Jump to content

"Anayasadan Türklüğü çıkaracağız"

Recommended Posts

10 saat önce, NoOneCares yazdı:

Kendin bile ne dediğini bilmiyorsun ki.

Bana müslümanın tanımını yap sana?

Hee biri gelip "ben ateistim ama namazı 5 değil 3 vakit kılıyorum ve bence bu ülkeye şeriat gelmeli" der ise sen ne derdin ve NE DENMESINI BEKLERDIN?

Yahu kafan almıyor mu senin, okumuyor musun beni Aklın fikrin Kur'an, namaz vs hala. Bana ne diyorum bunlardan, anlamıyor musun? Bunlar dini meseleler, din tartışıldığı yerde keyfim olursa girer sorar, bana sorulursa da İslam'a uygun olarak da tanımımı yaparım. 10 binin üstünde mesaj yazmışım, belki yüzlerce başlık açmışım şu forumda, bunların en az %80'i dinle ilgili olmuş. Şimdi kalkıp da beyimize Müslüman tanımı yapacakmışım...

Adam mesela "Çok sıkıştım. tuvalete gitmem lazım" dediğinde eline üç tane taş mı sıkıştırıyorsunuz siz? Veya gördüğünüz inançlı ve başı açık kadına, "Ben AKP'den nefret ediyorum, laikliği yıkmaya çalışıyorlar, asla oy vermem" dediğinde ona dinin hatırlatıp kapanması ve Tayyip'e oy vermesi gerektiğini mi hatırlatıyorsunuz hemen?

Kimsenin dini inancı beni bağlamaz, kimseyi de ateist yapmak gibi sapkın fikirler taşımıyorum. Ateistliğim beni ilgilendiren, beni bağlayan bir şey. İnançlarını dayatmadıkça, kendi antik kaygılarını bana da empoze etmeye çalışmadıkça önümde set olmadıkça da kimsenin inançlarıyla ilgilenmiyorum.

Benimle aynı politik mücadele içinde olan insanlar bendendir. Bizi ayıran diğer faktörler ayrıntıdır. İnanıp inanmamak ayrıntıdır yani, anladın?

Yok, anlamazsın. Varsa yoksa Kur'an. Kur'an ne derse o, di mi?

Bu ülkede, laiklik yanlısı Müslümanların desteklemediği hiçbir farklı, aykırı, marjinal görünen düşünce hayat bulamaz, hiçbir eylem başarıya ulaşmaz. Yani siz sözde ateistler yaşam alanınızı tam da bu insanların varlığına borçlusunuz. O yüzden bırakın da şu forumda hiç değilse Atatürk sevgilerini, laiklik ilkesine bağlılıklarını rahatça dile getirip muhalefet yapabilsinler.

Sizin dini takıntınızın kurbanı olmayacak kimse. 

Sitelerde Paylaş
  • İleti 205
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

3 saat önce, Türk Ateist yazdı:

Sahtekar sensin, doğru düzgün konuş. Ben sana din anlatma, din tartışma, dinin gerçekte ne olduğunu kimseye söyleme mi diyorum? Bu forum onun için var zaten ve ben de yıllarca yazdım. 

"Yeminle" dedim diye, Yaşar Nuri gibi reformistleri yobazlardan daha faydalı buldum diye gizli Müslüman oldum, dinin etkisinden kurtulamamış ateist oldum he mi?

Heyyytt! Süper ötesi ateiste bak sen. Koydu bana teşhisi. Bi de benim gibi Yaşar Nuri'ci, Edip Yüksel'ci ateistler (ama baka ille de ateistler) yüzünden ülke bu haldeymiş. Analize bak analize. Bu kafalarla insanlara ateizm anlatıyorsun demek sen.

Burada konu din değil. Bak başlığa?  Ateist Müslüman farketmez, herkes gelip politik konularda istediği gibi yazar, fikrini belirtir, tartışır. Kişi Müslüman diye milliyetçi olamaz, laik olamaz, Atatürkçü olamaz gibi akıllara zarar düşüncelerinizle gelip kimseyi susturamaz, "Yobaz olmak zorundasın" diye baskı yapamazsınız. Hele de bunu Kur'an'ı referans alarak yaparsanız alırsınız yanıtınızı. 

Hiç bana öyle din iman, amanın da dinin etkisinden kurtulamamış ateist sadırılarıyla gelme, zerre kadar etkilenmem. Kur'ancı ateist seni... 

Senin devreler yanmiş ve sana yaptığım teshisteki ironileri bile anlayamamışsin. Ama bak ne güzel de hemen "teshis koydun" diye agladin! Madem aglayacan, madem sana yapılması acı geliyor, sen neden yapiyorsun be mendabur...

Zirt pırt ateist vs diyorsun mesela, Yo ateist değilim!

Konu din değil haklisin. Fakat konu din değil diye, konuya mudahil olup ta "din güzel" safsalatari ile yalanlar sallayanlara sırf konu din değil diye sessiz kalmamı istemek ahmaklıktır. Konuya neden ve ne zaman mudahil olduğuma bakmadan bodoslama dalarsan böyle zırvalarsın!

Bak hala kurancı ateist diyorsun. "Sana yapılmasını istemediğin seyi başkasına yapma" görüşünü bu mesajdan sonra da öğrenemez isen bir odun bulup ona anlatmayı deniyecem!

Evet kişi müslümansa laik cumhuriyetçi Olamaz.

Sen de takkiyeci muslimler gibi görmezden geliyorsun. Madem olur diyorsun, müslüman kine denir sorusuna yanıt vermen gerekir. Allaha inanmayan, muhammede sahtekar diyen müslüman olamayacağı gibi laik cumhuriyetçi şeriata karşı müslüman da olamaz. 

Orada eksik yazmışım, hemen düzelteyim. Senin gibi ileri görüşten mahrumlar yüzünden ülke bu hale geldi. Edip-yasar-caner gibi sarlatanlar VR bu şarlatanların uzun vadede ne kadar zararlı olacaklarını ön göremeyenler sayesinde bu sadist din ülkede yayılmaya devam etti.

Yasar nurici Ateist...

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Türk Ateist yazdı:

insanın hem laik hem Müslüman olamayacağını neye dayanarak kanıtlayacaksın? Kur'an'a.

Bana ne be Kur'an'dan? Bana ne? Burada din mi tartışılıyor ki ben kalkıp Kur'an'a bakayım da onu dayanak yapayım? Kalkmış da bana Kur'an, din öğretecekler... Siz giderken ben geliyordum. 

Hah senin bilgi ve donanímín bu kadar işte!

Müslüman dininin kitabının kuran olduğunu söylerken TABIKI DE kurana bakıp konuşacaksın o adam ile! Hindu metinlerine bakarak konuşmayacaksın ya!

Ben giderken geldiğin belli.

Şarlatan kelimesini sana söylememiştim ama sen üzerine alındıysan yapacak birşey yok! Magdura yat magdura, moda oldu bu zaten...

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, NoOneCares yazdı:

Senin devreler yanmiş ve sana yaptığım teshisteki ironileri bile anlayamamışsin. Ama bak ne güzel de hemen "teshis koydun" diye agladin! Madem aglayacan, madem sana yapılması acı geliyor, sen neden yapiyorsun be mendabur...

Zirt pırt ateist vs diyorsun mesela, Yo ateist değilim!

Konu din değil haklisin. Fakat konu din değil diye, konuya mudahil olup ta "din güzel" safsalatari ile yalanlar sallayanlara sırf konu din değil diye sessiz kalmamı istemek ahmaklıktır. Konuya neden ve ne zaman mudahil olduğuma bakmadan bodoslama dalarsan böyle zırvalarsın!

Bak hala kurancı ateist diyorsun. "Sana yapılmasını istemediğin seyi başkasına yapma" görüşünü bu mesajdan sonra da öğrenemez isen bir odun bulup ona anlatmayı deniyecem!

Evet kişi müslümansa laik cumhuriyetçi Olamaz.

Sen de takkiyeci muslimler gibi görmezden geliyorsun. Madem olur diyorsun, müslüman kine denir sorusuna yanıt vermen gerekir. Allaha inanmayan, muhammede sahtekar diyen müslüman olamayacağı gibi laik cumhuriyetçi şeriata karşı müslüman da olamaz. 

Orada eksik yazmışım, hemen düzelteyim. Senin gibi ileri görüşten mahrumlar yüzünden ülke bu hale geldi. Edip-yasar-caner gibi sarlatanlar VR bu şarlatanların uzun vadede ne kadar zararlı olacaklarını ön göremeyenler sayesinde bu sadist din ülkede yayılmaya devam etti.

Yasar nurici Ateist...

Valla şu forumda ağlayacak son kişi bile değilim, senin abuk sabuk teşhislerini de ciddiye alıyor değilim. Ondan dalga geçtim zaten. 

Konu din değilse din bulaştırıp sabote etmeyeceksiniz. Burası Kur'an ayetlerinin taşınıp Müslüman tanımı yapılacağı en son başlık. Yazanlardan biri Müslüman diye gelip de faşistlik yapmanın alemi yok, herkes yerini bilecek.

Bana hala laik Müslüman olmaz zırvaları okuyorsun. Kafan Kur'an'dan çıkmıyor ki. Müslüman nedir diye soruyormuş da cevaplamıyormuşum... Dur kendi kişisel cevabımı vereyim sana: Kim kendine Müslüman diyorsa, Müslüman odur. Bitti. Kişinin kendini ve dinini nasıl gördüğünün hesabını sormak bana düşmez. Sana da düşmez. Kendini nasıl tanımlıyorsa, dini algısı nasılsa benim için bitmiştir. Bugün milyonlarca inançlı insan yobazlara, şeriatçılara, IŞİD gibi cihatçılara bakıp "Gerçek İslam bu değil" diyor, bundan da emin. E ben biliyorum ki gerçek İslam tam da o, kendisinin kafasında inandığı din tamamen evrilmiş, bambaşka bir hal almış. Ne yapayım? Döveyim mi? "Yoook, gerçek İslam Işid'in İslam'ı, sen de Müslümanım diyorsan onlar gibi cihat etmek, benim gibi ateistlerin kafasını kesmek, çocuklara tecavüz etmek ve çok eşli yaşamak zorundasın, ayrıca laik ve Atatürkçü olamazsın. Dinin böyle emrediyor" mu diyeyim deli deli? Üstüne de bir güzel hakaretler küfürler edeyim ister misin? Sizin burada yaptığınız o çünkü.

Benim düşüncelerim belidir, ne reformistleri desteklerim ne de yalanlarına ortak olurum. Bunu yapmam çünkü tutarsızca bulurum. Ama onları kötülemem, sahtekar bunlar deyip karşılarında da durmam. Tıpkı türban takmanın kişisel hak ve özgürlük olduğunu savunamamam gibi. Asla savunmadım çünkü bunu da kendi içimde tutarsızlık olarak gördüm. Politik olarak zaten tehlikeli ve zararlı.

Yani sizin kafalar kıt biraz, hiçbir şeyi analiz etme ve doğru davranma, doğru pozisyon alma şansınız yok. Çünkü referansınız insan değil, Kur'an. 

Bunları senin için değil, başlığı okuyan diğer yazar ve sessiz okurlar için yazıyorum.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Türk Ateist yazdı:

Yahu kafan almıyor mu senin, okumuyor musun beni Aklın fikrin Kur'an, namaz vs hala. Bana ne diyorum bunlardan, anlamıyor musun? Bunlar dini meseleler, din tartışıldığı yerde keyfim olursa girer sorar, bana sorulursa da İslam'a uygun olarak da tanımımı yaparım. 10 binin üstünde mesaj yazmışım, belki yüzlerce başlık açmışım şu forumda, bunların en az %80'i dinle ilgili olmuş. Şimdi kalkıp da beyimize Müslüman tanımı yapacakmışım...

Adam mesela "Çok sıkıştım. tuvalete gitmem lazım" dediğinde eline üç tane taş mı sıkıştırıyorsunuz siz? Veya gördüğünüz inançlı ve başı açık kadına, "Ben AKP'den nefret ediyorum, laikliği yıkmaya çalışıyorlar, asla oy vermem" dediğinde ona dinin hatırlatıp kapanması ve Tayyip'e oy vermesi gerektiğini mi hatırlatıyorsunuz hemen?

Kimsenin dini inancı beni bağlamaz, kimseyi de ateist yapmak gibi sapkın fikirler taşımıyorum. Ateistliğim beni ilgilendiren, beni bağlayan bir şey. İnançlarını dayatmadıkça, kendi antik kaygılarını bana da empoze etmeye çalışmadıkça önümde set olmadıkça da kimsenin inançlarıyla ilgilenmiyorum.

Benimle aynı politik mücadele içinde olan insanlar bendendir. Bizi ayıran diğer faktörler ayrıntıdır. İnanıp inanmamak ayrıntıdır yani, anladın?

Yok, anlamazsın. Varsa yoksa Kur'an. Kur'an ne derse o, di mi?

Bu ülkede, laiklik yanlısı Müslümanların desteklemediği hiçbir farklı, aykırı, marjinal görünen düşünce hayat bulamaz, hiçbir eylem başarıya ulaşmaz. Yani siz sözde ateistler yaşam alanınızı tam da bu insanların varlığına borçlusunuz. O yüzden bırakın da şu forumda hiç değilse Atatürk sevgilerini, laiklik ilkesine bağlılıklarını rahatça dile getirip muhalefet yapabilsinler.

Sizin dini takıntınızın kurbanı olmayacak kimse. 

Yoo. Tayyibe oy vermesiNi söylemiyorum çünkü zaten musluman birinin tayyibe oy vermedi absurt bir durumdur.

Babane kurandan demek pekala, fakat bodoslama dalman ve "reformist müslüman digerlerinden iyidir" mantıgi ile musluman savuNuculuguna soyunman olmayaydi da konuya ne zaman ve ne sekilde mudahil olduğumu bir daha kontrol edeydin! 

Konu din degil diye arada dinini yalanlar ile övenlere sessiz mi kalaydim? Gormezden geldiğin kacinci sorum bu sana! 10000 bin mesajin olması Bunu değiştirmez. Odunu kat bi kenara, 1pp yil sonra o yine odundur (uygun sartlarda degisir)

mesela bak adam yukarida islamda kolelik yok, herkes esit vs diye YALAN ile din propagandası ve sloganı attı ve ona da cevabını verdim. Senle aynı politik cizgide diye mi sen görmezden geldin? Geçiniz bu ayakları!

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, NoOneCares yazdı:

Hah senin bilgi ve donanímín bu kadar işte!

Müslüman dininin kitabının kuran olduğunu söylerken TABIKI DE kurana bakıp konuşacaksın o adam ile! Hindu metinlerine bakarak konuşmayacaksın ya!

Ben giderken geldiğin belli.

Şarlatan kelimesini sana söylememiştim ama sen üzerine alındıysan yapacak birşey yok! Magdura yat magdura, moda oldu bu zaten...

Mağdura yatan sensin zira Kur'an iliklerine işemiş. Nasıl mağdura yatıyorsun peki? Benim mağdura yattığımı söyleyip esas mağdurun sen olduğunu ima ederek. Ben hiç mağdur olmam, sen beni düşünme, hiç izin vermem böyle bir şeye. Müslüman olmadım hiç zira.

Din tartışılmayan yerde Kur'an'a bakmam tabii, deli miyim ben? Aklımı mı kaybettim senin gibi? Adam nasıl inanıyorsa ben onu kabul ederim. Ondan iyi bilecek değilim içini, değil mi? Sen her önüne gelene İslam mı öğretiyorsun? Cepte Kur'an'la mı dolaşıyorsun, ne yapıyorsun?

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, NoOneCares yazdı:

Yoo. Tayyibe oy vermesiNi söylemiyorum çünkü zaten musluman birinin tayyibe oy vermedi absurt bir durumdur.

Babane kurandan demek pekala, fakat bodoslama dalman ve "reformist müslüman digerlerinden iyidir" mantıgi ile musluman savuNuculuguna soyunman olmayaydi da konuya ne zaman ve ne sekilde mudahil olduğumu bir daha kontrol edeydin! 

Konu din degil diye arada dinini yalanlar ile övenlere sessiz mi kalaydim? Gormezden geldiğin kacinci sorum bu sana! 10000 bin mesajin olması Bunu değiştirmez. Odunu kat bi kenara, 1pp yil sonra o yine odundur (uygun sartlarda degisir)

mesela bak adam yukarida islamda kolelik yok, herkes esit vs diye YALAN ile din propagandası ve sloganı attı ve ona da cevabını verdim. Senle aynı politik cizgide diye mi sen görmezden geldin? Geçiniz bu ayakları!

Reformist, laik, Atatürkçü Müslüman elbette diğerlerinden çok daha iyidir. Bunu söylemek bile onları aşağılamak gibi geliyor ve bundan dahi rahatsızlık duyuyorum. Ne isterdin peki? Dört bir yanımız bilim düşmanı, kadın düşmanı, çocuk tecavüzcüsü sapıkla mı dolsun? Sizin ne tür kafalarınız var böyle be? Niye savunmayayım bu insanları? Tayyip ve diğer yobazlar senelerdir onlarla uğraşıyor, siz de tastamam aynı argümanla saldırıyorsunuz. 

Peki ben din forumunda neden bu laik Müslümanlarla tartışabiliyorum? Veya onlarla tartışanlara asla karışmıyor, hatta destekliyorum? Çünkü orası bu tartışmaların yeri. Adam oraya kendisi dinini tartışmaya gelmiş, ben de onu muhatap alıp İslam bilgim doğrultusunda çürütmüşüm. Bitti. Orası yeri çünkü. Siz de bi zahmet aynısını yapın ama oradan çıktıktan sonra gerçeğe dönün.

Sen burada adamın önüne Kur'an getirip küfürler edersen (impressivo vs) o da dinin savunur tabii. Ne yapacaktı? "Haklısın, İslam'da kölelik vardır, çocuklarla evlilik vardır, İslam insanlık düşmanıdır, ben de salak olduğum için inanmaya devam ediyorum, affet abi" mi diyecekti?

Ben aptal değilim, eleştirdiğim şeyi kendim yapmam. Yani konu din değil deyip durduğum yerde oturup da din tartışmam.

Odun da sensin. 

Tekrar ederim: İnsanlar hem laik hem Müslüman olabilir. Hem Atatürkçü hem Müslüman olabilir. Türkiye bunun açık örneğidir, gerçeklik sizi en başından çürütmüştür zaten. Siz Kur'an kafalılar 1400 yıl önce yazılmış zırvalarla düşünedurun. Donuk zekalar sizi...

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, NoOneCares yazdı:

Lafa bak lafa. Niye Müslüman birinin Tayyip'e oy vermesi absürd oluyor? Tayyip ateist filan mı? Yoksa İslam hırsızlığı, yalanı, takiyyeyi reddeder de ondan mı?

Engin din bilginle aydınlat beni. Referansın yine Kur'an belli ki.

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, impressivo yazdı:

Sen neyin dindarsın  ? Ben en başta ne dedim ?  Tutarlı olacaksın.  Bak tekrar ediyorum, bu sözü anlamayanlara. Tutarlı olacaksın, ya da olmaya çalışacaksın. Çelişkili söylemlerde bulunursan, saçmalarsan, tokatı yersin. 

İslam denen din, siyasal çıkışlı , terör ve pedofili dinidir. İnsanlara düşman değiliz ;  Şahsen tüm dinlere, en başta islama ve saçma sapan fikirlere düşmanlığım vardır. İslamı süsleyip püsleyen dingiller ; 1400 yıldır tecavüze uğrayan küçük kız çocuklarının, islamın sebep olduğu milyonlarca insanın ölümünün, yok edilen hayatların vs... hepsinin  hesabını bi versin, ondan sonra laga lugasına devam edebilirler. Ben islamın ne bok olduğunu biliyorum. Senin gibi ahmak g-kıllarına ne söylesek boş, çünkü senin gibi beyinsizlerden bayaa bi çok türkiyede. 10 bin  kişiden bir kişi bile bu islam denen pisliğin farkına varsa ve kurtulsa,o zaman mutlu oluyorum. Yoksa ne boka taparsan tap ulan, bana ne ? 

Allah dediğin,  arabın El-ilah putundan başka ne ki ulan ? Kime ne pazarlamaya çalışıyorsun, tereciye tere mi satıyorsun ? 

Bok yığını gibi çoksunuz.  Adama bak, kalkmış hem islamı, arap emperyalizmini savunuyor, allahcılık yapıyor, sonra kalkmış bir de türkçülükten bahsediyor. Bak burada çelişki var, anladın mı ? yok anlamadın. Bunun sebepleriyle açıklayabiliriz, hem de tüm delilleriyle, gerçi açıklasak da , bazıları sizin gibi boş konuşanlara çanak tutmuşlar. Dediğim gibi, debriyajsız vites değiştirilen traktör gibi sesin çıkıyor, ben o sesi çok iyi keserim.  

O kadar salak bir insansın ki, insan derken lafın gelişi ; o yazdığım ayetlere verdiğin cevap ne olmuş  """yaradanın her milleti ,islama çağırdığını ispatlamış oluyor""".  

Şaka mısın lan sen ? Osuruktan müslümansın sen. Hadisleri kabul etmezsin, çünkü işine gelmez, hadislerden çok fena sana geçireceklerini bilirsin ;  sadece kuran dersin, kurandaki saçmalıklara da süsleme püsleme cilalama yaparsın, başka bi numara da yok, çünkü sen de bibok yok. Sıfır zeka ! 

1400 yıl önce yaşamış (yaşayıp yaşamadığı da belli değil) ve mağarada tanrıyla konuştuğunu iddia eden bir pedofile sırf inanmadın diye sonsuza kadar yanacağını zanneden senin gibi bir meczupLA,  İSLAm denen kepazeliği tartışmıyorum. islamcı-allahcı-müslüm-pedofil-terörist-  ,kendini bunlardan hangisiyle adlandırıyorsan, bu kavramlarla,  Atatürkçülük olmuyor diyorum, tutarsızlık, çok büyük çelişki diyorum, ispatlarıyla kanıtlarıyla ortada diyorum. Umarım anlarsın, birazcık kafa varsa, bir gün başka bir nikle kayıt olup, ateistik yorumlar yaparsın, ayrıca benden yediğin darbenin intikamını da çaktırmadan belki o gün geldiğinde alabilirsin. :lol: puahahhahhaha, ulan ne gerzek herifsin sen. 

Sen cahilsin, zavallısın, benim rotam hep aynıdır, cahiliyet olmadığı sürece herkesi olduğu gibi kabul etmek , düzgün herkesin fikirlerini savunabileceği, sosyal bir hukuk devleti. sizin gibi cahiller yüzünden dünyada yaşanan açlık,sefalet,savaşlar, çünkü fikirlere bile tahammülünüz yok, sabit kafalardaki fındık kadar beyinlerinizle hep ayrımcılıktan yanasınız, benim diyorsunuz hep benim. bu ışıdlı olur,cehalete batan islam sapkınları olur, ister senin gibi sapık ateistler olur, ister sapık hristiyanlar olur , insanları anlama ve geliştirmeye çalışmak yerine sabit fikirleri adapte etmekteki gayretleri kendi küçük beyinleri ile sabit fikirleri ile öne sürüp ayrıştırmalara gitmeyi bir halt sanırlar.Cahiliyet kendine düşman yaratmayı sever, çünkü kapasitesi fikirleriyle savaşmaya yetmez,işe zavallıdır onlar. bu cahil kafa istiyor ki oda benim gibi cahil olsun bu neden cahil değil ki İslam cahillerinden olmamı istiyor, çünkü düşman karakteri olacakki, kendi sabit fikrindeki cahil islam olacak onun istediği gibi olacak karşısındaki, fikir üretme yerine sabit fikirlerle birbirlerine hakaretler küfürler edebilsinler. Evet ben Atatürk ü savunuyorum, Atatürk ün Türk milletinin diğer liderleri gibi bu vatana hizmetlerini ve Türk halkının kurtuluşunu sağladığı ve önderlik ettiği için inanılmaz sadakat ve saygı duyorum. sen niye seviyorsun Atatürk ü , din ile ilgili olan değerlerini başka taraflara çekip aaa bak Atatürk ne demiş , ne yapmış, ya bu Atatürk sevilmezmi, neden sevdiği bile belli, din ile ilgili çıkışlarından dolayı , bu çıkışları kendine göre bile yorumlayamaz başka uç görüşlülerin söylemlerinden Atatürk ün dini görüşü yokmuş diye etkilenip sevmiş yalnızca. Türklüğü ise hiç bilmediği açık ve net , müslüman olan araptır, mantığa bakarmısınız, hristiyan Türk nedir yada şamanist Türk , ona göre hiç Türk yok , Türk ateist olmalı kendi mantığına göre ama hiç bir Türk kavmi ateist olmamış ama ben varım diyor , ama kendisinin ağzından bir defa Türk üm ben dediğini duymadım, kendiside bilmiyor ne olduğunu, Türklük yargısını nereden vardığını bile bilmeden belki Türke sövüyordur, işte senin zavallığın bre cahiliyet. 

Küçük yaşta çocukla evlenmek sapkın islam cahiliyeti, tıpkı senin gibi cahillerin uydurduğu bir yalandır.  Elmalılı Hamdi Yazır (4/NİSÂ-6: ve yetimleri nikâh çağına ermelerine kadar gözedib deneyin, o vakit kendilerinden bir rüşd hissettiniz mi hemen mallarını kendilerine teslim edin, büyüyecekler de ellerine alacaklar diye o malları israfla yemeğe kalkmayın ihtiyacı olmıyan tenezzül etmesin, muhtac olan da meşru' surette bir şey yesin, mallarını kendilerine teslim ettiğiniz zaman da karşılarında şahid bulundurun, hisabınızı doğru tutmak için Allahın harekâtınızı hisaba çekmekte olması yeter). Kuran emirlerinde görüldüğü gibi evlenme yaşı mallarını koruyup gözetebilecek olgunluk  olarak belirtilmiş, bu kaç yaş olabilir sizce. cahillikte sınır tanımayanların islama inanan veya inanmaynların cahilliklerini hepimiz görüyoruz. işte sen, sen varya tam bir cahiliyet sürüsünün içindeki ateist koyunlarından birisin. bu koyunlar ister islam olsun ister ateist hiç farkınız yoktur.

Hadisleri tamamen yok sayarım, insandan insana aktarılan her kelime yığını yanlış olabilir, Kuran da hadislerin korunacağına dair bir yazıda yoktur, İslamın tek kaynağı vardır Kurandır. başka hiç bir kaynağı kabul etmem sapkınlıktır bu , Allah bana zeka vermiş ben okuyup Kuranı anlamayacaksam Kuran niye varedilmiş. İslam akıl dinidir, aracı koymam ben, ben okurum anlarım , Kuran ı anlamayanların uydurduğu şeylerede inanmam, mezhepçiliğe inanmam , ben  ne şiayım ne sunni nede alevi ben Müslümanım, tek Yaratan vardır ve biz ona kulluk görevimizi yerine getiririz, tüm insanlara saygımız vardır, cahillere asla müsade etmeyiz, çünkü onlar zavallı insan müsvetteleridir. bu cahillik okumuşlukla ve okumamışlıkla alakalı değildir, cahillik kavramı bu değildir, cahillik kavramı senin gibiler içindir.

Bilimdede öyleyiz, dünyanın tabak şeklinde olmasına karşı çıkan dünya yuvarlaktır diyen Galileo gibiyiz. siz cehalettekiler hala dünyanın düz olduğuna inanmaya devam edin. çünkü sabit fikirlerinizden asla ödün vermeyen engizisyon cahileyetinin bir parçasını içinizde taşıyorsunuz, yada cahiliyet islamındaki gibi İslamı bilime karşı gösteren cahiliyetle aynısınız, sizin gibi cahiliyet bilgi edinmeyi değil kafasında kurduğu sabit fikirle etkilendiği sabit fikirle hareket eder, siz hala dünyanın düz ve öküzün boynuzlarında taşıdığı sanan caheletsiniz ve zavallılardansınız.

Sitelerde Paylaş
14 saat önce, NoOneCares yazdı:

Kendin bile ne dediğini bilmiyorsun ki.

Bana müslümanın tanımını yap sana?

Hee biri gelip "ben ateistim ama namazı 5 değil 3 vakit kılıyorum ve bence bu ülkeye şeriat gelmeli" der ise sen ne derdin ve NE DENMESINI BEKLERDIN?

Tekrar ediyorum. Bu islam değil, islam adında yeni Bir dindir ve bunlar sayesinde islam ayakta kalabiliyor. Son dönemlerde islam diye ne kadar farklı dinler-inançlar çıktı siz de biliyorsunuz. 

Madde 1 de söylediğiniz "sıcak bakmaz, ama tolere eder" söyleminizde ciddimisiniz siz? islam dan kastının nedir sizin? Hangi islam bu. Muhammedin islamı mı? Arap ülkelerinin islami mı Yoksa Türklerin şarlatan ılımlı islam adını kullanan yeni din pazarlayanlar mı?

Bu ülkede laikliğin ve islamin bir arada yaşadığı dönemleri yakından izliyoruz! kanser gibi yayıldılar ve isgal ettiler. işlerine gelince laik oldular, islerine gelince demokratik. Fakat asıl amaçları Hiç değişmedi ve yeterli derecede kanserli hücre olunca neler olduğu ortada! fakar kanser ilk bulaştığı anda uzun vadede neler olacağı öngörülse idi hiç bulaşmayacaktı.

Sokakta ve sosyal medyada anket yapsanız bu akp hayranlarının çoğu çocuk istismarı - çok eşlilik - din allahín olana kadar öldürün vb durumlarını allahına dinine yakiştırmaz. Yani bu insanlara dinleri cicili bicili gösterildi diye Bu sapık kökenli dine inanıp inançlarını kullandırtarak ülkenin içine edilmesine destek oluyorlar. Bu cicili gösterme işini de yapanlar ortada!

İslam'ın ne olup olmadığı değil sorun... İslam senin sandığın gibi tek ve homojen (fazla değişmeyen) bir din değil. İslam çeşitli mezhepleri olan bir din. Ayrıca Şiilik bir mezhepten  nerdeyse ikinci bir din olacak kadar ayrıntılı bir eğilim. Sünniliğin bile farklı dört mezhebi var.. Hanefi, şafi, Hambeli, maliki gibi.. Bunlarda İslam çok farklı pratik edilir. Şiiliğin farklarıni söylemeye gerek bile yok. Ayrıca İslam'ın katıldığı ara dinler de var. Sen gerçek dünyada değil, bir fantezi aleminde yaşıyorsun. Türkiye'de şimdiye kadar son 90 yıl içinde pratik edilen İslam, laikliğe sıcak bakan ve onu kabul eden bir dindir.. AKP ve it Tayyip bu İslam'ı değiştirmeye ve daha radikal bir din olmaya çalışan bir sapıktır. Senin gibi ahmakları kandırmak da çok zor olmamalı... Sen gördüklerini doğru değerlendirmekten aciz bir meczupsun.. Tayyip senin gibileri maşa gibi kullanmasını çok iyi biliyor. Evet.. Laik Müslümanlar vardırlar ve sayıları milyonları bulur.. TC dışındaki diğer Müslüman ülkelerinde de vardır onlar ama sayıları azdır. Örneğin Mısır'da sayıları milyonları bulabilir.

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, impressivo yazdı:

Atatürk laikliğini , ateistlik olarak görmek mi ?  puhahhahhahha, yav şunu okuyunca gülmekten ölecektim. Ya senin gibi dümbükler,anlayış kıtlığı olanlar olduğu sürece moral buluyorum. 

Gel vatandaş gel,  eğlence geldi. :) ;  Atatürk laikliğini , ateistlik olarak görmek, ne demek lan ? Tuvaletteyken mi yazdın bunu ? 45^lik magnum ister misin, kafana sıkmak için ? Bak bu magnum çok güzel silah, mesela yakın mesafeden bir domuza ateş et, üç metre falan fırlatıyor. :) 

tamam tamam yav, Almanya'da yaşayan, hem yahudisin hem de Nazi partisine oy veriyorsun. 

Senin hiçbirşey anladığın yok.  

Şimdi senle kavga edicez. Hadi bakalım.

Kurancı ateist sensin, zaten itiraf etmişsin. Kendi  saçma fikirlerini, ütopik zırvalarını, müslümik savunmalarını , kısacası desteksiz salladığın ve süsleme cilalama yaptığın palavraları burada insanlara dayatmaya kalkma. Sen sadece fikrini söylemeyip, illa bu böyle diye dayatmaya çalışıyorsun. Herkes yanlış bi sen doğrusun sanki. Kafana vurduğumuz zaman da, başlıyorsun ağlamaya. Aman da, reformist müslümanlar çok tatlıymışlar, 

yaşar nurici kafası tarzında, aman da biz müslümlerle birlikte yaşıyoruz, hem müslüman ,hem islamcı olunur da Atatğrkçü de olunurmuş. 

Olunmaaazzz. Birşey ne ise o dur. Bunu sen de biliyorsun. Doğru bu şekilde, hem müslüman hem Atatürkçü olunmaz, dedik mi ? Dedik. Doğru mu ? doğru. Bunu kanıtlarıyla da sunarız. Ha biz burada, kişinin sanki kafasına silah mı dayıyoruz ? Bu çelişkiyi saçmalığı söylüyoruz, gerekirse sertçe. Anlamazlarsa, çarpa çarpa. Yoksa, kişi hem müslüman hem atatürkçü olur, nazici yahudi olur , bana ne ? Bir fikir saçma ise ,o saçmadır. Yok öyle, alttan gir, üstten gir, eveleme geveleme taktikleriyle süslemek ! 

Sen ne zırvalıyorsun yahu ? Çocuk gibi zırlamışsın. :) puahahhha. ya bunlar beni gülmekten öldürecekler. 

Kuranın izindeymiş.  Tamam, git kuranın izinde ol.  Ata'nın izinde olmak , kuranın izinde olmaya terstir. Bunu da bilmeni istiyorum. Yok, islamda kölelik yoktur gibi zırvalamaya devam edersen, ağzının payını alırsın. Bir de kendi kendine söylemlerle bulunmuş, sloganvari.  Atatürkü kimse silemezmiş. Atatürk'ü elbette kimse silemez, sen daha Atatürk'ü anlamamışsın, gerzek moruk !!!! Kuranın izinde sürüm sürüm, sürün. 

gerçekten muhteşem bir cahillik ürünüsün. Atatürk ü neden sevdiğini bile bilmiyor, aslında kendi ne demek istediğini fikirlerini söylemiyor, görüşü nedir belli değil, tamam ateistsin başka nedir fikrin zikrin, şaklabanlık mı , ee tamam yazılarından anlıyoruz bunuda, şaklabanların bile bir fikri zikri olmasını kabul etmek zorundayız. insan desek bu müspetteye insan olamaz, eşek desek eşekliğe hakarettir, inek desek süt verirmi onu sormak gerek, nesin sen zavallı yaratık fikrini söyle sana kim olduğunu söyliyeyim.

tarihinde sokullu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Türk ateistleri için önemli olan laikliktir. Müslümanlık bizim mücadele edeceğimiz bir din değildir. Biz toplumu çağdaş ilkeler muvacehesinde yöneten, dinlere ve her türlü inanç ve düşünce özgürlüğüne izin ve olanak veren bir rejimi savunuyoruz. Bu nedenden laikliğe büyük önem veriyoruz. Laikliğin dinlerle bağdaşmadığını iler sürerek soyutlayan bir görüş bu hedefe ulaşamayacaktır. Laik Müslümanlar vardır ve olmalıdır. Biz Türk ateistleri laiklik mücadelesi yapmalı ve laik Müslümanların sayılarının artmasına çalışmalıyız. Görevimizi iyi yaparsak bunda başarılı oluruz. Müslümanları dinden çıkarmak ve ateist yapmak, gerçekçi bir istek değildir. Fantezidir. Hiç bir zaman gerçekleşmeyecek ütüopik bir yaklaşımdır. Ateizm özgür düşünceyi savunur.

Sitelerde Paylaş
21 hours ago, Türk Ateist said:

Senin hiçbir şey bilmediğini biliyoruz zaten. 

Şizofren de sizsiniz bence. İnanırlar değil. Onlar gerçeklerle çok daha fazla barışık, doğaya-maddeye daha karışık yaşıyor. Siz Kur'an'dan kafayı kaldırmıyorsunuz ki gerçekleri görebilesiniz.

Atatürk deme sen. Dinle beyni sulanmış koskoca topluma laiklik getirdi bu adam. Ay ama dur, hem laik hem Müslüman olunmazdı di mi? Atatürk de zaten hepsini birkaç günde ateist yapmak istemişti de biz anlamadık. Böyle de bilime uzak, maceracı bir adamdı tabii...

Keşke Allah olaydı da size iki gram akıl vereydi. Nefretinizde boğulacaksınız, haberiniz yok.

Şizofren sensin hem de hebefrenik şizofrensin,

Laik ve bilimsel bir eğitim sistemi,tarafsız adaleti kurmadan dincilere taviz veren bir ruh hastasısın..

Sonra tayyipden şikayet ediyorsun..

Türkiye'de laik eğitim isteyen kaç tane müslüm var?

Kaç müslüm adaletin herkese eşit olmasını istiyor?

Hiçbiri istemiyor çünkü cahiller..

İlk önce bu müslüman çocuklarını laik ve bilimsel olarak eğiteceksin,adaleti öğreteceksin ondan sonra inandıklarına saygı duyacaksın.

İmam hatipte yetişmiş bir adamın laikliğine şüpheyle bakarım çünkü takiyye yapma ihtimali yüksektir,kıçına tekmeyi vururum!

Sitelerde Paylaş
16 dakika önce, Tremor yazdı:

Şizofren sensin hem de hebefrenik şizofrensin,

Laik ve bilimsel bir eğitim sistemi,tarafsız adaleti kurmadan dincilere taviz veren bir ruh hastasısın..

Sonra tayyipden şikayet ediyorsun..

Türkiye'de laik eğitim isteyen kaç tane müslüm var?

Kaç müslüm adaletin herkese eşit olmasını istiyor?

Hiçbiri istemiyor çünkü cahiller..

İlk önce bu müslüman çocuklarını laik ve bilimsel olarak eğiteceksin,adaleti öğreteceksin ondan sonra inandıklarına saygı duyacaksın.

İmam hatipte yetişmiş bir adamın laikliğine şüpheyle bakarım çünkü takiyye yapma ihtimali yüksektir,kıçına tekmeyi vururum!

Bu mantıkla İslam'la mücadele etmek başarılı bir sonuç vermeyecektir. Laiklik anayasamızda var. Bir Müslüman'ın laikliği kabul etmesi veya etmemesi bir şey değiştirmez. Önemli olan devletin bütün dinlere eşit uzaklıkta olmasıdır. Son 90 yıl içinde TC iyi kötü  laik bir ülkeydi. Laiklik son yıllarda tartışma konusu olmaya başlamıştır. Bu argümanlarla siz aşırı Müslümanlara ödün veriyor, onların sapkınlıklarını yasallaştırıyorsunuz. Madem laiklik İslam'la bağdaşmaz, o halde ya İslam'dan vazgeçmesi gerekiyor bu halkın, ya da laiklikten. Böyle bir seçenek verilen halk elbette laikliği değil, İslam'ı seçecektir. Siz laik Müslümanlığın önündeki en büyük engellerden birisiniz.

Sitelerde Paylaş

İşte açıklanması gereken budur, sosyal hukuk devletimi isteğiniz yoksa s. arabistandaki şeriat gibi ateist şeriatınımı kurmak, özgür düşünceyi bu ülkede hakim kılmak mı istiyorsunuz yoksa ayrışmayı artırmak mı. bu ülke sosyal hukuk devleti ve özgür fikir platformu olmasını isteyenler ne olursa olsun benimle aynı görüştedir. ilkönce insana önem veriyormusunuz bunu kafanızda kurgulamanız gerek. ben müslümanım sen ateist burada fikir savaşı verebiliriz , dini,dünyevi görüşlerimiz bir olmayabilir ama vatanımızdaki düzeni düzeltme konusunda aynı doktrinde buluşabiliriz. ilerici görüşlü insanların farklı görüşleri yadırgamama düşman görmeme fikir üzerinden tartışma gereksinimini anlayacak kültüre sahip olduğu inanancım tam. Atatürk ü siz sevemezsiniz neden sen müslümansın, ateist sever, kemalist sever, nasıl bir kavramdır bu, Atatürk ü kendi sahiplenmiş ve diğer bütün görüşler Atatürk ü sevemez ne yapacak düşman olacaksınız, neden, bu sorunun cevabını verecek birisi varmıdır, sen sevdiğini söylediğin Türkiye nin bir simgesi olan kurtarıcımızı sevmemeye zorluyorsun ve düşmanlarını çoğaltmaya çalışıyorsun bu nasıl sevmektir.

Devlet mutlak laik olmak zorundadır, devlet bir dinden yana olamaz, bütün dinleri ve dine inanmayanları devlet korumak zorundadır.müslüman insan birey olarak laik olamaz, çünkü belli bir inancı var ve onu yaşamak isteyecektir. önemli olan cahiliyeti düzeltmektir, bu hangi dinden hangi görüşten olursa olsun bunu yapmak bizim görevimizdir. bu cahiliyet derken dağdaki çobandan bahsetmiyorum, oda kendine göre belli birikimi var, duru saf aklı var, bu aklı karıştıran islam yobazlığı veya başka doktrin yobazlığının oluşmasını sağlayan etkenlerin okumuş yobazlardan kaynaklandığı açık ve net teşhis edilmesi gerek.bizim hedefimiz ve savaş vereceğimiz , duru saf aklı olan insanlarımız değildir, bizim hedefimiz bu akılları yobazlıklarla dolduran okumuş,cahiliyet dağıtan çevrelerdir.

Sitelerde Paylaş

Ateistler sizin derdiniz nedir? Benim bir müslüman olarak size saygım varken siz neden bizlere saygı duymuyorsunuz? Hepimiz insanız.

Birde beni neden Atamızdan vazgeçirmeye çalışıyosunuz? Bana numara mı yapıyosunuz beni denemek mi istiyorsunuz? Ben Atatürkten asla vazgeçemem. Burası bir platform ve sizinle sonuna kadar dini ve politik tartısma yapabiliriz. Ama sizle Atatürkü tartışamam çünkü biz onu sever ve derin bir minnet duyarız.

tarihinde Kuranınizinde tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
25 dakika önce, Kuranınizinde yazdı:

Ateistler sizin derdiniz nedir? Benim bir müslüman olarak size saygım varken siz neden bizlere saygı duymuyorsunuz? Hepimiz insanız.

Birde beni neden Atamızdan vazgeçirmeye çalışıyosunuz? Bana numara mı yapıyosunuz beni denemek mi istiyorsunuz? Ben Atatürkten asla vazgeçemem. Burası bir platform ve sizinle sonuna kadar dini ve politik tartısma yapabiliriz. Ama sizle Atatürkü tartışamam çünkü biz onu sever ve derin bir minnet duyarız.

İnanma özgürlüğüne saygı duyulur. İnançlara saygı duyulmaz. Sen ateizmin belirtilmesi özgürlüğüne saygı duyuyorsun. Ateizme saygı duymuyorsun. Biz de öyleyiz.. Dinlere inanma özgürlüğüne saygı duyuyoruz.. Dinlerin kendilerine saygı duymak için bir neden yok.. Genç Türk ateistlerinin birçoğu inanma özgürlüğü ile inançların belirtilmesi özgürlüğü arasındaki ince farkı göremiyor ve Müslümanları inançlarından dolayı eleştirirken, onlarla ilgili bazı gerçekleri ve bu arada inançlarını belirtme özgürlüğünü dikkate almıyor. Ayrıca çoğu için gerçek-ütopi sınırı yeterince belirli değil. Düşünceleri bu sınırı aşıp ütopik nitelikler kazanıyor.

İslam bir gerçektir arkadaşlar.. İnsanlık için zararlı ve tehlikelidir ve diğer zararlı ve tehlikeli eğilimler gibi insanlığa musallat olmuş, akıl ve mantık yordamı ile kurtulunması imkansız bir sapkınlıktır. Böyle bir eğilimin üstün insan aklı, mantığı ve rasyonalitesi ile bağdaşmaması, doğanın ilginç bir çelişkisidir. İnsan mükemmel bir yaratık değildir. Kusurludur. İslam'ı değerlendirirken ve ondan kurtulmaya çalışırken bu gerçekleri ihmal etmemeliyiz..

Ateistlerin nerden çıktıklarını hiç düşündünüz mü? Onlar gökten zembille mi indiler, yoksa Müslümanlardan mı çıktılar? Kusurlu bir canlı türü olmasına rağmen insanda hala umut var. Çoğu ateistin kendilerini savunma ve İslam'ı eleştirme stratejilerinde eksiklikler ve kusurlar var. Ama yine de ateist sayısı giderek azalmıyor.. Kesin olarak artıyor. Biz bu sayıyı hızla artırmak istiyoruz. Bu da maddenin doğasına aykırı bir hız.. Ateizmi hızla yaymak mümkün değil. Bu da ilginç bir gerçek..

Sitelerde Paylaş

Müslüman laik cumhuriyetçi olduğunu söylüyor ise, dinini yada laik cumhuriyeti bilmiyor demektir. Çünkü bu ateist olup ta muhammedin allahın elçisi olduğuna imam edip namaz kıldığını söylerken "tanrı olmaya da bilir" demek gibidir. 

Hayır ! Kesin olarak hayır! Bu çok yanlış, gerçeklerle bağdaşmayan bir düşünce... Türkiye'de çok sayıda laik Müslüman'ın olduğunu biliyoruz. Çünkü onlar biziz.. Ya da bizim ailemiz. Anamız, babamız, kardeşlerimiz.. Sen olan bir durumdan değil, kendi sınırlı anlayışına göre, olduğunu sandığın bir durumdan bahsediyorsun. Benim çok yakından tanıdığım Müslümanlar istisnasız laikliği savunan insanlar. Cahil oldukları için laikliği bilmeyen, ya da gerçekten laik olmayan çok Müslüman var. Ama onların olmamasına şaşarım. Ülkemizde her türlü insan var ama eğer bir eğilim varsa, o da laikliğe doğrudur. Sofuluğa doğru değildir. Şu anda gözlemlenen manzara yobazlığın ve laiklik düşmanlığının giderek yaygınlaştığı şeklinde bir izlenim uyandırıyor ama o yanlış bir izlenim. Laiklik düşmanı Müslümanlar artmıyor. Onlar sadece kendilerini daha rahat ve özgür bir şekilde belirtiyorlar..

Sitelerde Paylaş

Sonuçta, laik müslüman olmak çok saçma. Bence çok saçma ve absurd. Laik Müslümanlığı hoş görmek doğru değil. Yanlış yanlıştır. Laik Müslümanlığı hoş görmek, saçmalama demek. Hem Müslüman hem Atatürkçü olmak yanlış. Bu yanlışları tekrar ettikçe toplum daha iyiye gidecek. Bu ütopik değil. Sadece Zaman gerekiyor. 100 yıl sonra belki de İslam'dan eser kalmayacak. Kimin sayesinde ? Doğruları söyleyenler sayesinde.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...