Jump to content

"Anayasadan Türklüğü çıkaracağız"

Recommended Posts

• İleti 205
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Şimdi, sokullu yazdı:

Siz CHP'lilerde psikolojik bir rahatsızlık mı var? Partinizi ve başkanınızı savunmak yerine konuyu AKP'ye getiriyorsunuz her tartışmada.

Bu videoda Kılıçdaroğlu zaten Gürcü Tayyip ile benzer şeyler söylemiş. İkisinin meseleye bakışı tamamen aynı yani onu demek istiyorum.

Sitelerde Paylaş

alt üst kimlik oluşturma çabasında bir tek kılıçtaroğlu değil, rte Türkiyeli diye bir kavram türetip buna çok önceden dahil olmuştu zaten. Türkiyede alt üst kimlik oluşturulmak istenirse büyük çoğunluk olan Türklerin , diğer ırkları  azınlık hakkı verilmesi hakkını istemesi gereklidir . Türklerin ülkesinde böyle kavramlara girmek yanlıştır, madem bu ülkede kimlik tartışmasına girilecek, bu ülkenin sahibi olan kim tartışmasına girilmesi gerekir.bunuda biz Türklerin açması gerekir.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, sokullu yazdı:

alt üst kimlik oluşturma çabasında bir tek kılıçtaroğlu değil, rte Türkiyeli diye bir kavram türetip buna çok önceden dahil olmuştu zaten. Türkiyede alt üst kimlik oluşturulmak istenirse büyük çoğunluk olan Türklerin , diğer ırkları  azınlık hakkı verilmesi hakkını istemesi gereklidir . Türklerin ülkesinde böyle kavramlara girmek yanlıştır, madem bu ülkede kimlik tartışmasına girilecek, bu ülkenin sahibi olan kim tartışmasına girilmesi gerekir.bunuda biz Türklerin açması gerekir.

Bu ülkenin sahibi Türklerdir. Dolayısıyla üst kimlik de Türklüktür. 

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, Üçüncü Görüş yazdı:

Bu ülkenin sahibi Türklerdir. Dolayısıyla üst kimlik de Türklüktür. 

bu ülkede akp zihniyeti kürtlere milliyetçilik aşıladı, Türk kimliğini aşaladı. Türklere ümmetçiyiz, kürtlere siz kürtsünüz, veya diğer ırklara siz şusunuz busunuz diyerek, dillerine kadar sahip çıktı, ben çoğu çerkes,çeçen arkadaşın çocuklarına bu dilleri öğretmediğini biliyorum ama bunlara bile milliyetçilik aşılayarak ülkede Türklükten çok başka ırkların ayrışmasına neden oldular.  Bu ülkede alt üst kimlik yok, bu ülkede gerçek sahibi biz Türkler ve azınlık diğer milletler olabilir. üst kimlik Türklük diyerek birisine dayatmanın bu zamandan sonra yapılması artık mümkün değil.akp hatta andımızda Ne Mutlu Türküm diyene var diye kaldırdı. g.doğuda Türküz ile başlayan biten her şey kaldırıldı.bu muhalefetteki chp ile değil, iktidardaki akp sayesinde olmuştur. chp konuşabilir ama icraatta gücü yok, burada suçlanması gereken muhalefet değil iktidardaki akp dir. chp hükümette olup kılıçtaroğlunun konuştuklarını icraata dökerse suçlanır, burada kim suçluysa o yargılanır, akp ye neden bağlamayalım, sorun orada.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, sokullu yazdı:

bu ülkede akp zihniyeti kürtlere milliyetçilik aşıladı, Türk kimliğini aşaladı. Türklere ümmetçiyiz, kürtlere siz kürtsünüz, veya diğer ırklara siz şusunuz busunuz diyerek, dillerine kadar sahip çıktı, ben çoğu çerkes,çeçen arkadaşın çocuklarına bu dilleri öğretmediğini biliyorum ama bunlara bile milliyetçilik aşılayarak ülkede Türklükten çok başka ırkların ayrışmasına neden oldular.  Bu ülkede alt üst kimlik yok, bu ülkede gerçek sahibi biz Türkler ve azınlık diğer milletler olabilir. üst kimlik Türklük diyerek birisine dayatmanın bu zamandan sonra yapılması artık mümkün değil.akp hatta andımızda Ne Mutlu Türküm diyene var diye kaldırdı. g.doğuda Türküz ile başlayan biten her şey kaldırıldı.bu muhalefetteki chp ile değil, iktidardaki akp sayesinde olmuştur. chp konuşabilir ama icraatta gücü yok, burada suçlanması gereken muhalefet değil iktidardaki akp dir. chp hükümette olup kılıçtaroğlunun konuştuklarını icraata dökerse suçlanır, burada kim suçluysa o yargılanır, akp ye neden bağlamayalım, sorun orada.

Zaten benim de bildiğim şeyleri anlatıyorsun. Burada konu bu değil ki. AKP'nin Türklüğe, cumhuriyet değerlerine ve Atatürk'e olan nefretini en gerizekalı insan bile bilir.

Ama sizin savunduğunuz adamın Atatürk cumhuriyetine bakışı AKP'ninki ile aynı. Onu demeye çalışıyorum. Bu adam iktidara gelse Türklük konusunda AKP'den farklı politikalar izlemez. Hem bu adamı savunup hem de AKP'nin Türk düşmanlığını eleştirmeniz bir çelişki.

Sitelerde Paylaş
58 dakika önce, Üçüncü Görüş yazdı:

Siz CHP'lilerde psikolojik bir rahatsızlık mı var? Partinizi ve başkanınızı savunmak yerine konuyu AKP'ye getiriyorsunuz her tartışmada.

Bu videoda Kılıçdaroğlu zaten Gürcü Tayyip ile benzer şeyler söylemiş. İkisinin meseleye bakışı tamamen aynı yani onu demek istiyorum.

Sen sorunlu musun arkadaşım? Aklından zorun varsa o zoru giderecek kişiler CHP'liler değil, git sen Türkçülerle falan uluyup rahatla...

Açtığın başlıkların hepsi ırkçı; sabah akşam CHP'ye saydırdığın başlıkları geçtim, Turan Dursun'u bile Atatürk düşmanı Kürtçü ilan etmişsin neredeyse. Her ırkçı damarın kabardığında yeni bir başlık açıyorsun. Hepsi birbirinin aynısı başlıklar.

Sen kimsin de biz sana CHP'yi ve başkanını savunacağız? Seni ikna etmek, mutlu memnun kılmak gibi bir görevi mi var insanların? Ülke gitmiş elden, adam başkan olmak üzere belki de, sen kafayı CHP'yle bozmuşsun.

Bu ülküçü kafalılarda zerre akıl yok. 

Tayyip de senin şu anda dediklerini diyor, onu ne yapalım? Senin gibi çapsızların milliyetçi damarına oynuyor, CHP'yi de durmaksızın HDP işbirlikçisi ilan ediyor. Aynı senin gibi.

Forumun anasını ağlatmışsın üç günde. O Atatürk avatarını da kaldır. 

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Türk Ateist yazdı:

Sen sorunlu musun arkadaşım? Aklından zorun varsa o zoru giderecek kişiler CHP'liler değil, git sen Türkçülerle falan uluyup rahatla...

Açtığın başlıkların hepsi ırkçı; sabah akşam CHP'ye saydırdığın başlıkları geçtim, Turan Dursun'u bile Atatürk düşmanı Kürtçü ilan etmişsin neredeyse. Her ırkçı damarın kabardığında yeni bir başlık açıyorsun. Hepsi birbirinin aynısı başlıklar.

Sen kimsin de biz sana CHP'yi ve başkanını savunacağız? Seni ikna etmek, mutlu memnun kılmak gibi bir görevi mi var insanların? Ülke gitmiş elden, adam başkan olmak üzere belki de, sen kafayı CHP'yle bozmuşsun.

Bu ülküçü kafalılarda zerre akıl yok. 

Tayyip de senin şu anda dediklerini diyor, onu ne yapalım? Senin gibi çapsızların milliyetçi damarına oynuyor, CHP'yi de durmaksızın HDP işbirlikçisi ilan ediyor. Aynı senin gibi.

Forumun anasını ağlatmışsın üç günde. O Atatürk avatarını da kaldır. 

Ben seni anlamakta güçlük çekiyorum. Anladığım kadarıyla vatansever ve iyi niyetli birisisin. Dersimli Kemal'de ne buluyorsun bilmiyorum. Senin savunduğun görüşlerle onunkiler arasında dağlar kadar fark var. Adam bildiğin Amerikancı bir liboş. Birand'ın tohumlarından, Altan kardeşlerden, Nazlı Ilıcak'tan hiçbir farkı yok. Onlarla aynı ideolojiyi savunuyor tamamen.

Bir ateiste ülkücü demek de cahilliğin daniskası. Ülkücülük Alparslan Türkeş denilen Atatürk düşmanı, Amerikancı, siyonist uşağı ümmetçinin uydurduğu temeli Türk-İslam sentezi düşüncesine dayanan sapık bir ideolojidir.

Ülkücülüğün ve Türkçülüğün birbirinden farklı şeyler olduğunu öğren önce.

Tamam Atatürk kafatasçı birisi olmayabilir ama bir Türkçüydü. Dolayısıyla Dersimli Kemal'in fikirleri ile hiçbir ilgisi yok kendisinin.

Herhalde HDP işbirlikçisi ilan edeceğim başka ne ilan edecektim? Her fırsatta HDP'nin kıçını yalayan, partiyi Sezgin Tanrıkulu gibi PKK'lı Atatürk düşmanlarıyla dolduran benim sanki.

Ayrıca Gürcü Tayyip kim ki benim milliyetçi damarıma oynayacak? Türk olmadığı her halinden belli olan, 15 senedir sürekli Türklüğün önemsizliğini vurgulayan ümmetçi bir çapulcu kendisi. 

Ömrümün sonuna kadar da Atatürk'ü savunmaya devam edeceğim. Atatürk'e kimler düşmansa ben de onlara düşmanım. Dersimli Kemal de Gürcü Tayyip gibi bir Atatürk düşmanı olduğu için ona da düşmanım.

Ben sürekli AKP ile ilgili de başlıklar açıyorum. Neden sadece bunları görüyorsun? Benim bir aktrol olduğumu düşünüyorsan eğer sana özelden twitter ya da facebook adresimi verebilirim. Benim nasıl sosyal medyada 7/24 AKP ile de uğraştığımı görürsün.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Üçüncü Görüş yazdı:

Zaten benim de bildiğim şeyleri anlatıyorsun. Burada konu bu değil ki. AKP'nin Türklüğe, cumhuriyet değerlerine ve Atatürk'e olan nefretini en gerizekalı insan bile bilir.

Ama sizin savunduğunuz adamın Atatürk cumhuriyetine bakışı AKP'ninki ile aynı. Onu demeye çalışıyorum. Bu adam iktidara gelse Türklük konusunda AKP'den farklı politikalar izlemez. Hem bu adamı savunup hem de AKP'nin Türk düşmanlığını eleştirmeniz bir çelişki.

benim chp li olduğum fikrine nasıl kapıldın anlamak mümlüm değil :) ben bir ülkedeki icraatlardan dolayı iktidardakini eleştiririm, chp muhalefet icraat değil ki yaptığı söylem, söylem eyleme geçmeden suçlu olamaz. akp bu ülkede pkk ile işbirliği yaptığı bir süreç var, hemde uzunca bir süreç , pkk ile ortaklık yapan chp değil akp dir.belgelerle geçmişe bak sonra neyi kimi ne ile suçladığına bak.

_6355820_orig.jpg

1.jpg

2eff88c2-f404-4739-b584-a6a06bd4b5cctaziye-cadiri-371-kapak.jpg

5b02470f302b2429500dde69d335c807.jpg

42e28e54-30d7-469a-b55f-2282b6be6293sayin-ocalan-hakan-beye-cok-guveniyor-1102151200_m.jpg

91fiux.jpg

1124.jpg

2560.jpg

barzani-apo-akp-pkk.jpg

8172.jpg

10517.jpg

11844.jpg

13457.jpg

dispoltkonr.012.jpg

241120120239535484771_3.jpg

14025.jpg

115131.jpg

37701.jpg

akp-pkk-ortakligi-vardi-ne-oldu-ona_1231315_m.jpg

ak-partili-vekilden--87f17636ca200dd8c7f4.jpg

chp-nin-6-okundan-2-sinin-gitmesi_1221333.jpg

timthumb.jpg

images (13).jpg

erdogan-pkk.jpg

Sitelerde Paylaş

bende akpkk pkk ile ilgili binlerce eski gazete ve haber kaynaklarından aldığım fotolar var. sen ülkenin nerden nereye geldiğine bakmamışsın, fetö kandırdı,pkk kandırdı, yarın bu adamı kimin kandıracağı belli mi :) yani bizi neyle kandıracağı aslı.  akp değil aslı, tek adam sistemi yanlış olan, aslında tek başına istediği bakanı,isterse başbakanı değiştirebilen bir adam neden daha fazla yetki ister, bunu iyi düşünmek gereklidir.zaten rte başkanlığın olduğu bir devletteki başkandan şimdi bile çok daha güçlü, nedir istediği rte nin ne yapmak niyetinde bunu herkesin düşünmesi gerek. 

Sitelerde Paylaş

Arkadaşım Dersimli Kemal'e düşman olan herkes AKP'li olmak zorunda değil. Bu ülkede AKP'li olacak son kişilerden biri benim.

Bir kere benim oy vereceğim kişi Türk kökenli olmalı. Gürcü Tayyip'in şemalsiz suratından soysuz bir devşirme olduğu hemen anlaşılıyor. Tek başına bu zaten bana göre ona destek vermemek için yeterli bir neden.

MHP'li falan da değilim, Vatan Partili de değilim. Sokun bunu kafanıza.

tarihinde Üçüncü Görüş tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

asıl acı tarafı chp yi pkk ya destek verdiğini söyleyenlerin yalan video ve haberlerle kendi eskiden yaptıklarını görmeden bunu söylemleri ne acı, akp pkk ile mücadele etti diye bu ülkede  bir çok askeri yargılatmıştır, bir çok akp li vekil pkk taziye çadırlarına gitmiştir, pkk ile mücadele eden jitemi ortadan kaldırmış, asit kuyuları diye bir söylemle pkk mücadelesini gayrimeşrulaştırmaya çalışmıştır.bu ülkede pkk ile işbirliği yapan tek siyasi güç vardır oda akp dir.

128014.jpg

56f4456ec03c0e62108a2d4d.jpg

35035.jpg

27872.png

42742.jpg

147186.jpg

akil hainler akpkk.jpg

akpnin-pkkya-dokunmayin-talimatinin-belgesi-ortaya-cikti.jpg

Sitelerde Paylaş

Korkuluk mantık hatası işliyorsun. Zaten tartıştığım neredeyse bütün y-CHP'liler bunu yapıyor. Hiçbirisi sorduklarıma bir cevap kıvıramıyor. Tek yapabildikleri konuyu saptırıp "Ama AKP de şunları yaptı" demek. Başka becerebildikleri bir şey yok.

Neden Sezgin Tanrıkulu, Mehmet Bekaroğlu gibiler bu partide barınabiliyor?

Neden Ekmeleddin gibi şeriatçı, Fethullahçı bir yobazı aday gösterdiler? Var mı bunlara bir cevabınız? Yok!

Başkanınız Dersimli Kemal sadece PKK'lı da değil, aynı zamanda bir Fethullahçı da.

Sitelerde Paylaş

chp ve mhp gibi partiler liderlerinin ağızlarının içine bakan partiler değildir, sezgin tanrıkulunun nesini gördün, beğenmedin, eleştiri yap, bu suçlu peki neden suçlu, ekmeleddinin desteklenmesi yanlıştı, mhp de destekledi onu ama onu fetöcü diye yargılayamazsın, fetöcü olsa tutuklanırdı, biliyorsunki bu ülkede bir bankaya para yatıran birisi bile suçlu kabul edilip ifadeleri alındı, bence söylemlerin yanlış, bilgiler yanlış.ispat etmen gerekli., çünkü, mhp de aynı adamı destekledi ve mhp de fetöye destek verdimi diyorsun , bu ülkede asıl fetöyüde destekleyen kim açıkca belli iken, sen bu fikirleri nerden alıyorsun, fetöyü şimdi bu ülkede chp mi destekledi, mhp mi destekledi, söylemlerin çok komik ve saçma. sanki ilkokul 1. sınıf çocuğu ile tartışıyor gibiyim.

Sitelerde Paylaş
18 dakika önce, Üçüncü Görüş yazdı:

Korkuluk mantık hatası işliyorsun. Zaten tartıştığım neredeyse bütün y-CHP'liler bunu yapıyor. Hiçbirisi sorduklarıma bir cevap kıvıramıyor. Tek yapabildikleri konuyu saptırıp "Ama AKP de şunları yaptı" demek. Başka becerebildikleri bir şey yok.

Neden Sezgin Tanrıkulu, Mehmet Bekaroğlu gibiler bu partide barınabiliyor?

Neden Ekmeleddin gibi şeriatçı, Fethullahçı bir yobazı aday gösterdiler? Var mı bunlara bir cevabınız? Yok!

Başkanınız Dersimli Kemal sadece PKK'lı da değil, aynı zamanda bir Fethullahçı da.

chp liderinin pkk lı olduğuna nasıl karar verdin :) , osloda pkk ile mi görüşmüş chp, ortak kararlarmı alınmış, chp apo iti ilemi görüşmüş, ne yapmış chp de pkk lı olmuş bir açıklasana.

tarihinde sokullu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
20 dakika önce, sokullu yazdı:

chp ve mhp gibi partiler liderlerinin ağızlarının içine bakan partiler değildir, sezgin tanrıkulunun nesini gördün, beğenmedin, eleştiri yap, bu suçlu peki neden suçlu, ekmeleddinin desteklenmesi yanlıştı, mhp de destekledi onu ama onu fetöcü diye yargılayamazsın, fetöcü olsa tutuklanırdı, biliyorsunki bu ülkede bir bankaya para yatıran birisi bile suçlu kabul edilip ifadeleri alındı, bence söylemlerin yanlış, bilgiler yanlış.ispat etmen gerekli., çünkü, mhp de aynı adamı destekledi ve mhp de fetöye destek verdimi diyorsun , bu ülkede asıl fetöyüde destekleyen kim açıkca belli iken, sen bu fikirleri nerden alıyorsun, fetöyü şimdi bu ülkede chp mi destekledi, mhp mi destekledi, söylemlerin çok komik ve saçma. sanki ilkokul 1. sınıf çocuğu ile tartışıyor gibiyim.

Fethullahçı değilse o zaman nedir Ekmeleddin? Adamın İslamcı, yobaz birisi olduğu bilindik bir şey. Başka hangi sebepten dolayı böyle bir adamı aday göstermiş olabilirler?

Al bak çok sevdiğin Sezgin Tanrıkulu'nun marifetlerinden birisi:

WgPz7m.jpg

Al bu da Şafak Pavey denilen Ermeni milliyetçisinin marifetlerinden birisi:

Al bu da Dersimli Kemal'den:

Daha devam etmemi ister misin?

Sitelerde Paylaş

1. si mhp lideri bahçelide ahmet türk ün salıverilmesini istedi, ben tasvip ediyormuyum hayır, ahmet türk asla bırakılmamalı, bu sezgin tanrıkulunun pkk ile işbirliği yaptığını mı gösterir, 2. si hdp ile salladık demekle ne olunuyor :) , bu kızın yaptıklarını savunmuyorum delil dedik neler bulmuşsun, kılıçtaroğlunun pyd ile ilgili sözleri söylediğinde pyd li teröristler Türkiyede tedavi görüyordu, barzani sözde ordusu Türkiye üzerinden pyd ye yardım için kobaniye geçiyorlardı :) bu söylemi tasvip etmiyorum ama bu söylemlerin chp pkk ile işbirliğinde olduğunun belgelerimidir, sana sorayım.

www.youtube.com/watch?v=qOy0LQAksjo

bu belgedir örneğin

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...