ne anlıyorsun ki sen kardeşim, saydığın isimleri sevmiyorsun diye siyasi partiyimi suçlayacaksın, şimdi bu partiye oy atan herkes ATATÜRKÇÜ mü olacak diyorsun , siyaset yapanda öyle olacak :) CHP NİN İDEOLOJİSİ BUMUDUR YANİ, sen bunu mu anlıyorsun, chp sol bir parti ve sosyal adaleti savunan bir parti olarak biliyordum ben :) , hepsi Atatürkçü olmasada Atatürk ü seven insanlar diye biliyordum ben, sen şimdi kural mı koydun :) , Atatürkçü olmayan bu partide görev alamaz :) mesela ben Aatatürk kü severim,milletimi vatanımıda severim, Atatürkçü nasıl olunurmuş anlatırmısın bana. ne yapmamaız gerek nasıl fkirlerde bulunmamamız gerek Atatürkçü olmamız için.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, sokullu yazdı:

siyasi parti denilince ne anlıyorsun ki sen kardeşim, saydığın isimleri sevmiyorsun diye siyasi partiyimi suçlayacaksın, şimdi bu partiye oy atan herkes ATATÜRKÇÜ mü olacak diyorsun , siyaset yapanda öyle olacak :) CHP NİN İDEOLOJİSİ BUMUDUR YANİ, sen bunu mu anlıyorsun, chp sol bir parti ve sosyal adaleti savunan bir parti olarak biliyordum ben :) , hepsi Atatürkçü olmasada Atatürk ü seven insanlar diye biliyordum ben, sen şimdi kural mı koydun :) , Atatürkçü olmayan bu partide görev alamaz :) mesela ben Aatatürk kü severim,milletimi vatanımıda severim, Atatürkçü nasıl olunurmuş anlatırmısın bana. ne yapmamaız gerek nasıl fkirlerde bulunmamamız gerek Atatürkçü olmamız için.

Eğer Atatürkçü bir partiyse elbetteki sadece Atatürkçülerden oluşacak.

Sezgin Tanrıkulu, Mehmet Bekaroğlu, Ekmeleddin gibilerin Atatürk'ü sevdiğini düşünüyor musun cidden?

Sitelerde Paylaş
23 saat önce, Üçüncü Görüş yazdı:

Ben seni anlamakta güçlük çekiyorum. Anladığım kadarıyla vatansever ve iyi niyetli birisisin. Dersimli Kemal'de ne buluyorsun bilmiyorum. Senin savunduğun görüşlerle onunkiler arasında dağlar kadar fark var. Adam bildiğin Amerikancı bir liboş. Birand'ın tohumlarından, Altan kardeşlerden, Nazlı Ilıcak'tan hiçbir farkı yok. Onlarla aynı ideolojiyi savunuyor tamamen.

Bir ateiste ülkücü demek de cahilliğin daniskası. Ülkücülük Alparslan Türkeş denilen Atatürk düşmanı, Amerikancı, siyonist uşağı ümmetçinin uydurduğu temeli Türk-İslam sentezi düşüncesine dayanan sapık bir ideolojidir.

Ülkücülüğün ve Türkçülüğün birbirinden farklı şeyler olduğunu öğren önce.

Tamam Atatürk kafatasçı birisi olmayabilir ama bir Türkçüydü. Dolayısıyla Dersimli Kemal'in fikirleri ile hiçbir ilgisi yok kendisinin.

Herhalde HDP işbirlikçisi ilan edeceğim başka ne ilan edecektim? Her fırsatta HDP'nin kıçını yalayan, partiyi Sezgin Tanrıkulu gibi PKK'lı Atatürk düşmanlarıyla dolduran benim sanki.

Ayrıca Gürcü Tayyip kim ki benim milliyetçi damarıma oynayacak? Türk olmadığı her halinden belli olan, 15 senedir sürekli Türklüğün önemsizliğini vurgulayan ümmetçi bir çapulcu kendisi. 

Ömrümün sonuna kadar da Atatürk'ü savunmaya devam edeceğim. Atatürk'e kimler düşmansa ben de onlara düşmanım. Dersimli Kemal de Gürcü Tayyip gibi bir Atatürk düşmanı olduğu için ona da düşmanım.

Ben sürekli AKP ile ilgili de başlıklar açıyorum. Neden sadece bunları görüyorsun? Benim bir aktrol olduğumu düşünüyorsan eğer sana özelden twitter ya da facebook adresimi verebilirim. Benim nasıl sosyal medyada 7/24 AKP ile de uğraştığımı görürsün.

Kemal Kılıçdaroğlu beni hiiiç mi hiç bağlamaz, beni ilgilendiren partidir. Bu partide liderler, diğer partilerdeki gibi önder sıfatı taşımazlar. CHP seçmeni lidere değil partiye bağlıdır. Şu anda partinin başkanı Kılıçdaroğlu ve seçmen de senin düşündüğün gibi düşünmüyor. Yani milyonlarca CHP'li Kılıçdaroğlu'nun liberal, Kürtçü, Atatürk düşmanı olduğunu düşünmüyor, düşüneni de ciddiye almıyor ve işine bakıyor. Öyle düşünse Kılıçdaroğlu oraya gelemezdi zaten, gelmiş olsa da bizzat seçmen tarafından indirilirdi.

Madem CHP düşmanı sana göre ülkenin en eğitimli kesimi... Bu insanlar sendeki kadar akla, sağduyuya sahip değil mi? Bu seçmen Atatürk düşmanını da Kürtçüyü de dinciyi de hiç sevmez, onlarla mücadele eder. Ama nasıl oluyorsa senin gördüğünü göremiyorlar çünkü hepsi ya geri zekalı, ya vatan haini ya da hepsinin birden psikolojik sorunu var?

Sana ülkücüsün demedim, ülkücü olmadığın açık. Ülkücü kafalı dedim. Sen alenen Türkçüsün ki benim için Türkçüyle Kürtçü arasında teknik olarak hiç fark yok. 

Ayrıca bir ateiste ülkücüsün demek cahilliğin daniskası falan değil, bir yığın ateist ülkücü var. Bahçeli son senelerde iyice AKP yandaşı olduğundan ufak ufak değişmiş olabilirler, o kadarını bilemem.

Bir ateist her şey olur, oluyor da. Ülkücü de olur türkücü de, faşist de olur komünist de ve geri kalan her şey de.

AKP ile ilgili başlıklar da açıyorsun tabii, bilmez miyim? Ama onlar da hep Türkçü başlıklar. Sen kafayı iyice bozmuşsun bu işle. Sürekli aynı şeyleri yazıyor, aynı soruları soruyorsun. Sana verilen yanıtları da asla kabul etmiyor ve bildiğini okumaya devam ediyorsun. Bildiğini oku, ona diyecek sözümüz yok elbet ama kendi içinde oku. Tekrar tekrar aynı cümleleri sarfetmen ve aynı öfkeyle saldırman sana zarar. Yoksa forumdan temizlenir başlıklar, olur biter. Mesele şu anda bu değil.

Sitelerde Paylaş
46 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Sen alenen Türkçüsün ki benim için Türkçüyle Kürtçü arasında teknik olarak hiç fark yok. 

Yani Atatürk'ün sana göre bir Kürtçüden hiçbir farkı yok değil mi?

Atatürk'ün Türkçü olduğu kesin. Reha Oğuz Türkkan Teke Tek'te iken açık açık Türkçülük fikrini bana Atatürk aşıladı demişti.

Ayrıca Atatürk'ün Ziya Gökalp, Mehmet Emin Yurdakul gibi Türkçülerden ne kadar etkilendiğini de biliyoruz. 

Bu ülkedeki tek üst kimlik Türklük, bu ülke Türklerin. Doğal olarak da bir Türk'ün bu ülkede Türkçülük yapması en doğal hakkı.

Sitelerde Paylaş
42 dakika önce, Üçüncü Görüş yazdı:

Yani Atatürk'ün sana göre bir Kürtçüden hiçbir farkı yok değil mi?

Atatürk'ün Türkçü olduğu kesin. Reha Oğuz Türkkan Teke Tek'te iken açık açık Türkçülük fikrini bana Atatürk aşıladı demişti.

Ayrıca Atatürk'ün Ziya Gökalp, Mehmet Emin Yurdakul gibi Türkçülerden ne kadar etkilendiğini de biliyoruz. 

Bu ülkedeki tek üst kimlik Türklük, bu ülke Türklerin. Doğal olarak da bir Türk'ün bu ülkede Türkçülük yapması en doğal hakkı.

Atatürk anadolu halkına yeniden Türk olduğunu öğretti. Türkçümüdür derseniz Türkçüdür . Hemde bazı konuşmalarında benden bile ırkçıdır , bazı konuşmalarında devletçidir, milletçidir . Türkiye cumhuriyetini kuran Türkiye halkına Türk milleti denir şekilde açıklamasının nedeni başkadır. anadoluyu Türkleştirme çalışmasıdır bu, etnik grubların Türk adıyla yoğrulması ama görmüştür ki, kürtler özellikle bu etniliğe karşı çıkmış ve özellikle müslüman görünen çevrelerin (hala öyledir) Türklere ümmetçilik, kürtlere kürtçülük aşılaması çabası ve solun aşırı rüzgarlarının (komünist marksist yapılanması)çoğunlukla  kürtçülük etniliğini beslemeleri bugünkü kürtçü sorunları ortaya koymuştur. Atatürkün ilk kürt isyanından sonra kafasına koyduğu şey Türk etniliğe karşı çıkanları temizlemekti, kürtleri dize getirme özellikle ümmetçi ve kürt kesim (herkesin bildiği isimler ve Atatürk ün vefatından sonra hepsinin inönü tarafından affedilmesi) tarafından engellendi ama dersimde aynı şey olmadı ve karşı gelenler cezalandırıldı. Atatürk kesinlikle Türk ırkçısıydı bu itiraz edilemez bir gerçektir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...