Jump to content

Senegal ordusu Gambia'da diktator devirmek icin askeri hareket baslatdi.

Recommended Posts

Syrian%20army%20tanks%20web%20GETTY.jpg

Senegalese troops entered Gambia on Thursday in a bid to force the West African country’s longtime leader to step down after an election loss, news services reported, and the successor chosen by voters last month took the oath of office in exile.

https://www.washingtonpost.com/world/despite-expired-term-gambias-president-refuses-to-leave-office-even-as-troops-close-in/2017/01/19/eccaf29c-ddde-11e6-8902-610fe486791c_story.html?utm_term=.512ade1b6e3b

Eeyyy Tayyip Erdogan. Sen islam dinini savunuyorsun diyorsun. Sen neden elin Senegali gibi Suriye'ye girip Esede karsi askeri hareket baslatmadin? Ey korkak Erdogan. Halebi Ruslara katlettirdin sonra bu Halebi binlerce müslümanin kanina giren Ruslardan destek sorup El Bab'i bombalamaya basladin. Bu nasil bir korkakliktir. Sen hic bir zaman tarih kitaplarina bir kahraman olarak girmeyeceksin. Sen bir ötlek , bir korkak olarak gireceksin tarih kitaplarina. Rüslarin kopegi olarak gireceksin tarih kitaplarina.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Robespierre yazdı:

Işidçi misin lan sen?

Bu trolü sktiredelim artık.

Isidci degilim.

Ben Türkiyenin Ruslara karsi teslimiyetci davranisina karsiyim. Esed'e karsi ikiyüzlü davranisi ortada. (anca bol laf , icraat sifir) El Bab sehirini yerle bir ettirdi , durmadan Suriye'den Turkiye'ye kacan Süriyeli mültecilere kursun yagdirip öldürmelerine karsiyim. AB ile mülteci anlasmasi yapildiktan sonra birden sinirimizda sIki yönetim ilan edildi ve askerlerimize Suriyeden Turkiyeye gecmeye calisan mültecileri öldürün talimati verildi.

Bundan ziyade, Ruslarin Halep katliamina sessiz kalip, bu katliami yapan Ruslar ile birlikte El Bab'i yerle bir edelim teklifi dogrudan islam dunyasina ihanettir.

Bu yüzden Tayyip Erdogan hic bir zaman tarih kitaplarina birkahraman olarak girmeyecek. Ruslarin Halep katliamina karsi topyekun orduyu Halep ve Esedin üzerine yollasaydi , bir kahraman olarak anilirdi. Oyle yapmayip ötlek gibi Ruslara teslim oldu.

Sitelerde Paylaş

Gambia'nın diktatörü tam bir OÇ.

Önce "tamam seçimi kazandınız, ben giderim" dedi. Sonra da "Aha bunu giderim" filan demeye başladı. Demokrasiyi özelleştiren salaklar bu tür ülkeleri araştırsaydı, kafaları örtüp örtüp ülkenin içine etmeye çalışmazlardı.

Sitelerde Paylaş
59 dakika önce, leonardo18 yazdı:

Gambia'nın diktatörü tam bir OÇ.

Önce "tamam seçimi kazandınız, ben giderim" dedi. Sonra da "Aha bunu giderim" filan demeye başladı. Demokrasiyi özelleştiren salaklar bu tür ülkeleri araştırsaydı, kafaları örtüp örtüp ülkenin içine etmeye çalışmazlardı.

Bide Sisi , Esat ve diger Arap ülkelerinde diktatörlük görevini üstlenenlere yapilsa bu askeri hareket. Temizlik lazim hemde cok büyük bir temizlik lazim.

Sitelerde Paylaş
Just now, Ateistali said:

Isidci degilim.

Ben Türkiyenin Ruslara karsi teslimiyetci davranisina karsiyim. Esed'e karsi ikiyüzlü davranisi ortada. (anca bol laf , icraat sifir) El Bab sehirini yerle bir ettirdi , durmadan Suriye'den Turkiye'ye kacan Süriyeli mültecilere kursun yagdirip öldürmelerine karsiyim. AB ile mülteci anlasmasi yapildiktan sonra birden sinirimizda sIki yönetim ilan edildi ve askerlerimize Suriyeden Turkiyeye gecmeye calisan mültecileri öldürün talimati verildi.

Bundan ziyade, Ruslarin Halep katliamina sessiz kalip, bu katliami yapan Ruslar ile birlikte El Bab'i yerle bir edelim teklifi dogrudan islam dunyasina ihanettir.

Bu yüzden Tayyip Erdogan hic bir zaman tarih kitaplarina birkahraman olarak girmeyecek. Ruslarin Halep katliamina karsi topyekun orduyu Halep ve Esedin üzerine yollasaydi , bir kahraman olarak anilirdi. Oyle yapmayip ötlek gibi Ruslara teslim oldu.

Birader sen ateist değilsin değil mi? İslam dünyasına ihanet falan yazmışsın.  Ateistler kimseyi İslam dünyasına ihanet etmekle suçlamaz. Bize kalsa, bütün cihatçıları böcek ilacı ile yok ederiz.

Suriye ordusunun Halep'de çok çok az cihatçı kanı dökmesinden hiç bir rahatsızlık duymadık. Kurtulan ve oradan gönderilen cihatçılar bizi üzdü. Onlar da yok edilmeliydi. Oradan kovulan bu böcekler nereye yerleşecek? Yazık günah değil mi? Gittikleri yerde de insanlara rahatsızlık verecekler. Halbuki ne güzel orada kıstırılmışlardı. Yok edilmeliydiler.

Bu foruma inançlılar da yazıyor ama şerefsizlik yapmadan. Nick'ini değiştir. Kendini daha iyi anlatan bir nick bulmaya çalış. Hem ateistim deyip hem de esEt dersen bizde asabiyet yapıyor. Anladın mı tosuncuk.

Sitelerde Paylaş

Olayın detayları var:

Seçime hile karıştırmış. yine de seçimi kaybetmiş. Sonra da gülümseyerek "tabi ki giderim" filan demiş (bir sürü işkence, adam öldürtme suçları var, giderse yargılanması söz konusu, yurt dışına kaçacak gözüyle bakılıyordu)

- Şimdi de sizden öğrendim. Gitmemiş OÇ.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Yahya Jammeh gitmiş. Beraberinde devlet hazinesinden 11 milyon doları alarak gitmiş.
Neyseki kan akmamış. Yahya Jammeh'in ilan ettiği OHAL yürürlükten kaldırılmış.
Türkiye'deki OHAL'in de bir an önce kalkması lazım. yoksa ekonomi düzelmeyecek böyle.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...