Jump to content

tanrı gelişebilir mi...

Recommended Posts

aslında başka bir konuda bu konuyu tartışabilirdik belki ama...

yinede belki farklı acılımlara fırsat olabilir diyerekten bu konuya ayrı bir başlık açmayı düsündüm...

evet tanrı gelişim gösterebilir mi acaba...

gücünde kuvvetinde bilgisinde yeteneklerinde bir gelişme olması mümkün müdür...

yoksa artık gelişemez mi...

Sitelerde Paylaş
31 dakika önce, kirec yazdı:

aslında başka bir konuda bu konuyu tartışabilirdik belki ama...

yinede belki farklı acılımlara fırsat olabilir diyerekten bu konuya ayrı bir başlık açmayı düsündüm...

evet tanrı gelişim gösterebilir mi acaba...

gücünde kuvvetinde bilgisinde yeteneklerinde bir gelişme olması mümkün müdür...

yoksa artık gelişemez mi...

Tanrı gelişebilir.

Tanrıyı göremiyoruz ama  eseri olan doğa sürekli gelişim halinde.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, NotFound said:

Hangi tanriyi tartisacagiz?

tanrı varsa zaten bir tanedir...

birden fazla olsalardı yine de birisi en üstün olacaktı ve digerleri onun üstünlügünü ya kabul edip ona kul olacak yahut yok olacaklardı...

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, kirec yazdı:

birden fazla olsalardı yine de birisi en üstün olacaktı ve digerleri onun üstünlügünü ya kabul edip ona kul olacak yahut yok olacaklardı...

İşte bu itirafın, tanrının köleleştirme zihniyetine ait ilkel bir inanç olduğunun kanıtlarından biridir.

"Tanrı" dediğin zaman, zaten güçlünün zayıfı ezmesi akla gelir... o açıdan haklısın.

O yüzden dindarları, gücü olmayıp bilgisi ve güzel duyguları olan, anne/baba şeklindeki bir yaratıcı figürü tatmin etmez.

Mutlaka herkesin önünde diz çökmesi ve ona yaranmak adına insani değerlerinden vazgeçebilmesi gereklidir.

Varlığının başlangıcı bir fidan ise, ez gitsin.....!   Minik bir hayvancık ise, tekmeyi yapıştır gitsin.....!

İşte dincilerin sahte maneviyatının gerçek yüzü !!

Sitelerde Paylaş
On 21.01.2017 at 15:47, kirec said:

Senin kafan nasil bukadar karisti Kirec..

Sitelerde Paylaş

Democrossian bey, öyle bir güldüm ki, koptum. Hala gülüyorum. Ya şarap içsem bu kadar kafa yapmaz. Ne yapacağız bu tanrıyla biz? Acaba şınav mı çektirsek? Ahahahhaaaa. 

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Tatarka yazdı:

koptum. Hala gülüyorum.

:D E gülünmeyecek gibi de değil. Tanrının yapıp yapamayacaklarını sormanın bir sınırı olmadığına göre!

Bu kafayla gidilirse tanrı modayı izler mi, tanrı tweet atar mı diye de sorulur.

Bunlar hep tanrının olanaksızlığından. Nasıl bir tanrı yaratılırsa yaratılsın olmuyor, doğayı açıklamıyor. Doğayı açıklayacak tek fikir evrimdir.

Bir eliyle salata hazırlarken öbür eliyle yumurtayı çırpabilen tanrı da yaratsan olmaz, uymaz.

Sitelerde Paylaş
5 minutes ago, sağduyu said:

Tam gelişmemiş olması bir eksiklik sayılmıyor da gelişmeyi gerektirmemek mi eksiklik sayılıyor?

gelişmenin bir sınırı yok...

tanrı en gelişmiş varlık olsa bile yine de gelişmesini sürdürebilir...

Sitelerde Paylaş

peki aynı soruyu başka bir anlamda soralım...

hiçlikten bir evrenin çıkabileceği bilimsel çevreler tarafından dillendiriliyor...

hiçlikten bir şeyin çıkıp tanrı haline gelebilmesi ve kendi evrenlerini yaratabilmesi de muhtemel değil midir..

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, kirec said:

peki aynı soruyu başka bir anlamda soralım...

hiçlikten bir evrenin çıkabileceği bilimsel çevreler tarafından dillendiriliyor...

hiçlikten bir şeyin çıkıp tanrı haline gelebilmesi ve kendi evrenlerini yaratabilmesi de muhtemel değil midir..

Hangi bilimsel çevreler? Kaynak nerede? Yahu bu dinciler kadar sahtekar, yalancı insan tipi az bulunur. Bunlarda yalan söylemek, desteksiz sallamak adeta refleks olmuş.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...