Jump to content

"Anayasadan Türklüğü çıkaracağız"

Recommended Posts

6 dakika önce, bir_akil_insan yazdı:

bilimsel veriler dediğiniz, kafanızdan uydurduğunuz şeyler olsa gerek. neymiş bu bilimsel verilerin kaynağı?

uyduruk dininizi bilmiyorsunuz. uyduruk kitabınızı okumamışsınız.

sizin uyduruk kitabınızı okumak bir yana, yaşamakta olan herkes kızları çocukluktan itibaren satın alarak evlenmekteler. 1500 yıldır bu böyle olmakta. bu insanların çoğunun ana dili arapça. bu insanlar, sizin uyduruk kitabınızı ezbere bilen insanlar.

uyduruk kitabınızda çocukla evlenmeyi engelleyen bir ayet yoktur. bunun yerine, ilkçağ cahil arabının hayatının bir parçası olan çocuk kızlarla evlenmeye dair ayetler vardır. ilkçağ arabı için bu olay son derece normal olduğundan, uydurduğu kitaba çocuklarla evlilik şöyledir böyledir diye yazmamış, onun yerine genel olarak evlilik üzerine atıp tutarken, adet görmemiş olan kadınlar, evleneceğiniz yetimler diye geçmiş.  1500 yıl sonra, bu kitabı okumadan inanacak kadar ahmak müslümanların çıkıp da, kitabın içinde yazanları öğrenince kendilerine yediremeyip ya bilimsel olarak evlenme yaşı 18dir, yoksa benim peygamberim çocuk düzmez. benim allahım düzülen çocukları izlemez diye kendilerini paralayacaklarını öngörememişler.

bilimsel veriymiş :D

Bir alimle cahil tartışmaya başlamışlar, alim en sonunda dayanamamış, cahile seninle tartışacağıma eşeğimle tartışırım daha iyi demiş, cahil ile alim yine bir süre sonra karşılaşmışlar, cahil pişkin pişkin alim efendi senin eşek ne durumda nasıl ona bir şey öğretebildinmi diye sormuş , Alimin cevabını iyi dinle ;

ODA SENİN GİBİ EŞEK ÇIKTI HER DEDİĞİME Aİ DİYE TEKRAR YAPTI 

Sitelerde Paylaş
  • İleti 205
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

3 saat önce, Tatarka yazdı:

Turk Ateist, Evet, altı ay önce yazmışım. Doğru birlikte yaşıyoruz muslumanlarla. Müslümanların Atatürkçü olması çok güzel. Harika. Keşke hepsi olsa. Bu temenni mı anladin? Ama bu durum , bir fikrin saçma olduğu gerçeğini değiştirmez. Şu MHP ye çok gülüyorum. Türkçülük ve İslam hiç birlikte olur mu? 

Bence keşke tüm Türkiye müslümanları bu foruma gelse de bizimle tartışsalar. 

Valla ben de seni bazen anlamıyorum.

Birisi ben hem Atatürkçüyüm, hem de Müslümanım diyorsa ve hem camiye gidiyor hem de Atatürk'ün partisine oy veriyorsa, sen ne hakla onu bu iki nitelikten de soyutluyorsun? Sen Müslümansın Atatürkçü olamazsın, sen Atatürkçüsün Müslüman olamazsın demeye ne hakkın var. Bu düşüncedeki saçmalığı, haksızlığı, yanlışlığı göremiyor musun? Böyle insanların varlığını nasıl reddedebilirsin?

Onların gelip seninle tartışacağını sanmıyorum. Bu mentalite ile sen bu konuyu onlarla tartışmaya değmezsin. Senin yüzüne bile bakacaklarını sanmıyorum.

Sitelerde Paylaş
20 dakika önce, sokullu yazdı:

Bir alimle cahil tartışmaya başlamışlar, alim en sonunda dayanamamış, cahile seninle tartışacağıma eşeğimle tartışırım daha iyi demiş, cahil ile alim yine bir süre sonra karşılaşmışlar, cahil pişkin pişkin alim efendi senin eşek ne durumda nasıl ona bir şey öğretebildinmi diye sormuş , Alimin cevabını iyi dinle ;

ODA SENİN GİBİ EŞEK ÇIKTI HER DEDİĞİME Aİ DİYE TEKRAR YAPTI 

başka bir yol deneyelim.

uyduruk kitabınız üzerine açılmış forumlar var. müslümanların takıldığı bu forumlara gidip kuranda çocuklarla evlilik yoktur, islama göre evlilik yaşı 18dir falan diye yazabilirsiniz. versinler yanıtınızı.

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, bir_akil_insan yazdı:

başka bir yol deneyelim.

uyduruk kitabınız üzerine açılmış forumlar var. müslümanların takıldığı bu forumlara gidip kuranda çocuklarla evlilik yoktur, islama göre evlilik yaşı 18dir falan diye yazabilirsiniz. versinler yanıtınızı.

Yazmadığımı nerden çıkardın

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, güven yazdı:

:DHEY ALAKIM BUNA AKIL VER. hani bu  kuran evrenseldi  ne oldu o dönemedeki çöl bedevilerine indi bitimi diyorsun. o zaman derdiniz ne. ya ben gerçeten çok zorlayorum bu müslümleri anlamakta

bu ayette bozguncu ve fitneciyi gelenekçi yobazların dili ile anlıyorsan ben niye boşu boşuna uğraştırıyorsun, ben sana diyorumki bu ayette yazan bozguncu ve fitneci pkk olabilir, vatanda bozgun anarşi yaratan ve bölücülük yaparak fitne çıkartan pkk dır, bu ayet hükümleri bunlar içindir diyorum, arkadaş gülücükle cehaletini belli etmiş.

Sitelerde Paylaş

Burası bizim çiftliğimiz, seni uyarıyorum diyerek, kişileri atmakla tehdit ederek insanların görüşlerini değiştiremezsiniz.

Amaç görüş değiştirmek değil. Amaç forumda düzeni sağlamak. Özgür düşünceye elbette saygılıyız.. Ama herşeyden önce ortada özgür bir düşünce olmalı.. Bundan sonra uyarı her saygısız düşünceden  sonra hemen gelecek. Forumu kirleten iletiler ve onları yazanlar forumdan hızla uzaklaştırılacak.

Sitelerde Paylaş
25 dakika önce, NeOluyor yazdı:

Bırakın hangi fikrin değerli olduğuna siz değil okur karar versin.

Herkes düşündüğünü özgürce ifade etsin.

Biz fikirleri bir elekten geçirmiyoruz. Her türlü fikir özgürce belirtiliyor bu forumda. Ne kadar güzel, saçma, çekici, itici hatta iğrenç de olsa, fikirlerin değil, onların özgürce belirtilmesini savunuyoruz.. Ama kurallarımızın dışına çıkılmasına da izin veremeyeiz.. Kurallarımızı okuyun..

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, NeOluyor yazdı:

Size hukuk doktrinlerini incelemenizi öneririm.

Sanal ortamda yapılan hakaretler, kişilik haklarına saldırı niteliğini haiz değildir; çünkü buradaki kişiler hukuki anlamda gerçek kişi değil sanal kurumlardır.

Kişilik haklarına saldırıdan söz edilebilmesi için önce kişinin kimliğinin belli olması gerekir.

Burada hiçbir üyenin diğerini tanıdığını sanmıyorum. Zaten buna gerek de yok. İnsanlar inançlarını sorgulamak, tartışmak, fikir alıp vermek için buradalar.

Tartışmalar sırasında kimi zaman kötü, çirkin sözler yazılabiliyor. Ama bu durum sadece yazanı bağlar, yazılana hakaret niteliğinde düşünülemez.

Trol bile olsalar bırakın yazsınlar. Habire küfür ediyor olsalar bile bırakın yine yazsınlar. Kimse bunları okumak zorunda olmadığına göre mesele yok demektir.

Üyenin yasaklanmasına ya da forumdan atılmasına böyle bir ortamda hiçbir sağlıklı gerekçe ileri sürülemez.

Yani ben şimdi senin sülalenden başlayabilir miyim liboş kardeşim... Sana göre bir sakıncası olmamalı. Ama bize göre son derece iğrenç bir teklif...

Biz burada hukuk doktrinlerini değil, ahlaksal değerleri izliyoruz.. Senin bu ahlaksız teklifini reddediyoruz...

Sana da moral ve etik ilkeleri üzerinde incelemeler yapmanı acilen tavsiye ediyoruz. Burada yazmak için onlara ihtiyacın olacağa benziyor.

Sitelerde Paylaş
14 hours ago, administrator said:

Ama hiç bir gerekçeyle silinmiş bir küfürü foruma tekrar getirmeyin. Bunu bir kere daha yaparsanız forumdan atılacaksınız... 

Doğru, bu yazınızda haklısınız. Uyarınız doğru,ciddiye alıyorum.  

14 hours ago, administrator said:

Küfür koleksiyonu yapmak istiyorsanız, kopyaladığınız küfürleri kendi makinanızda biriktirin, ara sıra onları okuyarak haz duyun. 

Koleksiyon tarzı şeyler yapmam, sadece denk geldim oradaki küfür olayına. 

Şimdi bu alıntı yaptığım cümlende laf sokmaya çalışmışsın, ama pek olmamış.Böyle şeylerden haz duymam.           Ama ben sana cevap vereyim. (cevap hakkım var değil mi? ) 

Bak şimdi, bu yazdıklarının en sonunda,  "bir daha yaparsan forumdan atılacaksın,burası benim çiftliğim"  demen gerekirdi.

Puahhahahhahhahhahaa...  Şaka şaka ! 

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, impressivo yazdı:

Şimdi bu alıntı yaptığım cümlende laf sokmaya çalışmışsın, ama pek olmamış.Böyle şeylerden haz duymam.           Ama ben sana cevap vereyim. (cevap hakkım var değil mi? ) 

Bak şimdi, bu yazdıklarının en sonunda,  "bir daha yaparsan forumdan atılacaksın,burası benim çiftliğim"  demen gerekirdi.

Burası ABD kökenli özel bir forum. Çiftlik değil. Çiftlik analojisi sizin de olayı anlamanız için kullanılabilir. Ama pek uygun değil.. Size de kurallarımızı ve ilkelerimizi okumanızı tavsiye ediyorum.

Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, NeOluyor yazdı:

Biz burada gerçek kimlik ve kişiliklerimizle değil sadece fikirlerimizle varız ve fikirlere küfür edilemez.

Fikirler ancak çürütülebilirler.

Bir üye, gerçek kimliği ve kişiliği hakkına en ufak bir bilgisinin olmadığı bir başka üyeye küfür ediyorsa ruh hastasıdır. Fikren tükenmiş, iflas etmiştir.

Dolayısıyla bir ruh hastasını da kimse dikkate almaz. Böyle birinin hükmü olmaz. Hiç yokmuş gibi davranın, kendiliğinden vazgeçecektir.

Burada bana liboş demenle ben liboş olmuyorum.

Kimsenin yüksek ahlakını ya da eşsiz karakterini tanımak için burada değilim. Sanal bir ortamda bu kavramların hiçbir anlamı yoktur.

Ben fikirlere bakarım, kişilerle ilgilenmem.

Bunlar size derin gibi geliyorlar belki ama, aslında oldukça yüzeyel düşünceler. Gerçeklerle bağdaşmıyorlar. Forumlarda eleştirildikleri, zorbalığa maruz kaldıkları ve aşağılandıkları için intihar edenler, sinir ve kalp krizleri geçirenler, hatta maruz kaldıkları cyber bully liğe şiddetle tepki gösterip suç ve cinayet işleyenler olmuştur. Kurallarımızı ve kuruluş amacımızı okuyun..

Sitelerde Paylaş

Sağlıksız kişiler rahatsız olmuyor.. Onlar rahatsız ediyor..

Bu arada cyber space de de suç işlenir. Bu ortamda tehdit etmek yazılarak işlenen bir suçtur.  Forumu izleyenleri korumak bizim görevlerimizin başında gelir. Biz bu sorumluluğumuzu ciddiye alıyoruz. Bu koruma TC'nin insan hakları ve özgürlükleri ile bağdaşmayan faşist yasalarını da kapsamına alır. Olay sandığınızdan çok daha karmaşıktır.. Özgürlük herşey değildir. Kişisel özgürlük diğer özgürlüklerle çoğu kere çelişen ve idame ettirilmesi çok zor, yozlaşmaya çok müsait nazik ve hassas bir kavramdır. Forumda yazan ahlaksızları görmezden gelemeyiz. Forumu bir toplantı salonu olarak imgeleyebilirsiniz. Bir salonda  her kafadan ayrı bir ses çıkmasına nasıl izin vermiyorsak, forumda yazanlardan da aynı hassasiyeti bekleriz.

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, sokullu yazdı:

bu ayette bozguncu ve fitneciyi gelenekçi yobazların dili ile anlıyorsan ben niye boşu boşuna uğraştırıyorsun, ben sana diyorumki bu ayette yazan bozguncu ve fitneci pkk olabilir, vatanda bozgun anarşi yaratan ve bölücülük yaparak fitne çıkartan pkk dır, bu ayet hükümleri bunlar içindir diyorum, arkadaş gülücükle cehaletini belli etmiş.

Bu başlık yeterince konudan sapıldı kavgalar tartışmalar oldu birde ben kirlenmesini istemiyorum yoksa sana cevap vermediyimden deyil. hhhhhe ben cahilim sen cahil deyilsin. ben anlamıyorum ağğğğğam sen herşeyi benim yerime düşünür ve anlarsın tamam.

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, impressivo yazdı:

Bir küfürü alıp sakladıysan, onu nadide bulmuş bir kolleksiyoncusun demektir. Kolleksiyoncular ara sıra kolleksiyonlarına bakar, keyif alırlar. Ben laf sokmam, laf sokmak için de uğraşmam, söyleyeceğimi direk söylerim. Ayrıca senin gibi birini atmak için burası çiftliğim dememe gerek yok, atarım... Atarken illa ki kuralları  çiğnemen de gerekmez, cıvıtman, arsızlaşman, terbiyesizleşmen bile yeterli olur... 

Sitelerde Paylaş
18 saat önce, Buzul yazdı:

Dinini mi seviyor,yoksa atalarının kuşaktan kuşağa aktardığı,yaşamına anlam katan,mutluluk,huzur veren kutsal uyuşturucusu islamı kaybetme korkusu mu yaşıyor,onu kaybetmemek mi istiyor,onu kaybetmemek için çırpınıyor mu,içindeki kuşkuları tartışarak mı bastırmaya çalışıyor?:)

Bazen birkaçı bazen de hepsi birden galiba.:) İnanç psikolojik ve sosyolojik bir olgu neticede.

Sitelerde Paylaş

Sırf bu mesajı yazmak için yeni üyelik aldım. Ne de olsa NoOneCares engellendi...

Argumanların ve cevaplar!

1= hem laik, hem Cumhuriyetçi müslüman olur. Kişi kendine müslüman diyor ise müslümandır! 

- Müslümanlığın tanımı-kitabı-peygamberi-Allah deyip taptıklarına aykırı inananlar müslüman olamaz! Kaç kere tekrar ettim, yine ediyorum; Kurana da hadislere de işine geldiği zaman göz yumup Allahının mesajlarını beyenmeyip taklalar atanlar o dine göre müslüman olamaz! O olsa olsa yeni bir din-inancı islam reklamı ile pazarlama yöntemidir VE BU DA İSLAMA DA PRİM VEREN BİR YÖNTEMDİR! yani uzun vadede tehlikelidir. 

Hala olur olur diyebiliyor isen, lafı kıvırmadan şunlara NET ve kısa cevap vermelisin.

a) müslümanım deyip "muhammed sahtekardı, gerçek tanrı zeustur" diyen birine "Hadi ordan" baabında mı yazardın?

b+) ateist im deyip te teist tanrılara inandığını söyleyen, Forumda bu dinleri ara ara satmaya çalışan birine "hadi ordan" demeyip "kendini ateist olarak tanímlıyor ise ateist tir" diye düşünüp görmezden mi gelirdin? (B durumu, forumdaki neredeyse tüm yazarların ve konuların gereksiz olduğu anlamına gelir. Fakat siz dahil herkes yine de yazıyor)

Lafı uzatmadan cevaplar ver ki Millet ap açık görsün cevaplarını.

2= "Burası din forumu değil"

- din muhabbetini benim başlatmadığımı VE muhabbete giriş mesajımı ve yerini kontrol etmeni kaç kere önerdim! Ama inat ile "burasi din başliği değil" deyip duruyorsun! Din başlıği değil diye dinini janjanlayıp satma derdine düşenlere sessiz kalmaktansa cevabını veririm! Sen "yok vermem" diyor isen bir empati yap ve düşün! Konu siyaset diye arada "ateizm ve ateistler .... Dır" diyen birine "hadde baaa" mı dersin yoksa görmezden mi gelirsin! 

Herkes mi görmezden gelmeli?

"Hadde baaa" diyen mi tepki görmeli?

3= "atarım haa, düzgün konuşun. Kuralları okuyun"

- Kurallarda "modlar ve modların şımarık kızları üyelere istedikleri hakaret-itham ları yapabilirler FAKAT üyeler aynı şekilde ithamlarda bulunamazlar" diye bir madde yok ki. Yani Sen ve Haci denilen herif sürekli hakaret ettiğiniz ve diktatör dediğiniz tayyibin uyguladığı dikta ile forumu yönetiyorsunuz. BUNUN KANITI bu başlıkta sen ve hacının ithamlarda bulunmasına aynı üslup ile cevap vermeme rağmen Benim forumdan atılıp-susturulmamdır! Alın size bilimsel yöntem...

4= herkes fikrini ve düşüncelerini dile getirebilir, bunu yapanı susturmanıza izin vermeyiz..

- "islamda kölelik yok, herkes eşit" gibi yalanlar bile söyleyenin lafları onun düşünceleri ise; benim ona "hadi ordan" demem de benim düşüncelerimdir! Yani sizin yöntem ile düşünecek olursak sizin beni susturmanızın ozahı yok!

5= Kurandan banane, kurandan anlatma blabla...

- yahu dininin tek değişmez kaynağı kuran ise ve "Sadece kuran" diyor ise bir insan, tabiiki de Kurana göre konuşacam! Kurandan bahsetmeyip Hindu metinlerinden konuşacak değilim... Aksi olsa idi ATEİSTFORUM başlığında, içerisinde siz dahil diğer modların da açtığı YADA dahil olduğu başlıkların NEREDE İSE TAMAMI çöptür. 

6= "ne dediğiniz anlaşılmıyor, Türkçe yaz"

- Youtubedeki 10-12 yaş muhabbetlerini anımsattın :)

GENELE= benim mesaj atmam engellendikten sonra 1 üye küfür edilmiş gibi (belki de farkında olmadan) lense etmiş gibi olmuş...

"Küfür etse de kimseyi atmamanız gerek vs" demiş. Farklı izlenim yaratmaması için bey yine de yazayım:) Kesinlikle küfür etmedim, sadece ahmak aptal salak vs diyenlere aynı kelimeler ile cevap verdim. Yani ben bu arkadaşa katılamam. Küfür eden birine uyarı yapılması ve dinlemez ise ceza verilmesi uygundur (fakat mod da olsa bir ayrıcalığı olmamalı. Akso takdirde baba çiftliğine dönüyorMUŞ gördük)

Bu konuşmalar editlenmeden okuyun ki forum kimlerin "baba çiftliği? haline gelmiş görün... 

Bu başlığın yanında Hacı denen modun darbe konusunda sırf darbeyi yapanlar hakkında farklı savları olanlara "tayyibin kucağına oturmuşsunuz, hepinizi hoplatıyor vsvsvs" diye nedensiz hakaret ve dolaylı küfürlerini okuyabilirsiniz. Ki ben öyle yaptım ve böyle bir platformda daha fazla kalmanın sadece zaman kaybı olduğuna karar kıldım. Birkaç modun egosunu tatmin etme platformuna dönmüş ateistforum Yazık...

Mesajları editleme veya silme telaşına girmeyin ki, forum kurallarında gizli bir kural olduğunu en azından buradan millet görebilsin

Belki bu mesaja da yine görmemezlikten gelip "burası din başlığı değil" gibi absurt fakat laf salatası amaçlı mesajlar yazarsan da umurumda değil. Her okur Bu saptırma çabasının farkına varacaktır!

Haydin bye (forumda olan tek tük güzel yazarlara ayriyetten bye)

NOT= bu son mesajı yazma nedenim; bir üyenin küfür konusundaki özgürlükten bahsedip, Benim küfürlü konuştuğum gibi yanlış anlaşılmalara neden olması olasılığını önlemektir. Anlayanlar anlamıştır!

Sitelerde Paylaş
21 dakika önce, NeOluyor yazdı:

Yahu kendine gel. Neden engellenecek? Adam küfür mü etmiş? Fikrini söylemesin mi?

Saçmala!

Asıl sen kendine gel ve saçmalama.. Adam forumun havasını zehirliyor ve huzursuzluk yaratıyor. Toksik adamlara forumun ihtiyacı yok.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...