Jump to content

"Anayasadan Türklüğü çıkaracağız"

Recommended Posts

56 dakika önce, haci yazdı:

Burası düşünce platformu... Ama temeli bilgi olmadıkça bu düşüncenin değeri yok. Ne kadar olağan dışı grünürse görünsün her düşünce ve inancın belirtilmesine saygı duyuyoruz ama, özellikle burada yazan ateistlerden savlarını delillerle kanıtlamalarını bekliyoruz.

Aşkolsun... Kur'an var ya? Ondan daha değerli bilimsel kaynak mı var? 

Maddeye dayalı süreçler, insanla birlikte dinlerin de doğal olarak evrilmesi, din ve Tanrı inancının insanlardaki değişen algısı ve nedenleri vs vs hep hikaye. Boş. Bunlardan sözeden sahtekar, şarlatan. Bir insanın hem inançlı hem de laik olabilmesi konusunda başvurulacak ana kaynak Kur'an olmalı çünkü Allah ne derse o...

Ne kadar da cihilsiniz Hacı...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 205
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bazı ateistlerin İslam'ın nasıl pratik edilmesi konusunda verdikleri fetvaları ben oldukça ilginç buluyorum. Aramızda Kur'an ateistleri var. Yıllar önce ben onları Türk Müslüman ateistleri olarak tanımlamıştım. Müslüman geleneklerini ve ahlakını yaşayan ateistler...

Müslümanlar İslam'ı iyi bilmezler. Çünkü Müslümanlar Kur'an okumazlar. Okuyanlar da anlamadan okurlar ve eleştirisini yapmazlar. Kur'an okuyan ateistler için İslam sapkın bir dindir. Bu ateistler İslam'ı teorik olarak bilirler. Olması gerektiği şeklinde de yorumlarlar. Müslümanların İslam anlayışı ve pratiği ateistlerin İslam yorumundan çok farklıdır. Bazı Türk ateistleri Müslümanların İslam uygulamasını eksik ve hatalı bulurlar. Onları sapkın İslam'ı bütün sapkınlığı ile uygulamamakla suçlarlar. Bazı ateistlerin İslam yorumu, yaşanan İslam'dan çok daha sapkındır. Bazı ateistler deyip duruyorum... Çünkü bütün ateistler aynı ahmaklığı yapmazlar. Yalnız seçme bazı ateistlerin yaptığı aptallıktır bu.. Bazı ateistlerin Müslümanları, siz İslam'ı yanlış yaşıyorsunuz, doğrusu şöyledir şeklinde uyarmaları işgüzarlıktan başka bir şey değildir. Çünkü hemen bütün dinler zamana uyularak pratik edilir. Hristiyanlık ve Musevilik, İslam'dan daha ılıman dinler değildir. Onlarda da dinden dönenin kafası kesilir. Onlarda da recm uygulanır. Onlarda da sayısız sapkınlıklar ve vahşet vardır. Ama batı ateistlerinin Hristiyanları siz dininizi bilmiyorsunuz ve yanlış pratik ediyorsunuz dediklerini ben şahsen duymadım ve okumadım. Yıllardır America Atheists üyesiyim. Toplantılarına katılırım. Toplantılarda konuşurum. Şimdiye kadar Hristiyanlara siz dininizi bilmiyorsunuz diyerek uyaran küstah bir ateistle karşılaşmadım.

Ahmak (bazı) Türk ateistleri.. Bırakın Müslümanlar dinlerini istedikleri gibi pratik etsinler... Onları İslam'ı yanlış ve eksik pratik ettikleri için tebrik edeceğinize, kınıyorsunuz. Bu aptallıktan başka ne olabilir? Günümüzde gerçek İslam'ın yaşanmasının imkansızlığını diyanet dahil, her Müslüman otorite biliyor. Onlar Kur'an'da geçen ve yaşanması imkansız emirlerin uygulanmasını uygun bulmuyorlar. Bu konuda cambazlık da yapıyor olsalar, bazı çağ dışı emirlere mazeret buluyor ve onları yumuşatıyorlar.

Türkiye'de Müslümanlar aşırı ve ilkel bir İslam'ı yaşamıyorlar. Ortodoks İslam'ın yaşandığı ülkelerden biri değil ülkemiz.. Bizde Müslümanlar laikliği destekliyor ve aşırılığa kaçmamaya çalışıyor. Bizim yaşadığımız İslam yalnız bize özgü ve çok farklı. Osmanlı döneminde bile uygulanan İslam diğer İslam ülkelerindeki uygulamalardan farklı idi. Bazı Türk Müslüman ateistlerinin protestolarına rağmen, Türk Müslümanları İslam'ı farklı uyguluyor ve yaşıyor... Ateizmi savunurken ve yaymaya çalışırken ülkemizde uygulanan bu İslam'ın niteliklerini de dikkate almak zorundayız.. Müslümanlara ahkam kesmenin aptallıktan başka bir şey olmadığını ne zaman anlayacak bizim aptal Türk Müslüman ateistleri?

Sitelerde Paylaş

insan aptal olunca anlamazmiş. Yahu senin öne sürdüğün hangi laf burada bilimsel? Bu ülkede ne istatislikler yapıldı da hepsi tiriviri. Aptallar işlerine gelince aptalca şeylere tutunur dedikleri doğru olsa gerek!

Türk ateist= Hala anlama özürüsün. Hani babanin çiftliğiydi? Kendine yapılmasını istemedigin şeyi yapman vw sonra "atarım haaa" deme aptallığını göstermem amma rahatsız etmiş. Ama hala bir cevabın yok. Demogojiye devam et aaaferinnn. 

Alıntı= bir de burası hakkında bilmediğin bir şeyi söyleyeyim. Spam ve trollük yapmadıkça atilmam diye birşey yok blablabla

Cevap= sana boşuna anlama özürlü şımarık demiyorum. Asenadan beter kıvırıyormusun yoksa dekoderinde sorun mu var kendin bul. Ben ne yazıyorum sen Aptalca olan iç dünyanda farklı anlayıp, kendi iç dünyanda yeni anlamlar kattığın fakat yazmadığím şeylere cevap veriyorsun. Özürlü!

Kendi içinde çelişkili laflarına alıntı yapıp soru soruyorum FAKAT 2 GÜNDÜR görmezden gelip demogoji yapıyorsun. Takkiyeci ılımlı islamifobik ateist bozması!

Hacı kendi capında eylen sen, Bunak herif. 

Bunaktan alıntı= bazı ateistlerin islamı nasıl pratik edilesini fetva vermesini oldukça ilginç buluyorum.

Cevap= daha önce de Bu gibi aptalca laflar sarfedenlere söyledim ama görmezden geldiler. islam dinini gönderdiğine inanılan tanrıya ve peygamberine göre işine gelmediğinde "orda öyle demek istememiştir, orda öyle dese de biz farkli uygularız" diyenler müslümanmıdır? 

Bunu da tekrar ediyorum. Bunaklar ve şımarıklar tekrarlarımı artık görmezden gelmesinler ki ne kadar çaresiz kaldıklarını görsünler<<<<< Yahu banane kimin neye taptığíndan! Taaaki taptığı şeyleri yalanlar ile süsleyip sahtekarca pazarlama derdine düşmediği sürece!

Aslında burada yaptığım şey bu idi ki 2 gr zeka sahibi değilse bile defalarca "yahu ne zaman ve nasıl konuya mudahil olduğuma dikkat edin" deyip açíklamalarıma ve alıntilarıma rağmen, hala aptalca demogoji ile aptalliklarını suratlarına çarpan soru ve mesajları görmezden gelip tonla demogoji yapmazdı! 

"insan kendine ne diyor ise odur" diyen aptallara kaçtır soruyorum; Ateistim deyip namaz kılan bir hanzo gelip size namazın ve dua okumanın faydalarını (lol) satsa idi

1= Ona ateist olmadığını, ateizm ismi ile din propagandası yapan şarlatan olduğunu VEYA Ateist ismini kullanıp yeni bir akım kuran (yani ateist olmayan) biri olduğunu mu söylersiniz?

2= ona bu 2 durum ve benzerlerini hatırlatanlara da "ateistim diyorsa ateist tir. Dünyada kendini ateist olaran isimlerdiren fakat ateizmi farklı anlayan ve yaşayan insanlar var. Bu yüzden bu namaz kılıp hacca giden ateiste sen ateist değilsin diyen ahmaktır" mı derdiniz?

Bakın aptallıklarınızı ortaya saçan tonla soru soruyorum ve sizden alıntılarla bile 2 dediginizin diğeri ile zıt olduğunu gösteriyorum ama işinize gelmeyeni  görmemeniz VE a denileni B denmiş gibi yorumlayıp laf salatası yapmanız sıkıcılaştı! Bu sizin gibi Aptalların çıkmazda olduğunu bildigi fakat bunu itiraf edecek erdemi olmadığinı gösterir. Size özel bir durum değil bu! Bu şeriata karşı, işine gelince kusursuz ve değişmez dedikleri kitaba yerine göre görmezden gelen laik cumhuriyetçi müslümanlar için de geçerli!

Sitelerde Paylaş

bazı ateistler şunu diyorlar,örneğin din cüppelinin anlattığı gibidir, o Kuran ı çok iyi bilir, bütün müslümanlar dini ondan öğrenmesi gerekir, biz ateistiz ama sizden daha iyi dini biliriz ve gerçekleri cüppeli anlatır. demek istedikleri budur. madem o kadar cüppelicisiniz niye cüppeliye gidip müritleri olmuyorsunuz. Kuran ı bizden daha iyi anlıyorsunuz madem buyrun sizi tutan yok, Yaratana inanmadan cüppelinin müridi olun. bazı ateistler inancı olmadan müslümanlara bile yol biçebiliyorlar, inanmadıkları kavram ile bunlar vardır diyebiliyorlar , yani cüppelidir islam budur açıklamak istediği arkadaşın . Biz ne dersek boş biz İslam değiliz ki biz kimiz ki ateist arkadaş hüküm vermiş cüppeliden dini öğrenmezsen islam değilsin ki, arkadaşım sen necisin ya cehaletin okyonus olmuş, aslında sen inançlı birisi olsan cüppelinin sağ kolu olup ateistleri kesmeye kalkardın, bu kadar açık ve net söylüyorum.

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, NoOneCares yazdı:

insan aptal olunca anlamazmiş. Yahu senin öne sürdüğün hangi laf burada bilimsel? Bu ülkede ne istatislikler yapıldı da hepsi tiriviri. Aptallar işlerine gelince aptalca şeylere tutunur dedikleri doğru olsa gerek!

Türk ateist= Hala anlama özürüsün. Hani babanin çiftliğiydi? Kendine yapılmasını istemedigin şeyi yapman vw sonra "atarım haaa" deme aptallığını göstermem amma rahatsız etmiş. Ama hala bir cevabın yok. Demogojiye devam et aaaferinnn. 

Alıntı= bir de burası hakkında bilmediğin bir şeyi söyleyeyim. Spam ve trollük yapmadıkça atilmam diye birşey yok blablabla

Cevap= sana boşuna anlama özürlü şımarık demiyorum. Asenadan beter kıvırıyormusun yoksa dekoderinde sorun mu var kendin bul. Ben ne yazıyorum sen Aptalca olan iç dünyanda farklı anlayıp, kendi iç dünyanda yeni anlamlar kattığın fakat yazmadığím şeylere cevap veriyorsun. Özürlü!

Kendi içinde çelişkili laflarına alıntı yapıp soru soruyorum FAKAT 2 GÜNDÜR görmezden gelip demogoji yapıyorsun. Takkiyeci ılımlı islamifobik ateist bozması!

Bunaktan alıntı= bazı ateistlerin islamı nasıl pratik edilesini fetva vermesini oldukça ilginç buluyorum.

Cevap= daha önce de Bu gibi aptalca laflar sarfedenlere söyledim ama görmezden geldiler. islam dinini gönderdiğine inanılan tanrıya ve peygamberine göre işine gelmediğinde "orda öyle demek istememiştir, orda öyle dese de biz farkli uygularız" diyenler müslümanmıdır? 

Bunu da tekrar ediyorum. Bunaklar ve şımarıklar tekrarlarımı artık görmezden gelmesinler ki ne kadar çaresiz kaldıklarını görsünler<<<<< Yahu banane kimin neye taptığíndan! Taaaki taptığı şeyleri yalanlar ile süsleyip sahtekarca pazarlama derdine düşmediği sürece!

Aslında burada yaptığım şey bu idi ki 2 gr zeka sahibi değilse bile defalarca "yahu ne zaman ve nasıl konuya mudahil olduğuma dikkat edin" deyip açíklamalarıma ve alıntilarıma rağmen, hala aptalca demogoji ile aptalliklarını suratlarına çarpan soru ve mesajları görmezden gelip tonla demogoji yapmazdı! 

"insan kendine ne diyor ise odur" diyen aptallara kaçtır soruyorum; Ateistim deyip namaz kılan bir hanzo gelip size namazın ve dua okumanın faydalarını (lol) satsa idi

1= Ona ateist olmadığını, ateizm ismi ile din propagandası yapan şarlatan olduğunu VEYA Ateist ismini kullanıp yeni bir akım kuran (yani ateist olmayan) biri olduğunu mu söylersiniz?

2= ona bu 2 durum ve benzerlerini hatırlatanlara da "ateistim diyorsa ateist tir. Dünyada kendini ateist olaran isimlerdiren fakat ateizmi farklı anlayan ve yaşayan insanlar var. Bu yüzden bu namaz kılıp hacca giden ateiste sen ateist değilsin diyen ahmaktır" mı derdiniz?

Bakın aptallıklarınızı ortaya saçan tonla soru soruyorum ve sizden alıntılarla bile 2 dediginizin diğeri ile zıt olduğunu gösteriyorum ama işinize gelmeyeni  görmemeniz VE a denileni B denmiş gibi yorumlayıp laf salatası yapmanız sıkıcılaştı! Bu sizin gibi Aptalların çıkmazda olduğunu bildigi fakat bunu itiraf edecek erdemi olmadığinı gösterir. Size özel bir durum değil bu! Bu şeriata karşı, işine gelince kusursuz ve değişmez dedikleri kitaba yerine göre görmezden gelen laik cumhuriyetçi müslümanlar için de geçerli!

Bu iletiyi seni yanıtlamak için değil, seni uyarmak ve ciddiye alınmanı önlemek için yazıyorum.. Senin gibilerin burada işi yok. Başka kapıya git. Egonu başka kapılarda tatmin et.  Umarım artık böyle çirkin, içeriksiz, sataşma dışında bir amacı olmayan, değersiz bir ileti yazmazsın.

Sitelerde Paylaş
9 hours ago, sokullu said:

bazı ateistler şunu diyorlar,örneğin din cüppelinin anlattığı gibidir, o Kuran ı çok iyi bilir, bütün müslümanlar dini ondan öğrenmesi gerekir, biz ateistiz ama sizden daha iyi dini biliriz ve gerçekleri cüppeli anlatır. demek istedikleri budur. madem o kadar cüppelicisiniz niye cüppeliye gidip müritleri olmuyorsunuz. Kuran ı bizden daha iyi anlıyorsunuz madem buyrun sizi tutan yok, Yaratana inanmadan cüppelinin müridi olun. bazı ateistler inancı olmadan müslümanlara bile yol biçebiliyorlar, inanmadıkları kavram ile bunlar vardır diyebiliyorlar , yani cüppelidir islam budur açıklamak istediği arkadaşın . Biz ne dersek boş biz İslam değiliz ki biz kimiz ki ateist arkadaş hüküm vermiş cüppeliden dini öğrenmezsen islam değilsin ki, arkadaşım sen necisin ya cehaletin okyonus olmuş, aslında sen inançlı birisi olsan cüppelinin sağ kolu olup ateistleri kesmeye kalkardın, bu kadar açık ve net söylüyorum.

Senin gibi bir ahmağa ne anlatılsa boş. İslamda ne varsa dürüstçe,  ehli sünnet anlatır. Sen daha ,  hem ayetin hem de hadisin, yani ikisinin de rivayet olduğunu bile kabul etmiyeceksin. İslamı  cübbeli değil, en iyi arablar bilir.Cübbeli sadece ehli sünnetten örnek. Suudi arabistan alimlerine sormak ister misin,  Pedofil Muho, Aişe ile kaç yaşında gerdeğe girmiş ? Yoksa senin türkiyedeki çakma cilalamacı süslemeci kıvırgan hocalara mı soralım ?  

Senin gibi dini süsleyip püsleyip yeniden pazarlamaya çalışan reformist müslümanlar sürüsüyle zaten ? Onlar işlerini yapıp senin gibi salakları kekliyorlar zaten. Müslüman demek zaten keklenmiş kek demektir. 

Hadi yaz bakalım, ben bir agnost olarak islamı öğrenmek istiyorum. Hangi Hocayı tavsiye edersin? Yaz bakalım kimmiş bu islamı en iyi bilen ? C.Taslaman ? , M.Okuyan ? , A.Bayındır , Sadetin Merdin, .......?   

Ha bu arada, Atatürk'ün ırkcı olduğunu ve buna itiraz edilemiyeceğini belirtmiştin. Bunu biraz delillendirir misin ? Seninle aynı fikirde olanlar var galiba. Bir de bu kafayla,        islamcı-türkçü olup ayrıca Atatürke de ırkcı diyerek, nasıl bir  mantık var sende anlamak istiyorum ? Facebook resmine türk simgesi koydun diye kendini göktürk mü zannediyorsun ? Göktürklerle , oğuzların düşman olduklarını bile bilmiyorsundur. Peehhh...  Yurdumun çakma türkçüsü de bi acayip. Türk kültürüne bile bilmiyorsun. Senin gibi mhp zihniyetli dışarıda sürüyle.

Eline bi mikrofon al, dışarı çık ve şu soruyu sor ;  TURKİYE SINIRLARI İÇİNDE.

Türk takvimine göre hangş yılda doğdunuz ?  İddiam >>>  Cevap verebilecek  1/10 bin bile değil. puahahhahahah :) 

HEM DİNCİ HEM IRKCI.....   

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, impressivo yazdı:

Göktürklerle , oğuzların düşman olduklarını bile bilmiyorsundur. Peehhh...  Yurdumun çakma türkçüsü de bi acayip. Türk kültürüne bile bilmiyorsun. Senin gibi mhp zihniyetli dışarıda sürüyle.

Tokuz oguz begleri bodunı bu sabımin edgüti eşid katıgdı tiñla ilgerü kün togsıkka birigerü kün ortısıñaru kurıgaru kün batsıkıña yırıgaru tün ortusıñaru anta içreki bodun kop ma körür ança bodun 
 Dokuz Oğuz beyleri ve bütün halkı, bu sözlerimi iyice işitin (ve) adamakıllı dinleyin: İleride gün doğusuna, güneyde gün ortasına, batıda gün batısına, kuzeyde gece ortasına kadar, bu (sınırlar) içindeki halklar hep bana bağlıdır. Bunca halkı 

arkadaşım cehaletmisin Göktürkler 9 oğuz beyinin birleşmesinden oluşan bir devlettir, kendisi oğuz devletidir, orhun yazıtlarınıda mı hiç okumadın, kimlerle uğraşıyoruz.

Sitelerde Paylaş

Senin gibi bir ahmağa ne anlatılsa boş. İslamda ne varsa dürüstçe,  ehli sünnet anlatır. Sen daha ,  hem ayetin hem de hadisin, yani ikisinin de rivayet olduğunu bile kabul etmiyeceksin. İslamı  cübbeli değil, en iyi arablar bilir.Cübbeli sadece ehli sünnetten örnek. Suudi arabistan alimlerine sormak ister misin,  Pedofil Muho, Aişe ile kaç yaşında gerdeğe girmiş ? Yoksa senin türkiyedeki çakma cilalamacı süslemeci kıvırgan hocalara mı soralım ?  

seni gerzek madem çok isteklisin git cüppeliden sen al dini, s.araplara git onlardan al dini, biz gerizekalıyız biz dini bilmiyoruz sen git gerçeğini öğren, bizim yolumuz Kuran Allah yoludur, sen git kimden öğreniyorsan öğren hatta ışıda katıl, anca seni o paklar halifende olur, cahelet tekdir, görüşü ne olursa olsun.buda ayrı bir cehalet.

Sitelerde Paylaş

Ha bu arada, Atatürk'ün ırkcı olduğunu ve buna itiraz edilemiyeceğini belirtmiştin. Bunu biraz delillendirir misin ? Seninle aynı fikirde olanlar var galiba. Bir de bu kafayla,        islamcı-türkçü olup ayrıca Atatürke de ırkcı diyerek, nasıl bir  mantık var sende anlamak istiyorum ? Facebook resmine türk simgesi koydun diye kendini göktürk mü zannediyorsun ? Göktürklerle , oğuzların düşman olduklarını bile bilmiyorsundur. Peehhh...  Yurdumun çakma türkçüsü de bi acayip. Türk kültürüne bile bilmiyorsun. Senin gibi mhp zihniyetli dışarıda sürüyle.

Bu ülke, tarihte Türk’tü, bugün de Türk’tür ve sonsuza dek Türk olarak yaşayacaktır.

Yüksel Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur.

Türk milletinin karakteri yüksektir. Türk milleti çalışkandır. Türk milleti zekidir.

Türklük, benim en derin güven kaynağım, en engin övünç dayanağımdır.

Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur.

Atatürk ümüzün dahabinlerce sözünden sadece 2-3 tanesi, cehalet. Atatürk Türk ırkçısıdır, benim gibi, bu söylemleri kim söyleyebilir, ırkçı derken , ırkını seven anlamındadır , bu söylemlerden çıkarılacak tek öz Atasını seven Türklüğüde sevmek zorundadır.

Sitelerde Paylaş

Elmalılı (sadeleştirilmiş) (4/NİSÂ-6: Yetimleri, evlenme çağına gelinceye kadar gözetin ve denetleyin. Onlarda bir olgunlaşma hissettiğinizde hemen mallarını kendilerine teslim edin, büyüyüp ellerine alacaklar diye o malları israfla yemeye kalkmayın. İhtiyacı olmayan tenezzül etmesin. Muhtaç olan da örfe uygun bir şekilde yesin. Mallarını kendilerine teslim ettiğiniz zaman karşılarında şahit bulundurun. Hesabınızı doğru tutmak için Allah'ın hareketlerinizi hesaba çekmesi yeter.

Kuranda evlenme yaşı miras alma yetisine sahip olmadır, senin inandığın din alimleri varya , sen onlara git din eğitimini tamamla, Bizim cahiliyetle işimiz olmaz, cahliyet bizim düşmanımızdır, ister inansın ister inanmasın. impresvio cehaleti. 

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, sokullu yazdı:

Bu ülke, tarihte Türk’tü, bugün de Türk’tür ve sonsuza dek Türk olarak yaşayacaktır.

Yüksel Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur.

Türk milletinin karakteri yüksektir. Türk milleti çalışkandır. Türk milleti zekidir.

Türklük, benim en derin güven kaynağım, en engin övünç dayanağımdır.

Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur.

Atatürk ümüzün dahabinlerce sözünden sadece 2-3 tanesi, cehalet. Atatürk Türk ırkçısıdır, benim gibi, bu söylemleri kim söyleyebilir, ırkçı derken , ırkını seven anlamındadır , bu söylemlerden çıkarılacak tek öz Atasını seven Türklüğüde sevmek zorundadır.

Tamam kardeşim  müslümandan iyi atatürçü layık olunur tamamı  dinsiz ve ateist olduğu için hiç bir zaman atatatürçü ve layık  olamaz. çünkü sizin kuranda demokresi layik  ve insan hakları yazar. birinizde çıkıp yok efem kuranda kölelilk yoktur insanlar kuranda eşimiş mişşte miş tamam haklısınız kuranda herşey yazar. hadi rahatlayın. atistleri birbine düşürdünüz  ne kaaaaadar güzel  dimi. ha unutum kuranda türkülükte yazar. kızıl derileri bile unutmamış mubarek kuran. kapatalım bu konuyu. ve buraya ayet asama asarsan bende asacağım.

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
19 dakika önce, güven yazdı:

Tamam kardeşim  müslümandan iyi atatürçü layık olunur tamamı  dinsiz ve ateist olduğu için hiç bir zaman atatatürçü ve layık  olamaz. çünkü sizin kuranda demokresi layik  ve insan hakları yazar. birinizde çıkıp yok efem kuranda kölelilk yoktur insanlar kuranda eşimiş mişşte miş tamam haklısınız kuranda herşey yazar. hadi rahatlayın. atistleri birbine düşürdünüz  ne kaaaaadar güzel  dimi. ha unutum kuranda türkülükte yazar. kızıl derileri bile unutmamış mubarek kuran. kapatalım bu konuyu. ve buraya ayet asama asarsan bende asacağım.

Kuranda kölelik vardır, çünkü Kuran zamanında kölelik vardı, cariyelikte vardır, buna yok demek , inkardır, o zamanki köleliğin iyileştirilmesi için bir çok ayet vardır, burada ben Ayet i yalnızca arkadaşın verdiği videoya karşı yazdım, cahil islamla savaşırken cahil ateistlede savaşmak bizim görevimizdir. Ateist i ben inanması için zorlayamam, her görüşe saygım vardır, herkesin aklı vardır, bunu kullanarak ne olduğuna ne olacağına karar verebilir. ben burada ey ateistler Yaratan sizi cayır cayır yakacak dedim mi, ben komik duruma düşerim, size göre olmayan,hiçlik sizi yakamaz ki. Herkesin inancı kendinedir.herkesin inancı değerlidir, bu değerlere hakaret yerine , ne olabilirizi tartışmak daha doğrudur.sen benim değerlerime görüşüme karışamazsın, ben senin değer ve görüşlerine karışamam, hakaret edemem. şimdi arkadaş deseki islamda bu şekildemidir, evlenme 9 yaşındaamıdır dese ben yok derim, yok dediğim yargıya sen var illa budur diyemezsin. neye göre var, islamda evlenme yaşı 9 dur diyen burada ise onunla sende bende savaşalım, ama öyle değildir dediğime illa budur denemez, demesi için bunu iddia edenin burada olması gerekir.

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, sokullu yazdı:

Kuranda kölelik vardır, çünkü Kuran zamanında kölelik vardı, cariyelikte vardır, buna yok demek , inkardır, o zamanki köleliğin iyileştirilmesi için bir çok ayet vardır, burada ben Ayet i yalnızca arkadaşın verdiği videoya karşı yazdım, cahil islamla savaşırken cahil ateistlede savaşmak bizim görevimizdir. Ateist i ben inanması için zorlayamam, her görüşe saygım vardır, herkesin aklı vardır, bunu kullanarak ne olduğuna ne olacağına karar verebilir. ben burada ey ateistler Yaratan sizi cayır cayır yakacak dedim mi, ben komik duruma düşerim, size göre olmayan,hiçlik sizi yakamaz ki. Herkesin inancı kendinedir.herkesin inancı değerlidir, bu değerlere hakaret yerine , ne olabilirizi tartışmak daha doğrudur.sen benim değerlerime görüşüme karışamazsın, ben senin değer ve görüşlerine karışamam, hakaret edemem. şimdi arkadaş deseki islamda bu şekildemidir, evlenme 9 yaşındaamıdır dese ben yok derim, yok dediğim yargıya sen var illa budur diyemezsin. neye göre var, islamda evlenme yaşı 9 dur diyen burada ise onunla sende bende savaşalım, ama öyle değildir dediğime illa budur denemez, demesi için bunu iddia edenin burada olması gerekir.

Yukarıda köle cariyelik islamda var demişin bunda hem fikiriz katılyorum sana. ama 9 yaşında evelenilmez desen bu yalış. muhammed bal gibide evlenmiş 9 yaşındakiyle bunu seninle tartışmak için yazmıyorum gerçeyi söylüyorum. bir arştır sahabelerini kim kimle nasıl evlenmiş ondan sonra karar ver 9 yaş neymiş. birde kuran köleliyi kaldıran  kesin bir ayeti  yok öyle olsaydı islamda köle cariye olmazdı bilhasa onaylıyor. istersen muhammedin veda konuşmasına bak.

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, impressivo yazdı:

Küfür koleksiyonu yapmak istiyorsanız, kopyaladığınız küfürleri kendi makinanızda biriktirin, ara sıra onları okuyarak haz duyun. Ama hiç bir gerekçeyle silinmiş bir küfürü foruma tekrar getirmeyin. Bunu bir kere daha yaparsanız forumdan atılacaksınız... 

Sitelerde Paylaş

Kölelik,cariyelik İslamda kaldırılmamıştır, ben kaldırılmış demem, bu uydurmaya girer, Kuran dışında hiç bir aktarılmış kelime yığınını kabul edemem, Kuran da vardır dersen küçük yaşta evlilik ispat etmek zorunluluğun var. arap gelenekleri sünnet değildir, sahabelerin evlilikleride beni ilgilendirmez, ben Kuran a bakarım varmı yok mudur Allah emirleri Kuran Ayetleri ne derse o dur benim için. İslamda yenilikçi gelenekçi savaşı var, gelenekçilerin açıklamalarını asla kabul etmem, 

Sitelerde Paylaş
45 dakika önce, sokullu yazdı:

Kölelik,cariyelik İslamda kaldırılmamıştır, ben kaldırılmış demem, bu uydurmaya girer, Kuran dışında hiç bir aktarılmış kelime yığınını kabul edemem, Kuran da vardır dersen küçük yaşta evlilik ispat etmek zorunluluğun var. arap gelenekleri sünnet değildir, sahabelerin evlilikleride beni ilgilendirmez, ben Kuran a bakarım varmı yok mudur Allah emirleri Kuran Ayetleri ne derse o dur benim için. İslamda yenilikçi gelenekçi savaşı var, gelenekçilerin açıklamalarını asla kabul etmem, 

nisa 3 ve nisa 127 yetimlerle evlilikten söz eder.

islamda yetim kız kimdir?

islamda en düşük evlenme yaşı kaçtır ve bu, kuranda nerede yazar?

Sitelerde Paylaş

Kuranda evlilik yaşı başka yerde geçmediği için , yetimlerle ilgili ayetlerde geçtiği için , evlenme yaşı değerlendirmesi ona göre yapılır, miras alma yetisi ve bunu kullanma yetisi yaşı verilmemiştir, ama bu 18 yaş civarıdır, bunu Kuran vermiyor, bilimsel veriler ışığında açıklamamdır bu, bugünkü kanunlarda bilimsel veriler ışığında 18 yaş verilmiştir, Kuran bilimle çatışmaz , bilakis örtüşür. 

4 dakika önce, bir_akil_insan yazdı:

nisa 3 ve nisa 127 yetimlerle evlilikten söz eder.

islamda yetim kız kimdir?

islamda en düşük evlenme yaşı kaçtır ve bu, kuranda nerede yazar?

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, sokullu yazdı:

27 dakika önce, sokullu yazdı:

Kuranda evlilik yaşı başka yerde geçmediği için , yetimlerle ilgili ayetlerde geçtiği için , evlenme yaşı değerlendirmesi ona göre yapılır, miras alma yetisi ve bunu kullanma yetisi yaşı verilmemiştir, ama bu 18 yaş civarıdır, bunu Kuran vermiyor, bilimsel veriler ışığında açıklamamdır bu, bugünkü kanunlarda bilimsel veriler ışığında 18 yaş verilmiştir, Kuran bilimle çatışmaz , bilakis örtüşür. 

akıl sağlığınız yerinde değil.

kendi sözlerinizde bana kurandan verilerle gel diyorsunuz. sonra da kuranda bu veriler yok ama bilimsel veriler ışığında kuranda evlenme yaşı 18dir diyorsunuz.

bu arap saçmalıklarını savunmak adına gülünç durumlara düşmekten bıkmadınız mı?

size ek bilgi, ne tür bir pisliği savunduğunuzu öğrenin: islamda akil baliğ olmak: erkekte kamışa su yürümesi, kızlarda adet görmektir. evlenme çağı ile erkeğin kamışa su yürümesi kastedilir, kızlar için böyle bir şey yoktur; çünkü kızın evlenme çağı yoktur, her zaman evlendirilebilir. yetim, islamda babası veya hem baba hem  annesi olmayan, akil baliğ olmamış çocuğa denir. 

kuranda evlenilmesinden söz edilen yetim kızlar, babadan ve belki anneden de yoksun olan adet görmemiş kızlardır. adet görmemiş kızlar, talak 4te de söz konusudur. 

neyse;  araştırın, öğrenin. arabın pisliğini aklamaya çalışan siz gibi zavallı türklerin geldiği nokta, anayasalarını kaybetmek, arap pisliği içinde boğulmak olacaktır, kaçınılmaz olarak. 

Sitelerde Paylaş

Buraya gelip hiç dininden haberi olmdan dinini  bize satmak isteyen  tatlı su müslümanı bir okuyun reziliye bakın sadece sahbelr deyil. peygamberinizde buna dahildir. lütfen dinizi islamcı siteler var orada pazarlayın onlarda size sizde onlara mazlah diyin durun. ama bunuda okumdan gitmeyin, çok ileri giderseniz kuranın saçma sapan aytlerini asarım buraya. ama benim nacizane  görüşüm gidin dinizi öyrenin. peygameber dediyiniz kişi ben arabım diyor arpca  açıkladık iyice anlayasınız diye. arplaraın dinini ne diye bu kadar savunuyorsunuz.

9614incix8185907.jpg

Sitelerde Paylaş
18 saat önce, NoOneCares yazdı:

Bizim hiçbir dediğimiz bir diğeri ile çelişmiyor, sadece senin kafan Kur'an'dan başkasına basmadığı ve baktığın yerde Allah ve onun saçma sapıtık emirlerini gördüğün için anlamıyorsun. 

"

Alıntı

insan kendine ne diyor ise odur" diyen aptallara kaçtır soruyorum; Ateistim deyip namaz kılan bir hanzo gelip size namazın ve dua okumanın faydalarını (lol) satsa idi

Ben bu soru sandığın zırvayla ilgili en başta yazdım. Gerçi sen onu beğenmediğin için sorup duruyorsun ya? 

Yanıtlayayım da sus bari. Susmuyorsun çünkü. Bak İslam odaklı değil, sağlıklı bir insan olarak gerçeklere odaklı açıklıyorum. Biz Müslüman değiliz, olguları İslam ahlakıyla değil kendi ahlak ve gerçeklik algımızla, bilimsel olarak, tarihsel olarak, insan hak ve özgürlüklerini temel alarak açıklıyoruz. Biz hiçbir zaman hiçbir yerde bir insanın karşısına dikilip de "Ya ateist ya da gerçek Müslüman olacaksın, inançlıysan başka seçeneğin yok" demek gibi bir hakka sahip değiliz. Bunu bir öğrenin de ateistlere zarar vermeyin.

Bir insan istediği kadar Kur'an uymasın, kendini Müslüman olarak görüyor ve öyle tanımlıyorsa bitmiştir. Namaz kılmaz, oruç tutmaz, hacca gitmeyi zinhar düşünmez, içkisini içer vs vs ama inançlıdır. Ona hiç kimse kalkıp da "Sen Müslüman değilsin, İslam'ın kurallarına uymuyorsun, sahtekarsın, şarlatansın" diyemez. Pardon, yobaz dinciler, dinci iktidar ve siz birkaç cahil ateist dışında. 

Bu insanın kendine göre bir din algısı var. Sembolik bir inanç. Allah'a ve peygambere inanıyor olmak ona yetiyor, inancıyla da yaşam biçimiyle barışık. Müslüman. 

Bitti. Hepsi bu kadar.  Kur'an'a uymuş, uymamış, Allah'ın emirlerine itaat etmiş etmemiş, onu bağlar. Sizi değil. Siz onun din algısını beğenmeyip Kur'an'a dayanarak fetva veremezsiniz. Kimse veremez. Adam "Sana ne kardeşim, hesabı soracak olan Allah, sana ne oluyor" der ve çıkar. Bak sen bu kez Kur'an'a dayanarak bile bir şey diyemezsin çünkü dinen de haklı.

Bu soru, ancak Kur'an kafalı, hadis kafalı birinin soracağı soru. Gerçek karşılığı olmayan saçma sapan bir fantezi. Sen milyonlarca tane gerçek karşılığı olan insana göstermemiz gereken tepkiyi, böyle hayali durumlar yaratarak mı belirliyorsun? Hala din kafasıyla düşündüğünü farket diye söylüyorum bunu. Hadisleri de böyle böyle yazdılar. Kafalarında durumlar uydurup, muhataplarını onu kabule ikna etmeye çalışarak. Bak 1400 küsur senenin ardından gidip dandik bir mezar yeri gösterdi ve "Muhammed'in mezarı bu" dediler. Ama işte benim kafam böyle çalışmıyor ve bu tür saçma salak tuzaklarla debelenmiyorum. Sen de debelenme, gerçeklerle, olgularla düşün ve onları referans al. Din dediğin şey olmayan bir Allah tarafından gönderilmedi. Tüm inanç ve dinler insanın bizzat kendi ürünü. Evrilirler, insanın maddi koşullar içinde algısı değişir ve diğer her şey gibi dini de o koşullara uyumlu hale getirir. İslam evrilmesi en zor, en kilitli dinken bile Türkiye bunu başarmıştır ve bu gurur duyulması gereken bir durumdur. 

Namaz kılıp hacca giden bir ateist olmaz. Ateist olduğu halde namaz kılıyorsa birilerini kandırıyor, oynuyordur. Bunu yapmaktaki amacını, daha doğrusu gerekçesini bilemeyiz. Burada ateist olduğu halde Ramazan ayınca oruç tutmak zorunda kalan, ateist olduğu halde Cuma namazına giden ateistler gördük ve hiçbirinin ateistliğini sorgulamadık. Çünkü mecbur kalmış; içinde bulunduğu şartları en iyi o bilir. Burada ben olsam ne yapardım diye sorabilirsin en fazla. Ama onun ateistliğini sorgulayamazsın. Ateistim diyorsa ateisttir. Beğenirsin beğenmezsin ayrı. O da seni bağlar zaten.
Yani buradan bir yere ulaşamazsın, o yüzden gerçekliğe dönmek en sağlıklısı olur. Müslümanlar dalga geçmiyor, bizi kandırmıyor, bize oyun oynamıyor. Gerçekten öyle inandıkları için öyleler. Örneğin bu bakımdan da sakat zaten.

Kaldı ki ateizmin bir manifestosu yok, Kur'an okur gibi okuyup öğrenebileceğiniz kalıplaşmış maddeleri yok. O yüzden kimsenin tepesinde otorite kesilmeyin. Hele Kur'an gibi evrenin gelmiş geçmiş en saçma kitabına asla dayanmayın. Hep söylerim, dayanağı Kur'an olan rezil olmaya mahkumdur. Siz de iki gündür oldunuz, o yüzden hiç öyle aptal salak, dansöz, bunak, bilmem ne deyip kendini güçlü hissetmeye çalışma. Oku ve düşün. Bak ikidir alttan alıyorum, çocukluğuna veriyorum. Ama zorlama. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...