Jump to content

"Anayasadan Türklüğü çıkaracağız"

Recommended Posts

Şimdi, Tatarka yazdı:

Sonuçta, laik müslüman olmak çok saçma. Bence çok saçma ve absurd. Laik Müslümanlığı hoş görmek doğru değil. Yanlış yanlıştır. Laik Müslümanlığı hoş görmek, saçmalama demek. Hem Müslüman hem Atatürkçü olmak yanlış. Bu yanlışları tekrar ettikçe toplum daha iyiye gidecek. Bu ütopik değil. Sadece Zaman gerekiyor. 100 yıl sonra belki de İslam'dan eser kalmayacak. Kimin sayesinde ? Doğruları söyleyenler sayesinde.

Sen kör müsün? Hiç mi laik Müslüman görmedin? CHP'yi savunan Müslümanların çoğu laik Müslüman.. Bunu göremeyecek kadar kör müsün?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 205
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

CHP'ye oy veren milyonlar nasıl Müslüman? Onların çoğu ateist değil. Çoğu Atatürk ilkelerini savunan Müslümanlar.. CHP içinde şeriat isteyen Müslüman oranı nedir? Türkiye'de milyonlarca laik Müslüman vardır. Kaç milyon olduğunu bile hesaplamak mümkün... TC nusufunun yüzde 25'i laik Müslümandır.

Sitelerde Paylaş

Kendine "laik ve müslüman" diyen arkadaslara:

Sizin burda yazmaniza karsi degilim. 

Ama bence yanlis tarafa karsi mücadele ediyorsunuz.

Bizden size zarar gelmez. Biz fikirlerimizi özgürce söyleyebildikce sizin de rahatiniz yerinde demektir. Aslinda sizin bizi korumaniz gerekli ki sizde huzur icinde yasayin.

Tehlike karsi taraftan gelmekte. Siz aslinda "onlarin" forumlarinda yaziyor olmaniz, "onlari" bilgilendiriyor olmaniz gerek.

Onlara "gercek" islami acikliyor olmaniz gerek.

(Sizi orda yazdirmiyorlar da olabilirler, hic sasirmam)

Bu, burda yazmayin demek degildir :)

Ben, yillardir MHPli arkadaslara Türkcülük ve Islamin yan yana gitmeyecegini söyler dururdum.

Sanirim yakinda sapla saman birbirinden ayrilacak.

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, Tatarka yazdı:

Sonuçta, laik müslüman olmak çok saçma. Bence çok saçma ve absurd. Laik Müslümanlığı hoş görmek doğru değil. Yanlış yanlıştır. Laik Müslümanlığı hoş görmek, saçmalama demek. Hem Müslüman hem Atatürkçü olmak yanlış. Bu yanlışları tekrar ettikçe toplum daha iyiye gidecek. Bu ütopik değil. Sadece Zaman gerekiyor. 100 yıl sonra belki de İslam'dan eser kalmayacak. Kimin sayesinde ? Doğruları söyleyenler sayesinde.

Asıl laik ve dinsiz kavramlarını bir arada kullanmak çok saçma. Çünkü dinsiz insanın dünya düzeninde referans kaynağı din değildir. Din diye bir şey olmasaydı laiklik diye bir kavramdan bahsediyor olacak mıydık?

Hem müslüman hem de Atatürkçü olmak neden yanlış? Şu söylediğin şeylerin aynısı Cübbeli de söylüyor, senin ne farkın kaldı şimdi o heriften?

Sitelerde Paylaş
27 dakika önce, haci yazdı:

CHP'ye oy veren milyonlar nasıl Müslüman? Onların çoğu ateist değil. Çoğu Atatürk ilkelerini savunan Müslümanlar.. CHP içinde şeriat isteyen Müslüman oranı nedir? Türkiye'de milyonlarca laik Müslüman vardır. Kaç milyon olduğunu bile hesaplamak mümkün... TC nusufunun yüzde 25'i laik Müslümandır.

O milyonların naifliği islamın bu topraklarda yaşamasına ve sonra da  akp olup ülkeyi yönetmesine katkıda bulunuyor. Gerçek islam bu değil masallarını bıraksınlar. İslamda o yok bu yok, islam aslında çok güzel dangalaklığı yüzünden bu din nanesinden kurtulamıyoruz. Yaşadıkları hayatın islamın i'si ile ilgisi yok ama lafa gelince hacıya hocaya tarikatçıya Arab'a İranlıya din öğretmeye kalkıyorlar.

Sitelerde Paylaş

Hacı Beyefendi. Ben CHP destekliyor zaten. Siz sadece durum tespiti yapmışsınız. CHP de laik müslümanlar var. Türkiye'de laik müslüman var. Evet var. Yok mu dedik?  Ben yanlış birşey söylemedim. Hem Atatürkçü ,laik olup hem de müslüman olunmaz dedim. Benim fikrim bu. Bu fikrimden dolayı dövecek mısınız beni?

Poiuz, yukarıda çok güzel aćıklamış. Siyasi çıkarlar için doğruya yanlış denmez. Ve tekrar belirtelim. 

Reformist İslamcılar, gelenekcilere hizmet eder. Sonuç buna çıkar. 

Sitelerde Paylaş

@Latte, bence çok saçma yazmışsın. Gerçek bir dinsiz, laik sekuler olmalıdır. 

Akpli bir ateistin, ateist olduğuna neden inanalım? Ayrıca cübbeli gerçek İslam'ı savunuyor. Reformistler gibi  kıvırmaz. İlk insan adem mı? Adem der. Çok.taslaman gibi Adem başka canlıdan türedi, demez.

tarihinde Tatarka tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, Tatarka yazdı:

Hacı Beyefendi. Ben CHP destekliyor zaten. Siz sadece durum tespiti yapmışsınız. CHP de laik müslümanlar var. Türkiye'de laik müslüman var. Evet var. Yok mu dedik?  Ben yanlış birşey söylemedim. Hem Atatürkçü ,laik olup hem de müslüman olunmaz dedim. Benim fikrim bu. Bu fikrimden dolayı dövecek mısınız beni?

Poiuz, yukarıda çok güzel aćıklamış. Siyasi çıkarlar için doğruya yanlış denmez. Ve tekrar belirtelim. 

Reformist İslamcılar, gelenekcilere hizmet eder. Sonuç buna çıkar. 

Senin fikirlerin sana bizimkiler bize... Bu forumda zırvalama hakkını kullanıyorsun. Kimse sana bir şey yapamaz. Ama seni sevmek zorunda da değiliz..

Sitelerde Paylaş

Bence burada hiç kimse sizin gibi zırvalama hakkını kullanmamıştır. Laik müslüman olmaya saçma değil diyorlar. Bir de mhpliler var, hem Türkçü hem arabci-islamci. Şarap içsem bu kadar kafa yapmaz. Ahahahhaaaa.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Latte yazdı:

Asıl laik ve dinsiz kavramlarını bir arada kullanmak çok saçma. Çünkü dinsiz insanın dünya düzeninde referans kaynağı din değildir. Din diye bir şey olmasaydı laiklik diye bir kavramdan bahsediyor olacak mıydık?

Hem müslüman hem de Atatürkçü olmak neden yanlış? Şu söylediğin şeylerin aynısı Cübbeli de söylüyor, senin ne farkın kaldı şimdi o heriften?

Zeki insanın hali başka...

Senin sorduğun bu soruyu, yine aynı konuda tartışırken sormuştum yıllar evvel. Yine birkaç çok bilmiş laiklere saydırıyordu böyle. Onlar esas tehlikeymiş, ya ateist olmalılarmış ya da yobaz Müslüman. Ama laiklik çok güzel, çok iyi ve gerekli bir şeymiş.

E ahmak, herkesin ateist veya şeriatçı olduğu yerde laiklikten niye bahsediyorsun, değil mi? Kim için, ne için istiyorsun bu laikliği? Laiklik niye var, sen neden savunulması gerektiğini düşünüyorsun o zaman?

Yanıt yok. Bolca Kur'an ezberi... Kur'an'a göre bir insanın laikliği benimsemesi imkansız ya, onlar da gerçekliği bırakıp olmayan Allah'ın kurallarını esas referans alıyorlar. Kur'an'cı ateist deyince de zırlıyorlar sonra.

Ve bu insanlar bu nefretle, bu yobazla birlikte kullandıkları aynı dille insanların dinden çıkmasını sağlamaya çalıştıklarını iddia ediyorlar. Dil bilmez, insan bilmez, iletişim bilmez, saygı bilmez ama din ve dinsizlik öğretir sıkılmadan.

Güzel noktaya değinmişsin, eline sağlık.

Sitelerde Paylaş

şimdi bu benim  face,twitter v.b. gibi elektronik ortamda kullandığım simgedir. biz demokrasi ve hukuk adına vatanımızın geleceği için  bir çok şeyi göze almışız ve baskılar görecek konumda olmamıza rağmen hürriyet ve demokrasiden asla ödün vermiyeceğimizin simgesidir, sizler bu kadar cesurmusunuz, tüm vatanın özgürlüğü için kişisel yaptırımları gözü alabilecek kadar vatanın hürriyetine sahip çıkacak kadar cesurmusunuz.

gokturkce-turk-bayrağı-ve-atatürk.JPG

Sitelerde Paylaş

Ben Laikim Atatürkçüyüm aynı zamanda da müslümanım. Kimse Atatürkümüzün sevgisini benden kimse silemez. O bu ülkenin kurucusu biz varsak onun sayesinde. Onun tek suçu ülkeyi sevmek. O hep bu ülke için çalıştı. Kimse bana başka bişey dedirtemez. Ben şeriatçı değilim Atatürk ilke ve inkılaplarını savunurum. Benden bu kadar arkadaşlar.

images (1).jpg

images.jpg

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, haci yazdı:

Senin gibi salaklar oldukça, herşey mümkün.. Sen sapık Müslümanlardan daha da sapık ahmağın birisin. Senin gibi çok aptal ateist gördük bu forumda.. Hepsinin sonu hazin oldu.

Forumun 1 Modu herşeyi bildiğini sanan geri zekalı  egoist manyağın teki olunca, boltladığım yer normaldir!

Takkiyeci ateistleri de yeni gördüm. Kendine müslüman diyorsa müslümandır teranelerini sayıp ta islamın kaynaklarında aksi söylenmesine göz yuman ahmaktır! 

Bu Gerzekçe bakış açısı ile ile kendine ateist diyen birisi 3 vakit namaz kılsa da kendini ateist olatak tanımlıyor ise o kişi ateist tir.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Tatarka yazdı:

@Latte, bence çok saçma yazmışsın. Gerçek bir dinsiz, laik sekuler olmalıdır. 

Akpli bir ateistin, ateist olduğuna neden inanalım? Ayrıca cübbeli gerçek İslam'ı savunuyor. Reformistler gibi  kıvırmaz. İlk insan adem mı? Adem der. Çok.taslaman gibi Adem başka canlıdan türedi, demez.

E yani... Dinsiz adamın -aklından zoru yok ise- laik düzene muhalefet edecek, şeriat istiyorum diye nara atacak hali yok ya... 

Ateizm tanımına, tanımıyla alakası olmayan ilaveler yapıp, ne anlamlar yüklemişsin ne anlamlar...  

Ateizm, bir Tanrıyı kabul etmeme önkabulüne dayanan bir düşüncedir. Tek başına ateizmi temel alarak, ilgisiz birtakım olguları açıklamak için bu kavramı kullanmak birbiriyle çelişen argümanlar ortaya atmaya sebep olur ki, senin şu yukarıda yaptığın yorum da buna güzel bir örnek! 

Sözümüz meclisten dışarı. :) Bir ateistin/dinsizin, salt bu dinden uzak kimliği, onu AKP'li, sapık ya da katil ya da başka bir şey vs. olarak tahayyül edemeyeceğimiz anlamına gelmez. Bu kavramdan yola çıkarak böyle bir genelleme yapılabilir diyorsan da sebebini, ne ile temellendirdiğini de bir zahmet açıklayıver ki, anlaşılabilsin... Bakara makara geyiği çevirenlerin ateist veya dinsiz olabileceği ihtimalinin de çok kuvvetli olduğunu soruna cevap olarak vermiş olayım... AKP'li çünkü kendisi. Kur'an ayetleri ile dalga geçen müslüman mı olur! Bunun olamayacağı konusunda hemfikirizdir herhalde...

Cübbeliye gelince; Cübbeli'nin gerçek İslam'ı savunduğumdan şüphem yok, zaten Cübbeli'den beklenen de tam olarak bu! Şimdi sana sormak lazım asıl, aynı zımbırtıları sen de sayıkladığına göre -diyorsun ya hem müslüman hem laik olunmaz vs. diye- senin Cübbeli'den ne farkın kaldı şimdi? 

tarihinde Latte tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, NoOneCares yazdı:

Forumun 1 Modu herşeyi bildiğini sanan geri zekalı  egoist manyağın teki olunca, boltladığım yer normaldir!

Takkiyeci ateistleri de yeni gördüm. Kendine müslüman diyorsa müslümandır teranelerini sayıp ta islamın kaynaklarında aksi söylenmesine göz yuman ahmaktır! 

Bu Gerzekçe bakış açısı ile ile kendine ateist diyen birisi 3 vakit namaz kılsa da kendini ateist olatak tanımlıyor ise o kişi ateist tir.

Herşeyi bildiğimi iddia mı ettim ki beni herşeyi bildiğimi iddia etmekle suçluyorsun. Yalancı seni..  Ben sadece fikrimi belirttim. Seninkinden daha iyiler ki, sana koydu benim fikirlerim. 

Sitelerde Paylaş

Maide 44te allahın indirdiği ile hükmetmeyen,yönetmeyen kafirdir,yazar.Bu ne demek.İslamın egemen olduğu bir düzen kur.Ülkeyi,İslami kurallarla,islami düşünce ve yasaklarla yönet.Toplumsal yaşamı islama göre yapılandır,düzenle,yoksa kafir olur,cehenneme gidersin.Örnek;İslam zina yapanı sopalatır,ama zinaya,günaha yolu kapatmak içinde,sinema,müzik vb yasaklar(İşid neden çalgı aletlerini kırıp,müzisyenleri kırbaçlıyor işte bu yüzden)Kadın ve erkeğin bir araya gelmesini,etkinlik yapmasını engeller.Sen islamın egemen olduğu bir düzende,ben sinemaya giderim,amerikalıların kadınlı erkekli yaptıkları filmlere bakarım diyemezsin,ki öyle bir düzende sinema salonu bile olmaz.Ya da ben erkek,kız arkadaşlarımla kafede oturup,konuşurum,çay,kahve içerim diyemezsin.Ben bir aşk şarkısı yaptım,bunu tvlerde söyleyeyim,konser vereyim diyemezsin,ki böyle bir ortam bulamazsın.Bunlar zinaya,günaha neden olarak eylemler olarak görülür.Örnekler çoğaltılabilir.İslam yaşamın en ufak ayrıntılarına kadar burnunu sokan,beyinlerde çölleşmeye neden olan,insan yeteneklerini,yaratıcılıklarını körelten bir dindir.Kutsal bir dikta düzeni kurar.İslam devletinde,islamı eleştirenler,islam karşıtlığı yapanlar,fitne çıkarmak,hak düzeni bozmaya çalışmak,bozgunculuk yapmak gibi nedenlerle öldürülür.

İslami açıdan bakacak olursak,laik bir müslümanın olması olanaksızdır.Kendi kitabı onu müslüman olarak görmüyor.İslam hakkında en ufak bilgisi olmayan biri,kendini laik müslüman görebilir.Tabi sonra bu insanlar,gerçek islamla karşılaşınca da,gerçek islam bu değil diyip,kendilerini kandırma yoluna gidiyorlar.Neden?Çünkü islam onlar için,yaşama anlam katan,mutluluk,huzur veren kutsal bir uyuşturucu.Gerçek islam bu değil sözü de,ne yardan,ne serden geçerimci,kutsal uyuşturucu bağımlısı,orta yolcu bir beynin ürünüdür.Bu beyin,yeter artık,kendimi kandırmaktan vazgeçiyorum,kutsal uyuşturucumu gerçeklere kurban ediyorum,orta yolculuğu bırakıyorum dediği an da,dini terkediyor .Bu da bir süreç gerektirir.Kimi için uzun,kimi için kısa.

Sitelerde Paylaş

http://www.timeturk.com/turkiye-icin-laiklik-ve-seriat-anketi/haber-141690

https://t24.com.tr/haber/pewin-anketine-gore-turkiyede-laiklik-yukseliste-seriat-isteyenlerin-orani-yuzde-13,338185

Araştırmaya göre, yasalarda Kur'an-ı Kerim'in sıkı bir şekilde kaynak alınmasını isteyen Türklerin oranı yüzde 13'ken, dinin siyaset ve yargıda hiçbir etkisi olmaması gerektiğini savunanların oranı yüzde 36. Buna karşın Kur'an-ı Kerim'in kuralları ve prensiplerinin dikkate alınmasını, ancak yasalara doğrudan etkisi olmaması gerektiğini savunan Türklerin oranı ise yüzde 38.

Araştırma sonuçlarına ilişkin hazırlanan raporda Türkiye, Endonezya, Lübnan ve Burkina Faso'daki halkın daha çok seküler bir eğilim içinde oldukları vurgulandı. Raporda, Türkiye'de Kur'an-ı Kerim'in yasalarda hiçbir etkisi olmamasını isteyenlerin oranında artış olduğuna dikkat çekildi. Son araştırmada Türklerin yüzde 36'sının dinin etkisine karşı çıktığı, 2012 yılında yapılan araştırmada ise bu oranın yüzde 27 olduğu vurgulandı. 
Sitelerde Paylaş
1 saat önce, haci yazdı:

Herşeyi bildiğimi iddia mı ettim ki beni herşeyi bildiğimi iddia etmekle suçluyorsun. Yalancı seni..  Ben sadece fikrimi belirttim. Seninkinden daha iyiler ki, sana koydu benim fikirlerim. 

Haaah koymalı moymalı çocuk muhabbeti de geldi tam oldu! Sen bunamışsın, bunaklik senin devrelerini yakmış ve bunaklıktan ne dediğini bilmeden densizce ve aptalca konuşup duruyorsun, fikir nerede senin gerzekçe mesajlarínda!

O kadar aptalsın ki, hala görmemezlikten geliyorsun. Bireyin kendine müslüman demesi ile o birey kurana ters düşse de müslüman oluyor ise, Ateistim diyen biri de namaz kılarak hacca giderken bu kişi de sırf kendine ateist diyor diye ateist tir.

Bunlara göz yumuldukça ateizmin içi boşaltılır ve zamanla bu tür ateistler artarak diğerlerini sindirir. Şeraitci anketi ile kendini avutup tayyibin istediği yönde koştuğunu göremeyecek kadar bunamışsın...

Hadi bunak hadi, sen git yat ve uyu.belki dinlenirsen nöronlardan iki kıvılcım daha çıkar!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...